Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74351) Pttypang válasza DoItYourself (#74346) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, elvileg elektromos mozgatású.

Everybody lies.

(#74352) Chaser válasza eszmilan (#74349) üzenetére


Chaser
titán

Olyan szervizzel szoba sem allnek, ertelmesebb helyeken bevizsgalas dijmentes, aztan eldonti az ugyfel keri-e a javitast

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74353) dewil666


dewil666
őstag

Én egy ilyennel csináltam meg a lakásfelújítást (fúrás, vezeték horony illetve ajtó megnagyobbító vésés) 62nm panelban és mai napig hibátlanul működik:
Hyundai HYD-3203 Fúrókalapács
:) (persze nem azzal a szárakkal amiket vele kaptam)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#74354) Chaser válasza dewil666 (#74353) üzenetére


Chaser
titán

Ez nalam parszor meghalt volna:) kiegyenlitot, csemperagacsot zsakonkent keverem 20as vodorben, az ilyen furoknak az sok, praktikeres expert az birja, 30e volt, igy nem kell kulon keverot venni, most vettem egy kis bd-t preciz furasokhoz, jol vizsgazott az is, de nagy mennyiseget nem kevernek vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74355) dewil666 válasza Chaser (#74354) üzenetére


dewil666
őstag

De ez nem ragasztó keverésre való :N
Ha nem arra használod amire való még jó hogy tönkre megy.
iPhone 7-el sem állok neki vésni :D

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#74356) sketchifun válasza Chaser (#74354) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nehogy azt hitt, hogy a Praktikeres Expert jobb ennél egy picivel is. Ezeknél egy dolog dönti el, mennyit mennek. A hold-föld távolság változás görbéjének meredeksége...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74357) dewil666 válasza sketchifun (#74356) üzenetére


dewil666
őstag

:DD :DD :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#74358) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Fűtős (cop 4) klímát keresek, 9 db beltéri egység, az elrendezésből fakadóan 3 db kültéri is elég. Kitől van értelme ajánlatot kérni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74359) Emu


Emu
őstag

Kérném segítségeteket:

Felújítottuk/tattuk a fürdőt, és került bele épített zuhanykabin. Belül a csempézést a plafonig kértük, azonban most hogy festettem, észre vettem, hogy a szakinak nem nagyon sikerült egyenesen rakni a csempét. Az egyik oldalon a csempe és a plafon között kb. fugányi hely van a másik oldalon kb 1,5cm. A plafon és a berakott ytong fal sincs kihézagolva...
Hívtam a burkolót, hogy wtf!? ezt hogy gondolta? de erre csak annyit mondott, hogy a festő dolga majd kiszilózza ( :W ) és lerakta a telefont. Szerintetek, mint "festő" hogyan tudom becsinálni az a rést? (engem baromira zavar)

Bármi megoldási javaslatot megköszönök, mert szilóból kéne pár tubus. :R

(#74360) Chaser válasza dewil666 (#74355) üzenetére


Chaser
titán

Abbol fozunk ami van ( : kis adagolhoz tokeletes, de sokhoz ezek kevesek, a nagy dog meg mindenre jo, falat is jatek vele bontani

sketchifun arat elso nap visszahozta, 1 ev gar van, tobbi nem erdekes, nyilvan nem 100-150ks makita kategoria, nem is annyiba kerul / megjegyzem, eddig latott nehany csoda epitoiapari emberkenel latott dolgokra koroket ver /

Szerk:
macilaci78 sztem multi otletet vesd el, en is gondolkodtam benne de szerencsere lebeszeltek, utana olvasva nem is banom
Az h mennyi kell passz, hivj ki egy klimast, klimas topikbol windyek cege telepitett nalam, latszik ert hozza - mas kerdes h nem minden szervizesuk profi mint kiderult -
Egy barati jo tanacs ha h tarifa a terv, meg joval azelott kerd el a papirokat h telepitenek, nem sok atfutasi ideje van elmeletileg, gyakorlatban egyik emberke mellettem sokadjara ment vissza eredmenytelenul, nincs elmus listaban a gepe, hiaba adta ki szakszerviz/szakbolt a tanusitvanyt, nincs elmus listaban, akikkel ezekkel figlalkoznak most nem foglalkoznak vele, az ugyintezo csajok egymas kozt beszeltek, es kozvetlen elerhetoseget nem adhatnak ki, enyem szerencsere benne volt a listaban, ha mazlim van mar csak egyszer kell visszamennem ((( : eddig 2* voltam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74361) Chaser válasza Emu (#74359) üzenetére


Chaser
titán

Nem a festo dolga, hitvany munkat vegzett, legjobb megoldas lenne ezeknel szilankosra torni a kezet, ugy nem kontarkodna egy ideig, de ugye jogallam van, ha szamlas tortenet hivd fel meg egyszer, sajat ktsgen meltoztasson rrendbe tenni, oulonben fogyvedelem es/vagy nav, ha nem szamlas akkor kb mind1
Latni kellene mivel lehet korrigalni, honnantol maszott el, legegyszerubb megoldas nekem elso blikkre egy xps diszlec felulre, ami lefedi minden oldalon a disznosagot, ha plafonig epitett akkor akar teljes kis mennyezet hozza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74362) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Gipszkarton - fal és gipszkarton - gipszkarton találkozásánál lévő negatív sarkot hogy érdemes glettelni?
Kb 5-10mm hézagok vannak. Papír hézagerősítő szalagon kívül lehet mást használni?
Három helyen néztem de sehol nem volt csak az üvegszövetesek. Vagy hogy szokás ezt csinálni, hogy legkisebb eséllyel repedjen meg?

(#74363) Chaser válasza cafat (#74362) üzenetére


Chaser
titán

tehetsz bele élvédőt ami + sarokhoz van, talán az a legjobb megoldás, értelemszerűen le kell szedni a felesleget

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74364) Emu válasza Chaser (#74361) üzenetére


Emu
őstag

:R

Este csinálok képet róla, feleségem kidob ha nekiállok újra gipszkartonozni :B

(#74365) Chaser válasza Emu (#74364) üzenetére


Chaser
titán

nem kell kartonozni, felesleget szikével leszeded
ha jól sejtem azt mondod adott egy fal amnek a vakolata nem függő teljesen, hanem as módú - ahogy sikerült ( : -, a következő fal kapott karton, ami be lett tolva ameddig lehet, de mivel a másik fal nem szabályos, ott van egy kis hézag
ideális esetben az pont a gyári bandázs rész, akkor nem is kell leszedni belőle, csak rá a profil, és üssze glettelni a régi és karton falat, prfil széleire mehet üvegszálas anyag, ha az ott van minimális esélye lesz repedésnek, üvegszál+gipsz együtt elég tartós megoldás, élvédő meg segít glettelésnél, hogy tudj mihez menni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74366) Nkboy válasza Chaser (#74361) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez nem új keletű dolog, hogy a szakik egymásra mutogatnak. Nálunk sem a burkoló kente ki, hanem a festő, de ebből nem volt semmi gond, egyik oldalról sem. A másik dolog ferde lett a csempe, biztos, hogy nem a mennyeztben van csalafintaság.
Ha te valahol dolgozol, de az ügyfélnek nem tetszik, valamilyen oknál fogva, akkor nyugodtan szilánkosra törheti a kezedet ugye? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#74367) Met válasza Emu (#74359) üzenetére


Met
Topikgazda

Kitöltöd a rés nagyját csemperagasztóval, majd a csempével síkba gletteled és festheted.
De így látszani fog hogy a csempe nem ér a plafonig, ráadásul még nem is egységes a távolság.
Ezt javítja az említett sarok díszléc, ápol és eltakar. ;)
Vagy leszeded a felső 1-2 sor csempét hogy ne legyen feltűnő a ferdeség ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74368) r.levente75 válasza Met (#74367) üzenetére


r.levente75
addikt

Vagy kellett volna utólag egy álmenyó. :U

(#74369) DoItYourself válasza Emu (#74359) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy vízmértékkel könnyen ellenőrizheted, hogy rakta fel a csempét. Aztán meg ne lepődj, ha esetleg a födémed nem vízszintes. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74370) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Van egy jó kis talányom srácok.

Kb 10 éves családi ház, 38 as nf fal, szigetelés nélkül, sima vakolattal. Felül hagyományos betonkoszorú, szigetelés nélkül. Amiről írok, pár éves korában kezdte csinálni a ház, és csak télen.

Tehát: az egyik külső sarokban vízszintes repedés van, amit ha nyáron elsimítok, télen előjön.
Ráadásul olyan, hogy az egyik(rövid) falon sima repedés, a hosszú falon pedig olyan, hogy a repedés feletti rész 0,5-1mm-el bentebb van! Tehát olyan, mintha a rövid fal koszorúja "összehúzódna" . Ez vajon mitől lehet? Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

-

(#74371) föccer válasza 7Sony7 (#74370) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem a koszorú húzódik össze, hanem az alap tört el és a ház sarka süllyed. A koszorú a fenti részt nem engedi el, ezért törik el a fal. Egyszerűen elnyíródik a fal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74372) 7Sony7 válasza föccer (#74371) üzenetére


7Sony7
addikt

De miért csak télen? És miért van bentebb az egyik oldalt a koszorú?

-

(#74373) bajnokpityu válasza föccer (#74371) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez egyáltalán nem biztos. A süllyedéses repedés nem ilyen, hanem átlós alapesetben. Persze van olyan is, amit irsz, hogy a koszorú fönt marad, fal lemozdul.

Mitől nyíródna el? Nem kap vízszintes terhet.

A beton felülről is és oldalról is kapott hőszigetelést?

Az évszakonkénti repedés ettől függetlenül lehetne ténylegesen talaj eredetű is, akár.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74374) gerisz23 válasza 7Sony7 (#74370) üzenetére


gerisz23
őstag

Csak mint laikus írok.Kép alapján majdnem hogy egyenesen reped végig,nekem hőhidnak tűnik nincs szigetelve a koszorú kívülről.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74375) Chaser válasza Nkboy (#74366) üzenetére


Chaser
titán

nagyon egyszerű csempézést ellenőrizni, vízmérték rátesz, ha valahol ferde akkor elmászott, ha én ilyen munkát kiadnék a kezemből a sajátomat törném szilánkosra ( :
lehet egyre kevesebben vagyunk, de vannak akik tisztességesen csinálják amit csinálnak, szerencsére építőiparhoz pénzkeresetileg nincs közöm, mióta felújítok, két szerencsétlennek köszöntem meg az addigiakat, azt nem számolom hány bukott el már csak felmérésen/beszélgetésen, kimagyarázni mindent az megy, pénzért tenyért tartani még jobban, tisztességesen csinálni amit vállalnak az nem akaródzik
csempézés legtöbbször ott szokott elbukni, h unja már, dobálja fel, csempét meg illik úgy rakni, h x sor után szünet másnapig, addigra megköt, nem tud elmászni és nem lehet véletlen se elnyomkodni
az meg a teteje, h rányomja a telefont festő elintézi jeligére, igen, lazán szilánkosra törném a kezét ha engedné ez a gyönyörű demokrácia
a nem tetszik és a nem megfelelően kivitelezett fogalma köszönőviszonyban sincs egymással

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74376) föccer válasza bajnokpityu (#74373) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, tényleg elég idióta egy repedés, így egy sarokra koncentrálva nem szokott jelentkezni. Igazad van, hogy a süllyedés haránt repedéseket okoz. Mi más okozna vízszintes elmozdulást, ha nem a nyírás?

Esetleg nem fagyhatár alá történt alapozás? :F

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74377) Nkboy válasza Chaser (#74375) üzenetére


Nkboy
senior tag

Inkább hagyjuk!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#74378) 7Sony7


7Sony7
addikt

bajnokpityu & gerisz23:

A házon csak a gerendák között van hőszigetelés (gyapot), és amivel én megpróbáltam betakargatni a koszorú tetejét, meg ameddig leérte a külső oldalt is még az ereszaljdeszka fölötti részen.

Hőtágulás esetén nem a hosszabb oldali koszorúnak kellene összehúzódnia?

föccer: Sajna nem tudom milyen mély az alap.

[ Szerkesztve ]

-

(#74379) gerisz23 válasza 7Sony7 (#74378) üzenetére


gerisz23
őstag

Kívül is látszik ez a repedés?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74380) macilaci78 válasza Chaser (#74360) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hol ez a lista? Cégre kell, nem tudom, H tarifa játszik-e kft telephelyén. 3 különálló épület külön helyiségek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74381) 7Sony7 válasza gerisz23 (#74379) üzenetére


7Sony7
addikt

Sajnos igen.

-

(#74382) gerisz23 válasza 7Sony7 (#74381) üzenetére


gerisz23
őstag

Az baj,nézesd meg statikussal.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74383) 7Sony7 válasza gerisz23 (#74382) üzenetére


7Sony7
addikt

Már látta. Nem tudott rá mit mondani. Azért írtam be ide. Hátha valaki látott már ilyet...

-

(#74384) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
50 vagy 100mm vastag e tekercs tartalma:

Mert ha jól értelmezem akkor 100mm ha duplán fektetem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#74385) 7Sony7 válasza hódmaci (#74384) üzenetére


7Sony7
addikt

7,5m hosszú, 10cm vastag. Szétszedhető, így lesz 15m hosszú, 5cm vastag.

-

(#74386) hódmaci válasza 7Sony7 (#74385) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#74387) 7Sony7 válasza hódmaci (#74386) üzenetére


7Sony7
addikt

Nincs mit. Remélem jól írtam. Legalábbis régebben az üveggyapot így volt csomagolva.

-

(#74388) bajnokpityu válasza 7Sony7 (#74378) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Statikus vagyok én is. Egy helyben ülök :) Viccen kívül, átlós repedés a jellegzetes süllyedéses repedés, ezért mondta a kolléga, h nem akar rá mondani semmit. Ez a jobbik, h inkább nem mond rá semmit, ha nem 100000%osan biztos benne. Bár mindenki így tenne.

A tégla hőtágulási együtthatója kicsit kisebb, mint a betoné. Viszont kb annyival kisebb, mint a betonhoz képest a betonacélé, amit meg elhanyagolunk.

Szóval elvileg okozhatja a hőtágulás, de még nem mondanám rá, hogy tuti ez a baja. (pláne, hogy azt irtad, nincs oldalról rendes hőszigetelés a betonon) már csak azért is, mert a beton, mivel jó hővezető, ezért áthül teljes keresztmetszetben, mig a tégla nem.

Egyetlen sarok csinálja?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74389) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

raklapot szeretnénk csiszolni, festeni

azt szeretném megkérdezni, hogy milyen tárcsás gépet tudnátok ajánlani ami az olcsóbb kategóriánban van, de tartós darab?

előre is köszönöm!

flex-szel kell? megfelelő koronggal?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#74390) rii válasza rii (#74389) üzenetére


rii
nagyúr

vagy valami ilyesmit?
6-extol-premium-vibracios-csiszologep-280w

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#74391) pjen válasza rii (#74390) üzenetére


pjen
félisten

Ha aránylag sima trepniket szerzel a flex és öntapadós csisz papir+rezgő csiszoló együtt jó lehet.Esetleg egy küs kézi gyalu kölcsönzés a durva hibák ellen.

(#74392) 7Sony7 válasza bajnokpityu (#74388) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha jól tudom, a koszorú külső részén (de lehet hogy belül is) kisméretű tégla van élébe állítva. Más szigetelés nincs. Alatta és a téglafal között van 1-2cm "kiegyenlítő beton".
A rövid fal két végén levő másuk sarokban is van, de ott kevésbé látszik.

-

(#74393) pjen válasza 7Sony7 (#74392) üzenetére


pjen
félisten

A 90-es évekig szinte minden családi ház tégla vagy cserép borítású koszórúval épült,mégsem repedt meg.Az a repedés nem hiszem,hogy a koszorú alja.Nekem van egy fűtetlen garázsom 50 cm beton alappal és beton koszorúval az reped így meg,furcsa mód nem körbe.

(#74394) 7Sony7 válasza pjen (#74393) üzenetére


7Sony7
addikt

Mikori garázs? Mióta reped?

-

(#74395) bajnokpityu válasza 7Sony7 (#74392) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hosszú fal végén jobban látszik, mint rövid fal végén?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74396) pjen válasza 7Sony7 (#74394) üzenetére


pjen
félisten

25 éves,és mindjárt az első télen,elpattant,de csak egy hajszál csík,nem dobja le a vakolatot.

(#74397) zoli03 válasza rii (#74390) üzenetére


zoli03
őstag

Én inkább excenter csiszolót keresnék a helyedben. Durva papírral elég jól visz, finommal meg nagyon szép, sima felületet lehet csinálni. Ezek a rezgőcsiszolók szerintem sokat nem érnek.

(#74398) 7Sony7 válasza bajnokpityu (#74395) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem tudom, mert a rövid falon van két ablak, ott elért az ablak tetejéig, így nem tudom, milyen hosszú lenne. A hosszú falon nagyon vékonyodva, de már 1-1,5m látszik.

Pjen: és nincs különbség tél és nyár között? Nekem nyáron kevésbé látszik.

-

(#74399) pjen válasza 7Sony7 (#74398) üzenetére


pjen
félisten

Nem figyelem,különösebben nem érdekel,csak a kis alap ötletre írtam.

(#74400) DoItYourself válasza 7Sony7 (#74392) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt írtad 10 éves a ház. Nem hőszigetelték a koszorút?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.