Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88651) gerisz23 válasza F_Zolee (#88649) üzenetére


gerisz23
őstag

Kondenzációson kívül mást már nem is szerelhetnek be,ahhoz meg más kémény kell,új gáz terv stb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#88652) föccer válasza gerisz23 (#88651) üzenetére


föccer
nagyúr

Gázterv nem biztos.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88653) F_Zolee válasza gerisz23 (#88651) üzenetére


F_Zolee
veterán

Futólag láttam ilyesmit, hogy már csak kondenzációs lehet de gondoltam ha árulnak sima gázkazánt akkor azt miért nem lehet bekötni? Na meg mennyit kóstál egy ilyen kémény pluszba? :F Gondolom meglévőt átalakítani nem lehet.

(#88654) föccer válasza F_Zolee (#88653) üzenetére


föccer
nagyúr

ja jó állapotban van és kellő keresztmetszettel rendelkezik, akkor át tudják alakítani. 100k/métert nyugodtan rá lehet számolni a szerelt kéményre is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88655) Rotyi válasza F_Zolee (#88653) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Új gázkazán esetén a hatásfok van előírva, amit már csak a kondenzációs üzeműek tudnak teljesíteni. Azokból is van nem fali, de azok kb. 100kW teljesítménytől indulnak.
Másik követelmény, hogy a helyiség levegőjétől függetlenül működhet.
Gázterv biztosan kelleni fog, mivel az új kazán rákötése miatt hozzá kell nyúlni a gázhálózathoz.
A régi kémény nagy valószínűséggel nem lesz jó (inkább biztos nem).
Új kazán esetében érdemes lehet olyat választani, amit nem csak a gyári füstgázelvezetővel lehet beüzemelni, mert azok lényegesen drágábbak mint pl. a Tricox. Ez függhet a kazán elhelyezkedésétől is, mert ha nem kell hosszú kémény (nekem a padlástérben van a kazán ~2,0m kéménnyel), akkor a gyárit is meg lehet úszni tűrhető áron.

Ami majdnem az, az nem az!

(#88656) F_Zolee válasza föccer (#88654) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vegyestüzelésű kémény elég nagy meg nem olyan rég lett csinálva. Akkor nem lesz olyan egyszerű, na meg embert találni erre...

(#88657) föccer válasza F_Zolee (#88656) üzenetére


föccer
nagyúr

Kémény bélelésre keress szakit, de ha új telepítésű a kondenzációs kazán, akkor a kéményt is terveztetni kell. Ehhez kelleni fog az, hogy milyen kazánt rakatsz fel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88658) TeeJay


TeeJay
félisten

6mm vastag olcsó diego-s laminált padlót el lehet vágni szépen dekopír fűrésszel vagy ahhoz már körfűrész kell?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88659) pjen válasza TeeJay (#88658) üzenetére


pjen
félisten

Meg kell próbálni mielőtt veszel egy kőr fűrészt.Én sok mindent ,például fal burkoló panelt egy flex keményfém lapkás tárcsa,kombóval vágtam.

(#88660) pjen válasza F_Zolee (#88649) üzenetére


pjen
félisten

Én tavaly tavasszal mielőtt végleg klíma mellett döltöttem,végig próbáltam a kazán cserét.C24 cirkó le helyette ugyanoda Ariston kondenzációs kazán+7 méter bélelt kémény átalakítása.Kulcsra készen lett volna 700K.A válalkozó azt mondta,ha Ő intéz mindent,reggel jönnek,délután már fűthetek.

(#88661) philoxenia válasza TeeJay (#88658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Simán viszi a dekopír, csak megfelelő lapot használj...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#88662) Siriusb válasza TeeJay (#88658) üzenetére


Siriusb
veterán

6mm-esnél arra vigyázz, hogy a klikkes részt könnyű törni. Én 8-ast vágtam le dekopírral, s a vágásokat mindig a szegélyléc alá tettem. Célszerű nem a legolcsóbb fűrészlappal használni, hanem ami normálisan vág.

(#88664) runner 125 válasza TeeJay (#88658) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztos h el! A 6mm-es laminált eleve a legvékonyabb (kevésbé is preferálnám, a 8 mm azért minden tekintetben jobb), de a lényeg ha szebb vágásképet szeretnél vegyél sűrű fogú fűrészlapot hozzá (akár fémre valót!) és mindenképpen a hátoldalán told a fűrészt. Így sokkal kisebb eséllyel szabja be, de alapvetően lamináltnál nem kell ennyire parázni, hisz ha a gyártó által javasolt távolságokat hagyod el a falnál, a szegő minden esetben rá fog legalább 1 cm-t takarni a vágott végekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88665) koxx válasza TeeJay (#88658) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Finom fogazasu dekopir furesszel vagnam, btw a 6mm felejtos laminalt padlo eseten, 8mm az ajanlott kategoria.

(#88666) beers válasza F_Zolee (#88656) üzenetére


beers
addikt

Mi vegyes kazán mellé felraktunk egy hajdó kondenzációst, tricox kéménnyel!
Kémény elemeit kb 10k/db-al számolhatod!

M&N

(#88667) Pttypang


Pttypang
veterán

Pvc-vel burkolasnak van valami kemenyebb hatranya?
Az eloszobaban gondoltam letenni, akar ipari kopasallo verziot is. (Tpco talan)

Everybody lies.

(#88668) Misi1980 válasza Rotyi (#88655) üzenetére


Misi1980
senior tag

Tévedés hogy minden esetben kell gázterv. Nálam elég volt egy felülvizsgálat a kazáncserénél pedig egy őskövület FÉG kazáz lett cserélve egy kondenzációsra.

(#88669) F_Zolee válasza beers (#88666) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt meg kell nézi akkor mi lenne. Telefonról vagyok. Két külön kémény van amúgy.

(#88670) beers válasza F_Zolee (#88669) üzenetére


beers
addikt

Ki lehet oldalfalon is vezetni! (törekedni kell, hogy a lehető legrövidebb legyen) :)

[ Szerkesztve ]

M&N

(#88671) Rotyi válasza Misi1980 (#88668) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Egyszerűsített kazáncsere esetében nem kell ezekkel a feltételekkel.
Őskövület kazán helyére felrakott kondenzációs kazán esetében ha a készülékcsere nem jár a fogyasztói gázvezeték cseréjével, átalakításával azon csodálkoznék.

beers az oldalfali kivezetésnek is meg vannak a szabályai, amik behatárolják a lehetőségeket. Szomszédos telekhatár min. 3,0m távolságra lehet, nem lehet a kivezetés felett nyílászáró, stb.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#88672) Met


Met
Topikgazda

Műanyag redőnynél ez úgy mennyire számít normálisnak? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88673) Morris válasza Met (#88672) üzenetére


Morris
veterán

Nekem nem jó a link

(#88674) mezis válasza Met (#88672) üzenetére


mezis
nagyúr

Teljesen. :DDD

mezis

(#88675) Met


Met
Topikgazda

Már jó a link.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88676) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Régi tetőablakot elvihetem a szeméttelepre?

(#88677) föccer válasza Atomgeszi (#88676) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, síküveget nem lehet leadni szinte sehol. FKF átveszi, lomként, de csak úgy, ha az ablakkeretből nincs kiszedve az üveg. Egyébként csak vegyes konténer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88678) F_Zolee válasza beers (#88670) üzenetére


F_Zolee
veterán

A gázkazáné oldalt van. Amúgy melléképületben vannak.

(#88679) TeeJay válasza philoxenia (#88661) üzenetére


TeeJay
félisten

Veszek Makita lapot bele csak tudjam meg milyen kell ami jól vágja. Tudom h a 6mm vastag laminált padló gagyi de így vettük a lakást h minden szobában és a folyosón az van és a folyosón cserélnem kell úgy 2nm-t mert felázott a wc miatt aztán kell majd szabni itt itt és ahhoz kell dekopír
Szívesen vennék jobbat csak akkor a komplett előszobát cserélni kell és más színe lesz mint ami a szobákban van

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88680) Atomgeszi válasza föccer (#88677) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk vidéken ez van: [link] Elvileg itt is van lomos konténer(ide vittem már)

Hétfőn rájuk csörgök az a legegyszerűbb úgy érzem.

(#88681) beers válasza Rotyi (#88671) üzenetére


beers
addikt

Ez így van! Viszont saját udvarra kivezethető (pontos paramétereket fejből nem tudom, de a 2m-en belül nyílászáró és a szomszéd 10m-en belül tilalma rémlik)!
Erősen függ a tervezőtől és az átvevő emberkétől is!

M&N

(#88682) Melack


Melack
veterán

Körfűrész kapcsán tud itt nekem vki segíteni? Van egy körfűrészem, ami ha meglátja a fát erejét veszti :D Konkrétan a lap hiába van benne, nem forog, megakad vmiben. A lap maga jó, másik körfűrészben simán szelte a deszkákat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#88683) Manitou válasza beers (#88681) üzenetére


Manitou
addikt

Jól emlékeztél :)

Hatályos OTÉK-ból idézve (253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet) :

Gáznemű égéstermék homlokzati kivezetési feltételei

80. § * (1) Homlokzati égéstermék-kivezetést létesíteni - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - építmény, építményrész homlokzatán nem lehet.

(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthető - ha a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület - e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő

a) földszintes és szabadon, illetve oldalhatáron álló épület homlokzatán,

b) többszintes épület homlokzatán azzal, hogy lakásfűtő (6 kW-nál nagyobb hőteljesítményű) és vízmelegítő (együtt vagy külön) gázfogyasztó készülék homlokzati kivezetésének tengelyétől mért 2,0-2,0 m-es sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan a homlokzaton szellőztetésre szolgáló nyílás vagy nyílászáró nincs.

(3) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely nem létesíthető

a) a gyalogos és gépkocsival használt átjárókban, aluljárókban, áthajtókban,

b) a légaknában,

c) * a légudvarban, a 71. § (5) bekezdésében foglaltak kivételével,

d) a bevilágító aknában,

e) a zárt, át nem szellőző kis alapterületű belső udvarban, verandán, beépített loggián, tornácon, padláson, ki nem szellőző zugokban,

f) a közvetlenül csatlakozó járdaszinttől mért 2,10 m-es magasság alatt.

(#88684) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ha már itt tartunk melyik kazánt érdemes venni? Ahogy nézem nincs is már 200 alatt kb. 100m2, 3m belmagasság.

[ Szerkesztve ]

(#88685) Manitou válasza F_Zolee (#88684) üzenetére


Manitou
addikt

Bosch, Viessmann, Vaillant
Olaszt lehetőleg ne.

(#88686) beers válasza F_Zolee (#88684) üzenetére


beers
addikt

Mi Hajdú HGK 24-et vettünk (Többek között a váltószelep miatt)!

M&N

(#88687) F_Zolee válasza beers (#88686) üzenetére


F_Zolee
veterán

És az miért is jó? Nekünk csak fűtésre kell majd.

(#88688) Morris válasza F_Zolee (#88684) üzenetére


Morris
veterán

Viessmann nagyon jó.
Bosch garanciás ügyintézés vidéken pocsék. Emiatt nem ajánlom.
Immergas nagyon jó.
Remeha jó
Hajdu nagyon jó

(#88689) beers válasza F_Zolee (#88687) üzenetére


beers
addikt

Akkor neked nem ez kell! Ebben külön hőcserélője van a fűtésnek és a hmv-nek!

M&N

(#88690) F_Zolee válasza beers (#88689) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van boiler éjszakai árammal ami mondjuk nem olcsó, mert elég nagy a tartálya. Külön lecserélni megint csak pénz lenne. Ha melegvízre is a kazán lenne költség szempontjából jó lenne csak messze lenne mindentől ahova a melegvíz kell...

(#88691) Misi1980 válasza Rotyi (#88671) üzenetére


Misi1980
senior tag

Hozzá kellett nyúlni a gázrendszerhez. Csak az nem mindegy hogy a felülvizsgálatot papírozó ember milyen készülékcserét ír be. Mivel az Égáznál fingjuk sincs hogy éppen milyen típusú kazán van így gyakorlatilag azt ír be a jegyzőkönyvbe amit akar. Nagyon sokan nagyon sok pénzt keresnek a kazáncserén laikusokon. Több helyről 1 milliós anyag+minkadíjas cserék vannak. Ha tudnák hogy kb a feléből megvan. Amúgy riogatnak sok embert a gáztervel ami 50.000ft-ból megvan.

(#88692) föccer válasza F_Zolee (#88684) üzenetére


föccer
nagyúr

Bosch Condens 3000-et veszek. Régebbi tipus, de hibátlan. 300k körül van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88693) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Manitou, beers, Morris, föccer köszi a tippeket.

(#88694) Zsolt!! válasza pjen (#88660) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Mennyibe kerül a klímás fűtès?van napelemed?

(#88695) ThodEE válasza Zsolt!! (#88694) üzenetére


ThodEE
őstag

Ilyen és hasonló kommentek vannak a légkondis topikba nézz körül :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#88696) Zsolt!! válasza föccer (#88692) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nekem 10 hónapja van fent az új Baxi mèg nem járt le az egyèv de eddigi fogyasztás alapján úgy nèzz ki 18%-kal kevesebbet eszik mint a règi. Kíváncsi leszek a vègső számra inkább felfelè a sacoltam

(#88697) Zsolt!! válasza ThodEE (#88695) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi!

(#88698) koxx


koxx
MODERÁTOR

[link] Konyhába és előszobába raknám le, azt írja, hogy meglévő burkolatra is lefektethető (jelenleg normál járólap van) valakinek ezzel tapasztalata? sokat segítene ha nem kéne felbontani a meglévőt.

(#88699) pjen válasza Zsolt!! (#88694) üzenetére


pjen
félisten

Napelemem nincs,H tarifám van.December 22-január 22.19398 Ft ,kb 350 légköbméter.

(#88700) AndrewBlase válasza runner 125 (#88664) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

" és mindenképpen a hátoldalán told a fűrészt"

Ezt így azért nem mondanám 100 %-osan. Csak akkor, ha felfelé szakító lapot vesz. ;)

(#88658) TeeJay

Laminált (bútorlap) anyaghoz kérjél lapot. Lehet felfelé, és lefelé szakítót is venni. (A fogak élei állnak vagy felfelé, vagy lefelé.) Értelemszerűen, ha lefele szakít, akkor a színén vágod a lamináltat, illetve ellenkező esetben fordítva.
Ja, és egy jó tanács. A dekopírlap lengését (ha állítható a gépen) rakd kisebb fokozatba, és ne erővel told neki, hagyd, hogy a fűrészlap dolgozzon. Így nem fog "elégni", idő előtt eléletlenedni a lap.

Miért mindig én???

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.