Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59351) Lipton válasza Csabroncka (#59350) üzenetére


Lipton
őstag

Ha nincs akkor is ra fogjak verni ha valami tortenik.

(#59352) balazs1956 válasza Bdanyy (#59347) üzenetére


balazs1956
senior tag

Érdelkődj a Lidliben/Aldiban, mikor lesz akcióban.
1500/2000/2300 watt/időzítős/távirányítós/ventillátorral/anélkül
16000 körül szokott lenni.
Nálunk 3 is van, nagyon bevált

(#59353) #03969024 válasza Misi1980 (#59346) üzenetére


#03969024
törölt tag

"úgy müködik hogy a megadott érték alatti hőmérsékletet eléri a helység akkor lezárja a radiátort"

Ez csak nekem zavaros?

(#59354) Flowtation válasza Misi1980 (#59346) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ezt a sorba kötést úgy érted, hogy ha elzárok egy sorba kötött radiátort akkor megáll a rendszer? Vagy úgy ahogy nálam van, (szerintem) nem sorban vannak, hanem felmegy a fő előremenő, abból jobbra egy radiátor, meg balra is. Aztán ez a fő előremenő lefele fordul, ott szintén ugyanez. Tehát "leágazások" vannak.

Nézegettem ezeket a termo fejeket, de pl. láttam olyat ami 1500-2000 Ft, koppra úgy néz ki mint amik most nekem fent vannak, tehát sima szelep, gondolom én. A termos fej meg ugye méri a hőmérsékletet, ahogy írtad, na az legkevesebb 5eFt körül láttam. Amúgy ezeket nem lehet csak úgy kicserélni, ha leeresztem a vizet? Mert akkor még nem aktuális. :)

szerk: lancerboy, gondolom "felettire" gondolt,

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#59355) polonic válasza Csabroncka (#59343) üzenetére


polonic
félisten

Amig egyedul eltem 14-15 fokban aludtam ejjelente vastag takaroval teljesen kikapcsolt futesnel. Most megorulok a 19-20 fokban.

(#59356) Bdanyy válasza balazs1956 (#59352) üzenetére


Bdanyy
addikt

És Morris

Köszi az ötleteket :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#59357) mezis válasza Bdanyy (#59347) üzenetére


mezis
nagyúr

Jó 30 évvel ezelőtt még a CCCP-ben vettem ilyet. Igaz nincsenek kapcsolók rajta, csak be kell dugni a csatlakozó dugóját és kész. (Van hozzá tartalék fűtő betétem is, E27-es a foglalata.)
Nem ajánlom, annak ellenére, nem "fókuszálja" az infrát, tűzveszélyesnek gondolom -az enyémet. Borulékony, szőnyeg, kis papírdarab bepottyanhat közvetlenül az izzó szálhoz, vagy gyerek ötletei.... Az USA-ban csak 127V, a 230V-hoz jobb az, ha üvegcső is véd. (Kenyérpirítóm is lövellt már lángot: az elszenesedett kifli vége behajlott az izzószálhoz. Azóta az üvegcsöveset preferálom a konyha asztal magasságában is.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59358) Met válasza Bdanyy (#59347) üzenetére


Met
Topikgazda

Ventilátoros hősugárzó?[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59359) #33253120 válasza Met (#59358) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nincs link.

Amúgy én erre szavazok, ha ilyesmi kell. Fel lehet rakni, hogy a gyerek ne érje el, a légkavarás miatt egyenletesebb a fűtéskép, meg ilyesmi....
link

(#59360) Met válasza #33253120 (#59359) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt hogy bactam el? :F [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59361) balazs1956 válasza #33253120 (#59359) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ja, amit én linkeltem lidlis, annak is megvan a falra szerelhető konzolja. Adják hozzá.

Amúgy ez az eredeti kérdésben feltett hősugárzó (USA), miben különleges??

(#59362) Misi1980 válasza #03969024 (#59353) üzenetére


Misi1980
senior tag

Vannak számok a termofejen 1-töl 5-ig ezek mind valamilyen hőmérsékletet jelent. Pl a a 3-asra tekered 22 foknál zárja le a radiátort. Ott van minden termofej dobozában hogy melyik szám milyen hőmérséklettartományt jelent.

Flowtation:Igen úgy gondoltam ahogy nálad vannak a radiátorok. A szelepet csak úgy lehet cserélni ha leereszted a vizet. Sima radiátorszelepre nem lehet felrakni a termofejet. Van kimondottan termofejes radiátorszelep+termofej.Igy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#59363) #43960832 válasza Csabroncka (#59345) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem voltam itthon egy darabig, erre jöttem vissza. Holnap jön a szerelő. Gondolod, hogy itt fagyoskodnék? :D

(#59364) #43960832 válasza Lipton (#59349) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ez mind természetes amit leírtál, a főbérlő intézi holnap, korrekt módon. ;)

(#59365) Bdanyy válasza balazs1956 (#59361) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi a többi linket is, körbenézek :)

Egyedül azért tetszett anno, mert rövid idő alatt érezni lehetett a hatását, pl fürdőben, míg a többi hősugárzó amivel találkoztam azoknak hosszabb időre volt szükség (mivel nem fújja a levegőt), így legtöbbször be sem lett kapcsolva.
De ezek a falra szerelhető "légkondiszerűek" illetve panelesek is tetszetősek.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#59366) ALI_G


ALI_G
veterán

Emos márkájú videó kaputelefonja van valakinek?
Van valami más értelmes áron, akár külföldről?

(#59368) pjen válasza ALI_G (#59366) üzenetére


pjen
félisten

Az Urmet honlapján is körülnézhetsz,esetleg.

(#59369) #33253120 válasza ALI_G (#59366) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az értelmes árra írhatnál egy keretet, illetve, hogy milyen konfigba kellene. Kültéri, és beltéri egységek, mágneszárak száma, van-e kialakított vezetékhálózat, és ha igen akkor milyen, meg ilyesmi... :)

(#59370) ALI_G válasza #33253120 (#59369) üzenetére


ALI_G
veterán

Videokaputelefon, utp kábeles kiépítés. kültéri + beltéri, egy mágneszár.

(#59371) Lipton válasza #33253120 (#59369) üzenetére


Lipton
őstag

Érdekelne engem is ilyesmi...

- számítógépes hálózat ki van építve, jó lenne ha azon kommunikálna (cat6stp, szerver megy, program mehet rajta)
- beltéri legyen video + hang, ha lehe PoE
- kültéri legyen kamerás, nyomógombos, nem feltétlenül "hivatalosan" vandálbiztos de azért bírja a gyűródést
- legyen 3 lakásig bővíthető, azaz legyen min 3 gombja
- jó lenne, ha megoldható lenne hozzá számkódos billentyűzet (kulcs helyett) ami progranozható (nem szeretnék zárat, számkóddal nyíljon pl a kapu)
- tudjon vezérelni a mágneszárat

Esetleg tudjon olyat, hogy egy második kódra adjon ki második kontaktuson jelet (nagykapu részére).

Helios kb tudja, de heroin áron van.

(#59372) #33253120 válasza ALI_G (#59370) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na, ebbe most belenyúltam.
Pár hónapja szereltünk fel pár Stilo STI 1293-at. Ami akkor sokkal olcsóbb volt mint most, illetve akkor talált egyik cimbora a neten brand nélküli változatot tizenezer ft magasságában.
Holnap utánakérdezek, ha megtudok valamit akkor pü megy...

(#59373) AndrewBlase válasza Bdanyy (#59365) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én ilyet vettem talán két éve BF-en a fürdőbe, de elég gyatra. Arra jó, hogy fürdés elött bekapcsolod fél órával, akkor csinál meleget, de arra gyakorlatilag használhatatlan, hogy beállítod mondjuk 22 °C-ra, hogy tartsa.
A "hagyományos" fűtőszálas-ventilátoros megoldás (ez a fajta)sokkal hatékonyabb volt, míg el nem füstölt a fűtőszál benne. :DD

Miért mindig én???

(#59374) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Köszi mindenkinek a radátoros, szabályozós segítséget. De ha már rátaláltam erre a jó kis fórumra, kérdeznék még pár általánosságot. Először is van valaki aki a csokkal kapcsolatban jártas? Konkrétan a bővítéses megoldás érdekelne, az általános feltételekkel tisztában vagyok, főleg az érdekelne, hogy pl garázst be lehet-e építeni, nyilván ha a házban van?

Másik kérdésem, puffertartályról van. Mi a feltétele? Lehet-e a mi fűtési rendszerünkbe is integrálni? Sima hagyományos vegyeskazán+gázkazán kombó van, zárt rendszerrel. Azt gondolom, hogy az előnye meglenne, inkább megoldásokra, konkrét megvalósításra lennék kiváncsi. A vegyes mellett van egy bő 1nm alapterület, kb 2 m magas is. A bekötéshez milyen feltételek kellenek?

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#59375) gerisz23 válasza fess (#59316) üzenetére


gerisz23
őstag

Olvasataim alapján ha nincs alatta párazáró fólia akkor előbb-utóbb a szigetelés elöregszik,összeesik a párától.Én is ilyen házat veszek úgy néz ki,vszleg felülről kap hungarocellt.Ha lesz rá keretem akkor lépésállót.Úgy nem kelk kókányolni,és megmarad a levegő a födémben mint hőszigetelő.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#59376) w.miki válasza Lipton (#59288) üzenetére


w.miki
veterán

Milyen az a paneles padlószőnyeg, és hol ajánlott ilyet venni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59377) canniball válasza w.miki (#59376) üzenetére


canniball
nagyúr

Amikor írta a kolléga rágugliztam, arra jutottam hogy a "hivatalos neve" modulszőnyeg és nem épp az olcsó kategória (7000Ft/nm²-től láttam ott, ahol a padlószőnyeg 1300-1500Ft/nm²-nél kezdődik).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59378) philoxenia válasza canniball (#59377) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván más minőség is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59379) pjen válasza w.miki (#59376) üzenetére


pjen
félisten

Euró parkett nél egész jó árak vannak.

(#59380) canniball válasza philoxenia (#59378) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, az olcsóbb padlószőnyeg nyilvány vékonyabb, abból pedig nem lehet "modulozni" hiszen nincs olyan tartása. Csak annyit akartam jelezni ha valaki költséghatékonyan akarja megoldani akkor ez nem az ő terméke. Ha nem számít az ár akkor valóban jó megoldásnak tűnik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59381) Lipton válasza w.miki (#59376) üzenetére


Lipton
őstag

Lerták már, de összefoglalva:
- m2 ára lényegesen magasabb DE ezzel általában párhuzamosan megy a minőség is
- jellemzően közületi használatra tervezett minőség (szálloda, iroda)
- a panel cserélhető könnyen (50x50), sérülés, koszolódás esetén egy ilyen egységet cserélsz és kész (gyerekesek tudják miről beszélek), ez kb megfizethetetlen.

cannibal: azért érdekes egy 1500Ft/m2 padlószőnyeget egy ilyennel hasonltani...

[ Szerkesztve ]

(#59382) canniball válasza Lipton (#59381) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem hasonlítottam, csak leírtam hogy (mindkettő esetében) honnan kezdődnek az árak...azt is csak zárójelben...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59383) w.miki válasza pjen (#59379) üzenetére


w.miki
veterán

Rájuk gondolsz? www.betafloor.hu
Innen melyiket érdemes választani, hálóba, ami jó minőségű, de tisztítható is.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59384) Bacusuz válasza Lipton (#59381) üzenetére


Bacusuz
őstag

Alapozó szerű általaban vízzel higitandó ragasztóba rakják, ami fixálja de nem jön fel.
Ha cserélni kell többször is cserélhető a modul a régi ragasztóban.
A ragasztó szaponos vízzel eltávolítható.
Feltétel a jó aljzat...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59385) Morris


Morris
veterán

Urak, nikecelles kérdésem lenne.
A födémre raknék 20 cm-t, de csak részben. Azaz két útvonalat, mert a többi részen szintén 20cm üveggyapot lesz.
Arra gondoltam, hogy először 12cm-es normál eps-t raknék le, majd erre rá a 8cm-es xps-t.
Ez így mennyire jó megoldás?
Mennyire bírja a járkálást?

(#59386) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Nemrégen vettem egy kertes házat, a falak vályogból vannak a födém pedig sárfödém.
Belülről már nagyjából kész van,tavasszal kezdeném el a külső szigetelést.

Azt olvastam hogy a vályognál jobb lenne kőzetgyapottal szigetelni,viszont nálam a vakolat is cementes és a festés is diszperziós festék.
A padlásra meg vagy 20cm üveggyapotot gondoltam leteríteni.

Még így is gyapottal kellene leszigetelni a falakat vagy mehet rá a hungarocell?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#59387) Misi1980 válasza Flowtation (#59374) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szoktál a vegyeskazánnal fűteni vagy csak gázzal? A puffernek nem a tüzelőanyagspórolás a lényege sőt adott esetben még több is fogy, hanem hogy nem kell 1 nap kétszer begyújtani. Gondold meg mert elég költséges beruházás. Így hogy van gázod én a gázrendszerre fordítanám a pufferre szánt pénzt(kazáncsere ha hagyományos és nem kondis, a rendszer korszerűsítése stb.). Nagyon mondogatják hogy pár év múlva szabályozni fogják a vegyestüzést a sok szemétégetés miatt,ha jól emlékszem 2018-tól lesz rá valami unios szabály.Minden vegyestüzelésü rendszerre lehet puffert szerelni ha van hely és pénz.

(#59388) canniball válasza Misi1980 (#59387) üzenetére


canniball
nagyúr

"A puffernek nem a tüzelőanyagspórolás a lényege sőt adott esetben még több is fogy..."
Én pont azt olvastam, hogy a puffer mellett tökéletes(ebb) az égés mint nélküle (leszabályozott huzattal), így kevesebb tüzelőanyag vész kárba, ergo költséghatékonyabb a pufferes rendszer. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59389) #03969024 válasza Morris (#59385) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az EPS bizonyos mértékben összenyomódik, az XPS jóval kevésbé, de szerintem egyik sem alkalmas arra, hogy azon járkálj. Valamiféle keményebb (fa) burkolat kell rá. Akkor pedig mehet a gyapot. Abból is inkább kőzet. Nem tudom, hogy miért favorizáljátok az üveget? Nagyon nem szereti a nedvességet.

(#59390) #03969024 válasza Misi1980 (#59362) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tudom, hogyan működik a termofej.
Ezt írtad:
"úgy müködik hogy a megadott érték alatti hőmérsékletet eléri a helység akkor lezárja a radiátort"
Gondold át ezt a mondatot: Ha beállítom mondjuk 22 C fokra, akkor -273-tól 22-ig minden alatta van, nemde?

(#59391) Misi1980 válasza canniball (#59388) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ez igaz.Csak az a gond ha pl egy ház fütéséhez elég lenne egy 15kw-os kazán kényelmessen az már nem bír el egy puffert így nagyobb kazánt kell venned. A nagyobb kazán és a megnövekedett vízmennyiség felfűtéséhez több energia kell. Vannak olyan esetek amikor tüzelőanyagot kell váltani(fáról szénre) hogy fel tudja a kazán fűteni a puffertartájban a vizet. Minnél nagyobb a pufferben a víz hőmérséklete annál hatékonyabb.

lancerboy:Szerintem Te gondold át hogy mit írtam.Ott a termofej dobozában a papír hogy melyik szám milyen hőmérséklettartományt jelent. Most fejből nem tudom neked felsorolni ne haragudj.Nyílán ami Te írtál az egy kicsit extrém,de pl a 3-as 20-22 C-fokot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#59392) fess válasza gerisz23 (#59375) üzenetére


fess
őstag

Elvileg átmegy rajta a pára,ha nem csapódik ki a hidegben.

(#59393) #03969024 válasza Misi1980 (#59391) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csakhogy nagyon könnyen félreérthető a mondatod. Te úgy értetted, hogy ha eléri a fej számozásához hozzárendelt hőfokot, de úgy is értelmezhető a mondat, hogy ha eléri a beállított hőmérséklet alatti hőfokot, ami igencsak sokféle lehet. Ilyen összetett a magyar nyelv!

(#59394) canniball válasza Misi1980 (#59391) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja értem. Ilyen problémákra nem gondoltam. Nekünk egy elég kis méretű kazánunk van de ez is 30-35kW-os, nem gondoltam volna hogy van olyan amelyik csak "fele ennyit tud".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59395) emre válasza canniball (#59388) üzenetére


emre
veterán

Véleményem szerint puffert tartály beépítésén egy esetben érdemes gondolkodni.
Ha nincs gáz, és a vegyes kazánt napközben nincs aki pakolja, mert így a felfűtési időszakot meg lehet spórolni.
Azt hogy egy pufferről hőcserélővel hmv-t tud levenni nem keverném ide, és ha már van egy kombi kazán én inkább azt a rendszert tökéletesíteném.

Sajnos nekem is csak egy SF05-ös öntvény vegyes kazánom üzemel (van egy ÉTI35-ös gáz kazán is, de inkább nem használom), és elképzelni nem tudom, hogy a jelenlegi rendszerrel hogyan tudná még a puffert is felfűteni, hogy abból bármi hasznom származzon. Kb. egy köbméteres kellene, de a rendszerben sincs kevés víz. Szóval idén kombi kazán projekt, de a teljes rendszer cseréjére most sem lesz pénz. Már méregetem a hőfokokat, hogy hol milyen az előremenő és visszatérő hőfok.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#59396) Misi1980 válasza #03969024 (#59393) üzenetére


Misi1980
senior tag

Most ezt komolyan mondtad?

Cannibal:Egy ilyen mértetű kazán ami Te írtál lazán elvisz egy 100-140nm-es házat.A kis házról szerintem más fogalmaink vannak.

[ Szerkesztve ]

(#59397) gerisz23 válasza fess (#59392) üzenetére


gerisz23
őstag

Munktaársamék szülői házban üveggyapottal szigeteltek,csahogy semmiféle fedést nem alkalmaztak.Pár év alatt összesett annyira hogy szinte semmit sem ért(Korom és por megtette hatását).
Még én is vacilálok mit csináljak majd,lesz rá egy jó nyaram hogy kigondoljam.Kőzetszigeteléstől csak a súlya miatt tartok,nem szeretném ha megszállna tőle később az egész mennyezet,lévén nem mai gyerek a ház.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#59398) fess válasza gerisz23 (#59397) üzenetére


fess
őstag

Az üveggyapot nagyon hamar összeesik a kőzetgyapothoz képest.A kőzetszigetelés alatt ha a kőzetgyapotra gondolsz,az könnyű,sztem kb. hasonló a súlya mint az üveggyapotnak. A táblás elvileg még tartósabb, én azért vettem azt.

(#59399) Morris válasza #03969024 (#59389) üzenetére


Morris
veterán

Évente kb kétszer járnék rajta. De azt is csak akkor ha nagyon muszáj.

(#59400) Bacusuz válasza Morris (#59399) üzenetére


Bacusuz
őstag

Járjál rajta ilyennel :P

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.