Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:44:28

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) V/ válasza anonymus89 (#29150) üzenetére


V/
Topikgazda

Feketét vagy antracit szürkét akartál? Van a Black a képen az sajnos szokott antracit szürke színben érkezni.

(#29152) anonymus89 válasza V/ (#29151) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a választ, nem a színnel van bajom.
Az ami a képen van az eladó galériájában az V logóval ellátott a varrás a szélén van és oldalai barázdásak.
Ilyet szerettem volna venni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29153) AnNa997


AnNa997
tag

Hali!
Én csak arra lennék kíváncsi,hogy hogyan és mivel jönnek a csomagok általában az AliExpressről. Repülővel? És egy csomag miatt is felszáll egy,vagy megvárnak egy bizonyos mennyiséget és azt indítják el? (Csak mert általában nagyon hamar "elvileg" már úton van a csomag, értem ezt pár nap alatt...)
Én általában apróságokat szoktam rendelni és emiatt érdekelne,hogy miattam, egy db valami miatt is elindul egy repülő vagy hajó?
Ha igen,az eléggé durván környezetszennyező lenne,nem? 🙄

[ Szerkesztve ]

(#29154) tobias40 válasza AnNa997 (#29153) üzenetére


tobias40
veterán

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan hogy 1 db-t adnak fel repülővel!!!??? :W (INGYEN)

(#29155) UberMutant válasza tobias40 (#29154) üzenetére


UberMutant
őstag

csak ismerkedni akart, és ezt a témát tudta bedobni

(#29156) izisz válasza AnNa997 (#29153) üzenetére


izisz
senior tag

Van az a pénz, amiért indítanak akár egy repülő mókust is és leteszi a kertedben a pakkod ajándék mogyival :D

Viccet félretéve, lehet repülő, hajó, vonat, de általában repülő. És nem, nem indítanak 1 csomaggal - hacsak nem Hulk-ot szállítják - komoly logisztika van a repülők optimális raktér kihasználása mögött (pl egy a lehetőségek közül a Netline Load alkalmazás). Sokszor nem csak Cargo gépek szállítanak, hanem sima passenger (utas) szállítók is, ahol a raktér kihasználatlan területeit Cargo célra kiadják.
DHL, FEDEX, UPS - ők kifejezetten repülnek. Ezért is (és a vállalt rövid szállítási határidő miatt) drágábbak.

A "nagyon hamar úton van" nagyon sokszor kamu. Az eladó kikéri a tracking számot a szállítótól, de a tényleges "elindulás" akkor van, mikor olyasmi jelenik meg a trackingben, hogy "Accepted from sender".
És azt se felejtsd el, napi hány tizenezer csomag indul meg kínából. Egy-egy apró csomag elenyésző tényező.

Mókás lenne, ha egy szempillaspirált elindítanának egy repülőn ;]

[ Szerkesztve ]

(#29157) fdisk


fdisk
őstag

Tök jó lenne látni, hol tart a cumó. :/

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29158) V/ válasza fdisk (#29157) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát itt, miért nem egy nyomkövető oldalon nézed?

(#29159) fdisk válasza V/ (#29158) üzenetére


fdisk
őstag

Azt sem tudtam hogy van ilyen. 😁

Hol van ez az oldal?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29160) fdisk válasza V/ (#29158) üzenetére


fdisk
őstag

Egy kérdés.

Úgy lett rendelve hogy Spanyolból jön.
Ide pedig az van írva, hogy Origin :China
Akkor mégsem EU-ból jön?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29161) V/ válasza fdisk (#29160) üzenetére


V/
Topikgazda

"Átcsomagolva", látod az útvonalat az elejétől. Mivel Amszterdamból jön az már EU-s. A spanyol warehouse-ban történt rendelésnek nem kell spanyolból indulni.

[ Szerkesztve ]

(#29162) Ance


Ance
őstag

Rendeltem egy cipőt az április eleji akcióban. A bolt azóta megszűnt, legalábbis egy termék sincs náluk. A parcellsapp oldalon lehet követni a terméket, hogy jön, de más nem látja. Még az aliexpress app igen, bocsi.

Várjak türelemmel? Mi lesz, ha rossz?

(#29163) V/ válasza Ance (#29162) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mást nem igazán tudsz tenni. Akkor a pénzt kéred vissza, amíg nem igazolod le a megérkezést addig az AliExpressnél a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#29164) Ance válasza V/ (#29163) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Biztos valami ideiglenes bolt volt az akció idejére. Mondjuk ha megjön jó vétel volt a Lacoste cipő. Az az érdekes, hogy csak olyan helyről vásárolok, ahol minimum 5 fényképes értékelés van. Itt is megvolt. Ezért fura a bolt eltűnése.

(#29165) V/ válasza Ance (#29164) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem nem több pár volt? Mert 3 párra már rákattannak a vámosok. :))

(#29166) -=RelakS=- válasza fdisk (#29159) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Androidos telefonod van?

Akkor töltsd le a TrackChecker-t. Annyi oldalon tudja párhuzamosan követni a csomagodat, hogy fel sem tudom sorolni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29167) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok, rendeltem az Ali szülinapon egy 51USD-s cumót. Ha a státusza "túljutott" a nemzetközi kicserélőn és már belföldi feldolgozásra továbbítva, megnyugodhatok?
17track link
posta link

Köszi! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#29168) Dluinet válasza MittuDomain_ (#29167) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyugodtan alhatsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29169) V/ válasza MittuDomain_ (#29167) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert még elveszíthetik vagy ez nem a te nyomkövetési számod. ;]
Itt látsz egy olyan nyomkövetési bejegyzés listát amit most elkerültél.

[ Szerkesztve ]

(#29170) MittuDomain_ válasza Dluinet (#29168) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:C
Köszi.

Szerk:
ne szivass, V/, ez kemény story. :))

Csak nem veszik/viszik el, a cucc normál ára 75-80USD, ha visszakapom az árát, akkor is nagyon fájna normális áron megvenni, ez a szülinapi buli nagyon bejött, spóroltam kábe egy Szent Istvánt az ali-s vásárlásokkal most.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#29171) Ixion77 válasza MittuDomain_ (#29167) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem, mert innentől bármikor megjelenhet a nyomasztó lelkiismeret-furdalás :U Ugyanis törvény szerint köteles lennél felhívni a figyelmüket a tévedésre, és kérvényezni hogy megfizethesd az áfát.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#29172) V/ válasza MittuDomain_ (#29170) üzenetére


V/
Topikgazda

Az amit írtam bármilyen hihetetlen, de megtörtént eset alapján került megfogalmazásra..Ráadásul velem is.

[ Szerkesztve ]

(#29173) Ance válasza V/ (#29165) üzenetére


Ance
őstag

Annál óvatosabb vagyok és már 1 is az Áfa határt közelíti, szóval egy volt próbaként, hogy tényleg olyan eredeti, mint a képeken. :D Mondjuk innentől hiába lesz az, ez az egy marad.

(#29174) MittuDomain_ válasza Ixion77 (#29171) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Értelek, és alapvetően intelligensen álltam a dologhoz, mert belekalkuláltam, hogy ha kiemelik a csomagot, még azzal is megéri nekem. Az ÁFÁt még meg is fizetném, mert az a tisztességes/törvényes (a 27%-os kulcsra inkább nem mondok semmit...), viszont az, hogy a konkrét esetben annyi lenne az ügyintézési díj mint az adó, eltántorít a bejelentéstől. (Ha lenne szabály, hogy átjutott cuccra a tisztességes bejelentő elkerüli az eljárási díjat, szerintem sokan megtennék ezt.)

MOST konkrétan mégis örülök a szerencsémnek, mert két hete vettem lakást és szó szerint minden forint számít...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#29175) Ixion77 válasza MittuDomain_ (#29174) üzenetére


Ixion77
őstag

Nyugi, ezzel még nem te leszel a legelvetemültebb adócsaló ebben az országban :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#29176) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy különféle elemekből összeválogatott építő játékot, de nem azt a sorszámút kaptam (No.116), amit rendeltem (No.108).
Ezt a választ kaptam, mikor írtam az eladónak:

"hello friend ,i am sorry to send the wrong type ,do you mind i resend 108 to you with your next order .thanks"

Ez most mit jelent? Rendeljem meg újra a No.108-at, ezt meg nyeljem le?
Nekem csak a No.108-as kellene, a küldött No.116-os nem jó.
Menjen dispute? Ezt vissza kellene szállítanom?

(#29177) V/ válasza user112 (#29176) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól értelmezed. Ha dispute akkor valószínű hogy visszaküldés után kapod meg a pénzed. Ha az érték 5 $ feletti, nem szokták csak úgy elengedni. Egyszerűbb ha megpróbálod itthon eladni a 116-ost.
A visszaküldés költsége 3575 Ft 500 g-ig, 501-2000 g-ig meg 8250 Ft a postai úton Kínába visszaküldött dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#29178) fdisk válasza V/ (#29161) üzenetére


fdisk
őstag

Köszi. 🙂

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29179) user112 válasza V/ (#29177) üzenetére


user112
senior tag

16$ volt. Szóval visszaküldeni nem nagyon van értelme.
Viszont nem használható (pl. vagy benne egy rádió vevő ami nem is talál semmilyen frekvenciát).
Nincs valami kártérítési lehetőségű disput? Hogy mondjuk adjon vissza 5$-t. Mert ennyi erővel mindig azt küld, amit csak akar, vagy amitől szabadulni akar.

(#29180) V/ válasza user112 (#29179) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet kérni részösszeget is, nézd meg az Összefoglalóban a 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás végén a leírást az opciókhoz.

(#29181) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Vettem 3 pár különböző méretű füldugót (szilikon). Egy ilyen S M L kiszerelés egyben. Ez minden méretben 2 darabot jelent ( mert 2 darab az 1 pár). De én egyik méretből csak 1 darabot kaptam a másik méretből 3 darabot. (1 méret volt amiből 2 darabot (1 párt) tettek a borítékba.)
Jeleztem az eladónak, hogy darabra megvan a 6 füldugó de ez így nem 3 pár. Az eladó ajánlatát nem értem, ez magyarul mi akar lenni?
Could you please make a new order not to pay?
And we will adjust the price for refund, and you could pay $0.01 to let the order be created
So we will send the parcel via Aliexpress.
It will be very safe
If you place a new order, there will be a new shipping tracking number. If the package is not received within 60 days, or if the product received has quality problems, you can open the dispute to apply for payment.
Waiting for your new order ....
Good day

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#29182) pulutodurumo válasza tknof1871 (#29181) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vedd meg újra, de ne vidd végig a fizetést. Beállítja az árát 1 centre, kifizeted, és elküldi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#29183) anonymus89 válasza anonymus89 (#29152) üzenetére


anonymus89
addikt

Kedves V/ van értelme szerinted.disputeot nyitni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29184) V/ válasza anonymus89 (#29183) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem egyértelmű hogy nem azt küldte mint ami a hirdetésben van, hiszen ott a kamera rész osztatlan, de képeken ezt a fajtát a Nokia-6 2018-ra, nem pedig a Nokia 7 pluszra írja.
Így előfordul hogy tényleg a 7-re valót küldte, csak nem volt róla kép. a hirdetésben.
Megnézve más eladóknál olyat ami neked kellett volna a 7-hez, nem láttam.
Lehetne indítani, de az hogy nem volt csak egyről kép és a másik 5-ről nem, az legfeljebb pontatlan leírás, nem pedig mást küldött ok lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#29185) user112 válasza V/ (#29180) üzenetére


user112
senior tag

Bocsi, de nem világos ez a védelmi idő.
Order time: 10:24 Mar. 28 2019. Megkaptam: 19/04/09.
" If your order does not arrive on 2019-05-28 , you can apply for a refund by opening a dispute."

Nem látok sehol sem Purchase Protection time-ot. Még nem igazoltam vissza az átvételt.
Most akkor még várnom kell, vagy erősítsem meg az átvételt és utána nyissak vitát?

(#29186) V/ válasza user112 (#29185) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször írtam már ha megérkezik, akkor le kell igazolni, mert a szállítási védelmi időn belül megérkezett. Ennek alap esetben az a folyománya hogy az eladó megkapja a pénzt az AliExpresstől.
Persze ha nem indítunk dispute-t.
Ami nincs leigazolva hogy megérkezett, a logika szerint nem lehet problémás, hiszen még nincs a kezünkbe. Honnan tudnánk?
Ezért látod azt hogy mikor telik a szállítási védelmi idő ( 2019-05-28), ha azt eléred akkor reklamálhatod azt hogy eddig még nem érkezett meg és ezért kéred a pénzed vissza.
Ha probléma van vele ez előtti megérkezéskor akkor ez a dátum és a szállítási idő védelem okafogyottá válik, helyette a nem megfelelő dolgoz kaptam védelem lép életbe, amelyre 15 napunk van kifogást benyújtani.

(#29187) fairi válasza user112 (#29176) üzenetére


fairi
addikt

Az áll a válaszában, hogy ha rendelsz tőle valamit akkor ahhoz majd hozzácsapja a 108-ast. Kb a 116-ost megtarthatod.

szó szerint fordítva:
"Helló barátom! Bocsánat hogy rossz típust küldtem, ha nem bánod akkor újraküldöm a 108-ast a következő rendeléseddel. köszi"

nem újrarendelned kell hanem mást és ahhoz csapja hozzá.
Kb rendelj tőle valamit ami kell, és megjegyzésbe másold be az ígéretét.

Ám bármilyen alkuba mész egy kis tisztázás nem árt....

(#29188) padre71


padre71
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az értékelés leadása során a termékről feltöltött képek között olyan is felkerült, amit nem szeretttem volna feltölteni.
Lehetőség van-e utólag arra, hogy a feltöltött képek közül töröljek?
Az alin nem találtam erre vonatkozóan infót.

(#29189) V/ válasza padre71 (#29188) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, még az értékelést is csak akkor törlik, ha az eladó kérné valamilyen szabályszegés miatt.

(#29190) padre71 válasza V/ (#29189) üzenetére


padre71
tag

Köszi a választ. Ez nem jó hír... :(

(#29191) anonymus89 válasza V/ (#29184) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a válaszod, nem akarok vele kukacoskodni megpróbálok majd túladni mind2-n.
Azonban értékelésben ki fogom fejteni a véleményem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29192) user112 válasza fairi (#29187) üzenetére


user112
senior tag

Köszi, de minek kellene ehhez nekem újra rendelnem bármit is?
Enélkül is elküldhetné. Nem írja egyértelműen, hogy egy plusz rendeléshez köti.

(#29193) LámaZ


LámaZ
addikt

Jé, meggyógyult az Aliexpress-es bejelentkezés! :-D

Legyen minden jó!

(#29194) fairi válasza user112 (#29192) üzenetére


fairi
addikt

Nem újrarendelned kell, hanem mást rendelned tőle, és ahhoz csapja hozzá. Gondolom a postaköltségen akar spórolni.

(#29195) V/ válasza LámaZ (#29193) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam nem is volt beteg. :K

(#29196) Kija válasza Kija (#29128) üzenetére


Kija
aktív tag

És akkor újabb fejlemény. Egy hét után válaszolt az eladó. Elnézést kért és azt írta, hogy ők feladták a németországi raktárukból az autós kamerát. Ez azért érdekes, mert az Ali tracking oldala (caiano) azt írja, hogy Spanyolországból jön(ne).
Ráadásul a kitejesztette a Purchase Protectiont az eredeti 04.26-ról 05.11-re (nem kértem). És továbbra sem találja a TN alapján egyetlen kereső sem a csomagot...

[ Szerkesztve ]

(#29197) vandor01 válasza Kija (#29196) üzenetére


vandor01
őstag

na ja a szokásos kinai business rizsa :D
aggodalomra semmi ok ha nem lesz cuccod a piiizt visszakapod csak ugye?...........

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#29198) Kija válasza vandor01 (#29197) üzenetére


Kija
aktív tag

De mikor?
Eddig bíztam benne, hogy 04.26, erre most kitolta 05.11-re. Ezt meddig tologathatja?

[ Szerkesztve ]

(#29199) LámaZ válasza Kija (#29198) üzenetére


LámaZ
addikt

ad infinitem. :D

Legyen minden jó!

(#29200) Gabi9


Gabi9
csendes tag

Sziasztok,
03.31-én rendeltem az aliról egy terméket 18dollárért. Az eladó 04.10-én nagy nehezen feladta (Singapure Post-al), viszont azóta nem mozdul a csomag "Shipment ready for dispatch" státuszban van. Ma átkerült egy teljesen új "postára (Yanwen), egy teljesen új követési számmal, amit a Yanwen követője nem ismer. Nekem itt valami gyanús.. még van 51 nap van zárásig, viszont nem szeretnék ennyit várni (inkább megrendelném máshonnan). Mit tegyek, érdemes vitát indítanom, hogy visszakapjam a pénzem, vagy várjak még?

Köszi előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.