Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) V/ válasza Fail3D! (#51700) üzenetére


V/
Topikgazda

EU boltnak is fel kell számolni az áfát és áfás számlát kéne kapnod.

(#51702) Fail3D! válasza V/ (#51701) üzenetére


Fail3D!
addikt

Jó de eddig is fellépett volna számolniuk vagy ezek szerint, hiába ez ból vásároltam eddig tőlük, az mind áfa mentes volt?:)

(#51703) zsamiatt válasza Fail3D! (#51702) üzenetére


zsamiatt
őstag

vagy eddig nem volt külön feltüntetve hanem benne volt az árban

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51704) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A "Megérkezett a célországba" az konkrétan melyik ország lehet, ezt hogyan kell érteni? :R

"2021-07-01 04:45
GMT+1

Delivering
Arrived at destination country"

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51705) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok a többször vitatott rendelésemnél ahol eddig az ali benyelte a pénzt megjelent, hogy frozen orders. Ez mit takar? Illetve a refund és dipute résznél pedig :Transaction Frozen

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51706) Fail3D! válasza zsamiatt (#51703) üzenetére


Fail3D!
addikt

Biztosan nem volt benne.. Pont az áfaval többe kerül amit ma vennék mint ha tegnap vettem volna, mind ezt eu ből rendelve.

(#51707) zsamiatt válasza Fail3D! (#51706) üzenetére


zsamiatt
őstag

de az euba se 0val jön már be...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51708) V/ válasza MaxxDamage (#51704) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem CN a vége hanem más nemzeti vagy vonatos akkor a tranzit országhoz is megjelenhet, a nyomkövetési szám alapján tudjuk megmondani, ez a kép semmit nem erősít meg

(#51709) V/ válasza zsamiatt (#51707) üzenetére


V/
Topikgazda

Trükközve volt. Export esetén mivel nem országon belül adta el nettó áron van eladva. Valójában nem kaphattál volna és nem is kaptál olyan számlát ahol a VAT, Áfa fel volt tüntetve, nem élelmiszer esetén külön tételezve kell lenni még külföldön is.

[ Szerkesztve ]

(#51710) MaxxDamage válasza V/ (#51708) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos az szerint a trackitonline-n semmit nem mutat még.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51711) zsamiatt válasza V/ (#51709) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a helyzet hogy amikor spanyolból vagy egyéb EU-s országból küldte akkor kellett hogy legyen rajta áfa. Ezt nem tudta megtürközni. Vagy vámszabad területen tárolják és akor onnan küldte áfa mentesen mert ugye onnan amíg nem kerül vámolásra nem kell fizetni az adókat.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51712) RVR400 válasza Nagus (#51691) üzenetére


RVR400
veterán

Mivel minden mától beérkező küldemény vámkezelés alá esik, így nem fogja megúszni.

(#51713) tbalint3 válasza V/ (#51682) üzenetére


tbalint3
tag

Igazad volt :)
Ma megkaptam a postázós kollégáktól sértetlenül. A nyomkövetés kicsit vicces lett, még egyszer bekerült a mai nappal, hogy kézbesítve. :DDD

(#51714) V/ válasza zsamiatt (#51711) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a topik témája, de ismert dolog hogy miként is lehet ezt megoldani, hiheted azt hogy rendben volt, de a végfelhasználónak kell áfát fizetni és az nem történt meg. Tényleg ne menjünk már bele, főleg a téma tudnivalókban szereplő figyelmeztetés miatt sem.

(#51715) V/ válasza tbalint3 (#51713) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a biztos. :K

(#51716) V/ válasza MaxxDamage (#51710) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldd már el akkor privátban a nyomkövetési számot talán ki tudok deríteni valamit.

(#51717) vandor01 válasza V/ (#51714) üzenetére


vandor01
őstag

hiaba ragodunk hogy volt tegnap (elcsalva az AFA) ez ma mar nem szamit semmit sem... matol mar az uj vilag a big reset utani vilag ervenyes :DD
mostantol mindenkepen VAM ele lesz allitva a cucc es ha kell a vevonek kell bizonyitani hogy fizetett afat! mindez 399ft-ert ha pl az Ali IOSS rendszerben regelt kuldemenyrol van szo!

csak ugye az IOSS regeles lenyege lett volna hogy az AFA-t beszedje es az EU-ba kuldje valamint az ilyen kuldemenyeket ne kelljen mar kezileg meg matatni hanem azonnal automatikusan plus rafizetes nelkul menjen befele a postas taskajaba....

nos ezt Mo-on meg nem birtak megugrani nem tartom kizartnak egy ilyen kuldemeny rostokolhat a VAM-on akar heteket vagy honapokat is mire sorra kerul a sok melo miatt....
vagy Mo-on rafkossak a VAM szabalyozok mert azt szimatoljak lesz meg ezzel probalkozas marmint a kulfoldiek oldalarol.... pl beszedik az AFAt csak elfelejtik az EU ba kuldeni vagy nem annyit kudenek vagy valakik kamu IOSS szamot hasznalhatnak... etc? ki tudja??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#51718) V/ válasza vandor01 (#51717) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem hiába írod, nem én kezdtem róla a beszélgetést.
Az hogy mi lesz az Áfa sorsa nem nagyon érint bennünket, mi kifizetjük és annyi, kár ezzel is foglalkozni.
Lényeg az hogy annyira nem AliExpress téma, nem biztos hogy itt kell bővebben megvitatnunk.
Nem fog többet rostokolni ha folyamatosan dolgozzák fel, kezdetekben lesznek bukkanók, mert más hozzáállásra van szükség, de ha beáll a rendszer akkor minimum marad a 1-5 nap az NPKK-ban a többségénél, ami problémás az mindig kevesebb.
A gond az hogy lehet hogy a posta valamennyire felkészült mint egy magánszolgáltató, kérte és vállalta az SA rendszert, viszont az akinek kötelessége lett volna erre az új rendszere biztosítani az EU-s rendeletben leírtakat nekünk, amit itt internetezoo is felvetett, hogy ne kerüljön + költségekbe, azok sunnyognak, mindenki a Postát "szidja" pedig másoknak is lett volna dolguk.

(#51719) cof


cof
veterán

Ezzel azért nem számoltam, hogy EU-s raktárnál is felszámolják az ÁFA-t. Persze tudom van ilyen máshol régóta, talán Amazon ami ismertebb.

Így viszont már nem éri meg annyira EU-ból rendelni mert mindegy honnan rendeled. Előnye a gyorsabb megérkezés már ha tényleg EU-ból küldik ugye...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51720) fairi válasza vandor01 (#51717) üzenetére


fairi
addikt

"nos ezt Mo-on meg nem birtak megugrani nem tartom kizartnak egy ilyen kuldemeny rostokolhat a VAM-on akar heteket vagy honapokat is mire sorra kerul a sok melo miatt...."
Lehet egyszerűbb megoldást találnak. Ha 48 órán belül nem nyilatkozol, mert pl nem kaptad meg az üzenetet, akkor megy a postára és utánvéttel átveheted. probléma egy részét majd a lokál postákra kenik. Lesz itt káosz, várom az első tapasztalatokat.

(#51721) mályva


mályva
aktív tag

Na mi lett az LT…NL holland küldemények sorsa??
mi a tapasztalat ?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51722) V/ válasza mályva (#51721) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit korai még szerintem, hozzánk még ma nem is ért ki a postás.

(#51723) V/ válasza cof (#51719) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már az AliExpress "kiváltotta" az EU-s adóazonosítót, meg bejelentkezett a SA rendszerbe, akkor azután már nem igazán kerülhető el ez.

(#51724) rucsok


rucsok
csendes tag

Nyilván ma reggel érkezett be vonattal a május 10.-én rendelt 11 ezres "Aliexpress Standard Shipping" csomagom, amire 27 napos kézbesítést ígértek.. :(((

Legalább várt volna 3 hetet, hogy az árát visszakérjem. FML.

[ Szerkesztve ]

(#51725) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Nekem még sajnos 12 csomagom úton van ezek mind UH---BE kezdetűek ezek között 7 May. 20-23 és 5 juni1-11 közötti rendelések ezekből csak kettőnél látom hogy 29-30.-án hogy A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben 4 dollár körüli tápegységek több csomagnál Jún 10 -11 Linehaul Arrival az utolsó dátum

(#51726) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Gondolom már hozott példát más is, ha most rendelnék Aliexpressről pl Xbox One konzolhoz távirányítót, akkor a vételárhoz hozzajön egy TAX pontban az Áfa.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51727) Beni2360 válasza V/ (#51723) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor a 3 hete vásárolt EU-s lengyel raktárból áru amit 7 napos kezbesítésre vállalták és a napokban megkapom, ha megkapom, azzal mi ledz? ÁFA szempontjából?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51728) bl4ze válasza Beni2360 (#51727) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem azt simán megkapod.

.:. bl4ze .:.

(#51730) V/ válasza rucsok (#51724) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen azonosítóval küldték?

(#51731) kali8n


kali8n
tag

Április 11-én rendelt csomagom május 3-án megérkezett Vilniusba, és ott is maradt. Elkönyveltem, hogy elveszett, ez van.
Hát nem pont ma érkezett meg Magyarországra? Nagyon érdekes.

(#51732) fairi válasza kali8n (#51731) üzenetére


fairi
addikt

Enyém is, szívás. Vilnius már csak ilyen.

(#51733) Beni2360 válasza bl4ze (#51728) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nálam nem az ajánlott a Teclas hivatalos áruház.
Már rákérdeztem 11 nappal a vásárlás után 21,-n és vissza írtak, hogy ne izguljak úton van. Azóta eltűnt a trnazakció képernyő képe 404 erort kaptam 3 napig majd most visszaállt és egészen más van a kézbesítésre(20 nap) meg a kiszállításra (7 nap) írva. És még 12 nap van zárásig. De ha most megrendelném ugyan azzal a feltétellel szállítaná vagy 11 napon belül. :W
Már el is ment az egésztől a kedvem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51734) bl4ze válasza Beni2360 (#51733) üzenetére


bl4ze
veterán

Én vásároltam a Teclast Ali-hivatalos boltjából és 3 nap alatt itt volt PL raktárból a tablet.

.:. bl4ze .:.

(#51735) V/ válasza Bogyi007 (#51726) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és azt is ha kifizetted töltsd le a számlát.
De lenne egy apró megjegyzésem, többet fizetsz mint kellene, ha forinton hagyod.
2705 Ft-ot fizettél az AliExpress $ árfolyamán ami 304,69 Ft.
Bankkártyával és $-on állva 2638,59 Ft lenne az átszámolt forintos ár, vagy még kevesebb attól függően hogy Erste vagy Wise kártyával fizetném
A vámolási árfolyam is kevesebb mint az AliExpress forint árfolyama, júliusi beérkezés esetén 292,7 Ft ami alapján az áfát a magyar vám kiszámolná. Persze itt nem lehetséges mert az AliExpress szedi be, de azért lehet látni hogy semmi kedvező nincs abban, ha forintra van állítva az AlIexpressen a deviza.
A másik az, hogy lehet PayPal-al is fizetni és akkor is a hozzárendelt kártyáról vonja a pénzt és a bankok $ árfolyama a legtöbb esetben kedvezőbb mint az AliExpressé és lesz kiegészítő vásárlói védelmed.
Persze itt is csak pár forintról van szó, de ehhez még hozzámegy a Posta 399 Ft-ja vagy 799 Ft-ja ha utánvéttel vennéd át. Az a 66,41 Ft is számíthat valamit.

(#51736) Sefneni válasza kali8n (#51731) üzenetére


Sefneni
őstag

Nálam április 30 óta a nagy Postai Kicserélő Központban van egy csomag, én arról már le is mondtam.. :))

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#51737) picsirti válasza V/ (#51735) üzenetére


picsirti
tag

Szia
Lehet egy kérdésem?
Nem tudom hol kell Letölteni a számlát, mert nekem nincs olyan menüpontom, vagy nem találom . Ja, bankkártyás fizetés volt.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#51738) V/ válasza Sefneni (#51736) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért a dispute-ot ne hagyd el., mert ez biztos hogy elveszett. Bár ugye az látod hogy oda érkezett, de azt nem hogy esetleg kiküldték onnan és azután veszett el, mivel ez egy nem könyvelt küldemény.

(#51739) Sefneni válasza V/ (#51738) üzenetére


Sefneni
őstag

Már meg is kaptam a dispute-ot szerencsére. :) Csak bosszantó, hogy direkt berendeltem márciusban, hogy július 1-ig fixen ideérjen, erre persze eltűnik a csomag. :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#51740) V/ válasza picsirti (#51737) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel mobillal fizetted nézd már meg a mobil app-ban is illetve ennél a View detail-ra kattintva a Financial fülön.
Az általuk adott képen ugyan Finished az állapot, de azt hülyeségnek tartanám hogy számlát csak akkor lehetne letölteni, ha megérkezik és leigazoljuk. Persze ha nem jön meg akkor nem sok haszna van, de akkor is van a kezünkben valami a fizetésről.
Valójában nem igazán lenne rá szükség, de mi van ha a Magyar Posta rosszul azonosítja a küldeményt és úgy gondolják hogy nekik kell az áfát beszedni, a számlával tudjuk igazolni hogy ki van fizetve, persze a fizetési igazoláson is látszik.
Ha sehol sincs, akkor valamit elrontottak.

[ Szerkesztve ]

(#51741) MaxxDamage válasza V/ (#51716) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Küldtem! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51742) internetezoo


internetezoo
senior tag

eVám

"Ha ezen a webes felületen saját maga kíván vám-árunyilatkozatot benyújtani a küldeményére, kérjük, hogy ezt a szándékát még a küldemény megérkezése előtt jelezze.."

Csak email címet kért értesítéshez, telefonszámot nem az eVám: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51743) V/ válasza internetezoo (#51742) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt hogy szerezted meg? 2021. 06. 28. látszódnak, de még tegnap este sem lehetett erre az oldalra rátalálni. 29-én is kerestem. Amikor azt írtam hogy sehol, azt keresés előzte meg.
Ennyit a korrekt hozzáállásukról.
De köszi az információt.
De közben kiderült, 2021.06.30. 24:00 amikor ez megjelent valójában, sumák banda.
Kérdés az hogy a Posta honnan fogja tudni ha a 100 € feletti értékű küldeményt nem velük akarom vámoltatni? Ja én jelzem külön, a...át úgy hogy mindent megadok még a Postát is mint szolgáltatót. Fapados, de akkor legyen.
Újból felhívom a postát és megkérdezem hogy hogyan jelezzük feléjük.

[ Szerkesztve ]

(#51744) internetezoo válasza V/ (#51743) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nav oldalán sima hír lent, ott volt a link.

(#51745) V/ válasza V/ (#51743) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézegetem és van itt IOSS azonosító is, ha az AliExpress ezt nem árulja el a számlájukon csak a megérkezés után akkor bizony előre nem tudunk semmit sem csinálni, szóval azt meg kell szereznünk tőlük valahogy, az jó hogy ebből csak egy van nekik.

Viszont nem érdemes bonyolítani ha IOSS-os a vásárlás mert a Posta 799 Ft-ot kér ha az eVámhoz "közreműködik", ami vicc mert tényleg nem csinálnak semmit.

Ha nem IOSS a küldeményünk akkor spórolunk ennél a két kategóriánál:

[ Szerkesztve ]

(#51746) V/ válasza internetezoo (#51744) üzenetére


V/
Topikgazda

Egészen tegnap éjfélig nem volt ott.
De hibás, szokás szerint.Van Vpid azonosítóm és nem szedi át.

[ Szerkesztve ]

(#51747) Meridius11 válasza V/ (#51730) üzenetére


Meridius11
aktív tag

China Post, RV564987925CN

/ az előzőt is én írtam, csak telefonon-gépen két külön fiók van belogolva.. hosszú :)

[ Szerkesztve ]

(#51748) V/ válasza Meridius11 (#51747) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sajnos már az új dolog lesz. Nem EMS-ként jött valójában.

[ Szerkesztve ]

(#51749) shokobanana


shokobanana
kezdő

Lehet rendszert tesztelni, ha minden igaz, uccsó csomag ma délben beesett az npkk-ba...

(#51750) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ha opcióként szerepel a Cseh, Lengyel vagy Spanyol raktárból való szállítás, lehet valahogy ellenőrizni hogy tényleg onnan fogják-e küldeni? (tehát EU-n belülről)

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.