Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60337) q1w21 válasza updog (#60331) üzenetére


q1w21
csendes tag

Sziasztok

Bondex

"Vízbázisú fafesték minden kül- és beltéri fafelületre. Akár 12 év védelmet biztosít. Megfelel DIN/EN 71, 3. előírásainak, így száradás után gyermekjátékokon is biztonságos."

Az EN 71-3 európai szabvány, mely a gyermekjátékok bevonataira vonatkozó előírásokat tartalmaz. Az így jelölt PNZ termékek alkalmazhatók gyermekjátékok felületére, mert nem tartalmaznak nehézfémeket, és a megszáradt felületből nem oldódnak ki káros anyagok.
A DIN 53160 szabvány szerinti vizsgálat a felületkezelő anyagokat száradás utáni oldhatóságuk szempontjából vizsgálja. Az ennek megfelelő termékek nyál- és izzadtságálló felületet biztosítanak.

Auro

"DIN EN 71/3 szerint gyerekjátékok kezelésére alkalmas. DIN 53160 szerint nyál- és izzadságálló."

Amiket így hirtelen találtam a neten azok fémre, fára alkalmasak, de biztos létezik műanyagra is, nem tudom biztosan.
Vagy ez a Trinát Unitop Univerzális festék (műanyagra is) (akár alapozóként is használható szerintem) (PVC-re igen, PU-ra nem tudom hogy alkalmas-e).
Vagy a Trinát Aqua Magasfényű zománc.

Ezek szintén megfelelnek az EU szabványnak a biztonság terén.(EN 71/3)

(#60336) szakalistvan

Trinát aqua univerzális alapozó
Neked az aqua zománcod alá ezt az aqua alapozót ajánlom. A zománc önmagában nem alkalmas nyers fára, szükséges az alapozás és a megfelelő száradási idő kivárása a festések között.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.