Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:44:28

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) vittorio7


vittorio7
őstag

Hello!

Ilyenkor mint lehet tenni?

(#28052) V/ válasza vittorio7 (#28051) üzenetére


V/
Topikgazda

6-án a 62-es postát felhívni 17:00 körül vagy bemenni, hogy nem ért oda a kézbesítő. De holnap reggel próbáld meg őket felhívni vagy bemenni, lehet hogy tudnak még segíteni elkapni. De 7-8-án még ott volt akkor ha bemész megkaptad volna.
A Nemzetközi Kicserélő Központba megy vissza, hogy ott meg lehet-e állítani azt nem tudom.
A címzés nem lehet hibás, ha addig eljut hogy kiadják a kézbesítőnek, legfeljebb az egy nagy balfácán. Bűzlik az egész dolog.
Ugye lakás címre volt kérve, nem pedig valami cég telephelyére?

[ Szerkesztve ]

(#28053) vittorio7 válasza V/ (#28052) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez kivételesen munkahelyi cím volt. Az első ilyen eset, több mint 500 megrendelés után.
A cégnek rendeltem volna valamit. A cím jó volt, a név szintén.
A telefonszámon rá van írva, érthetetlen, hogy nem tudnak felhívni.

Ha visszaküldik, vissza kaphatom a pénzem?

Ezen a számon hívjam őket?
"Lakossági ügyfeleinknek: 06-1-767-8282
Hétfőtől szerdáig és pénteken 08:00-17:00
Csütörtökön 08:00-20:00 óráig."

[ Szerkesztve ]

(#28054) anadroid válasza vittorio7 (#28053) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem a 06-1-333-7777 vált be.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#28055) V/ válasza vittorio7 (#28053) üzenetére


V/
Topikgazda

A 62-es postát, de azon a számon (06-1-767-8282) a csomagra is rá tudnak nézni meg a helyi posta elérhetőségét is meg tudják mondani.
A munkahelyi címzés esetén többen jártak úgy mint te, a csomagos postások nem fix járatosok és így nem mindig találják meg a címzettet, mert mondjuk a portás szerint itt olyan nem is dolgozik, akkor a cím már nem is pontos. Sajnos nem jellemző az hogy telefonálna a kézbesítő, bár vannak kivételek.

Ne ezt a számot hívd: MPL (Magyar Posta Logisztika) szolgáltatások: 06-1-333-7777 ez más.

(#28056) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
dispute folyamat van az egyik termékemre, a problémám az, hogy gyenge a táp amit rendeltem, pedig több helyen említve és a megadott áramerősség alapján is az én eszközömhöz való. Folyamatosan jelzi a Raspberrym, hogy kevés a feszültség. Ezt leírtam, videóval bizonyítottam, amit az eladó valamiért nem fogadott el, sőt az Aliexpress is érvénytelennek ítélte meg a reklamációmat.
Does not work properly - Judgement from AE: Invalid - Invalid Reason: No problem is shown in the evidence
Final resolution: Full Payment Release
Ilyen esetben hogyan tudok tovább reklamálni, ezt nem tudom elfogadni sajnos :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#28057) V/ válasza lehella (#28056) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóból: Ha nem felel meg számunkra az AliExpress döntése, a lezárástól számított 7 napon belül kérhetjük a döntés felülvizsgálatát (Appeal)
Ezt a gombot linket a dispute-nál a felső résznél találod.
My Orders, bal oldali menü Refunds & Disputes, ott az adott vásárlásnál a Status oszlopban az Arbitration ID után a View Detail

Ha ezt a linket nem látod akkor nem lehet reklamálni az ügyben.

(#28058) lehella válasza V/ (#28057) üzenetére


lehella
senior tag

Köszönöm, meg is van :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#28059) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! Pen drive-ot szeretnék venni Alin keresztűl. Ez lenne az első vásárlásom itt. A kérdésem annyi lenne, hogy mennyire megbízható? Tehát ha rendelek egy Sandisc, Kingstone, pendrive- ot, akkor az valóban az lesz, vagy csak egy átméretezett, átnevezett noname? :R

(#28060) UberMutant válasza Black-core (#28059) üzenetére


UberMutant
őstag

az ali olyan mint a jófogás, sok sok eladó piactere. lehet köztük rendes és simlis is.
vegyél inkább sinceritytrading től [link]
a saját boltjából vagy ebayről. ott eredeti termékek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#28061) V/ válasza Black-core (#28059) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel sok eladótól tudsz itt vásárolni, nem egy darab webshop, körbe kell nézni. Vannak hivatalos gyártói eladók azoknál nem tudsz mellé nyúlni pl Store:Kingston Official Store Open:2 year(s) 99.2% Positive feedback ha kamu terméket adna el akkor nem ennyi lenen a rangja.
De kereshetsz a Sandisk-re is 4 év és 99,1% Positive feedback

(#28062) Black-core válasza V/ (#28061) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm a gyors, hasznos segítségeteket :R

(#28063) anadroid válasza V/ (#28055) üzenetére


anadroid
senior tag

Ott viszont azonnal felveszik, és kezelik is az ügyet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#28064) V/ válasza anadroid (#28063) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egy másik cég, az MPL futárszolgálat és a települések közti postai szállító szolgálat, a normál küldemények kézbesítésének dolgai nem hozzájuk tartoznak, persze látják a küldeményedet hogy hol van és tudnak a másik részlegnek írni, de nincs közük a helyi posta kézbesítési dolgaihoz.
Az igazi ügyfélszolgálat is felveszi az előírt 5 percen belül, kivéve a csúcsidőt, de mostanában 2-3 perc volt amikor hívtam őket.
Akkor szoktam őket hívni amikor a kézbesítő nem ér el hozzám, hogy bevitték-e és mikor a nagy Postára a küldeményem, mert a bentiek nem találják. Pontosabban már meg van a helyi MPL telephely száma és azt hívom.

[ Szerkesztve ]

(#28065) anadroid válasza V/ (#28064) üzenetére


anadroid
senior tag

Én legutóbb két félreirányított csomagomat hajkurásztam náluk, az egyik Buda helyett a 62. postára került és ott valaki át is vette, a másik meg Miskolcra ment a nagy év végi "hajrában", ez utóbbi azóta is "harc közben eltűnt", azaz kézbesítésre átadott (de nem kézbesített). Mindkettőért kárpótolt a kereskedő, de azért... Mindkettő Alis.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#28066) JóGéza válasza Black-core (#28059) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Azt javaslom, hogy se Sandisc, se Kingstone pendrive-ot ne vegyél. Ha mégis vennél, csak olyan adatot bízz rá, amiért nem kár. Ajándékba ne adjad egyiket sem.

(#28067) pulutodurumo válasza JóGéza (#28066) üzenetére


pulutodurumo
őstag

De ha SanDisk, vagy Kingston az nem baj ugye?;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28068) Black-core válasza JóGéza (#28066) üzenetére


Black-core
aktív tag

Családi képek tárolására te mit ajánlanál? Én úgy terveztem, hogy veszek 2,3 db ot és mindegyikre rámásolom. Egyszerre csak nem romlanak meg,így mindig lesz honnan visszamenteni... :R

(#28069) Ixion77 válasza Black-core (#28068) üzenetére


Ixion77
őstag

Merevlemezt. A mágneses tárolás lényegesen tartósabb az elektronikusoknál.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28070) V/ válasza Black-core (#28068) üzenetére


V/
Topikgazda

Kodak esetén a CD lemezekre 200, míg a DVD-kre 100 év élettartamot jósol a gyártó. (Kodak Professional DMD)

[ Szerkesztve ]

(#28071) JóGéza válasza Black-core (#28068) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Elnézést, csak ugrattalak. Mindkét márkanevet elírtad.
Nekem csak Kingston és Sandisk pendrive-jaim és memóriakártyáim vannak. A Sandisket részesítem előnyben.
Népszerű márka lévén, a leginkább hamisítottak között van, ezért óvatosan vásárolj.
A családi képek tárolását ne bízd egyfajta tárolóra. És ne is tartsd azokat egy helyen.
A többiek által említetteken kívül egy online tárhelyen is tárolhatod őket.

(#28072) anorche1


anorche1
őstag

Nem aliexpress, hanem alibaba, de hatha tudtok ebben is segiteni :B

Ismeros szeretne rendelni ilyen gyerek jatekokat, pl:
[link]
[link]

Egy ilyen rendeles hogyan zajlik? Ismeros azt irta, hogy mar valamelyik termek miatt irt egy eladonak, de nem valaszolt neki (azt mondjuk nem tudom, hogy pontosan mit irt).

Hogyan lehet egy ilyet megrendeli? Mennyi lehet a szallitas? Vagy tudtok esetleg mas helyet, ahol ilyen jatekokat be lehetne szerezni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28073) V/ válasza anorche1 (#28072) üzenetére


V/
Topikgazda

Regisztrálsz az oldalra, ha régebbi az Aliexpress fiókod akkor azokkal az azonosítókkal be tudsz lépni 2017-ig mindkét helyre érvényes volt a regisztráció.
Az adott terméknél a Send Inquiry-vel vagy a Contact Supplier veszed fel a kapcsolatot hogy mennyit szeretnél venni azután meg tudják mondani hogy mennyi lesz a szállítási költség. Fizetni általában Visa vagy MC kártya esetleg utalás.
Viszont ez a gyártói nagykereskedői oldal, általában nem egy darabos tétel kiszolgálással.
Az első hirdetésnél ezt látod: US $2,000-10,000 / Sets | 1 Set/Sets (Min. Order) = a minimum rendelés egy 2000 $-os készlet, ami egy raklapnyi játékot jelent, a másodiknál US $400-600 / Sets | 1 Set/Sets (Min. Order) minimum egy 400 $-os tétel rendelés.
Van amit csak a rendelés után gyártanak le, az is növelheti a megérkezési időt.
Mivel raklapokról beszélünk közúti vagy vízi vagy vonatos szállítás a jellemző és futárcég.
Van aki elad magánszemélynek is kis tételt, de a szállítást nem postai levélküldeményre, csomagra kalkulálják, inkább futár cég és az nem olcsó.
De ezeknél a termékeknél nincs utalás arra, hogy 1 darabot küldenének.De lehet kérdezni a Contact Us linken és az még nem a rendelés, a feljebb említett két link viszont már rendelés.

A kapcsolatfelvételi keret:

[ Szerkesztve ]

(#28074) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Várok egy csomagot, ami ma elvileg megérkezett a helyi logisztikai központba és a mai nap folyamán elvileg átadásra kerül majd egy jövőbeni időpontban nemzetközi szállításra, ez mit jelenthet? :F

Csatolom a képet: [kép]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#28075) V/ válasza McReay (#28074) üzenetére


V/
Topikgazda

Téves lehet a bejegyzés és valószínűleg a kínai postai rendszer írta be, mert a jövő idő csak az időeltolódás miatt lehetséges
A logisztikának be kell vinni a Nyíregyházi nagypostára a 06.19 után egy ilyen bejegyzés jönne: Kézbesítésre átadva Nyíregyháza 1 posta, de ez lehet hogy csak holnap lesz.
Reggel 8-tól hívd fel az Ügyfélszolgálatot és pontosítsd 06-1-767-8282

[ Szerkesztve ]

(#28076) rushty


rushty
senior tag

Jön az üzenet shipped delivery és 10 napon belül ertekeljem.
Mit, meg se jött! Ilyenkor mit kell tenni?

Revolut meghívó pü-ben

(#28077) V/ válasza rushty (#28076) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit, majd ha megkapod akkor értékeled, ne foglalkozz vele. Ez szerintem egy hülye bug, hiszen a megérkezés leigazolásától 30 napig lehet értékelést adni, illetve nem kötelező.

(#28078) anorche1 válasza V/ (#28073) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28079) McReay válasza V/ (#28075) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszönöm szépen az információt! Már azt hittem, hogy visszafordítják a csomagom éjszaka. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#28080) V/ válasza McReay (#28079) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos volt már olyan is, de nem a logisztikások csinálták, ők beviszik a postára, annál tovább nem foglalkoznak vele, majd a kézbesítő részleg. ők tudják visszaküldeni, persze akkor megint a logisztika kezdi szállítani. Több alkalommal volt nálam is hogy a kínai, szingapúri postai bejegyzések "hamarabb" születnek és ezért egy kicsit hülyén néztek ki.
Ha itt nézed meg akkor mi látható?

[ Szerkesztve ]

(#28081) kokixy válasza V/ (#28017) üzenetére


kokixy
csendes tag

Helló!

A minap megreklamáltam a meg nem érkezett csomagomban lévő két terméket külön. A refund amountot egyiknél se engedte átírni, így miután a 15 $-oshoz hozzácsapta a 22 $ postát is, a másik termékre már csak annak az összege maradt, 9 $. Utóbbit szinte azonnal elbírálták, full refunddal. A másikra az imént jött a válasz, 14 $-t ajánlottak fel, tehát még a termék árát se, nemhogy a postaköltséget (Aliexpress Premium Shipping volt). 3 napom van elfogadni. Van értelme elutasítanom és keménykednem, vagy a végén járhatok úgy is, hogy még a 14 $-t se kapom vissza?
(Amúgy mindkettőre azt írták, hogy látják a nyomkövetésben, hogy még Kínán belül vissza lett küldve az eladónak. Ez mondjuk nem meglepő, mivel egy eladó adta fel, egy csomagban voltak.)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28082) V/ válasza kokixy (#28081) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fogadd el, ez még az eladó ajánlata.Ha nem érkezik meg akkor a teljes összeg visszajár.

[ Szerkesztve ]

(#28083) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

FEUCHT-on keresztül jön egy értékesebb csomagom, ott mikor tűnik el ? Beérkezéskor, vagy továbbításkor ?

Most ezt látom :

15.02.2019 05:53
DP DHL Arrival at international place of exchange
Feucht, Deutschland

15.02.2019 06:37
DP DHL Send item abroad (Export)
Feucht, Deutschland

Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#28084) V/ válasza bl4ze (#28083) üzenetére


V/
Topikgazda

Soha, ha az enyémek nem tűnnek el, akkor a tiéd miért tűnne el?
1-3 napon belül szokták továbbítani, de a tiedet már elindították 6:37-kor idefelé.

[ Szerkesztve ]

(#28085) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nektek is lassan jönnek a dolgok? Január elejei csomagok sehol. A követés szerint elküldték már, de nem szokott ennyi ideig tartani, gyanús, h csak írják, hogy elküldték, valóságban meg nem.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28086) Fryskitt válasza V/ (#28052) üzenetére


Fryskitt
addikt

62-es posta.... hírhedt. Ott minden eltűnik.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28087) V/ válasza Fryskitt (#28085) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, én is ezt veszem észre. Értelme nincs hogy nem küldi el, hiszen addig amíg nem érkezik meg ő sem fér a pénzéhez, az AliExpress nem adja át addig és mi meg visszakapjuk a 61. napon az eladótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#28088) V/ válasza Fryskitt (#28086) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván egy gyenge láncszem a Magyar Posta hivataljai közt, valakinek rendet kellene már ott csinálnia.

(#28089) bl4ze válasza V/ (#28084) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon sok csomag tűnt el 2018-ban Feucht-ban. Lásd GB topik, stb.

Bízom benne, hogy az enyém is beérkezik rendben, és hozza majd az MPL autó :)

.:. bl4ze .:.

(#28090) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Szerintetek erre van még remény, hogy megérkezik. Vagy korai még ilyet kérdeznem? (Kicsit benéztem az eladónak csak 32 rendelése van)

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28091) Fryskitt válasza Nerazim (#28090) üzenetére


Fryskitt
addikt

Megjöhet. Épp az előbb írtam hogy iszonyat nagy csúszások vannak.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28092) V/ válasza bl4ze (#28089) üzenetére


V/
Topikgazda

A GB az más, nem egészen a Feucht-i logisztikai központ problémája, de ott több központ is van az ottani postai (DHL) nincs gond.

(#28093) V/ válasza Nerazim (#28090) üzenetére


V/
Topikgazda

Még van 21 napod, ha nem jönne meg azután a pénzed visszakapod. Milyen szállítással vetted?

(#28094) bl4ze válasza V/ (#28092) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, bízom benne, nem GB pakk hanem Ali-s eladó "German Warehouse" cucc.

.:. bl4ze .:.

(#28095) V/ válasza bl4ze (#28094) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem egy ilyen 6 nap alatt érkezett meg, kifizettem, másnap feladta és a 6. nap a kezemben volt.

[ Szerkesztve ]

(#28096) bl4ze válasza V/ (#28095) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez jó lenne, meglátjuk :)

.:. bl4ze .:.

(#28097) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

LED izzó probléma.
"Ranpo" nevű kereskedőtől vásároltam 2 db. "Warm White + E27 138LEDs 220V 4014 SMD 30W" mely a megjelölt 30W helyett csak 9,32W és 8,80W.
1 db. " Warm White + No + E14 G45 6W 220V" amely 6W helyett csak 3,80W. Fali digitális fogyasztásmérővel mértem.
Ez így "rendben" lenne vagy van itt valami "hibás teljesítés" ilyen esetben?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28098) Digitalpimp válasza Frenk (#28097) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A LED darabszáma/ adatlapon megadott fogyasztás alapján amit mértél nagyjából rendben van, viszont nem 30W-os. Az más kérdés, hogy egyáltalán meddig üzemelne 30 W-osan, hova adná le a sok hőt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#28099) V/ válasza Frenk (#28097) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kevesebb a fogyasztás mint ami rá van írva az nem gond, mert nem azért veszünk izzót hogy fűtsünk, hanem a fény miatt.
Ha adja azt a fényerőt amit írtak, akkor az a jó. Ha jót találtam meg akkor 1100-1150LM-ről van szó. És ha nem fogyaszt többet mint amit ráírtak akkor még jobb.
De azért nem igazán "akadémikus" a mérés módja. 1 óra időtartam alatti fogyasztás a minimum mérés és ezt többször.
Az sem mindegy hogy szabályozható-e a fényereje.
Meg miként kezeli le az elektronika a mi 230V-os hálózati feszültségünket ha 220-ra van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#28100) 0629 válasza Frenk (#28097) üzenetére


0629
csendes tag

Jártam már így én is. Nemcsak izzóval, hanem forrasztóval is. Kb. fele teljesítményt adott a leirttól. Disput az érték 50% ban, vissza is kaptam. Mellékeltem videót a mérésről. Viszont volt izzó, ami hozta a leirtakat, ez látszódott a fényerején is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.