Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) cof válasza laleeee (#51500) üzenetére


cof
veterán

Nincsen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51502) laleeee válasza cof (#51501) üzenetére


laleeee
őstag

Akkor ez mi ?

(#51503) fairi válasza V/ (#51496) üzenetére


fairi
addikt

Lényegen nem változtat, az egy trükkös útvonal volt. Kb csak ott láttam azt a matricát, hogy igenis vám alá került EU-s helyen és sikeresen átment rajta. Majd átadták egy harmadik félnek aki nekem kézbesítette.
Máskor sose láttam utalást hogy vámolták volna egy Kínából jövő közvetett küldeményt.
Persze korábban ez nem volt probléma, mert 40 dollár alatt nem volt kérdés. Sokszor nagy érték is átment, vagyis nem tudtuk meg mi történt vele út közben.
Csak most júl1-én jön az igazság pillanata.
4db U...BE lesz ami biztos júl1-e után ér be. 2 db kb első hetekben.
Rövidesen tapasztalatból beszélhetek. :C

(#51504) fairi válasza laleeee (#51502) üzenetére


fairi
addikt

Igen már vám elő tették. Kétleném újrakezdenék az eljárást csak úgy. Ezzel baj már nem lesz. lesz elég csomag júl1-én is, nem kell ez már nekik.

(#51505) Jahno


Jahno
őstag

Ha a jövőben előfordul, akkor ez így azért baromi nagy szopolás lesz, ha Aliról 5-7 napos feladással spanyoloktól rendeltem cuccot és ezt adta ki.

(#51506) V/ válasza laleeee (#51500) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs

(#51507) V/ válasza fairi (#51503) üzenetére


V/
Topikgazda

De változtat mert nem azonos a belga vagy holland postás küldeményekkel. Oké, majd kiderül hogy mindenféle hivatalos ok nélkül változtatnak-e módszeren.
Ma megyek egy holland postásért ami holland küldeményként van kezelve. 1-el több a 3 év alatt megérkező és bár Kínából, Hong Kong-ból megvásárolt és holland postás azonosítós, ami tényleges Hollandiában feladottként van kezelve.

(#51508) V/ válasza Jahno (#51505) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési azonosítód, CN a vége?

(#51509) zsamiatt válasza Jahno (#51505) üzenetére


zsamiatt
őstag

jah. jól bekamuzzák a raktárat. Nekem azt írja még mindig ali ahonnan nem szállított a csávó a raktárból, hogy 1000 darab van neki raktáron. Megy a vetítés ezerrel. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51510) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Tapasztalat nyomkövetéssel kapcsolatban: UH425909478BE, ide beírva, kiszúrtam egy június 25-i bejegyzést, Budapest 1534, amely a Budai Kézbesítő Központ, ezt a többi oldal nem írta, sőt még a NPKK-t sem. Most kaptam SMS-t, hogy mehetek érte. :) AESaver Shipping: 27 nap.

[ Szerkesztve ]

(#51511) V/ válasza djsunstealer (#51510) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor érdemes nézni itt is főleg ezeket az U-s kezdetűeket

5. Ajánlott nyomkövetési oldalak

Trackitonline.org linkje. Ezen az oldalon van AliExpress-eladó ellenőrző és Univerzális termékkeresés (Aliexpress, Amazon, eBay) is.

Az hogy a Magyar Posta ezt írja: UH425909478BE A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot. annak ellenére hogy valahonnan már a kézbesítés helye is megvan, azt mutatja hogy valami problémás a postánk rendszerében.
Viszont itt meg ez látható akkor lehet gondolkozni hogy ugyan honnan és mikor kerülnek elő az adatok.

Azon is hogy 15-én egy érkezés és 18-án már Belföldi Feldolgozásra Továbbítva szöveg olvasható, ezek szerint nem hetek vannak.

(#51512) djsunstealer válasza V/ (#51511) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Próbáltam összehasonlítani a parcelsapp és a ninja bejegyzéseivel, van ahol vannak átfedések.

(#51513) bl4ze válasza V/ (#51511) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem meg épp kevesebbet mutat, mint parcelsapp.

.:. bl4ze .:.

(#51514) V/ válasza bl4ze (#51513) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért van felsorolva több nyomkövető lehetőség az Összefoglalóban hogy lehessen pontosítani az adatokat. Lehet hogy ez mostanában indult hogy ilyen adatok is előkerülnek, de legalább segíthet abban hogy kiderüljön merre jár küldemény, amelyekre nálunk azt az információt adják hogy nem könyvelik.

Egy kérdés merül fel bennem. A Magyar Posta miért nem képes egy adatbázist használni és miért nem teszik elérhetővé a lekérdezést nekünk is?
Semmi plusz pénzbe nem kerülne, de ha mégis az EU-s posta lobbi minimum 5 milliárd forintot tett a zsebükbe némi csekély munkáért.

(#51515) bl4ze válasza V/ (#51514) üzenetére


bl4ze
veterán

Jó kérdés.... :O

.:. bl4ze .:.

(#51516) Jahno válasza V/ (#51508) üzenetére


Jahno
őstag

Persze.

(#51517) V/ válasza Jahno (#51516) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az szívás.

(#51518) cof válasza V/ (#51511) üzenetére


cof
veterán

Tényleg jó, mutatja ha a helyi postára ért, és nem kamu mert másnap kaptam az értesítőt. Az igaz, hogy a külföldi kirándulása nem olyan bőbeszédű mint a parcelsapp, de kit érdekel külföldön merre csavarog a csomag.

Amik nekem csomagok eltűntek, nem kerültek a helyi postára soha ez szerint, ahogy sejtettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51519) V/ válasza cof (#51518) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze van olyan is amit viszont ez nem mutat, kombinálni kell őket.

(#51520) Flashget


Flashget
félisten

Vissza olvasva azt látom, hogy hozzám hasonlóan többünknek a BE végződésű csomag tűnt el miután beérkezett a NKKP-ba. Nem az első eset lenne, ha egy brigád dézsmálná a csomagokat, de miután az én esetemben filléres tétel volt nem éri meg jobban foglalkozni vele. Ali is 24 órán belül visszaküldte a pénzt ami rekord idő az én esetemben.

Realme GT Master Edition

(#51521) cof válasza Flashget (#51520) üzenetére


cof
veterán

A baj csak az, hogy én sokat vásároltam kuponnal 3-5-8$-os, volt amire csak 20 Ft-ot fizettem rá. Nyilván a kupont nem kapom vissza ezért nem is reklamálok ilyen kis összeg miatt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51522) Met válasza PitLee (#51499) üzenetére


Met
nagyúr

3-at megkérdeztem.
Ott francia vagy spanyol raktárra másodikát írt határidőnek.
Kérdés hogy ebből mi valósul meg.
Ha meg mégis kínából küldik akkor sem tudom megreklamálni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51523) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Ha jól értem akkor a LTxxxxxxxxNL és a UHxxxxxxxxBE csomagok esetén sem lehet készpénznek venni, hogy átjön VámÁfa-eljárás és fizetés nélkül?

Kisértékű csomagoknál majd lesz tömegesen nem kereste és visszaküldés a feladónak, aztán dispute indítás?

(#51524) Jahno válasza kicsiPistike (#51523) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ideért és nem vetted át akkor nehezebb reklamálni. Meg persze írtam, hogy ez szerintem köcsögség. Meg is kaptam érte a magam eltiltását :-D

(#51525) cof válasza kicsiPistike (#51523) üzenetére


cof
veterán

BE biztosan nem jön át, ott az origin Kína parcelsapp szerint is végig. NL-nél amikor a hollandok átveszik átvált az origin kínáról hollandra, ezek talán.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#51526) shokobanana


shokobanana
kezdő

Csoda történt. 10 csomagot vártam még, mind cainiao super economy, mind UH...BE, a rendelés április közepe-május közepe közti, és május vége-június eleje közt érkezett be 8db, az npkk-ban pedig 2,5-4 hete jelentek meg. Ma reggel 6 sms várt, hogy mehetek érte, plusz kettőt még bedobtak a postaládába is. Már csak kettő lóg, egyik egy hete npkk-ban, másik két napja Belgiumban.

(#51528) kicsiPistike válasza cof (#51525) üzenetére


kicsiPistike
tag

Ok, köszi a pontosítást.

[ Szerkesztve ]

(#51529) V/ válasza kicsiPistike (#51523) üzenetére


V/
Topikgazda

Én úgy értelmezem hogy EU-mn belüli feladású küldemény az EU-n belüli küldemény feldolgozási folyamatban kerül a postán továbbításra, 3 évre visszamenőleg ez a tapasztalatom.
Persze vannak olyan küldemények amelyek úgy kerülnek a magyar postához hogy azt jelzi a holland vagy belga posta hogy ezt vámolni kell mert tranzitként került hozzájuk, nem náluk lett feladva. Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni.

Az utolsó bekezdésed július 1-től értelmezhetetlen mert tudva azt hogy a január 1-től tervezett majd július 1-re elhalasztott rendelkezések alapján minden kis értékű küldemény, még a 22 € alatti is áfa fizetéses lesz az nem lehet meglepetés.
Szóval ennek megfelelően kell vásárolni, fizetés előtt kiszámolod az áfá-t, hozzáadod a posta érték kategóriás díját és az alapján döntesz hogy megveszed vagy nem, nem utána kell ráébredni hogy hoppá van + költség és még sem kell

(#51530) V/ válasza Flashget (#51520) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg itt a nyomkövetési számodat: Trackitonline.org
Esetleg látsz információt.
Azt is tudni lehet hogy az utolsó bejegyzés egy nem nyomkövetet küldeménynél nem azt jelenti hogy még ott tartózkodik, hiszen a további mozgása nem látható és ha elhagy egy helyet akkor a következő helyen kell neki egy újabb bejegyzésnek megjelenni, ha ott nem veszik nyilvántartásba egy szállításos tevékenység esetén akkor sem arra bizonyíték hogy nem lett elküldve.
Tűnnek el küldemények a postai szállítási folyamatban de kategorikusan kijelenteni hogy az NPKK-ban dézsmálják, (eltulajdonítják) a küldeményeket az egy kissé erős kijelentés.

(#51531) djsunstealer válasza djsunstealer (#51510) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

[kép] Ezt még így kiegészítésként, ha jól emlékszem már foglalkoztunk vele itt a topikban, de ki tudja, hogyan kezelik ezeket július 1-je után. Az ár is stimmel, amit ráírtak, 4.8 dollárt fizettem érte. Ha valakinek van még bentragadt dolga, de 07.01 után érkezik, ossza már meg, köszönöm szépen!

(#51532) V/ válasza djsunstealer (#51531) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez nem igazán jön majd áfamentesen , hiszen egyértelműen olvasható hogy nem Belgiumban adták fel, Hong Kong-i cím szerepel. Ha ránéz egy vámos akkor biztos a másik szalagra teszi. Más címke nem volt rajta, piros vagy kék?

(#51533) kicsiPistike válasza V/ (#51529) üzenetére


kicsiPistike
tag

Köszönöm neked is, így viszont továbbra is azt érzem hogy vagylagos az egész.

Nem magamra gondoltam a tömeges visszaküldésre, általánosan kérdeztem.
Nekem 2 csomagom van függőben és május 15 elötti rendelések, szóval úgy gondolom én időben rendeltem ezeket is..

Mondjuk ez nem hiszem normális egy BE csomagnál, amiről semmi hír 28 óta:

2021-05-28 17:06
Parcel Return
Parcel returned to sender and signed successfully.
2021-05-25 17:05
Parcel returned to sender via express and accepted by carrier.
2021-05-24 22:33
Delivering
Problem dispatching from the sorting center
2021-05-24 22:33
Sorting center handling problem
2021-05-18 07:19
Arrived to sorting center
2021-05-18 06:49
Parcel dispatched

[ Szerkesztve ]

(#51534) Jahno válasza djsunstealer (#51531) üzenetére


Jahno
őstag

Én még nem tudom miképpen kell fizetni, de hamarosan jön pár csomagom, aztán beszámolok. Szerintem másnak is érkezik, eleinte lehet nem is lesz 2 egyforma eljárás ;]

(#51535) djsunstealer válasza V/ (#51532) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Semmilyen címke nem volt rajta.
Amúgy a HU 1444 mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#51536) V/ válasza djsunstealer (#51535) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamelyik postai bázis, posta.

(#51537) bl4ze


bl4ze
veterán

Nekem van egy ami nagyon nem mozdul, sajnos.... UH4198402xxBE
25 May 2021 08:50 Accepted by carrier
10 Jun 2021 02:58 Hand over to airline

06.10-e óta semmi nem történik vele, közel 3 hete.. ez már 07.01 után esik be, fizetősen :(

.:. bl4ze .:.

(#51538) V/ válasza Jahno (#51534) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű, küldenek egy értesítőt hogy mennyi a fizetnivaló és azt hogy fizetheted on-line bankkártyával (ez az alacsonyabb díjazású) vagy utánvétellel.
Vagy ha a vámosok úgy gondolják akkor beérik tőled a vételár igazolást és majd az alapján számolják ki a fizetnivalót és azután arról értesítenek. Nincs több opció.
Azonos eljárások vannak, csak háromféle, automatikus vagy igazolás bekéréses, ezek lesznek inkább elterjedve és az hogy te végzed a vámoltatást.
Ez amit írtam csak akkor érvényes ha úgy tekintik hogy ezek harmadik országból érkezőek.

[ Szerkesztve ]

(#51539) Jahno válasza V/ (#51538) üzenetére


Jahno
őstag

Jelenleg 4 féle értesítőm van. Lehet a kinyomtatott leporellón lesz egyedileg generált link, amit begépvelve tudok fizetni? Vagy esetleg egyből lesz postás fiókom, ahol az is látom, ha elveszett az email? Emailos / SMS értesítőt csak egyszer küldik ki? Fizetni ragszám alapján logikus lenne, de most nem merek logikát keresni, mert a végén még meglepődök :-D

(#51540) V/ válasza Jahno (#51539) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha most van értesítőd arra nem vonatkozik a július 1-től érvényes szabályozás. A mostani van érvényben.
Elsősorban elektronikus úton értesítenek, ami rendelkezésükre áll a kettőből. Vagy e-mail, vagy sms vagy papíros. A sms-ből nem lesz direkt fizetés, ahhoz a Posta oldalán lesz lehetőség.

Lesz fiókod ha regisztrálsz az Én Postám oldalon.

Nincs ragszám általános használatban, csak a Rx kezdetű ajánlott (regisztrált) küldemények esetén, a többinek ők adnak azonosítót.
Az elveszett dolgok felvetését nem értem.
Áfát fizetni csak a ténylegesen megérkező és a vámolási eljárásba bevont küldemények esetén kell.

(#51541) Jahno válasza V/ (#51540) üzenetére


Jahno
őstag

"Az elveszett dolgok felvetését nem értem."

Email ugye határeset, lenyeli a spamszűrő, vagy Postánál is akadhat bármilyen dugulás, egyéb, ami miatt nem érkezik meg. Ott mi lesz? Megnövekszik a forgalom, a visszapattanó levelek, mittomén.

Én régebben ilyet is kaptam:

"
Az üzenet kézbesítése nem sikerült a következő címzettek vagy csoportok számára:
postaimport@posta.hu (postaimport@posta.hu)
A címzett postaládája megtelt, és jelenleg nem tud üzeneteket fogadni. Próbálja később újraküldeni az üzenetet, vagy forduljon közvetlenül a címzetthez."

Hiába kőkorszaki módszer, nekem lehet a papír alapú értesítés lenne a legjobb.

(#51542) djsunstealer válasza V/ (#51536) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

:R

(#51543) V/ válasza Jahno (#51541) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja értem.
Hát a postafiókodból néha törölni is kell, normális levelező rendszerben nem lesz spam a posta üzenete.
Nekem nincs elképzelésem hogy ha ilyen történik ők milyen + biztonsági dolgot csinálnak, remélhetőleg gondoltak ők is arra, persze ha a cél rendszer nem jelez problémát és te nem kapod meg, azzal ők sem tudnak mit kezdeni.

Egyébként ez az alap eljárásuk:
Amennyiben a címzett elektronikus elérhetősége nem áll a Posta rendelkezésére vagy a címzett a vámterhet és a postai vámügynöki szolgáltatás díjának együttes összegét az ennek megfizetéséről szóló értesítés megküldésétől számított 48 óra időtartamban nem egyenlíti ki, a Posta a küldeményt a címben megjelölt helyen kísérli meg személyes átadással kézbesíteni, illetve a méretei miatt levélszekrény útján nem kézbesíthető nem könyvelt küldemény esetén az ÁSZF 6.2. pont 2/A) bekezdésében foglaltak szerint a küldemény érkezéséről a címzettet értesíti.
Ha a címben megjelölt helyen a küldemény kézbesítési kísérlete sikertelen a Posta a címzettet a küldemény érkezéséről és a vámteher valamint a postai vámügynöki szolgáltatás díjának együttes összegéről értesítő hátra hagyásával tájékoztatja, amely alapján a küldeményt a Posta az ÁSZF 6.8.1. pontban meghatározott rendelkezésre tartási (őrzési) ideig a kijelölt kézbesítési ponton a jogosult átvevő rendelkezésére tartja.

[ Szerkesztve ]

(#51544) headhunter válasza bl4ze (#51537) üzenetére


headhunter
addikt

Utolsó csomag, "nálam is szintén zenész"... [link] (UH***********BE)

Ma jött meg az utolsó előtti csomag... (52nap)

(#51545) Jahno válasza V/ (#51543) üzenetére


Jahno
őstag

"normális levelező rendszerben nem lesz spam a posta üzenete."

Ezt honnan tudjuk előre? Bár ezek szerint normális levelezőrendszer nem biztos, hogy olyan sok van, mert ezer+1 dolgon múlik. Soknál a bejövő mennyiségen is, ami most jó eséllyel meg fog szaladni :-)

Mondjuk ez az idézet jó is meg nem is. Jó, ha foglalkozik vele és kapok papírt, nem túl jó, hogy az ezek szerint drágább lesz mert nem online fizetek?

Tudom, velem mindig csak a baj van :-D Előbb-utóbb lesz olyan, amit kifizetek és címzett ismeretlennel nem érkezik meg...

(#51546) V/ válasza Jahno (#51545) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is írták, ha a fizetés után elveszne visszatérítik az összeget.
Az utánvét kezelés, készpénz használat pénzbe kerül mindenhol, postánál ez 400 Ft a vámos témában.
A saját fiókod ne érje el a szolgáltató által megadott korlátot, akkor nem lesz olyan üzenet, ez nem kimenő levél hiba, de ez nem a posta dolga hogy rendezve legyen.
Nekem a Gmail-el nincs gondom, a 15 GB-ba a Drive-on sok levél elfér, még a Freemail is 10 Gb-ot biztosít, ott viszont a spam szűréssel szokott gond lenni.

(#51547) azbest válasza V/ (#51543) üzenetére


azbest
félisten

a posta postaládája szokott néha betelni és akkor visszapattannak a vámhoz küldött emailek :)

(#51548) V/ válasza azbest (#51547) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, még én nem láttam ilyet, de erre van egy kialakult módszerem, újból küldöm.
De nem kell válaszolnod arra hogy fizessél xxxx forintot Vagy fizetsz vagy majd rendezed utánvétesként. Akitől meg igazolást kérnek addig küldi amíg nem kap visszaigazoló e-mailt hogy vették.
Mondjuk valószínűleg nem a postaimport fogja küldeni, de ha mégis onnan jönne, volt informatikai fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#51549) elistvan


elistvan
senior tag

Ezzel mit lehet kezdeni? 20 napja áll náluk.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#51550) azbest válasza elistvan (#51549) üzenetére


azbest
félisten

várni lehet, U-s küldeménynél belföldi bejegyzés nem nagyon van, mert nem követhező fajta. Ezeknél nem ritka, hogy sok hétig áll valahol itthon. Max a kézbesítő postán tudsz érdeklődni, hogy nem-e ott van-e csak elkallódott az értesítő róla.

#51548 V/
bírom az optimizmusodat. Bár azt hiszem még semmi hivatalos leírás nincs arról, hogy a gyakorlatban hogyan fog ez menni. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.