Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Walter_White válasza V/ (#51950) üzenetére


Walter_White
senior tag

igen csak az Alin, az EU-s raktáron lévő termékek többe kerülnek kicsit. Mivel kifizetik az adott ország áfáját. Sehol nincs EU-n belül + áfafizetési kötelezettség, EU-s tagországok között az áru mozoghat ha már valamelyik tagországban megtörtént az adóztatása. Nem gondolnám azt hogy az ali, ha lengyel, cseh, német raktárban tárol valamit, az nincs leadóztatva az adott országban, viszont így már kettős adoztatásba megy az ali. Kiválasztasz egy terméket, amit rendelhetsz kínábol, tegyük fel 6 euro, de kérheted német raktárból is, ami itt van 3-4 nap alatt, 13 euroért. felfoghatjuk azt hogy a kína 6 euroja az a Netto, és a németé a Brutto, tehát ha németből rendelsz, akkor a német adóra még + -ban rájön egy 27%-os Magyar áfa... ami teljesen irreális.. vagy ha EU-s raktárból érkezett, és az ali még 1x ráteszi az adót, akkor a NAV-tól visszaigényled azt az összeget amit kifizettél pluszba, igy lenne a korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#51952) Atilla001


Atilla001
senior tag

Lehet volt már, de ha EU raktárt választok és BUY NOW akkor ott a TAX.. De ha előbb beteszem kosárba és onnan BUY akkor nincs rajta.. WTF?? Meg is vettem a cuccot CzechRepulicból, erre kiderül, hogy nincs rajta az ÁFA? Nem is akarom hogy rajta legyen de kínlódni se vele.. thx

Védd a természetet!

(#51953) V/ válasza Walter_White (#51951) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell elmagyarázod, de nincs dupla áfa. És igenis van áfa fizetés, csak vám nincs az EU-ban az országok közt.
De ezzel már futottak páran itt köröket a napokban, téves a következtetés.
Azé kerülnek többe mert ide kell szállítani Kínából hogy raktári készleten legyen, ezért magasabb a költség, de nem azért mert benne van az áfa, az áfát egyébként is neked kell mint végfelhasználó fizetni, nem az üzletnek, a raktárnak. Nekik nincs áfa fizetési kötelezettségük, a fogyasztási beszedése és az adóhivatalhoz továbbítása a dolguk, ők a nettó összeggel operálnak.
Még egyszer leírom két EU-s törvény előírásainak tesznek eleget, nem ők találták ki és senkit sem vernek át. Már írtam hogy hogy van pozitív hatása is annak hogy az AliExpress az IOSS rendszer szerint kezeli ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#51954) V/ válasza Atilla001 (#51952) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem volt ilyen, de megnéznéd a számlát, mert nekem közvetlen a fizetés előtt mindig ott volt, pedig előtte a kosárban volt.

[ Szerkesztve ]

(#51955) Directors válasza V/ (#51953) üzenetére


Directors
senior tag

Vajon mennyivel fog megcsappanni ennek hatására a külföldről vásárolt termékek mennyisége ?
Hisz így már közel sem biztos hogy megéri megvásárolni ezeket a termékeket.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#51956) Atilla001 válasza V/ (#51954) üzenetére


Atilla001
senior tag

a második összeget fizettem. úton van, DPD
[kép] 1
[kép] 2

és persze direkt rákérdeztem az eladónál, hogy FRANCE és EU.. modta ige.. erre CZ lett FR helyett.. még a vásárlókat is kérdeztem... na majd kiderül.. thx

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#51957) V/ válasza Atilla001 (#51956) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké megnézted a számlát? De akkor neked szerencséd volt, kifogtál egy ilyet. Megtaláltam, de nekem ott virít a VAT és megegyezik a fizetendő összeg is

[ Szerkesztve ]

(#51958) Jahno válasza Walter_White (#51949) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk legalább 1 éve nyomja minden sajtó, utóbbi időszakban túlzottan is, mert adat nem volt, csak ugyanaz az ijesztgetés.

(#51959) V/ válasza Directors (#51955) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát amiket én vásárolok még így is jóval olcsóbbak és a vámeljárási díj is csökkent. Persze az áfa az a továbbadott dolgoknál csökkentette a hasznomat, de lehet kompenzálni.

(#51960) V/ válasza Atilla001 (#51956) üzenetére


V/
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

(#51961) Atilla001 válasza V/ (#51960) üzenetére


Atilla001
senior tag

bármely termékre tudom produkálni :D

Védd a természetet!

(#51962) V/ válasza Atilla001 (#51961) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor szerintem valami nem jó, eleve eltérőek a fizetési oldalaink. De azért írtam a számlát mert azon részletezve van.

(#51963) Nagus válasza V/ (#51932) üzenetére


Nagus
senior tag

Salamon-szigetekről hamarabb ideért a cuccom CN-ként, mint belga postán keresztül az ugyan akkor rendelt...

[ Szerkesztve ]

(#51964) Atilla001 válasza V/ (#51962) üzenetére


Atilla001
senior tag

hát kártyával fizetek nem PayPal és Firefoxot használok. Lehet a NoScript addon csinálja, de engedte fizetni csak ez az összeg lett levonva és fel is adták. Eszembe se jutott, hogy BUY NOW-t használjak.
De a te képeid nem kosaras fizetés, ha jól látom

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#51965) shokobanana válasza Atilla001 (#51961) üzenetére


shokobanana
kezdő

én kipróbáltam mindkét esetre ugyanezt a terméket, és ha kosárból rendeltem is, az order summaryban még nem, de mikor a buy-ra nyomtam, megjelent a vat. én is FF-ot használok.

[ Szerkesztve ]

(#51966) Atilla001 válasza shokobanana (#51965) üzenetére


Atilla001
senior tag

Valóban.. summary marad de ha buy akkor már nekem is ráteszi.. akkor mégis egyedi eset volt vagy nemtudom de akkor 6518Ft ot fizettem :D hát majd kiderül. thx

Védd a természetet!

(#51967) shokobanana válasza Atilla001 (#51966) üzenetére


shokobanana
kezdő

ha így megkapod, szerencséd volt. Lehet, vmi script beakadás, fene tudja...

(#51968) V/ válasza Atilla001 (#51964) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam kiválasztom és kosárba teszem, jelölöm hogy fizetem, átvált az összesítő oldalra aminek a képeit látodés azután a jobb oldlon a tényleges fizetés indítása vagy a PayPal gomb vagy ha kártya akkor a Place Order. Szóval kosaras fizetés volt.
Azután már nem tűnik el semmi a bruttó összeg vonódik le.
Harmadjára kérem hogy nézd meg hogy a számlára mi került és akkor egyértelmű lesz hogy ennél te nem fizettél áfát. Az Orders lista és ennél a vásárlásnál jobbra a Download Invoice

(#51969) EXIEZ válasza V/ (#51968) üzenetére


EXIEZ
senior tag

A download invoice nekem gépen meg telefonon sem látszik. Ali supportnak dobtam egy levelet de ők sem tudnak pdf számlát adni

(#51970) V/ válasza EXIEZ (#51969) üzenetére


V/
Topikgazda

Másoknak ott a gomb, az app-ban lehet hogy nem lesz elérhető. Automatikusan generálódna.
Esetleg törölni a böngészőben a gyorsítótárat, hogy újra töltse az AliExpress oldalt.
azbest ezt írta: Egyébként vásárlás után valamivel később jelent meg a webes felületen a download invoice gomb. S nem is azonnal működött, csak később vezetett valóban letölthető pdf-re, az első negyed órában még csak egy error oldal jött fel rá.

veze pedig ezt a képet linkelte, mivel még a fizetés ellenőrzési fázis ezért előfordulhat hogy a View Detail-ra kattintva látod csak nme a fő összesítő oldalon

Ha a vásárlás meg van erősítve a számla gombnak és számlának elő kell kerülnie. Persze technikai hiba előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#51971) atala


atala
addikt

Van egy csomagom ami sokáig nem jött meg, ezért indítottam egy Dispute-ot. Lezárult, mert nem jelentkezett az eladó, a pénzt még nem kaptam meg.
Viszont közben meg jött a csomag. Gondolom most már nem lehet vissza vonni a visszatérítést.
Várjam meg míg vissza adják a pénzt, majd írjak az eladónak, hogy ki szeretném fizetni?

Egyébként ennyit arról, hogy az U-s küldemények nem nyomkövetésesek.
[link]

(#51972) V/ válasza atala (#51971) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiszoktuk fizetni miután az eladót értesítettük és mondott rá valamit ami nem az hogy rendben van a dolog így is.

Egyébként ennyit arról, hogy az U-s küldemények nem nyomkövetésesek.
Nem is, van két bejegyzés, de a feldolgozási folyamatból a többi hiányzik, az utolsó a kézbesítés, ha küldeményed 24 mm vékonyabb nem is kerül bejegyzésre, mert az a postaládába teszik. az egy darab bejegyzés A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben nem felel meg nyomkövetéses elméletnek.
Az hogy postai átvételkor minden leolvastatnak, amin van vonalkód az másért van, de amit postaládáznak és könyvelt, annál is van kézbesítési bejegyzés és vannak feldolgozási bejegyzések, ennél viszont nem.
Nem könyveltek és többszörösen ki tárgyaltuk már.
De nem az a lényeg, hanem az hogy te 2-á-n megkaptad áfa fizetés nélkül amelynek két oka lehet.
1. Ez már július 1-én nem volt az NPKK-ban, valóban ez lehet (17.06.2021 13:48 érkezés A Szállítási Pontra Hungary HU2011)
2. EU-n belüli belga postás küldeményként kezelték.

[ Szerkesztve ]

(#51973) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!
Kis help kéne.
Szóval az alaphelyzet az, hogy nekem még ~20 cuccom van, amit az elmúlt 2 hónapban rendeltem Aliexpressről és még úton vannak.

Olvasgattam a cikkeket az Indexen meg a 444-en (nagyon jót tett a vérnyomásomnak :D) és ha jól értem, akkor mivel ezeken még nem lett áfa fizetve, ezért majd nekem kell kifizetnem. OK.

DE mivel ezeken még nem az Aliexpress intézte az áfa fizetését ezért nekem kéne az eVÁM-on keresztül intéznem.

Kérdés, hogy most egyesével pötyögjem be az eVÁM-on ezeknek a cuccoknak az adatait?

Megnéztem az eVÁM űrlapját, az exportőr az a bolt ahol vásároltam vagy maga az Aliexpress? Csak mert a boltok irányítószámát, városát, címét, stb. én sehol nem találom az Alin, csak a "Business license"-t látom, de az totál kínai és copy-paste-elni sem lehet. A már megérkezett csomagon rajta szoktak lenni ezek az adatok, de azzal nem érek sokat, mert még nincsenek a kezemben a csomagok.

Megnéztem ezt a videót is: [link]
Ebben az áll, hogy csak akkor tudok beadni vámárunyilatkozatot, ha ezt előtte jeleztem a Postának és az visszajelzett, hogy itt a csomag.
Ez így elég érdekes lesz.

Vagy egyszerűen csak várjak, majd jönnek a csomagok aztán lesz valahogy? :D Gondolom egyesével majd kifizetem az áfát meg a 399 Ft-os kezelési díjat.

Köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#51974) V/ válasza fLeSs (#51973) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy 50 € (kb 59 $) alatti érték esetén nem érdemes az eVámban gondolkodni. Az okát már vagy 3-szor leírtam, drágább.
Az eVámos oldalról is néhány képet és magyarázatot feltettem ide. Már most jelezned kell a postának ha azt szeretnéd használni, erről is van hsz.
07.01-től foglalkozgatunk a témával, lapozz néhányat vissza.
Küldeményenként megy a dolog, nincs összevont vámeljárás.

(#51975) azbest válasza fLeSs (#51973) üzenetére


azbest
félisten

Félreérted. Nem kell eVámon magadnak intézned.
150 euro érték alatt:
Ha a vásárláskor le lett vonva az adó (IOSS), akkor 400 forint (vagy annak kéázbesítéskori fizetésekor 800ft) az ügyintézési díj.
Ha nem lett levonva az adó (ez vagy te), akkor a special arrangement fajta értéktől függő sávos díjazást kell az adón felül fizetned a postának. A posta díja 400 forinttól 1400 forintig terjed, ha utólag fizeted nekik, akkor +400 utánvételi díj) [link]

Ha nettó 150 eurónál drágább a küldemény, akkor vámot is kell fizetni és akkor 4000 forintos a postai díj az adókon felül.

Az utolsó mondatodra: igen, ha 10 euro alatti értékűek, akkor egyesével mind után kifizeted majd az áfát és a 400 forintot, amikor a posta értesít.

[ Szerkesztve ]

(#51976) RVR400 válasza atala (#51971) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát elvileg akkor a Tiédet az eladó személyesen vitte be a kicserélőbe, nem pedig külföldön adta fel, ha ez Szerinted valóban nyomon lett követve. :D

(#51977) Imy válasza V/ (#51974) üzenetére


Imy
veterán

Az összefoglalóba majd bele lesz írva? Mert sok a hozzászólás, és a zürzavar is.

(#51978) V/ válasza Imy (#51977) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint mi legyen beírva?

(#51979) veze válasza V/ (#51970) üzenetére


veze
őstag

Azóta sikerült is letöltenem :K
De FF nem töltötte le még akkor sem a Chrome pedig igen.
Ez biztos nálam volt valami egyéni (átmeneti) böngészős probléma, nem is tulajdonítok ennek további jelentőséget, csak azért írtam le, ha esetleg más is igy járna.. ( probálja akkor egy másik böngészővel, vagy törölni a coockikat stb)

(#51980) V/


V/
Topikgazda

Egy olyan kérésem lenne hogyha valaki kap értesítőt az automatikus vámolás keretében és nem a klasszikus posta nyomkövetési számos (pl. Rx999999999CN, Ux999999999CN) annál milyen azonosító szerepel a postai üzenetben.

Írtam hogy kiegészítem a nevem egy számmal hogy tudjam azonosítani a csomagot, ez eddig jó is volt, most viszont az utolsó küldeményemnél hiába volt "hivatalosan" megadva az okos postás kitörölte az automatikusan nekik átadott adatokból. A túlbuzgóság is hiba, minek töröl bele? Nem hosszú a nevem.

Sajnos azt sem értik még mindig, hogyha egy informatikai rendszert használnak akkor a számítógépnek, telefonközpontnak nincs olyan hogy munkanap, ezért küldhetnék folyamatosan az üzeneteket, legközelebb hétfőn 05:00 körül várhatóak az értesítések, pedig ugye tudnánk vele foglalkozni, kifizetni. Nem szakadna meg a feldolgozási folyamat.

(#51981) V/ válasza veze (#51979) üzenetére


V/
Topikgazda

Látsz valami AliExpress adóazonosítót, IOSS számot rajta?

[ Szerkesztve ]

(#51982) Beni2360 válasza V/ (#51978) üzenetére


Beni2360
félisten

Remélem jól kialudtad magad? A tegnapi és előtti nap nagyon fárasztó volt. La a kalappal előtted. :C
Én is követtem mind két topikot folyamatosan nem volt kismiska.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51983) azbest válasza V/ (#51981) üzenetére


azbest
félisten

Nekem három kisebb rendelésem volt tegnap előtt (kínában már másodika volt). A tax invoice-n egy invoice no. ami érdekes lehet
HU20210702xxxxxx
Úgy látom, hogy céloszág kód, év, hó, nap és 6 jegyű sorszám lehet a felépítése.

Mindhárom alján holland jogszabályra hivatkoznak
"this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands."

Viszont a hozzájuk kapott követési kódból kettő LT...NL, a harmadik pedig UL...LU fajta. Szóval úgy tűnik, hogy a korábbi gondolatmenetemmel ellentétben mindig holland jogszabályra hivatkozó a számla, attól függetlenül melyik úton jön.

[ Szerkesztve ]

(#51984) V/ válasza Beni2360 (#51982) üzenetére


V/
Topikgazda

Kösz, sajnos volt amit már én is benéztem, de aztán tisztáztuk azt nyavalyás 150 € érték értelmezését.
Engem inkább az bosszant hogy hiába nyomják a Posta és aNAV "reklám szövegeit" a médiában, egyáltalán nem látszik hogy valójában felkészültek. Pénteken megcsináltak több ezer vámolást és majd hétfőn küldik ki?
Az NPKK elvégzi, de a központi logisztika és a helyi posták felkészítése is megtörtént?
Mert ha megvan a vámolás, elkészült a fizetéses üzenetet, akkor az a küldemény mehet rögtön a logisztikára, és tovább a postára, nem szükséges az NPKK-ba egy percig sem tárolni.
Az NPKK-ból a napi 1 kiszállítási járatból lett 4? Mert egy kicsit többet kellene fordulni.
A küldemények azonosításának a problémáját sem oldották meg, mert a nem könyvelt küldemény esetén ha nem akarják a címkén lévő küldeményazonosítót használni akkor az NPKK-nak kell adni a saját azonosítót, nem a helyi postának.
Májusban tettem már rá nekik javaslatot.

(#51985) azbest válasza V/ (#51984) üzenetére


azbest
félisten

Én abban sem vagyok biztos, hogy van-e pos terminál a kártyás fizetéshez a kézbesítőknél. Szóval lehet majd dobálják be az értesítőket ész nélkül, hogy be kelljen menni fizetni azoknak, akiknek online nem lett kifizetve. Meg ugye arra is szoktak hivatkozni, hogy nem érnek rá ügyféllel találkozni, majd akkor mehet mindenki a postára.

Bár kapták nemrég / talán előző évben az új elektronikus értesítő nyomtató készüléket, ami lehet tudna olyat is. De maga az értesítő is kretén felépítésű, mivel kézzel és tollal írogatják bele a küldemény adatait és a qr kód csak a posta oldalát linkeli... szomorú.

Meg az általam tapasztalt, követés nélkülit havonta egyszer hozós módi is érdekes lesz. Majd látjuk a postán, hogy lesz-e aznap kígyózó sor a még ezután beérkező korábbi rendelések átvételéhez, ha minden után fizetni kell majd és nem dobálhatják be a ládába.

[ Szerkesztve ]

(#51986) Beni2360 válasza V/ (#51984) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd alakul mint púpos gyerek a prés alatt.
Nekem már csak egy lényeges csomagom van kint amit már írtam egy 142 $ Tablet amit Jún 11.-n vásároltam 7 napos kézbesítési opcióval Lengyel honból, amit már át írt 20 napra a kedves eladó. És 24.-e óta beérkezve nem mozdul. A DHL post ezt mutatja. Már nem is igazából kellene de ÁFÁ-t nem fogok fizetni rá.
Már írtam az eladónak és válaszolt, hogy ő is látja, hogy gond van és majd jelentkezik mit intézett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51987) fairi


fairi
addikt

RV562856661CN
Miért van olyan érzésem semmi sms nem fog jönni, pedig jó a telefonszám, csak utánvéttel fizethetem ki mikor előkerül. 99%, hogy az enyém, persze Ali esetén semmi nem biztos. Vámkezelés hamar vége lett, de elküldhetnék vhogyan eredményt.

(#51988) fairi válasza azbest (#51985) üzenetére


fairi
addikt

"Meg az általam tapasztalt, követés nélkülit havonta egyszer hozós módi is érdekes lesz"
én is szeretem, nekem hétfőn volt 7 küldemény jött egyszerre.

(#51989) V/ válasza azbest (#51983) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a számlaszámra gondoltam.
Az IOSS azonosító az 12 karakteres
IOSS azonosító szám: IMxxxyyyyyyz
IM = importxxx = az MSI 3-számjegyű ISO országazonosító kódja yyyyyy = az MSI által kiadott 6-számjegyű számx = ellenőrző szám
Szóval a gondolatmenettemel még nincs semmi összeütközve.
Ha a EU-s küldemény vagy nem U-s küldeméynre gonoltál arra pedig már a legeleső pillanatban írtam aza lábbiakat, moost nem keresném vissza.

Írtam hogy a július 1 előtt megvásárolt küldemények estén van jelentősége annak hogy EU-s nyomkövetési szám, mert az IOSS rendszer miatt amikor kifizetjük a vásárlás pillanatában az áfát akkor már teljesen mindegy hogy milyen postai azonosítót kap. Az áfát mindenképp kifizettük.

(#51990) Jahno válasza V/ (#51980) üzenetére


Jahno
őstag

"hogyha egy informatikai rendszert használnak akkor a számítógépnek, telefonközpontnak nincs olyan hogy munkanap, "

De, sajna van. Mostanában meg egyre gyakoribb, hogy spórolásból is és elég nagy rendszereket állítanak le estére, vagy hétvégére. Postánál nyilván nem ez lesz, de van benne ráció, hogy a napi adagot egyben dolgozzák fel és értesítenek.

(#51991) V/ válasza azbest (#51985) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs mindegyiknél de az utánvétest fizeted ki a kézbesítőnél, az nem on-line fizetés.

Én is a helyi posta értesítést vettem ki az ügyfélszolgálatos szavaiból a nem könyveltekre amikor beszéltem vele tegnap. De azt küldik e-mailben és sms-ben, csak annál lesz akinek nem derült ki semmi elektronikus elérhetősége.

Azért is kértem információt erről hogy mi szerepel a fizetős értesítőben.

(#51993) Asike


Asike
csendes tag

Nekem több csomagom van ami még elseje előtt be ért EU-ba és elindult már az országba. Kíváncsi leszek meg fogják-e őket vagy ha a hollandok tovább engedték akkor ők is engedik.

(#51994) V/ válasza Asike (#51993) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen tapasztalatokat is várunk.

(#51995) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Tegnapelőtt mindenre free shipping volt. Ma már felszámol az Ali minden termékre pk-et. Akkor is ha egy eladótól több mindent veszek és az összeadódik és a végén már több ezer lesz.
Miért kell fizetni már pk-et? Nem elég hogy lehúz az állam még az Ali is kezdi? Így tényleg nem fogja megérni rendelni...

(#51996) Atilla001 válasza Buster17 (#51995) üzenetére


Atilla001
senior tag

ezt én is beszívtam, de hol kéri hol nem. volt hogy 2500 at fizettem postára. pár nap múlva ugyan az a termék free volt és megint vissza.. én is benyaltam már.. és igen, sok esetben nem egybe teszik a cuccaidat. volt már, de sok esetben a posta a termék árában van, vagy külön, hogy az alap ár vonzóbb legyen, de így is úgy is annyit fizetsz a termékét. cucc+posta a termék valódi ára és nem a csomagolás.. vagyis minden esetben a valódi árat kell fizetned.. bocs ha voltmár..

Védd a természetet!

(#51997) Atilla001 válasza V/ (#51968) üzenetére


Atilla001
senior tag

vágom, de sehol sem találok invoice lehetőséget sem. se FF se Edge. Financial fül van az order detail oldalon. de nyomát sem látom egyéb tehernek.. thx
[kép]

Védd a természetet!

(#51998) shokobanana válasza Atilla001 (#51997) üzenetére


shokobanana
kezdő

a 06.30 dátum mire vonatkozik? elseje után vetted...

[ Szerkesztve ]

(#51999) Atilla001 válasza shokobanana (#51998) üzenetére


Atilla001
senior tag

06.30 22.17 perckor vonták le a pénzt.. pfff ennyi a titok? LOL bocsánat mindenkitől.. :B

Védd a természetet!

(#52000) azbest válasza V/ (#51989) üzenetére


azbest
félisten

Nem látok semmi más olyan azonosítót, ami ioss lehetne.
Egyébként úgy tűnik, hogy az ioss azonosító szimplán csak a cégnek kiadott egyetlen kód, nem egyedi küldeményenként. (múltkori holland linkemen írtak róla, hogy ugyan mi akadályoz meg csaló cégeket, hogy rátegyék más cég kódját a küldeményükre) A tax invoce sorszám ami egyedi. Még a nevem sincs rajta, csak a címem. [kép]

Nem ellentmondásként írtam, hanem csak megosztottam az eddigi tapasztalatomat :)
Úgy tűnik akkor hollandiában igényelhették az ioss kódjukat, ha minden számlán hollandia van.

A hollandok kapcsán abban reménykedtem, hogy ha már hollandiában regisztráltak, hátha a küldeményeket hollandiában is léptetik be az eu-ba, hogy ne legyen plusz költség. Bár épp előttem a luxemburgi posta tájékoztatója és náluk is díjtalan az ioss küldemények kezelése. [link] Szóval még bejöhet így is ingyen (postai kezelési költség nélkül) :D De persze tényleg meg kell látnunk az első tapasztalatokat, mert nem tudjuk, hogy aliék leszereződtek-e a holland/luxemburgi postával ottani vámkezelésre. Drukkolok nekik.

Igen, főleg a változás előttiek kapcsán lesz vicces a dolog. Azt hiszem sokszor nem rendesen szerepel a telszámom valamiért az alis borítékokon, az országkód lemaradt általában. Email meg persze nincs rajta. Szóval ezért tippelnék, hogy a posta nem igyekszik majd okosan intézni, hanem szivatósan. Mondjuk nekem max elveszett régi küldemény kerülhet elő, igyekeztem elkerülni az átállás időszakot.

#51991V
nem azért írtam a pos terminált, mert az online fizetésnek számítana. Arra gondoltam, hogy a kézbesítőnek pos terminál hijján nem lehet fizetni kp-ban az általam olvasottak szerint valsz. Meg amúgy sem akarnak kézbesítők várni emberekre. Szóval arra tippelek, hogy majd minden fizetnivalós küldeményhez csak értesítőt dobnak be, akár sérti az ászf-et akár nem. És akkor lehet majd sorban állni az átmeneti időszakban és utána is az SA módú vámkezelt küdemények és az online ki nem fizetett ioss-ek átvételéért, mert a postás nem fogja kihozni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.