Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87651) macilaci78 válasza Mawyx (#87648) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden áron ragaszkodsz a jelenlegi kilincsekhez? Vannak ám vastagabb ajtócímek, illetve címerpajzzsal is rá lehet még tenni egy kicsit. És ez az egyetlen zárszaküzlet, márka, ami szóba jöhet?
Amúgy a bejárati ajtókba kapsz méretet, a kiskapu meg kvázi mindegy. Aki a telekre be akar menni, az megtalálja a módját, szvsz mindegy, milyen zár van benne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87652) Mawyx válasza szaszyka (#87650) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez érdekesen hangzik, ezen agyalok. :R

(#87651) macilaci78: Amihez ragaszkodok: Nem akarok komplett ajtókat cserélni semmi szín alatt, ajtófélfát bontani, építkezni stb. Az ajtók adottak. Kilincsek meg zárak meg márkák nem érdekelnek. Egyetlen kulccsal tudjam nyitni mindhárom ajtót csak ez érdekel.
Csak ezt a rendelős helyet találtam, ahol össze tudom klikkelni, hogy azonos zárat szeretnék és ki lehet választani a mindenféle méretet, csak nincs az én régi ajtóimhoz való méret. Bárhonnan rendelek, nekem mindegy, csak 1 kulcs legyen, ami nyit 3 ajtózárat.

Azt értem,hogy létezik 22x22-es zár a kapuhoz, de ez egy valami kulcs, akkor a bejárati ajtóhoz megint lesz egy valamilyen zár, amihez tartozik egy valamilyen másik kulcs, a hátsó ajtóhoz megint és nem szeretnék továbbra is 3 kulcsot cipelni csak ehhez a házhoz.
Mindegy nekem milyen márka meg milyen kilincs, a lényeg,h ogy egyetlen kulcsot szorongatva bejussak a kapun is és tovább haladva a házba is.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#87653) macilaci78 válasza Mawyx (#87652) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Helyileg hol vagy? Én a Zárkirályba bevittem a munkahelyem egyik zárját mintának egy kolléga viharos távozása után, azt mondta főnök, cseréljük le. Idióta méret (65-35 asszem, sima Elzett), valami 30k lett volna. De mondta a záras, hogy szétszedi és a tolattyúkat átteszi benne, hogy a régi kulcs már ne nyissa és ad hozzá másik kulcsot. 10k-ba belefért 5 db kulcs is. Tehát egy rendes zárszaküzletben ezt meg tudják oldani és ennek nem féltele, hogy van-e webshopja és abban mire enged kattintgatni.

De élhetünk aszerint a mai modern világban, hogy ami nincs a neten, az nem létezik és aki nincs fent közösségi portálokon, az nem létezik, vagy el lehet engedni ezt és lehet a való életben is létezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87654) TeeJay válasza dewil666 (#87649) üzenetére


TeeJay
félisten

rárakják a tetőre a lépésálló EPS-t aztán megy rá a zsindely és csá
nem bonyolítják túl ne aggódj

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87655) TeeJay válasza Mawyx (#87652) üzenetére


TeeJay
félisten

Mauer Elite 22x22-től van és ha veszel hármat akkor a másik kettőt felárért átprogramozzák neked a 3. zárra
így 5 kulcsod lesz ami mind a 3 zárat nyitni fogja
én ma vettem egy barkács üzletben 20-ért 3darab Mauer Elite zárat 5 kulccsal egybe csomagolva
de állítólag már nincs ilyen opció manapság

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87656) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Homlokzati szigeteléskor lehet értelme a ház északi részére vastagabb hungarocellt rakni? Mondjuk az északi oldal (ami nekem utcafront) lenne 15cm körbe a tőbbi meg 10 centi? Vagy fölösleges variálni?

(#87657) pjen válasza dewil666 (#87649) üzenetére


pjen
félisten

Zsindely van a lapos tetőn?

(#87658) dewil666 válasza TeeJay (#87654) üzenetére


dewil666
őstag

És mikor melegítik a zsintelyt nem olvad meg az EPS?
Illetve a régi zsindelyre csak rá ragasztják az EPS-t vagy azt is dűbellel rögzítik?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87659) ctrlaltdel13 válasza pjen (#87657) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem fogalomzavarba szenvednek.

(#87660) dewil666 válasza pjen (#87657) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm az észrevételt de EZ A NEVE :U

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87661) pjen válasza dewil666 (#87660) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem teljesen :)

(#87662) ctrlaltdel13 válasza dewil666 (#87660) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A mintázatú szót kihagyták.

(#87663) dewil666 válasza ctrlaltdel13 (#87662) üzenetére


dewil666
őstag

Bitumenes zsindely ez a neve minta nélkül...

De szerintem van itt más hozzászólás is ami nincs részelesen pontosan leírva.
Érdekes van aki megértette elsőre. Ja az nem kötözködik hanem válaszol a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87664) pjen válasza dewil666 (#87663) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel baj,és szerintem nem kötözködik senki.Csak ezt nem lapos tetőre teszik.

(#87665) LanyUs válasza LanyUs (#87385) üzenetére


LanyUs
senior tag

A melléképület fűtése hsz-em [link] folytatása.
Tegnap jött a fűtésszerelő mester és átbeszéltük az összes lehetséges verziót. A legegyszerűbb és legkisebb beruházás a jelenlegi családi ház fűtésrendszerének kivezetése. A melléképületben teszek az egyik zuhanyzós 25m2-re 2 db 120x600-as kétsoros purmo radiátort ( kell a meleg a fürdés végett ), valamint a garázsba 35 m2-re 1 db kétsoros 140x600-ast ( a kocsinak elég a kevesebb ).

A két épület között miben vezessem ki a fűtésrendszer vizet kb. 10m? :F 40 cm mélyre tudok lemenni, tehát az még fagyhatár, ezért félek a szokásos műanyag csőtől. Valami gyárilag brutálisan szigetelt vascső?

[ Szerkesztve ]

(#87666) aujjobba


aujjobba
addikt

Tudnátok ajánlani beltéri ajtót a garázs és az előtér közé?
Hőszigetelt megoldás kellene, mert a garázs felől jön a hűvös.
Most sima beltéri ajtó van bent.

(#87667) pjen válasza LanyUs (#87665) üzenetére


pjen
félisten

A meleg víz nem fagy meg,fűtés csővet még szabadban is vezetnek,csőhéj szigeteléssel.

aujjobba:akár egy vastag függöny is sokat segíthet,ha csak télen kell.

[ Szerkesztve ]

(#87668) dewil666 válasza pjen (#87664) üzenetére


dewil666
őstag

Aminek már csinalták a tetejét mindre ilyet tesznek.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87669) LanyUs válasza pjen (#87667) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez rendben van, de nálam pl. egész éjjel 22:00-tól 1 fokot hűl a ház 22,5 fokról 21,5-re. Ez esetben egész reggel 06:00-ig áll a kazán. Tehát a radiátorok hidegek. Ha kint -5 fok van, akkor a 40 cm mélyen levő hideg víz nem fog befagyni? Most csőhéjtól függetlenül. Ahhoz a legvastagabb verzió kellene nem?

(#87670) macilaci78 válasza aujjobba (#87666) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy legolcsóbb műanyag bejárati ajtót vegyél. Garázsban nem csak az alacsonyabb hőmérséklet, hanem a szagok, különböző gázok is abba a kategóriába esnek, amit a lakásból ki akarsz zárni és egy beltéri ajtónak nincs ilyen jó hőszigetelése.
Mindamellett a legtöbb beltéri ajtó teljesítménynyilatkozata kiköti, hogy az ajtólap két oldalán lévő hőmérséklet különbsége max 6°C lehet. Na, most télen a fűtetlen garázsodban hány fok van?

Ilyen szempontból ennek az ajtónak azt kell tudnia, amit egy fűtetlen, zárt lépcsőházi bejárati ajtónak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87671) pjen válasza LanyUs (#87669) üzenetére


pjen
félisten

Ha kivezeted a mellék épületbe 10 méteren a földben,többet fog menni a kazán.Ha a házad annyira jól szigetelt,a mellék épület pedig nem ,valószínű két körre bontják és a mellék épület felé :) többet megy a kazán.

#87668) dewil666:Szerintem nem pont ilyet.Ezeket ferde tetőre teszik átfedéssel,szögezve,kapcsozva stb .Irja is.A lapos tetőket hegeszthető lapokkal szokták.

[ Szerkesztve ]

(#87672) aujjobba válasza macilaci78 (#87670) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem teljesen fűtetlen, van bent egy 100x60 radiátor, de igazad van a 6 fok különbség így is megvan valószínűleg.
Köszi, nézek akkor valami kültéri ajtót, hátha van 70-es méretben.

(#87673) LanyUs válasza pjen (#87671) üzenetére


LanyUs
senior tag

Marad egy körön. A hőcserélő miatt már így is van Primer és szekunder kör. A termosztát a családi házban lesz, így 100%, hogy nem kap fűtést 8 órán keresztül csak a klímától. Szerintem belefagy a víz, de biztosan van olyan szigetelt cső, amiben nem. Most nem egy 2mm-es csőhéjra gondolok, hanem valami speciálisabb csőre. Az sem baj, ha nem 200 Ft/m, hanem több, csak feleljen meg a célnak.

(#87674) pjen válasza LanyUs (#87673) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem igazán értem,hogy mi értelme lesz.

(#87675) Mawyx válasza macilaci78 (#87653) üzenetére


Mawyx
senior tag

Budapesten vagyok, a ház meg lent az Alföldön. Szétszedni és elhozni nem tudom a zárakat. A konkrét vásárlás előtt kiszedni megpróbálom, hogy pontosabban lemérjem, de vissza is kell raknom egyből.
Első körben szerintem veszek 3 csomag ilyen kulcslyuk köré applikálható zárvédőt [link], lemérem így mekkora betét kellene, mert így már ott leszek a 30-as gyakori méretnél.
Jó lenne ha lenne ezekből vastagabb, hogy ne a mostani tetejére kelljen még egyet raknom. Nyomtatok egyet 3d nyomtatóval :D
Nem ragaszkodok a nethez, csak itt tudom összehasonlítani az árakat.

(#87655) TeeJay: A 3db zárat te válogattad össze vagy mind egyforma méret? Mert nekem 3 db különböző méretű betét kellene. És ha ma már nincs olyan opció, hogy egy kulcsra átprogramozzák, akkor nem lesznek egyforma kulcsaim, hanem csomót kell magammal hordani.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#87676) YAS-dude válasza pjen (#87664) üzenetére


YAS-dude
őstag

De, teszik, legalábbis panelház tetejére biztosan. Gázlánggal melegítik oda a bitumenes réteget. Bár azt biztos, hogy nem zsindelynek hívják.

(#87677) LanyUs válasza pjen (#87674) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az, hogy nem kell még egy klíma, mert azért a 40 fokos víz hátramegy fűteni a melléképületet is. Sokkal olcsóbban kijövök, mint oda is rakni egy külön gázkazánt tervezéssel, kéményezéssel stb. amit teljesen feleslegesnek tartok 3 radiátor esetében. Az meg nem jó megoldás, hogy termosztátot hátraviszem, mert a házban megsülünk. Elektromos kályha, elektromos padlófűtés kilőve, így a fűtésszerelő is ez ta kényszermegoldást tartotta jónak, de a csőben bizonytalan. Hallottam ilyenről már, nem nagy ügy és állítólag 2-3 fok a veszteség csak.

De milyen csőben? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#87678) pjen válasza YAS-dude (#87676) üzenetére


pjen
félisten

Hát ezt mondjuk,már mióta.

LanyUs.lehet kapni autómata fűtő szálat,én a klímához vettem.Méterenként 10-20 Watt,+5 fok alatt bekapcsol.Ezt szokták a csőre tenni a cső héj alá.

[ Szerkesztve ]

(#87679) macilaci78 válasza Mawyx (#87675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor kétszer fordulsz, vagy valaki segít neked onnan.
Ki kell venni a zárbetéteket, ajtónként felírni a teljes hosszát és hogy a rögzítőcsavar helye a két végétől milyen messze van. Ha precíz akarsz lenni, akkor azt is írjátok fel, hogy melyik oldalt mennyire lóg ki.

Ezek birtokában bemégy egy zárszaküzletbe és ott kérsz segítséget, milyen méretű zárat vegyél?

Ha már megvan a kívánt méret, akkor telespammelhet a világ összes zárszaküzletét ajánlatkérésekkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87680) Ijk válasza LanyUs (#87677) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdés hogy elég lesz-e a meglévő kazánod teljesítménye. Nem árt utánaszámolni, hőveszteséggel is a 10m hőszigetelt csőre, bár lehet hogy az szinte elhanyagolható, nem tudom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#87681) LanyUs válasza Ijk (#87680) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, köszönöm a figyelmeztetést, de 2 hónapja cseréltem és a nap felében lekapcsolt állapotban parkol. A családi ház állandó hőigénye 5kw körül van. Ezt egy visszamodulált gáz kazán teszttel állapítottam meg. Van tartalék a 26kw-ban.

(#87682) RexpecT válasza dewil666 (#87663) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez nekem is eszembe jutott már. Egyébként bitumenes lemez a rendes neve, a kolléga is megírhatta volna, így én is csak kötözködésnek érzem.

(#87683) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] Másnál is rohadt lassú ez az oldal?

Kész kínszenvedés itt bármire is rákeresni, de eddig itt van a legjobb áron Velux ablak. Persze mire a 102 oldalból kikeresem, a fényzáró rolók közül a szúnyoghálót(a linkben látszik is, hogy szúnyoghálóra kerestem rá) addigra meg is őszülök.. Komolyan ilyen weboldal minőséggel úgy elveszik az ember kedvét a vásárlástól, hogy inkább nem szarozok 1-2-3 ezer Ft-on, csak két kattintásból meglegyen az új ablak. :F

(#87684) Flowtation


Flowtation
őstag

Zsindelyes, lapostetős fedés témához:

Nem az alátét lemezre gondoltok, ami egy bitumenes tekercs, gázpörzsölővel szokták összeégetni a két csik szélét? Amit a kolléga linkelt az azért zsindely - gondolom - mert van rajta egy színes, szemcsés réteg, míg a bitus lemezen nincs, azt vagy simán teszik lapostetőre (mert nem látszik) vagy zsindely alá, szigetelésnek, arra meg a zsindelyt, mert az egyrészt fed/takar/vizszigetel de esztétikus is. Nem véletlenül van a szemcsés több színben is. :F

Azért kérdem ezt, mert amikor én a teraszt csináltam a rétegrend így néz ki: lambéria-alátét lemez(bitumenes)-hódfarkú zsindely. Ez utóbbi olyan mint a linken, csak nem tekercsben van, hanem lemezekben, de ugyanúgy fedésben, szegelve raktuk fel.

(#87683) Atomgeszi

Nem egy kapkodó idegbeteg az oldal, de azért tűrhető nálam.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#87685) csubuka válasza LanyUs (#87677) üzenetére


csubuka
addikt

Rakhatsz mindkét helyre termoszátot. Nekünk úgy van. Mondjuk nem MODBUS meg hasonló okostermosztátokról van szó, hanem csak sima "kapcsolósról". De mindkettő meg tudja indítani a kazánt. A nagyház hőigénye és a kicsié is, persze így az egyik helyen túlfűtés vagy alulfűtés alakulhat ki. Úgy kell beszabályozni az ellenállásokat, hogy ilyen nagyon ne legyen. Igazándiból itt csak biztonságnak van a másodlagos épületben termosztát. Ha nagyon lecsökkenne a hőmérséklet, akkor azért beindítja a fűtést magától is, nehogy fagyás legyen. De alapvetően csak minimálisan fűtődik, amikor a nagy épületben is fűtés van. Jól le vannak a fojtva a radik.

Persze vannak itt problémák, de "olcsó" húsnak híg a leve.

Azért a két háznak célszerűen külön keringetővel kéne mennie (és a termosztát az oda való keringetőt is indítaná). Okosan telepítve, hogy ne kavarjanak be egymásnak a szivattyúk.

Nálunk is egy keringető van, de ez elég vészmegoldás azért.

Valamint legutóbb gyors méréssel ránézve (lehet egyszer komolyabban is megvizslatom) olyan 20-25%-os hőveszteséget "termelt" a földbe ásott cső a kisházban leadott hasznos hőhöz képest. Pedig van rajta szigetelés és védőcsőben van. Gondolom beázott az egész cucc a föld alatt az idő múlásával vagy szétrohadt a szigetelése, hasonlók. Legalább nekünk nagyjából fagyhatár alatt van amúgy olyan 60cm környékén. Baja fagyással nem volt.

A korrekt előregyártott, előreszigetelt csövek, amiket erre találtak ki iszonyú drágák ahogy néztem. Pl. Uponor Ecoflex Thermo Twin. Nekünk valami 200000 lenne csak a cső. Külön kazánt kap, ha valaha komolyabban bővítve lenne a kisebb ház, ez csak ilyen ideiglenes megoldásnak jó.

Lehet olyan gondod is, hogy a szivattyúd nem lesz elég erős akár az extra hosszhoz vagy ha erős is lesz, akkor jó zajosak lesznek a közelebbi radiátorok, hiszen nagy nyomáson fog menni a szivattyú (a termosztatikus szelepek zenélnek majd, akkor játszhatsz azzal, hogy a fojtásokon is essen valamennyi nyomás és akkor majd azok kevésbé zenélnek stb.), hogy a messzi radikhoz is jusson valamennyi áramlás.

Ez az egy keringető két ház egy kazán, földcső... utólag nem biztos, hogy ilyet építenénk mi, mert azért pénzbe került ez is, ásás miegymás. Persze jobban átgondoltan lehet ilyet csinálni, csak az még többe lesz.

[ Szerkesztve ]

(#87686) Rotyi


Rotyi
aktív tag

A bitumenzsindelynek van egy nagy hátránya: éghető.
Szilárd tüzelésű tüzelőberendezés kéményénél kötelező a szikrafogó.
Mivel a kéményseprés átkerült a katasztrófavédelemez, ezt egyre jobban ellenőrzik és megkövetelik.

Ami majdnem az, az nem az!

(#87687) mrhero


mrhero
tag

Az aljzati rétegrendből kimaradt a technikai szigetelés (fólia). Az EPS-re rákerült a vasrács, amihez hozzá lettek rögzítve a padlófűtés csövei és erre ment a beton. Mekkora problémát okozhat, hogy nem került fólia a hőszigetelésre?

(#87688) LanyUs válasza csubuka (#87685) üzenetére


LanyUs
senior tag

:R Hatalmas köszi a megosztásért. Neked éppen olyan rendszered van, amit tervezek. Több verziót is számításba vettem.

1. Klíma fűtés. Fel is tettek egy Daikin FtxF 3,5 kw-ot a 25 m2 szobába és egybe nyitottam a +30 m2-el. Belmagasság nagy, de így szép 2,8 - 3,5 méter. Eléggé megdolgozza a köbméter. Magyarul nem elég. Tehát vagy tennem kellene még egy 2,5 kw-ot, mindkettőre rá a H-Tarifát és annyi. Viszont a vékony falon nem jön be az állandó búgás, ezért csendesebb irányba indulnék el ( ez a klíma is elvitt már 300K-t ). A legdurvább fűtő klíma +300K lenne erre ráfizetve, ezért elindultam gáz irányba.
2. Gázterv, engedélyek, külön kazán, amiből a legolcsóbb 200k és 24kw + kémény és mindez összesen 3 db radiátort vinne. Másból se állna a kondenzációs készülék, mint egész napos ki-be kapcsolgatás. Mennyit bírna így egy kondi kazán? Talán olyat kellene venni, amit át lehet programozni alacsonyabb teljesítményre :F Nem ismerem őket. Ez is olyan 450e.
3.Napelem+elektromos padlófűtés
4. Meglévő fűtésrendszer kivezetése a végpontról, ahol fordul a víz. Kinti épületben szivattyúval rásegítve a családi házas Grundfos Alpha 3 25-60-ra [link]. Azért a 25% hőveszteség esetén a kazán vízhőfok 45, hőcserélő előremenő 40-41 fok - 25% azaz kb. 30 fok, ami átér a radiátorokba -> viszont ez nem életképes, marad a 2. pont. Még agyalgatok rajta.

(#87689) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na, nekem végre, több, mint 1 hónap után felrakta az EON a 32-es biztit. Öröm bódottááááá :DDD

(#87690) macilaci78 válasza mrhero (#87687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alulról hamar kiszáradhat a beton, majd később felázhat. Kinek volt ennyi tehetsége?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87691) mrhero válasza macilaci78 (#87690) üzenetére


mrhero
tag

Bocsánat, lemaradt a teljes kép. Az EPS alatt van bitumen, alatta pedig a szerelőbeton.

(#87692) csubuka válasza LanyUs (#87688) üzenetére


csubuka
addikt

Csak természetes, én is innen olvasok sok mindent, most hogy az ember magától kell építkezzen :D

Amit írtam az olyan részben hobbista dolog, de remélem a lényege okés :-)

A hőveszteséget nem úgy kell nézni, ahogy nézted. Én tudom, hogy radik kb 2kw-ot tudnak leadni a "kisház" fűtött részében a beérkező előremenő hőmérséklet, a kialakult visszatérő és a szobahőmérséklet és a radik felülete és típusa függvényében. Tudom, hogy ez a kisházban nézve 10 fok hőfokeséssel valósul meg az előre és visszatérőn. Így hogyha a bejövő csövön a nagy házból ide 1 fok esik a földben, tegyük fel, hogy vissza is annyi fog (akkor csak egy csövön kell mérni). Így a hasznos hőleadás az adott tömegárammal 10 fok esést eredményez az előre és visszatérőn, ugyanazzal a tömegárammal 1 fok esés a veszteség. Szóval 2*1 fok esés az (2/10)*2kW=0.2*2kW=0.4 kW veszteséget jelent a földcsövekben oda-vissza.

Ez a precíztől távol áll, de az ultrahangos áramlásmérők, "clip-on", normálisak 200k HUF-nál kezdődnek kb. szerintem, szóval hagyjuk is (ha valakit ilyen irányú cégnél ismersz vagy ha lehet ilyet kölcsönözni az más persze). Hőmérőt precízet jóval olcsóbban ki lehet hozni :DD A feltételezések meg ingyen vannak.

300k-tól kezdődnek ahogy néztem az élhetőbb kondikazánok alacsonyabb minimum modulációval. Annyit tudnak, amennyit gyárilag minimum beterveztek. Utólag nagyon okosítani nem tudsz rajtuk. Ami tudja az alacsony modulációt, annak megadhatod max teljesítménynek a legalacsonyabb modulációs szintet a szervízmenuben. De ami csak magas modulációt tud, annak nem lehet okosba alacsonyat megadni. Vannak ilyen 1-2kW között levő minimum teljesítményes kondikazánok, bár nem ez az alap. Az "index fórum" kondikazán topikjában vannak jó összefoglalások a jelenleg elérhető opciókról. Én olyan 800k-ra néztem a kondikazánt mindenestül a kisházba.

-Újabb szivattyú rápakolását csak óvatosan. Simán behajítani a rendszerbe nem a legjobb. Okozhat némi zavart a két szivattyú egy rendszer kapcsolás. Nézz utána, hogy hogy lehet ezt korrekten.

[ Szerkesztve ]

(#87693) kisfer válasza mrhero (#87687) üzenetére


kisfer
aktív tag

A vîz rontja az EPS hőszigetelő képességét.
Azt hogy mennyire viszont nem tudom.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#87694) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Tudok-e segíteni abban, hogy létezik-e olyan gumidugó, amit a spotlámpáknál, a párazárás érdekében lehet alkalmazni?

Tehát, van egy gipszkarton álmennyezet, hőtükrös párazáró fóliával. Viszont minden helysgében spotlámpa van.. ez által ott értelemszerűen a párazáró fólia kb. 8 cm-es átmérőben el van távolítva.. és a fürdőszobában most tűnt fel h valahol felszökik a padlásra a páradús levegő és sajna 1 ponton kicsapódik. Tudom is h hol szökhet fel, de azzal már nem tudok mit csinálni, bontani kellene a mennyezetet..

Tehát egyszerűbbnek látom inkább azt a 9 spot lámpát kikapni és valahogy megoldani a párazárást olyan átmérőjű "kupakkal", amibe utána kényelmesen elfér a spotlámpa szerkezet / izzó.

Nagyo kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87695) YAS-dude válasza runner 125 (#87694) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kaiser thermoX doboz, nem olcsó (5-10khuf átmérőtől függően). Nem tudom, más gyárt-e ilyet olcsóbban.

(#87696) gerisz23 válasza runner 125 (#87694) üzenetére


gerisz23
őstag

Mekkora átmérő a jelenlegi spot furat?Vannak mennnyezetbe süllyeszthető gipszkarton vastagságú spotok,azok talán jobban tömítettek,csak körbe kellene szilózni vagy valahogy lezárni.Talán 140-es átmérőjű a legkisebb

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87697) macilaci78 válasza runner 125 (#87694) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, hogy tudsz-e ebben segíteni. ;]
Vehetsz még IP-védett lámpákat, amik nem engedik át a párát, ezeket elég körben szigetelned (pl szilóval).

gerisz23: Azoknak nincs foncsora és jellemzően egy az egyben cserések, ha kiégnek, a fényerejük is elmarad egy spottól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87698) mezis válasza runner 125 (#87694) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] :K

mezis

(#87699) TeeJay válasza Mawyx (#87675) üzenetére


TeeJay
félisten

Hívd fel a Mauert hogy tudnak e ilyet csinálni.

Lapos tető hőszigetelés EPS lappal és bitumenes lemezzel
Videó [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87700) TeeJay válasza Atomgeszi (#87689) üzenetére


TeeJay
félisten

Röviden leírod a folyamatot és hogy mibe került a mutatvány?
Kit kell keresni hol mit kell igényelni ilyenek
Kábelt kellett cserélned hozzá?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.