Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74851) gerisz23 válasza intensa_man (#74850) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha anyag munkadíj akkor olcsó.Ha csak munkadíj akkor reális,pláne ha számlával csinálják jó minőségű anyagokkal. Mondjuk az se mindegy hol van a ház ;]

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74852) Ferike81 válasza intensa_man (#74850) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem ~200nm teljes elektromos felújítás alsó felső szint teljesen külön kialakítással, padlóban vezetve, falban vésve. Összesen 72db dugalj, 34db kapcsoló, 2db 24 modulos, 2db 8-as beépíthető dobozban összesen 38 db kismegszakító, firelék almérő. Az első 24 modulos dobozig a vill órától 5x10-es kábellel, onnan a többi dobozig 5x6os. Alsó szint 2,5-es rézzel (itt üzlet lesz), felül csak a konyhába megy 2,5-es máshol 1,5-es réz. Minden kismegszakító, firelé főkapcsoló, dugaljak, kapcsolók Legrand. Anyagban 600K fölött járok, munkadíj az baráti 200K. Az ország keleti vége. A cuccokat én szedtem össze, végigjártam a fél országot, de megérte.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#74853) csemberlen válasza intensa_man (#74850) üzenetére


csemberlen
őstag

489.999Ft-ért vállalom. Viccet félretéve ha ez anyagos ár akkor fogadd el gyorsan.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#74854) intensa_man válasza Ferike81 (#74852) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm mindenkinek a választ, megerősítettetek abban, hogy jó választás. Az anyagot nem tudom, de ismerős ajánlotta, akinél már dolgozott. Schneider cuccok lesznek beépítve.

(#74855) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lakás felújítást tervezek viszont csak egy szobát kezdésnek.
Kérdés az lenne érdemes/lehet e csak egy szobát átvezetékelni ?
Úgy gondoltam hogy a szoba betápjáról indulna el csak a réz,
aztan később haladnék tovább.
Van ennek valamiféle kockázata ? gondolok itt arra hogy keverem
az ALU t a RÉZ zel ?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74856) macilaci78 válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alut rézzel keverheted, van rá megoldás. Paszta, WAGO, stb.

Azért nem látom sok értelmét, mert a toldásmentes vezetékek előnyösebbek, illetve egyes fogyasztóknál előírás is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74857) suits


suits
tag

Hi!

Kerestem de nem igazán találtam semmi árat neten ezzel kapcsolatban azért kérdezem itt.Lenne egy úszókapu görgösor amin van 2*3 db fém kerék.Ezekből a kerekekből el kellene venni 1mm átmérőt hogy jó legyen a kapu vasalatába.Egy esztergályos kb mennyiért vállal egy ilyet?Csak úgy kb mert nekem elképzelésem sincs

(#74858) pjen válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


pjen
félisten

Kis megszakítóba is mehet egyik oldalon réz másikon alu.

(#74859) DonThomasino válasza macilaci78 (#74856) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szobánként mindig van egy kötődoboz nem ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74860) gerisz23 válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


gerisz23
őstag

Csinálhatod nyugodtan szobánként.Konyha kényes,ott lehetőleg kötés nélkül szerelhető.Szobába sima dugaljak meg világítás mehetnek kötve is,túl nagy terhelés úgyse lesz rajtuk gondolom.Persze ha nem villannyal fűtesz...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74861) pjen válasza DonThomasino (#74859) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy van.

(#74862) DonThomasino válasza pjen (#74861) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az nem kötelező ?
Ha esetleg nincs gondolom csinálhatok is.
Szóval úgy tervezném hogy a szobába beállok egy 2.5 vagy 4 es vezetékkel
egy kötődobozba onnan pedig mennének 1.5 esen mindenhova külön-külön.
NIncs valami leírás hogy szokták/kell ezt terzvezni ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74863) gerisz23 válasza DonThomasino (#74862) üzenetére


gerisz23
őstag

Csinálj külön világítás meg dugalj áramköröket.Dugalj 2.5 világítás 1.5 .Egy dugalj körre max 5db dugalj fűzhető fel-de ha tudod hogy nem lesz egyszerre mind használva akkor nem kell túlbonyolítani.rezet aluval csats vagoval kösd.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74864) ttower válasza gerisz23 (#74863) üzenetére


ttower
aktív tag

Mennyire kell ragaszkodni az öt dugalj/kör szabályhoz? Ha az egyikbe berakok egy nyolcas elosztót, máris borul a dolog. Illetve ha van bedugva éjjeli lámpa, ébresztőóra, telefontöltő, laptoptöltő és neadjisten egy tv, nem hiszem, hogy bárminek gondot okozna egy hatodik eszköz.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#74865) mezis válasza ttower (#74864) üzenetére


mezis
nagyúr

Semennyire. Azt kell megsaccolnod, hogy honnan kap majd áramot a vasaló, hajszárító, villany kályha és más hasonló nagyfogyasztó. Világítás, TV, töltők ma már sokkal kevesebbet fogyasztanak.

A konyha, barkácsműhely más eset !

mezis

(#74866) YAS-dude válasza gerisz23 (#74863) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem kell, hogy csatos wago legyen, csak nyomja tele alu plus pasztával.

(#74867) pjen válasza YAS-dude (#74866) üzenetére


pjen
félisten

A csatos wago inkább az MKH vezetékhez kell.Alu- hoz paszta mindkettőnél ajánlott.

(#74868) sketchifun válasza intensa_man (#74850) üzenetére


sketchifun
senior tag

Munkadíjnak sok, anyaggal együtt kevés, legalábbis szerintem.

Milyen kivitelezési időt ajánlottak?

Tisztázd vele a dolgokat. Ez az ár mit tartalmaz.

Fontos a szerelvényeket is tisztázni. Ő veszi, azt amit előre megbeszéltetek az ajánlat előtt, vagy az már a te költséged?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74869) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, villanyszerelő szakikhoz lenne kérdésem, társasházban lakok, 4-5 éve fel lett újítva a lakásban a teljes villamos rendszer rendesen becsövezve, minőségi Legrand cuccokkal, fi relével.
Pár napja az egyik szomszéd lakásban a kontár villanyszerelők felújítás közben csináltak valamit amitől a lépcsőházban olyan túláram vagy túlfesz keletkezett hogy több lakásban kicsapott egy csomó készüléket. Én szerencsére amikor nincs használva akkor lenyomom az elosztókat, így megúsztam annyival hogy 3 adaptert elvitt a jelenség, a rákötött cuccoknak nem lett baja, de volt akinél a tévét is megölte.
Az lenne a kérdés hogy ilyesmi ellen mit érdemes berakatni a fi relé mellé a biztosíték dobozba? Villámvédelemben nem gondolkodok, erre a földben jön minden kábel. A hosszabítókból a legtöbb védett de nem tudom az ilyen esetekben mennyit érhet.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74870) gerisz23 válasza Ra3 (#74869) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem nagyon tudsz ellene védekezni,túlfesz levezetővel lehetne de az se biztos hogy megvéd.
Azért érdekelne mit csináltak,belevágtak a fővezetékbe?

Alu-réz témához,én csatos wagoval kötöm pasztával,úgy nem kell agyongyömöszölni az alut,később viszont könnyebb oldani a kötést mikor az is cserélve lesz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74871) Ra3 válasza gerisz23 (#74870) üzenetére


Ra3
őstag

Elképzelhető, majd holnap utánajárok, már egy hete össze-vissza lógnak a vezetékek a lépcsőházban a villanyóraszekrények környékén is.
Ez vagy ez érhet valamit?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74872) mezis válasza Ra3 (#74871) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha sikerült az elektromos művektől jövő nulla vezetőt megszakítaniuk, akkor a lakások fogyasztóin keresztül fázis kerülhet a nullára és ha az nem azonos a készülékeden lévő fázissal, akkor csúcsban akár 600V-ot is kaphatott a készüléked.
Ilyenkor inkább a hagyományos transzformátoros tápegységek, villanymotorok szoktak tönkre menni, és a kapcsoló üzemű tápegységek, készülékek túl szokták élni.

mezis

(#74873) Ra3 válasza mezis (#74872) üzenetére


Ra3
őstag

Emeletenként van mindhárom lakáshoz villanyóra egy közös szekrenyben, ott okoztak valamit, de érdekes módon csak azon az emeleten meg eggyel feljebbb égtek ki eszközök, lejjebb az első emeleten ha jól tudom nem. Nálam is azok a tápegységek mentek ki amik a legközelebb voltak a villanyórához. A lakás távolabbi pontján lévő adaptereknek nem lett baja.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74874) pjen válasza mezis (#74872) üzenetére


pjen
félisten

Én már láttam ilyen O szakadásos 2 fázist,ott két hűtő és egy projektoros Tv is ment a levesbe.

(#74875) gerisz23 válasza Ra3 (#74873) üzenetére


gerisz23
őstag

Ahogy mezis is írta,jó eséllyel valamit a nullával csináltak,megbontották vagy ilyesmi.
Ez ellen nincs hatásos védekezési mód,max egy jó biztosítás.Illetve nekik kellene megtéríteni a károkat amennyiben nem a szolgáltató emberei.

pjen: üzemvezetőm utcájában is volt 4-5 éve,ott trafónál durrant el a nulla sín,egy egész utcát rendbe rakott.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74876) Nkboy válasza gerisz23 (#74875) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ezt most hogyan kell elképzelni?
Például nálam (kockaház, vidék), ami bejön oszlopról áram, ha ott megszakad a nulla akkor gáz van?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#74877) pjen válasza Nkboy (#74876) üzenetére


pjen
félisten

Ha 1 fázisod van akkor biztos,hogy nem.

(#74878) Ra3 válasza gerisz23 (#74875) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi az infókat, ahogy írtam szerencsére olcsón megúsztam, kíváncsi leszek mit mond a biztosító a szomszédoknak.
Mégegy kérdés, szünetmentes tápegység ér valamit az ilyen jellegű veszélyek ellen? Régóta gondolkodok valami kisebb Apc egységen, úgy egyébként is nyugodtabban hagynám otthon a nast, routert, egyebeket bekapcsolva.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74879) gerisz23 válasza Ra3 (#74878) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jól emlékszem létezik szünetmentes ami jó ilyen esetre.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74880) Chaser


Chaser
titán

személyes tapasztalat parafa tekerccssel
jó, nagyon jó:)
4mm-est vettem, gyönyörű natúrban is - ez szubjektív - viszont igen sérülékeny széleknél, hát ezért nem lehet belőle padló...:) viszont mennyezeti burkolónak pl tökéletes, de ahogy néztem falra is simán
hőszigetelési hatását megéreztem mikor arra térdeltem és úgy vágtam, se nem nyomott mint a gipszkarton, és éreztem hogy visszaveri a testhőm egy részét, hasonlóan mint az eps/xps, 5cm-es xps többert vert vissza, de ez 4mm
kb olyan mint egy természetes gumiszőnyeg, valószínűleg ezért is jó hangelnyelő, hang gátlásáról még nincs tapasztalat, néhány részere nem került fel karton, kell még kábelezni meg agyalni mit merre, de nem sok felület maradt ki, mostantól figyelem hallom-e még a nénit :d
ahogy néztem simán lazúrozható, glettelhető, sok helyre fel tudom használni a maradékokat is, ha rájön az ember hogy csinálja akkor könnyű vágni mint a vajat

___
elmű/h tarifa
hát kijöttek, cseréltek órát, nem kötötték be, szerintük nekik nem lehet, ügyintéző szerint csak nekik lehet, úgy rémlik itt is vagy klímás topikban akiknél csinálták fixre kötötték, no sebaj, megoldjuk, de így ráköthetném a fél házat, 16a, de kérhettem volna 32-t is a nappali 32 mellé...:)
valaki mondta majd ők határozzák meg hány a-t adnak, nálam biztos nem úgy volt, nekem kellett kérni mennyi legyen, mondtam 10a is bőven sok, így lett 16

szerk:
gerisz23
egy dugalj körre mért csak 5 köthető? 1,5-es simán bírja a kis fogyasztókat, egyik körnél 5-össel kezdődik a lánc de megy tovább, van egy másik kör ahol valszeg 10 is lesz egymás mellett/alatt- leendő pc-nek majd ha úgy adódik h lesz, pc/monitor/olvasólámpa/nyomtató/hangfal, ez magában 5, ha router is ott lenne 6, és bármi egyebet akarnék használni már elosztó/hosszabbító kell, annyi erővel rakhatnék egyet meg egy 10-es hosszabbítót:) -
nálam 1,5-es mbcu van kicsiknek, az ha jól rémlik legalább 5kw-ot tud tartósan

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74881) gerisz23 válasza Chaser (#74880) üzenetére


gerisz23
őstag

Mit teszel rá,klímát?A regisztrált szerelődnek kell az óráig megcsinálni,ott viszont a szolgáltatód köt rá,meg ők is veszik át legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74882) Chaser válasza gerisz23 (#74881) üzenetére


Chaser
titán

klímát persze, én is így tudom, ügyintéző is ezt mondta, az elműsök meg azt h nem, de kössek be kismegszakítót a klíma elé, oké, kérdeztem életveédelmi funkciót ellát? nem, h betáp és az óra közt van egy bejárati ajtónyi különbség, ha nagyon le akarnám kapcsolni azt megoldanám kívülről is, de ha már nem kötötték be kap egy kismegszakítót a betáphoz ha a mester megcsinálja:) azért felhívom jövő héten őket, és én is közölni fogom h a telefonom rögzít, és nem kötötték be a klímát mondván ők nem nyúlhatnak hozzá, későbbi bonyodalmak elkerülése végett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74883) Chaser


Chaser
titán

hamarosan megcsinálom az ablak feletti beépített redőny hő és hangszigetelését, ott van mihez mérni,a jelenlegi 5cm eps-t hangot nem sokat csökkent, a régi takaró fa rész és alatta egy porfogó szivacs többet ért hangnál legalábbis, lesz kb 15cm-em, így simán "oldható lesz" a záró burkolat
most lenne jó még egy fél tábla rigips blue karton parafa mellé ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74884) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Márciustól folytatom a házfelújítást, most jönnek a szobák. Teljes aljzatcserét tervezek ott is, új víz és hőszigeteléssel.
A kérdés, h ha a szobákba már nem rakok padlófűtést, érdemes tenni alulra hőtükrös fóliát a hungarocell tetejére? Vagy ezesetben a hungarocell alá?

Csináltattam álmennyezetet végig és oda rakattam párazáró hőtükröset végig, rendesen érezni h sokkal melegebb van azon területen ahol alul (padlófűtés alá nyilván raktam) felül is van hőtükrös, noh meg persze számít az aljzatba rakott 5cm lépésálló nikacell is.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#74885) Csabroncka válasza Nkboy (#74876) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért nem gáz, mert az órád előtt a villanyszerelő az oszlopról jövő nullát közösíti a földelőszondádról jövő vezetékkel, és innen megy tovább ismét szétválasztva a védőföld és a nulla (áram irányának szempontjából mindegy, mert mindegyik föld potenciálon van).

Az általad említett probléma ott kezdődik, amikor (pl spórolás anno a panelekben vagy társasházakban), hogy nincsen külön védőföld a mérőóránál, csak a lakásfőelosztónál. Emiatt a szétválasztást (PE N) a kismegszakítóknál végezték - na ha ilyenkor megszakad a nulla a felszállóban vagy a szétválasztás előtt, akkor az végzetes, hiszen az áram arra fog folyni amerre éppen tud...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#74886) intensa_man válasza sketchifun (#74868) üzenetére


intensa_man
tag

Nagyjából 10 nap, két hét. Minden anyagot Ő hoz, számlát kapok a vásárolt dolgokról. Korrekt srác az előző munkája, és a kommunikáció alapján. Ja, és mert valaki kérdezte... Bagon van a munka.

(#74887) gerisz23 válasza Csabroncka (#74885) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha megszakad a trafó szekunder nullája akkor a földelések csak kárenyhítésnek jók ugyanúgy,nem fogja megvédeni a berendezéseidet ha 3 fázisod van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74888) sketchifun válasza intensa_man (#74886) üzenetére


sketchifun
senior tag

Akkor jó ár. Nagyon jó. Én drágábban dolgozom.

Milyen szerelvényekkel egyébként?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74889) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Cserepeslemez alsó-felső végeinél mit kell tenni, hogy ne menjen be a bogár, szél, stb?

-

(#74890) YAS-dude válasza Chaser (#74880) üzenetére


YAS-dude
őstag

"nálam 1,5-es mbcu van kicsiknek, az ha jól rémlik legalább 5kw-ot tud tartósan"
Hűha. Ez hogy jött ki? 16 ampert bír tartósan, de max 13 amperre kell biztosítani. 16x230 az meg ugye csak kb 3.6kW...

(#74891) sketchifun válasza YAS-dude (#74890) üzenetére


sketchifun
senior tag

Bírja az, csak nem tartósan.

5kw,az 5000W. Osszuk el a névleges hálózati feszültséggel, az 230, és máris 21A-nél járunk. Az egy csöppet sok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74892) pjen válasza sketchifun (#74891) üzenetére


pjen
félisten

"c"csoportban 25A az 1,5mm Cu terhelhetősége,és "B"ben is 20A.

(#74893) sketchifun válasza pjen (#74892) üzenetére


sketchifun
senior tag

Csoport alatt mit értünk? Persze, bírja, értem, tudom is, de nem az alapján tervezünk és kivitelezünk, hogy a másfeles hosszabbító meddig bírta a kéttalicskás betonkeverőt, na.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74894) Chaser válasza YAS-dude (#74890) üzenetére


Chaser
titán

nem hinném, ha igen minden spec téved ( :

1,5-es mbcu 20a, biztosítéknak 10a van feltüntetve, a normál csőben húzott 1,5-es kábelre is, és c csoportosra is, ezt mondjuk nem értem, első 16a, 2. 20, 3. 25-öt tud
20a 4,6kw, ennek a fele 2,3 aminél nyilván jóval többet tud tartósan is, de tudjon csak 10a-t, azzal is elég sok mindent lehet etetni
a kérdés az volt, mért nem lehet egy körre 5 konnektornál többet tenni? 10 fogyasztó is adott eszközöknél bőven tud 1kw alatt enni - más kérdés ha erre rádugják a porszívót miközben 1,5kw-os bontó kalapács is bezizzen ( : -, de átmenetileg bírnia kellene simán
nálam gagyi hosszabbítókról ment esetenként 2 nagy gép, 3kw körül 10a terhelhetőséggel, égésnek nyoma sincs, és volt hogy elég sokat mentek együtt

sketchifun ezért jó ha az ember egy része informatikus, kb két hónapja már tudom mi az a, b, és c csoport, pedig nem vagyok villanyász és nem is leszek..:)
a: csőben húzott kábel
b: dupla szigetelésű vakolatban vezetett kábel
c: "egyszerű főáramköri vezeték szabadon szerelve, egyszerű segédáramköri vezeték rögzítetten, szabadon vagy terített szereléssel."
ezt nem tudom pontosan mit jelent, forrás, de mindenhol ezek az adatok vannak
nálam mbcu minden kábel, kivéve villanyokhoz néhány helyen vezetékelés van, főzőlap/mosógép/mosogatógép /bojler/elektromos radi 2,5-es, sűtő 4-es, az csak normál, nem mbcu, többi kör 1,5-es, de összesen van 20, én úgy számoltam nem nagyon tudnám leégetni semmivel
egyedül a szárítógép nem volt betervezve, és már karton mögött kábelezés nem lesz, de hűtő, micro is kapott külön kört, megkapja a micro körét és probléma megoldva, azok a gépek kb 2kw körül esznek, de havi szinten lebontva nem sok üzemórát igényelnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74895) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Digitális multimétert 4-5 e ft értékben milyet érdemes venni?
főként vezetékek szakadásának kimérésére, falban menő kábel erek azonosítására , elemek kimérésére használnám

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#74896) mezis válasza Bacusuz (#74895) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez kb a 9000. ajánlat, itt abbahagytam a böngészést.
Nem tűnik rossznak.
Kicsi legyen ? Automatikus méréshatár váltású legyen ? .....

mezis

(#74897) Chaser


Chaser
titán

16a-s kismegszakitok maradhatnak a 1,5es mbcu-n, vagy csereltessem 10-esre? 16 is 3,7kw utan kilo, annyit meg azert illene akar orakon keresztul is gond nelkul tudniuk
Ha nem tevedek nagyot, az mbcu nagyobb terhelhetosege abbol ered, h vakolatban kozvetlenul konnyebben szabadul a hotol, csoben huzott normal szigetelesu pedig nehezebben, illetve a dupla szigeteles miatt szivargasi aram v athuzas is kisebb lehet, a c csoport pedig az lehet nemi matekozas utan ami nalam van, almennyezet felett szabadon futnak, bar ilyen teljes megoldast kb akkor van ha betap is onnan van es szerelvenyek is mennyezetben v kozvetlen alatta vannak, de csak tippek, nem vagyok villanyasz, nalam az kimerul max 24v es +/- felallasban:)
Esetemben fofalnal betap, onnan felfutnak almennyezet szint fole a kabelek, onnan egy kanyar, egy cw75-os profil ( : es onnan futnak tovabb lefele a falakba, kiveve nehany ami betaptol a hoszigetelt karton fal mogott fut, anak nem is orultem, de minden nem lehet tokeletes, betaptol ha melegszenek legalabb futik a fofalat meg a belso vakolatot mint egy futoszonyeg ((( :

Szellozteto ventik meg hatra vannak, jol matekozom ha nem akarok kabelt latni, akkor konnektor helyett pl 80as szerelodobozba fixre kell kotni, vagy 100as nagyba akar kulso konnektor is beleferhet? Most meg tudok legozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74898) csibor válasza mezis (#74896) üzenetére


csibor
őstag

Erről jut eszembe, lidl-ben is lesz multiméter 4,5K-ért. Az mennyire vállalható?

(#74899) fero02 válasza Chaser (#74897) üzenetére


fero02
veterán

16A -> 2.5 mm^2
13A -> 1.5 mm^2

(#74900) philoxenia válasza pjen (#74877) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amúgy viszont mivel minden fogyasztóhoz csak egy fázis megy alapból a nullára hogyan kerülhet a másik fázis? :F Nem vagyok hülye, el is hiszem, ha mondjátok, csak rajzoljon már valaki egy mórickarajzot légyszi...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.