Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59201) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Garázsba milyen zárbetétet javasoltok illetve lakatot? A garázs szabadtéri,az ajtók acélváz lindabbal és lépésálló hungarocellel bélelve.

(#59202) pjen válasza SG3rg0 (#59201) üzenetére


pjen
félisten

Jó nagyot és olcsót.Előző meló helyemen félperces riasztó késleltetés alatt levágtak 4 lakatot+kitörtek egy kitörés gátlós furt kucsos zárat.Az már csak hab a tortán,hogy nem vittek el semmit.

(#59203) Lipton válasza Morris (#59182) üzenetére


Lipton
őstag

Mi normal zsakos ragasztoval csinaltuk amivel a tobbi feluletet is majd dubeleztuk. A szigeteles a fold ala is lement es ele tettunk viz miatt dorken lemezt amit vagy 60-70 centire elhuztunk a faltol.

[ Szerkesztve ]

(#59204) YAS-dude válasza Csabroncka (#59196) üzenetére


YAS-dude
őstag

A termosztát 230V-ot küld a radiátorszelep felé? Nem lehet, hovy a termosztátban is van zárlatvédelem a szelep irányába?
A 0,75-ös vezetéket elvileg 6 amperre lehet biztosítani. A fi relé itt nem játszik, az zárlatnál nem old le (csak ha testzárlat).

(#59205) philoxenia válasza Lipton (#59203) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk így kerítéslabazat is működött. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59206) Csabroncka válasza YAS-dude (#59204) üzenetére


Csabroncka
addikt

A tisztább látás végett:

Termosztát>

Radiátorszelep>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#59207) fero02 válasza gerisz23 (#59199) üzenetére


fero02
veterán

"Földelni a fém szerkezetet legalább 6mm2-es vezetékkel,minél nagyobb annál jobb"

Észrevétel, kiegészítés:

Nem földelni kell, hanem egyen potenciálra (mint a neve is mondja) hozni. Az másik történet hogy ezen potenciál földpotenciál. A 6mm2 réz vezetőre vonatkozik.

(#59208) mezis válasza SG3rg0 (#59201) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ilyen kialakítású lakatot talán nehezebb egy ütéssel kinyitni.

mezis

(#59209) pjen válasza mezis (#59208) üzenetére


pjen
félisten

A betörés után llyenekre váltottunk ,de ezek legalábbis nálunk 1-2 év alatt szétestek.

(#59210) Morris válasza Lipton (#59203) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos az északi oldalon az időjárás miatt még nem csinálták meg, így nagyon hideg a fal közelében a padló. Ilyenkor télen gondolom azzal a ragasztóval nem lehet felrakni. :U
Milyen mélyen megy a földbe az xps nálatok?
Nálam csak a felszínig lehet menni vele, mert az alap kifele szélesedik.

(#59211) gerisz23 válasza fero02 (#59207) üzenetére


gerisz23
őstag

Írtam hogy EPH,amúgy jogos.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#59212) Corsair90 válasza #03969024 (#59149) üzenetére


Corsair90
tag

Köszönöm, mindenképpen hasznos. :R

(#59213) Lipton válasza Morris (#59210) üzenetére


Lipton
őstag

kb 30 centit megy le a földbe. Télen - fagyban - kb semmi ilyen ragasztóval nem lehet dolgozni. Esetleg valami speciális heroin árú anyaggal (föccer?). A másik, hogy hiába tennél rá egy sort alulra, ugyan úgy le kell hálózni meg minden, felül le kell zárni a víz miatt és ugyan valamennyit biztosan számít az az egy sor de fölötte a pucér fal hűti az egészet továbbra is. Még nagyobb baj, hogy ha esik rá az eső, a tégla felveszi a vizet és bejut(hat) a nedvesség az xps mögé is.

Nálunk az alap aránylag mélyebben van és van rajta 2 sor zsalukő majd arra lett a szerelőbeton ráöntve. Így nagyon szép sima az egész alap ahova szigetelés kell.

Nem lehet valamennyire levágni/levésni a nagy göcsörtöket és valamennyire leengedni a szigetelést?
Később mi kerül majd ide? Járda, kulé, stb?

Milyen vastag szigetelés menne rá?

[ Szerkesztve ]

(#59214) föccer válasza Lipton (#59213) üzenetére


föccer
nagyúr

Max valami ragasztóhabot tudok elképzelni, de az meg nem tapadna fel rendesen. Ilyen időben semmilyen cement alapú ragasztó nem fog megkötni. :( Ki kell várni a jó időt. Ha normálisan meg akarják csinálni, akkor meg kell várni a jóidőt. El ne felejtsek holnap kör e-mail küldeni az üzemeknek, hogy eszükbe ne jusson csütörtök-péntek betont kiadni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59215) Morris válasza Lipton (#59213) üzenetére


Morris
veterán

Nem pucér fal van fölötte. Ott már kész a szigetelés.
12cm nikecell, behálózva.
Az xps mellett kb 70 cm szélességben vagy kavics vagy térkő lesz. Ez még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#59216) Lipton válasza Morris (#59215) üzenetére


Lipton
őstag

Érdekes, tudtommal a legalsó sorral szokás indulni.

Mennyire lóg ki?
Nem tudod lépcsőzetesen megcsinálni? Teszel mondjuk 20cm magasan 12cm vastagot, majd a fal/alap minőségének függvényében 10-8-6-4cm csökkentheted. Megoldható így?

A dörken lemezt odatenném a fal mellé bárhogyan is oldom meg.

(#59217) pjen válasza Lipton (#59216) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is a falat szigetelték előbb,és utána a lábazatot..

(#59218) Morris válasza Lipton (#59216) üzenetére


Morris
veterán

No, akkor leírom, hogy mi a stájsz.
Van kb 30 cm-es alap.
Ezen vízszigetelés. Majd innen indul a B30-as téglafal.
Úgy kezdték, hogy ahol találkozik a téglafal az alappal, oda indító profilt raktak. Nyilván vigyázva a vízszigetelésre.
Amint ezt megcsinálták, kezdődött az alap szigetelése az xps-el. De itt csak 5-6 táblát tudtak felrakni, mert jött a hideg. Pont az északi oldalon nem tudták tovább csinálni, mert akkor jött a hűvös.
Ezért is kérdeztem, hogy van e valami téli megoldás az xps-ek felrakására, mert bent maga a fal abszolút nem hideg, viszont a külső falak alsó része már kezd, belül a padló (beton és aljzatkiegyenlítő) már nagyon. És csak a fal közelében.
Kb 10 centire a faltól nagyon hideg a padló. Onnan befele már vállalható. Sajnos hőhidas emiatt. Mondjuk 2-3 hónapot kibirok így, de nem kéne hogy lepenészedjen.
Éjszaka folyamatosan megy a páramentesítő. Biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#59219) Lipton válasza Morris (#59218) üzenetére


Lipton
őstag

Nagyjából tiszta. Amit írtam az a "kiálló" alapra vonatkozott már, a felragasztásra nem tudtunk semmilyen megoldást adni itt.

pjen érdekes, ezek szerin ez nem egyedi. Nálunk az alsó xps sorral indult a szigetelés és szépen onnan haladtak felfele. Utólag kicsit macerásabb lehet betenni az alsó sort.

(#59220) pjen válasza Lipton (#59219) üzenetére


pjen
félisten

Hála istennek,nem én cwináltam.Mire haza mentem a melóból már nem voltak ott sose.Viszont jól néz ki,én elégedett vagyok.Kivéve a műanyag ablak párkányt,ha mégegyszer csináltatnám műkövet rakatnék.Régen burkoni is úgy burkoltak,először az aljzat aztán a fal.Legalábbüs nálam a régi házban.Most a fal 3/4 csempével kezdve, aztán az aljzat és, az utolsó sor csempét befaragják.

[ Szerkesztve ]

(#59221) Morris válasza Lipton (#59219) üzenetére


Morris
veterán

Nem áll ki az alap. Egy síkban van fallal.
A falra raktak 12cm nikecellt. Az alap 8cm-es xps-t kap. Így meg lesz a beugró.

(#59222) Lipton válasza pjen (#59220) üzenetére


Lipton
őstag

Az a lényeg :)

Nálunk kívül/belül kő van, a műanyag nem is volt igazán sokkal olcsóbb és ez egészen más (tegyük hozzá, hogy van olyan ismerős aki kővel foglalkozik).

Nálunk is így burkoltak. Kiszámolták a falon a második sort, vízmérték fel a falra, onnan tették az egész falat felfele. Lerakták a padlót, majd a hiányzó alsó sort betették úgy, hogy az alja meg van vágva "méretre" - ez csak pár centit jelent. Ha nem mondom akkor fel sem tűnik, hogy az alsó sor nem teljes egész és így szépen áll minden az egész helyiségben.

(#59223) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

17. kerületbe, panel lakás teljes villamoshálózat felújításához keresek villanyszerelőt.
Ha valakinek van tippje, szívesen venném!

Előre is köszönöm!
:R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#59224) Lipton válasza Morris (#59221) üzenetére


Lipton
őstag

Akkor valamit nem értettem pontosan.
Egy síkban van a fallal a föld felett, de alul gondolom ahol a kiöntés volt ott áll ki valamennyit, nem?

Az egyik részen nálunk egységes a felület, mert téglával van burkolva a fal nagy része (aljától kb 3m-ig).
Egy falon van ilyen beugró, ott 2 centi van és ilyen műgyantás kavicsos lábazatit kapott.

(#59225) Morris válasza Lipton (#59224) üzenetére


Morris
veterán

Móriczka rajz!! :DDD

Itt a gond. Nem tudok lemenni nemhogy 80, de 30cm-re sem a talajszint alá.
A fal végig egy síkban van az alappal. Kivéve a földben talajszinttől kb 5 centire.

[ Szerkesztve ]

(#59226) pjen válasza Morris (#59225) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mért akarsz lemenni.Nekem ugyanez az elrendezés:60cm beton alap,szigetelés,falazat.A ház már kb 20 éve állt,és körbe beton járda van.A szigetelést a beton járdára ültették.Nem hidegebb a parkett a fal mellett sem.Egy pár házat szigeteltek itt a telepen többek között a két szomszédom az utóbbi időben,de sehol nem ástak le a fal mellett.

dudika10:Csemberlen kolléga itt lakik,ha igaz.

[ Szerkesztve ]

(#59229) Lipton válasza Morris (#59225) üzenetére


Lipton
őstag

Erre gondoltam, csak picit máshogyan írtuk le. A rajz tökéletes.

Neked a sávalapod nem eléggé pontos és valamennyire "lóg kifele". Ami az "Alap" az már feltöltés + szerelőbeton.

Itt lemész a ferde részig (zöld ferde vonal) a szigeteléssel és ennyi. Be kell faragni a lapot alul amennyire tudod. A járdaszint (vagy kulé, stb.) az valamennyire fölé fog emelkedni. A helyedben ezért már nem izgulnék annyira.

Amennyiben egyszerűen megoldható talán-talán kiszednék még 20-30 centit a ferde részen és betennék oda is 5-8 centi zárt cellásat de nem vagyok benne biztos, hogy ez mennyire kifizetődő. A ferde rész mennyire sima, egyenletes, mennyire tudod letakarítani, hogy rá tudj ragasztani, stb.
Nagy eséllyel nem ér ennyit az egész.

Amit inkább még megcsinálnék, hogy ahol járda lesz, ott a betonozás előtt a ferde részre tennék mégis valamennyi szigetelést (mondjuk maximum 5 centit), hogy leválasszam a járdát a ház beton részétő, mert amúgy a járda szépen hűtené kifele az egész szerkezetet.

Dörken lemezt javasolnék körbe mindenhova.

A padlóban milyen szigetelés van?

dantre hiába van a padlószínt magasabban, a beton vezeti a hőt elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#59230) dudika10 válasza pjen (#59226) üzenetére


dudika10
veterán

Nem muszáj, hogy itt lakjon, csak jöjjön ki idáig. :))
Köszi, írok neki.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#59231) pjen válasza Lipton (#59222) üzenetére


pjen
félisten

Tény,nem is gondolkodtunk,hogy milyen legyen.Szomszédoknál is műanyag.Nincs vele baj csak muskátli van az ablakban és a lehulló szirmok megfogják.

(#59232) Morris válasza pjen (#59226) üzenetére


Morris
veterán

Akar a fene, de egy csomó helyen azt javasolják. :F

dantre: A víz elvezetés alatt mit értesz?
A téglafal és az "alap" között megvan a vízszigetelés.

Lipton: Szerintem arra már nem tudok ragasztani. Tiszta retek mivel a talaj szint alatt van. Azt nyáron kellene megcsinálni. Kiásni és sterimóval lecsapatni. De én sem látom értelmét. A talajszintet az xps mellett úgyis megemelem térkővel vagy kavicsággyal.
A padlóban sajnos nincs szigetelés.
Aljzatbeton, alatta vízszigetelés , azalatt föld.
Az aljzatbetonon 10mm xps van, azon meg padlószőnyeg (máshol laminált). Nem hideg.
A fürdőben sima járólap. És azt sem nevezném nagyon hidegnek.

[ Szerkesztve ]

(#59234) pjen válasza Morris (#59232) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mondjuk 5 cm-t lelóg a fal a beton alapról,a fal szigetelés is kétszerese a lábazatinak.Körben beton járda.Itt mindenkinek így van.nálam aljzat betonon,szigetelő fólia,azon 7cm perlit peton,hagyományos tölgyfa parketta.Ha víz folyhat a ház mellé azt inkább feltölteném,hogy ne legyen gödörbe.

(#59235) Winner_hun válasza dudika10 (#59223) üzenetére


Winner_hun
félisten

csemberlen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59238) Lipton válasza #46372352 (#59236) üzenetére


Lipton
őstag

Kíváncsi lennék, hogy mennyi új építés esetén van ilyen szintű vízvédelem... szerintem kb nulla, plána ott, ahol eladásra mennek a házak/lakások. Kifejezetten talajvizes helyen meg jobban be kell zárni mint itt van vagy az elvezetést kell még jól kiépíteni.

Jobb esetben eleve járda van vagy valamilyen "védelem" a ház körül és egy dörken lemez az elvezetéshez így az alap nem nagyon tud ázni. Eleve mi a szigetelés részéről közelítettük meg, ami szintén még nem szokás rendesen megcsinálni.

(#59239) Morris


Morris
veterán

Köszönöm a segítséget urak, ha jobb idő lesz, intézem.

(#59240) pjen válasza Lipton (#59238) üzenetére


pjen
félisten

Haverom háza Vecsésen van,gumi csizmában ásta az alapot.,1méter mélyen van és 60 cm magasan a földtől.Ott van több rétegű szigetelés.a ház csont száraz.Én még mindíg azt mondom ,ha nem kifejezetten gödörben van a ház,a víz oda folyását kell megakadályozni.Főleg ahol magasan van a talajvíz.Az oldalát elszigeteled az alja meg vízben áll.Egyébként a beton víz alatt is köt.

(#59241) ALI_G


ALI_G
veterán

A ház körüli vízelvezetéssel kapcsolatban kérdezném, hogy mosott kavicsot hogyan és milyen rétegrendben lehet ház köré rakni?

(#59242) Lipton válasza ALI_G (#59241) üzenetére


Lipton
őstag

Miért akarsz kulét tenni?

Amennyiben járda/térkő/stb. van az lejt kifele a faltól, hogy elvezesse a csapadékot. Mondjuk mi a térkő alá is tettünk dörken lemezt. A fal síkjából függőlegesen indult majd el lett hajtva majdnem vízszintesig és 60-80 centire elhúzva a háztól.

Amiért leírom: a kulé esetén, hogy normálisan nézzen ki és maradjon is meg a forma akkor egy (térkő) szegélyt kell tenned. Ez csodálatosan lezárja a vizet. A fal és a szegély közét töltheted kuléval. Amennyiben dörken van alatta akkor az nem tudja elvezetni a vizet a szegély miatt és gyűlik benne. Amennyiben geotextil akkor átszivárog és ott vagy ahol indultál. Tehetsz be valamilyen keményfa szegélyt is de az eléggé drága és kezelgetned is kell.

Kulé alá kell tenned valamilyen drain rendszert is amiből gravitációval ki tud folyni a víz különben medencét csinálsz csak feltöltve kuléval vagy geotextil esetén ugyan úgy leszivárog a víz a fel mellé.
A kulé előbb-utóbb megtelik porral/földdel, mellette fű esetén szedethethetde belőle nyírás után, stb. Szép csak akkor marad ha mosod néha.

Azért írom le, mert én is ezen gondolkodtam de a végén lett egy 90cm széles térkő járda és jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#59243) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jöhet a konténer. :K


(#59245) werszomjas válasza SzlobiG (#59243) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem semmi fába vágtad a fejszét :) Sok sikert hozzá. Én mégegyszer nem kezdenék egy ilyenbe.

Helyileg hol vagy?

üdv

(#59246) Lipton válasza #46372352 (#59244) üzenetére


Lipton
őstag

Amennyiben magas talajvíz van vagy ilyen probléma akkor pont pár hozzászólással ezelőtt volt linkelve egy drain-es rendszer. A kulé kavics ez egy 20 centis dekorációs réteg, és mint olyan, a falat védi meg a felföccsenő sártól, stb. Lehet csak én értettem félre a kérdést akkor.

A lábazat melleti víz esetén eleve a lábazatot szigetelni kell a megfelelő mélységig és elé egy komplett szivárgó/drain rendszer kell, nem csak alap a kulénak. Amennyiben tényleg sok víz van akkor nem is elég egy gravitációs rendszer, hanem a végére még akár szivattyú/tároló is kellhet.

2 szintes ház esetén azért kevesebbet véd már a tető az oda eső víztől, pláne azon az oldalon, amerről az uralkodó széljárás van.

[ Szerkesztve ]

(#59247) dh66e válasza SzlobiG (#59243) üzenetére


dh66e
veterán

Már csak meg kell csinálni szépen. ;]

(#59248) SzlobiG válasza werszomjas (#59245) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép lassan haladunk az a baj, hogy munka miatt csak ilyen napi 4 óra jut rá csinálni. Keddre rendelek konténert ameddig hordják le a sittet közbe kikapjuk a két falat aztán jöhet a beton...

Dunaújváros.

dh66: Na igen a bontás a könnyebb folyamat ugye. :D

Apropó Ytongból létezik olyan ami elbírja a konyha bútor elemeket ha felfúrom rá? Mert lehet inkább azt raknánk a gipszkarton helyett az még is csak egy normális válaszfal lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59249) Bacusuz válasza SzlobiG (#59248) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem ytongon van a konyhabutor sima 10cm es

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#59250) SzlobiG válasza Bacusuz (#59249) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm és simán elbírja? Nekem még menne benne szennyvíz cső is, de félek hogy így nagyon meg gyengülne. :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.