Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) winfos válasza V/ (#50098) üzenetére


winfos
tag

Okés, köszi.

Akkor nem megyek jobban utána.
Max elpasszolom itthon ha nem jön be.

(#50102) V/ válasza Flashget (#50093) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy már elhagyta mind az öt. Nem tudhatod, hiszen nem látod a feldolgozási folyamatukat, ha elfogadod igaznak csak az van hogy akkor átvették. A többi csak hipotézis, de 10 nap után egyértelműen csak feltételezés, nem lehet ott.
Próbáltam már elmagyarázni hogy az utolsó információ után akár még a rossz szomszédod kezében is lehet.
Az bajom azzal a szöveggel 5 a kicserélö központba van hogy ezt írogatja mindenki, de csak feltételezés viszont, így írva sokan tényként könyvelik el ,pedig nem ez a valóság egy idő után.

(#50103) bl4ze


bl4ze
veterán

ezt azoknak akik kételkedtek benne és "okoskodtak", hogy az U-s Yanwen is jó gyors és az
RVxxxxxxxxxxCN nem gyors nincsen igazam :

RV563235xxxCN
2021 05.05. 14:39 Posting/Collection Shenzhen
2021.05.16. | 23:10 Bp. A küldemény a kézbesítőnél van 5. sz. csomagkézbesítő bázis

Mindeközben U-s:
2021 03.31. 12:36 Accepted by carrier
2021.05.04. | 15:38 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

:Y

.:. bl4ze .:.

(#50104) cof válasza bl4ze (#50103) üzenetére


cof
veterán

Akkor tessék egy példa... [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#50105) atala válasza cof (#50099) üzenetére


atala
addikt

Igen U-s. UW706573451CN

(#50106) V/


V/
Topikgazda

Arról hogy melyik a gyorsabb csak annyit hogy függ a konkrét szállítótól és az útvonaltól. A könyvelt küldemények esetén egyértelműen látható a mozgása, az hitelesnek tekinthető, a nem könyvelt esetén meg semmi biztosat nem tudni, azoknál többször előfordul hogy gépi program osztja az információkat.
Nem igazán érdemes ezen agyalni.
Egy biztos hogy elvesztés esetén csak az Rx-esekre jár kártérítés.

(#50107) #14264320 válasza V/ (#50040) üzenetére


#14264320
törölt tag

Ezt sasold :D rákérdeztem az eladótól, hogy miért is tartunk már a 3 tracking számnál és miért is áll mindegyik a "waiting for pickup" állapotban. Kaptam választ:
"It is in normal transit, please help us wait the item patiently.
Parcel is with tracking number ,it is safe,we are responsible for your order until you get the ite, sometimes the logistics information display is wrong" :DD :DD :DD
Egy csöppet sem érzem, hogy hülére vesznek. :DD De péntekig van haladéka feladni. Azt rövidre zárom. És magyarázkodhat ahogy akar. Direkt standard Alit választottam ráfizetéssel. Nem poénból.

(#50108) V/ válasza #14264320 (#50107) üzenetére


V/
Topikgazda

No ha ez neki normális folyamat, akkor nagyon el van tévedve.

(#50109) Manus4 válasza V/ (#50051) üzenetére


Manus4
tag

Kipróbálták már ezt a számos dolgot?
Lehet érdemes csak rendelésre létrehozni egy emailt ha már mindenhol ez jelenik meg.
Ali fiókban lehet változtatni email címet, vagy új fiókot kellene nyitni?

(#50110) Manus4 válasza atala (#50105) üzenetére


Manus4
tag

Nálam május 2 a legrégebbi szintén U-s. Lehet ma a postaládában lesz. Nekem inkább 10-12 nap felett jönnek meg.

(#50111) Terentius válasza V/ (#50081) üzenetére


Terentius
őstag


Dpd válasza

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#50112) V/ válasza Manus4 (#50109) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a kérdést. Minek az új e-mail? De persze megváltoztathatod az AliExpress belépésit.
Mint írtam az angliai rendeléseknél használjuk, mivel a név mezőbe kerül ez a szám ott a címkén és így tudjuk hogy az adott csomag tartalmának mennyi az értéke ha nem kapjuk meg a nyomkövetési számot a szállítótól akkor is tudjuk hogy mit írjunk a vámosoknak.

(#50113) bl4ze válasza cof (#50104) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez érdekes, nagyon. Nálam egytől-egyik mindegyik RxxxxxxxCN baromi jó időket fut, mint ez a 11 napos RVxxxxxxxxCN. Most várom a kézbesítését.

.:. bl4ze .:.

(#50114) Manus4 válasza bl4ze (#50113) üzenetére


Manus4
tag

Nekem áll egy még mindig Kínában a vámon április 13 óta, az eladó szerint szállítónak átadva legyek türelemmel :W De a kuponjait küldözgeti na arra van ideje :(((

(#50115) Manus4 válasza V/ (#50112) üzenetére


Manus4
tag

Csak mert nem csak erre használom, hanem az összes hivatalos ügyem intézésére, gondoltam leválasztom róla.

(#50116) Flashget válasza V/ (#50102) üzenetére


Flashget
félisten

Persze, hogy ezt irgogatja mindenki, ha ezt látja nyomkövető appokban. De legalább tudom 3-20 nap között szoktam ezután megkapni ténylegesen.

Realme GT Master Edition

(#50117) Flashget


Flashget
félisten

Ezentúl sokkal gyorsabban megérkezik az Aliexpressről a rendelés Magyarországra.
Az Alibaba és a Cainaio olyan helyi partnerekkel dolgozik együtt mint a Magyar Posta és a Lengyel Posta. További érdekesség, hogy a helyi vámhivatallal és logisztikai partnerekkel együttműködve a Cainiao kifejlesztett egy digitalizált vámkezelő rendszert, amely hatalmas mennyiségű információt dolgoz fel a megrendelésekhez kapcsolódóan. A vámügyintézés már a repülőgép leszállása előtt elindítható. Az új rendszer az eddigi 1-2 napos offline vámkezelési időt átlagosan 6 órára csökkenti.

[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#50118) V/ válasza Flashget (#50117) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában a vámkezelési idő az ő vámkezelésük, nem érinti a mi csomagjainkat.

[ Szerkesztve ]

(#50119) fairi válasza Manus4 (#50114) üzenetére


fairi
addikt

"De a kuponjait küldözgeti na arra van ideje :((("
kuponküldözgetés automatikus, ha felkerülsz a listára, spamelnek. Üzenetek előreirtak és azok is automatikusak.

(#50120) Faterkam


Faterkam
addikt

Én nem értem mi lett az Alival mostanában... Megrendelek valamit, erre kapok egy normális követési számot, de amikor beérkezik Magyarországra, kiderül nem az enyém, hanem másé! Vártam feleslegesen 2 hónapot, Dispiut, ok. Erre megrendelem mástól, kifizetem, és most látom, hogy üzenetet írt az eladó, hogy ajjaj, fizessek még 2 dollár extra költséget! Mi van? :U Kértem a vásárlás törlését, hogy az eladó megemelte a termék árát! És ez nem free Shippinges cucc! Régen azért ilyenekbe nem futottam bele :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50121) Flashget válasza V/ (#50118) üzenetére


Flashget
félisten

Eddig is tudtuk nem a kinaiakkal van több gond.

Ezt facén irta valaki az egyik Alis csoportba:
"szevasztok az összes csomagomra azt írják hogy logisztikai elmaradás miatt 16-33 napot késik itt vannak az országba járt már így valaki?"

Realme GT Master Edition

(#50122) gabenz88


gabenz88
csendes tag

Ugyan csak félig-meddig kapcsolódik a témához, de itt talán van köztünk olyan személy, aki hasonló cipőben jár vagy kicsit több rálátása lehet a dolgokra, mint egy egyszerű halandónak.

Na szóval... van egy csomagom, amit ugyan nem az ali-ról rendeltem, hanem szimplán csak Belgiumból jönne. Itt annyi a kapcsolódási pont, hogy ugyebár ali-ról rendelt cuccok esetén is nem ritkán BE végződésű nyomkövetési számot kapunk.
Az én kis pakkom (egyébként RF106614282BE) elméletileg május 5-én elindult (vagy legalábbis elő lett készítve) Belgiumból, de a posta nyomkövetésében azóta is csak ennyi látszik:
2021.05.05. | 01:50 Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra

Néztem parcelsapp-on, ott van pár bpost-os bejegyzés, de ennyi.

Az első dolog, ami az eszembe jutott, hogy nem jött még össze onnan annyi küldemény Magyarországra, hogy elindítsanak egy járatot. Vagy ezeket "menetrendszerűen" indítják meg a célországok felé mennyiségtől függetlenül?
A második eshetőség, hogy mélyen tisztelt kormányunknak (ja nem) ennyire sikeres volt az "Állítsuk meg Brüsszelt" kampánya? :D

Másoknak se akarnak megérkezni a BE végződésű csomagjai?

(#50123) V/ válasza gabenz88 (#50122) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez egy rendes könyvelt küldemény, nem látni még a szállítóeszközös bejegyzést, én arra gondolok hogy ez még ott van, a belga posta is el van havazva, mert Anglia kiesése miatt hozzájuk kerül a Távol-Keleti csomagok jelentős része. de persze az is lehet hogy még nálunk nem érkeztették.

[ Szerkesztve ]

(#50124) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy vásárlásom innen [link] ez volt a legolcsóbb az eladónak nincs túl jó visszajelzései kevés eladás de viszonylag gyorsan feladta ezt a követési számot kaptam AS116967995CN van tapasztalat erről a szállítási módról ? mennyi idő alatt érhet ide
vettem már ebből a termékből más eladótól jók voltak

(#50125) V/ válasza lacoka55 (#50124) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AS kezdet sem jó, ez sem tekinthető könyvelt küldeménynek. A kínaiak bejegyzéseit látod a Parcelsapp-on aztán majd kiderül, hogy mi lesz belőle.

(#50126) Imi1981 válasza V/ (#50091) üzenetére


Imi1981
veterán

Rányomtam az apply-re de nem csinált semmit. Gondolom nincs európai raktárban. Kicsit hülyén van megcsinálva.

(#50127) V/ válasza Imi1981 (#50126) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs az hülyén, ha kiválasztod az országot, majd ha több van azt amit meg akarsz venni azt is jelölöd, akkor jön hozzá a szállítási opció, sőt olyan is van hogy a megvásárolandó mennyiségtől függően is változhat a szállítási díja és módja is. Pl 1 db China Post free, de 10 db AliExpress standard és 2 $

[ Szerkesztve ]

(#50128) lacoka55 válasza V/ (#50125) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Az eladó e-EMS 20-40 days adta meg szállítási módnak
találtam egy ilyen követőt ez is látja https://www.aftership.com/couriers/china-ems
[link]
viszont ez az eladó az oldalán írja hogy nincs visszatérítés csak ha visszaküldi a hibás terméket az meg lehet hogy többe kerül mint a hibás termék ára ilyennel még nem találkoztam

(#50129) V/ válasza lacoka55 (#50128) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EMS E-vel kezdődik, ez egy általános postai azonosító szám. És az bizony 10 napon belüli lenne, még Kínából is ha valóban EMS.

[ Szerkesztve ]

(#50130) Imi1981 válasza V/ (#50127) üzenetére


Imi1981
veterán

De csak Kínát lehet választani az a baj és én Belgium vagy valamelyik európai országból rendelném mert úgy 7 nap a szállítás. Ugyan ezt csak banggood-on találtam meg de ott is csak kínai raktárat találok most pedig múltkor volt cseh raktáron . Geekbuying-on nincs ez a termék. Itt aliexpessen csomó van ezzel a 7 napos szállítással de egyiknél sem választható csak Kína úgy meg ahogy mostanában szokott lenni másfél hónap lenne a szállítás kb.

(#50131) Manus4 válasza V/ (#50127) üzenetére


Manus4
tag

AliExpress standard shipping még ideérhet július 1-ig? Más módot nem lehet választani, ez is 2 dolcsi.

(#50132) V/ válasza Manus4 (#50131) üzenetére


V/
Topikgazda

Necces, de elméletben igen.

(#50133) V/ válasza Imi1981 (#50130) üzenetére


V/
Topikgazda

A BG-en választhatsz EU-n belüli feladást attól függetlenül hogy Kínából jön (EU Priority Line) vagy azt hogy ha vámolnák kifizeti a BG neked a + költséget.

(#50134) #14264320 válasza lacoka55 (#50124) üzenetére


#14264320
törölt tag

Mielőtt kitörne a hiszti. Nekem volt egy ilyenhez szerencsém AS100844716CN 8 napos szállítással.

(#50135) fairi válasza #14264320 (#50134) üzenetére


fairi
addikt

Nulla nyomkövetés, még NPKK bejegyzés sincs, ami fura.
2020-ban minden csomagom megkapja ezt, de ez az As..Cn nem. :((

(#50136) V/ válasza #14264320 (#50134) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát valami rejtélyes módon jött.

(#50137) Imi1981 válasza V/ (#50133) üzenetére


Imi1981
veterán

De az is hosszú szállítási idejű nem?

(#50138) V/ válasza Imi1981 (#50137) üzenetére


V/
Topikgazda

A BG Expresss az 10-15 , az EPL meg 15-20 nap

(#50139) Imi1981 válasza V/ (#50138) üzenetére


Imi1981
veterán

Az végülis nem rossz a 10 - 15 nap. Mi az a EPL?

(#50140) V/ válasza Imi1981 (#50139) üzenetére


V/
Topikgazda

EU Priority Line

(#50141) lacoka55 válasza #14264320 (#50134) üzenetére


lacoka55
aktív tag

jó lenne ha így érkezne de majd meglátjuk
ennél az eladónál 2 féle szállítási mód volt választható 19-32 days US $3.16 China Post Air Parcel ezt választottam és a másik 20-40 days US $6.32 e-EMS az eladó valamiért ezzel küldte az előző szállítási árral
több helyen láttam hogy akik lítium aksikat árultak ezzel küldik EMS

(#50142) #14264320 válasza V/ (#50136) üzenetére


#14264320
törölt tag

Passz! Pislogtam én is. De 8. napon a kezemben volt.

(#50143) fairi válasza lacoka55 (#50141) üzenetére


fairi
addikt

China Post Air Parcel sokszor vonat szokott lenni akksik esetén. Nem egyszer történt ez velem korábban.

(#50144) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! Véletlenül csináltam egy rendelést amit le is szeretnék mondani, ezt hogy tehetem meg ? Simán menjek rá hogy cancel order? Már egyszer rendeltem véletlenül akkor így mondtam le viszont az árát nem utalták vissza.
Előre is köszi a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#50145) V/ válasza Cry0 (#50144) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen a Cancel Order.
Ha elfogadják akkor 48 órán belül küldik vissza pénzt és az attól számolva 2-5 munkanap és azon a bankszámlán lesz amelyhez a bankkártya tartozik, te is visszakaptad, legfeljebb a banki könyvelésben el kerülte a figyelmed.

(#50146) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Mióta van, hogy a posta nem hozza ki az LTxxxxNL csomagokat? Egy hete és ma is csak egy emailt kaptam, hogy menjek be érte. Eddig mindig kihozták bármekkora méretű volt is.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#50147) V/ válasza ferenck (#50146) üzenetére


V/
Topikgazda

Áprilistól, de ez amire ráfogták az 2019-től élő, ugyanúgy könyvelik és a több pénzt kérik a holland postától, csak nem hozzák ki, spórolniuk kell vagy mi. Ami belefér a postaládába (24mm-nél vékonyabb) azt még mindig ki kell hozniuk. Bár némelyik posta továbbra sem tartja be ezt. Ráadásul hiába vehetnéd át aznap délután, csak más nap hajnalban hajlandók az értesítőt kiküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#50148) Flashget válasza Flashget (#50093) üzenetére


Flashget
félisten

Megjött az NL végződésű márc.24-i rendelésem. Alin semmit se látni nyomkövetőn majd meglapődik a rendszerük, hogy amit nem adtak fel 18650 akksikat, hogy érkezhetett meg. :D
Viszont rajta a kék szinű R Nemzetközi ajánlott jelzés. Nem hozta fel a postás betuszkolta a leveles ládába. 2,2cm vastag tolómérővel. ;) Ez lett volna az egyik csomag amire ugy gondoltam mehetek érte majd, mert túl vastag. 1,8cm a határ, nem?

Realme GT Master Edition

(#50149) V/ válasza Flashget (#50148) üzenetére


V/
Topikgazda

24 mm a küldeményre és a bedobónyílás mérete nem lehet kisebb, mint 30 × 230 mm

[ Szerkesztve ]

(#50150) Manus4


Manus4
tag

Megjött a május 2 NPKK-s csomim, ez 26 napra és egy másik 20 napra, ezek az U..........CN-es küldemények most nagyon jól jönnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.