Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60301) ALI_G válasza _Petya_ (#60289) üzenetére


ALI_G
veterán

Jol nez ki? Mennyire eros a fenye? Hany nm a garazsod? Kuldhetsz egy kepet, megkoszonom!

(#60302) philoxenia válasza #81556480 (#60300) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja én azt gondoltam rendes vállalkozás... Az egyszeri füstölő az olyan mint a bográcsoló...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60303) mezis válasza #81556480 (#60300) üzenetére


mezis
nagyúr

A rács sem szikra fogó, hanem a macska ellen van ?

mezis

(#60304) #81556480 válasza mezis (#60303) üzenetére


#81556480
törölt tag

hát a füstölő kb 2 méter magas és nincs benne tűz, csak minimális parázs, meg füst :D abból nemigen jön szikra

(#60305) Met


Met
Topikgazda

A fürdőben a szellőző kürtőnyílás állított téglalap alakú, ha teszek be egy ventit az hogy hatékonyabb?
Ha belülre rakok egy csőventit, elöl marad a nagy nyílás bent meg felül szabadon áramlik a levegő, vagy ha az egész nyílást lefedem és abba teszek egy nagyobb (2-3 centivel) ventit.
Belülre azt hiszem 10-12 cm-es fér, a nyílás az tágabb, oda talán egy 14-es is befér.
Még nagyon pontosan nem méricskéltem és nem néztem a ventik beépítési méretét sem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60306) pjen válasza Met (#60305) üzenetére


pjen
félisten

Én lefedném az egészet és abba amilyen nagy ventit csak lehet.A nagy venti lehet lassabb, akkor csendesebb.

(#60307) Met válasza pjen (#60306) üzenetére


Met
Topikgazda

A kérdés hogy mivel fedjem le?
Bútorlapból egy négyzet annyira nem szimpi. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60308) pjen válasza Met (#60307) üzenetére


pjen
félisten

Például egy fal színére festett fémlemezzel,5mm vastag textil bakelit,plexi stb.Mondjuk nem láttam.

(#60309) dh66e válasza Met (#60307) üzenetére


dh66e
veterán

Kartonból nem tudsz rá heggeszteni egy dobozt a nyílást meg megcsinálod kerekre a ventihez, kartont meg lefested?

(#60310) #33253120 válasza Met (#60305) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez ugye nem közös elszívó?

(#60311) updog válasza Met (#60307) üzenetére


updog
senior tag

Nálunk egy ilyesmi idomot faragtak be a téglalap alakú kürtőbe, így egy 10 centis kerek szellőzőrácsot tudtunk rá feltenni, körülötte meg gipszkartonnal csinálták meg, leglettelték és lefestették, így tökéletesen illeszkedik a fürdőbe :) (persze nálunk előny volt hogy épp betonig volt bontva :DDD)

(#60310) T_chris gondolom arra akarsz kilyukadni, hogy közös csőbe nem kötünk ventit :) WC/konyha esetén én is nagyon ellenezném, de egy fürdőnél szerintem belefér (mindamellett hogy nyilván házirend/szmsz kb. mindenhol tiltja). És persze felesleges is szerintem, legalábbis nálunk 1 percig nyitva tartom a fürdőajtót, és 80%-ról 40-re zuhan a páratartalom.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60312) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Tapétázásban,festésben jártas szakembert keresek egy 53nm panellakásban végzendő tevékenységre. A tapéta sima fűrészporos lenne,amit színre kellene festeni.

Üdv

(#60313) ALI_G


ALI_G
veterán

Vizelvezeteshez javasolt szikkazto garazs elotti terko eseten? Vagy elszivarog amugy is/lefolyik?

[ Szerkesztve ]

(#60314) pjen válasza ALI_G (#60313) üzenetére


pjen
félisten

Ha el tud fólyni,elfolyik,szerintem szikkasztót csak akkor csinálj,ha oda lejt az udvar.Nyáron nagy sznyog tenyészet tud lenni.

(#60315) Met válasza #33253120 (#60310) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem hiszem, nem szokott kaja vagy más szag lenni a szomszédoktól, legfelül vagyunk, tégla ház.

doeeg Ilyenkor kell rásegítés mert megáll ott bent a levegő ha nincs nyitva ablak máshol.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60316) Lipton válasza ALI_G (#60313) üzenetére


Lipton
őstag

Mekkora a merete? Az ilyet erdemes erosen lejtetni a haz felol. Annyira keszul, hogy ha nem tud a viz tovabb folyni akkor megall a terko mellett. Idovel a szegelyed meg tud sullyedni.

(#60317) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok, tudnátok nekem segíteni, mert eléggé tanácstalan vagyok. Múltkor írtam, hogy dupla garázsunk van, melynek alsó részén válik le a fólia, és szakad szét.
Felvettem a kapcsolatot a gyártóval, azt a választ kaptam, hogy már 7évesek, nincs rá gari, nem gyártják. Elég lett volna a panelekből lecserélni a két alsót, de azt mondják a szín megoldható, de felfüggesztés azóta megváltozott, ezért csak annyit tudnának csinálni vele, hogy az egészet lecserélik. Ez nekem teljes mértékben wtf válasz. Fizessek durva összeget egy teljesen új dupla garázsért, mert az alsó panelen lejött a fólia? Nem lehet cserélni? Nem lehet újra fóliázni? Nem értem. Mind a 8lap olyan, mint az új, most dobnám el őket? Mérgemben letépem róla a fóliát, és lefújom barnára :D Járt már valaki így?


[ Szerkesztve ]

(#60318) ALI_G válasza Lipton (#60316) üzenetére


ALI_G
veterán

A kocsibejaro elegge leejt, de ugye van itt ereszcsatorna is. En ugy gondolom hogy ez egy tartosabb megoldas a burkolatnak, de nem vagyok jos. Sajnos gyorsan kellett donteni, igy kértem. Nem tudom hogy kidobott penz vagy meghalalja. De innen tovabb tudna folyni a felhajtora, onnan az utcara es kozterulet csatornajaba.
3 kobmeteres.

[ Szerkesztve ]

(#60319) AndrewBlase válasza hakydakillah (#60317) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Előre leszögezem, hülye vagyok hozzá (mégis belevau, bocsi :U ), de nem lehet a két ajtó paneleiből összehozni 1 ajtót normálisra, és akkor "csak" 1 ajtót/paneleit kell megvenni?

Miért mindig én???

(#60320) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Dolgaim közé került egy régi, összerakásra váró cipősszekrény, ami sajnos már picit alkatrész hiányos is.

Annyi kellene leginkább már csak, hogy a kihajthatós fiók-ajtókat beszereljem és ezekhez hiányzik alkatrész.
Ha a képek nem elég segítőek, készíthetek valamikor videót is.
Előre is köszönöm, ha valaki tud valamit.

Képek

[ Szerkesztve ]

(#60321) r.levente75 válasza hakydakillah (#60317) üzenetére


r.levente75
addikt

A hibás panelt kivenném, elvinném egy céghez aki fóliázással foglalkozik.

(#60322) hakydakillah válasza AndrewBlase (#60319) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Igen, szerintem ez megoldhato lenne, de abszurdnak talalom, hogy akar 1panelt is emiatt eldobjak.

(#60323) dh66e válasza r.levente75 (#60321) üzenetére


dh66e
veterán

+1

(#60324) gerisz23 válasza hakydakillah (#60317) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez olyan mintha alatta eredetileg kék lenne,vagy csak én látom rosszul?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#60325) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,

barátkozom a gondolattal, hogy indukciós tűzhelyet vegyek. Tudtok esetleg valami best buy készüléket? Valamint honnan érdemes ezeket beszerezni? Kicsit húzom a számat emagtól, mall-hu-tól.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#60326) MaCS_70 válasza Rambovits (#60325) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem itt is kérdezheted!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60327) Rambovits válasza MaCS_70 (#60326) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm, jogos, nem ez a legjobb topic rá. Csak nálam jelenleg itt tart a felújítás. :)
Jövök én még ide a kérdéseimmel úgy érzem :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#60328) YAS-dude válasza Nagymelák (#60312) üzenetére


YAS-dude
őstag

Egy település nem ártana.

(#60329) biker válasza YAS-dude (#60328) üzenetére


biker
nagyúr

Alapszabály: ha nem ír, akkor bp, mivel egy bp-i számára csak ez létezik, felesleges kiírni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60330) Lipton válasza ALI_G (#60318) üzenetére


Lipton
őstag

Az eresz rá van vezetve a térkőre? Nem értem pontosan... Kép?

(#60331) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Tudtok mondani jól fedő, "veszélytelen" festéket (értsd: festés és száradás közben is átmehet néha a szobán terhes kismama, illetve később ha oda jutunk, a gyerek nyalogathatja, :D de lehetőleg ne tudja lekaparászni), amivel poliuretán szegőlécet tudok hófehérre festeni? Pl. Kreidezeit?

Azért a sima fehér zománcfesték szintre nem süllyednék, ár nem számít amennyiben kis kiszerelésben is kapható, összesen 2,5 m2 az egész felület.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60332) r.levente75 válasza updog (#60331) üzenetére


r.levente75
addikt

Vizesbázisú zománc, selyem és magasfény, vagy unitop ami szintén vizesbázisú. Nyalogatni azért egyiket sem kellene, mint a festékek jelentős részét.

[ Szerkesztve ]

(#60333) Met válasza updog (#60331) üzenetére


Met
Topikgazda

Én mostanában tértem át ilyen festékre, nem büdös, gyorsan szárad. A tartósságát nem tudom, nyilván ha kaparod ez is lejön mint minden festék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60334) updog válasza Met (#60333) üzenetére


updog
senior tag

és (#60332) r.levente75 :R köszi, megpróbálom vizesbázisú zománccal, nekem valahogy a zománcfesték össze van a kis agyamban kötve a masszív hígítószaggal, nem is tudtam hogy van vízzel hígítható :)

Tök funky amúgy, hogy a fél órával ezelőtti kereséseimben nem voltak ilyen találatok, most meg már az első tízben ott az obi meg a polifarbe vizes zománcfestéke is. google :Y

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60335) Met válasza updog (#60334) üzenetére


Met
Topikgazda

Nyugi, én is csodálkoztam amikor megláttam.:)
Amikor kicsi voltam emlékszem ott voltak a Trinátos dobozok a hígítós üvegekkel (üveg üveg) szóval nekem is a masszív hígítószaggal társul a zománcfesték.

A keresési találatokon meg ne csodálkozz, a google személyre szabja a keresést, hogy "fokozza a felhasználói élményt".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60336) szakalistvan válasza updog (#60334) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Trikolor Aqua Matt Zománcfesték na ezt nem ajánlom,4szer kentem át pár fadarabot,de nem fogta be,én tennék egy próbát a selyemfényűvel.légyszives írd majd meg ha beválik,hasonló cipőben járok én is:)

[ Szerkesztve ]

(#60337) q1w21 válasza updog (#60331) üzenetére


q1w21
csendes tag

Sziasztok

Bondex

"Vízbázisú fafesték minden kül- és beltéri fafelületre. Akár 12 év védelmet biztosít. Megfelel DIN/EN 71, 3. előírásainak, így száradás után gyermekjátékokon is biztonságos."

Az EN 71-3 európai szabvány, mely a gyermekjátékok bevonataira vonatkozó előírásokat tartalmaz. Az így jelölt PNZ termékek alkalmazhatók gyermekjátékok felületére, mert nem tartalmaznak nehézfémeket, és a megszáradt felületből nem oldódnak ki káros anyagok.
A DIN 53160 szabvány szerinti vizsgálat a felületkezelő anyagokat száradás utáni oldhatóságuk szempontjából vizsgálja. Az ennek megfelelő termékek nyál- és izzadtságálló felületet biztosítanak.

Auro

"DIN EN 71/3 szerint gyerekjátékok kezelésére alkalmas. DIN 53160 szerint nyál- és izzadságálló."

Amiket így hirtelen találtam a neten azok fémre, fára alkalmasak, de biztos létezik műanyagra is, nem tudom biztosan.
Vagy ez a Trinát Unitop Univerzális festék (műanyagra is) (akár alapozóként is használható szerintem) (PVC-re igen, PU-ra nem tudom hogy alkalmas-e).
Vagy a Trinát Aqua Magasfényű zománc.

Ezek szintén megfelelnek az EU szabványnak a biztonság terén.(EN 71/3)

(#60336) szakalistvan

Trinát aqua univerzális alapozó
Neked az aqua zománcod alá ezt az aqua alapozót ajánlom. A zománc önmagában nem alkalmas nyers fára, szükséges az alapozás és a megfelelő száradási idő kivárása a festések között.

(#60338) ALI_G válasza Lipton (#60330) üzenetére


ALI_G
veterán

Még nincs lerakva a térkő, de én úgy értettem, hogy igen.

Van valakinek netatmo termosztátja?

[ Szerkesztve ]

(#60339) Lipton válasza ALI_G (#60338) üzenetére


Lipton
őstag

Ki fogja mosni a terkovet ill. a besoprest ha ravezeted az esocsatornat. Tegyel be ala csovet es vidd el ugy.

(#60340) r.levente75


r.levente75
addikt

Láttatok már ilyent? Kinek melyik a kedvence?
Nekem az esernyős az nagyon tetszik. :O








[ Módosította: radi8tor ]

(#60341) föccer válasza r.levente75 (#60340) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a koktél ernyő milyen édes. :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60342) dh66e válasza föccer (#60341) üzenetére


dh66e
veterán

és milyen biztonságot nyújt.... :D

(#60343) realist


realist
őstag

A nyári lakásfelújítás során volt egy rész amit kissé benéztünk, ennek a kijavításához kérnék némi szellemi tőkét a részetekről. :)

Adott egy 1960as években épült tégla lakás, amiben kialakítottunk egy amerikai konyhás nappalit. A párelszívásához kiépítettünk egy pára elszívó csövet (alumínium), átütöttük a falat ott kivezettük, majd a randa (15cm átmérőjű) csövet jól legipszkartonoztuk.
Egészen eddig boldogan éltünk, mivel tényleg élhető lett és jobban kihasználjuk a rendelkezésre álló négyzetmétereket.

A probléma, hogy közvetlenül a külső falon vágott lyuk közelében (a falsarkában) a gipszkarton alsó részén, mind pedig a cső felett a plafonnál megjelentek vízfoltok.... :((

Sajnos nem lett kiszigetelve semmivel a gipszkarton és a cső közötti rés :U A kintről érkező hideg levegő és bentről kiáramló meleg pedig a cső külső felén is páralecsapódást okozhat. Vagy rosszabb esetben van egy kis lyuk a csövön és ezért a csőben keletkező lecsapódó pára kifolyik... :(

A terv jelenleg a következő. Korkivágóval lyukakat vágunk a gipszkartonon (persze ügyesen, hogy a csövet ne lyukasszuk ki...). Benézünk, hogy látunk-e lyukat a csövön ill. kialakult e - már - penész (nyár óta talán nem...).
Megpróbáljuk valahogy szárítani (pl. kintről lezárom valami karton papírral a szellőző gravitációs zsaluját). Ha kell akkor foltozzuk a csövet. Ha kell, ha nem befújok valami izmos penészirtót. Várok egy napot, hogy száradjon, majd több lyukon feltöltöm purhabbal a réseket, hogy ki legyen szigetelve.

Két kérdésem van.
- Van-e jobb ötletetek ami nem jár a gipszkarton teljes lebontásával? (ha ez most nem válik be akkor nyáron így is úgy is le kell :W )
- Az életben nem küzdöttem még penésszel. Van olyan penészölő szer amit pár centis réseken (ahol a kezem alig fér be) feltudok hordani és kivégzi a penészt? Mit ajánlotok mint hatásos szer? (Pici baba van itthon, fontos, hogy ne legyen gond a levegővel egy olyan helyről amit nem fogok látni...)

Kösz az ötleteket előre is! :R

(#60344) föccer válasza realist (#60343) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha rendesen meg akarod csinalni akkor bontas. A vizesedes nxoma mindig meg fog latszodi. A purhab nem biztos hogy mindent kitolt ellenben ossze nxomhatja a csovet. A kovagott gk reszeket nehez lesz szepen javitani. Szeritem ganyolas lesz vele csak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60345) realist válasza föccer (#60344) üzenetére


realist
őstag

Jelenleg 3 db kisujjnyi vízfoltról beszélünk. Egyenlőre nem vészes a helyzet, ezért próbálom még kezelni egyenlőre nem teljes bontással, mert az tavasz előtt nem lenne megoldható. Ha ez nem jön majd be akkor jöhet szóba a bontás egy jó méteres szakaszon.
A kivágott részeket a még meg nem kötött purhabba nyomnám bele. Később pedig glettelem plusz festem.

Van jobb ötleted mint a purhap, olyan ami nem szívja magába a vizet?

Penészölő szerre van javaslatod?

(#60346) realist válasza realist (#60345) üzenetére


realist
őstag

Ahogy olvasgatok lehet bekenek domesztoszt ecsettel... ha valaki pár éve azt mondja nekem, hogy ilyet egyszer leírok...:D

(#60347) q1w21 válasza realist (#60346) üzenetére


q1w21
csendes tag

Penészöléshez ultra szavo penészölő vagy olcsóbb szisy penészölő mindkettő hasonló összetételű és hatású, a kisbaba nem fog neki örülni és Te sem mert erős maró szaga van, de legalább hatásosan ölik a penészt. Erősen korrodálják a fémet és a falfesték felhólyagosodhat tőlük. Talán a gipszkartont is megmarják és szétporlad. Penészölés után újra kell kaparni, glettelni, festeni. Ezért ha nem szükséges, inkább ne használd.
Penészgátló adalék Kipróbálni kilehet, a festékhez kell keverni, de ha túl híg lesz a festék, csökken a fedőképessége és többször meg kell ismételni a festést.
Csökkentett dagadású purhab Ez talán nem nyomja össze a csövet és talán a gipszkartont se nyomja szét. Apránként adagolva, nem egyszerre.
inntaler izoláló festék Ez elfedi a beázásos sárga foltokat. Ha túl drága vagy nincs belőle kis kiszerelésben akkor megfelelhet e célra a trinát univerzális alapozó vagy ennek a vizes verziója amit a kisgyerek is jobban szeret.
A kivágott lyukak eltüntetése nem nehéz. Vagy levágod a lyukból kilógó purhabot és elgletteled vagy a lyukba belülre keresztbe felcsavarozol egy lécet és ehhez a kivágott gipszkarton karikát, ha nem dobod el véletlenül és elgletteled.

(#60348) gerisz23 válasza realist (#60343) üzenetére


gerisz23
őstag

Én műanyag kis szellőző rácsokkal próbálkoznék,az még nem kerül annyiba mint a bontás,és ha ügyesen csináljátok nem fog látszódni.De nem csak a gipszkarton aljára hanem az oldalára is fúrnék be szellőzőket,hogy legyen esélye egy kis cirkuláció kialakulásának a cső körül.Talán úgy nem marad bent a pára.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#60349) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

a fürdőszobánkon harmonika ajtó van, ezt szeretnénk zárhatóvá tenni valahogy, lehetőleg esztétikusan.

persze fel tudnék fúrni egy sima kampót is akár, de jobban örülnék valami civilizált megoldásnak.

egyetlen egy ilyet találtam a neten, de már nem kapható: [link]

tudtok valami ötletet adni, hogy hogyan lehetne ezt a harmonika ajtót zárhatóvá tenni esztétikusan?

bónusz pont, ha kívülről is nyitható (bár erre csak kisgyerek miatt van szükség, tudjuk annyira fentre rakni a zárat hogy ne érje el), és bónusz pont, ha nem feltétlenül kell csavarozni, pl. ragasztható.

(#60350) DeFranco válasza DeFranco (#60349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kulcsra zárás nem kell, elég a reteszelés, annyi, hogy kívülről ne legyen triviális benyitni ha van bent valaki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.