Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67451) philoxenia válasza gordonfreemN (#67440) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A katasztrófavédelemtől kijött kéményseprő-ellenőr pont azt mondta, hogy ha újra vegyes tüzelésre akarnánk átállni a kályhával, akkor ki kellene venni a béléscsövet, mert a vegyes tüzelésnél vannak savak. Gáznál nincs semmilyen sav.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67452) Chaser válasza philoxenia (#67450) üzenetére


Chaser
titán

hogy érted h át kell rakni? egy kémény van
het szerint 1910-ben épült a ház, a parketta kilakításból látható, hogy ez kezdetektől ott van, oda építették, de legalábbis a jelenlegi parkettával egyidejűleg lett építve - sztem gyári, max parkettát cserélték körülötte 1-2x a száz év alatt -, először biztos fa tüzelésű volt, aztán átalakították gázra, a gáz szerelvény kívül van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67453) philoxenia válasza Chaser (#67452) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha vegyes tüzelésűre van rakva a kályha, vannak benne bukójáratok, ha gázra, akkor ez tilos.

Akkor csak ilyen járatú lehet:

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67454) Chaser válasza philoxenia (#67453) üzenetére


Chaser
titán

45-ös falban van a kémény, olyan sok járat nem lehet benne ha van is
majd csinálok képet miről is van szó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67455) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hagyományos tüzelésnél tíz-tizenöt évente át kell rakni egy kályhát, a füstgázok és a hőmozgás romboló hatásai miatt. Kormolódhat is. Gáznál ez nincs így. Sokkal tovább bírja. Átrakáskor ugyanoda rakják vissza, ezer évig is lehet elvileg egy helyen. (átrakásnak mondják, de igazából újrarakás)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67456) Chaser válasza philoxenia (#67455) üzenetére


Chaser
titán

társasháznál fsz-ről harmadik+tetőig izgalmas lenne ( :
vegyes tüzelésnél mondjuk nyilván van benne valami, éltem régen olyan házban ahol fával tüzeltünk, jól nézett ki a kémény belseje

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67457) philoxenia válasza Chaser (#67456) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a kéményt kell átrakni, hanem a kályhát....
Az oldalt érdemes átolvasgatnod.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67458) Chaser válasza philoxenia (#67457) üzenetére


Chaser
titán

ahhan, olyasmi egyébként ami a képen van, barnás mázú, csak a gázkészülék kívül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67459) philoxenia válasza Chaser (#67458) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Héra?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67460) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Ma fürödtünk az új fürdőbe először. Az a probléma , hogy a padló összefolyón feljön a víz mikor a kád víz megindul lefelé! Kérdésem az lenne, hogy bűz záró csőnek milyen mélyen kell lenni benne? Nem az okozhatja a problémát? Nincs dugulás mert lefolyik csak több megy az összefolyóba mint ami távozik így feljön a víz! Mi lehet a gond?

Battletag: hojszi#2983

(#67461) YAS-dude válasza Vasinger! (#67449) üzenetére


YAS-dude
őstag

Valami dremellel vágni bele olyan hornyot, amibe belemegy a retekásó nagy csavarhúzó?

(#67462) Met válasza Intel fan11 (#67460) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a kádból a víz az összefolyón át távozik a csatornába akkor vagy vékony az összefolyó utáni cső vagy dugulás van.
Ha nem az összefolyón át megy a csatornába akkor dugulás van lentebb és azért folyik vissza az összefolyóba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67463) Intel fan11 válasza Met (#67462) üzenetére


Intel fan11
őstag

kádból az összefolyóba megy a víz és onnan egy pipaszárú bűzzűrón keresztül megy tovább a csatornába én úgynéztem szemre 1forma a két cső! Új cső csak nincs dugulás! Akkor szűkítenem kellene a kádból kijövő csö keresztmetszetét?

Battletag: hojszi#2983

(#67464) Vasinger! válasza YAS-dude (#67461) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt csak végső esetben csinálnám, egyelőre úgy szeretném, hogy ne nagyon sérüljön maga a billentyűzet. De lehet ez lesz a vége, mert Ebayről tudok venni hozzá pár száz forintért új kupakot. De mégis egyszerűbb lenne így..

(#67465) DoItYourself válasza Intel fan11 (#67463) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha ez egy új lakás, vagy most csinálta neked egy szakember, először őt kellene megkérdezni, hogy mi a véleménye róla.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67466) DoItYourself válasza Csabroncka (#67445) üzenetére


DoItYourself
addikt

A mulcs alá érdemes tenni geotextiliát és csepegtető öntözést?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67467) emre válasza Intel fan11 (#67463) üzenetére


emre
veterán

Marhaság lenne tovább szűkíteni.
Ahogy a kádból kifolyik a víz úgy el is kell mennie a bűzzáron keresztül.

Annyit nézz meg, hogy a bűzzár pipáját kiveszed akkor rendesen elfolyik-e?
Csak figyelj, nehogy visszafolyjon a fürdőbe. A régi lakásomban megtörtént, aztán lehetett felmosni......
Egyébként a kivitelezővel kellene beszélned, mert ez így nem az igazi.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67468) Intel fan11 válasza DoItYourself (#67465) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tudom, hogy vele kell beszélni, de oda van nyaralni görögbe 2 hétre, ezért írtam ide! Igazából ez volt az első kád víz amit leküldtünk rajta! Lehet építési törmelék homok vagy tudomisén berakodhatott, majd kiderül estére változik-e. Azt a pipa szerű bűzzárót nem tudtam kivenni, de nem is erősködtem nem akartam kitörni! Igy most várnom kell 2 hetet, hogy tudjak a szakival beszélni!

Amúgy a víz megállós bajom nem is baj vagyhát nem tudom most nem állt meg a víz csak cseppek maradtak ott :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#67469) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
furdo es wc burkolat. olyan kerdesem hogy adott a ket also kep. berednezes es mondjuk pontos meretek :)
hogy kell szamolni a burkolatot? hany %ot kell rahagyni?

szamolas:

jol szamolom, hogy ha foldtol plafonig szeretnenk csempezni, akkor olyan 26nm nyi burkolatot kell vasarolni plusz a 10-15%? furdore gondolva.

kad moge erdemes csempezni? epitett zuhany lesz.

elore is koszonom a segitseget!

(#67470) DoItYourself válasza bazsimano (#67469) üzenetére


DoItYourself
addikt

A fölső verzió jobban tetszik. :) Van hely a mosógépnek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67471) Csabroncka válasza DoItYourself (#67466) üzenetére


Csabroncka
addikt

Geotextilia mehet, igazából minden pénztárca kérdése. Normális esetben 5-8cm rendszeresen karbantartott és megújjított mulcson nem nő át a gyom (árnyékolást követően pedig egyáltalán nem) és ha a nagyon száraz és meleg időben hagyományosan locsolva van a thuja akkor a csepegtető sem kell.

"in medias res"

(#67472) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ilyen padló összefolyónk van! Bűzzárt nem birtam kivenni, ki kellene húzni vagy csavargatni? Lehet fixre bevan ragasztva vagy hőlágyítással összedugva? Nem láttam mikor csinálta!

Battletag: hojszi#2983

(#67473) emre válasza Intel fan11 (#67472) üzenetére


emre
veterán

ezt időnként ki kell takarítani (évente, fél évente) szóval tuti bontható, szerintem csak szorul egy kicsit

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67474) macilaci78 válasza Vasinger! (#67449) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gázláng felett megmelegíted a küldő héjat... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67475) bazsimano válasza DoItYourself (#67470) üzenetére


bazsimano
őstag

igen, lehet csak szeretztunk volna minkenkepp zuhanyt is..mosogep az a bejarat es a zuhanykozott lesz az ablak alatt!

csempeszamitasra tipp?

[ Szerkesztve ]

(#67476) Intel fan11 válasza emre (#67473) üzenetére


Intel fan11
őstag

lehet kifele kell húzni! Én csak tekergetni próbáltam az nem sikerült! Majd megpróbálom kifele húzással!

Battletag: hojszi#2983

(#67477) Met válasza Intel fan11 (#67476) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem még nem volt dolgom ilyennel de a képet nézve a fehér csövet balra húznám.

Az előbb rosszul írtam, nem a cső keresztmetszetével lehet gond hanem a lejtésével.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67478) emre válasza Intel fan11 (#67476) üzenetére


emre
veterán

kicsit billegtesd le-fől

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67479) Intel fan11 válasza Met (#67477) üzenetére


Intel fan11
őstag

Estére megnézem! Köszönöm az infót!

Battletag: hojszi#2983

(#67480) pirosvilamos válasza Vasinger! (#67449) üzenetére


pirosvilamos
tag

Tedd mélyhűtőbe negyed órára.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#67481) gerisz23 válasza Vasinger! (#67449) üzenetére


gerisz23
őstag

Kis gázpisztollyal óvatosan rámelegíteni kívülről ott ahol a menetes rész van persze csak akkor ha a külső borítás aluminium.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67482) Intel fan11 válasza Met (#67477) üzenetére


Intel fan11
őstag

Még vmi eszembe jutott. Mikor állították be a kádat megtöltötték vízzel. Azt leengedtük, akkor azzal nem volt baj. Most viszont elég habos volt a víz. Perleatoros csaptelep felhaboztatta nagyon a habfürdőt és a lefolyóban levegősnek látszódott a víz meg tiszta habos volt. Ez befolyásol vmit? Annyit biztos ha akkor lement, akkor jó a lejtés!

Battletag: hojszi#2983

(#67483) Chaser válasza philoxenia (#67459) üzenetére


Chaser
titán

Holnapra megnezem

Intel fan11 konnyen lehet epitesi tormelek kerult a rendszerbe, nagy esellyel alul nem meretezett csovet, ahhiz nagy kontarnak kell lennie
nalam is uj wc el kezdett hulyulni, a haz kozos rendszerebol egy tegla darabot halasztunk ki, miutan a mester vagott abba a csoda 50 eves cementes lefolyoba egy szervizablakot, szerencsere meg nem volt befalazva, elmeny volt ( :

szerk: bazsimano 10-15% vagasi tormelekkel szamolhatsz, nem baj ha marad ki, ha veletlen kesobbiekben csempe v jarolap feltorik kb 100% h nem fogsz tudni szerezni
arra figyelj nem a netto teruletet adjak meg a fentieknel, hanem x mm fugaval ertendo, kalkulalj aztal is
ertelmes bolt pedig vissza veszi 4-6 hetig a kimaradt bontatlan dolgokat, ezt tisztazd le, es inkabb valamivel tobb legyen mint kevesebb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67484) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]Közmű bekőtéshez.

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#67485) mezis válasza fero02 (#67436) üzenetére


mezis
nagyúr

"...hol találsz új, pl Fég C-24-es kazánt?"

Pl itt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#67486) bazsimano válasza Chaser (#67483) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen!
kád moge is szamoljak szerinted?
ja meg olyan kerdes, hogy konyhabutor ala erdemes jarolapozni?
koszi a valaszokat!

(#67487) Nkboy válasza bazsimano (#67486) üzenetére


Nkboy
senior tag

Érdemes hát. Sosem lehet tudni, hogy X év múlva nem e lesz csere, vagy valami változás. Szerintem nem azon a 2 négyzetméteren múlik.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#67488) dh66e válasza bazsimano (#67486) üzenetére


dh66e
veterán

Mindenképp, a takarítás is egyszerűbb lesz és a későbbiekre is gondolni kell.

(#67489) Lipton válasza bazsimano (#67469) üzenetére


Lipton
őstag

Szamoljad ki lapra, nem kerul semmibe. Meg tudod igy tervezni a kiosztast, bordurt, szineket/mintat, mindent. Tukor helyet (szerintem) hagyjad ki es ragasszad be a falra majd korbe huzzad ki.
Kad moge mi burkoltunk. Az egesz sorral legalabb menj be szint ala.
Felso sort nem biztos erdemes vagni (inkabb kihagyni es festeni a helyet), nezzed meg hogy jon ki.

[ Szerkesztve ]

(#67490) Intel fan11 válasza Met (#67477) üzenetére


Intel fan11
őstag

Na este próbáltam a bűzzárót kihúzni hát nem ment. Lehet beragasztották vagy nem tudom! Viszont most végig néztem míg folyt le a víz. Hát 1 ideig ment le szépen a víz. Bár feljött a padló szint alá pár centivel szinte 1ből! Aztán vhogy csak nem bírta elvinni elzártam mert kiöntött volna! Ami feltünt a kád felöl marha nagyokat buborékolt! Az normális?

Battletag: hojszi#2983

(#67491) Met válasza Intel fan11 (#67490) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem, hívd vissza a szakit. Ennyi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67492) Intel fan11 válasza Met (#67491) üzenetére


Intel fan11
őstag

Szted fel kell verni az egészet? Vagy mit lehet kezdeni ezzel az egésszel rombolás nélkül? Az amúgy mitől van, hogy a kád felöli cső bugyborékol? a bugyborék okozhatja, hogy nem tud tovább távozni rendesen a víz? Kellett nekem ez a fránya padló összefolyó. Többen mondták felesleges. Hát most meg csak szívok vele!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#67493) emre válasza Intel fan11 (#67492) üzenetére


emre
veterán

nem felesleges, csak a burkolók utálják, mert nélküle egyszerűbb az életük

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67494) Intel fan11 válasza emre (#67493) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Met: A kád lefolyójában is van 1 bűzzűró így végülis 2 bűzzáró van. Ez okozhat problémát a lefolyó víznek?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#67495) Traxx válasza Traxx (#67442) üzenetére


Traxx
őstag

Valakinek esetleg lenne ötlete? :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#67496) Chaser válasza bazsimano (#67486) üzenetére


Chaser
titán

Fentebb volt rola szo, kad moge is erdemes burkolni, nem azon az 1-2 nmen mulik
Konyhabutor ala sztem mindenkepp, akkor is ha labak nelkul van, ha meg labakon all ugye mindenkepp
Helyedben en elgondolkoznek ala egy 5-7,5-10cmes ytong dobogon, arban nem sok, es arra a jarolap, egyszerubb ugy takaritani a konyhat sztem
Esetleges csotoresnel - ne legyen - sem fog semmit szetbarmolni a viz

szerk: Intel fan11 nem felesleges az, fentebb emlitett csotoresnel v barmi borult viznel aldani fogod
Szereles utan nem probaztak a rendszert?
Ott tokeletesen el kell folyni a viznek, ha bugyog valami elzarja az utjat, azert dobalja a cso vissza a vizet
Tavaly volt szerencsem ilyet is latni, gyerekek dobtak valamit a wcbe es visszajott a tulfolyon viz, eloszor csak bugyogott
Dugulaselharitok megoldottak az egyik wc felszedesevel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67497) Intel fan11 válasza Chaser (#67496) üzenetére


Intel fan11
őstag

Feljebb írtam kádbeállításnál teli engedték a kádat. Akkor nem volt gond vagyis hát akkor a padló összefolyó levolt vakdugózva. Nem is figyeltük mi van de nem jött ki víz belőle! De nem a csatorna felöli bűzzáró bugyog, hanem a kád felöli rész! Arra gondolok még, hogy némi törmélek purhab dbka mehetett a kádnál a lefolyóba, mert bőven volt még meló kádbeépítés után! Viszont azt nem értem ha teszemföl a kád és a lefolyó közt van dugulás vmi oknál fogva attól nem kéne feljönnie a víznek. Víz akkor jön fel ha csatorna felöl van dugulás nem?

Battletag: hojszi#2983

(#67498) bazsimano válasza Chaser (#67496) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom!
most mar csak burkolot kell talalnom :))))

(#67499) Chaser válasza Intel fan11 (#67497) üzenetére


Chaser
titán

Kadbol is csatornaba megy a viz, nyilvan azon a reszen van a bibi, utana mar szabad a viz utja
Teljes beepitesnel is ellwnorizni kellett volna, nalam ott volt a csavar, h a fofolyoben mozgott a tegladarab egy ideig, hol engedte a.vizet hol fekezte, lehet nalad is mokazik a tormelek, mar ha az van benne

Szerk: szivesen, design mellett figyelj arra mennyire sik a burkolo, furdo nalam kb 4nm volt, ugy voltam vele nem gond ha 5-10e nme, biztos orok elet meg egy nap, aztan baumaxos sracok felvilagositottak papiron jol hangzik sok minden ( : ket lapot egymasra raksz es ha hintaznak akkor nem sik vmelyik lap, v mindketto, olyat ne vegyel, burkolo is hozott anyagbol dolgozik, csodakra nem kepes
Meretekre is nyugodtan ranezhetsz, mert nem feltetlen konstans
Es tenyleg tobb legyen, ha kesobb akarsz venni es valami csoda folytan lesz, a szinarnyalat mar boztos nem az, volt h ket egymas melletti doboznal is kulonbozott, az egyik mar masik gyartasbol volt, csak leatem mi van, ezt is a baumaxos sracok matekoztak le nekem
- sajnalom h bezart, nem volt mindenben a legolcsobb de sok hozzaerto volt etiben legalabbis biztos, extra segitsegert soha nem fogadtak el penzt, azert palinkat vitem, az ellen nem tiltakoztak ( : -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67500) Intel fan11 válasza Chaser (#67499) üzenetére


Intel fan11
őstag

öntök a kádba délután Tiretet vagyis a lefolyóba aztán meglátjuk történik-e vmi változás. Viszont én nem tudom a bűzelzárót kivenni annyira passzosan össze lett rakva!

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.