Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát igen. Lehetett volna jobb is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) novinyul válasza janeszgol (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Nem rossz ez. Csak az árazása lett rosszul belőve :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) janeszgol válasza novinyul (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Rossznak nem rossz. Ebben az árkategóriában nincs rossz telefon már. (Mivel nem játszik itt a HMD...) :)
Sőt rossz telefon a 100k és 200k közötti kategóriában sincs szerintem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Pro-ba kellene az Ultra SoC-ja, az Ultraba meg egy Snapi 8 gen 3. Mást nem is változtatnék. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) natë


natë
nagyúr

Remek fotókat készít a főkamera átlag feletti / jó dinamikával, rengeteg részlettel (kis túlélesítés árán), pontos expozícióval (aminél a Google Kamera alul konzervatívabb) és este is jó minőségben a különösen sok fényt befogó optikának köszönhetően. Kontrasztból itt-ott kicsit sok, máskülönben a Moto a Pixel-féle, visszafogott feldolgozást követi nyilvánvaló HDR, szín vagy egyéb hibák nélkül.

Ez most tényleg komoly? :F

(#7) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Vártam, vártam, de az előzetes híreket látva (ár, soc) én inkább vettem egy Edge 30 ultrát 170 eFt-ért.

(#8) Vtwo válasza pusszycat (#5) üzenetére


Vtwo
senior tag

Imáid meghallgattattak.
Konkrétan egy Snapi 8 gen 3 van az ultrában... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) pusszycat válasza Vtwo (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem Karak, lehagytál egy s-t. Nem mindegy. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jó teszt, a telefon meg lehetett volna jobb is.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11) novinyul válasza pusszycat (#9) üzenetére


novinyul
veterán

Azért úgy sem gyenge :D Gen.2-3 között erőben :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ez 200-at ér kb. Anyiban már fejlődött a kameraszoftver hogy nem skáláza fel a főkamera felbontására a többi kamera által készített képeket, de még most is hozzák a korábbi hibákat.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#13) golf


golf
kezdő

Csak egy építő jellegű tipp:
Nagyon jó dolog a GCam, nekem is első dolgom lenne felrakni bármelyik telóra, de ott a végeredmény (sőt, sokszor egyáltalán a megfelelő működése is) teljes mértékben azon múlik, hogyan van konfigurálva.
Meg igazából ez is lenne a lényege az egésznek, hogy az összes létező paramétert a saját ízlésére tudja szabni benne az ember.

Az, hogy minden utánajárás nélkül feltenni a rengeteg verzió közül valamelyik random apk-t és állítgatás nélkül használni, egyrészt nem is ajánlott, másrészt szerintem nem is annyira releváns, hogy tesztekbe be kelljen kerülnie. Aki tényleg érdeklődik iránta, az úgyis utánanéz fórumokon/telegramon, hogy adott készülékre melyik verzió melyik configgal lesz a legjobb.

Ami ellenben nagyon hiánypótló lenne, az a letölthető dng fájlok, legalább egy pár darab mindegyik kamerával, amelyik képes rá.
Mert azokból viszont lehetne következtetéseket levonni a lencse tényleges rajzolatáról, a szenzor képességeiről, vagy éppen olyan dolgokról informálódni vásárlás előtt, hogy működni fog-e vele a Lightroom ai zajszűrője, vagy csak lineáris dng-ket ment, stb.

Ha valaki kíváncsi ilyenekre, annak úgy kell felhasználóktól kunyerálnia a képeket, mert a tesztoldalak közül egyedül a photoraphyblog meg a dpreview szokott feltenni dng-ket.
Csak sajnos mobilokat szökőévente tesztelnek, jellemzően a Galaxy S Ultra/ iPhone Pro/ Pixel Pro szentháromságból és még azok közül is maradnak ki generációk.

Kínai gyártóknál is több helyen már van többelemes raw (mint az Apple ProRAW, vagy Samung Expert RAW), de azokról sem lehet tudni semmit, hogy egyáltalán milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#14) pusszycat válasza novinyul (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem mondod? :D Ez miatt várom a Poco F6-ot. Vagy lehet Pro lesz belőle, az ár eldönti. Amúgy mennyi lehet a Poco-ra a főverzió update 3 év?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) Vtwo válasza pusszycat (#9) üzenetére


Vtwo
senior tag

Igaz.
De majd a tesztekből kiderül hogy hasít az ultra.

(#16) elmepocok


elmepocok
tag

Ezt kellett volna Fusionnek hívni tavalyi 8-as snapdragonnal és alá kellett volna még egy sima edge 50 ezzel hardverrel, eggyel kevesebb kamerával, fullhd kijelzővel és lassabb töltéssel 50-60 ezerrel kevesebbért.

(#17) szente


szente
addikt

Nem lenne ezzel a telefonnal semmi baj, ha nem csak a 12/512GB-os kiszereléssel lehetne megvenni, hanem lenne belőle itthon is 8/128 GB 200k alatt.

(#18) ghiottone válasza elmepocok (#16) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, ez lett volna szerintem is logikus.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#19) Phoenixy válasza szente (#17) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Így van. Pl. Az S24 Ultranál a 12/256-os és a 12/1024-es között 120-160e Ft eltérés van.
Itt az Edge 50 Pro-nál lehetne 12/256 200-ért és 8/128 160-ért.
Az Edge 50 Ultra meg 360-ért 16/1024, ha így nézzük nagyon jó ár, mert akkor a 12/256-nak 200-nak kéne lennie. :D

Motorola Edge 20 Pro

(#20) hardlex


hardlex
kezdő

Ennyit - nekem - nem ér, ezt bizony túlárazták...

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

240-ért ez nagyon gyenge csomag. Mármint lóerők tekintetében. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) AxBattler


AxBattler
félisten

A Fusion-t jobban várom, de ennek is beesik majd az ára, 4-6 hónap múlva.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) gretzky77


gretzky77
veterán

Legendd-től hozzám került a tesztkészülék, sztem igen kellemes telefon. Nagyon jól összerakott, minőségi telefon, üdvözlendő az ip68, jó a kijelző. Nekem tetszik a telefon, sztem a kamera is rendben van, igaz színmódot natural módban használom ott nem tolja annyira túl a színeket. Gcam-et is találtam már rá, mondjuk config még nincs de gond nélkül működik és kellemesebb az eredmény! Igaz Alzánál 280, annyiért drága valóban még a 240 is sok, de a többek által írt 200 körüli áron sztem rendben van! Mindennapi használatra, átlag felhasználónak elég sztem a proci is, teszi a dolgát rendben és jól összerakott minőségi készülék.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#24) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát ez az árazás el lett kottázva rendesen, főleg úgy, hogy ez a Edge 40 utódjának tekinthető.

(#25) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Bone!

"...erőtlen a Snapdragon 7 Gen 3, ... A mindennapos sebesség amúgy rendben és a 3D játék is elmegy..."

Ezt át kell fogalmazni, így nem jó.
Rendben van, vagy erőtlen?
:R

Egy Poco X6 Pro valóban jobb ajánlat, de sajna gagyi külseje van, attól ez a Moto sokkal szebb.
A Redmagic 9 Pro meg nekem is sokkal jobban bejön, de az 400.000 Ft, nem 240...

Nem irigyellek, nem könnyű a verdikt. :R

...

(#26) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nekem tetszik a telefon. Van 1-2 hiányossága, de egyik sem tökéletes. Jelenleg a xiaomi 13t és ez az, ami jó nagyon.
Sajnos a Samsung a lassú töltéssel és az erőforráspazarló felülettel kiesik.
Az ereje bőven elegendő, szerintem 2 év múlva is. Jelenleg snapdragon695s a cpu-m 1,5 éve és semmihez sem kell több.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Érdekes, hogy a Pantone kollab nincs megemlítve sehol a cikkben. :F

They don't know... PepeLaugh

(#28) atosan válasza YellowFlash (#27) üzenetére


atosan
addikt

Nincs a logó sem a hátlapon, valószínűleg ennyi volt az együttműködés.

Maine coon

(#29) ghiottone válasza atosan (#28) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pedig a kameraszoftvernél a bőrtónus esetén + a kijelző kalibralásban is benne vannak most már: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#30) MikeWazowski válasza YellowFlash (#27) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mire gondolsz? Jah, már látom...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#31) atosan válasza ghiottone (#29) üzenetére


atosan
addikt

Ez érdekes, köszi az infót!

Maine coon

(#32) vence válasza cs.zs. (#25) üzenetére


vence
junior tag

A "Végszó" -t akár teljes egészében is át lehetne fogalmazni, mert nem tudom egy mondat akad-e benne, ami szakmailag nem kifogásolható.

A POCO egyébként az AnTuTu-t kivéve, miben jobb ajánlat ?!

Nem véletlen, hogy a kamera-összehasonlításoknál meg sincs említve, ott ugye másokhoz mérődik.

Nem mellesleg ez elég egyértelműen nem a "játékos" közönséget célozza, a cikk súlypontja pedig valahogy ide került, amit már a cím is előre jelez, nem mellesleg a "poént" is lelövi.
Persze nem ez az egyetlen prejudikálás ....

És a Redmagic is hogy kerül ide ?!
Egy exprimentális (under-display) bukott-koncepciójú front kamerával rendelkező (ha jól rémlik tele sincs benne!) készüléket, hogy lehet bevonni az összehasonlításba?!
Helyből kibukott, mert a minimum szintet sem teljesíti ebben a témában. Nemhogy a csúcsszintekhez hasonlítani lehetne.
Ettől függetlenül arra a "kicsit drágább" megbízható forrásra kíváncsi lennék ...

Csak ezzel is az a gond ... hogy a forgalmazás 2, napján már € 500
közeli áron is láttam az Edge 50-et!
Ha pedig valaki árakat hasonlít, akkor illene pár ismert árkeresőt is megnézni!
Ja meg a speckókat, mert minden összehasonlítás nem kicsit sántít.
Nem mellesleg, aki viszonylag tiszta Androidot szeretne, nem hinném, hogy a konkrétan meg nem nevezett Remi-k között kutakodna.

Vagy mondjuk a mostanában Best-Buy házon belüli elődöt (Edge 40 és nem a Pro !!!!!), mint nagyon érdekes alternatívát, megemlíteni ... 120k v. € 300 alatt).

Hát igen ...
Ha a telót nem sikerül a kínálatban, kategóriákban elhelyezni, + + ... akkor tényleg nehéz értelmes értékelést összehozni! :(((

(#33) Graphics válasza vence (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Árukereső abszolút nem mérvadó. ( Tele van szürke és zugGsm-mel, lerágott csont. Lehet venni ott is, persze, megkapod olcsóbban.)

Hivatalos árakat kell/ illik közölni.

Megfogalmaztál egy kritikai észrevételt, de igazából "ajánlást" nem írtál .

Szerinted mi a konkurense ennek? Mivel kéne összemérni?

Te érzésre kamerára akarod ezt kihegyezni, de ez nem ennyire fekete és fehér.

Szerk.: megint csak nem lehet szoftverre kategorizálni sem.
Mindenkinek más az igénye az adott halmazból , anyagi forrásból.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) mrThomi


mrThomi
addikt

Kár érte, mert szerintem szép telefon lett, de ez a soc nem indokolja ezt a magas árat. Bőven van konkurencia fele ennyiért ilyen képesegekkel. 100-150k között majd talán 1 év múlva jó vásár lehet

(#35) vence válasza Graphics (#33) üzenetére


vence
junior tag

Azért elég jól lehet az árukeresőt használni, csak nem a legolcsóbb árakat kell nézni ...

És a hivatalos árakkal mire lehet menni?!
Vagy megbízható és ésszerű forrásokra és a valós piaci árakra gondolsz?

De, van ott ajánlás, ha odafigyelsz ...
És egyébként is miért nekem kellene megmondani mindent?

Nem én hegyeztem a kamerára, hanem a Motorola és ebben a kategóriában most nem nagyon van hasonló teló, ill. nálunk
(EU? ) nem elérhetőek és mivel már a márkák sem szimpatikusak, ezért alaposabban ezirányban nem kutattam tovább ... de vannak.

Egyébként nekem összességében tetszik, egy nagyon kerek csomag, jó külsővel ...
A tiszta Android pedig sokaknak feltétel, nos ezek többségéből lesznek a moto-vevők.
Az árak pedig már most szépen alakulnak, ha valaki lát az árukeresőn és határokon túl is.

Megvan a magas ajánlott ár indoka is. :)

Hát ... én úgy látom a "Milyen okost vegyek?" topikból, hogy
legtöbbször döntő az OS, az UI.
Minimális a rugalmasság, nyitottság ...
Ez bizonyos szempontból (kényelmes megoldás) érthető is.

@ mrThomi

Csak 1 valós és megalapozott alternatívát mondj, ne is féláron!

És nem a SoC (AnTuTu :s ) érdekel, hanem egy hasonló, versenyképes komplex csomag, lehetőleg tiszta Androiddal.

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza vence (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Természetesen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) pusszycat válasza vence (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, h megfogadtam 1 misi antutu alatt nem veszek telefont, úgy 1.5-1.8 az már elég nekem. Nem kell nekem a csúcs. Jó kinézet, jó kamera, és mindent elrontanak a SoC-al, bár aki nem játszik annak elég lehet. Ha Snap 8s Gen 3 kap, rá repülök. De nem , meg kell várjam a Poco F6-ot, ott meg a kamera lesz közepes.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) Pinyo16689 válasza pusszycat (#37) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A Moto edge 50 ultra ilyen lesz. Alzanal elorendelheto, 359 eFt. A fa hátlapos elég egyedi, sztem.

[ Szerkesztve ]

(#39) vence válasza pusszycat (#37) üzenetére


vence
junior tag

Nincs ezzel semmi gond, mindenki arra költi a pénzét, amire gondolja.
Az írott, vágyott AnTuTu szintet pedig, csak a felső kategóriában kapod meg.

Szóval, ezt a telót nem a Te célcsoportodnak szánták.
Ennyi ...
A megoldást pedig már leírták,
az Ultra ettől még szebb készülék.
Ráadásul egyedi is, tehát nem átlagos valamit kapnak a vevői.

(#40) pusszycat válasza vence (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az nekem drága, pontosabban annyit nem adok ki egy 3 évig tartó telefonra, tovább nem szoktam használni. A max nálam a 250 e FT.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41) vence


vence
junior tag

Nem feltétlenül jó ötlet volt ez a csúcs memóriával való indítás. :s

A Galaxy A55 elméleti csúcs-változatára árat se találtam és mintha most az is gyorsabban beesett volna.

Így azért nehezebben fogja megtalálni a helyét a moto, vagy nem lesz belőle kínálat.

Az eMAG-nál most azért van mind a 3 szín, 247 eft körül.
Már csak egy jó akció kell!

(#42) mhydas99


mhydas99
tag

Nem rossz telefon es ertem hogy ropogosan erkezve 250 ezer az ara de pontosan feleennyiert lehet kapni az Edge 40-et amivel ez semmikepp nem tud versenyezni. Ha 200 ezer lenne, akkor sem...

(#43) vence válasza mhydas99 (#42) üzenetére


vence
junior tag

Igazad van, de csak félig! :D

Ár/értékben és most, tényleg sokkal jobb ajánlat az Edge 40 (Én sem tudtam ellenállni.)

A jó magas ajánlott ár csak arra jó, hogy akciósan is viszonylag jó áron el lehessen adni.
Valamelyik cikknél írtam már a moto saját shoppos akciós ajánlatáról, meg az 500 € körüli árakról is.

Azért az Edge 50 jó pár dologban "érdekesebb" az elődnél és aki épp cserélne, annak 200-tól lefelé már érdekes lehet, ha pedig jönnek a kisebb memós változatok, akkor többeknek és nagyon is ...

Kamerában azért, kicsit jobbért is elég magas a felár.
Meg ez a teló, úgy összességében jó és még csini is.

Szerintem ez a chip-set sem rossz választás, csak ezt a "PRO" dolgot
cseszték el, de azt nagyon.

(#44) mhydas99 válasza vence (#43) üzenetére


mhydas99
tag

Az araval van a baj ahogy tobben is irtak mar semmikepp nem er annyit, a konkurencia olcsobban kinal jobbat...persze a Moto most teret akar nyerni ujra Europaban ezert zuhan be az ara eleg hamar de ebbol mar latszik hogy evrol-evre magasabban adjak a keszulekeiket. Elsosorban a fiatalabbakra fokuszalnak mar caak a Pantone miatt is. Par ev es Samsung arban lesznek tartosan is. Csak epp a kamera az amivel nagyon kene dolgozniuk! Es persze a szoftverfrissitesek gyakorisagan...

(#45) mhydas99 válasza ghiottone (#29) üzenetére


mhydas99
tag

Marketing bullshit. Semmi masrol nem szol ez. Ha megnezed a kepeket latszik hogy masszivan tulszatural a szoftver. Pantone ide vagy oda ez messze van a valos kepmegjelenitestol. Iphoneok kepei (ujake) sokkal realisabb szineket ad vissza ...

(#46) ghiottone válasza mhydas99 (#45) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem ne mond, én teljesen tisztába vagyok azzal, hogy a Motorola kameraszoftvere milyen. Rengeteg Motorolám volt már. :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#47) mhydas99 válasza ghiottone (#46) üzenetére


mhydas99
tag

Rendben azt hittem a pantone garancia atvert tegwd is de akkor orulok hogy nem ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) vence válasza mhydas99 (#44) üzenetére


vence
junior tag

Figyelj, ha lesz időd olvasd át a hsz-aimat az összes vonatkozó topikban és próbáld összerakni a dolgokat.
Én elég jól ismerem a piacot és már tudtam volna venni 500 € körül ... az első héten.
Most akkor, miért indított volna alacsonyabb árral a Motorola?!
Szerintem nem rosszabb árazással indítottak, mint a Samsung.
És az árak összevetésénél vedd figyelembe a nem kicsi inflációt, Ft-gyengélkedést is!
Ők egyébként a bevezető akcióban 640 -700 között adják a Moto-Bose TWS Buds+-szal együtt, ami inkább 150 € fölött mozog a független piacon.

Én nagyobb problémának látom, hogy elsiették a bejelentéseket árú meg alig van, ha lenne, majd alakulnának az árak is.
A másik, hogy kellett volna kevesebb memóriás változat már az elején is. A moto G54-nél ez nagyon bejött, de itt már nem tűnik olyan jónak!

A Fusion-t is augusztusi szállításra jegyzi az Amazon-DE !!
Szolgáltatóknál szinte semmi.
De nagy ismert motorola seller-eknél se!

Egyébként érdekelne, hogy szerinted mik az 50 Pro-nak a valós alternatívái, mert szerintem a tesztben említettek nem igazán.
Legalábbis ezek szerintem, így nem korrekt összehasonlítások.
Szerintem egyik a Galaxy A55 lehet és nem a kisebb S23.

Szerintem az AMOLED-ek egyébként eleve nem valós színeket adnak vissza, csak lassan megszokja mindenki, mint a virtuális világot.

[ Szerkesztve ]

(#49) cs.zs. válasza vence (#48) üzenetére


cs.zs.
addikt

"...az AMOLED-ek egyébként eleve nem valós színeket adnak vissza, csak lassan megszokja mindenki..."

Nem megszokás kérdése.
Azért vettem Oled laptopot, aztán Oled tv-t, mert kifejezetten tetszik, mindig is tetszett a túlszaturált ragyogása.

...

(#50) janeszgol válasza vence (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

"Szerintem az AMOLED-ek egyébként eleve nem valós színeket adnak vissza, csak lassan megszokja mindenki, mint a virtuális világot."

Sok oledes terméknek jobb a színtérlefedettsége, mint a TN/IPS, illetve a különböző IPS-szökevényeké.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.