Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Jahno válasza cof (#51900) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, mint megtudtuk a kínai posta nem fizeti és pont ez volt a baj, hogy hazai forgalomból finanszírozták, csak egyre nagyobb lett az ilyen vidéki forgalom és valamit tenni kellett.

(#51902) batyus086


batyus086
csendes tag

Köszönöm a válaszokat ! Még az lenne a kérdésem, hogy azt hogyan tudom igazolni a posta felé, hogy ha már előre kifizettem rendeléskor az adót a termékre? Egyáltalán ezt nekem kell-e igazolni, vagy ők erről már tudni fognak amint megérkezett az országba a csomag?

(#51903) cof válasza Jahno (#51901) üzenetére


cof
veterán

UPU tagok kína is és mi is, persze, hogy kapnak pénzt a csomagok után. Az igaz, hogy nem annyit mint az itthoni horror árak, de ez akkor sem hatalmazza fel őket a plusz díj beszedésére.

Egyébként meg nyilvános adatok nincsenek, de minden bizonnyal a munkaerőhiányt is így próbálták meg kompenzálni, hogy elkezdték leépíteni lassan a kínai csomagok kézbesítését.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51904) RBJ


RBJ
addikt

Nincs kicsit túl lihegve? Alin ki van fizetve az áfa onnantól kezdve semmi gond.
Ma kaptam csomagot 2 semmi se volt amúgy. Kérdeztem a postást mi van lesz azt mondja eddig semmi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#51905) V/ válasza cof (#51900) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyezik a véleményünk, én azt mondtam lényegében semmiért kérnek pénzt, az hogy kiveszi az egyik dobozból és átteszi egy másikba ez nagyon drága. Főleg úgy hogy amivel konkrét munkát végez az kevesebbe kerül, már fogalmazódik meg bennem egy GVH levél ebben a témában.
Egy másik pedig a posta vezérigazgatónak a küldemények azonosíthatósága miatt, mert hiába jeleztük többen is az ügyfélszolgálatnak hogy nem tudunk mindig Rx999999999CN formát kérni vagy kapni így a vámolásnál azonosító nélküli küldeménynek veszik a címkén lévő LP00429170622278 küldeményazonosítót.
Akkor gond az hogy akkor egyrészt nem tudja az ember hogy melyik csomagját vámolták másrészt egy elképzelésük szerint nem on-line fizethetőként kezelik, és az emelt díjjal kapja csak kézhez a címzett abból népharag fog születni ezért talánjhasználják azt a nyavalyás vonalkód olvasót és legyen 25 karakter a küldeményazonosító mező, így mind sms-ben, mindd e-mailben azonosíthatóvá válik a küldemény.

(#51906) V/ válasza RBJ (#51904) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom ezek nem július 1-én érkeztek és kerültek vám elé. Nincs itt túllihegve semmi.

(#51907) V/ válasza batyus086 (#51902) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell igazolni semmit, úgy kapják a küldeményt hogy tudnak róla, ha véletlenül nem tudnák akkor tegnaptól bővült az AliExpressen a vásárlási adatok rész, letölthető egy számla a kifizetésről ami tartalmazza az áfa összegét is.

(#51908) V/ válasza Jahno (#51901) üzenetére


V/
Topikgazda

Nettó hazugság, pont Trump elérte hogy a Kínaiak többet fizessenek mindenkinek.
Sőt a holland posta is kifizeti az Lx-es küldemények darabárát, nem a nem könyvelt küldemények kilós árát a Magyar Postának, de ők ennek ellenére ráfogták hogy 2019-es prime levél találmányuk alá tartoznak és ezért már nem hajlandók címen kézbesteni.

(#51909) Nagus


Nagus
senior tag

Ez az online vámkezelés kifizetése miként működik? Remélem nem ügyfélkapuhoz kötött, mint pl. az evám...
Az áfa fizetésnem nem úgy kellene működni, hogy csak a külömbözetet kell itthon kifizetni? Ahol vásárolsz ott már megfizetsz egy áfát és mivel az kisebb ezért a 27%-ig van egy külömbözet.

(#51910) V/ válasza Nagus (#51909) üzenetére


V/
Topikgazda

A Postának az OTP biztosít kártyás fizetési felületet
Megkapod az üzenetben a küldeményazonosítót és a kódot és a weboldal linkjét belépsz és fizetsz.
Nincs különbözet, itt 27%-ot fizet a magyar vevő.
EU-n belül sem így működik, de ez nem az a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#51911) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a küldeményemet: UU159948906CN a Posta applikációja 28.-ra jelezte az érkezést az NPKK-ba és a mai napon kézhez kaptam minden plusz költség nélkül.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#51912) V/ válasza storm4 (#51911) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert már 1-én nem ott volt. 28-án már kifelé tartott. Volt 3 napja hogy átessen a vizsgálaton.

[ Szerkesztve ]

(#51913) ace22 válasza V/ (#51892) üzenetére


ace22
tag

Lassan kezdem érteni, legalábbis azt hiszem. :)

Ezek szerint, ha az aliexress-ről rendelek, amely azonnal hozzáadja a 27% ÁFA-t, akkor nem kell semmit tennem az eVám-on, a postának fizetem a 399 Ft-ot értesítés után és kihozzák?

[ Szerkesztve ]

(#51914) V/ válasza ace22 (#51913) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van ahogy írod, de a kihozzák csak akkor van, ha kézbesítési szabályaik szerint címre kell szállítani, ha nem könyvelt vagy 24 mm-nél vastagabb akkor be kell érte menni.

(#51915) Beni2360


Beni2360
félisten

Csináltam pár próba vásárlást nem nagy összegekről 10 $ alatt és mindenhol "China Post Registered Air Mail" szerepel az eladó által preferál szállítás eltűnt.
Valószínű, hogy az Ali nem engedi csak a hivatalos nyomkövetésekkel a csomagokat szállíttatani. Ami természetes is lenne.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51916) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Kb két hónapja rendeltem 20 darab 18650 akksit, aminek csak a fele jött meg. Az eredeti csomagolás meg volt bontva. Az lehetséges, hogy valahol "eltűnt" belőle 10 darab akksi az országon belül? Mit lehet ilyenkor tenni? Kihez lehet fordulni?

(#51917) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Most láttam, ahogy kutakodtam az Alin, hogy bizonyos termékeknél a "ship from" opciónál elérhető Hungary is. Ez a július 1. utáni változások miatt tutira Áfa-mentes lesz, ha ezt választom? Nem szeretnék lyukra futni.
Konkrétan ezt néztem, bár az eladónak nem túl jó az értékelése: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51918) Beni2360 válasza Voice24 (#51917) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez egyértelmű szvsz kamu mivel USA-ból is ingyen szállítás és az ára végig ugyan annyi marad.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51919) V/ válasza Voice24 (#51917) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne dőlj be neki, eddig mindig átverés volt. Kérdezz rá az eladóra ha szerencséd van még válaszol is, bár nem biztos hogy megerősíti a Hungary-t
És nem lesz mentes, tedd kosárba és nézd meg, mert mindenre számolva van az áfa, EU-n belüli raktárnál is, ez sem lesz eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#51920) V/ válasza Beni2360 (#51915) üzenetére


V/
Topikgazda

Véletlen

(#51921) Voice24 válasza V/ (#51919) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!
Kicsit lemaradtam az infókban. Ha már az Ali rászámolja a magyar Áfát, akkor hogyan történik a magyar ügyintézés? A posta csak a vámügyintézési díjat fogja pluszban kifizettetni velem?

(#51922) V/ válasza Voice24 (#51921) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ha Magyarországon adnák fel akkor persze az nincs. Mert nem kerül az NPKK-ba a küldemény, belföldi szállítású.

[ Szerkesztve ]

(#51923) Amazonas válasza RBJ (#51904) üzenetére


Amazonas
senior tag

Azt meg hogy? Ideteleportálták?

(#51924) Voice24 válasza V/ (#51922) üzenetére


Voice24
őstag

Oké. Tehát ha most Aliról Kínából rendelek egy ilyen cuccot, az Alinak kifizetem a magyar Áfát is, és 10 EUR alatt online fizetéssel 399-ft-ot kell majd a postának kifizetnem pluszban, ugye? Csak hogy tudjak kalkulálni.

(#51925) V/ válasza Voice24 (#51924) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan.

(#51926) Voice24 válasza V/ (#51925) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#51927) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem. Biztos ami biztos megérdeklődöm.
Szeretném ezt megvásárolni. [link]
Ha a lengyel vagy a spanyol raktárból rendelem akkor semmi plusz költségem nem lesz mert az unión belülről érkezik a csomag. Igaz ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#51928) V/ válasza Directors (#51927) üzenetére


V/
Topikgazda

Július 1-től megváltozott az AliExpress vásárlás, fizetjük a 27% áfát. (VAT a képen), de más költséged nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#51929) Ádyka válasza Directors (#51927) üzenetére


Ádyka
őstag

Csak egy laza szállítási költség, ami lengyelből +8,xx dollár, spanyolból meg +33,xx dollár.
Szóval lehet kínából olcsóbban jönnél ki.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#51930) Beni2360 válasza V/ (#51920) üzenetére


Beni2360
félisten

Tabhoz kereskedelmi tokot és 10 eladonál sem volt saját szállítási opció. Mindehol reg. CN szállítás vagy Ali standard.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51931) Beni2360 válasza Amazonas (#51923) üzenetére


Beni2360
félisten

Látszik, hogy nem jártál a kínai nagy piacon. Én 15 évig vásároltam és ha számlát kértem akkor csak 10%-rol adtak +10%-ért. Na akkor kiszámithatod, hogy mennyi csempész áru volt, mennyiért fizettek vámot meg áfát.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51932) V/ válasza Beni2360 (#51930) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de szerintem semmi köze július 1-hez. Meg mi szokott lenni? CN reg szállítást választasz, aztán jön a meglepi, Ali standard Salamon-szigetekről.

[ Szerkesztve ]

(#51933) RBJ válasza ace22 (#51913) üzenetére


RBJ
addikt

Ezt nem értem. Ha az alin kifizettem már az áfá t akkor mit is kellene még a postának fizetni? :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#51934) Amazonas válasza Beni2360 (#51931) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hasonló stílusban válaszolok: Látszik, hogy nem érted, mihez szóltál hozzá, de a kedvedért akkor leírom, miről van szó:
RBJ (állítása szerint) kifizette az ÁFA-t Ali-n (amit egyébként csak tegnaptól, július 1-től számít fel az oldal - legalábbis az eddigiek alapján nagyon úgy tűnik), majd ma (július 2-án) kapott 2 csomagot, amikkel semmi gond nem volt. 1 nap alatt mégis hogyan érkezik meg hozzá a kínai feladótól a cucc?
Vagy, ha a ma megkapott 2 csomag jóval korábbi rendelése, akkor arra hogyan számított fel neki az Ali ÁFA-t?
De, ő ezek alapján azt kérdezi, hogy "Nincs kicsit túl lihegve?"

[ Szerkesztve ]

(#51935) bl4ze válasza Beni2360 (#51915) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem pedig nem: UHxxxxxxxBE lett. Adó pedig hozzá lett adva, kifizettem.

.:. bl4ze .:.

(#51936) Beni2360 válasza Amazonas (#51934) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel ő nem értette miért van túl lihegve, de most nem a több hete meg rendelt arukrol volt szó. Ami úton volt és már napok óta pihent a kicserélő központba és egyszer csak hozta a postás na az már nem kerűlt újra eljárás alá. BE NL végü es az U kezdetű CN végű csomagok amik csoportos zsákban jöttek es a Posta nem tud róluk semmit. Nekem 15 csomagom lógott a levegőben 2 hónapig mire megkaptam. 3 csomag még mindig nem került elő. De kár ezt ragozni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51937) bl4ze válasza Beni2360 (#51936) üzenetére


bl4ze
veterán

Most néztem és nekem elvileg ma beérkezett egy UHxxxxxxBE még májusból :
02 Jul 2021 07:40 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days

"Természetesen" posta.hu / APP még nem "Látja".... :F

.:. bl4ze .:.

(#51938) Beni2360 válasza bl4ze (#51937) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem is látta a posta app, de onnan semmi tovább. Az ügyfél szolg. írtam és ezt a választ kaptam a betűkre amit írtam. A mai napig a kicserélőben és a pénzváltóban vannak. Pedig már itt vannak nálam. Pl: UH238624275BE nézz el rá.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51939) Directors válasza V/ (#51928) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm!
Hát ez marha frankó. Kár hogy 27% kérnek. Jobb lett volna ha spanyolból vagy lengyelből beengedték volna áfa nélkül. :)
Mondjuk még így is olcsóbb mint itthonról 19.000Ft-ért.

Ádyka
Sürgősen kellene, így inkább akkor lengyelből rendelem. Mert így Júli 8-ra kb meg is jönne. Kínából meg Augusztus 1 körül.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#51940) V/ válasza RBJ (#51933) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy az Áfa mellett be kell adni egy vámárúnyilatkozatot is és azt csinálják meg helyetted.
Ezt kell fizetni:
Csökkentett adattartalmú vám-árunyilatkozattal lefolytatott vámkezelés magánszemélyek részére, IOSS áfafizetési mód alkalmazásával (az áfafizetés vásárláskor történik).

(#51941) V/ válasza Directors (#51939) üzenetére


V/
Topikgazda

Veheted spanyol raktárból, de akkor is 27% áfa az amit be kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#51942) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok, a júli 1 határidő az mire vonatkozik, az EU-ba érkezésre, vagy Magyarországra történő beérkezésre?
Ha a rendelésem 27.-én érkezett belgiumba, akkor azt már adóztatják, mire ideér, vagy csak arra vonatkozik, az adó, ami júli 1 utáni dátummal ér az EU-ba?

PC

(#51943) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok, elsősorban V/ ha tudja, megköszönöm, nem Alis a téma, elnézést az esetleges off-ért, de a goboo webshopjáról (amely egy spanyol viszonteladó, ha jók az információim) rendelt Xiaomi cuccok teljesen ÁFA- (és VÁM)mentesen érkeznek? Ott csak from Spain van. Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#51944) V/ válasza Wasquez (#51942) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a beérkezés, hanem hogy mikor kezdik vámolni. Ez már az új szabály alá tartozik. Nem CN végű akkor esetleg EU-n belülinek veszik, többen várak ilyen információt, majd jelzik az eredményét.

(#51945) V/ válasza djsunstealer (#51943) üzenetére


V/
Topikgazda

Van spanyol raktáruk ha onnan rendelsz akkor azt fizeted ami az összesítő oldalon van és nem valószínű a postai szállítás, inkább GLS, de ez is EU-s lenne.

[ Szerkesztve ]

(#51946) Wasquez válasza V/ (#51944) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nekem az az érzésem, hogy ezek a csomagok már vagy bő két hete valamelyik postai raktárban henteregnek!
Én időben megrendeltem, a magyar posta meg nem képes kiszállítani, és megvárják vele, hogy már áfát kelljen fizetni rá?
Négy csomag, mindegyik kis érték, 3-5 dollár, postával biztosan nem fogom vámkezeltetni, az egyszerűsítettet meg nem néztem még, hogyan kell!

PC

(#51947) V/ válasza Wasquez (#51946) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát pedig a posta lesz az olcsóbb és a legegyszerűbb ilyen értékeknél.
Ha nem könyvelt küldemény nem igazán tudod azt igazolni hogy tényleg itt van vagy azt hogy az NPKK-ba van az egy raktár, ha onnan kijött akkor semmit nem kell fizetned ha másik raktárakban pihenne.
Még a múlt heti dömpingben is 2-5 nap alatt szórták kifele többségét, mert az emberek akiket +ba felvettek már ott dolgoztak és azt a munkát csinálták, hiszen az újjal még nem igazán kellett foglalkozni. de persze becsúszhat néhány kallódó csomag.

[ Szerkesztve ]

(#51948) djsunstealer válasza V/ (#51945) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#51949) Walter_White válasza djsunstealer (#51948) üzenetére


Walter_White
senior tag

- bocsi félrekattintottam, mindenkitől kérdezném.
Alin most mi ez a kétszeres adóztatás EU-n belül? .... az oldal fejlesztése miatt van így, vagy az ali simliskedik?

[ Szerkesztve ]

(#51950) V/ válasza Walter_White (#51949) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Július 1-től megváltoztak az importálási vámolási és áfa szabályok, megszűnt a 22 €-ig az áfamentesség. Ki lett találva az is hogy 150 €-ig mivel nincs vám a kereskedő is beszedheti az áfát. Az AiExpress csak eleget tesz az EU-s törvényeknek (a vám és héa) és nem simliskedik.
Eddig az itteni vásárlások után nem fizettél áfát, akkor sem ha EU-n belüli raktárból vásároltál, így most hogy ezt is kifizeted, nem lehet kettős adóztatásról beszélni, egyszer kell fizetni. Tetszik vagy nem tetszik, csak törvény szerint járnak el és lesz áfás számlád is, eddig számla sem volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.