Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) V/ válasza nullpoint (#51750) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdezel, de az áfát arra is felszámolják és kifizeted, tényleg csak a gyorsabb ideérkezés fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

(#51752) shokobanana válasza V/ (#51751) üzenetére


shokobanana
kezdő

kipróbáltam pár korábbi eu raktáras rendelésemet, mindenhol megjelent az áfa...

(#51753) picsirti válasza V/ (#51740) üzenetére


picsirti
tag

Nekem a mobil app-ban nincs financial fül. :F Vagy csak szimplán béna vagyok és nem találom. :B mondjuk a régebben beérkezett tételeknél sem találok sehol számlát.
Van rendelésem, ami VÁM kötles lesz, ahoz kell a számla? Vagy mit kell beküldeni nekik?

(#51754) V/ válasza picsirti (#51753) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott más az elrendezés azért nem találod. Invoice szöveg keresendő.
Mától él az AliExpress új rendszere is, természetesen a megelőzőeknél nem volt ilyen.
Ha 150 € feletti az értéke akkor lesz vám, ha alatta akkor csak áfa.
Külön kell választanod azt, amit július 1 előtt vásároltál és azt amit mától.
Mától az AliExpress szedi be az áfát, az előttieknél meg a Posta.
Ha megérkezik a régi vásárlású és tudják automatikusan kezelni akkor kapsz egy értesítőt hogy mennyit kell fizetni, ha nem tudják automatikusan kezelni akkor majd kérnek vételár igazolást, azt küldöd be, töltöd fel az oldalon ami a Öf. 7.pontnál van.
Most még ezzel ne foglalkozz, majd ha történik valami. Addig legfeljebb számold ki hogy mennyi áfa várható, ha megy az automatikus és az kevesebb összegű mint amit kiszámoltál akkor azt fizeted ki.

De próbáld már megnézni a böngészős oldalon ezen az útvonalon:
My Orders / All Orders/ Download Invoice

[ Szerkesztve ]

(#51755) EXIEZ válasza V/ (#51754) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nekem is maradt 1 rendelés ami szépen 07.01 kor csúszott be... Ugye most csak várni kell a postára hogy írjanak mi a helyzet? Végösszeg alapján megvan az áfa+400ft mint plusz ktg, csak nekem kell-e bármit indítványozni mint régen a CN vamkezeles esetén ( pl vételár igazolása) vagy ők mi alapján kapnak egy összeget?

(#51756) V/ válasza EXIEZ (#51755) üzenetére


V/
Topikgazda

Vársz addig amíg nem keresnek meg ők. Ha tudják automatikusan vámkezelni akkor csak egy fizetési értesítőt kapsz, ha nem tudják akkor majd azt írják hogy mi kell nekik.

(#51757) Charx


Charx
senior tag

Na nekem is mai dátummal került be az npkk-ba a csomagom, akkor most csak várnom kell az e-értesítést, hogy mennyit kell befizetnem? Az én postám oldalon kell majd fizetni utalással?

[ Szerkesztve ]

(#51758) Nagus


Nagus
senior tag

Ma jött hajnali 5 órakor az értesítő email, hogy a #51688 hsz-ben lévő csomagomat átvehetem. Meg sem próbálták kézbesíteni...

(#51759) Jahno válasza Charx (#51757) üzenetére


Jahno
őstag

Arra is kíváncsi leszek, hogy reggel egy kupacban jönnek-e be majd az emailek, mint ahogy az SMS, vagy folyamatosan ahogy olvassák a vonalkódokat és kerül be A Rencerbe :U Na majd most akkor napi egyszer mindenképp megnézem vagy írok rá külön szabályt.

(#51760) V/ válasza Charx (#51757) üzenetére


V/
Topikgazda

(#51761) picsirti válasza V/ (#51754) üzenetére


picsirti
tag

megnéztem ios app-ban és win böngészőben, de egyikben sincs "invoice". :W
De mindegy, majd ha jön, akkor foglalkozok vele. Addig is köszi a segítséget.

(#51762) V/ válasza Nagus (#51758) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen nem ha 24 mm-nél vastagabb. Már rég így van. Áprilistól az Lx kezdetűek sem címen kézbesítendők, leporolták a 2019-es szabályukat.

[ Szerkesztve ]

(#51763) V/ válasza picsirti (#51761) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben újból megnéztem, de nem írnak olyat hogy később lehet letölteni.

(#51764) Terentius válasza V/ (#51763) üzenetére


Terentius
őstag

Na az ali jól kicseszett most azokkal, köztük velem is, akik abban reménykedtek, hogy majd ha EU raktárból rendelünk akkor minden szép és jó lesz. Kerek perec leírja minden rendelésnél hogy akkor is ki kell fizetni az áfát ha EU raktár de a kereskedő EU kívüli. :W

Poco F5 12/256 Gb

(#51765) EXIEZ válasza Terentius (#51764) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Én is pont ezzel szívtam be, de szerencsére 1 dolog maradt júliusra, másik rendelésem törölte az eladó, amit utólag nem is bánok :D

(#51766) Terentius válasza EXIEZ (#51765) üzenetére


Terentius
őstag

Akkor nem marad más mint a banggood féle eu priority várva 1-2 hónapot. Mert azért vicc, hogy eu raktárból elvileg már áfamentesen kéne jönnie. Van egy gyanúm hogy az EU raktárból beszedett áfa a kereskedő zsebébe megy és egy fillért nem kap belőle a magyar állam. Mondjuk nem is kéne kapnia mert eus termékről van szó amit ráadásul nem is a posta hoz hanem egy futárszolgálat. Heteken belül az árukeresőn hirdetett sufni gsm-ek árai és az egekbe fognak szökni.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#51767) EXIEZ válasza Terentius (#51766) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Most a BG féle EU priority az maradt áfa/vámmentes vagy miért is jó az a módszer? Mert van egy cucc, amit eu-ból akartam direkt venni, de ha e tényleg igaz, olcsóbb lenne sokkal EU priority módszerrel.

Várni meg vár az ember, főleg ha "muszáj" :D

[ Szerkesztve ]

(#51768) V/ válasza Terentius (#51766) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress szedi be és továbbítja annak az országnak az adóhivatalához ahonnan az IOSS azonosítót kapta, azok pedig továbbítják a vevő országa szerinti adóhivatalhoz, ebből a kereskedő egy fillért nem lát.Téves a következtetésed.
A félreértések elkerülése miatt eddig az EU-raktárakból vásároltak esetén nem fizetett senki áfát. Mert akkor kellett volna áfás számlát is kapni, mert az egész EU-ban kötelező volt eddig is a kereskedőknek számlát adni. De 22 €-ig áfamentesség volt, csak ettől felfelé kellett volna. És te mint végfelhasználó az akinek fizetni kell, nem a kereskedő állja az áfát.
Most lett legális.

[ Szerkesztve ]

(#51769) Terentius válasza V/ (#51768) üzenetére


Terentius
őstag

Ok, tehát akkor vége az aranykornak és ugyanaz lesz, mintha amazonról rendelnék? A banggood tartja magát szerinted?

Poco F5 12/256 Gb

(#51770) EXIEZ válasza V/ (#51768) üzenetére


EXIEZ
senior tag

A félreértések elkerülése végett, az európai alis és a kínai raktáros rendelések díjai megegyeznek, csak a szállítási idő lényegesen rövidebb az eus-nál?
Mert akkor érdemesebb kivárni persze ha nem sürgős. ( bár eddig sem a szállítás volt sok idő)

(#51771) V/ válasza Terentius (#51769) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen hasonló lesz. Az igazság az hogy amit én szoktam vásárolni még így is olcsóbb maradt, amit tovább adok azon kevesebb a hasznom egy kicsit, de az áremelésnek is van indoka szóval annyit változott hogy többet keresgélek hogy a beszerzési ár legyen alacsonyabb.
Legutóbbi tétel amit vettem még az emelt ár mellett is úgy 5000-6000 Ft al olcsóbb mint nálunk egy kereskedőnél.

Írtam a BG topikban hogy miként áll a helyzet.

(#51772) cof válasza EXIEZ (#51770) üzenetére


cof
veterán

EU raktár most is drágább, így az ÁFA összege is magasabb lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51773) Terentius válasza V/ (#51771) üzenetére


Terentius
őstag

Köszi megnéztem a másik topikot akkor ezek szerint a bg lesz a legjobb megoldás a továbbiakban vagy átmenetileg. Viszont amit én néztem példának már nagyon nem éri meg spanyol raktárból rendelni. Példa: poco F3 eu raktár 411$+ áfa 10$+5$ szállítás. Végösszeg körülbelül megegyezik az Alza hazai árával. :(

Poco F5 12/256 Gb

(#51774) azbest válasza V/ (#51768) üzenetére


azbest
félisten

látok amúgy egy érdekességet a tax invoicemen:
- fenn invoice no: hu.... ami logikus, mert a célország adóhatósága az adó célpontja
- lenn "Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands."

Kíváncsi leszek, hogy ez a felirat a végén vajon rendelésenként aszerint változik, hogy melyik országos postán át hozzák be eu-ba. S hogy holland vagy magyar posta lesz az, akivel behozzák az eu-ba jogilag.

Egyébként vásárlás után valamivel később jelent meg a webes felületen a download invoice gomb. S nem is azonnal működött, csak később vezetett valóban letölthető pdf-re, az első negyed órában még csak egy error oldal jött fel rá.

Ja és érdekes, a hollandok adóhatósága még nem készült még el a saját ioss-ével. [link] Szóval így akkor gondolom mégsem játszik az, hogy hollandiában léptessék be a küldeményt. Bár lehet elavult vagy cégfüggő az az írás ott.

Viszont logikus lenne, hogy hollandoknál léptessék be, mert ioss-re ott sincs kezelési költség [link] (az oké-s szöveg második bekezdésében van elrejtve)

[ Szerkesztve ]

(#51775) Nemo1


Nemo1
tag

Sziasztok!
2021.04.28-án rendeltem meg az árut, amit a mai napig nem kaptam meg.
A "track order" szerint már Magyarországon van lassan egy honapja... [kép]
Refund nem megy, azt írja várjak vele 2021.07.13-ig [kép]
Mivel több már 75 napnál is több telt el a megrendeléstől, még sem tudom vissza kérni a pénzemet?
És mi lesz ha le telik az idő elérem a 2021.07.13-at, utána már esélyem sincs?
Eddig még minden amit rendeltem egy hónapon belül meg jött csak ez nem...
És most akkor erre is ki kell majd fizetnem az áfá-t?

(#51776) V/ válasza EXIEZ (#51770) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megegyeznek akkor érdemes az EU-s raktárból megvásárolni, főleg ha tényleg van nála, ki a fene vár 60 napot ha 14 napon belül is megérkezhet.
De vigyázni kell, mert lehet hogy az EU-s raktárból több lesz a szállítási költség, mint Kínából, de nem biztos hogy az árkülönbség megéri a gyorsaságot mert az áfa is több lesz.

(#51777) EXIEZ válasza V/ (#51776) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ezt hogy érted, hogy eu-nál az áfa is több lesz?
Amely store-okat követem eddig, ott ingyen eu 7 napos posta volt korábban ( a postára jutó plusz áfa itt nem játszik, ha erre a többletre gondolsz)

ui: Ha most rendelek egy CN raktáras dolgot alin, a rendszer már jól működik, áfát már rendezem, és csak a 400ft-ot húzza be MP?

[ Szerkesztve ]

(#51778) V/ válasza azbest (#51774) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, nem hiszem hogy az Aliexpress minden országra váltott volna IOSS adószámot, mert pont azt is változtatták hogy elég egy helyen kiváltani, nem hiszem hogy Mo lenne az. Oda utalja és onnan megy tovább.
A számla és a posta szerintem nincs összefüggésben, semmi értelme nincs hiszen nincs közük egymáshoz. A holland és a németek fel nem készültsége nem érint bennünket, hiszen Luxembourg lehet az Alibaba EU-s pénzügyi csatlakozási pontja, ha van eszük akkor ott jelentkeztek be és nálunk megy az IOSS hiszen befizetted az áfát.
Egyébként van rajta valami IOSS szám, adószám?

[ Szerkesztve ]

(#51779) V/ válasza EXIEZ (#51777) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, hanem a szállítási költség is az áfa alapba beszámol, ha az több akkor az áfa összege is több lesz, így értettem. Nekünk mindig 27 % lesz, csak épp nem mindegy hogy mennyiből.
Ui-hoz az van ha online fizeted ki, ha utánvéttel akkor 799 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#51780) V/ válasza Nemo1 (#51775) üzenetére


V/
Topikgazda

07.14-től lesz 15 napod az AliExpress dispute keretében visszakérni. Igen ez már áfás, bár érdekes a nyomkövetés, mert ha Kínából jön akkor az nem hiszem hogy április 28-án indul és május 4-én megérkezik ide és azóta itt szédeleg valahol, mennyire lehet ez normális nyomkövetési szám?

(#51781) mályva


mályva
aktív tag

Most látom aliexpressen hogy amikor meg akarom rendelni a termeket akkor összesítőben fel Jon egy ilyen tax ikon is. Most akkor hiába LT…NL küldemény ettol függetlenül kötelező ra alin a taxot kifizetni ? Miért ? Illetve ezután a postasi kezelési dij is lesz még? Kizárólag LT…NL csomag erdekel. De ott a tax alin. Köszönöm :R

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51782) cof válasza mályva (#51781) üzenetére


cof
veterán

Nincs jelentősége a szállítási módnak, még EU raktárnál is felszámolja a 27% ÁFA-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51783) veze


veze
őstag

Ez most hogy van ?
probáltam ma valami kis dolgot venni és az ali mindjart az áfát is odatette
( megjegyzem semmiféle külön regisztrációt nem csinaltam ( ha egyáltalán van ilyen, vagy kell ilyen) ahhoz hogy nekem egyből áfásan számoljon
[kép]
Akkor mi után kell még nekem itthon is áfát fizetnem?
vagy hogy van ez ?
mindenkinek aki mától alin vásárol, annak felszámolják egyből az áfát is?
vagy ez az eladótól függ ? akitől én vásárolnék az regisztralta magát erre azért szá,molja fel egyből?
Ilyen esetben bemutatom a számlát , és azon látható hogy áfás már, és akkor nem kell már fizetnem csak az ügyintézési dijat? és az ugyaugy növekszik a vásárlási értékhatárokkal?

[ Szerkesztve ]

(#51784) =Mentor= válasza cof (#51782) üzenetére


=Mentor=
őstag

Remélhetőleg ezt javítják, mert EU raktáras cuccnak jogtalan felszámolni az ÁFÁT, de ha az ALi és a kereskedők így akarnak nyerészkedni akkor elmehetnek a sunyiba... :W

#51783 veze : Az Aliexpress automatikusan felszámolja az ÁFÁT, így itthon már csak 400Ft-os vámolási díjat kell fizetni 150 euróig (Az előre fizetett ÁFÁ-nál nincs sávos vámolási díj).

[ Szerkesztve ]

(#51785) V/ válasza veze (#51783) üzenetére


V/
Topikgazda

Reggel óta, pontosabban tegnap este óta kiderült hogy az AlIExpress szedi be az áfát, így itthon nincs áfa fizetés. Csak És erről beszélgetünk folyamatosan.

(#51786) V/ válasza =Mentor= (#51784) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem lehet megérteni hogy eddig nem fizettél áfát az EU-s raktáraknál és jogszerű hogy most fizetsz? Nem nyerészkednek 30 napon belül utalniuk kell az illetékes adóhivatalhoz, nem a kereskedőnek, hanem az AliExpressnek a kereskedő ebből nem lát egy fillért sem.
Nem is tudom hogy honnan veszitek hogy nincs áfa az EU-n belül.
Ez most a legális működés.
Vagy 399 Ft ha on-line 48 órán belül fizeted vagy 799 Ft ha utánvétes a kifizetése

[ Szerkesztve ]

(#51787) EXIEZ válasza veze (#51783) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ha 07.01 után rendelsz, már nem kell itthon ÁFA-t fizetned, csak a 400Ft / 800ft (utánvétes) díjat.

Erre nem kell külön regisztrálni, az egész AliExpressen ez van, nem eladó és raktár függő a dolog.

És igen, a díj sávos, a rendeléstől függ.

(#51788) EXIEZ válasza =Mentor= (#51784) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Eu-n belül csak vámmentesség van, áfát ugyanúgy kell(ene) fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#51789) mályva


mályva
aktív tag

Olyan kerdesem lenne még hogyha alirol 150 euroig rendelek és már az ÁFA benne van mert ott írja ali hogy tax. Akkor csak a postai kezelési költséget kell majd fizetni itthon? Ami elvileg 1400ft online fizetésnél igaz? Ez már teljesen vam mentes meg nincs más Koltseg ?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51790) EXIEZ válasza mályva (#51789) üzenetére


EXIEZ
senior tag

0-150EUR vámmentes, de áfa + értéktől függő, sávos postai vámkezelési díj terheli a küldeményt ( esetedben online 1.400ft)

(#51791) Nemo1 válasza V/ (#51780) üzenetére


Nemo1
tag

Nem tudom, hogy a nyomkövetési szám mennyire normális, azt sem, hogy hol tudnék ennek utána nézni...
Én ezt látom [kép] [kép]
Amint látod, itt már Juni 19-et írnak kézbesítési dátumnak...
Miközben a refund-ot pedig 13-után engedi, érzek némi ellentétet...
Nekem az a gyanús, hogy mintha "menetközben" módosítottak volna rajta.
Szerintem el felejtették feladni, vagy menetközben, mielőtt ide az országba ért volna eltűnt a csomag, és utólag még egyszer feladták.
Időben kb. ez stimmelne is az átlagos szállításhoz képest.
Viszont ha lassan egy hónapja itt van az országban, akkor mért nem kapom meg...

(#51792) mályva


mályva
aktív tag

Most akkor 150 euroig egységesen 400ft ot kell fizetni ha az alin fizettem az áfát? És mindössze ennyi díj van ennyi? Szóval vámot sem kell fizetni 150 euroig?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51793) mályva


mályva
aktív tag

Akkor miért irjak fentebb össze vissza hogy egységesen 400ft ha alin fizetem a taxot? Akkor most semmi dolog nem is lesz innentol a navval csak simán fizetek alinak taxxal együtt és online a postának díjat ennyi?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51794) cof válasza mályva (#51792) üzenetére


cof
veterán

400 Ft de csak ott ahol vásárláskor fizeted az ÁFA-t, mint az alin. De amúgy ezt írja a posta táblázata is.

150 EUR-ig VÁM nincs, eddig sem volt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51795) fairi válasza V/ (#51786) üzenetére


fairi
addikt

Várom holnap türelmetlenül, hogy lesz az online dolog gyakorlatban.
beért az eltévedt csomag 07.01 átvette az NPKK a kínai csomagomat. Gondolom hnap küldik az sms-t, vagy mi a fenét.

(#51796) mályva


mályva
aktív tag

És Azt hogy én már alin fizettem ÁFA-t bizonyítania kell majd valakinek? A postai kezelési költséget akkor se lehet megúszni ha LT ..nl a küldemény ?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51797) Beni2360


Beni2360
félisten

A változatosság kedvéért még nem olvastam, hogy a posta oldalán az előre fizetés mehet bankkártyáról ?
Mert utalást emlegetnek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#51798) veze


veze
őstag

Ez engem is érdekelne hogy akkor fix 400,- a postának 150euróig ha az alin lett kifizetve az áfa ? Mert valóban van sávos ártáblázata a postának a beszedett áfa összegének függvényében, de jelen esetben nem szed be semennyi áfát.
Semennyi áfának mi alapján sávos az ügyintézési dija?
logikus az lenne, ha csak az alapdíj( legkisebb összeg) járna neki..
edit: közben amig irtam látom érkezett is válasz a kérdésemre. Mindenkinek köszönöm, ugy érzem minden világos most már..

[ Szerkesztve ]

(#51799) mályva


mályva
aktív tag

Igék én arról beszélek hogy vásárlok alin es benne van a tax es úgy fizetek alin például 170 dollár értékben veszek valamit es ezen felül alin van a tax olyan 30 dollár az 190 osszesen akkor itthon 400ft annak a postai kezelési Koltseg??? Mert fenn már közöltek hogy sávos.

illetve úgy nézik a 150 eurót hogy megdobja alin a tax amit fizetek az 190? Vagy ugye úgy nézik hogy tax nélkül legyen az áru értéke 150 euroig??

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#51800) cof válasza veze (#51798) üzenetére


cof
veterán

Így is van írva a táblázatban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.