Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59051) Bacusuz válasza AndrewBlase (#59050) üzenetére


Bacusuz
őstag

viaszra lakk?
ezt próbáltad mád, mertt nekem nem tűnik túl életszerűnek

melegítős ragasztópisztolyos megoldás ?

amúgy mindenkinek BUÉK

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59052) AndrewBlase válasza Bacusuz (#59051) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem próbáltam, de szerintem a körömlakk megtapadna a javítóviaszon is.

De alternatívaként szóba jöhet akkor a karosszériajavító tapasz.

De azt hiszem ez már tényleg a gány-szakkör lenne. ;]

Miért mindig én???

(#59053) philoxenia válasza AndrewBlase (#59052) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szomszédembör meghegeszti. Mindent megtud. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59054) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis tanácsot, segítséget szeretnék kérni. Van egy Sonoff Wifi switchem, amivel terráriumi világítást szeretnék vezérelni. Adott egy melegítő lámpa, és egy LED szalag a terkó körül. Az lenne a legideálisabb, ha a melegítő lámpa a hőmérséklet függvényében kapcsolna, (ha egy fix érték alatt van a hőm., bekapcsol, majd ha elér egy másik fix. hőm-et, akkor ki), a LED szalag pedig mindig kapcsolna egy beállított időben be-ki. Megoldható ez egy db ilyen switch-el? És ha igen, hogy? Valami rövid leírást, bekötési vázlatot tudna valaki írni, küldeni? Köszönöm.

(#59055) pjen válasza Gabesz87 (#59054) üzenetére


pjen
félisten

Szia.minek ehhez a wifi.A hőmérséklet szabályozást,egy termosztáttal,a világítást pedig egy ezer forintos időzítővel könnyen Tudod szabályozni.

(#59056) csemberlen válasza Gabesz87 (#59054) üzenetére


csemberlen
őstag

Hőmérsékletre való kapcsolásra ez nem megfelelő.
Ahhoz ilyen kell:
[link]

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#59057) tbs


tbs
addikt

Emergency..! Kiskunlacházához közel (Áporkán vagyunk most) keresnék olyan gázkészülék szerelőt, aki nem riad vissza egy Termomax Color 35/E álló kazántól (az "E" rész gyártói szerelő által ki lett hackelve).

Szimptóma:
Dec 31.-én reggel működő állapotban magára hagytuk. Jan. 1-én, este találkoztunk újra, akkorra már kihűlt a kapcsolatunk és a melegvizünk is. Mindennek vége... :( Nem indul a dög... A házban lévő egyéb gázkészülékek funkcionálnak (gázégős cserépkályha, gázrózsás tűzhely). Áramot kap, piezója nem gyújt, fűtéskör víznyomása van (1.3 valami), termosztát működik (de ez nem játszik a vízmelegítésnél amúgy sem).

Help pls!

(#59058) Gabesz87 válasza pjen (#59055) üzenetére


Gabesz87
addikt

A hőmérséklet szabályozástól eltekintve, a lámpa be-ki kapcsolás céljából korábban itt ajánlották ezt a Wifi switchet, ezért vettem. Mondjuk nemrég keresgélés után láttam én is, hogy 1000-2000 közt van mechanikus időkapocsló, ami azért gyorsabban, egyszerűbben használható. Szóval lehetséges, hogy a végén veszek egy ilyet. Vagy ha már megvettem ezt a switchet, megoldom ezzel. Input oldalra egy kábel a 230-ba, output oldalra meg egy 2-es elosztó, amibe a LED szalag, meg a melegítő lámpa van, és kész. Ez így kivitelezhető, gondolom!?

(#59059) csemberlen válasza Gabesz87 (#59058) üzenetére


csemberlen
őstag

Kettes elosztóval egyszerre tudod csak kapcsolni mindkettőt. Az nem gondolnám, hogy jó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#59060) pjen válasza Gabesz87 (#59058) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem a kütyüt,amit vettél.Szerintem pár ezer forintból kb.5000ft sokkal egyszerűbb és üzembiztosabb,felügyelet nélküli szabályzó rendszert tudsz építeni.

(#59061) Gabesz87 válasza csemberlen (#59059) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, tudom. Még nincs meg a melegítő lámpa, szóval nem tudom, mennyire melegít, de ha kell, hogy égjen nappal, akkor nem gond, ha egyszerre kapcsol. A termosztátos megoldás lenne az igazi, de az hogyan kivitelezhető, mi szükséges hozzá, hogy kell bekötni? Annyira nem vagyok otthon az elektromos dolgokban (alap dolgoktól eltekintve).

(#59064) Bacusuz válasza #46372352 (#59063) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez kikeményedik, olyan lesz mint maga a rúd,biztos láttál már ilyet.
Ha van havernak pisztolya, lehet elég csak színes rudat venni bele.
Amugy ezt kint hot-melt-nek hívják,a fogkefétől a szivacsig rengeteg minden gyártásához használják, a gyors kötési idő miatt.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59065) pjen válasza Gabesz87 (#59061) üzenetére


pjen
félisten

Akár egy szoba termosztátot is vehetsz,akár a legegyszerűbbet,vagy pl:computerm Q7 est ami több időpontra és hőmérsékletre programozható.Bekötni úgy kell mint egy villany kapcsolót.Oda kell szerelni ahol mérni akarsz.Nemtudom milyen állatok lesznek,esetleg egy rácsos védő nem árthat.+A halasnál lehet hőfokszabályzót terráriumba és nem is egy vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#59067) Gabesz87 válasza pjen (#59065) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Köszönöm. Leopárd gekkók.

[ Szerkesztve ]

(#59068) tbs válasza tbs (#59057) üzenetére


tbs
addikt

Siker. Gázszelep vezérlőmodul csere. Király ember jött, volt nála honeywell vezérlő is, ismét forró a kapcsolatunk a kazánnal. Köszönöm, hogy meghallgattatok. :)

(#59069) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Első nap. Parketta pipa. ;]

(#59070) Csabroncka válasza SzlobiG (#59069) üzenetére


Csabroncka
addikt

Jézus, Isten - ez valami 60-as években épült panel nem? Ott voltak ezek a párnafás , marhára nyikorgó parketták, vékony falon kívüli vezetékek és sok egyéb-más öröm ;]

"in medias res"

(#59071) SzlobiG válasza Csabroncka (#59070) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az évjárat kb talált is, de nem panel, hanem tégla épület. Amúgy meglepő módon nagyon jó állapotban volt a parketta nem nyikorgott és nem is mozogtak, mert le voltak szegelve. De muszáj volt mennie beton jön a helyére és arra járólap. :)) Másik kettő szobába marad is és arra rá megy a laminált lap.

Másik lakásunkon is ilyen parketta volt, de ott nem volt megszegelve na az nyikorgott mindenhol. :D

(#59072) csemberlen válasza SzlobiG (#59071) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak bírja a födém is a súlyt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#59073) jilian


jilian
addikt

Helló!

Adott egy helység aminek a hőmérsékletét át szeretném fújatni a fal túloldalára egy lukon át. (most a luk 15cm átmérőjű)

- Szeretném ha állítható lenne a sebessége/fordulata
- halk legyen
- bírja a hőt (~40 fok)

Amiket találtam azok fix fordulatosak és hangosak.

Amire még gondoltam az egy számítógépház ventilátorja a hozzá tartozó szabályzóval....

:F

(#59074) pjen válasza jilian (#59073) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora helységek?Még egy lyuk minimum kéne,hogy áramlás legyen.Valahol egész talaj közelben.

[ Szerkesztve ]

(#59075) jilian válasza pjen (#59074) üzenetére


jilian
addikt

Pincében van, tárt ajtóknál körbe jár a levegő, tehát nem reked meg.
Ez csak rásegítés lenne.
Hogy a meleg levegő hamarabb jusson a másik oldalra, tehát egy kör része lesz.

Tehát a légmozgás adott.
De ne ebbe menjünk most bele.

(#59076) pjen válasza pjen (#59074) üzenetére


pjen
félisten

A pc ventit ki kellene próbálni,bár szerintem nem sokat szállít.Amelyik számot tevően mozgatja a levegőt annak hangja is lesz,vagy drága.A sima asszinkron motoros ventit normálisan szabályozni csak fraki váltóval lehet,megint az ár.Egyébként szerintem ahhoz,hogy csendes legyen sokkal nagyobb lapátok kellenének lassú fordulaton.Esetleg egy dahlander motor.

[ Szerkesztve ]

(#59077) polonic válasza jilian (#59073) üzenetére


polonic
félisten

bocsi, de az helyiség
a helység pl Budapest, Pécs, Bivalyröcsöge, stb...

[ Szerkesztve ]

(#59078) jilian válasza pjen (#59076) üzenetére


jilian
addikt

Szerintem amire nekem kell arra bőven elegendő levegőt mozgatna meg egy pcventi.
Van választék bőven, csak pwm-es legyen.

Miket kell hozzá vennem?

(#59079) jilian válasza polonic (#59077) üzenetére


jilian
addikt

Kérlek ne haragudj hogy ebben a rohanó világban hibát vétettem és kihagytam egy "i" betűt....

Hihetetlen, hogy minden topikban van ilyen 'felügyelő'.... :o

(#59080) SzlobiG válasza csemberlen (#59072) üzenetére


SzlobiG
félisten

Statikus megnézte elvileg bírni fogja. Már csak az a kérdés, hogyan fog feljutni ennyi beton a második emeletre. :D Mer nem csak ez a szoba, hanem a folyosó és a fürdő is betonozva lesz.

(#59081) #33253120 válasza SzlobiG (#59080) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#59082) w.miki válasza jilian (#59075) üzenetére


w.miki
veterán

Cikk a PC ventis levegőkeringetésről
Párapara

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59083) xxxjjjkkk válasza jilian (#59078) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Legteknikai bótban, különböző hejségekbe kapni ventiket.
Ilyen 800-900m3/h alatt nem gondolkodnék. A vebsopok választéka és árai nagyon különböznek.
Egy pc venti lof*sz oda.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59084) SzlobiG válasza #33253120 (#59081) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ismerem ezt még tél előtt dolgoztunk ilyennel, de ehhez is kellett betonkeverő,hogy haladjunk is...

Oké hogy fel visszük a lakásba, de mivel keverjük meg? Keverő oda nem fér be sztem.

(#59085) pjen válasza jilian (#59078) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni Pc ház ventit,előlapra szerelhető fordulatszám szabályozóval.Ha Neked annyi levegő elég egy próbát megér.

(#59086) pjen válasza SzlobiG (#59084) üzenetére


pjen
félisten

Beton pumpa?Keresd Föccer fórumtársat.

(#59087) föccer válasza pjen (#59086) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogy, mi? Beton? Keresett valaki? :D

Összesen mekkora mennyiség kell, hová? Kerület, utca, város, megye? Előírt minőség, szerkezet várható vastagsága?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59088) buherton válasza SzlobiG (#59084) üzenetére


buherton
őstag

Ha lakás alatti teret fűtik, akkor várd meg a tavaszt. Széjjel fog repedezni. A nyitott ablak nem elég, sőt az még csak ront a helyzeten.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#59089) SzlobiG válasza föccer (#59087) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát még a pontos mennyiség nem ismert, mert ma még csak a parketta lett felszedve holnap megyünk tovább a folyosó jön ott mozaik járó lap van, akkor ott a fürdő is meg még egy szoba. A betonozásra váró felület kb 35-40 m3 lesz majd a vastagságot még nem tudom.

Dunaújváros, gondolom mire ide jutna az horror árban lenne. :)

(#59090) Met válasza SzlobiG (#59080) üzenetére


Met
Topikgazda

Így

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59091) föccer válasza SzlobiG (#59089) üzenetére


föccer
nagyúr

165-190k között jön ki, bruttó, bepumpálva + területfoglalási és behajtási engedély, ha szükséges. Kb 3 óras helyszíni munkavégzéssel, feltéve ha a pumix ki tud állni és ki tud talpalni és be tud gémelni. Nem is a beton a drága, hanem a pumpa költség. kb 3 m3 anyag kell. (valamennyi marad a pumiban)
3 ügyes kezű ember 1 óra alatt készre tudja húzni + várakozás + takarítás, mondjuk összesen 3 óra.
Munkadíj és takarítás legyen 50k, összesen max 240k br.

Zsákos anyagból kb 130 zsák kell hozzá, ami bő 5 tonna, ami a a lent linkelt áron ~137k anyagköltség. Ki kell szállítani, ami baráti áron is 20k, fel kell hordani a másodikra, ami legalább 5 embernek a napi munkája, ami ~50k. 210k-nál járunk és még nincs a helyén. Bérelned kell keverőt, csörlőt vagy csigát, vagy fizetned a vállalkozót, akinek van ilyenje. 3 ember 1 napi munkája 30k + vállalkozó (vagy gépkölcsönzés) legalább 40-50k. Szóval legjobb esetben is ugyan annyiba jössz ki.

Ez a ~3 m3 körül billen a mérleg a transzport beton javára. Vidéken kicsit drágább a beton, de nem kell behajtási és területfoglalási engedély. És nem szakad meg 8 ember a zsák cipelésben, meg a betonkeverésben.

Én már hordtem fel zsákos anyaból 2,5 tonnát az első emeletre. Hát igaz, hogy nem vagyok egy kigyűrt izomagy, meg fittnessguru, de kb az ellenségemnek nem kívánom.

üdv ,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59092) Bacusuz válasza SzlobiG (#59080) üzenetére


Bacusuz
őstag

hozzánk motoros csigán jött fel,de annyi idő ment el lapátolásra,csigázásra,keverésre,hogy pumpálva sem lett volna drágább.
2. emelet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59093) xxxjjjkkk válasza föccer (#59091) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

10ezerert egesz nap sittet hordani?
Max kenyelmesen.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59094) föccer válasza xxxjjjkkk (#59093) üzenetére


föccer
nagyúr

Vidék, nem Budapest. Egyrészt. Másrészt meg sacc/kb írtam. Na meg 5 főnak 26 kanyar, szóval azért nem tart ki egész nap.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59095) föccer válasza Bacusuz (#59092) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennyi időbe telt feltermelni és utána bedolgozni a helyére? A keverétől számítva?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59096) SzlobiG válasza föccer (#59091) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi a részletes leírást Így már jobban átlátom a dolgot. Ha felszedtük a többi padlót, akkor kiszámoljuk, hogy pontosan mennyi is kéne, és mivel járunk a legjobban, de tetszik a te megoldásod. :K

met: Ez jó ötlet. :D

Bacusuz: Na valahogy így lesz nálunk is. Olyan szint különbségek vannak jelenleg, hogy vicc...

[ Szerkesztve ]

(#59097) jilian válasza w.miki (#59082) üzenetére


jilian
addikt

Pontosan ilyen kellnekem.
Tápegység, vezérlő.

(#59098) Bacusuz válasza föccer (#59095) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem tudom sajnos

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59099) sanzi89


sanzi89
addikt

Van esetleg valamilyen egyszerű és olcsó (30k-val bezárólag) megoldás, hogy egy helyiség levegőjéből kiszűrjek valamennyi port? Valami porszívó szerű, hepa filteres cucc, ami folyamatosan keringeti a levegőt? A fogyasztás és zaj másodlagos, és 100%-os hatékonyság se kell, csak, hogy valamennyivel csökkenjen a levegő portartalma.

Tudom nem a legjobb topik, de nincs jobb ötletem.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#59100) föccer válasza SzlobiG (#59096) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha megvan az infó, akkor írj, küldök neked kontaktot. Bár amíg ezek a minusz rettenet hidegek vannak, addig biztos, hogy nem kapsz üzemből betont. Az egész üzem össze van fagyva egy marha nagy jégkockára és 3 m3-ért nem fogják kiolvasztani az 100. :D
üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.