Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74951) intensa_man válasza Chaser (#74938) üzenetére


intensa_man
tag

Utána olvastam, rosszul emlékeztem. Így írta: " a szobák és a közlekedő egy áramkörön legyen, egy másikon a konyha, és egy külön áramkörön a tűzhely az jelentősen egyszerűsítene a dolgokon."
A fürdőt nem említi, nem tudom, hogy hova tervezi. Ja, a bojler éjszakairól megy. Tényleg, bocsánat a láma kérdésért, de ha éjszakairól megy, akkor nappal milyen gyakran szokott bekapcsolni? Eleve kicsit kevés lesz a 120L bolyler, mert 5en leszünk a házban, de ha még nem is fűt bármikor, az baj lehet...

(#74952) canniball válasza intensa_man (#74951) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk is éjszakain van a bojler, nappal úgy láttam jellemzően egyszer kapcsol be, akkor is korlátozott időre.
A 120l 5 főre elég vérszegény, mi ketten vagyunk egy 100l-es bojlerrel és a harmadik zuhanyzásra (azaz valamelyikünknek a második) már neccesen elég a melegvíz. Pedig a konyha nem erről megy, csak a fürdőszoba van rákötve.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#74953) pjen válasza intensa_man (#74951) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem javaslat,de meg szokták oldani:ha nincs delej az éjszakai rendszeren , átkapcsolhatóvá teszik a nappali hálózatra,Tudom,hogy tilos,de végeredményben nem lopod az áramot.

(#74954) sketchifun válasza Chaser (#74938) üzenetére


sketchifun
senior tag

Minden általam csinált lakás alap eszköze. Szokták szeretni. Amit eddig beraktam, jól működik.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#74955) pjen válasza Chaser (#74938) üzenetére


pjen
félisten

A legrand nak is van ilyen töltője,.Akár egy szerelvényben is konnektor+USB töltő.

(#74956) Chaser válasza pjen (#74941) üzenetére


Chaser
titán

olyanról se tudok, kiállás után kell beépíteni a konnektor közé? ilyen hosszabbítót már láttam, van is valahol
ránézek a másikra is, még nem tudom pontosan kitől veszem a szerelvényeket

Remekelek28
nem akarlak megbántani, elég egyértelműen fel van tüntetve: "hagyományos kerámia főzőlap"
sztem kevered szezont, fazont, kb 3 éve vettem ilyen szettet whirlpoolból, akkor is megvolt 100e-ből, 4 év gyári garival, nem ilyen biztosítós baromsággal - ezeknél általában kitétel, h évente legalább 1x kötelező szerviz, nyilván nem ingyen -
és ha már ilyesmi ajánlom a beko-t, sok modelljük gyári 5 év garos, sütő + indukciós főzőlap 120-130-ért megvan 4 "rózsás"

szerk:
intensa_man
csodálkoztam, sütőt minden esetben külön körre kell tenni, és ahhoz igen combos kábel kell, de pl főzőlapot is ha van
éjszakai áram az egy szleng kb, vezéreltnek hívják hivatalosan, napi 8 órát megy random szakaszosan, mikor a szolgáltató engedi
bojlerből ajánlom a veliseket, elég letisztultak, gyorsan felfűtenek, sokáig tárolják a meleg vizet

sketchifun
oké, köszönöm, akkor ilyen lesz pár helyen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74957) fero02 válasza Chaser (#74956) üzenetére


fero02
veterán

Ezt általában úgy szokták megoldani, hogy (jellemzően) az elosztószekrénybe betesznek egy kombinált "B+C" osztályú védelmi modult, majd a dugaljak mögé a "D" osztályú védelmi egységet. De pl "D" egység létezik sínre szerelhető kivitelben is, ami szintén az elosztóban kap helyet.

(#74958) pjen válasza Chaser (#74956) üzenetére


pjen
félisten

Csak arra írtam,hogy friss szerelésnél szégyen a hosszabbító.Hiszen sok mindent túlfesz védős hosszabbítóról használunk.Egyébként nem olcsó,de van mélyített dobozba a dugalj mőgé szerelhető túl fesz védő.Siemens,J.P.,Elko stb.

(#74957) fero02.egy panel negyedik emeletén érdekes lenne beépíteni egy "B-C" modult.

[ Szerkesztve ]

(#74959) Chaser válasza csemberlen (#74939) üzenetére


Chaser
titán

jut eszembe, konyha, az öreg nagyon csóválta a fejét mosógép és mosogatógép kiállásnál, a gépek mögött vannak, 50-60cm-re talajszinttől, oldalsó lábazat még nincs, de én nem is akartam oda tervezni, sok helyet kivesz szélességből ami nekem kell
maradhat ott? a királynőmnél kb mosdó alá rakta egy villanyász, az nem tetszik nekem sem, visszaszedni most a kábeleket már bajos lenne, bár ha nagyon akarom megoldom
- illetve eszembe jutott, tudunk kötődobozt csinálni a 65-ösökből, és a következő falra át tudom vinni falon belülre, szervizablak mögé -nálam hálófülke kapja arányaiban a legtöbb konnektort talán, 4,5nm, eddig van 5 konnektor, de kap egy telefonosat is, illetve szervizablak mögé is megy még pár, és ha jól számoltam világításból is ott lesz a legtöbb, "hogy lássad az asszponyt kiterítve meztelenül ha akarod minden szögből szimmetrikusan" (((( :

szerk: fero02 megkérdem a mestert, dobozban 2 üres hely maradt a 24-ből, mondta is ha itt mókázni kell valamiért nagy szívás lesz:d
pjen nem akarok hosszabbítót használni, ezért kérdezem h lehet megoldani a konnektoroknál, bekötve még nincs semmi a szükséges 2 darabon kívül gépekhez, majd festés után

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74960) pjen válasza Chaser (#74959) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarsz hosszabbítót,annál a konnektornál ahol túlfesz védelmet akarsz,mély dobozt kell tenni.Abban elfér a dugalj+a túlfesz védő is.A "D" védelemnek minél közelebb kell lenni a védendő készülékhez,egyébként nem sok értelme van.

(#74961) csemberlen válasza fero02 (#74957) üzenetére


csemberlen
őstag

A D 5 méteren belül ér valamit, vagyis ha a dogalj az elosztótáblához közel van akkor jó.

(74951) intensa_man

120-as bojler nagyon karcsú lesz vezérelt áramhoz. 200 literes kell.
Vagy a 120-ast nappalra tenni, de akkor is oda kell figyelni a fürdésnél.

(#74959) Chaser

pedig a mosogatógép dugaljnak a legjobb helye a mosogató tálca alatt van, közel a víz kiálláshoz.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#74962) intensa_man válasza Chaser (#74956) üzenetére


intensa_man
tag

Van bojler, de most meg nem mondom a típusát. (csak hogy érthető legyen. Most vettük a házat, de még nem lakunk ott. Ezért ilyen felületesek az infóim.) Nem lesz egyenlőre új bojler, viszont szét lesz szedve, vízkő mentesítés, tömítés, és fűtőszál csere. Gyakorlatilag fel lesz újítva.

(#74963) Dr.Zoo válasza pjen (#74944) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Semmi extra, ha jól emlékszem, minőségi talán német gyártmányú kapcsolók+dugaljak.
Ennél csak drágább ajánlatokat kapott.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74964) intensa_man válasza csemberlen (#74961) üzenetére


intensa_man
tag

Tudom, hogy karcsú. De sajnos Tesco gazdaságos felújítás van a ház vásárlás után. Egyenlőre ez marad. Aztán majd ha helyreáll kicsit a pénzügyi helyzet, akkor átgondoljuk, hogy átfolyós, vagy 200l bojler.

(#74965) DoItYourself válasza 7Sony7 (#74889) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lezárófésű néven keresd tüzépeken, tetőanyag kereskedőknél, barkácsboltban nem nagyon van. Bogarak ellen alu szúnyogháló is jó, bár utólag elég nehéz ezeket beszerelni...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74966) 7Sony7 válasza DoItYourself (#74965) üzenetére


7Sony7
addikt

O.K. Köszi. Még nincs kész a tető, csak próbálok előre gondolkodni...

-

(#74967) pjen válasza 7Sony7 (#74966) üzenetére


pjen
félisten

Madár háló néven is fut.5-10 cm széles perforált műanyag szalag.

(#74968) DoItYourself válasza DoItYourself (#74965) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az is működik, hogy a hullámos részt szivaccsal lezárod (a tetőfedő anyag alakjához illeszkedővel), és az ereszdeszkázásnál oldod meg a beszellőzést. Nézz meg egy pár csomóponti rajzot, az a legegyszerűbb. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74969) 7Sony7 válasza DoItYourself (#74968) üzenetére


7Sony7
addikt

Hú, ezt a részt nem értem. Egyet linkelj már be, mert nem tudom, hogy hogyan keressem.

Pjen: Ezt meg lehet, hogy kívülre teszem. A felső részén meg lezárom.

-

(#74970) pjen válasza 7Sony7 (#74969) üzenetére


pjen
félisten

Csak az egyik végét ne zárd le,belefúj a szél és viszi a tetődet.

(#74971) 7Sony7 válasza pjen (#74970) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor lezárom mindkét végét, úgyis lesz ablak + szúnyogháló

-

(#74972) Chaser válasza pjen (#74960) üzenetére


Chaser
titán

nem ismerem, ezért kérdem, ha jól értem 65-ös doboz csak mélyebb verzióban? 5-ös sornál elég a kezdőre vagy elé berakni, és az védi már az utánalevőt is ha jól értem? ahogy a hosszabbítónál is, úgy kb két helyen elég is lenne megoldani, mondjuk tv és pc részleg, bár ártól függ mennyibe kerül, mélyebb lyukat marni nem nagy mutatvány ha van hozzá olyan maró, "d" védelem így kilőve, van pár konnektor ami légvonalban közel van, de a táblától csak mennyezetig kb 2m a felmenő, aztán megy még 2,3m-t és onnan indulnak útjukra, legközelebbi is valami 10m lehet kábel hosszban

csemberlen érintésvédelmi, balesetvédelmi szempontból és hozzáférhetőségből érdekes
az öreg azt mondta, teljesen jogosan, így áramtalanítani akkor tudok ha kiveszem a gépet, mert ki van mérve elég rendesen mi hova megy, erre mondtam ha gond van ott a fi relé, ami éppen mondjuk megmakkan és akkor kilőve, de külön kismegszakító van minden gépnek és áramkör, ha azt kilövöm és a főkapcsoló megy, azon a körön lehet bármilyen feszültség?
mosdó alatt nekem se tetszik, befolyik pl a tálca körül a víz, ha korrektül meg van csinálva nem fog az oké, de megrepedhet a szifon, nálam nem ott vannak a konnektrok, csak víz kiállások vannak, mosdó közelében nincs, de igazából következő derékszöges falra arréb tudom tenni, van annyi hely, h át lehet húzni a gépek konnektorait, kérdés az mennyi kábellel szerelik adott gépet, bár nem nagy távot kellene leküzdeni, ott gipszkarton lesz gyapot nélkül, mögötte van majdnem 10 centi mélység, és akkor tényleg egyszerűen lehet áramtalanítani a gépeket ha úgy adódik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74973) philoxenia válasza gerisz23 (#74906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenre gondoltam. Azonban, ha jól gondolom a két fogyasztó itt sorba van kötve, nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74974) pjen válasza Chaser (#74972) üzenetére


pjen
félisten

Ha úgy kötöd mint egy hosszabbító,elég ötös sorra egy.Másik konnektor sorig ne vidd,hiszen utközben bármit össze szedhet a vezeték.Azt hiszed védve vagy,pedig dehogy.

(#74975) dh66e válasza Remekelek28 (#74948) üzenetére


dh66e
veterán

Van sokkal olcsóbban is indukciós lap szettben és külön is.

(#74976) Chaser válasza pjen (#74974) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, több sornál soronként egy

dh66e
ma voltam ikeában, pedig nem szeretem őket, de ahogy néztem konyhában elég jók ár/értékben, árulnak gépeket, mindre 5 év gar, valami svéd termék lehet, két zónás indukciós - de. nem jutott eszembe, rózsának hívtam ( : - , 52 v 53e ft, 4 zónásak 70-től, általában két zónásak 4 zónás árában vannak, lehet a főzőlap is tőlük lesz, nekem kettes kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74977) pjen válasza Chaser (#74976) üzenetére


pjen
félisten

Ha egymás mellett vannak a sorok,és egy bemenet van,két vagy több sorhoz is elég egy.Egy tizes hossőabbító elején is csak egy van.

(#74978) Chaser válasza pjen (#74977) üzenetére


Chaser
titán

2x5 lesz valószínűleg, de majd kiderül, végül is hely van, nagy eséllyel át is helyezem az eredeti sort fentebb, asztal lap szintje alá, napokban gondoltam bele akkor nem kell kábelekkel túlzottan foglalkozni, asztal szintje alatt nem látszik a konnektor sor és kábelek sem, régi dobozokat benn hagyom, megy közéjük kábel, aztán bármikor lentebb helyezhető a történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74979) DoItYourself válasza 7Sony7 (#74969) üzenetére


DoItYourself
addikt

Profilszivacs, lezárófésű, tető szellőző.
Nem tudom mit építesz, milyen rétegrenddel, ereszkialakítással, stb. A kiszellőztetett tető lényege, hogy alul (ereszvonalnál) beengeded a levegőt, felül a gerincnél pedig kiengeded.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74980) 7Sony7 válasza DoItYourself (#74979) üzenetére


7Sony7
addikt

Profilszivacs lesz az. Köszi.
Ha már így szóba jött: Van egy fedett terasz a ház sarkából kialakítva. Tehát két fala a ház falai, és a háztető van fölötte. Viszont a terasz kb 1m-el nagyobb, kilóg az eresz alól. Van 40x40 es zárt szelvény korlátja.
Ezt meg szeretném magasítani, az eresz szintjétől kb 40cm el lentebbig, rá egy keresztvas, és ezekre a falig 4-5 zárt szelvény. A falnál szintén keresztvas, amire ezek felfekszenek. Erre lécezés, és cserepeslemez. A régi korlátdeszkák helyére pedig vízszintesen gerendaház-elem, vagy vízkivetős profil lambéria. A vastartók között 3 régi ablak, amit megcsinálok bukóra, ha sikerül. Köztük és fent szintén faanyag.
Belül pedig gipszkarton vagy lambéria. Nem tudom mennyire érthető így...
Ablak lesz szellőzésnek, ezért gondoltam lezárni a tetőnél.

-

(#74981) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sajnos a fal és a zuhanytálca közötti tömítés elöregedett, befolyik a víz... Mit ajánlottok tömítésre? Vannak kisebb és nagyobb hézagok is, valami olyan kellene ami rugalmas is mivel a tálca alátámasztása eléggé hiányos vagy maga a tálca ennyire puha és ha már én állok bele (84 kg) és süpped kicsit és szinte látszik, hogy feszül a maradék tömítés is.

Illetve kellene kinyomó pisztoly ajánlás is, évi 1-2 használatra szóval valami tényleg alap cucc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#74982) föccer válasza szabonagyur (#74981) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem ki kellene szedni és rendesen aládolgozni a zuhanytálcának. Ha ennyire mozog akkor semmilyen tömítés nem lesz tartós.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74983) szabonagyur válasza föccer (#74982) üzenetére


szabonagyur
félisten

Albérlet... ettől jobban nem akarok vele foglalkozni. Ezt megcsinálom akár havonta is, úgysem vagyok itt sokáig már.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#74984) föccer válasza szabonagyur (#74983) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah. Szaniter szilikon. Ha nagyon nagy a rés, akkor nyomkodj bele kartonpapírt "szint alá" ~2 cm-rel. Előtte komolyan le kell zsírtalanítani és szárítani, különben nagyon hamar leválik

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74985) szabonagyur válasza föccer (#74984) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben, köszi. Zsírtalanításhoz mit ajánlasz?

Ha nem folyna ki a víz nem foglalkoznék vele, de nem akarom, hogy alattunk elázzanak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#74986) föccer válasza szabonagyur (#74985) üzenetére


föccer
nagyúr

Sima mosogatószer. Vigyázz, mert rendesen le kell oblíteni ami macerás lesz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#74987) ctrlaltdel13 válasza pjen (#74967) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Olyat ne ajánlj, az már a múlté.
Perforált lemezt kell megfelelő méretűre bádigossal vágatni.
Örök élet+1 nap.

(#74988) pjen válasza ctrlaltdel13 (#74987) üzenetére


pjen
félisten

Hogy lenne a multé?Ikremnél a nyáton cserélték a födémet,és pont olyan barna lágy PVC madár hálót tettek amilyet 2004 ben is gyártottunk a VSZM nél.Még úgy is volt csomagolva.

(#74989) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

adott egy gipszkarton fal 1 fehér színnel rajta. Finoman megcsiszoltam a régi fehér festéket (nem alaposan), kézzel nem éreztem semmi hibát rajta, szabad szemmel nem volt látható rajta semmi. Rátoltam a Polifarba harangvirág festékét (kék) és megfolyás foltok jöttek elő. Olyan megfolyás foltok, mint mikor finoman pár csepp víz lefolyik a falon. Előtte full nem volt látható viszont most durván átüt.

Szerintetek mi itt a megoldás? Nem akarok 3x nekiállni, szóval a következő nekirugaszkodásnak biztosnak kell lenni. :D Arra gondoltam, hogy visszacsiszolom a színt és folttakaró alapozóval lekenem, majd erre a festéket. Vélemény?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#74990) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! Megint egy hülye kérdés. Lesz még pár, mire belakjuk a házat. Egy öreg mosogató van, amit egyenlőre nem szándékozunk cserélni. Viszont a szifont mindenképp cserélném, hogy a mosogatógép kifolyóját oda lehessen kötni. Ami miatt aggódom, hogy a falban lévő rész vastagabbnak látszik, mint a mostanában használtak. Hogy szokták ezt megoldani? Bővítővel, vagy jó mélyre bele, aztán telenyomni valami szaniter tömítővel? A mostani szifon a képen.
Köszönöm a választ!

(#74991) Met válasza intensa_man (#74990) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy ahogy írtad, ha nem akarsz falat bontani.
A nagyobb csőbe beletolni a kisebbet és sziló, nem is kell nagyon mélyre tolni mert ott nincs nyomás a csőben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74992) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Budapesti mosógépszerelőt keresek, köszi! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#74993) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Kültéri padot szeretnék le/átfesteni.
Csónaklakk mennyire ajánlott erre a műveletre?

(#74994) mezis válasza intensa_man (#74990) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a falnál van rendes karmantyú (úgy tűnik van), akkor egy lefolyócső szűkítő is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#74995) Csabroncka válasza n@p@lm (#74993) üzenetére


Csabroncka
addikt

kültéri és UV álló legyen a festék/lakk

"in medias res"

(#74996) intensa_man válasza mezis (#74994) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#74997) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

nagyon általános kérdés lesz

nagyságrendileg menniyt kóstálhat egy cserépkályhás, vagyis inkább úgy mondom, hogy HÉRÁS kétszobás lakás cirkóssá alakítása?

milyen tételek lehetnek itt?

radiátor, központi egység, bontás, falazás, csövel, szállítás?

lövésem nincsen erről

valami támpontot adjatok légszi, ha lehet

köszi

(#74998) pjen válasza seadrone (#74997) üzenetére


pjen
félisten

Ha kémény is kell, mondjuk 2 milla, de több részlet kéne.

(#74999) ctrlaltdel13 válasza pjen (#74988) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én màr olyat nem használok.
Hullámos, szarul lehet felfogatni,takkerrel gyenge,csavar áttépi.
Próbáld ki egyszer a perforált lemezt,hidd el utána csak azt fogod használni.

(#75000) föccer válasza seadrone (#74997) üzenetére


föccer
nagyúr

Kémény, 120k/méter. gázkazán, 450-től a csillagos ég. olyan 650-et rá kell csattintatni. Gázterv 300k, ha egyszerű. Szerelvények, egyéb anyagok 300k. gázszerelés, 250k. Fűtésszerelés 350k. Gázengedélyezés 300k. 3M körül. A-Z ig. Igen, kurvadrága. A kémény elég húzós, de már csak spec kényént engedélyeznek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.