Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74302) Hoek válasza Toobee (#74186) üzenetére


Hoek
tag

Nekem ők csináltak:
http://www.tetosikablak.hu/
Semmi gond nem volt. Szintén XX.ker.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#74303) Chaser válasza gerisz23 (#74296) üzenetére


Chaser
titán

nálam 16-os ment mindenhova, baj? mbcu van nálam, ahogy néztem specekből 10-20%-nyi többlet terhelést bír mint a sima amit csövezni kell
ez a c16 mi és mért kell porszívóhoz? 1200w-os a kis karcher, régi rendszer kerámia(?) biztosítékjával is jól elvolt, a 1,5kw-os bontókalapács is, meg minden melós gép
jut eszembe, néhányszor láttam itt h bojler elé illik berakni valamit, mit és hova? kapcsolótáblába, vagy a bojler konnektora elé? valami életvédelmi relé rémlik, esetleg a fi relé ami az egész rendszer előtt van elég magában?

Mate próbálta a szaki, h külön kismegszakítóval lehessen kapcsolni, mivel pont két hely maradt csengővel együtt, de valamiért nem lehetett, így nem lesz csengőm, amúgy sem szeretem h bárki bezörgethet, kaputelefon maradványát is kukáztam ( : erre a hülyeségre is a mester beszélt rá, kár volt, ha nagyon akarok "wifis" csengő pár ezer ft

szerk: világítást én is mondom, nálam minden helyiség világítása külön körön megy, egyedül a fürdőé nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74304) AndrewBlase válasza #46372352 (#74301) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Attól, hogy kitekered a csavart, a tipli nem fog kiegyenesedni, nem rugós az. Ahogy tekered kifele a csavart, azt meg kell nyomni a tipli irányába, hogy visszaegyenesedjen a tipli. :K

Miért mindig én???

(#74305) csemberlen válasza #46372352 (#74301) üzenetére


csemberlen
őstag

Dehogy egyenesíti ki!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#74306) DoItYourself válasza Toobee (#74186) üzenetére


DoItYourself
addikt

Gondolkodj valami árnyékolón, ami a külső síkon van (pl. zsaluzia).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74307) gerisz23 válasza Chaser (#74303) üzenetére


gerisz23
őstag

A az áram/keresztmetszet az szabvány-rövid idejű túlterheléstől a 1,5-es MCU sem melegszik túl.
Némely porszívó induláskor nagyobb áramot vesz fel mint 16A,azért kell neki C-s kismegszakító.
A csengőt mi is szoktuk kismegszakítózni,sőt kell is biztosítani,lehet hogy nálad nem fért be neki külön bizti.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74310) pjen válasza gerisz23 (#74307) üzenetére


pjen
félisten

Csengőhöz mekkora kismegszakítót szoktatok tenni?

(#74311) sketchifun válasza #46372352 (#74308) üzenetére


sketchifun
senior tag

Neharagudj, hogy ezt így kell megtudnod, de amit írsz, baromság. Nem így működik, többen leírtuk.

Az emelő, amit linkeltél, annyiban külömbözik, hogy a menetes szár, amit hajtassz, két ponton csatlakozik a szerkezethez. Egy helyen fixen, a másik helyen menettel. A molly nem ilyen. Egy darab menet van benne, semmi más. A betekeréssel összehúzás csak azért működik, mert a bennelévő csavar feje felül a tipli szélére.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74312) macilaci78 válasza #46372352 (#74301) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak annyira fog kiegyenesedni, mint a meghajlított lemez, miután elengedted.

Az a nagy különbség az emelő és a tipli közt, hogy az emelőben arra kialakított forgástengely van, míg a tipliben az anyag deformálódik. Próbáld meg az emelő elgörbült szárát kiegyenesíteni a kar tekergetésével! :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74314) gerisz23 válasza pjen (#74310) üzenetére


gerisz23
őstag

2 vagy 4A.Igazából a 2A is nagy neki,ha biztosra akarsz menni teszel be megfelelő üvegbiztosítékot is a kismegszakító után.Lehet kapni hozzá foglalatot.Úgy lehet nagyobb a kismegszakítód,azzal tudod kapcsolni a csengőt,a zárlatvédelmet megoldja az üvegbizti.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74315) DoItYourself válasza DoItYourself (#73964) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ilyen lett:

Egyszerűsítette a dolgot, hogy a pult vízszintes volt, azzal nem kellett külön foglalkozni, felül viszont macerás volt a kevés hely miatt dolgozni. A sarok nem sikerült vmi fényesen, 5-6mm lett a fuga,a többi helyen 3-4mm. Gondolkoztam rajta, hogy valami sötét színnel fugázom ki, ill. szilikonozom ki a pultnál. A sarokba is szilikont illik tenni, ugye?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74316) pjen válasza gerisz23 (#74314) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább mindenkit lebeszélek a modul csengőről,főleg a nullát kivíve a nyomóhoz.Berakom a kiselosztóba az előszobában,ráhajtom a fedőt,becsukják az ajtót és mehetek csengőt cserélni.mert nem hallják.Ha védelemnek üveget teszel,lekapcsolni akár modul kapcsolót is tehetsz,vagy nagyobb kismegszakítót,sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#74317) gerisz23 válasza pjen (#74316) üzenetére


gerisz23
őstag

De ő már negvette ha minden igaz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74318) Met válasza DoItYourself (#74315) üzenetére


Met
Topikgazda

A pultnál mehet a sziló, a sarkot minek szilóznád, oda is fuga.
Jobb fuga anyag gyártóknál van a fugával azonos színű sziló.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74319) runner 125 válasza DoItYourself (#74315) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vagy teszel minőségi alu vízzarot körbe, ez nem gagyi műanyag vastag, hanem anyagban full alu, fel kell szilozni, enyemen is ilyen van körbe.
Sevroland.hu-tol tudsz rendelni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#74320) Chaser válasza DoItYourself (#74315) üzenetére


Chaser
titán

jól látom csak a két bútor mögé raktál csempét, alsó alá kicsit be szokták engedni, és még bútor előtt csempéznek, pont h ne legyen macerás
vízvetőt ajánlanék is, a két pult összekötéséhez is van alu profil

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74321) DoItYourself válasza runner 125 (#74319) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi, a sziló mellett döntöttem, gagyi műanyagot meg sose többet, olyan már volt, ótvar is lett hamar.

(#74318) Met: köszi, úgy lesz.
(#74320) Chaser: a konyha már több mint egy éve kész van, most volt idő csempézni, anno nem volt rá alkalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74322) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Lehet, én vagyok a defektes, de nem tudok azonosulni a szilózással egy bútor esetében. Nem lehet szépen bontani, sok utómunkát kíván. A linkelt alu profil se ment meg a szilótól és tuti egy élmény lehet levakarni róla, ha valamiért el kellett venni a bútort. De legalább eltakarja a hézagot, ahol a víz alá folyhat, a bútor meg csak ázik... Azzal sem tudok azonosulni, hogy az alsó konyhaszekrény mögött ne csempézzem ki, de ebben legalább látom a logikát. Abban viszont nem, hogy egy szekrény mögött nem kell kifesteni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74323) Chaser válasza DoItYourself (#74315) üzenetére


Chaser
titán

úgy más

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74324) runner 125 válasza DoItYourself (#74321) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak ne sarguljon be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#74325) DoItYourself válasza runner 125 (#74324) üzenetére


DoItYourself
addikt

A fekete tuti nem fog, azzal húztam ki a mosogatót is. :)

(#74322) macilaci78: konyhabútor mögötti festés-csempézés: ízlések és pofonok. A pult és a fali csempe közé mit tennél, ha se a sziló, se az alu léc nem jó?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74326) macilaci78 válasza DoItYourself (#74325) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szokásos műanyag/PVC vízvetőt

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74327) r.levente75 válasza macilaci78 (#74322) üzenetére


r.levente75
addikt

+1, úgy ahogy írod. :K

(#74328) runner 125 válasza macilaci78 (#74322) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nos, én ezt a szilózott alu profilt idén lebontottam 5 év után, mivel az egész ház felújítása miatt ideiglenesen kikerült az 5 éve csináltatott konyha (új csempézés, új aljzat, padlófűtés, új villanyászat).
Szike pengével végigvágtam mindkét felét és némi erőfeszítéssel ugyan, de tökéletesen feljött az egész alu profil.
Sajnáltam kikdobni az egészet, noh meg volt vagy 10k, így dremmellel szépen 5 perc alatt lepucoltam róla a maradék szilót, a munkalapra meg volt szilo oldóm, így onnan is feljött tökéletesen, majd új szilóval ment vissza.
Szerintem nem akkor ördöngőség, mint hiszed.
Viszont ezeke a qrva vastag, szilikon csíkos, kamu alu vízzárók szvsz undorítóak. Bemegy a szilikongumi alá minden kosz, az is besárgul, emellett tényleg ormótanul nagyok.
Ez az anyagában is nyers 15 x 15 mm-es alu vízzáró szerintem ízléses, a sziló nyilván nem látszik mögött és cserébe tökéletesen is zár.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#74329) föccer


föccer
nagyúr

(#74330) sketchifun válasza föccer (#74329) üzenetére


sketchifun
senior tag

Itt vajon mi történt? :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74331) dh66e válasza sketchifun (#74330) üzenetére


dh66e
veterán

Ez egy barlangrajz-csak barlang nem volt a friss járdabeton adta magát-ami egy fútó medvét ábrázol.Nem is rossz egy gyerektől. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74332) Chaser válasza föccer (#74329) üzenetére


Chaser
titán

"about:blank"
jogos, inkább bele se kezdjünk, úgy nem lesz baj ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74333) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Szóval az a helyzet, hogy otthon nekiálltam az előszoba mennyezetnek (panel) és 80 % után látványosan alig tudtam fúrni. Gondoltam elkopott a szerszám a kemény cocializmus betonjában, vettem normális négy élű dewalt fejet. :(

Ez sem megyen, több helyen is próbáltam végül, az oldalfalon, de alig üti be a fúrót. Szóval az Einhell akkus pneumatika megdöglött :( mi legyen most :F

Valami ilyesmire gondoltam, kérdezném a betontudósokat, hogy ha a panellakásom akarom szétfúrkodni olyan 10mm-es méretig, akkor ez jó választás?

"in medias res"

(#74334) r.levente75 válasza Csabroncka (#74333) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy ilyen is megteszi.

(#74335) YAS-dude válasza Csabroncka (#74333) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jó. De kb bármelyik normális vezetékes ~2 kilós sds fúrókalapács jó arra amire kérdezed. De az alant is említett Makita 2470 egy jól bevált klasszikus és olcsóbb mint a dewalt amit kinéztél.

[ Szerkesztve ]

(#74336) Met válasza Csabroncka (#74333) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkussal neki állni ilyen munkának?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74337) Csabroncka válasza r.levente75 (#74334) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt néztem még ez is elég jó áron van a 3 év garival! Egyébként THX!

Most azon gondolkodom, hogy lehet azért elviszem szervizbe, mondjanak rá valamit.....

Met: lazán ment, mint kés a vajban (8db 8-as lyuk 40mm mélyre/akku), nem volt probléma az említett hibáig!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#74338) fasyrt válasza Met (#74336) üzenetére


fasyrt
őstag

Mint a huzat! Le a kabellel, tömlövel!

(#74339) r.levente75 válasza Csabroncka (#74337) üzenetére


r.levente75
addikt

Az is brutális, nincs akadály!

Egy ilyenhez is van szerencsém, ez akkus, itt az akksi és a töltő irreálisan magas, de ezzel szoktunk állványcsavarokat befúrni 16-os átmérővel 15cm mélyen állványozáshoz. Mint a vajat...

(#74340) Csabroncka válasza r.levente75 (#74339) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálam sajnos az akksik nyíródnak ki mert már öregek, 24-voltos elég nehéz, de a gép ütő erejével soha nem volt ezidáig gondom. Gondolom valami mechanika...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#74341) Pttypang


Pttypang
veterán

Ez az újabb panel felújítási verzió lenne? Elég tetszetős, a külön kifelé dőlő erkélyekkel főleg, arról nem csináltam fényképet.

Everybody lies.

(#74342) gerisz23 válasza r.levente75 (#74334) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem is ilyen van,osztrákból 5 év teljes körű garival.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74343) Chaser válasza Met (#74336) üzenetére


Chaser
titán

nem csak játék akkus fúrók vannak:)

Csabroncka akku is elfáradhatott, nálam van pár makita most kölcsön, érződik rajtuk h akkuk erősen kukák, a gyári akku meg horror áron van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74344) r.levente75 válasza gerisz23 (#74342) üzenetére


r.levente75
addikt

Ár érték arányban nagyon jók a makták. Nálam a metabo nem nagyon jött be!

(#74345) _Petya_ válasza Csabroncka (#74333) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha nem akarsz annyit költeni, zöld Bosch, SDS-es, nekem panelhez bevált, komplett felújítást végig csináltam vele, még mindig megy :)

[link]

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#74346) DoItYourself válasza Pttypang (#74341) üzenetére


DoItYourself
addikt

Jól néz ki ez a sínes zsaluzia, vajon motoros mozgatású?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74347) Csabroncka válasza _Petya_ (#74345) üzenetére


Csabroncka
addikt

Meglátom, köszi az infót. 10-ezernél nem szeretnék többet költeni a tönkrement fúróra, bár nem tudom a szervíz egyáltalán mennyiért áll neki :F ....

"in medias res"

(#74348) eszmilan válasza Csabroncka (#74333) üzenetére


eszmilan
tag

Nem lehet, hogy betonvasba ment? Akkor aztán fúrhatod bármivel...

Nekem ilyen van: http://www.hitachi-powertools.hu/hu/hitachi-furo_vesokalapacs--dh28pcy.html

10-es furat 60 mm mélyen panelban kb. 2 másodperc

(#74349) eszmilan válasza Csabroncka (#74347) üzenetére


eszmilan
tag

Csak a bevizsgálás vagy 5 ezer. És nem vonható le, ha otthagyod javításon akkor sem...

(#74350) csemberlen válasza eszmilan (#74348) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem egészen, az újabb márkás családokban van 4 élű ami sima fúrással átviszi. Nemcsak papíron, hanem tapasztalatról beszélek. Bosh, és Makita nemezist használok.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.