Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!

Manapság egyre nagyobb teret nyernek az mkv. file-ok, ezérk gondoltam, hogy nem fog üresen maradni egy külön topic a témában (a fórumban eddig csak olyan ''csökevény'' topicokat találtam, hogy: Mkv -> avi, Mkv - hangcsúszás, stb). És mivel sokan, a laikusok (köztük én is) nem mozognak még olyan otthonosan ebben a HD témában, jó lenne egy átfogó topic a részünkre. Én most próbálok kettévágni egy méretesebb (7.88GB) file-t, hogy két DVD5 lemezre ki tudjam írni. Ehhez egy mkvmerge GUI nevű (vagy mkvtoolnix talán a telepítendő exe. neve, de az asztalon az ikonjára az előbbi van írva) programot tettem fel. Elég sok beállítást lehet eszközölni a programban, de ami engem aggaszt, az az, hogy a kimeneti file-nak a méretét (szélesség-magasság: display-dimensions) 1:1280x544-ben állapítja meg, ami tudtommal meg már nem egészen HD (az eredeti HD formátumok 1920x1080, 1366x768, 1280x720). A konvertálandó file 720p eredetileg, úgyhogy az az 544 nagyon nem stimmel. (Persze kézzel is be lehet állítani a felbontást a konvertálás előtt, na de az már milyen:D? Csinálja meg rendesen a program, azért van:)) Nem merem így átalakítani, nehogy esetleg veszítsen a minőségéből.

Fancy quote placeholder

(#2) #65675776 válasza Memora (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kettévágáshoz egyáltalán nem kell konvertálni, tömöríteni. Veszteségmentesen megtehető, amire a VirtualDubMod is tökéletesen megfelel Direct Stream Copy módban.

(#3) Memora válasza #65675776 (#2) üzenetére


Memora
senior tag

hmmm, virtualdubmod? Azt hittem, hogy az a feliratozóprogram, de közben rájöttem, hogy az a vobsub. akkor mindjárt megpróbálom azzal (és ez már ismeri az mkv. formátumot is?)

Fancy quote placeholder

(#4) Male válasza Memora (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Az 1280x544 is elég gyakori... ha ezt ajánlja fel kimenetnek, akkor valószínüleg az eredeti (amit gondolom valahonnan letöltöttél) is ekkora felbontású... (ha más nem, a lejátszóprogramban megnézheted).

(#5) #65675776 válasza Memora (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a Mod-ot írtam, mert az támogatja. A sima viszont nem.

(#6) Memora válasza Male (#4) üzenetére


Memora
senior tag

Igaz, nem néztem meg a lejátszóprogramban az eredeti képméretet, lehet hogy tényleg ilyen az eredeti is :U. Egyébként az mkvmerge meglepően gyorsan vágta ketté a file-t, kb 5-10 perc alatt kész volt vele, úgyhogy valószínüleg nem kódolt át semmit. Egyébként nem tudjátok, hogyan lehet hozzáadni felirat file-t az mkv.-hez? Alapból speciel 4 féle felirat van beleintegrálva, persze magyar nincs...viszont a feliratok.hu-n van kimondottan ehez az mkv-hez készült felirat, ami persze nem lesz jó hozzá, ha kettévágom az eredeti file-t (legalább is a második fele biztos nem). Jó lenne valahogy belepakolni az mkv-be a feliratot, és úgy kettévágni. Az mkvmerge-ben eddig ez nem sikerült, nem tudom, a virtualdubmod tud e ilyet (ezt még soha sem használtam eddig)?

Fancy quote placeholder

(#7) #65675776 válasza Memora (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

VDubMod -> Streams -> Stream list-nél hozzáadod, majd elmented Direct stream copy módban. Utána úgy vagdalod ahogy akarod, de eleve mentheted több darabba.

(#8) Male válasza Memora (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Nem egyszerűbb a feliratot is ''kettévágni'' ugyan ott? (SubtitleStudio, asszem én ezt használtam régen felirat szét/össze rakáshoz, időzítéshez). Persze beletenni szebb megoldás.

(#9) jodamester


jodamester
tag

Helló Mki! Nekem is lenne egy két hd-filmem mkv-ban, csak az a baj, hogy angol nyelvűek. Szal tegyük fel, tudnék szerezni valahonnan magyar szinkront-mondjuk egy sima dvd-ről. Hogy tudnám rápakolni ezt, az mkv-s hd filmekre? Milyen progik kellenek hozzá? Ja és ha már itt tartunk, honnan lehet (ha egyáltalán lehet) letölteni magyar szinkronokat? :R

(#10) zotyes


zotyes
csendes tag

jah potnosan ien dolgokkal foglalkozom én is vágásra télleg bőven elég a virtualdubmod megadhatod frame-re potosan a vágást
mien verziószámúd van mkvmerge-re gondolok nekem v2.0.2 de GUI vagy nemtom mi miatt fps-el nem lehet babrálni és pont ez a problemám

[Szerkesztve]

128 megás agp monitor az dejó

(#11) zotyes válasza jodamester (#9) üzenetére


zotyes
csendes tag

jodamester: mkvmerge tökéletes erre a (amit így keresve meg is találsz: mkvtoolnix-unicode-2.0.2-1-setup xp-re) feladatra nem is igazán a ráillesztés a problema hanem az időzítés nekem most pl 23.976-os hd-m van és szinkronom meg 25.000-ás (fps)
egy ilyen szinkronos portal télleg jó lenne...

128 megás agp monitor az dejó

(#12) jodamester válasza zotyes (#11) üzenetére


jodamester
tag

:R

(#13) sorrow


sorrow
csendes tag

üdv.
Azt, hogy tudnám megoldani, hogy a hddvdrip filmemen 2 hangsáv van (igy 4,8GB-ot nyom), de ha az egyiket leszedném akkor kitudnám írni egy dvd5 lemezre.
Eza dvdmerge program kifogott rajtam, annyit értem el vele, hogy szétszedte az mkv fájlt: egy video, 1-1 hangsáv(ac3), és 1-1 felirat fájlra.
Tehát hogy kellene leszednem az egyik hangsávot?
Kössz.

(#14) #54715584 válasza sorrow (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

gondolom ugy, hogy mindezeket ujra osszerakod, csak az egyik hangsav nelkul :)

(#15) zotyes válasza sorrow (#13) üzenetére


zotyes
csendes tag

nem dvdmerge hanem -->> mkvmerge egyébként pontosan úgy ahogy a monstre kolléga mondja nincs más dolgod mint visszapakolni a fájlokat kivéve azt a hangsávot amire nincs szükséged és gyönyörűen újra összemuxolja immár a nemkívánatos hangsáv nélül.
bár ennyi lenne az én problémám
mkvmerge-t használtam/ok (mkvmerge GUI v2.0.2)
adott egy 23.976 fps hd video
meg egy 25.000 fps szinkronom
4perc 35 sec összesen a különbség a teljes anyagra nézve (audio kb ennyivel rövidebb)
Cool Edit Pro 2.0-val szétnyújtottam a hangsávot pontosan a video anyagnak megfelelően és összemuxoltam de még így is volt némi csúszás
aztán használtam mkvmerge-ben a delay funkciót javult megint de a film különböző részein még mindig észrevehető csúszás
arra gondoltam minnél több részre szétdarabolnám (több meló) annál pontosabb lenne, így 6 részre szétvágtam és mostmár gyak. észrevehetetlen
és most 6 db mkv fájlom van lejátszáshoz nem vmi kényelmes egybe szeretném tudni őket.
kérdésem h mkvmerge-ben melyik az a funkció v. parancs amivel ezt meg lehet oldani ill van jobb megoldás erre?
van olyan progi amiben lehet olyat állítani hogy nem az egész anyagot csúsztatja egyben hanem meg lehet adni egy felosztási finomságot vagy adott frame-enkénti csúsztatást?

128 megás agp monitor az dejó

(#16) BaliBoy válasza zotyes (#15) üzenetére


BaliBoy
csendes tag

Azt eltudnád mondani lépésről-lépésre, hogy hogy lehet egy újabb hangsávot rápakolni? Úgy próbáltam, hogy a megnyitottam az mkv-t majd append-eltem egy újabb hangsávot ami meg is jelenik a többi sáv mellett. Viszont amikor muxolni akarom azt írja ki, hogy: mkvmerge failed with return code of 2. There were error's. Ez a progress résznél jelenik meg.Az error mezőben ezt írja ki: Error: The track number 0 from the file 'F:\.....mp3' cannot be appended to the track number 1 from the file 'G:\.......mkv' because the formats do not match.

(#17) BaliBoy válasza BaliBoy (#16) üzenetére


BaliBoy
csendes tag

Közben rájöttem.

(#18) #54715584 válasza zotyes (#15) üzenetére


#54715584
törölt tag

hogy haladsz a mutatvannyal?
azt tudom, hogy feliratoknal a subtitleworkshopban meg lehet adni a legelso es legutolso idejet a feliratnak, es annak megfeleloen szethuzza az idozitest a fileon belul, rengeteg sajat feliratot gyartottam igy
nem tudom, hogy audional letezik-e ilyen
a progi nem valtja at automatikusan a 25 fpst 23.976-ra?
a feliratoknal is lehet ilyet

(#19) BaliBoy válasza zotyes (#15) üzenetére


BaliBoy
csendes tag

Itt van néhány hasznos leírás: [link]

(#20) BaliBoy


BaliBoy
csendes tag

Meg csináltam életem első HD filmjét magyar hangal. (Mármint szinkront tettem alá) Nem volt nehéz.Amit már linkeltem oldalon nagyon jó leírások vannak. A távkapcsot csináltam meg. A hang alapját egy 5.1-es AC3-as hangú avi adta. VirtuaDubMod-al leszedtem a hangot, majd BeSliced nevű programmal kijavítottam a fejlécét. Mivel ez is olyan volt, hogy a forrás 25fps-hez készült a HD filmhez meg 23,976 fps-es hang illett át kellett konverzálni rá. Ezt tulajdonképpen a BeSweet nevű progival egyszerüen meg lehet csinálni, + adtam neki egy kis hangerősítést. Mikor kész lett a hang az MkvMerge-el összeraktam (be kellett állítani egy 2 tizedes késleltetést) és szépen összemuxolta. És kész is van!

(#21) zotyes válasza #54715584 (#18) üzenetére


zotyes
csendes tag

megoldottam és ebben a következő linken található leírás nagyban hozzásegített
[link]
és aki hasonló jellegű problémákkal küszködik akkor különösen ajánlom figyelmébe a PAL NTSC átalakítást
''a progi nem valtja at automatikusan a 25 fpst 23.976-ra?''
nem audio fájloknál neked kell resample-zned!

[Szerkesztve]

128 megás agp monitor az dejó

(#22) zotyes válasza BaliBoy (#20) üzenetére


zotyes
csendes tag

[link] bocs előző link nem jó
hanyas verzsönöd van BeSweet-ből?
mer az oldalon amit linkeltél láttam 0.6-ost nekem meg csak 0.21-es van
a 0.6-os egyből a 25.000 -ás ac3-at átnyomja 23.976-ba?

128 megás agp monitor az dejó

(#23) BaliBoy válasza zotyes (#22) üzenetére


BaliBoy
csendes tag

A GUI-ból a 0.7b5, magából a BeSweetből a 1.5 b31van fenn. A GUI-ban be lehet állítani, hogy PAL 25-ből csináljon NTSC 23,976-ot. Én is így csináltam. De egyébként be lehet állítani szabványon kívüli értéket is.

(#24) NiLL


NiLL
csendes tag

Sziasztok!

Én is sokat bajlódtam a fentebb említett problémával, hogy a NTSC (23.976 fps) HD ripre egy magyar szinkront, esetünkben PAL (25.000 fps) tegyek...

Próbálkoztam is mindenféle megoldással, hogy konvertáljam a szinkront, de aztán találtam egy egyszerűbb megoldást!

Ez pedig a következő!
Csinálni kell egy sima txt fájlt, aminek ez legyen a tartalma:

# timecode format v1
assume 25.000

mkvtoolnixben (mkvmerge gui), betöltve az eredeti mkv fájlunkat, ki kell választani a videó sávot, majd a timecodes-nál betallozni az előbbi txt!

Az eredmény, egy 25.000 fps film, amire már konvertálás nélkül simán rámegy a magyar hang, esetleg kell neki delay, de már az a legkevesebb!

Remélem, segítettem a témában!

üdv Mindenkinek,
NiLL

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#25) BaliBoy válasza NiLL (#24) üzenetére


BaliBoy
csendes tag

Mostmár ezt is tudjuk. Thx.

(#26) zotyes válasza NiLL (#24) üzenetére


zotyes
csendes tag

ha jól értem akkor ezzel a video azaz a képsáv 23.976-ot emeled fel 25.000-ra?
ezt kipróbálom, gondolom a ''v1'' jelenti a video sáv-ot hogy csak azt kódolja.
érdekes de hangot resample-zni könnyebb nem?

128 megás agp monitor az dejó

(#27) NiLL válasza zotyes (#26) üzenetére


NiLL
csendes tag

Hali!

Igen, jól értetted, így magát a videó FPS-ét növeled meg. A dolog jó oldala, hogy ezzel egyidőben ha ráteszed a mayar hangot is, akkor ugyanannyi idő alatt végez az összeillesztéssel, mint egyébként, és a szinkronnal egyáltalán nem kell bíbelődni, (én most a hétvégén egy óra alatt 6 filmet szinkronizáltam le, és mindre tökéletes lett a magyar dvdről szedett szinkron) ráadásul én akárhogy kódoltam a hangot, az valahogy minőségromlással járt.

A besweet vagy a headac3 pl a guival könnyen kezelhető, és gyors is, de egyértelműen minőségromlással jár! Értem itt a hangban keletkező pattogásokat, amire lehet csak én vagyok háklis, de engem zavar.

A graphedit már jobb minőségben kódol, de valahogy az sem az igazi, ráadásul bonyolult.

Próbálkoztam én is az 5.1 es hangok 6 wav fájra bontásával, és azok nyújtásával, és igazítgatásával, de az meg nagyon nagy munka!

Így a duál hangnál mondjuk lehet bibi az elérő FPS miatt, de persze ha az angol hangot is a magyar szinkront is tartalmazó PAL dvd-ről szedjük, akkor már ez a probléma is megoldott!

Amúgy a v1 nem a videóra vonatkozik! az mkv timecode-olásnak két fajtája van, ezzel az első sorral adjuk meg, hogy mi most melyik verziót használjuk!
Az mkvtoolnix könytárában az examples könyvtárban találsz mind a kettőre példát, és pontos leírást!

üdv,
NiLL

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#28) zotyes válasza NiLL (#27) üzenetére


zotyes
csendes tag

Sound Forge 8.0 megcsinálja neked a hangot recsegés meg romlás nélkül.
egy 4 gigás video fps-t gyorsabban átalakítja mint egy 500 megás ac3-at?
mert sound forge-ba legalább 2 óra nálam míg resample-zi mind a 6 csatornát
és utána még végig is kell nézni h van-e és hol csúszás

128 megás agp monitor az dejó

(#29) zotyes válasza NiLL (#27) üzenetére


zotyes
csendes tag

nahát és tényleg ilyen pofon egyszerű igaz írt nálam ki warning-ot de maga a múvi 25 fps és a hang is stimmel de jó nem kell órákat rá szánni elég rá 5 perc
örök hála NiLL tényleg sokat segítettél! :R

128 megás agp monitor az dejó

(#30) #54715584 válasza NiLL (#27) üzenetére


#54715584
törölt tag

hang leszedesre dvd shrink vagy dvd-lab :) jo minoseg, nalam eddig a legjobb, legeredetibb :)
kapsz egy ac3 kiterjesztesu filet

vagy esetleg raguglizol arra a szora, hogy demux :))

[Szerkesztve]

(#31) NiLL válasza zotyes (#29) üzenetére


NiLL
csendes tag

igen, igen! Pont erre utaltam, hogy ezzel a megoldással semmi bíbelődés nincs, kb 5 perc, ameddig a mkvmerge összeteszi, ráadásul jó az eredeti origi magyar szinkron! :)

Örülök, hogy segíthettem!

azt viszont már kitaláltam (bár lehet nem elsőként, csak nem találtam még ilyet), hogy készítek egy egyszerű honlapot, adatbázissal, hogy melyik HD release-re, milyen delay értékekkel játszható rá tökéletesen a magyar szinkron! Így aki már egy filmet megcsinált, és megosztja a nagyérdeművel, azzal sokat lehet rövidíteni a szinkronizáláson.
Mellé meg fel lehetne dobálni egyszerű leírásokat, hogy mit hogy is kell megcsinálni! Szerintetek, milyen ötlet?

[Szerkesztve]

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#32) emde


emde
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van pár *.mkv fájlom két hangsávval, de a méretük nagyobb pár száz megával egy DVD5-nél. Szeretném megtartani mind a kettő hangsávot, de ki szeretném írni egy dvd-re, kétrétegű lemezt nem pazarolnék pár száz megára. Arra gondoltam, hogy konvertálni kéne valamivel kisebb bitrátára az mkv-kat, de nem nagyon találok ehhez semmiféle progit, próbáltam azt is, hogy levágom a film végéről a stáblistát, de még így is nagyobb maradt:(
Tud valaki erre megoldást?

(#33) NiLL válasza emde (#32) üzenetére


NiLL
csendes tag

Hali,

hát a stáblista levágása mellett talán annyit javasolnék, hogy a kevésbé fontos szinkron (gondolom ez az angol) bitrátáját vedd vissza!

Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy az MKVextract (van neki GUI is), kiszeded az angol hangot, majd azt valamilyen progival (pl.: besweet!?) átkonvertálod alacsonyabb bitrátára, és ezt visszateszed az mkv-ba MKVmerge progival.

Persze lehet a képet is konvertálni, de azt már nagyon vágni kell, és egy kép átkonvertálása egy jobb gépen is minimum egy napig tart!

üdv,
NiLL

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#34) emde válasza NiLL (#33) üzenetére


emde
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Hát a hangot nem nagyon piszkálnám, angol 1536kbps DTS ami igen durván szól és nagyon ritka az ilyen minőségű hang, magyar meg asszem 364es 5.1, ezért gondoltam hogy lejebb veszem a kép minőséget, szerintem 5-6-7000ezres bitrátából -100 nem is észrevehető, de legalább ráférne egy lemezre.
Az ilyen hang konvertálással meg fps-el nincs bajom elég sokat csináltam már régebben, még olyat is hogy VHS-ről digiztem be a hangot vagy tv-ből. Sok MKV formátumú filmem van, szinte mind angol, de valamelyik megérdemelne egy dual hangsávot is, de ha ráteszem akkor megint ott vagyok, hogy nagyobb mint egy átlag dvd. Inkább konvertálnám egy napig is csak valahogyan jöjjön össze:)


[Szerkesztve]

(#35) NiLL válasza emde (#34) üzenetére


NiLL
csendes tag

Értem, ha szinkront nem piszkálhatod, akkor tényleg csak a kép marad! :)
Ebben az esetben tudom ajánlani neked a http://www.x264.nl/ oldalról letölthető MeGui-t ([link])!

Annyira nem bonyolult ennek a használata sem!
ctrl+b-vel elő tudod hívni a bitrate calculátort benne. Itt megadod a film hosszát, a szinkron 1 és szinkron 2 bitrátáját, hogy mekkora méretet szeretnél összesben, és kiszámolja neked, hogy mekkora lehet akkor a kép bitrátája!

Ha esetleg nem bodogulnál vele ezen a linken talán találsz egy kis helpet:
[link]

Igaz, az wmv to mkv, de ebből kitalálható az mkv to mkv :)

sok sikert!

[Szerkesztve]

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#36) emde válasza NiLL (#35) üzenetére


emde
csendes tag

Köszönöm ismét a gyors választ és a segítséget, madj irok, hogy miként sikerült:)

(#37) zotyes válasza NiLL (#31) üzenetére


zotyes
csendes tag

saját honlap mindenképpen jó ötlet, viszont én dvd-ről szedtem a szinkront és még delay se kellett meg semmi cicó :C

128 megás agp monitor az dejó

(#38) NiLL válasza zotyes (#37) üzenetére


NiLL
csendes tag

Igen, szerencsés esetben nem kell semmi... De pont most szinkronizáltam le a halálos iramban trilógiát- Az első rész jó volt, ahogy volt, de a második és harmadik résznek bizony kellett egy picit szórakozni a delay értékeivel!

Ekkor jött az ötlet, hogy jó lenne egy ilyen adatbázis... csak megnéz, beállít, demux, aztán szórakozik! :)

Persze azt is érdemes felírni, ha nem kell delay :) És akkor az ember ezt a próbát is megspórolhatja, és egyből mehet biztosra! :)

Melyik film klappolt amúgy?

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#39) zotyes


zotyes
csendes tag

lehet h hülye kérdés de a time code parancs az csak megnézésre szól vagy tényleg átalakítja a videót és más gépen már nincs rá szükség és gond nélkül játszható?

amúgy a májámivájszt csináltam ha erre vagyol kíváncsi :D

[Szerkesztve]

128 megás agp monitor az dejó

(#40) emde


emde
csendes tag

Na sikerült nagy nehezen butítani a képet, kemény 19óra alatt :W , szemre semmi változás viszont a fájl pont ráfér egy dvdre 2 hangsávval meg felíratokkal. Végülis csak 44megát kellett lecsiszolni belőle mert lekaptam a stáblistát is.
Abból a honlapból lesz vmi? Mert szabadidőmben én is elkezdem rátenni a subokat meg a szinkronokat és jó lenne elsőre elkészíteni :), vagy akár én is megoszthatnám tapasztalataimat.

(#41) NiLL válasza zotyes (#39) üzenetére


NiLL
csendes tag

halihó!

természetesen jó lesz más gépen is.... ha már egyszer megcsináltad! lényégében a következő dolog történik: van egy filmed, ami egy fix, adott számú képkockából áll... mikor beállítod az FPS-t annyi történik, hogy beállítod, másodpercenként hány képkocka menjen le (így lesz rövidebb időben a pal film, mint az ntsc!) Ezt a paramétert írod be az mkv fájlodba!

nah, akkor felírom, hogy annál nem kell delay :) már csak azt mond meg, melyik HD release-re raktad rá! :)



[Szerkesztve]

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#42) NiLL válasza emde (#40) üzenetére


NiLL
csendes tag

Igen, én mondtam hogy nem lesz egy gyors kör! :) A lényeg, hogy sikerült! Gratula akkor!
A honlapot már csinálgatom, szóval lesz belőle valami, csak azért egy ilyet összedobni idő kérdése! Addig, a tapasztalatokat tessék feljegyezni, hogy aztán induláskor legyen egyből mit beletölteni! :)

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#43) T-master válasza NiLL (#24) üzenetére


T-master
tag

Amikor kipróbáltam ezt a módszert, ilyen hibaüzenetet kaptam: mkvmerge v2.0.2 ('You're

Error: Packet queue not empty for new track ID 1 (flushed: 0). Frames have been lost during remux. This should not have happened. Please contact the author Moritz Bunkus <moritz@bunkus.org> with this error/warning message, a description of what you were trying to do, the command line used and which operating system you are using. Thank you.

Mi lehet a gond?

(#44) NiLL válasza T-master (#43) üzenetére


NiLL
csendes tag

szia,

huh, de nehéz így látatlanban...

bár, annyi szent, a képeddel (ID 1) van valami gond, nem a hanggal!
Elképzelhető, hogy valamo codek probléma, így első körben jó lenne tudni, hogy maga a kép milyen kódolású??

Képnél bejelölted, hogy az legyen a default?

Amúgy én csak v2.0.0-t használok, mert a 2.0.2 még pöppet bugos! Próbáld meg esetleg a korábbi verzióval!

Kerülj Szinkronba! > http://hdready.doom9.hu

(#45) zotyes válasza NiLL (#44) üzenetére


zotyes
csendes tag

Üdv!

GUI v2.0.2-t használok és nálam gyönyörűen műxik :C
nem jött elő még egy bug sem :DD

128 megás agp monitor az dejó

(#46) scorpy02


scorpy02
aktív tag

A delay értékét hogyan tudom pontosan meghatározni, nem pedig csak úgy, hogy próbálgatással? Mert nekem sosem passzol a szinkron a filmhez, mindig hamarabb beszélnek, mint kéne. :)

(#47) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Olvastam, hogy készülőben van egy honlap, ahol gyűjtitek majd, hogy melyik filmhez milyen delay értékek szükségesek. Én ma a Sin City c. filmhez csináltam meg a szinkront a #24-es hozzászólásban lévő módszer alapján.

A film: Sin.City.2005.720p.DTS.x264-THOR

A szinkron hanganyag hozzá pedig: Sin.City.HunDub.PAL.DVDR-Zso (Sin.City.Hun.Ac3.5.1.448.kbps.ac3)

Delay érték: -1000

Egyébként lehet már tudni, hogy kb. mikorra készül el a honlap? :)

(#48) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy mkv-s filmem és van mellette egy ugyanolyan nevű md5 fájl.

a kérdésem az lenne hogy az md5 -nek mi köze van az mkv film fájlhoz?


szerkeszteni akarom a filmet és nem világos hogy fűződik a kettő egymáshoz

(#49) #65675776 válasza lorcsi (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az md5 egy ellenőrzőöszeg, arra szolgál, hogy letöltés után ellenőrízni tudd, hogy sértetlenül jött-e le. Ha szerkeszted a stream-ek valamelykét, akkor természetesen az eredeti md5 nem fog megfelelő eredményt visszaadni. [link]

Egyébként semmi köze a file-hoz, szerte-szíjjel vagdalhatod.

(#50) REVO


REVO
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van 1 hd filmem. mkv a kiterjesztés. A kérdésem az lenne hogy ,ha darabolom akkor marad e mkv kiterjesztés? Pc vel le tudom e játszani? Mert gondolom asztali dvd lejátszó nem kezeli az mkv-t
Nekem elég lenne ha a pcről tudnám nézni, mert a projector HD ready.
Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék. Köszi

revo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.