Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) V/ válasza Real_Necro (#28800) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem sem befolyásolná ez a dolgokat, valójában valami egyedi fiók probléma lehet, nem általános AliExpress gond, mert akkor nálunk is jelentkezne.

[ Szerkesztve ]

(#28802) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Szóba került, hogy ki milyen szinten van. Hol tudom ezt megnézni? Régóta rendelek innen, kártyám regisztrálva.Előre is köszönöm a segítséget.

(#28803) Ixion77 válasza V/ (#28799) üzenetére


Ixion77
őstag

Én gold szinten vagyok, Alipayen kártyák regisztrálva, ellenőrízve. Valószínű valamikor rég személyazonosságot is igazoltam, mert nem jelenik meg az arra szolgáló mező. Múlt év 11.11-ig nekem is flottul működött minden. Akkor beakadt valami és azóta nem megy. Mobilról, pc-ről, különböző kártyákkal, sehogy sem. Akkor meg is reklamáltam, de válasz nem érkezett.
Valószínűleg fiók probléma, és ötletem sincs mit lehetne tenni ellene. Fura, hogy itt M.o.-n jópár sorstársról tudok, de a világban rákeresve nem nagyon találok említést erről. Mintha valami lokális gond lenne. Ugyanakkor most Curve és Transferwise kártyákat próbáltam, amik nem magyar kibocsájtásúak és egyikkel sem működik.
Amint nem használok kupont, minden oké, szóval biztos hogy azokkal van valami gond. Bár amilyen bugos a mobilos rendszerük is, nem is csodálkozom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28804) V/ válasza ignisz (#28802) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, My Aliexpress link a neved alatt és bal szélen a menüben a Member Center.
Pl itt vannak a szintednek megfelelő "személyes ajánlatok" is a Exclusive Prices résznél.

[ Szerkesztve ]

(#28805) ignisz válasza V/ (#28804) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#28806) p76


p76
senior tag

Csak olyan szállítást tudtam választani ahol az volt írva: No tracking information available.
Angol (amazon warehouse) helyről jön mert akkor remélem nem lesz rajta vám+áfa.
Ma üzent az eladó hogy átadták a csomagot a DHL szállítónak, de nincs tracking number.

Most csak annyi a dolgom hogy várjam a csomagot így nyomkövetés nélkül, majd csak megjön?

Remélem megjön vagy különben kénytelen leszek beérni az üzenetben küldött szívecskés puszi smiley-vel. :)

(#28807) V/ válasza p76 (#28806) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi lenne a dolgod, de ha DHL szállítja akkor van küldeményazonosító ami az ő rendszerükben követhető.

(#28808) just_ice válasza poncso6 (#28793) üzenetére


just_ice
újonc

kuponos vásárlások általában nálam is elhalnak.
A csatolt képen szereplő válasznak a szépsége, hogy a mobil app magától felhasználja a kuponokat.
https://mobilarena.hu/dl/upc/2019-03/29/608481_lso3kbcksshjedji_ali_order_closed_2019-03-29.png

[ Szerkesztve ]

(#28809) V/ válasza just_ice (#28808) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt így szoktuk:
kuponos vásárlások általában nálam is elhalnak.
A csatolt képen szereplő válasznak a szépsége, hogy a mobil app magától felhasználja a kuponokat.

(#28810) Ixion77 válasza just_ice (#28808) üzenetére


Ixion77
őstag

Nekem is ugyanezt írta a chatrobot. Erre írtam korábban, hogy igen gyanús hogy tudnak a problémáról (talán szándékos is). Máskülönben miért lenne az előre beprogramozott válaszban hogy próbáld kupon nélkül?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28811) Andre0


Andre0
csendes újonc

Valószínű, hogy a kuponos problémának nincs köze ahhoz hogy mennyit vásárolt az ember azelőtt. Rendszeres vásárlóként nekem nem megy, ismerősöm eddig életében 2x vásárolt Alin, simán mennek neki a kuponok, most vele vetetem meg azt is, ami nekem kell...

(#28812) doni11


doni11
tag

Hali!
A Free postával vásárolt és utána a rossz terméket visszaküldöm, a postaköltségemet visszakapom?
Elvileg az eladó hibázott, rossz terméket küldött, amit utólag el is ismert.
Elnézést, ha kérdezték már, de hirtelen nem találtam választ. :R

doni11

(#28813) V/


V/
Topikgazda

Nem csak magyar probléma a Your order was closed due to security reasons. Néhány megoldási módszert amit olvastam leírom, de én nem hiszek ezekben a "Vudu módszerekben", így ha mégsem oldja meg a problémát a reklamációt nem fogadom el. :)
Ez még nem az lenne, de az biztos hogy az AliExpress rendszere nem támogatja az ékezetes karaktereket, így sem a név, sem a cím nem tartalmazhat olyat.
Ha a bank a bankkártyához sms-es fizetés megerősítő kódot biztosít az is kavarhat egy kicsit, főleg ha eddig nem volt.

Első javaslat: ellenőrizni hogy az AliPay-en az azonosító ellenőrzött státuszú-e. Ezzel annyia gond hogy Maestro kártya nem adható hozzá az Alipayhez, így akinek ilyen van annak nem lesz Alipay regisztrációja és nem lehet ellenőrzött státuszú.
Itt jön az az ötlet, hogy az eltárolt kártya adatokat lehet hogy célszerű lenne töröltetni és újból eltárolni, nem kihagyni ezt a lehetőséget.

Második javaslat: a kártya és személyazonosság ellenőriztetése, ezt a lezárási értesióítőben lévő My Appeal linkre kattintva lehet megtenni, kérik a kártya képét (itt azért javaslom hogy CVV, CSC kód az satírozva legyen és a számból is elég az első és az utolsó 4 számjegy) és csak a kártya első oldala. A kártyaszámla kivonat csak azon része ahol igazolható hogy a saját kártyáról van szó, kártyaszám, név és cím ami a regisztrációnál is meg lett adva.

Harmadik javaslat: név "változtatás". Az illető az utónevet (first name mező) megváltoztatta:. Szó szerint idézem: I do this by adding “NA” after the first name. So for example, instead of “John Doe”, I will change it to “John NA Doe”. Nálunk mit lehetne beírni? ifj id vagy angolul jr sr

Negyedik javaslat: "halasztott fizetés", no nem sokáig.
Tulajdonképp erről van szó, Összefoglaló, 11. Gyors tippek, 6. Az eladó általi vételár módosítás lehetősége.
A fizetés megszakítása, ilyenkor a vásárlás az Orders, Awaiting payment részre kerül és onnan indítva kifizetést.

Ötödik javaslat: Ne legyen VPN, ip cím titkosító, reklámblokkoló használva. Legyen inkognitó böngésző mód, míg más meg azt írta hogy ne legyen inkognitó mód. Amelyik épp van azt váltani a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#28814) V/ válasza doni11 (#28812) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kapod vissza, ha csak az eladó a hirdetésnél nem utal erre hogy fizetné.

(#28815) nightzone válasza V/ (#28813) üzenetére


nightzone
aktív tag

még 1: amelyik terméknél elérhető a Paypal fizetés/eladó bekapcsolta( kevés ilyen lesz, csekkolni a termékoldalon lehet a fietés ikonoknál) akkor azzal megpróbálni a fizetést. Ráadásul Paypal-al fizetve 30 usd felett 4 usd lejön (nem próbltam). Info itt: [link]

(#28817) V/ válasza nightzone (#28815) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztrációknál, magyarországi szállítással egyenlőre nincs PayPal fizetési mód, ezek vannak:

Mint látod az egyébnél még az utalás sem érhető el, sőt semmi. Eleve ennél az akciónál már itt elhasalunk: 1. Select PayPal as payment method.

Ha már német a fiókom, vagy Németországba kérek szállítást, akkor már ezek vannak, viszont a PayPal fiókban is a német címnek kell szerepelnie, az pedig csak német regisztrációnál írható be.

Ráadásul ez sérti a PayPal szerződési feltételeket:
Kiválasztom a PayPal-t és + költséget kérnek a 27 €-ra: AliExpress charges a fee of € 1,09 to use PayPal.
Ez kedvezmény akkor csak fele valójában.

[ Szerkesztve ]

(#28818) nightzone válasza V/ (#28817) üzenetére


nightzone
aktív tag

Akkor gyakorlatilag ez a megoldás kihuzható. Kár, mert egy jó opció lehetne azoknak akiknek gond van a kuponozással.

(#28819) Ixion77 válasza nightzone (#28818) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem biztos. Lehet hogy paypallal is megszakítaná a rendelést. A pénz átmegy AliPay-jel is, mégis megszakítja.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28820) nightzone válasza Ixion77 (#28819) üzenetére


nightzone
aktív tag

Igen, lehetséges. Nekem az átváltással és az árfolyammal van special gondom.

1-2 héttel ezelött az árfolyam 275ft/usd körül volt, mire jött az Anniversary Sale már 285ft/usd lett az átlagos árfolyam.

Paypal-nál ugye be lehet állítani hogy a bankom váltson ne a Paypal. Namost, tegnap Alipay-el fizettem és kb 312ft/usd árfolyamon váltott (!) a kb 285 ft/usd piaci árfolyam helyett.

Tehát kérdezném: Szerintetek lehet az Alipay beállításaiban az átváltás helyét (Ali vagy Bankom) változtani mint Paypal-on?

[ Szerkesztve ]

(#28821) V/ válasza nightzone (#28820) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Aliexpress, Alipay a devizát küldi a bankodhoz az vált, így itt semmit sem kell állítani. A bankod sem a piaci árfolyammal vált, hanem a deviza eladásival a kártyás vásárlások elszámolási szabályai alapján.
Az Alipay csak egy fizetési kliens, semmi más.
A forint romlott sokat, de nem 312 egyik banknál sem a $, OTP elszámolási árfolyam am 288,20 Ft, Erste 285,34 Ft, K&H 290,9 Ft

[ Szerkesztve ]

(#28822) Gézengúz válasza nightzone (#28820) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pont ezzel kapcsolatos az én kérdésem is.

Budapest bankos felületen megjelenik egy összeg ami a másik napra mindig emelkedik, régen Rafinál nem így volt. Ott ami megjelent fizetéskor az is maradt.

Namármost.

PL.
20.69 dolcsira megjelenik fizetéskor, 6007 ft mára ebből lett, 6224ft

Múltkor abban maradtunk a bankos hölggyel, hogy ez a devizakonverzió, de én ezt sokallom, mert előző összeggel, 290Ft durván 1 dolcsi, amiből lesz 300forintos dollár. Ez tényleg tök rendben van így?

(#28823) V/ válasza Gézengúz (#28822) üzenetére


V/
Topikgazda

Budapest Bank 288,05 Ft 1 $ ez mai, a vásárlás napi az megint más az csak tájékoztató információ, mindig a tényleges könyvelési napon érvényes árfolyammal számolnak, ami ugye lehet akár 3-5 nappal később és az árfolyamok meg naponta változnak +/-

A bankod így számolja el:

Valószínűleg €-os a számlád elszámolása, így ha Visa kártyád van akkor ma a 20.69 $ 18.45 € lesz azt a bankod a 325,68 Ft árfolyammal 6008,8 Ft-al terheli majd a számládra, ez 290,42 Ft / $ lenne.
Ha $-os az elszámolás akkor meg 289,93 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#28824) Gézengúz válasza V/ (#28823) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem itt árfolyamnyereség sosincs mindig csak bukó, ez így tök rendben van? Nem akarom elhinni.

(#28825) V/ válasza Gézengúz (#28824) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg a forint gyengébb mint a $ vagy € addig mindig bukunk. Egy megoldás lenne ha nálunk is € volna, a $ és € keresztárfolyam eltérése nem olyan nagy mértékű, mint forinté a másik kettőhöz viszonyítva.
Az utóbbi időben amit refundként kapok azon mindig veszteségem van.

[ Szerkesztve ]

(#28826) Dluinet válasza nightzone (#28820) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem lehet hogy elnézted és € volt kiírva?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28827) Gézengúz válasza V/ (#28825) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szintén bukó van nálam is refundnál, dombornyomott mastercardom van, nem visám.

[ Szerkesztve ]

(#28828) nightzone válasza V/ (#28821) üzenetére


nightzone
aktív tag

Akkor valami nagyon nem stimmel a bankommal (Rafi+Mastercard). 12,79 USD volt a vásárlás összege tegnap, ami 4000ft levonást jelentett a számlámon. Ez 312,7 Ft/Usd átváltási árfolyamot jelent bárhogy számolom. Szerinted ezt jelentenem kéne a banknak ha áz átlagos deviza eladási 285-290ft most?

(#28826)Dluinet: :N USD volt.

(#28829) Gézengúz válasza nightzone (#28828) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát ez is érdekes, onnan jöttem át, kb. mindig annyit mutatott a levont összeg mint az aznapi váltás volt. Nem is volt ilyen problémám soha.

[ Szerkesztve ]

(#28830) nyisziati válasza nightzone (#28828) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, az nem stimmel.
Az OTP eddig a drága bankok közé tartozott, de a heti vásárlásaimat 287-es dollár árfolyamon váltotta.

(#28831) V/ válasza nightzone (#28828) üzenetére


V/
Topikgazda

Az még csak zárolt tétel, nem ennyit fognak levonni
Ők így számolnak, nem igazán jó, de ma 292,25 Ft a $


Úgy emlékszem ők is € alapúak így 11.41 € lesz és 3746,13 Ft várható, ami 292,9 Ft /$

[ Szerkesztve ]

(#28832) nightzone válasza V/ (#28831) üzenetére


nightzone
aktív tag

Én az sms-t néztem, annyit látni hogy mennyi volt az elérhető egyenleg a vásárlás elött és után.

[kép]

(ja igen akkor mai a vásárlás, este volt nem néztem h éjfél után vagyok)

Igen, ha USD-ban vásárolsz először a Mastercard Euro-ra konvertál végül a bank vált forintra, én így tudom. Az a konverziós költség egyébként pontosan mennyit jelenthet a banknál?

(#28833) V/ válasza nightzone (#28832) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt sajnos nem tudom,nekem más banknál van számlám és ott nincs ilyen.

(#28834) Gézengúz válasza V/ (#28833) üzenetére


Gézengúz
addikt

És nekem normális a 10ft-os különbség dolláronként?

(#28835) V/ válasza Gézengúz (#28834) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos igen.

(#28836) Gézengúz válasza V/ (#28835) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát erre nem számítottam, amikor átjöttem ide, oké, hogy dolgozói számlacsomag és teljesen ingyenes, (se kártya, se havi, se éves díj) csak utalásnál van 0.3%, de így fizetem meg az ingyenességet. :(((

(#28837) Dluinet válasza Gézengúz (#28836) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre megoldás a Curve kártya

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28838) nightzone válasza V/ (#28833) üzenetére


nightzone
aktív tag

Ennek utána járok akkor holnap, és azért lehet csinálok egy Paypal-os fizetést is úgy, hogy szintén a bank vált mert ez a dolog kiváncsivá tett. Ott nem szokott ilyen dolog előfordulni, és addig nem is merek nagyon vásárolni (pedig 3 kuponom van még). :R

(#28839) Gézengúz


Gézengúz
addikt

ilyenkor, hogy marad el a konverzió?

(#28840) V/ válasza Gézengúz (#28839) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen konverzió maradt el?

(#28841) Gézengúz válasza V/ (#28840) üzenetére


Gézengúz
addikt

Franc, válasz lett volna a 28837-re. Illetve kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#28842) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Megvásároltam valamit, majd kb 10 perc múlva canceleztem.

Akkor kb mikor kerül vissza számlámra a vételár?

(#28843) pn4hvq válasza kory24 (#28842) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nekem néhány munkanap volt ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#28844) Dluinet válasza Gézengúz (#28839) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Curve váltja, közel a középárfolyamhoz, de hétvégén rádob +2%-ot.
Sokkal olcsóbban vált mint a bankok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28845) V/


V/
Topikgazda

A Curve topikja, ott bővebben minden információ, itt nem vág a topik profilhoz.

(#28846) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

vett már alin valaki LTE sticket? Találtam egy jelöltet, E8372h-153

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28847) Danex


Danex
addikt

Elmehet az ali most a **** ******* *, feszt closed-re rakja a rendelésemet, eddig több év alatt egyszer sem csinált ilyet, most telefon, gépről sem fogadja el. :(((

(#28848) V/ válasza Danex (#28847) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen ok? Kupon felhasználás vagy biztonsági?
Lásd ezt a hsz-t

Másoknak is:
Ha valakinek Maestro kártyája van ott maga a kártyahasználat is okozhatja a problémát ami abban nyilvánul meg hogy nem lehet kifizetni. Ha terheli bankkártyát, zárolásba kerül a pénz, akkor persze nem kártya hiba.

(#28849) Ixion77 válasza V/ (#28848) üzenetére


Ixion77
őstag

Sajnos nem kártyafüggő a dolog. Nekem 3 kártya közül mindegyik megy ha nem használok kupont, egyik sem ha használok. Visa, Mastercard egyaránt van közte, magyar és angliai kiadású is.
Egyértelműen kuponhasználattal függ össze. Most nekem első nap az első kuponnal még működött (-9 dodó), azóta eggyel sem.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28850) V/ válasza Ixion77 (#28849) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, de a Maestro kártyáknak van egy hitelesítési problémája és ha az előjön egy adott helyen nem lehet vele azután tovább fizetni és ez is előszokott jönni itt is.
Ha kupon probléma akkor arra való hivatkozással törlik a vásárlást, nem a biztonsági problémára hivatkoznak, hogy a Chat robot most mindenre azt írja a egy másik dolog.
De a külföldi oldalakról az összegyűjtött tippek azért kipróbálhatóak. Az hogy a törölve az AliExpress-ről (AliPay-ről) a kártya és azután a következő fizetésnél újból hozzáadva az segített másokon. A név kiegészítés, változtatást is többeknél megoldotta.
Az angol kártyát magyar fiókból használva bekapcsol egy védelmi mechanizmus, amit a kártyalopások miatt használnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.