Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74051) Chaser válasza mezis (#74049) üzenetére


Chaser
titán

nem, azt a regisztrált villanyász csinálja, elmű viszi az új biztosítékot és beköti amit kell, ehhez a feltételeket a villanyásznak kell előzőleg megoldania, ha csak plombázni kell azt fogják megcsinálni, a reg. villanyásznak van plomba bontási engedélyes is, ezért tudja az egész kivitelezést megcsinálni, régi órát étteszi az új dobozba, a biztosítékot is, plombát meg viszi elmű, dobozt meg átrakni nem lehet, abból nem marad semmi kivételkor ha süllyesztett, mindenképp új kell

macilaci78 azért linkeltem mert dobta a kereső, de a laurummal sincs semmi bajom egyébként, a webdesign egy része igen tetszik, másik része lehetne jobb is

DonThomasino akkor kábelt kell odahúzatni, villanyász átrakja az órát, megy az elmű és kész, lehet nem kapsz új órát, ha a mostani megfelel szabványnak, órát nekem se hoztak, már valami újabb digitális volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74052) Jaded válasza Chaser (#74020) üzenetére


Jaded
senior tag

Tulajdonképpen nincs külső fala, csak egx rövid, ahol az ajtó van. 4telek van egymás mellett, ez az épület az egyik sarokban van, kb 40négyzetméter, ez van a 4telekre leosztva. Tehát hátul az egyik szomszéd, mellettem a másik, az én részem van 2felé osztva, tehát a műhely “középen” van.
Vakolni nem tudok, igazából nagyon költeni sem szeretnék rá, de nekem is megfordult a fejemben a gipszkarton illetve az osb is. De mivel a vakolatot le tudom verni egyedül is, így az maradna, tehát csupasz maradna a fal, csak ugye nem lesz tiszta a vakolat alatt.

Renault Megane IV Limited

(#74053) gerisz23 válasza DonThomasino (#74050) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor neked az órától a házig/lakásig kellene?
Ha igen és új műanyag szekrényed van elmenő csatlakozókkal akkor egy "mezei" villanyszerelő is rákötheti.Ha plombát kell bontani az más tészta,azt regisztrált szerelővel érdemes megbeszélni.

Chaser :
Órát akkor cserélik ha egyfázisról 3-ra térsz át,vagy a közeljövőben lejár a hitelesítése.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74054) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Eloszor is B.U.E.K mindenkinek. Most leneztunk a nyaraloba, sajnos szokas szerint betortek, de most ugy, hogy a dupla uveget tortek be :R Nyaron lesznek cserelve a nyilaszarok muanyagra. Amirol most szo van az egy 4.20m szeles csuszo teraszajto. A kerdes az lenne, hogy mit javasolnatok hozza valami biztonsagi racs vagy valami? Mi az elterjedt ilyen celra mostansag? Jelenleg egy regi zsalugater van 4,20m hosszan, de mar elhasznalodott es hat nem eros sajnos :O Hala egnek, mostmar lehet bekottetni ezt a biztonsagi riasztot, elvileg 5 perc alatt kint van a biztonsagi szolgalat riasztas eseten. Kicsit unalmas mar ez:( Ott volt tv, gazpalack stb, de semmit nem vittek el csak a fiokokat forgattak fel. Mire szamitanak, hogy aranyat tarolunk vagy nem is ertem :F Melyik ceget ajanljatok, muanyag nyilaszaro gyartatasara? Kellene ajanlat acel biztonsagi ajto gyartasra is. No meg lesz egy szekcionalt garazsajto is. Beszereles nem kell hozza, parom azt mondta, hogy nem bizza senkire, majd nyaron megcsinalja o. Ugyanis a hazon most csinaltattuk, es hat a beszerelesi minoseg, hat, hogy is mondjam nagyon rossz :DDD Eleve 6 cm-rel kissebb az ajto. Mi meg amikor hazajovunk Magyarorszagra, nem munkaval szeretnenk az idot tolteni, de sajnos nem nagyon lesz valasztasunk :DDD

(#74055) sketchifun válasza fojtviki (#74054) üzenetére


sketchifun
senior tag

Fém rács, villanypásztor.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74056) fojtviki válasza sketchifun (#74055) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi a valaszt. A villanypasztort komolyan irod? Belevezetni a fem racsba vagy hogyan kell ezt elkepzelni?

(#74057) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nem a direkt villanyt belevezetni. Hanem egy villanypásztort. Embert nem öl, cserébe a fogdosása nem épp élmény.

Ha nem akarnék nagy értéket védeni, ahogy Te sem akarsz, akkor nem riasztóval buherálnék.

Pláne, hogy nem kis költséget jelent.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74058) gerisz23 válasza fojtviki (#74054) üzenetére


gerisz23
őstag

Alumínium roló vagy mi neve pontosan nem tudom,mikor elmész leengeded-villanyos.Lehet kapni ajtóra is,osztrákoknál már bevett szokás,mondjuk ha azt is szétbarmolják...
Esetleg kamera belülre amit mobilról is lehet figyelni?már nem olyan őrült összeg.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74059) Met válasza gerisz23 (#74058) üzenetére


Met
Topikgazda

redőny :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74060) fojtviki válasza sketchifun (#74057) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egyelore nincs nagy ertek, viszont lassan kezdodik a teljes felujitas, gaz bekotes /kondenzacios kazan+radiatorok/, szeretnenk mar a konyhat is kicserelni, uj huto, tv, mosogatogep stb stb/ Ugye ezeket nem tudjuk telen elvinni. A riaszto rendszerre 110.000Ft-ot mondtak telepitesre es minden kutyure ami kell hozza, plusz 3490Ft havidij. Szerintem ez nem veszes annyira, de szukseges lesz, mert iden mar lesz sok ertek. Ertettem, hogy nem a 220volt kerul az ajtoba ugy nagyjabol tudom mi a villanypasztor, de akkor lehet kimondottan erre a celra is kapni mar :R :DDD

gerisz23: hmm redonyok lesznek az ablakokon, ez erdekes lehet, hogy ha van olyan amiben aram van:) A kamera rendszer is meg lesz veve UK-ban, csak meg keresnem kell olyan topikot, ahol ajanlanak nekem komplett rendszert ami jo:)

[ Szerkesztve ]

(#74061) gerisz23 válasza fojtviki (#74060) üzenetére


gerisz23
őstag

Abba nem kell villanyt vezetni,meg szvsz nem is lehet,se villanypásztorral se máshogy.Az ajtóhoz csak úgy férni hozzá ha felhúzod vagy szétbarmolják,gondolom valahogy a riasztó rendszerbe is bele köthető.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74062) Dr.Zoo válasza Intel fan11 (#74018) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hasonlóan alszok, oldalt, forogva.
Nem tudom hány év kínlódás (táskarugós Ósanos gagyik) követően vettünk egy matracgurus hideghabost.
A legkeményebbet. Ez sok éve már, azóta alszom.

To All.: Hogy itt mennyi ELMŰ-s van... ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74063) Chaser válasza fojtviki (#74060) üzenetére


Chaser
titán

riszató, rácsok, alu redőnyön simán bemennek ha nem vastag, elég drága, ip kamera nem vészes, de messziről sokra mégy vele, olyan zár meg nincs amit nem tudnak feltörni, idő/zaj kérdése

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74064) fojtviki válasza Dr.Zoo (#74062) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jajj evvel most sokat segitettel. A matracguru jonak tunik, irtam is nekik, hogy van e lehetoseg egyedi meretre? :R Latom nem csak mi kinlodunk a matracokkal :DDD

(#74065) fojtviki válasza Chaser (#74063) üzenetére


fojtviki
senior tag

A kamerat csak beazonositasra vennenk, meg jo lenne neha megnezni mi van a nyaraloban:) Viszont gondolom, oda azert jobb bekottetni az internetet, mint korlatlan net SIM kartyaval kinlodni :F A riaszto mindenkeppen lesz, csak akartunk meg valami extrat is a raccsal:) Mondjuk, ha akarja, akkor is be tudja torni az uveget sajnos. Azert abban a meretben eleg draga az uveg:( Valami biztositas kellene, de eddig nem nagyon talaltunk olyan biztositot, ami nyaralora kot, bar erre meg nem alltam ra teljes bedobassal :R

(#74066) Morris válasza Dr.Zoo (#74062) üzenetére


Morris
veterán

Akkor neked is a diamond queen van?

(#74067) Bacusuz válasza macilaci78 (#74041) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az ms ragasztó ami hurkás, nem is azt linkeltük, írtuk hogy a diszp kontokt 3540 vagy miaszösz kell oda.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#74068) Intel fan11 válasza Dr.Zoo (#74062) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem fekszed el a kezed zsibbadásig?

Battletag: hojszi#2983

(#74069) sketchifun


sketchifun
senior tag

Az a baj, hogyha a kedves betörőt nem billented ki a komfortzónájából, akkor az alu redőny, riasztó önmagában nem ér semmit.

A vonulószolgálat megoldás lehet, de akkor meg olyan rendszer kell, ami hangtalan, hogy ne vegyék észre, hogy már valaki tudja, hogy ott vannak.

Én maradnék a régi hagyományos fém rács, és villanypásztor verziónál. Az megvéd, attól is, hogy szétbarmolják...

Ha valaki tönkrevágja az alu redőnyt, esetleg az ajtót is, vagy ablakot, az piszok drága. És nem egyszerű egy ilyen emberen a kárt behajtani, tekintve, hogy véleményem szerint nem az megy betörni, akinek egyébként semmi szüksége rá.

Ez még mindig kelet-európa.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74070) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Melóhelyen belülről zárható fémlemezből készült zsalugátert tettek olyan épületre, ami magában kinn áll és csak időnként keresik fel. Így nem törik be az üveget sem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74071) DonThomasino válasza Chaser (#74051) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csak egy blombázott kialakított mérőhely van óra nincs.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74072) Dr.Zoo válasza Morris (#74066) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most kerestem vissza a blogomon, 2014.11.09.-én vettem.
De nem írtam le, a pontos típusát. :U

(#74068) Intel fan11: Nem.

Most épp a párnámmal szenvedek, a Mama kimosta a memóriásat. Kuka.
Vettem a Jysk-ben újat, azt hiszem Eggen(?) típusút, féláron, az meg nekem alacsony.... :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74073) fojtviki válasza philoxenia (#74070) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Igen parom is valami hasonlon gondolkodik, marmint valami tele acellemez vagy hasonlo, hogy az uveget ne lehessen betorni tul konnyen. Pont azt szeretne, hogy csak belurol lehessen nyitni-zarni. Amik vannak a neten racsok, szinte mindben ott a zar, amit nagyon konnyu kinyitni, olyat nem akar. Lehet szakmai artalom, mert most locksmith-nel dolgozik:)

(#74074) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, az Index fórumon azért megtaláltam magam.. :DDD
Ilyen van itthon.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74075) fojtviki válasza Dr.Zoo (#74072) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mondom en, hogy hasonlo problemaink vannak. Paromnak a parna nagy nyug volt:) UK-ban nincs is az itteni rendes nagyparna. Ha jo parnat akarsz akkor csakis toll parna. Neztunk neten, libapehely parnat, talaltunk is de 46000Ft. Annyit nem akartunk adni erte :DDD Viszont most mamaja adott neki rendeset, ugy orul mint egy kisgyerek:)))

(#74076) macilaci78 válasza fojtviki (#74073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mérleg egyik oldalán van az, hogyan is oldjátok meg a vagyonbiztonságot, míg a másikon az van, hogy ezeket a dolgokat fogjátok nézegetni, amíg itt töltötök időt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74077) fojtviki válasza macilaci78 (#74076) üzenetére


fojtviki
senior tag

A racsot mindenkeppen ugy szeretnenk megoldani, hogy szetszedheto legyen. Amikor ott vagyunk, akkor berakjuk a garazsba az elemeket. Igazabol egy fix keret kellene arra meg mondjuk 4 darab leveheto panel, vagy ilyesmi. Valamit muszaj kitalalni, mert ez igy turhetetlen mar ami van. Ennel jobban nem utalok semmit, minthogy emberek elvegyek amiert megdolgozunk. Most pedig olyan teraszajto lesz ami 2x 210cm szeles es 220cm magas. 10000Ft/negyzetmeter arat kaptunk az uvegre, szoval ne-ne torjek be. Biztositot is kell keresni mindenkeppen :R

(#74078) philoxenia válasza macilaci78 (#74076) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszerűen leemelik, mikor itthon vannak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74079) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a társasházi lakásunk gaz elosztoja az én udvaroltam esik.
A csövek kiállnak a földből, ott lehet elzárni illetve ott a nyomás csökkentő is.
Kérdésem hogy ezt mivel lehetne eltakarni. Létezik erre valamilyen szekrény/műanyag burkolat stb. ?

(#74080) Magnum_ válasza Gergőke88 (#74079) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a földgázellátásról szóló tv. szerint A felhasználó köteles a szállítási rendszerüzemeltető és a földgázelosztó vagy megbízottja részére a mérő leolvasását, ellenőrzését, le- és felszerelését lehetővé tenni.

ha ráteszel egy nem zárt, de könnyen levehető (könnyű, műanyag pl.) burkolatot, amitől esztétikusabb lesz a látvány, az nem gond szerintem

(ha zárt kerül rá, akkor neked kell ott lenni, amikor ellenőrzik, leolvassák, stb, ha nem biztosítod ezt, akkor van cikis helyzet)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74081) Gergőke88 válasza Magnum_ (#74080) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az óra nem ott van hanem a fő csonk ott jön be és onnan van 3 elágazás.
Délután Lefotozom.

(#74082) macilaci78 válasza philoxenia (#74078) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemrég festettem a lépcsőházi rácsunkat, az ajtószárny kb 100×210 cm, 20×20-as zártszelvény 30×30-as keretben. Van súlya...
Én a rács helyett valamilyen biztonsági fóliát tennék fel. Olcsóbb is lehet a rácsnál, esztétikusabb is, minden ablakra kérném a tanúsítványt igazoló matricát és ha elutazok, kirakom minden ablakra nyomtatva, hogy hülye gyerek, bejönni úgyse bírsz.

Ettől persze még be lehet törni, de bemenni nem lehet rajta, de a rácson keresztül is, szóval a szándékos károkozást nem előzi meg.

Viszont ha nem túl sok időt töltenek itthon, akkor lehet, rentábilis lenne az egészet eladni és arra a kis időre bérelni valamit. Az ingatlan árából és a felújításra, karbantartásra szánt keretből futná. Én nem biztos, hogy költségekbe verném magam azért, hogy távollétemben ezen rágódjak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74083) Chaser válasza Magnum_ (#74080) üzenetére


Chaser
titán

Talaltam uzletet ahol a 4mmes tekercs nm-e 1900ft alatt jon ki kicsivel, 30m tekercs, 1m szeles, majd utana nezek de korrektnek tunik, 2-10mmig vannak tekercseik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74084) Magnum_ válasza Chaser (#74083) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elküldöd a linket?
köszönöm :R

bár 30m nem kell. 250x400cm-s felületre kéne. 4mm-s.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74085) Dr.Zoo válasza fojtviki (#74075) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én a párnában is a hideghabos, kemény felületűt keresném, de mivel magasra nőttem, és széles a vállam, így a minimum 15 centi magas párnák jöhetnek csak szóba.

Ilyet vettem, de nekem alacsony/nem elég kemény. Most begyűröm a fejem alá, de ez így szenvedés. :(

Most ezt néztem ki, de az az utolsó vélemény elszomorított.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74086) macilaci78 válasza Dr.Zoo (#74085) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ezt használom, kettő egymáson nagyon kényelmes oldalt fekve. :K Vagy a fejem alá teszem a karom és rá a párnát.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74087) Dr.Zoo válasza macilaci78 (#74086) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egyet szeretnék, ami jó. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74088) philoxenia válasza macilaci78 (#74082) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lemez sokkal kisebb súlyú a rácsnál. 1m2 2-es lemez 20x20 kereten elég, középen összezár belül akár csak simán csavarral és anyával.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74089) Chaser válasza Magnum_ (#74084) üzenetére


Chaser
titán

Van nekik kulonbozo hosszusagban, fajlagosan minel kevesebb nmt veszel annal dragabb, ok azok, telszamra neztem most ra, mintha kulfoldi lenne, majd geprol jol utana nezek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74090) macilaci78 válasza Chaser (#74089) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lengyelországban bejegyzett cég, a számla ÁFA-kulcsa is 23%.
Sok tájékoztató menüpont nincs is meg magyarul, nincs hazai képviselet, cím.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74091) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt meg csak úgy. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74092) Morris válasza Dr.Zoo (#74085) üzenetére


Morris
veterán

A jysk-es párnát felejtsd is el.
Nekünk ikea rölleka van. Nagyon szeretjük.
https://m.ikea.com/hu/hu/catalog/products/art/50269835/

Nem puha. Elég kemény. Nagyon jól tart. Pont jó a méret is háton és oldalt fekve.
A kép csalóka ahol ott marad a kéznyom. Annyira közel sem puha. Én gyűlölöm a puha párnákat.
A nyakat remekül tartja.

[ Szerkesztve ]

(#74093) Magnum_ válasza Chaser (#74089) üzenetére


Magnum_
nagyúr

abban egezzünk meg, hogy milyen, kinyomópisztolyból nyomható ragasztóval ragasszam?

Ma pont lenne délután megcsinálnom azt a 10nm-t

I humbly and respectfully decline™

(#74094) Chaser válasza macilaci78 (#74090) üzenetére


Chaser
titán

Koszi, este utanuk nezek

Saint_ odaig nem jutottam, mivel tesztelt megoldasom nincs nem tudok biztosat ajanlani, a pisztolyos ragasztok sem olcsoak, en valami kenheto hungarocell ragasztora szavaznek ami viszonylag olcso, v raboksz obiban egy pisztolyosra, anno laminalt falburkolot ugy csinaltam, de meg nem mondom milyen gyarto volt, az joval nehezebb es eleg volt hozza, nem volt draga

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74095) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

hátha van most valaki parkettázásban vagy járólapozásban.

szerintetek mennyi idő alatt lehet budapesten találni mostanában embert, aki felszedi a régi hagyoményos parkettát és lerakja a lamináltat?

Illetve mondjuk egy fürdőszoba csempeleszedés és új felrakása ugyanígy menniy idő lehet, amíg odajön és megcsinálja valóban?

nem a mucsi, illetve belga-féle emberek érdekelnek :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#74096) gerisz23 válasza DonThomasino (#74071) üzenetére


gerisz23
őstag

Beszélj regisztrált szerelővel,ha ráguglizol van fent lista-e-onnál legalábbis van.
Nem egészen értem amúgy,félbe hagyták a szerelést?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74097) macilaci78 válasza seadrone (#74095) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akár ma délután is találsz olyan embert, aki ezt meg tudja tenni.
A kérdés inkább az, hogy mikor szeretnéd elvégeztetni a munkát? :P

A régi parkettát felszedni... Ez mindig érdekes kérdés. Mire van rakva és hogyan? Alépítmény, vagy beton, szegezve, vagy ragasztva? Ha ragasztva, milyen ragasztóval? Ha szegezve, akkor párnafára, vagy OSB-re? A hagyományos parketta 20-22 mm vastag, a laminált 8-10 mm vastag. Mit akarsz kezdeni a szintkülönbséggel? Nézheted is. ;] Milyen aljzatjavításokra lesz szükség?

Egyik jellemző, hogy régi szar bonobitba, vagy kátrányba van ragasztva, azt vagy felmarod a betonig, vagy egy év után azt veszed észre, hogy a napi porszívózás ellenére is megesz a kosz. A másik jellemző, hogy az alépítmény ótvarosan el van öregedve, egyenetlen. A harmadik csapda, hogy a fával együtt az aljzatkiegyenlítőből, betonból is szakadnak ki darabok.

Teszem azt, 50 m2-t bontani, zsákolni, kihordani, konténerezni 1 nap, 2-3 az aljzatmunka, a lamináltat meg leszórni, szegni még egy nap. Az aljzatmunkának kell száradás, legyen az csütörtökön, vagy pénteken készen, hétvégén szárad, hétfőn lepattintják a lamináltat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74098) seadrone válasza macilaci78 (#74097) üzenetére


seadrone
őstag

köszi a választ, de egyelőre csak felvetés a kérdés ;]

(#74099) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Röviden a történetem,van itthol egy átfolyós,gázos vízmelegítő,ami már elég poros volt,az örláng is már sárgás volt.Gondoltam kitakarítom,mivel 3 szerelő sem jött ki ennyi munkára akiket hívtam.

Leszedtem azt a kis fúvókát/összekötő csövet ahol a gáz felmegy,de annak van egy kis pereme,ami eléggé el volt nyíródva már amikor kicsavartam a csavart akkor is. Összeszerelés után beszappanoztam,de enyhén buborékol.A kép bal oldalán van az a rész amiről szó van.

[link]

A fenti alkatrészeknek van neve?
Illetve hol lehet őket beszerezni? Gáz alkatrész szaküzletben lehet esélyem?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#74100) salieri.


salieri.
őstag

Így dolgoznak az ablakbeépítő-mesterek. :P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.