Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) stomi61 válasza mikk2000 (#51449) üzenetére


stomi61
tag

Az alitól már jött e-mail.
Délután 5-kor voltam a postán.
Ezeket az NL végűeket az MPL házhoz szokta hozni.
Rendszeresen kapom őket, a melómhoz kell, alkatrész van benne.

(#51452) MaxxDamage válasza headhunter (#51447) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi neked is! :R
Igazából mind1 is.
Lényeg csak az, hogy érjen ide és ÁFA amit mindenképp fizetni kell + a postai díj (kezelési költség) VÁM az elvileg elkerülhető, mert laptop alkatrész (komplett hűtés, heatsink/fan/screw)

Majd kiderül, az még odébb van mire ide ér az :)
Ha lett volna Extra szállítási (sebesség) választható, akkor azt választottam volna...de sajna nem volt! :(

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51453) V/ válasza stomi61 (#51448) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy saját azonosítót adtak neki, ahogy mikk2000 írta benne lesz abban az e-mailben amit küldeni fognak hétfőn hajnalban, ezért nem látsz semmit. Sajnos a pénteki érkezésről csak akkor küldenek, így majd hétfőn veheted át.

(#51454) stomi61 válasza Gino20 (#51450) üzenetére


stomi61
tag

Nekem már volt egy pár vitám (dispute) és az Ali a javamra döntött.
Tőlük jött vissza a pénz, nem az eladótól, úgyhogy valószínűleg nem kapja meg az eladó, amíg nem igazolod vissza, hogy minden OK.

(#51455) mikk2000 válasza stomi61 (#51451) üzenetére


mikk2000
őstag

Mérettől függően viszik ki.

(#51456) shokobanana válasza mikk2000 (#51455) üzenetére


shokobanana
kezdő

nálunk teljesen kiszámíthatatlan, mit hoznak ki és mit nem...
Volt csomag, amit kihozott kézbe a postás, mondván épp befért a táskába. Másikért meg be kellett menni. A nem regelt levélküldeményt meg csak azt hozzák, ami tuti befér a postaláda lyukán, a többiért be kell menni. Nekem egyébként 90 százalékban sms jön, mail ritkán.

(#51457) V/ válasza shokobanana (#51456) üzenetére


V/
Topikgazda

Április 1-től megváltozott az ilyen küldeményeket ami Lx kezdetűek postai azonosítós átsorolták más kézbesítési kategóriába, nem tekintik könyvelt küldemények és ezért az annak megfelelő kézbesítési módszert használják.
Ha a szállítótól megkapják az e-mail címet akkor e-mail fog készülni, ha nincs akkor telefonszámra sms vagy a normál értesítő készül.
Ha a nem posta nyomkövetőjében ez a szöveg jelenik meg: The item is available at the pickup point Magyarország, Item arrival at collection point for pick-up akkor a következő munkanap fogják küldeni az értesítőt és azután lehet a hivatali kézbesítési helyen átvenni az értesítő bemutatásával.
Értelemszerűen ami 24 mm vékonyabb és belefér azt pedig postaládába kézbesítik és nincs értesítés.
Van amelyik postán az adott postás még kihozza, mert figyelmen kívül hagyják az utasítást, de ez a kevésbé jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#51458) shokobanana válasza V/ (#51457) üzenetére


shokobanana
kezdő

Az LX-et nem tudom, olyan sose volt. Volt nemegy levélcsomagom, ami röhögve befért volna, mégse hozták ki. Mondjuk nem bánom, jobban szeretem az értesítős-postahivatalos verziót.
És volt, hogy a nyomkövetőben ott volt, hogy a pickup pontra megérkezett, másnap meg kihozta a postás...

(#51459) zsamiatt


zsamiatt
őstag

a felebezést mennyi idő alatt bírálják el? Kapok róla valahol értesítést? Mert a dispute felületen nem látom a felebezésemet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51460) V/ válasza zsamiatt (#51459) üzenetére


V/
Topikgazda

AliExpress dispute? Ha igen az eredményről kapsz értesítőt max 30 napon belül. Az a dispute felületen kívül futó dolog, hiszen az eredeti lezárva az adott döntéssel.

(#51461) zsamiatt válasza V/ (#51460) üzenetére


zsamiatt
őstag

a vita lezárási döntés vitatására gondolok

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51462) V/ válasza zsamiatt (#51461) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az van amit írtam.

(#51463) zsamiatt válasza V/ (#51462) üzenetére


zsamiatt
őstag

Koszonom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51464) mikk2000 válasza shokobanana (#51456) üzenetére


mikk2000
őstag

Milliméterre meg van határozva mit kéne kivinni és mit nem, de ha a postás úgy érzi a táska nincs tele, vagy olyan kedve van, vagy haverkodik a környékkel, akkor kivihet bármit. :)

De alapvetően a szabályzat a mérettől teszi függővé.

(#51465) stomi61 válasza mikk2000 (#51464) üzenetére


stomi61
tag

Valóban leginkább attól függ, hogy aznap a postás, vagy a kisasszony a postán, melyik ballábával kelt fel.
A múltkor egy 10x10x2 cm-es levélért kellett elbaktatnom a postára.
Másnap rákérdeztem a postásra, az volt a válasz, hogy ő csak a kitöltött értesítőt kapta meg reggel, nem is látta a levelet.

(#51466) Silent77 válasza stomi61 (#51465) üzenetére


Silent77
veterán

így van, az én postásom kihozna mindent, de nem is adják neki oda. :F
Pár napja 2db egyforma csomagot kaptam. Egyiket odaadták neki, másikért be kellett bennem. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51467) Gino20 válasza stomi61 (#51454) üzenetére


Gino20
őstag

Értem. Köszi :R

(#51468) headhunter válasza MaxxDamage (#51452) üzenetére


headhunter
addikt

Nekem egy ékszíjnál, majdnem annyi volt a szállítási költség, mint a termék ára, de így is 31 nap alatt jött meg. [link] (LT*********NL)

Termék ára: $ 4.65US
Szállítás: $ 4.00US
Összesen: $ 8.65US

(#51469) Manus4


Manus4
tag

R....CN-es küldemény ha az NPKK-ban van, innen még hány nap kb mire megkapom? Vagy már áfás lesz?

(#51470) V/ válasza Manus4 (#51469) üzenetére


V/
Topikgazda

A Magyar Posta is írta a nyomkövetőjében és azt is látod hogy vám elé állítva? Ez utóbbinak az utolsó dátuma június 30 kell hogy legyen, akkor nem lesz áfa.
Lehetetlen megjósolni hogy mikor kerül a vámosokhoz, mert sok csomag érkezett az utóbbi 2 hét alatt, mindenki áfamentesen akart még vásárolni.Amit nem vámolnak az is 3 napig dekkolhat ott.

[ Szerkesztve ]

(#51471) Manus4 válasza V/ (#51470) üzenetére


Manus4
tag

A magyar posta nyomkövetőjében is ott van már tegnap óta de még nincs vám elé állítva sajnos.

(#51472) MaxxDamage válasza headhunter (#51468) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én Ámerikából (California) rendeltem pl. pasztát (IC Diamond 24C - 24 Carat) ami onnan vehető csak és a szállítás többe volt mint maga a termék ára, de pár nap alatt meg is érkezett :) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51473) Imy


Imy
veterán

Erre a csomagomra kíváncsi leszek mire ér ide, és hogy VÁM-on átcsúszik-e még 31-ig. LT805707870NL
Ezen kívűl 2 csomagom van amit április végén rendeltem, és nem jött meg.

(#51474) V/ válasza Imy (#51473) üzenetére


V/
Topikgazda

Ideérhet, mert elindult ide, nem kell vámolni

(#51475) EXIEZ válasza headhunter (#51468) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Sokszor van úgy, hogy ár +posta összeget váltogatják, ergo az ár egy részét a postázásba építik be. De ha csak szimplán ennyi a posta, mert ott kapható egyedül az más

(#51476) Inhouse válasza V/ (#51474) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem már csak ez az egy maradt függőben, de ezen még ülnek.
UH279808123BE

Üdv Inhouse

(#51477) V/ válasza Inhouse (#51476) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél nem igazán lehet tudni hogy hol van, akár már kézbesítésre vár. Mert nen vezetik hogy hol tart. Szerintem már onnan eljött, ha elfogadjuk a 11.-i érkezést

[ Szerkesztve ]

(#51478) Imy


Imy
veterán

Nekem ezek vannak függőben.
UH395149802BE
LP00444106473243

(#51479) Inhouse válasza V/ (#51477) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszönöm.

Üdv Inhouse

(#51480) veze


veze
őstag

nekem is vannak függöben, de ha mindig beirnám ide, mi van függőben, akkor azzal lenne tele a topic , gondolom ezt nem igényli senki :D
majd jön amikor jön oszt' jól van

[ Szerkesztve ]

(#51481) stomi61 válasza Imy (#51478) üzenetére


stomi61
tag

Szia!
Nemrég volt nekem SB végződéssel, (ahogy neked is az LPxxx)
A Salamon szigeteken kódorgott egy darabig, aztán mindenféle track mozgás nélkül a postaládában volt. Közel két hónapig tartott az út.
A Bpost-nál lustább banda nem sok van. Túltesznek a magyarokon is.

[ Szerkesztve ]

(#51482) V/ válasza stomi61 (#51481) üzenetére


V/
Topikgazda

Az SB nem belga, a BE végű az.

(#51483) azsem2


azsem2
újonc

Sziasztok!
Szerintetek mire számíthatok ennél a csomagomnál? LP00443291654224
Április 20-án rendeltem, érdekes mód az alin azt írja 43 nap múlva zárul a rendelésem, míg egy másik de ugyan ezen a napon rendelt terméknél azt írja 7 nap múlva zárul (bár ez már megérkezett) Mint ha időközben újraindult volna a számláló. :U Az a sejtésem hogy duspute lesz belőle, hacsak nem ugrik fel újra a számláló idő közben. Valamint ha már az itteni posta elvileg átvette, akkor kinek ad az ali igazat? Elvileg itt van de mégsem... :O

(#51484) Fryskitt válasza V/ (#51453) üzenetére


Fryskitt
addikt

Adnak neki új azonosítót, amit utána nem tudnak visszakeresni, az eredeti alapján meg nem találják, és igen, később jön az értesítés, mint ahogy tényleg odaért a postára, aztán adnak neki egy jó hosszú átvehetőségi időt (ami akár jó is lehetne), de csak a káoszt növeli, mert a sok csomagból nem tudnak válogatni.
Díjnyertes magyar rendszer, ami senkinek sem jó. Gratulálok a jobban teljesítő rendszerhez. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#51485) V/ válasza azsem2 (#51483) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a postának kézbesítik, hanem egy címzettnek, akkor van vége a szállítási folyamatnak.
Van egy Salamon.szigeteki nyomkövetési számod, ennél az ide megérkezés május 17-el lehet hogy nem igaz. Hatalmas kerülőt tesz hogy olcsó legyen a szállítás.
De ha mégis igaz, akkor ezt még a postaládából is kilophatták.
Ez a szöveg A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ nem azt jelenti hogy még ott van, hiszen semmit nem könyvelnek ennél, így azt sem, ha átadták kézbesítésre.

(#51486) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv.
Ez: UD662745853NL vajon még megérkezhet vagy eltűnt? Április eleji rendelés, ráadásul direkt China Post registered-et választottam, hogy nyomkövethető legyen jelentős +pénzért. Erre kaptam ezt a használhatatlan kamu trackinget. Ráadásul ha újrarendelem mástól, már nem lesz vámmentes sem. Ügyes kis kínai eladó volt! :(((

(#51487) V/ válasza tbalint3 (#51486) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kamu ez, csak megállt ott 9-én hogy a holland kicserélőközpontban van. Egyébként többek szerint ez követhető, csak az itteni Kicserélőközpontnál akad meg, de ezek szerint még a hollandnál is leragadhat. Mivel nem CN a vége ez EU-n belüli szállításnak is tekinthető és nem vonatkozik rá az áfa fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#51488) bl4ze válasza tbalint3 (#51486) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is van májusi hasonló... :( Kifizettem a prémium China Post airmail registered, erre lett egy freepost UHxxxxxxBE. Június 10-e óta nem mozdul, ezt már beszívtam, majd lehet áfáztatni online :W :W

.:. bl4ze .:.

(#51489) V/ válasza bl4ze (#51488) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy nem lesz áfa, mert a tied is belga azonosítós.
Én egyébként úgy emlékszem hogy ez a belga nyomkövetési azonosító többe kerül mint China Post airmail registered, de nem igazán olcsóbb, mert a belga posta az UPU-nál magasabb díjazási kategóriás mint a kínai.
Mi fizetünk valami szállítási díjat, de ezek olcsóbbak mint ha a pekingi postán mi adnánk fel egy ajánlott küldeményt, nehéz eldönteni hogy most akkor rosszabb lett a helyzet. Ennél már csak az rosszabb amikor egy Salamon szigeteki azonosítóval szállítják, mert ők meg fejlődő országként lényegesen olcsóbbak és ezért használják őket szívesen a kínai logisztikák, még a CN-nél is olcsóbb.
Postai küldeményekről írtam, a futárosoknál más az elszámolás.

[ Szerkesztve ]

(#51490) bl4ze válasza V/ (#51489) üzenetére


bl4ze
veterán

Fene tudja. Meglátjuk nagyon bosszantó. Direkt kifizettem a jó pár USD felárat, erre a p!//% eladó feladja az UH.......BE freepost-tal :(
És persze el sem olvassa az üzeneteket, majd akarok egy DISPUTE indítást, de várok még...

.:. bl4ze .:.

(#51491) fairi válasza V/ (#51489) üzenetére


fairi
addikt

Erre ne építsünk!
Belga azonosító nem jelenti, hogy levámolták.
legtöbb ilyen UH...BE egyértelműen rajta van hongkongi a feladó.
Gyakorlat dönti el, hogy minek számolják és derül ki történt-e vámkezelés. Küldeményen nincs rajta egyik állítás se.

(#51492) bl4ze válasza fairi (#51491) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, szerintem is. Talán 20% esélyt adok rá, hogy EU-nak nézik majd....

.:. bl4ze .:.

(#51493) V/ válasza fairi (#51491) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is állítottam, vagy mondtam ilyet hogy levámolták. Ezt te írtad.
Ez milyen postai azonosító akkor? Az aminek belga kód van a végén és a belga posta szállítja ide Belgiumból miután ott átadták nekik.
Olyan mintha nem ismernéd hogy némely cég trükközik az idevaló szállításnál, bizony vannak ahol nem kerül elő az áfa téma, a vám meg amíg egy csomó dologra 0% a mértékű az se nagyon. De ebbe most nem igazán mélyednék bele.

[ Szerkesztve ]

(#51494) Met


Met
nagyúr

Mennyire lehetek biztos abban hogy ezt tényleg lengyel raktárból adják fel? És nem Kína>Lengyel>Magyarország :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51495) fairi válasza V/ (#51493) üzenetére


fairi
addikt

"Olyan mintha nem ismernéd hogy némely cég trükközik"
ez elég biztos. Volt egy 50 dollár rendelésem anno. Rajta levő ár 12 dollár, és volt rajta egy zöld matrica hogy levámolva. Végül a PPP-re vitték. Több zöld matricás sztorim volt tavaly.
Nem hinném, hogy vámosok hülyék lennének és nem tudnák ezt. ha csomagom szerepel egy kínai név onnantól gyanús lehet, mindegy mi a cím.
Ez az egész dolog tényleg júl.1 én derül ki. Tényleg belemennek ebbe, vagy inkább hagyják és elég munka lesz a kínai közvetlen csomagok kezelése is.
4 nap és minden világos lesz.

(#51496) V/ válasza fairi (#51495) üzenetére


V/
Topikgazda

Most már megkavartál. Postai küldeményekről írsz? Az észt postai azonosítós de Meest és Sprinter csomagok azok más rendszerűek.

[ Szerkesztve ]

(#51497) V/ válasza Met (#51494) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkérdezed, remélhetőleg az igazt válaszolják.

(#51498) azsem2 válasza V/ (#51485) üzenetére


azsem2
újonc

Nem hiszem hogy kilopná valaki mert postafiókba érkezik a postán, mivel melóhelyre rendelem ezért automatikusan marad a postán. Elég ritka hogy a postás kihozna egy csomagot. Talán ha túlméretes a fiókhoz. Az persze már előfordult hogy nem a mi postafiókunkba dobták be hanem a mellette lévőbe, de akkor az átvevő felhívott én meg érte mentem.

(#51499) PitLee válasza Met (#51494) üzenetére


PitLee
őstag

Tippre talán a szállítási időből lehet valamelyest következtetni
pl esetedben júli23 az majd egy hónap
pl a 7-10napos szállításról eltudom képzelni, hogy az tényleg EU raktár

Az én PL raktáros csomagomat pl 16 nap alatt hozták meg Kínából, májusi rendelés volt
https://parcelsapp.com/en/tracking/1640%208032%201245%2036

(#51500) laleeee


laleeee
őstag

Ez túl van már a vámoláson vajon ? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.