Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67051) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Régi bútort szeretnék beáraztatni online.

Hol tudnak ebben segíteni?

Köszi

(#67052) macilaci78 válasza Chaser (#67011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lerakott parketta súlyával ne matekozz, úgy lesz valami helyette.
Ha párnafa, akkor ne a hungarocell legyen a gondolat, hanem úvegpaplan, kőzetgyapot, vagy valami granulátum. Ezek könnyűek, szgetelnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67053) Chaser válasza föccer (#67050) üzenetére


Chaser
titán

Ez csak kb a vaz, festes es hoszig ebben ninxs, festeni sima falat is kellene azt kulon szamolom, elozo lakasnal hoszig nem kellett, csak esztetika miatt ment karton, azt is kulon szamolom, hozzavalok teljesen jogos, de alkalmankent en is szoktam szerezni kisker ar alatt hozzavalokat
Majd geprol elolvasom normalisan es nem kekeckedni akarok:) fodem kerdes a legerdekesebb
Most megyek mericskelni meg fotozni, kell napot pihennem ez huzos het volt, akkir mar jobban atlatom, most kezdek magamhoz terni, ma mar sikerult 6 orat aludni az eddigi 4-5 helyett( : egyebekrol nem is beszelve

Szerk: macilaci
Koszi, ugy gondolkoftam gerendakra ra merolefesen fa gerendak, azok koze a hungarocell, ugy meg van a teherbiras, kozben aludtam es arra gondolok salak fel gerendakbol kb 10cm magassagban es oda hungarocell v egyeb lepesallo es arra burkolat, hiszen betongerendak eleve megoldjak a teherbirast csak el kell oszlatni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67054) DoItYourself válasza föccer (#67045) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kisebb lenne a nyomószilárdsága, mint a lépésálló hungarocelleknek? Nyilván még egy hálós aljzatbeton kell rá, úgy gondoltam.
Chaser: kösz, közben megnéztem, a Ravak nekem nem jó, szimmetrikus 140x140-es a kádam, egy centi egyenes nincs rajta.
gerisz23: ez már eszembe jutott, ez lesz ha nem találok gyári megoldást.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67055) DeFranco


DeFranco
nagyúr

egy ilyen kallaxot szeretnék a falhoz rögzíteni álló helyzetben (beton fal, a hátlap és a fal között lesz kb. 3 centi táv a parkettaszegély miatt, ezt a csavar hosszával kompenzálom

vagy fischer sx 6 tk (6x30) vagy sx 8 tk (8x40) dübelt fogok használni, két dübel két csavar.

elvileg a 6-os dübel terhelhetősége betonban0,65kN a 8-asé 0,7kN

tudom hogy a nagyobb mindig jobb, de nem szeretek nagylyukú ementálit csinálni a lakásból, kérdésem, hogy elég-e esetleg a 6-os dübel vagy erősen javasolt a 8-as?

'69-es salakbeton fal, gyerekszoba, vegyesen játékok és könyvek a polcokon, felmászáskor ledőlés ellen kell védeni. létezik hogy a 2x6-os dübel ne fogja meg?

szerk: egyébként van valakinek esetleg egy fotója a kallax (nem expedit!) oldalfaláról keresztmetszetben? kíváncsi vagyok hogy néz ki, ha van benne merevítés, ami nem hullámpapírral van tötve, ott rögzítenék hozzá oldalról egy másik szekrényt polcösszehúzóval de látnom kellene hova fúrhatok.

[ Szerkesztve ]

(#67056) Met válasza DeFranco (#67055) üzenetére


Met
Topikgazda

Én 8-ast használnék és tennék valami távtartót a szekrény és a fal közé. Mert előre nem tud dőlni de hátra igen és ahogy visszabillen kap egy rántást a csavar.
Körben van egy fa keret, ahhoz rögzítheted az összehúzót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67057) DeFranco válasza Met (#67056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm. távtartón én is gondolkodtam, csak nem tudom hogy mi lenne alkalmas rá de igazad van, tényleg kell, már csak azért is mert különben a rögzítés is lelazul egy borításnál (az ellenoldalon az a kulcslyuk alakú ellendarab)

azt tudom hogy megy ott egy merevítés csak jó lenne látni hogy pontosan hol és milyen méretű.

(#67058) föccer válasza DoItYourself (#67054) üzenetére


föccer
nagyúr

#Betonhoz mérten nincs szilárdsága.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67059) Chaser válasza DoItYourself (#67054) üzenetére


Chaser
titán

Azt hittem nincs meg kadad, elozo felujitaskir megtanultam ha valami speci dolgot akatok elore talaljam ki es kesz megoldast vegyek
De a legtobbhoz nincs is ilyen gyari opcio, gugli vitt oda mikor kadat neztem este, szoval mazlim volt vele h egybol ezt talaltam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67060) canniball válasza DoItYourself (#67030) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a paravánra szavazok, megutáltam a zuhanyfüggönyt.

És ha már témánál vagyunk: nálunk is tervben a fürdőszobafelújítás, 140-150-es kád lenne "elcsúsztatós" paravánnal (csak a hosszú oldalon). Ravakot találtam ilyen párosítással, de a legolcsóbb neten talált ár szerint is cca. 150k lenne a páros; ennél pénztárcakímélőbben tényleg nem lehet kihozni a dolgot vagy csak én nem akadtam rá?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67061) bugizozi válasza r.levente75 (#67031) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Értem, köszi!

És előtte le kell vésni a laza vakolatot, leglettelni, majd utána felkenni ezt? Erre kell még beltéri diszperziós falfesték?

:R

Bocs ha túl alap kérdés, még nem csináltam ilyet :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#67062) r.levente75 válasza bugizozi (#67061) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha már a vakolat is meglazult a leázástól, akkor igen azt le kell szedni, kijavítani, glettelni először lefesteni és ha utána sárgul csak akkor szigetelni és újra festeni.
Ha nem lenne laza a vakolat, akkor biztosan kell szigetelni és száradást követően fel is lehetne vinni.

Ha a vakolat lejön akkor általában nem kell már utána szigelelni, mivel a vakolat leveréssel a kényes részek is távoznak. De ha marad fent leázott rész ott biztosan kell.

(#67063) DoItYourself válasza canniball (#67060) üzenetére


DoItYourself
addikt

A paravánt meg állandóan takarítani kell, különben gusztustalan. Zuhanyfüggönyt 1-2 évente cseréltük a régi lakásban, jól működött a dolog. Szimmetrikus sarokkádra már találtam paravánt, 120k-ért. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67064) Met válasza DeFranco (#67057) üzenetére


Met
Topikgazda

Bármi amin van luk, vagy tudsz rá fúrni és olyan hosszú ami a fal és a szekrény között van, ugye jellemzően ami alul 3 cm fent kb. 5 :)
Látszani nem látszik, ha igen akkor használhatsz valami csövet, seprűnyél (fa).
Nézd meg a szekrényen hogy a gyári csavarok hol vannak, szerintem abban a vonalban találsz fát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67065) Lipton válasza DoItYourself (#67063) üzenetére


Lipton
őstag

RainX mehet a paravanra es gurul le a viz rola. Zuhany utan lehuzzuk szilikonlappal. Hetente 1x le kell fujni furdoszobai tisztitoval vagy clin-nel es ragyog sok evig.
Vizlagyito ha van akkor meg jobb a helyzet.

Nekem zuhanyfuggony soha tobbet! Uveg elott volt ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#67066) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!
Villanyszerelési kérdésem lenne.

Van egy Mora elektromos tűzhelyem. Kb 8 éves, nem közvetlen bekötésű hanem konnektorba van dugva (villanyszerelő építette ki) 8 évet bírt a konnektor de pár napja a konnektor szétesett, jobban megnéztem szétégett benne a műanyag. Nem tudom hogy tud szétégni de meglepett.

Ma vettem az OBI-ban egy schneider dupla konnektort, hogy kicserélem a meglévőt, de én egy istennek se tudok eligazodni ezeken a kábeleken, meg azt sem értem hogy a dupla konnektorba miért nem 3 kábel jön ki a falból miért 8?

Valaki meg tudná fejteni ezt, lehet nem jó konnektort vettem vagy mit tegyek?
Köszönöm előre is

(#67067) pjen válasza DoItYourself (#67063) üzenetére


pjen
félisten

Így van,függöny kéthetente megy a mosásba,gyönyörű tiszta évekig.

maglew:be tudod kötni pont úgy ahogy a másik volt.A szétégés általában attól van,hogy valamelyik csavar alatt meglazul a vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#67068) macilaci78 válasza pjen (#67043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor 15 éve beköltöztünk az október végén átadott új építésű lakásba, napi 3-5 alkalommal szellőztettünk 10-20 percekre áprilisig. Az ablakok kilincsig izzadtak, de penész nem volt sehol. Minden más szomszéd penészedett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67069) #33253120 válasza maglew (#67066) üzenetére


#33253120
törölt tag

1. Az a vezeték nem alkalmas elektromos tűzhely üzemeltetésére.
2. Neked oda nem dupla konnektor kell, hanem két szimpla egy dupla kerettel.
3. Hívj szakembert. De ne azt aki ezt csinálta.

(#67070) macilaci78 válasza seadrone (#67051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vaterára/Jófogásra felrakod egy hónapra, 1000 Ft-os induló, 100 Ft-os licitlépcső, a 31. napon kiderül, mennyit ér.
Gombokat fognak érte ajánlani, felújítani közel akkora összegért fogják, amennyibe egy ugyanolyan újonnan gyártott kerül.
Mindez persze fa, furnéros bútorra vonatkozik. A régi pozdorát faköbméter árban számold...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67071) pjen válasza macilaci78 (#67068) üzenetére


pjen
félisten

Lehet mégse hiába szajkózom én a szellőztetést.

(#67069) T_chris:+1,csak rutinból elolvastam,hogy vill szerelő csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#67072) macilaci78 válasza pjen (#67071) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor még nem olvastam Ph!-t, tán nem is volt még, de Anyám tuti biztos, hogy azóta se hallott róla. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67073) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

A ház belső sarkába elkezdtem építeni egy teraszt.
Felkerült a teljes labazatra 6cm XPS, kérdés h ez elé kell meg fólia vagy mehet már neki a töltés/föld?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67074) maglew válasza #33253120 (#67069) üzenetére


maglew
aktív tag

Várj, rosszul írtam. Felül gáz van, alul van sütő. Arra sem alkalmas? Nem nagyon tudok kábel cserélni mert bontani kéne a konyhát :( Ki tud gyulladni így?

[ Szerkesztve ]

(#67075) pjen válasza maglew (#67074) üzenetére


pjen
félisten

Látni kéne azt a bekötést és a vezetéket,de a kombinált tűzhelyek sütője 2000w nál nem szokott nagyobb lenni,ahhoz jó az a konnektor.Ha beszereled az újat és jobb lenne 2 dugalj ahogy volt is,figyelj a vezetékek alapos meghúzására.

(#67076) #33253120 válasza pjen (#67075) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alu MFAl vezeték? (Nem MMFal)

(#67077) pjen válasza #33253120 (#67076) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben mindegy még ha 1.5mm Al is,de szerintem vastagabb simán elbírja a 2000w-ot,csak ne legyenek laza kötések.Így nincs baj vele.

(#67078) fero02 válasza #33253120 (#67076) üzenetére


fero02
veterán

Látszik, hogy réz.

No meg én még nem láttam ilyen ép és világos szigetelésű alu mmfal kábelt. ;)

pjen: Ahol alu van, ott 98% időzített bombák a kötések. Ja, meg lehet a fél azon a kábelen lóg, illetve az esetleges későbbi bővítések.

[ Szerkesztve ]

(#67079) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok
nem teljesen ide tartozik, de biztos van itt olyan aki ért hozzá
szóval, sac/ kb mennyibe kerülhet egy 36m2-es "ház" építése anyag árban? próbáltam számolgatni, de elég kevésnek tűnik 700k az alapra + a fő falakra, aztán feladtam :D Mert azon gondolkodok, hogy 1-2 éve belül felhúzni egy 1 szobás konyha fürdőszobás házat, aztán majd egyszer össze jön a házra a pénz+ család lennem akkor átépíteni, hozzá építenék, de jó lenne már ha nem a szüleimnél laknék, és annál még is jobb, mintha vennék egy felújítandó házat 5-6 milkáért amire még rá kell költeni, és valszeg akkor se olyan elosztású lesz ami tökéletes lenne nekem

amúgy olyanra gondoltam, hogy pince nélkül, falak felhúzva, az leszigetelve vakolás nélkül ugye, persze le ragasztózva, belül szintén vakolás nélkül, gipszkarton + csempe, kis padlással, és erre lennék kíváncsi, mennyibe kerülne az anyag sac/ kb

Xbox One: bandymnc

(#67080) föccer válasza bandi0000 (#67079) üzenetére


föccer
nagyúr

Minél kisebb, fajlagosan annál drágább. 200-250k/nm áron lehet számolni, igénytől függően. Ebbe az árba nincs telek, tervezés, egedélyezés, valami közmű bekötés, kertrendezés és kerítésépítés. És semmi extra.

Így, minden ismeret nélkül 8-10 M közé merném saccolni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67081) pjen válasza fero02 (#67078) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy irta ,vill szerelő csinálta,lehet akár 2.5mm Al is,önnállóan oda húzva.Ahogy már töbször leírtam a panel házak tízezrei vannak Al vezetékkel szerelve,még sincsenek tömeges lakótelep tüzek,és tömeges halálozás sincs.Pedig láttam már pár helyen 16A re biztosított 1,5mm Al vezetéket.Például mosó gép miatt.

Bandi0000:gondold át mit túdsz Te megcsinálni,esetleg rokonok.Munka díjon sokat lehet spórolni

[ Szerkesztve ]

(#67082) bandi0000 válasza föccer (#67080) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor nem olyan olcsó, mert a telek adott volna, a közművek bekötése elvileg ingyen van most, vagy lesz, persze ott is akna stb, akkor lehet mégis jobb egyenlőre kész házat vásárolni

(#67081) pjen : fater kőműves, én is sokat dolgoztam már mellette, barátok segítenének, ezért kérdeztem csak az anyag árat, mert igaz hozzá jön még a villany szerelés, bár lehet azt is meg tudnám csinálni, de van is olcsón dolgozó ismerősöm, burkolást is meg tudnánk csinálni, bár azt lehet inkább szakemberre bíznám, meg ugye a vízvezeték szerelés lenne,

meg még ugye a tervrajz és az engedély a nagy pénz gondolom

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#67083) csibor


csibor
őstag

Jelenleg csak hangosan gondolkodom. Tetőt kéne cserélni. A fő kérdésem inkább, milyen cserepet? Beton, vagy cserép. Mi a jó választás relatíve olcsón?

(#67084) pjen válasza bandi0000 (#67082) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom most milyen árak vannak,mikor építkeztem igaz típus tervet vettem esetleg most is vehetsz,és szakaszos építésre kérsz engedélyt,a költség vetés 2% át fizettem a mérnöknek.(1989).

(#67085) maglew válasza pjen (#67075) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi

(#67086) Intel fan11 válasza Met (#66964) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igy nezki. Mar vettunk csempe moge epitheto viz vetot. Elvileg szilose kell mert felfeszul a kadra. Ez igaz?

Amugy itt A KEP.

Battletag: hojszi#2983

(#67087) föccer válasza bandi0000 (#67082) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, átsiklottam, hogy csak anyagra vagy kíváncsi. Az a fenti árnak kb 60%-a. Ámbátor botorság csak anyagáron számolni, mert a "segítségnek" (legyen az rokon, cimbora, vagy bárki) sem ingyen van az ideje, ereje. Én amikor kellett és segítséget kértem mindenkit becsülettel kifizettem. Nem is lett sértődés belőle sosem és ma is szívesen jönnének, ha hívnám őket. :)

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67088) bandi0000 válasza föccer (#67087) üzenetére


bandi0000
nagyúr

szerencsére nálunk más a helyzet, nálunk oda vissza segítség megy, ami sajnos egyre ritkább ebbe a világba, bár azt is meg értem, aki nem támogatja ezt, mert az egyik fél mindig többet segít...

mindenesetre köszönöm, majd megálmodom én még

Xbox One: bandymnc

(#67089) pjen válasza Intel fan11 (#67086) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is ez van sok éve már és kiváló.Nem penészedik,nem kell kapargatni.é

(#67090) sketchifun válasza föccer (#67080) üzenetére


sketchifun
senior tag

GK fal témához:

Erre is igaz, hogy a nagyonn felület építése olcsóbb. Pl a 260 belmagasságnál 40 centit levágsz a profilból, és nem tudod felhasználni.

Gk falnál érdemes több verziót is lerajzolni, mert lehet, hogy fektetett kartonnal kevesebb lehulló anyagot termelsz.

Túl vagyok már néhány száz négyzetméteten, de alapos tervezéssel, és az egyedi kedvezményekkel sem jött ki 2k/m2 re.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67091) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hát nem tudom, nyilván nem mostról van szó, de eléggé drágák a házak, itt a kis városba, 5 milka egy 46m2-es ház, amit ugye kívül belül fel kéne újítani, nyilván ki lehetne fogni jót, de nagy mák kell, ahogy én laikusként látom, az érné meg ha belőnék egyet 8-9 milka körül, arra rá költeni, és mondjuk 12 milkából van egy 3 szobás felújított házam, de azt nem könnyű elő teremteni, vagy azt csinálom, hogy akkor 4-5 millióbol kihozok egy 30-40 m2-es házat

mindenképp építeni szeretnék, ha úgy alakul a karrierem, csak az a kérdés, hogy kicsit vagy egyből nagyot, és addig valami felújított házba mennék

Xbox One: bandymnc

(#67092) DeFranco válasza Met (#67064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van itthon hulladékfa hozzá, de akkor megint kipakolni, fűrészelni... meh... persze ez lesz, nincs mese.

(#67093) Chaser válasza föccer (#67038) üzenetére


Chaser
titán

ez még gépen is sok volt:)
karton kb csak plafonra menne, 45-ös falak vannak, nem akarom szigetelni az oldalait, ma jobban megnézegettem, elég korrekt, sík, szóval max 50nm kartonozás kell, 40nm a lakás
felújítás nem most azonnal lenne, nem sürgős, lehet h jövő tavaszig kiadom a lakást és majd akkor, de nyilván előtte kell felmérni mit kell csinálni és mennyibe kerül
padló lesz nagyon mókás azt én is érzem ( : de jövő héten felnézeke a lakásba amit most vertek szét és hátha valamivel többet tudok
elektromos fűtésből vannak már jók, ma nézegettem, nem fűtőszálas megoldások, de klíma is simán jó lenne, ez meg majd a villany mestereken múlik mit bír a bejövő kábel, sütő, főzőlap, villany bojler, klíma, azért oda kell kraft, ha nem is tartósan de átmenetileg tudnak pörögnia kw-ok
a 7-8-9k-t kartonra egyébként festés nélkül mondták itt tavaly, de ismerve a jó magyar vállalkozók árképzését azért no:)

plafonügyben azon még gondolkodtam, mivel szép sík esztétiaki kartonozás nem is kellene, ha arra hungarocell táblákat ragasztokat, kiegyengetni glettel lehet-e, aztán festeni?

mindenesetre köszönöm, már jobban képben vagyok mint pár napja:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67094) sketchifun válasza Chaser (#67093) üzenetére


sketchifun
senior tag

Igen, ragaszthatsz fel hungarocellt, de ragasztás után tegyél bele dübelt is, biztos ami tuti.
Hálózás, glett, festés.

Villanyról tudni kell, hogy mekkora a bejövő, és egy vagy három fázis.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67095) Chaser válasza sketchifun (#67094) üzenetére


Chaser
titán

Az remek, akkor plafon karton se kell
Konyhanal kell egy pici falakra meg furdobe, annak plafonra is mindenkepp
Padlot is lehet leegyszerusitem, mostani megoldassal is mukodott 100 evig ( : csak szintbe hozom sz egeszet meg lefoliazom h pormentes legyen
Villany temaban illetekesekkel heten futok, toluk fugg hany a-s bejovot engednek, klimat lattam par helyen, 32a biztos megy, az szukosen eleg eppen, de 64es jobb lenne szuktelenul ( : elviekben most akarjak felujitani a bejovo villany halozatot a hazban

Szerk: lichthoff lesz gondos, tegnap bejutottam, horror filmekhez jo alap:d aljan halomban all a lemallott es elpirladt vakolat, semmi viz nem tud elfolyni, nem szelloztetik, kozos kepviselo izzadni fog ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67096) seadrone válasza macilaci78 (#67070) üzenetére


seadrone
őstag

ennél sokkal komolyabb dologról van szó :)

(#67097) dh66e válasza seadrone (#67096) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor hívj házhoz egy megbízható becsüst.

(#67098) bugizozi válasza r.levente75 (#67062) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi a segítséget, ha lesz egy kis időm megpróbálkozom vele :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#67099) Met válasza Intel fan11 (#67086) üzenetére


Met
Topikgazda

Kell sziló is, amúgy a vízvető rátakar a résre?
Ráfeszül persze, ha a kád vízszintesen lett berakva, ha jól van aládolgozva és nem hajlik be amikor rátámaszkodsz.
Én mondjuk alulról kezdtem volna csempézni...

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67100) macilaci78 válasza bandi0000 (#67079) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alapot érdemes egyszerre megcsinálni. Apám is hozzátoldott a házhoz, az illesztésnél meg folyton kirepedt, kiporladt a vakolat a szobában. Kívül nincs jele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.