Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88401) mokus1 válasza Kiskokó (#88398) üzenetére


mokus1
addikt

Aristonnal mi a probléma?

(#88402) Predator2 válasza mezis (#88392) üzenetére


Predator2
addikt

Nem hiszem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#88403) lewtsch


lewtsch
újonc

Sziasztok!

Lenne itt valaki, aki meglévő, legális, ingyenes WinWatt / Meditherm (vagy bármelyik másik erre alkalmas) fűtéstervező progi használatában segítene elindulnom?

Természetesen nem ingyen gondoltam és tényleg csak egy elindításra lenne szükség (hogy kezdem el felépíteni a projektet stb.), utána már finomítgatom én otthon. Gondolom ez kb. egy óra vagy annyi se. Én közben most is keresek oktatóvideókat meg ilyesmit, valószínűleg nem 0-ról kell majd indulnunk, de azért szóljon légyszi aki ráér, hátha nyernék azzal is 1-2 napot, a Zasszony már nagyon gyötör hogy készüljön a pecó... :)

Köszi: Laci

(#88404) Kiskokó válasza mokus1 (#88401) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az hogy nevetséges méretű anódrúd van benne ami ha működik is 1 hónap alatt elfogy.
Az hogy sokkal gyakrabban tönkremegy és ebből is több féle van amit ha tönkremegy nehezebb beszerezni.
Az hogy drágább az alkatrész mint a hajdúhoz már nem igaz pár éve.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#88405) n@p@lm válasza Kiskokó (#88400) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!

(#88406) Melack


Melack
veterán

Uraim, faredőny lamella szerelése jól sejtem, hogy lamella, idő és egy csavarhúzó kérdése? Eltört 4-5 db lamella, egyelőre 4 db-ot vettem próbaképpen. Ellenben videót erről nem találtam sehol. Van vmi speckó dolog, amire figyelni kell?
#redőny #lamella #apaszerel

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88407) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

egy fürdőszobában ideje lenne kciserélni a szellőző-ventilátort, mert elég párás marad utána a helyiség.

egy 2x3 méteres fürdőszobába mit javasoltok, ami kivisz a párát, mire érdemes lecserélni a gyenge ventilátort?

ki van vezetve, külön villanykapcsolón van, ha ez számít.

tudom hogy elég generális a kérdés, de valahol el kell indulni

köszönöm

(#88408) ß3NC33


ß3NC33
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Konyhafelújítás előtt állunk, és keresnénk Sopronban/környékén megbízható asztalost. Tudnátok esetleg valakit ajánlani?
Előre is köszi!

(#88409) Met válasza Melack (#88406) üzenetére


Met
Topikgazda

Felhúzod teljesen, kiveszed a tokból, leteszed földre/asztalra, kigurítod, kicseréled a hibás lamellát és mehet vissza.
Ha már lent van akkor érdemes zsírozni a tokban.
A kis fémlemezkét ne veszítsd el ami a lamellák között van :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88410) Melack válasza Met (#88409) üzenetére


Melack
veterán

Kiszedni nem tudom, egyedül vagyok rá. Akkor a tokban jelölöm, melyiknél van törés, és ott csavarozok. A lamellák megvannak, ha a törött veszik el, nem érdekel :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88411) Met válasza Melack (#88410) üzenetére


Met
Topikgazda

Várjá', mi törött, a fa vagy a fákat összekötő fém?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88412) Ispy


Ispy
veterán

schneider asfora milyen minőséget képvisel?

Most kezdődik az új házban a villanyszerelés és ez van benne, kell/nem kell cserélni másra?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88413) föccer válasza Ispy (#88412) üzenetére


föccer
nagyúr

Lakosságira teljesen rendben van, simán vállalható.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88414) Kiskokó válasza Ispy (#88412) üzenetére


Kiskokó
veterán

Megüti a szintet kategória.
Ennél olcsóbbat ne vegyél.
Igaz Legrand és Schneiderben ezektől nem is csinálnak gagyibbat de nem is szabad megvenni.
Valena Life ami új, szép, és még árban sem aranyár. vagy Sedna.

Én most Celianokat vettem magamnak fekete karbon kerettel, az a keret még nem arany áron megy de azért így is megütötte a 3e+ / db árat :O :DDD

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#88415) Ispy válasza föccer (#88413) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi.

Szóval ez a belépő kat. a vállalható szintből, akkor lehet nézelődők egy kicsit mik vannak még mennyiért, azért egy vagyont nem akarok erre elkölteni, de 100k-t pluszba nem sajnálok rá, akkor megnézem a legrandokat is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88416) Kiskokó válasza seadrone (#88407) üzenetére


Kiskokó
veterán

Attól függ mekkora cső van bent, ha azt nem akarod piszkálni akkor a méret már nem is kérdéses.
Azon felül van időzítős stb de ha kapcsolód van fixen hozzá akkor az se játszik.
Sima Univex elszívó 100-as 4ezer ft körül van.
Én a Bodor Vents-es cuccokkal nem voltam megelégedve. A fürdőben a 2. páraérzékelős figyel a falon döglötten pár fél év működés után, azóta is ott legyen a... :D

Ispy : kapcsoló témában a 100K +-ba már elég jó dolog. Ott már azért elég sok igénynek megfelelően tudsz válogatni.
A legrandnak jobb a választéka a Schneiderből csak a Sednát ajánlanám. A Nova / Unica ezer éves drága és nem is alegjobb ahhoz képest mennyibe kerül.
Legrandból Régi Valena, Valena Life, Galea (igaz régi de örök elegáns)Alure, Celiane, esetleg olcsóbb de dizájnos színes keretekkel va na Niloé de ő inkább Asfora kategória.

szerk :
El se mondom hány szerelvényem volt a házban összesen :DDD
Attól függ hány darab kell neked. Ha mondjuk 50 alatt akkor simán leheta drágábbal is szemezni ha belefér. Nagy darabszámnál már neccesebb azért.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#88417) Ispy válasza Kiskokó (#88414) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen, 20 darabnál az már 60k :DDD

De úgy érzem nem ez fogja elvinni a költségvetést.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88418) Tarill


Tarill
őstag

Hy! Ilyen [link] villany fűtésű fürdőszobai radiátort használ valaki? Én egy 750w osra gondoltam egy ~5nm-es fürdőbe, pancsi time előtt egy órával be lenne kapcsolva valamit csak érne, vagy inkább egy infra panel?

(#88419) föccer válasza Kiskokó (#88416) üzenetére


föccer
nagyúr

Itthon Valena van mindenhol. Vagy 60 db szerelvény. K jó az biztos, de marha drága. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88420) Ispy válasza Tarill (#88418) üzenetére


Ispy
veterán

Én az auchanban vettem egy 10k-s hőlégsugárzót kb. 6 éve, még megy. :D

A 8nm fürdőben 20 perc alatt kánikula van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88421) Melack válasza Met (#88411) üzenetére


Melack
veterán

A fém. Azok adták meg magukat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88422) Met válasza Melack (#88421) üzenetére


Met
Topikgazda

Aha.
Leengeded a redőnyt, kicsavarod a törött lamellát fogó felső csavart, mindet abban a sorban.
Felhúzod a redőnyt, kicsavarod az alsó csavart is, kiveszed a fémet.
Becsavarozod felülre a fémet, leengeded a redőnyt, becsavarod az alsó csavart.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88423) Tarill válasza Ispy (#88420) üzenetére


Tarill
őstag

tudsz mutatni valami hasonlót mint a tied a mai felhozatalból?

(#88424) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kéményépítésben jártas valaki?

30 éves, 3 szintes kis ház, szuteréntől a tetőtérig végig mindenhol megy egy kémény (féltégla keresztmetszetű belső tere van).
A szuterén teteje (földszint padlózata) beton. A szuterénben (de csak ott) szeretnénk elbontani a kéményt, feljebb a földszinten és a tetőtérben maradjon. El lehet bontani a kéményt csak a szuterén szinten? A szuterén födémje tartja a fenti téglákat vagy a szuterén padlózata alatti alap tartja a téglákat végig? Ha utóbbi, alá lehet támasztani a kéményt valahogy alulról?

Nagyon kellene a kémény helye lent, egy fürdőszobányi helyet blokkol. Nyilván nem én bontanám ki, csak tapogatózom hogy mik a lehetőségeink az átalakításkor.

[ Szerkesztve ]

(#88425) föccer válasza Kalandor (#88424) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog menni. A kémény az önálló szerkezet, önhordó, vissza kell bontani az egészet.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88426) Tarill válasza Ispy (#88420) üzenetére


Tarill
őstag

[link] pl?

(#88427) Kalandor válasza föccer (#88425) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A földszinten alsó téglákat rögzíteni a valami fémszerkezettel, jól elosztva a terhet, téglákat kibontani, előregyártott áthidalóval zárni a nyílást a födémen, majd arra visszaépíteni a kéményt? Ez teljesen elképzelhetetlen?

Persze azt a tonna tonna téglát kellene cipeltetni a födémmel onnantól kezdve :(

Nem hiszem el :O

[ Szerkesztve ]

(#88428) föccer válasza Kalandor (#88427) üzenetére


föccer
nagyúr

Többe kerül a leves, mint a hús. Mi a végcélod? Miért van útba a pincében a kémény?

Amit el tudok képzelni, hogy visszabontjuk a tetejétől és egy szerelt kéményt felrakni helyette, Mocskos drága lesz, de annak nem kell teherhordó alépítmény.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88429) Kalandor válasza föccer (#88428) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ötéves tervben szeretnénk egy fürdőszobát tenni a szuterénbe (+ amerikai konyhás nappali és egy hálószoba), és az a kémény mocskosul blokkolja a kevéske helyet.

Ha a kémény marad, akkor is megvalósítható, csak nem jól. Lehet hogy a szerelt kémény megoldás, csak az is megkavar pár dolgot. De alapvetően szeretnénk a fafűtést is megtartani.

(#88430) Ispy válasza Tarill (#88426) üzenetére


Ispy
veterán

Ilyet már nem kapni, lehet van 10 éves is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88431) Melack válasza Met (#88422) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm! Akkor ez alapján nem egy agysebészet (bár ebből is látszik, hogy én ezekhez kurvára nem értek :( )

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88432) TeeJay válasza Ispy (#88415) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem lakásban minden Schneidre Asfora, viszont abból is van kapcsos meg csavaros rögzítésű
én mindenhova csavarosat vettem az a biztos
szerintem meg bőven jó minőség jó áron, attól olcsóbbat tényleg nem szabad de pl a Sedna meg nem érte volna meg a felárat
konnektorok meg falon kívüli dupla van nálam Schneider az is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88433) beers válasza Kalandor (#88429) üzenetére


beers
addikt

Én nem erőltetném annyira a fával fűtést (ha csak nincs saját erdőd)!
Pár napja néztem, akác mázsája 4500Ft :Y !

M&N

(#88434) Melack válasza beers (#88433) üzenetére


Melack
veterán

Nah igen, azért egy mázsa fa nem olcsó. Mi is fogunk váltani, fa mellett brikett is lesz. Az 800 Ft/10 kg, abból kell olyan 6 mázsa - ez olyan 12 mázsa fának felel meg, cserépkályhába tökéletes. Így már csak 28 mázsa bükk kell :D Az 3500 Ft körül van nálunk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88435) Ferike81 válasza beers (#88433) üzenetére


Ferike81
senior tag

Azért aki fával szeretné megoldani a fűtését, az nem igazán szokott mázsára venni fát. Hacsak nem havi másfél millát keres. Azért olyan 22-25K/erdei m³ körül lehet kapni akácot. Arról nem is beszélve, hogy kazánja válogatja, de pl én nem is veszek akácot, nekem a fenyő is, de még a nyárfa is jó.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#88436) ctrlaltdel13 válasza Ferike81 (#88435) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

De szokott venni. Semmivel nem jössz ki olcsóbban m3 vett csuromvizes rönkös fával,mint atomszáraz hasított fával.
Nálam 40 mázsa akác megy el kb a mostani télen(ha juniusba már nem kell tüzeni😊), úgy hogy este felfűtöm a puffert, ha az kifogy és már nem kapcsol be a keringető, akkor bekapcsol a klíma és tartja a 22 fokot, az újra begyújtásig.
A fa 150 ezer volt, a klíma meg durván 40 ropit ha megeszig ősztől tavaszig. (Igaz ezt pontosan majd a májusi végelszámolásnál tudom meg).
A ház 110m2 hasznos trrület, szigetelve 10 cm hungival, tetőtérbe 25cm kőzetgyapot.

(#88437) Ferike81 válasza ctrlaltdel13 (#88436) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem értem a kettőnek mi köze egymáshoz? Tegyük fel veszek 4500Ft/q áron 7q csontszáraz fát, ami 31500Ft. Majd ezzel a lendülettel veszek 1 m³ frissen vágott akácot 25000Ft-ért. Frissen vágott akác 900kg/m³, légszárazon 770kg, csontszárazon 740kg/ m³. És azért azt is érdemes tudni, hogy az általánosságban csontszáraznak nevezett fa az legjobb esetben is légszáraz. Ne gondold, hogy a tüzépen árult fát négy oldalról nyitott fedett helyen tárolják. Azt sem, hogy 2 éves kivágott fa. Én még a 2 éve kivágott, fedett tárolóban lévő akácot bevittem egy hétre a 28 fokos kazánházba és megmértem a nedvességtartalmát, az is 15% volt. Az is csak légszáraz.
Tehát aki fával szeretne gazdaságosan fűteni, annak minimum 2 évi tűzifát kell tudni betárolni, a szárazság miatt, és jobban megéri a m³-ben való vásárlás, még ha erdőben is veszed meg.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#88438) philoxenia válasza Ferike81 (#88437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azonban jellemzően a m3-es árral számolnak és félnyers fával tüzelnek sokan.
Kevés olyan embert ismerek aki fával fűt és két-három évre előre van tüzelője...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#88439) pjen válasza ctrlaltdel13 (#88436) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőség gázzal fűteni,biztos megéri fával?persze,ha nincs akkor értem.

(#88440) Ferike81 válasza philoxenia (#88438) üzenetére


Ferike81
senior tag

Erre írtam azt, hogy aki fával szeretne gazdaságosan fűteni, annak minimum 2 évi tűzifát kell tudni betárolni, a szárazság miatt, és jobban megéri a m³-ben való vásárlás, még ha erdőben is veszed meg.
Van aki azért fűt fával, mert gazdaságosan akar fűteni, és betárolja előre a fát, olcsón fűt.
Van akinek vagy nincs arra pénze, vagy nincs helye, hogy betároljon, ezért próbál szárazat venni, drágábban fűt.
Valamint vannak a fafejűek, akik megmagyarázzák, hogy a félig vizes fa a legjobb, mert sokáig ég. :W
Egy idősebb erdész ismerősöm mondta, és azóta már máshol is találkoztam ezzel a gondolattal, hogy 100 mázsa vizes fa eltüzelésekor 20 mázsa arra kell, hogy a 80 mázsát megszárítsa. Nekem faelgázosító kazánom van, így a vizes fánál a kazán le is állna, de a szomszédomat 10 évig győzködtem, hogy helye is van pénze is van fára, tároljon be 2 évre fát és kevesebb fával fog fűteni. Mostanra érett meg nála is a gondolat. Nemrég mondta, hogy valóban kevesebb fa kell így. Ráadásul nálam sem áll a füst az udvaron mióta száraz fával fűt. :C

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#88441) csibor válasza pjen (#88439) üzenetére


csibor
őstag

Nem ilyen egyszerű. Ismerősnél van ~ 30 éves gázkazán 40+ vegyes tüzelésű kazán, gravitációs rendszeren. Neki a gáz anyagi csőd, marad a fa. Nincs pénz, nagy úr.

(#88442) pjen válasza csibor (#88441) üzenetére


pjen
félisten

Valóban sokan tüzelnek vegyestüzelésűben mindenfélével.Énmondjuk Pesten hivatalos úton beszerzett fára gondoltam.Itt nem lopásra gondolok,haverom is jár fát kivágni.A fa a munkadíj.Akkor persze olcsóbb a fa.

[ Szerkesztve ]

(#88443) csibor válasza pjen (#88442) üzenetére


csibor
őstag

Lemaradt. Veszi a fát. Kazánt cserében gondolkodót. nem találtunk embert aki megcsinálta. Már lassan senkinek nincs láng. Legalábbis Veszprémben.

(#88445) gerisz23 válasza FerNandor (#88372) üzenetére


gerisz23
őstag

Radiátor,egyszerre én se tudok mindent kiperkálni,ígyse lesz olcsó.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#88446) seadrone válasza Kiskokó (#88416) üzenetére


seadrone
őstag

ahogy látom 9,8 centis a kivezetése

110-250 m3-t visz ki egy óra alatt, az elég sok, nem?
ennél kéne valami erősebb, ami kiviszi a párát

esetleg ötleted van 10e ft-ig?

köszi

[link]

(#88447) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Villanyszereléssel kapcsolatos a kérdésem: a klasszikus, Kontállux szerelvényekre (kapcsoló, konnektor) rá lehet illeszteni újabb külső burkolatot? Pl. fehér Classic Schneider dugalj/kapcsoló. Válaszokat előre is köszönöm!

(#88448) ivana válasza totyaNYC (#88447) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, de nem is értem ennek létjogosultságát. Nem a minőség csúcsai ezek a kapcsolók, akkor már az egészet kicserélni meg nem nagy effort.

(#88449) Kalandor válasza beers (#88433) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt nincs vezetékes gáz, csak fa vagy áram.

(#88450) pjen válasza #46372352 (#88444) üzenetére


pjen
félisten

Akkor még nem is számoltam,hogy összel megveszed a fát,benne áll a pénz tavaszig.A gáz olyan mintha a fát kamat mentes részletre vennéd.+ meló,kosz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.