Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) V/ válasza ssgk (#51349) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd amikor átvennék, de az a gyanúm hogy ezt nem ők fogják kézbesíteni.

(#51352) headhunter


headhunter
addikt

06.30-ig beérkezhet a kicserélőbe és akkor mentesülne az Áfa fizetés alól?

2021.06.10 02:47 (GMT-7): Arrived at destination country
2021.06.08 22:00 (GMT-7): Departed country of origin
2021.06.03 08:30 (GMT-7): Shipment accepted by airline
2021.06.02 18:25 (GMT-7): Shipment left country of origin warehouse
2021.05.31 16:54 (GMT-7): Shipment at country of origin warehouse
2021.05.31 16:24 (GMT-7): Shipment dispatched

[ Szerkesztve ]

(#51353) V/ válasza headhunter (#51352) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még legkésőbb 30-án a vámosok is látni fogják.

(#51354) Manus4 válasza V/ (#51332) üzenetére


Manus4
tag

Na erre kíváncsi leszek, h Ali felszámolja-e fizetéskor az áfát......

(#51355) V/ válasza Manus4 (#51354) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogja, te látsz rá lehetőséget hogy kikényszerítsék? Én nem. De nincs is rá szükség, majd a szállító beszedi. Az eBay , Amazon, Wish esetén már most is működik részben mert van EU-s vonatkozásuk.

(#51356) Manus4 válasza V/ (#51355) üzenetére


Manus4
tag

Ez csak azért merült fel bennem, mert van egy eladó akitől szoktam rendelni, a 6, 10, 15 $-os csomagok LT...NL-el jöttek, ettől alacsonyabbak S.... ragszámmal, így nehéz lenne fizetéskor Áfát felszámítani ha a választható shipping mód uaz.

[ Szerkesztve ]

(#51357) MaxxDamage válasza V/ (#51348) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi a segítséget! :R
Végül jól jöttem ki a dologból.
HUF esetén közel 60k amit levont volna (+ a kereskedői jutalék/átváltás) a PayPal fizettem Revolutos kártyával EUR pénznemben és a végeredmény:

alt="" title=""

Majd az itthoni + terhekre leszek kíváncsi mik lesznek :)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51358) V/ válasza Manus4 (#51356) üzenetére


V/
Topikgazda

Bonyolulttá válhat jól gondolod. De ha a szállító fogja befizetni az SA rendszerben akkor semmi szükség arra hogy az AliExpress bármit is csináljon és lényegesen egyszerűbb az egész ha marad az eddigi régi/új módszer

(#51359) V/ válasza MaxxDamage (#51357) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy gond van hogy túl van lépve a 150 €, erre már vám is lesz, remélhetőleg csak 0%-os kulcsú. Ha Kínából jön és a posta vámolja akkor 4000 Ft az eljárási díj. Az Áfa ha 0 % a vám az pedig14937 Ft ha júliusban érkezik meg.

(#51360) RBJ válasza V/ (#51329) üzenetére


RBJ
addikt

Amúgy általában fél sincs adva a csomag már van nxomkovetesi szám.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#51361) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba is bekerült.
A vámolási árfolyamok, amely alapján számolják a forintban fizetendő áfát:
2021. július: 1 € = 349,28 Ft, 1 USD = 292,7 Ft, 1 £ = 408,9 Ft, 1 AUD = 221,4 Ft, 1 CAD = 238,04 Ft, 1 CHF = 318,6 Ft.

(#51362) V/ válasza RBJ (#51360) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze de arról volt szó hogy lejárt a feladási határidő, akkor is más a helyzet és akkor is ha szállítottra van jelölve és be van írva valami azonosító. Azt már elküldöttnek kell tekinteni, nem zárja le a rendszer a vásárlást. Az hogy nem "mozog" megint egy más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#51363) MaxxDamage válasza V/ (#51359) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos igen, azt mindenképp túlléptem volna, ez be volt kalkulálva.
Ez volt a legjobb beszerzési mód, mert a másik UK-ból lett volna, de arra is rájön a VÁM/ÁFA és többe jövök ki. :R

Ez elvileg a közvetlen gyártótól (valaki aki ott dolgozik, vagy közeli kapcsolat - árulhatja)
PCS-nek is a közvetlen gyártótól van, szóval "eredeti" termék a laptophoz.
Németeknél (Schenker , XMG) nem beszerezhető - nem árulják, mert közvetlen "szerviz" alkatrész... így csak UK vagy CN ami maradt mint lehetőség.
Ott is csak 2 helyről (eladótól) beszerezhető, ez a másik (jóval drágább) [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51364) #04441088 válasza MaxxDamage (#51363) üzenetére


#04441088
törölt tag

Úgy tudom idén még nem megy semmi az angol csomagokra, de lehet rosszul tudom.

(#51365) V/ válasza #04441088 (#51364) üzenetére


V/
Topikgazda

Már január 1-től van az áfa a 22 € feletti dolgokra, harmadik ország lett. A kereskedelmi egyezmény alapján csak az Angliai származású termékekre 0 % a vám.
Ez azt jelenti ha egy angol nagykertől szerzel be kínai gyerekruhákat akkor arra a 10,5% vám felszámolódik még +.

[ Szerkesztve ]

(#51366) headhunter válasza V/ (#51353) üzenetére


headhunter
addikt

Másik keresőben 06.10-nél ez szerepel:

Liege-Linehaul Arrival - 2021-06-10 02:47:00
Hand over to airline 2021-06-08 22:00:00
Export clearance success 2021-06-07 15:46:26
Received by line-haul 2021-06-03 08:30:14
Outbound in sorting center 2021-06-02 18:25:11
Inbound in sorting center 2021-05-31 16:54:47
Accepted by carrier 2021-05-31 16:24:47

(#51367) V/ válasza headhunter (#51366) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy szerencséd lesz. Bár ennyi idő alatt már Hollandiából idefelé kellene tartani, de még nem látszik hogy átkerült volna oda. Viszont ez is EU-n belüli postázásnak minősül. Én úgy gondolom hogy július 1 után sem lesz áfa rá. NL a vége?

(#51368) kovaccss


kovaccss
tag

Csak hozzáértő, nagyon tapasztalt emberek válaszát kérem, mindenre, nem írkálok itt napokig, nincs értelme, máshol sem volt.
1-- Sehol se látom az összefoglalóban. Hogyan lehet aliexpressről kínai eladótól, Kínában lévő cuccot (nincs EU-s raktára) simán reg. után paypallal vásárolni, mint ebayen a kínai eladóktól? Van USD-om a paypalomon, így nem lesz pénzváltás. Nem akarok semmilyen bankszámla és bankkártya adatokat, stb. megadni nekik 1 vásárlás miatt. Sosem használtam még az alit. Van 1 termék, ami semmilyen ebayen se kapható, csak 2 embernél találtam olcsón, csak alin, drágán van pár más helyen.

2-- Ennél a 2 eladónál van csak a termék. Tőlük merjek vásárolni? Megbízhatók? [link] [link] Melyik szállítási mód a jó nekem, ami olcsó? Free shippinget nem akarok, a többi meg drága. Az egyiknél ez van, ami nem 20+ USD. 19-27 days US $0.41 AliExpress Standard Shipping
A másiknál ez. 19-27 days US $0.83 AliExpress Standard Shipping
Kínából ebayen még tavaly nyáron is megkaptam 2 hét alatt a cuccot. Ilyen volt a tracking. VR9számYP, de ilyen tracking lett utána LX9számNL, ami a holland posta, post NL international mail. Jó lenne max. 15-17 nap alatt megkapni aliról is. A YP-s Yanwenes posta? Ez jó, vagy kerülendő?

3-- Hogyan lehet elintézni, hogy EU raktár nélkül EU-s postán át jöjjön meg az alis kínai csomagom (pl. az RTLECS-es), és ne kelljen vámeljárással, vám és ÁFA fizetéssel szarakodni? Engem nem fognak szívatni a júl. 1-től érvényes szarokkal.

4-- Ez 2016-os, ebből mi igaz most? Az összefoglalóban volt a link az ali regről. [link]

[ Szerkesztve ]

(#51369) mikk2000 válasza kovaccss (#51368) üzenetére


mikk2000
őstag

Első kettőt bevállalom.

1. Én paypallal vásároltam eddig gond nélkül, szerintem neked is menni fog.

2. A megbízhatóságot senki nem fogja neked megmondani, hacsak nincs kristálygömbje. Sajnos ha akarsz valamit, neked magadnak is tenni kell valamit, nem csak háton fekve várni a sültgalambot. Ha rámész egérrel a bolt nevére, kiírja a ratingot, de illik nézni azt is, hogy mióta van a cég fenn, mert nyilván ha csak pár hónapja, akkor a magas pontszám sem feltétlenül mérvadó. Továbbá érdemes elolvasni az adott termékről a visszajelzéseket, illetve általában a pontszámot amit adnak. Irreális elvárások se legyenek, mert ha egy termék tizedannyiba kerül, mint egy "márkás" akkor annak nem olyan minőségűnek kell lennie, mint egy márkásnak, hanem az is nagy szó, ha egyáltalán valamennyire működik, tehát általában azért nem az árkategória legalját kell megvenni.
Sajnos néha becsúszik 1-1 hibás termék a legjobbaknál is.

3. ez nem esik bele az első kettőbe, és számomra nem is tisztázott.

4. ez se, de én saját kútfőből regisztráltam, és nagyon nem lőhettem mellé, mert a csomagok megjöttek.

Remélem segítettem :)

(#51370) zsamiatt válasza kovaccss (#51368) üzenetére


zsamiatt
őstag

3 pint: sehogy. Ami bejon euba kivulrol arra afa lesz. Mindegy hogy alirol ebayrol vagy mashonnan rendelsz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51371) mikk2000 válasza zsamiatt (#51370) üzenetére


mikk2000
őstag

Erre még ne vegyünk mérget... lásd.: [link]

Ugyanis ha a szállító cég rendesen levámoltatja az árut, és teljesen jogtisztán indul tőlük tovább mint teljes jogú EU termék, akkor a posta ugyan mi a frászért vámoltatná le újra, ha egyszer már amúgy le volt? Értelmetlen is lenne.

Hamar ki fog derülni egyébként pár visszajelzés után mi a helyzet...

(#51372) #91713792 válasza mikk2000 (#51371) üzenetére


#91713792
törölt tag

Nekem azért lennének kétégeim, hogy beérkezik egy konténer ezer cég tízezer csomagocskájával, és a szállító ezt szépen levámoltatja, kifizeti a vámot plusz a helyi áfát, és utána postára adja...

(#51373) V/


V/
Topikgazda

Nem kellene már ennél jobban belemélyedni a vámolás, áfázás rejtelmeibe.
Egy biztos, az a küldemény ami harmadik országból érkezik (import) és terméket tartalmaz annál Magyarországon áfát és bizonyos értékhatár felett vámot is kell fizetnie a címzettnek.
Ezt intézi a szállító vagy a címzett.
Ha valami az importálás szabályaiból nem történik meg az nem a topik témája.
Mondjuk az import téma sem igazán. Már a posta vámügynöki szolgáltatás témában is nagyon sok hozzászólást készítettünk. Pihennünk kellene. A csomagok meg jönnek úgy ahogy tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#51374) ssgk válasza V/ (#51351) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ezt nem értem (tudok angolul szöveget értem), nem tudom hova tenni. Lengyel raktárból vettem, (volt német is) És nem ide hozták egyből hanem ki németbe és onnan ide ? Vagy mi köze ennek egyáltalán német dhl hez ? :F
dhl:

(#51375) mikk2000 válasza V/ (#51373) üzenetére


mikk2000
őstag

Korábban sem értettem egyet veled hogy kiszürkíted azokat a hozzászólásokat, melyek nem szorosan a topikhoz tartoznak (na ezt részletezem lejjebb), de legalább nem törlődnek az eltérő vélemények mint máshol... :R

Semmisem fontosabb szerintem most mint az, hogy miképpen lehet extra sarc nélkül rendelni, és kifejezetten az alira vonatkozóan! Hiszen nyilvánvaló, hogy mondjuk egy ebay nem egy aliexpress standard shippinggel fog majd egy csomagot leszállítani NL végű azonosítóval! Most akkor kellene két aliexpress topik, egyik az ajánlott ali termékekre, másik meg az ajánlott szállítási módokra? :W Viszont mivel a termékek közel azonosak, akkor meg pont hogy a termékekre kéne "közös" topic, és csupán az ali/ebay specifikus dolgoknak kellene megjelenniük a saját topikjukban... szerintem :) Szóval pont hogy a legkritikusabb aktuális kérdések azok, melyek kifejezetten a topikhoz tartozó kérdések és pont hogy a többi nem annyira!

Teszem azt mondjuk hülyét lehet kapni attól, hogy mondjuk érdekel egy baszomvalamihasznoscuccról magyarul infó, és akkor végigkereshetem az ebay, ali stb + hasznos küytük netről topikokat tök felelslegesen... pont azokra mehetne közös topik. Szerintem kevés olyan termék van ami csak az egyik online piactéren található meg.

Párbeszédszélesítés...

(#51376) V/ válasza ssgk (#51374) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a köze hogy így szállítják, nincs közvetlen ide Mo-ra történő szállítás, kerülő út van. Tavaly az év elején még kaptam direkt, de úgy május tájékán megszűnt a lehetőség.

(#51377) mikk2000 válasza ssgk (#51374) üzenetére


mikk2000
őstag

Június 11-én kifejezetten azt írják, hogy ennek a szállításnak az adatai elektronikusan lettek elküldve, ez kb annyit tesz szerintem, hogy nem volt tényleges árumozgatás.

(#51378) V/ válasza mikk2000 (#51375) üzenetére


V/
Topikgazda

A kulturált megnyilvánulás azért továbbra is elvárt, trágár kifejezésekkel nem kellene a mondanivalót cifrázni, ezen felfogásomat, elvárásomat nem szívesen adnám fel. Ilyenért ne kelljen már törölnöm hozzászólást.
Mivel bizonyos szállítási módokat nem te választasz és az Aliexpress eladók többsége még Kínából szállít adottak a lehetőségek. Ha van EU országban raktára akkor onnan kell rendelni, ha nem akarsz fizetni + költségeket.
Van topik a postázásokra is Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás így nyitott kapukat döngetsz.

Ezért sem igazán kell itt ezzel a témával bővebben foglalkozni, főleg úgy hogy ez nem csak AliExpress-nél téma, az eBay, a Gearbest, a Banggood, eBay-es kütyük kis pénzért topikokat is érinti, nem feltétlen ennek a topiknak kéne másodlagos topikként a szállítási dolgokról szólni.

[ Szerkesztve ]

(#51379) V/ válasza mikk2000 (#51377) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyomkövetési szám, szállítás megigénylése, kezdeményezése tartozik ehhez.

(#51380) ssgk válasza V/ (#51376) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ja gondoltam, na mindegy ostoba voltam. Volt német raktár is, csak egyedül lengyelnek írt nyom követést, ezért maradtam annál. Köszi.

(#51381) mikk2000 válasza V/ (#51378) üzenetére


mikk2000
őstag

trágár?

(#51383) V/


V/
Topikgazda

Köszönettel venném, ha kulturált hozzászólásokat lehetne olvasni!
A jóérzést zavaró, vulgáris szavakat legyetek szíves hanyagolni. ÁSZF III. Moderáció. 10.1 pont.
Értem én, hogy ez a megszokott beszéd stílus, de muszáj ezt használni itt is? Azt nem tudom megváltoztatni akinek ez a természetes, de a többieknek miért kell ezt olvasni?
Gondolom ez nem olyan nagy kérés, csak egy nyilvános fórumon mutatjuk be magunkat a hozzászólásainkkal.

Ha valaki segítséget kér az tegye fel a kérdését megfelelő, kulturált formában, de ne követelődzőn a válaszért, ha rögtön nem kap rá,.
Ez itt nem az AliExpress ügyfélszolgálata.
Lehet hogy azért nincs válasz mert nem tud rá senkit semmit sem mondani.

És ha valaki nem vette volna észre a jobb felső sarokban a téma tudnivalókat:
Vám- vagy adócsalással, az AliExpress szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!

[ Szerkesztve ]

(#51384) zsamiatt válasza mikk2000 (#51371) üzenetére


zsamiatt
őstag

benne van a hozzászólásodban a megoldás. A szállító cég elintézi az áfát/vámot. Akor nem a posta intézi hanem más az EU-ban. De a fizetési kötelezettség valahol keletezni fog. Rendeltem ebayről egy bicaj pedált, usaból jött. A szállítási díj külön írta, hogy tartalmazza a vámolási, ügyintézési és egyéb díjakat. De nem a posta vámolta el valahol máshol jött be az EU-ba.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51385) V/ válasza zsamiatt (#51384) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontatlan az eBay példád. Nálad 3 tételből állt az amit fizettél.
A termék ára, a szállítási költség és az import charges (import költségek), ez utóbbi tartalmazza az áfát. A Pitney Bowes, aki ezeket a logisztikai feladatokat végzi nem számol fel költséget.
Amikor fizetsz úgy oszlik meg a pénz, hogy a termék ára az eladó-é, az import charges és a szállítási költség nagyobb hányada megy a Pitney Bowes-hez és egy kisebb részt a szállítási költségből pedig megkap az eladó.
Ez csak azon eladók esetén van így akik a Global Shipping Program keretében szállíttatnak.

De ez továbbra sem a már linkelt szállítási, vámolási témás topik, szorítkozzon mindenki a minimumra az off topik hpzzászólások terén.

(#51386) kmarci25


kmarci25
veterán

Rendelnék óraszíjat az eladó EU-s raktárából. Többet is, így rákérdeztem az eladónál, hogyan oldható meg, hogy ne számolja többször a szállítási díjat (ami nem kevés). A válasza az volt, hogy tegyem meg a rendelést, és majd ő csőkkenti az árat, vagy egyet rendeljek EU-ból, egyet meg Kínából (ahol nincs szállítási díj), és ő majd egy csomagban küldi nekem.
A későbbi gondok miatt inkább az első megoldás lenne szimpatikus. Ilyenkor ez hogy megy? Rendelek, de nem fizetem ki, csak miután módosította az árat? Ilyet lehet? Én eddig mindent azonnal fizettem.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51388) V/ válasza kmarci25 (#51386) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 14. Gyors tippek, 6.pont

(#51389) zsamiatt válasza V/ (#51385) üzenetére


zsamiatt
őstag

én nem is írtam, hogy ő felszámol pluszban. A vámügyintézés költsége is benne vannak a szállítási díjba.

Termék+ Vám+Áfa+ logisztika+ Vámügyintézés/adminisztráció

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51391) V/ válasza zsamiatt (#51389) üzenetére


V/
Topikgazda

Külön fizetett tétel, nem a szállítási költségben van. Ez volt a pontatlanság.
Nincs a vevő által fizetett díja a vámügyintézésnek, lényegében nincs eljárási költség. Máshogy van finanszírozva.
Sokan félreszokták érteni, mert ha nem GSP-s a szállítás, hiába drága a szállítás díja mert USA-ból azért most már húzós, az áfa és az itthoni eljárási költség nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#51392) zsamiatt válasza V/ (#51391) üzenetére


zsamiatt
őstag

sajnos a konténer hiány miatt mindenhonnan rohadt drága lett a szállítás. Egyébként az e-bay fel is hívja a figyelmet az áfa beszedésére:
If the item is being shipped from outside the EU into an EU country, the recipient may need to pay VAT and customs duty. These may not apply if the order is under a certain value, but the threshold varies between countries.
Starting 1 July 2021, eBay will be required to collect VAT on certain orders delivered to EU addresses.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51393) kmarci25 válasza V/ (#51388) üzenetére


kmarci25
veterán

Megvan, megpróbálom. Köszi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51399) headhunter válasza V/ (#51367) üzenetére


headhunter
addikt

UH***********BE

(#51400) kovaccss


kovaccss
tag

Az 51368-ra csak priviben kérek válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.