Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74701) Misi1980 válasza pjen (#74697) üzenetére


Misi1980
senior tag

Még nem néztem meg milyen a víz de szerintem locsolni jó lesz.Most rendeltem szivattyút majd kedden kuderül hogy mennyire tiszta.Megpróbálom nem felkeverni vizet.

mezis:Most csak kb 120cm víz van a kútban 90cm átmérőjű gyűrűben.

[ Szerkesztve ]

(#74702) mezis válasza Misi1980 (#74701) üzenetére


mezis
nagyúr

A búvár szivattyú fölött legalább 0,5 m víznek kell lennie. Gondolom a szívó cső lábszelepére is elég annyi.
(Én kerti tó leszívásához egy 2 - 3 l térfogatú, rácsos műanyagra húztam nejlon harisnyát, ezzel védem a hínártól, egyéb dolgoktól a lábszelepet.
(Megteszi egy leselejtezett is, nem kell hozzá az aktuálisat ledumálni... :DDD

Ha nem törpe vízmű, csak egy szivattyú szívja a vizet, azzal lehet a zavarosból is szívni, legfeljebb hamarabb kell szimeringet cserélni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#74703) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Előszoba felújítás miatt kénytelen voltam friss üvegszövet tapéta ragasztót venni (10 Kg), mivel idővel (kb 1 év) megromlik ezért a maradékot odaadnám valakinek akinek kell.

Több, mint 90%-a megvan, természetesen normális állapotban eredeti vödrében, 2000 Ft-ra gondoltam, egyébként 6000 a boltban az origi...

Ha valakinek kell írjon rám, Budapest XI.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#74705) pjen válasza Chaser (#74704) üzenetére


pjen
félisten

Tudod majdnem minden kérdőjeles(még az ősrobbanás is)viszont,ha újból előkerül a téma,lehet új válaszok is érkeznek.A topik gazda ugyanojan fórumozó mint Te vagy én,csak megpróbálja a vadhajtásokat nyesegetni,de nem polihisztor.

[ Szerkesztve ]

(#74708) Bacusuz válasza Dr.Zoo (#74692) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi mindenkinek,
eszembe nem jutna olyan amiért büntit kaphatnék :B
csak olyan amit lehet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#74709) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Lehet, hogy rossz helyen kérdezem de kb. mennyibe kerülhet egy vízóra újrahitelesítése?
Vízóracsere vagy újrahitelesítés szükségességét jelzi a szolgáltató de csak a csere árait részletezi. Keresgéltem a neten de se a szolgáltató oldalán se úgy egyébként nem találok újrahitelesítésre árakat.

Rickeffe

(#74710) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.

Apósék szeretnének 1-2 képet feltenni a falra. Na igen, ez még nem is lenne probléma, viszont falfűtés van. Mi a legbiztosabb módszer arra, hogy ne találjunk el csövet a falban?
Amikre eddig gondoltunk: hőkamera vagy infrás hőmérőpisztoly.
Vagy mi erre a hülyebiztos módszer?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#74711) csemberlen válasza MurdR (#74710) üzenetére


csemberlen
őstag

Van erre való érzékelő fólia, de hőkamera is jó lehet.
A lényeg, hogy ki kell kapcsolni a fűtést, és felfűtési időszakban végezni a keresést.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#74712) sanyie70 válasza MurdR (#74710) üzenetére


sanyie70
tag

Most volt Lidl-ben ilyen érzékelő pont erre való. Négyezer forint. Multifunkciós detektor. Nem tudom milyen egyszer egy villanyszerelő ismerősöm használt hasonlót az nagyon jó kis cucc volt.

(#74713) pjen válasza MurdR (#74710) üzenetére


pjen
félisten

Két oldalas ragasztó.

(#74714) biker válasza sanyie70 (#74712) üzenetére


biker
nagyúr

miért ajánlasz olyat, amit sosem használtál, és nem tudod mire jó?
Konkrétan erre NEM jó!
Fémet vagy nagyobb kiterjedésű eltérő anyagszerkezetet ismer fel (a négyezres szinte csak fémet, meg beton gerendát a tégla falban)

A falfűtés az műanyag csőben áramló víz. Ezt nem tudja detektálni.

Vannak falszerkezet vizsgáló berendezések, tegyél hozzá egy nullát, az látni fogja az üres begipszelt vezetékhornyot is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#74715) sanyie70 válasza biker (#74714) üzenetére


sanyie70
tag

Bocsi. Tényleg jó hülyeség volt. Valamiért fém csőre gondoltam. Inkább jobb lesz ha még pihenek :)

(#74716) Met válasza MurdR (#74710) üzenetére


Met
Topikgazda

Felragasztasz a falra egy vékony lécet és arra akasztod a képet vagy a plafonról damillal lógatod be, mint a galériákban :D De ha plafonfűtés is van akkor ez nem játszik.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74717) mezis válasza biker (#74714) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 5 rétegű műanyag csőben az egyik cső alumínium...

mezis

(#74718) mezis válasza Rickeffe (#74709) üzenetére


mezis
nagyúr

A szolgáltató honlapján bizonyára megtalálod.
(Néhány évvel ezelőtt egy olcsóbb szolgáltatónál 20 - 25eFt-t olvastam.
Ezt akkor kell fizetni, ha a megengedett tűrésen belül van az óra hibája. Kis és nagy áramlás mellett mérik.
A tűrés határ nagyon régen talán 1% volt. Pontos vízóra leolvasással már 10 - 20 l vízzel is elég pontosan lehet saccolni az óra hibáját. Az analóg óra leolvasásánál arra kell figyelni, hogy bármennyire is közel van a mutató egy számhoz, ha a kisebb érték még a 0 (10) előtt van, akkor még az előző szám az igazi !)

mezis

(#74719) pjen válasza mezis (#74717) üzenetére


pjen
félisten

Falfűtés cső készült tisztán műanyagból is,5-6mm vastagságban,három rétegű.Volt szerencsém gyártani ékétezres évek elején.

(#74720) csemberlen válasza mezis (#74717) üzenetére


csemberlen
őstag

Falfűtés cső kb. 5mm-es , és műanyag.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#74721) macilaci78 válasza Chaser (#74693) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Írd meg logout bejegyzésbe, akár címlaposnak is mehet. Akkor már a te cikkedet be lehet tenni az összefoglalóba, a topikját meg egy modi lezárja és átirányítja ide, illetve a cikkbe is belinkelheted.

Az előnye, hogy egy logout bejegyzést utólag is szerkeszthetsz, ki lehet egészíteni, aktualizálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74722) macilaci78 válasza MurdR (#74710) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól aládúcolod a képeket. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74723) macilaci78 válasza dewil666 (#74687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 300 k-ba benne van a vakolat, festék anyagára is?
Amúgy meg szarj a rendszerre és a saját belső faladhoz számolj még 50-100 centi pluszt minden irányba, így rátakar a szomszédra is egy kicsit elkerülendő a hőhidat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74724) Met válasza macilaci78 (#74723) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem ezt nem lehet ilyen egyszerűen. Biztos van valami társasházi törvény, vagy jogszabály.
A felvilágosultabbja már régen megcsinálta volna magának, ehhez képest végigmész a lakótelepeken és sehol nincs.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74725) Morris válasza Met (#74724) üzenetére


Morris
veterán

Békéscsabán, Gyulán rengeteg panel és és 4 emeletes tégla lakás van így szigetelve.

(#74726) szaszyka válasza Met (#74724) üzenetére


szaszyka
senior tag

Úgy tudom, hogy a homlokzat társasházi közös tulajdon, ezért a tulaj csak úgy önkényesen nem is csinálhat semmit rajta. Nekem pár éve azt mondta a közös képviselőnk szigetelés ügyében, hogy ha magamnak csinálom, akkor az önkormányzat építési hatósága meg is büntethet, mert önkényesen megváltoztatom az épület kinézetét azzal, hogy a lakásomnál leszigetelem, és ugye ezzel együtt újrafestem a falat, ami elüt a többitől. Lehet egyébként, hogy hülyeség.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#74727) dewil666 válasza szaszyka (#74726) üzenetére


dewil666
őstag

(#74723) macilaci78
Igen ebbe benne van minden (dübel, és az indító profilt is hozzá adtam, mert ugye az nem szokott része lenni a hőszigetelő rendszernek)

(#74726) szaszyka

Én is valami hasonlóról hallottam ezért kérdeztem itt meg hátha tud valaki okosságot.
Hol kellene ennek utána kérdeznem ahol tudnak hivatalosat mondani?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#74728) sketchifun


sketchifun
senior tag

Igen, rátakar a szomszéd falára. Gondolkodjunk már kicsit. Akkor nem nálad, hanem a szomszédnál keletkezik hőhíd. Nála fog penészedni a fal. Szerinted ez normális?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74729) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Update a tegnapi hunarocell díszléc ügyben:

Faternál volt Polifarbe inntaler diszperziós falfesték [link]

Felkevertem faszán fúró+keverő pálcával az aljáról a masszát.. viszont nekem így is túl hígnak tűnik.. Fedni sem fedi rendesen, csak csíkozva. Mintha nem lenne benne anyag, pedig elvileg nem lett vizezve meg semmi, 2 hónapja festett vele fater, büdösnek sem büdös.. Most megvárom, hogy megszáradjon az első réteg.. de, ha így halad szerintem 3-4 réteg rámegy, hogy rendesen fedjen.. Mindjárt nekimegyek fehér zománcfestékkel. ;] :DDD

(#74730) r.levente75 válasza Atomgeszi (#74729) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha nem lett még higítva, akkor annak pedig elég sűrűnek kellene lennie, persze viszonyítás kérdése minden. Kb 8%-ban szoktuk higítani ezt a festéket, falfüggő. A hablécre nem baj ha higítatalan!
Zománcot ne, az besárgul! :O

(#74731) Atomgeszi válasza r.levente75 (#74730) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is úgy gondolom, hogy vízzel hígította csak nem emlékszik rá. Mindenesetre ez így elég fosch..

Tisztára, mint egy leves. Ezt el nem tudom képzelni, hogy hogy lehetne felvinni hengerrel. Lehet mészfestést akart belőle csinálni, csak azzal tudom elképzelni ezt a hígságot.

De ma úgyis ráérek, majd fél óránként átmegyek ezen az 5 méteren.. aztán meglátjuk.

(#74732) dewil666 válasza sketchifun (#74728) üzenetére


dewil666
őstag

Miért is lesz a szomszédnál hőhíd? Az egész lakótömb egy hőhíd! Csak a saját részemet letakarom és esetleg ami kicsi átlóg a szomszédéra ott lesz hőhíd? Nem érted szerintem.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#74733) MurdR válasza MurdR (#74710) üzenetére


MurdR
veterán

Köszönöm az ötletes hozzászólásokat, nem ragasztjuk a falra, nem lógatjuk le a plafonról damillal, és nem dúcoljuk alá. Inkább hőkamera, az a biztos. :)

És ha már itt vagyok, szeretnék ötletet kérni térelválasztásra.
Amikor vettük a házat, akkor egy szobától megszabadultunk (vagyis a válaszfalaktól) mert iszonyú sötét lett volna a konyha. Úgy gondoltuk, hogy a szoba helyére étkezőt varázsolunk, de akkora lett a konyha, hogy csak a helyet pazaroltuk volna, mert simán befért egy asztal 2 paddal, így a másik oldal dolgozósarok lett.
Viszont rettenetesen idegesít, hogy nincs térelválasztás a kettő között, olyan érzésem van, mint ha a konyhában ülnék. A dolgozósarok pedig nem a nappali/konyha látképébe beleillő, mivel ilyen-olyan műszerek vannak itt-ott, emiatt mindenképpen valami elválasztásra lenne szükség. Na igen, de az elválasztónak a lehető legkevesebb fényt szabadna megfognia, mert a konyha fényellátása 90%-ban a dolgozó felől érkezik.


Kb így kell elképzelni.

Apácarácsra gondoltam első körben, de valahogy kezdem elvetni ezt az ötletet.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#74734) philoxenia válasza MurdR (#74733) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk homokfúvott üvegen jön át a fény, az elválasztott részről, teljesen korrekt megoldás nekem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74735) föccer válasza MurdR (#74733) üzenetére


föccer
nagyúr

Valami ilyesmi? Nem vesz el sok helyet, ellenben hasznos helyet is biztosít.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74736) MurdR válasza föccer (#74735) üzenetére


MurdR
veterán

Ez vastag. Mindenképpen olyan kéne ami nem vastagabb pár centinél, mert a pult szélénél lesz az elválasztás.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#74737) philoxenia válasza MurdR (#74736) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74738) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#74731) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát én ezt festhetném napestig.. Holnap kérek a festékboltban a két szép szememért valami 1dl mennyiségű fehér festéket, oszt jóccakát. :K

(#74739) föccer válasza Atomgeszi (#74738) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyere át hozzám, adok Hera beltérit. Azzal nem lesz baj. Maradt a WC festésből, csak hozzál neki edényt. Bp XX. ker

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74740) Atomgeszi válasza föccer (#74739) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát sajnos Mohácstól messze vagy.. Ha nem tudnak adni, veszek valami platinum fehéret, aztán kifestem a fürdőt is.. Már illene.

Ja nem.. Mert 3 hónapja a közös képviselő cseszi intézni, hogy a kéménynél ne ázzon be a tető.. :W

(#74741) philoxenia válasza Atomgeszi (#74740) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy évig kb. eláll az a festék... Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74742) föccer válasza Atomgeszi (#74740) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, erősen deficites lenne... :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74743) szaszyka válasza MurdR (#74733) üzenetére


szaszyka
senior tag

Vannak már olyan “tejüvegek”, amik alapból nem átlátszók, de gyengeáram hatására(12V?) átlátszóvá válnak. Biztos nem olcsó, de nagyon jól nézhet ki egy olyan fal.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#74744) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi srácok, sajnos a Praktiker is deficites lenne, mert az is 60 km-re van tőlem. :DDD

Megpróbálom a helyi boltban, csak idénre már úgy terveztem, hogy befejezem a festést, aztán lehet folytatni. :DDD

(#74745) philoxenia válasza Atomgeszi (#74744) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdezd meg!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74746) Atomgeszi válasza philoxenia (#74745) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, hozzájuk járok. Holnap be is megyek. :)

(#74747) sketchifun válasza dewil666 (#74732) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerinted, ahol a szomszéd falára rátakar a szigetelésed, nem fog találkozni a hideg és a meleg? Nem az a baj, hőhíd esetén, hogy az az anyag jobban bevezeti a hideget. Az a baj, hogy ez a hideg találkozik a meleggel.

De te tudod, én nem szólok bele.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74748) macilaci78 válasza Met (#74724) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Helyi, kerületi önkormányzatok szabályozhatják az utcaképet. Ballagjon be a jegyzőhöz és kérjen állásfoglalást, van-e akadálya az egyéni hőszigetelésnek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74749) mezis válasza szaszyka (#74743) üzenetére


mezis
nagyúr

Az LCD monitor pl ilyen. Amikor fekete, akkor nem átlátszó, amikor meg fehér, akkor átlátszó. Sőt az átlátszóságot szabályozhatod a RGB szerint is ! :D

mezis

(#74750) dewil666 válasza sketchifun (#74747) üzenetére


dewil666
őstag

Csak azt felejted el hogy a meleg felfelé száll! Ergo (meg is mértem) 3-4 fokkal van melegebb a plafon közelében (léghőmérséklet) és a függőleges falak is melegebbek lentről felfelé haladva. Így fent nem penészedik a fal hanem lent ahol közelebb van a padló. Padló szint felett 10cm-el a fal 15 fokos, plafon alatt 10cm-el 22fokos a fal.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.