Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87101) pjen válasza mezis (#87095) üzenetére


pjen
félisten

Én az egész készülék ellenőrzésére gondoltam.A hatvanas évek végétől a kilencvenes évek elejéig használtam gázpalackot,de a tömítést mindíg vennem kellett.

(#87102) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha egy automata légtelenítő tetején nem forog el a kis pöcök, akkor az cserés nem?

Köszi előre is!

(#87103) Pitterix válasza Kalandor (#87093) üzenetére


Pitterix
őstag

"én meg utoljára gyerekkoromban használtam ilyet."

Milyen érdekes. Mi a mai napig ilyen hasonló tűzhellyel főzünk (persze a sütő része légkeveréses), mivel nincs vezetékes gáz nálunk, sajnos az elkövetkező 20 évben nem is lesz.
Nálunk egy palack kb egy évig bírja. Én MOL kúton veszem a palackot és mindig adnak mellé tömítést.
Az ellenőrzését szappanos-habos vízzel végzem évek óta.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#87104) gerisz23 válasza csemberlen (#87096) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem abban,jelen helyzetben mivel jól láthatóan rövid lett a kábel,mondjuk azt nem figyeltem hogy ott mekkora doboz volt betéve.

Szerk:Az tényleg egy 65-ös doboz :Y Ráadásul gondolom az lesz a páraelszívó dugalja.

6-8 méteren nem lesz annak baja.-Helyesbítek,ha csak 6-8 méter ,számoljunk 50 méter vezetékkel 70Ft métere.
3500Ft-on megy a veszekedés?Ha jó lecsövezték 15 perc 2 embernek kicserélni...

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87105) Kolondrum válasza macilaci78 (#87074) üzenetére

Hát ezt szakira bízom sztem. Volt tippem kb mennyibe fáj majd úgy. Jövőre, mert most senki nem fog ezzel szöszölni.

(#87106) macilaci78 válasza Kalandor (#87093) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden teli palack kupakján van tömítés., de sokat kibírnak amúgy.
A reduktor a palack és a fogyasztó közt szokott lenni, mindegy, hogy hol, de praktikusan a palackra szokták tenni.
Igen, csak összerakod és megnyitod. A szivárgásvizsgálat hasznos, de szerintem elég, ha megnyitod, de nem gyújtasz be, nincs nyílt láng, vagy szikra a közelben. Ha 5 perc után körbe szimatolva sem érzel gázszagot, akkor nem szivárog.

mezis: újabban külön lehet venni - WTF? Régen minden jobb volt...

pjen: apámnak van tömítése, egy drótra fűzve, kb 30 cm hosszú nyaklánc jön ki belőle, tömítést sosem vett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87107) macilaci78 válasza Kolondrum (#87105) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87108) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól gondolom, hogy egy zárt rendszerben a membrános tágulási tartályban pangó térfogat van (egyedül az ivővizesek öblítettek úgy gondolom)? Tehát ha pl fél órára felküldöm a fűtőközeg víz hőmérsékletét a membránon megengedett max felé (5-10 fokkal, a leghatékonyabb légtelenítés miatt), akkor semmi sem fog történni, mert alig melegszik bármit is a tágulásiban levő víz?

Nekünk az előremenőre van szerelve a tartály, de a szivattyú szívóoldalára. Most már látom, hogy ez nem teljesen korrekt, de nem én csináltam. Más baja nincs (nyomás tekintetében okés, mert a szivattyú szívóoldalán van), de limitálja az előremenőt hőmérséklet tekintetében akár.

(#87109) AndrewBlase válasza Kalandor (#87093) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nálunk minden gázpalackhoz adnak (ingyen) tömitést, így aztán cserélem is minden palackcserénél. Tudtommal a reduktort is cserélni kell 5 évente. Víz-gáz-fűtésszerelő boltban lehet kapni akár vezetékkel, csatlakozókkal egyben is. Nem egy egetrengető összeg emlékeim szerint.

Miért mindig én???

(#87110) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok!
Teli szezonban ezek az ertekek jok?
A hofokot mikepp lehetne feljebb venni?

(#87111) pjen válasza macilaci78 (#87106) üzenetére


pjen
félisten

Én 20 évig cserélgettem az Alsó Határ úti csere telepen a palackokat,mindíg pénzt kértek a tőmítésért. :F

(#87112) Met válasza zolikaDB (#87110) üzenetére


Met
Topikgazda

Itt maximum a radiátorban keringő víz hőfokát tudod feljebb venni.
A termosztáton kell állítani ha melegebbet szeretnél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87113) zolikaDB válasza Met (#87112) üzenetére


zolikaDB
veterán

A radiatorok fel vannak tekerve.
Itt mikepp tudom feljebb venni a vizhofokot?

(#87114) Met válasza zolikaDB (#87113) üzenetére


Met
Topikgazda

A bal oldalival, de a termosztát alatt nem a radiátoroknál lévő elzárókra gondoltam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87115) csemberlen válasza zolikaDB (#87110) üzenetére


csemberlen
őstag

Tedd 7. fokozatra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#87116) csubuka válasza macilaci78 (#86249) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Hogyan lehet megállapítani, hogy jók-e az automata légtelenítők?

A hengeres részük tetején van egy tizedakkora átmérős pöcök. Az lehet némelyen jobbra-balra csavarni. Van amelyiken nem lehet (azok elpusztultak gondolom). Van amelyiken erős vízköves folyás van.

Ezeket nyitni-zárni is lehetne? Szóval jobbra becsavarva a pöcköt megszűnik légtelenítőnek lenni, balra totál kinyitva meg automata lenne?

(#87117) macilaci78 válasza csubuka (#87116) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87118) TeeJay válasza Ijk (#87099) üzenetére


TeeJay
félisten

Én a panel konyhába 2 darab 3x1,5 mbcu és 2 darab 3x2,5 mbcu-t vittem be értelem szerűen 2db C13 és 2db C16 kismegszakítóra és nem aggódok

Hűtő + mosogatógép egyik C13
Mikró + szendvics sütő másik C13
Később ha lesz villany sütő akkor az C16-ra és lesz konnektoros mobil indukciós főzőlap másik C16-ra két darab
Januárban beadom a teljesítmény bővítésre a kérelmet kiderül 32A mibe fog fájni mert kábelt biztos cserélni kell majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87119) aujjobba válasza aujjobba (#86373) üzenetére


aujjobba
addikt

Frissítés: be lett építve egy plusz kisebb szivattyú a földszinti osztó visszatérő ágra, minimum teljesítményen, azt mutatja 5w-ot fogyaszt.
Egy napig rohangáltam újra beszabályozni az összes radiátort, mivel elsőre az emeletiek teljesen kihűltek, az új szivattyú lentre szívta az összes melegvizet.
Most jónak tűnik, minden radiátor meleg lent is fent is, a földszint is melegebb lett gyorsabban felfűt.
Tudom nem egy profi megoldás, nem is jó a szívott rendszer elvileg, de talán nem lesz vele gond.
Tavasszal megcsináljuk rendesen, hidrováltoval, zónákra osztva, normális szabályozással.

(#87120) Kolondrum válasza zolikaDB (#87110) üzenetére

Én nem vagyok hozzáértő, de személy szerint a kinti hőfok alapján állítom a víz hőfokot. 55-65(70) fok között. -6-10 körül 65 meg egy kicsi, de ol amikor kint van 7 fok akkor már csak 60 fok. Ugyanis,ha kint "meleg" van és a víz 70 fokos akkor hiába kapcsol ki a kazán még megnyomja annyira, hogy nekem sok. Az más, hogy asszonynak minden kevés. :D

(#87121) csubuka válasza macilaci78 (#87117) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi, félreértettem a hozzászólást :D Most újraolvasva rájöttem, hogy a törülközőszárító légtelen/helyes működésére gondoltál és nem feltétlenül a légtelenítő helyes működésére. Mondjuk a kettő kapcsolódik valamelyest. Szóval ha épp légtelen a radiátor amin van, az jelezhetné azt, hogy jól megy az automata légtelenítő vagy hogy a rendszerben egyszerűen nem ott gyűlik a levegő.

Ezt találtam sajnos egyedül automata légtelenítő témában. Bár ez Flamco gyártmány, szerintem nagy különbség nem lehet a többitől.

Feltehetően szépen "elzárva" a kupakot leszek okés, óra járásával megegyezően csavarva. És igen, az nem jó, ha nem lehet csavarni semerre, mert úgy nem tudja könnyíteni a feltöltést. Persze akár az is lehet, hogy nem légtelenít az már semmit ilyen besült állapotban.

(#87122) csubuka válasza csubuka (#87108) üzenetére


csubuka
addikt

Kis infó és "önmegválaszolás", hátha hasznos lesz másnak.

Ahogy olvasgattam valószínűleg igen, nem öblített a fűtési tágulási tartály zárt rendszerekben (általában gondolom). Javarészt pang benne a víz. Az ivóvizes tágulásikban van pl. folyamatos öblítés és vízcsere higéniai okokból. Ott méretezni is kell pontosan a megfelelő vízcsere eléréséhez a bekötést. Itt csak annyi, amennyit a keveredés a különbőző hőmérsékletű folyadékok miatt elér. Nálam ez nem sok éppen, gyakorlati teszt alapokon nézve :)

Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy átlag fűtés közben langyi marad a tartály fala és az oda menő cső is (tehát az ideiglenes 75 fok előremenő kb. semmi érezhetőt nem okozott annak a hőmérsékletében).

A tartály a kazán után, az előremenő ágban van. Még a szivattyú előtt. Szóval "nagyjából" okés az elhelyezés nyomás szempontból, kivéve, hogy itt lehet jobb lenne a kazán előtt hőmérséklet tekintetében. A kazánunknak minimális nyomásesése van, tehát nyomás szempontból mindegy, szinte akkor is a szivattyú szívóoldalán lenne az expanziós tartály, ha épp a kazán előtt lenne.

Ezen a képen látszik, hogy a kis csővel a szivattyú szívóoldala elé van bekötve a tágulási.

[ Szerkesztve ]

(#87123) aujjobba válasza Kolondrum (#87120) üzenetére


aujjobba
addikt

Én is ezt csinálom, bár itt kinti 0 fok körül elég az 50 fokos előremenő, nagyon hidegben tolom fel 60ra.
Egyébként erre van a külső hőmérséklet alapú szabályozás, az megcsinálja ezt helyetted.
Feltéve hogy a kazán meg a termosztát erre fel van készítve.
Maga az érzékelő párezer forint, a ház falára kell feltenni kint.

(#87124) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Havi 10-15 m3 víz felhasználású házhoz kellene vízlágyító berendezés. Tudtok ajánlani? Kültéren, egy 1.5m mély aknában lenne. Kell szaktudás a telepítéshez? Ha igen, beépítéssel mennyibe fájna?
Köszi!

(#87125) Rotyi válasza intensa_man (#87124) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Van az aknában villany és szennyvíz leállás?
Mert ezek kellenek.

Ami majdnem az, az nem az!

(#87126) intensa_man válasza Rotyi (#87125) üzenetére


intensa_man
tag

Hö?
Lehet így erős fogalomzavar van bennem. Egy olyan berendezés kellene, amitől kevésbé csapódik ki a vízkő az eszközökön. Pl vízforraló, csapok, bojler...
Azt hittem, hogy ez csak valami beépítem, sóval etetem szerkezet.
Felvilágítana valaki?

(#87127) csemberlen válasza intensa_man (#87126) üzenetére


csemberlen
őstag

Majdnem, csak kell neki áram, és időnként kinyom vizet is. Nem biztos, hogy kedveli a hideg helyeket.
bwt-re keress rá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#87128) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy inox (front,és élek) boritású mosogatógép előlapot.
Természetesen hosszú lett.
Van olyan hely,ahol le tudnának vágni belőle (Budapest),úgy hogy pofás maradjon?
Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#87129) mokus1


mokus1
addikt

Ip tvnek es a pcnek is azonosan kell bekötni a fali utpt?

(#87130) pjen válasza mokus1 (#87129) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#87131) mokus1 válasza pjen (#87130) üzenetére


mokus1
addikt

Nem talalok leirast. Van ugyanabbol a szinbol a es b. A teli szin az A szin a b a parja vagy forditva?

(#87132) gerisz23 válasza mokus1 (#87131) üzenetére


gerisz23
őstag

Általában b-t kötünk.A legtöbb eszköznek az kell.
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87133) vallas válasza mokus1 (#87131) üzenetére


vallas
senior tag

Hali,

általában B-re kötik a fali aljzatot, és a patch panelt is..., vagy ha az nem lesz akkor a fali B, és a kábel másik vége megy a switch-be, amit fehér-narancs, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, fehér-barna, barna sorban kötnek a dugóba, úgy, hogy a dugót szemből nézve, alul van a pöcök.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#87134) gerisz23 válasza intensa_man (#87124) üzenetére


gerisz23
őstag

Beltérre tetesd ahol bejön a vízvezeték könnyen elfagyhat,meg ahogy írták is kell neki a villany is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87135) mokus1 válasza gerisz23 (#87132) üzenetére


mokus1
addikt

Koszi mindkettotoknek. Egyebkent ez fali aljzat tehat amibe a dugot dugom. A masik fele a routerben lesz.

(#87136) gerisz23 válasza mokus1 (#87135) üzenetére


gerisz23
őstag

A b-t kérném megjelölni Vágó Úr! :C
A fali aljzat maga vágja meg az ereket-ha még nem kötöttél be ilyesmit.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87137) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! 2x1.5 alu mmfal wagoval alu pasztával kötve és a kapcsoló leszorításnál is összekentem pasztával amennyire tudtam maradhat hosszú távon jelenleg egy 15w os led égő van benne, erősebb nincs is tervbe.? Olyan szép ott a fal nincs kedvem kitépni az egészet :/

(#87138) gerisz23 válasza Tarill (#87137) üzenetére


gerisz23
őstag

Van ahol 50 éve működik aluval,paszta nélkül.Bírni fogja jó darabig.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87139) Tarill válasza gerisz23 (#87138) üzenetére


Tarill
őstag

igen itt is szolgál bő 50 éve csak eddig alu volt a tápja is, újrahúztuk az egész házat de a két kinti lámpát nem akartam kihúzni inkább normálisan kötni a rézzel hogy ne legyen később se gond

(#87140) gerisz23 válasza Tarill (#87139) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha nem törik az alu nem lesz vele gond.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87141) canniball válasza intensa_man (#87126) üzenetére


canniball
nagyúr

Létezik olyan amire te gondolsz, de azt a háztartási gépek (jellemzően a mosógép) elé lehet csak kötni, mert az azzal "kezelt" víz emberi fogyasztásra nem alkalmas.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#87142) Rotyi válasza canniball (#87141) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Tudsz linket, vagy márkát?

Ami majdnem az, az nem az!

(#87143) intensa_man válasza canniball (#87141) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

(#87144) canniball válasza Rotyi (#87142) üzenetére


canniball
nagyúr

A polifoszfát adagolóra guglizz rá!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#87145) Rotyi válasza canniball (#87144) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#87146) emre


emre
veterán

A Rems / Rothenberger által képviselt árkategória alatt tudtok ajánlani colos cső menetmetsző készletet?

A Kraftdele / Möller / Yato / Joustmax (hirtelen ezeket találtam a jófogáson) milyen minőséget képviselnek?
Nem ragaszkodok elektromoshoz, de nem egyszer használhatót szeretnék venni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#87147) Rotyi válasza emre (#87146) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A felsoroltakat nem ismerem, de egy ismerősöm árul egy Rothenberger Supertronic 2000-t használtan, jó állapotban, ha érdekel.
Jóval olcsóbban, mint a Jófogáson láttam.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#87148) Kolondrum válasza aujjobba (#87123) üzenetére

20. éves lesz. :D

(#87149) aujjobba válasza Kolondrum (#87148) üzenetére


aujjobba
addikt

Kiváncsi leszek húsz év múlva mi lesz majd az aktuális korszerű fűtés.
Napelemes rendszer, hőszivattyú, szobabicikli akku töltőre kötve?

(#87150) Tarill


Tarill
őstag

üdv! lehet hülye kérdés(sőt) de konyhai páraelszívót hova szokás kivezetni? tetőre? vagy oldalfalon ki a házból?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.