Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67101) gerisz23 válasza maglew (#67066) üzenetére


gerisz23
őstag

Tuti rézzel van szerelve,jobb lett volna direktbe vezetékezni csak azt a dugaljat külön.
A legjobb bontás nélküli megoldás az lenne ha meg Wagóznád bent a doboz aljában és onnan kötnél a dugaljra külön 1-1vezetéket.mennyire van látható helyen a dugalj?Ha elvan takarva akkor esetleg kiemelőkeretet is vehetsz ha jól látom sárga dobozzal van szerelve arra tudsz csavarozni,több hely maradna a kötéseknek.
Szakboltba vásárolj ahol tudnak tanácsot adni,a régi szerelvényed prodax classic néven futott,kifutó termék szval drága.Vegyél minőségi dugaljakat 2-es függőleges sorolókerettel.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67102) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tudtok adni tippet

viszonylag magas sűrűségű (tehát nehéz)
nem nedvszívó,
rugalmas,
nem porladó nem lebomló,
kb. borstól szőlőszem méretig terjedő
egészségre teljesen ártalmatlan anyagra?

kellene csinálnom két ajtótámasztó babzsákot abba keresek tölteléket. polisztirol gyöngy túl könnyű, homokot nem szeretnék több okból, plusz apró szemű, szóródik, vázába való zselégolyó nedvszívó, stb. itt elakadtam. csavaranya kicsit kemény a célnak :D

egy liternyi űrtartalom súlya kb. 70-100 deka kellene legyen.

hátha van valami tippetek.

[ Szerkesztve ]

(#67103) Met válasza DeFranco (#67102) üzenetére


Met
Topikgazda

Rizs?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67104) DeFranco válasza Met (#67103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm. az nem bomlik le, nem penészedik? szerves anyagok nem tudom mennyire jöhetnek számításba.

[ Szerkesztve ]

(#67105) macilaci78 válasza DeFranco (#67102) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gumigranulátum, a feltöltéses műfű sportpályák egyik alapkelléke, szóval egy Fradi-Újpest meccsen beszerezhető. :DDD

viszonylag magas sűrűségű (tehát nehéz) - pipa
nem nedvszívó, - pipa
rugalmas, - pipa
nem porladó nem lebomló, - pipa
kb. borstól szőlőszem méretig terjedő - pipa
egészségre teljesen - pipa

Csavaranya mióta rugalmas?
A mezei durva szemű konyhasó jutott még eszembe, de a nedvszívás... Ugyanez a kérdés a szilikátos macskaalommal, de az legalább nem változtatja a méretét.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67106) sketchifun válasza Chaser (#67095) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egy fázison nem nagyon fognak engedni 32-nél többet, inkább 3 fázist kell építtetni, ha ekkora az igény.

Fontos még, hogy 32A áramerősség vételezésére mindenki alanyi jogosult, efelett amperenként 5.080Ft+ÁFA hálózatfejlesztési hozzájárulás fizetendő.

Egyébként mire nem elég 32A?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67107) Met válasza DeFranco (#67104) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nem bomlik le, ha nem kap vizet és zacskózod be akkor penészedni sem fog.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67108) philoxenia válasza bugizozi (#67098) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anna királynő stílusú étkező érdekelne... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67109) philoxenia válasza DeFranco (#67102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Üveggranulátum?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67110) seadrone


seadrone
őstag

a mosógépem 600as centrinél úgy elugrál normál töltöttségen, hogy néha alig bírom megfogni.
egy ilyen 2 centi vastag gumilap van alatta, ami 800-on megfogja, de kisbb fordulaton egyszerűen eltáncol.

mi lehet megoldás ilyenkor?

köszi

(#67111) gerisz23 válasza sketchifun (#67106) üzenetére


gerisz23
őstag

A hálózatfejlesztés lehet jóval több is attól függően hogy helyileg hol van a felhasználás,mikor telepítették a hálózatot stb....

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67112) gerisz23 válasza seadrone (#67110) üzenetére


gerisz23
őstag

Kiegyensúlyozatlan vagy nincs megfelelően vízszintbe állítva.Esetleg régi energomatod van,az meg így műkődik jól :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67113) pjen válasza DeFranco (#67104) üzenetére


pjen
félisten

Mosott kavics?

(#67114) pjen válasza gerisz23 (#67101) üzenetére


pjen
félisten

Nem drága a classic,nem is kell csak a szerkezet,keret maradhat,ha valenát,siemenset vesz az sem olcsóbb.A saedna is hasonló árkategória.Más meg nem nagyon van.Niloé,asfora...inkább ne.

(#67115) gerisz23 válasza pjen (#67114) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem asforával sincs gondom ár /érték arányban.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67116) pjen válasza gerisz23 (#67115) üzenetére


pjen
félisten

Ezt az ár érték arányt sosem értettem.Vannak fokozatok?príma és drága:jó és kicsit olcsobb:közepes és olcsobb:szar és fillérekbe kerül?Ha megveszi kerettel együtt az asfórát,lehet többe lesz mint a prodax keret nélkül,és azért a két termék nem egy kategöria.Az anya túl jól sikerült az árához képest,ki is vezették,lett helyette az asfora.Eggyel gyengébb kategória.

(#67117) gerisz23 válasza pjen (#67116) üzenetére


gerisz23
őstag

1400 körül van 1db dugalj keret nélkül classicból,asforából 2-őt veszel ennyi pénzért,annyira meg nem gagyi mint állítod.Persze én is szívesebben szerelek classicot.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67118) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Faház alapot szeretnék csinálni, kb. 7 nm. Az alábbi megfelelő lenne a célra?

- 15 cm C20-as vasalt (15x15-ös háló 8mm) beton
- 10 cm tömörített sóder
- tömörített földtükör

A beton részét lehet kiadom másnak (se keverőm se gyakorlatom nincs :D), attól függ kapok-e értelmes ajánlatot.

(#67119) philoxenia válasza ALI_G (#67118) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minek teszel a sóder és a föld alá betont? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67120) ALI_G válasza sketchifun (#67106) üzenetére


ALI_G
veterán

Legtöbb helyen megoldható az 50A egy fázison, de hallottam 75-ről is kollégánál.

(#67121) föccer válasza ALI_G (#67118) üzenetére


föccer
nagyúr

- 15 cm C20/25-XC1-24-F3-as vasalt (15x15-ös háló 8mm) beton
- PE fólia.
- 10 cm tömörített sóder
- geotextil
- tömörített földtükör

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67122) ALI_G válasza föccer (#67121) üzenetére


ALI_G
veterán

:R
Reálisan van olyan vállalkozó pesten aki ilyen méretben kivitelez nekem? Ez csak ~1 köbméter beton, mixer nem jöhet szóba.

philoxenia: a rétegrendet a valóságnak megfelelőan adtam meg, nem pedig a munkafolyamat sorrendje szerint.

[ Szerkesztve ]

(#67123) föccer válasza ALI_G (#67122) üzenetére


föccer
nagyúr

Van persze. Csak nem akarod megfizetni. Ilyen apró melókat egyszerűen nem vállalnak. Hol lenne helyileg?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67124) ALI_G válasza föccer (#67123) üzenetére


ALI_G
veterán

XXI kerulet.

(#67125) Chaser válasza sketchifun (#67106) üzenetére


Chaser
titán

Torpe elektromossaghoz ertek, nagy feszhez nem, kmeti lakasban is 16a volt, hadd ne mondjam milyen jo moka volt 32re valtani ( : majd georol reszletezem
Amihez kell a villany, nagy fogyasztok:
Fozolap
Villanysuto
Villany vizmelegito
Klima
Mosogep
Mosogatogep
Valoszinuleg futes de ezt klima is megoldja
Es persze a kisebb haztartasi eszkozok, amik tudnak sokat enni ha csak 5-10 percre is, pl porszivo, hajszarito, vizforralo, stb
Kmeti lakasban ebbol fozolap, suto, vizmelwgito es haztartasi eszkozok elvan 32abol, de klima meg nincs, mosogatogep sem, ha jol remlik fozolap magaban maxon be tud kajalni 3kwot, 32a pedig kb 7kw, sutore s valami 4kw van irva, gyakorlatban 2-2,5 korul mertem, nyilvan ha minden nincs wgyszerre hasznalva akkor oke, de ha villany alapu futes lesz furdobe es konyhaba is kell az uj nem izzoszalas elwktromos radiator ha csak 1kwos is/helyiseg
Fazisban amugx igazad lehet, egy ismeros mondta anno naluk a regi 16at upgradeltek 96ra 3*32 felallasban lakasonkent

Kozben beszeltem egy baratommal, kmeti viszonylatban ezek a cserepkalyhak igen keresettek, kijonnek elbonzjak elviszik, amit vettem kb 100et erhet igy, no kivancsi vagyok:) ujan iszonyat draga a samott tegla

Ha rajtam mulik kukazom az egesz gazt oraszol lakason belul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67126) ALI_G válasza ALI_G (#67120) üzenetére


ALI_G
veterán

Rosszul mondtam, kollégánál 3x32A van. :D

(#67127) Chaser válasza ALI_G (#67126) üzenetére


Chaser
titán

2*32 nekem eleg lenne, ki is fizetnrm azt a kb 150kt ha kukazhatom nyugodtan a gazt, majd napokban eljutok az illetekesekhez es kiderul mi a helyzet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67128) philoxenia válasza Chaser (#67127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk már tilos a zöldhulladékot a kukába tenni... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67129) r.levente75 válasza ALI_G (#67126) üzenetére


r.levente75
addikt

Erőmű :Y

(#67130) ALI_G válasza r.levente75 (#67129) üzenetére


ALI_G
veterán

mindenkinek meg van a maga fétise :D

(#67131) r.levente75 válasza ALI_G (#67130) üzenetére


r.levente75
addikt

Mondjuk én sem panaszkodhatok a 3x16-ál. ;]

(#67132) DoItYourself válasza föccer (#67121) üzenetére


DoItYourself
addikt

A fóliának és a geotextiliának mi a szerepe?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67133) Morris válasza r.levente75 (#67131) üzenetére


Morris
veterán

Nekem 3x20A van :D

(#67134) philoxenia válasza Morris (#67133) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt hittem sokkal több. ...én vagy ezerre gondoltam... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67135) sketchifun válasza Chaser (#67125) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az a gond, hogy ha ekkora teljesítményre van szükséged, még mindíg célszerűbb 3 fázist kérni.

Ugyan technikailag kivitelezhető akár 63A is egy fázison, a nagy áramok miatt a lámpa villoghat, hunyoroghat, a ledes fényforrás üzemideje lecsökken. Emellé a nagy teljesítmény mellé társuló mágneses erők sokkal jobban hatnak a gyengeáramú rendszerekkel.

Számold össze, hogy összesen mekkora áramra lesz szükséged, ezt oszd el kettővel, az ehhez legközelebbi érték kell neked.

Egyszerre nem fog menni minden. Egyébként is, érdemes átgondolni, ha ilyen nagy a lakás állandó teljesítménye, az komoly villanyszámlát eredményez.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67136) Morris válasza philoxenia (#67134) üzenetére


Morris
veterán

Az is van. Minden van! :D

(#67137) mezis válasza Chaser (#67125) üzenetére


mezis
nagyúr

"Torpe elektromossaghoz ertek, nagy feszhez nem...."
A nagy fesz is ugyanolyan mint a törpe, csak más a FOGÁSA. :DDD

mezis

(#67138) sketchifun válasza mezis (#67137) üzenetére


sketchifun
senior tag

A törpe fesz többnyire egyen feszültségű, a hálózati váltakozó feszültségű.

Kis érdekesség, hogy kb 60 volt váltakozó feszültség már eléri az emberi fájdalomküszöböt, egyen feszültség esetén ez 110 volt. Persze ez csak átlag, mindenkinél más.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67139) gerisz23


gerisz23
őstag

Ha egy 50-es években épült 70nm2-es családi házban fűtésben gondolkozom megérheti-e az inverteres klíma?

Gáz nincs bent,idén még tuti kandallóval fűtünk,csak tervezgetek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67140) föccer válasza gerisz23 (#67139) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nimcs gaz bevezetve akkor igen, megeri.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67141) fero02 válasza Chaser (#67125) üzenetére


fero02
veterán

Nappalira 1x32A bőven elég. Vízmelegítőhöz (ha csak nem átfolyós rendszerű), akkor vezérelt - éjszakai - mérés, klímához "H" tarifa igényelhető. Vezéreltbe ugyanannyi A igényelhető, mint nappaliba, "H" tarifához a klíma gépkönyve alapján határozzák meg. Egymástól független mérések. Ettől jobb nem kell. Egyedül a mérőhely szabványossága és a lakáson belüli rendszer állapota a kérdéses.

(#67142) YAS-dude válasza r.levente75 (#67131) üzenetére


YAS-dude
őstag

Itt is 3x16A és valami folyton lenyomja valamelyik fázis kismegszakítóját. Egyszerűen nem lehet úgy elosztani az elektromos berendezéseinket, hogy minden fázisra csak annyi jusson amit elbír. Klíma, mosógép, szárítógép (mondjuk ez a kettő sosem megy egyszerre) indukciós tűzhely (2 fázisú), sütő, mosogatógép, mikro, vízmelegítő. Amíg megy a mosogatógép, ne kapcsold be a sütőt, főleg, ha még fő a leves is. Amíg nem végzett a mosógép, vagy a szárító, nincs klíma.
Amíg 1P32A volt, sosem volt ilyen gondunk.

(#67143) pjen válasza YAS-dude (#67142) üzenetére


pjen
félisten

Hol megy le a kismegszakító,az óra alatt,vagy a kiselosztón?

(#67144) r.levente75 válasza YAS-dude (#67142) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen tapasztalom néha én is ezt pedig nálunk nincs klíma és szárító sem. Az egyik fázis ritkán lemegy ha nem figyelünk. Az a jó benne, hogy ilyenkor nálam elmegy a sütőn az óra és akkor nem tudom használni, amíg be nem állítom. Valamikor két hétre is megadja magát, valami érintkezési hiba lehet a gombnál. Úgyhogy örülök néha.
Klímát tervezem jövőre, valszeg az egyik fázist fel kell húznom húszra.

[ Szerkesztve ]

(#67145) Chaser válasza sketchifun (#67135) üzenetére


Chaser
titán

nem lehet igazán összeszámolni, névleges értékeket adnak meg, saccolni és mérni lehet a valóst
nem mindent használ egyszerre az ember, de pl főzőlap 1-2 karikával mellette sütő teljesen életszerű, télen fűtés klímából, nyáron hűtés, ez mellett éppen moshatok is, mosogatógép is mehet - ezeket ugye azért lehet átütemezni -, de télen fürdő radiátor is kb mindig menne
villanyszámla lehet nagy lenne - ámbár részleteztem kméti lakásban mi van, 5-6e a villany, minden új, sokat fejlődteka főzőlapok, mosógépek, villanybojlerek, klímák, radiátorok, tv-k, kb minden -, gáz számla viszont nem lenne..és gázcsövek sem

fero02 teljes lakásra kellene 32a, részleteztem fentebb, minden háztartási gép elektromos lenne, gáztűzhely helyett főzőlap, gáz sütő helyett villany sütő, gáz bojler helyett villany, ezek sok háztartásban még gáz alapúak + a fűtés is ha rajtam múlik villany megoldású lesz
de szolgáltatóval megbeszélem a lehetőségeket aztán többet tudok
a műszaki állapottal nem lenne gond, ha a teljes kábelezést nem is cserélném - bár állítólag nemrég cserélték még nem néztem meg - az előbb felsorolt dolgok mind teljesen új kábel rendszerről mennének bőven felülméretezve a terhelhetőségüket, nyilván nem pár ezer ft-on fogok spórolni, ez mind kb bejárattól 1-2-3m-re lesz elhelyezve, kb aprópénz az anyagára

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67146) Intel fan11 válasza Met (#67099) üzenetére


Intel fan11
őstag

Kad helye ki lett hagyva. Vagyis az also egesz csempetol lett kezdve. Szoval innen nezve alulrol kezdtuk! Amugy igen ratakar a kadra. Igy nezunk ki most. Padlo maradt meg ami barna lesz diagonalba. Meg fugazas. Elvileg ugynezki rafeszul vegig a vizveto. Nagyon fajin lett. Viszont azt mondta a burkolo h vegen huzzuk ki bezs sziloval a kadnal a 2 fuggoleges sarkot meg a fejresznel a padka tovet. Errol mi a velemeny? Mit kell szilozni?

Battletag: hojszi#2983

(#67147) Chaser válasza Intel fan11 (#67146) üzenetére


Chaser
titán

ilyesmi színvilágút találtam ki én is az előző fürdőbe, dekorokat én szétdobálva oldottam meg random módszerrel, csempesor közé elfogyott a bordűr, az meg mozaik márványból lett, volt baumaxos srácokkal összehaverkodtam, sok jó tippet mondtak, találtam olyat ami illeszkedik mindenhez, sztem következő fürdőt is bordűr helyett ilyennel oldom meg
ha a nyomoronc "burkoló" nem ront el kb mindent amit lehet álom szép lenne, de így is leesett az álla aki eddig látta:) de az nem az ő érdeme...
erősen rácsodálkozott amikor megköszöntem az eddigieket, azért rákérdezett hogy most akkor nem fogom kifizetni? de mondom, számolgassunk, csempe ragasztó zsákja 4e, kellett vagy 3, csempe nm-e 3e, dekor darabja 1700, csempe márvány 13e, kiáló csempék, hullámzó bordűr, rosszul felrakott élvédők, 90 fokos új ytongbol tudott csempézés után 80 fokost csinálni, no mennyivel tartozok? ami kárt okozott több mint 100e ft, ki is ballagott szépen a lakásból, nem vagyok indulatos de valszeg erősen nyakom vágom - tanú nem volt:d - ha nekiáll hepciáskodni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67148) zoli03 válasza YAS-dude (#67142) üzenetére


zoli03
őstag

Azért egy klíma nem eszik olyan sokat, átlagos használat mellet csak párszáz watt a fogyasztása. Számoljunk mondjuk 1kW fogyasztással, akkor már nagyon tolja a hideget, a mosógépre még akkor is jut kb 12A, ami bőven elég, nagy áramot meg amúgy is csak a víz fűtésekor vesz fel, ami elenyésző idő az egész programhoz képest.

Szóval én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy átlagos split klíma meg egy mosógép együtt használva leveri a 16A-s kismegszakítót.

(#67149) gerisz23 válasza föccer (#67140) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Akkor jobban utána jàrok a témának,központi fűtés kialakítása 1-1,2misi körül jön ki,és akkor nem lehet szabályozni,autómatizálni.Munkatársamnál majd meglesem télen hogy működik,mennyire zajos stb.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67150) Met


Met
Topikgazda

Utálom a Lidl-t.
Tegnaptól volt kapható csaptelep család megint. Reggel meló előtt bementem, 7-kor nyit a bolt, 8.30 körül voltam ott. Volt 3 db mosdó, 3 db mosogató és kádtöltő 0. Megkérdeztem, állítólag hátul sem volt.

Most tényleg nehéz lenne nekik szólni hogy küldjenek már kettővel többet mert kell a jóskának meg a pistának otthonra? :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.