Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60801) molnartibor válasza DeFranco (#60800) üzenetére


molnartibor
tag

Azt kinyomják purhabbal azt csá belül se fog látszani mert a kábelcsatorna eltakarja kívül meg a kültéri mögött törnek át ott azért nem fog látszani.

(#60802) Met válasza DeFranco (#60800) üzenetére


Met
Topikgazda

Purhab, lakáson belül meg kábelcsatornába viszik.

Valamennyit biztos használ a lakás többi részében is, nyilván a gyerekszobát nem akarjátok annyira behűteni de szerintem ott is érezhető lesz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60803) Mate válasza DeFranco (#60800) üzenetére


Mate
nagyúr

Purhabozni, szilózni szokták.

"mikor?:" Szereléskor.

"melyik leírt rész miatt tennéd oda?"

- Nem szereted, ha rád jön a klíma
- Nem akarod, hogy a kanapéra menjen a klíma
- Nem akarod, hogy a gyerekre menjen a klíma, aki a folyosón tartózkodik.
- A lakás többi részét is szeretnéd hűteni.

Azért nem a C, mert így olcsóbb és ugyan azt el tudod érni a másik hellyel is. Továbbá igény esetén jobban testre szabható a hűtés iránya, ha esetleg kimondottan a szobát szeretnéd hűteni.

(#60804) Lipton válasza DeFranco (#60792) üzenetére


Lipton
őstag

Azért teszik az ablak alá mert ott tudják az ablakból kihajolva szerelni, szerintem semmi más oka nincs. Teheted bárhova. 4db erős dűbel fogja majd a beltéri 2db karral. Nem olyan vészes a súlya és nem is áll el nagyon a háztól. Amennyiben várható valamikor szigetelése a háznak akkor annyival hosszabb karú tartó kell - ezzel számolj, most kb semmibe nem kerül jól megcsinálni.

A kérdés a csövek bevitele és elvezetése lesz.

Hőhíd nem lesz, nem kell átfúrni csak megfelelő dűbel/csavar páros.

ABC: egyik helyre sem tenném, mert szemből fog fújni amikor a kanapén ülsz. Hiába irányítod fel, érezni fogod a huzatot és szerintem zavarni fog. Az ablak fölé gondolom nem fér el, így inkább tenném a kanapé fölé és fújnám ki a levegőt a plafonnal párhuzamosan.

8 méter cső nem tétel, pláne, hogy szintben nincs érdemi eltérés.

A hideg "nem megy át az ajtón olyan könnyen", a többi helységben minimálisan fogod csak érezni a klíma hatását és nagy késéssel.

Figyelj a kültéri zajára mert a szomszédok sztrájkolni fognak.

Szerk.: most látom mennyien írtak...

[ Szerkesztve ]

(#60805) philoxenia válasza emre (#60787) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehonnem, be tud jönni a macska.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60806) philoxenia válasza canniball (#60788) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam a gyártó-forgalmazó cég által ajánlott beépítő eredeti szakmája lakatos. Nincs is tökéletesen függőben az ablak....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60807) ALI_G válasza DeFranco (#60792) üzenetére


ALI_G
veterán

2-3 évre is megéri klímát vásárolni. Eladásig kitudod használni, nagyban növeli a komfortot nyáron. Eladásnál előnyt jelent, de a teljes árat nem tudod érvényesíteni.
Én ugyanebben a cipőben jártam 3-4 éve. Megvettük a legolcsóbb megbízható klímát a lakásba. Jó döntésnek bizonyult.

(#60808) canniball válasza philoxenia (#60806) üzenetére


canniball
nagyúr

De úgy tűnik még mindig jobban jártál mintha hentest ajánlottak volna. :DDD
Komolyra fordítva: elég szomorú, hogy a forgalmazó ajánl olyat aki nem tud tökéletes munkát végezni...pedig nem is atomfizikáról van szó...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60809) DeFranco válasza Lipton (#60804) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amennyiben várható valamikor szigetelése a háznak akkor annyival hosszabb karú tartó kell

mert a kar a szigetelés alá megy be majd? nem a szigetelt homlokzatra fogatják fel hosszabb csavarral?

nem kell átfúrni csak megfelelő dűbel/csavar páros

de a csöveknek át kell fúrni, nem?

így inkább tenném a kanapé fölé és fújnám ki a levegőt a plafonnal párhuzamosan

gondoltam rá, de necc, mert akkor a lakás többi részét még kicsit sem érinti, és oda azonnal szerelni kell egy kiállást, ami plusz gond. így a szekrény mögött levő konnektorból fel lehet vinni egy megbízható hosszabbítót (a szekrény tetejére téve, vagy akár a hátára fogatva) amíg nem szereltetjük fel a dugaljat a plafon alá hozzá. bizonytalan vagyok ebben, még mindig a C-ben látom a legtöbb potenciált, egyedül a gyerek-faktor tart vissza.

8 méter cső nem tétel, pláne, hogy szintben nincs érdemi eltérés.

de van, a kültéri a padló közelében lesz (ablak alatt) a beltéri meg nyilván a plafonon

Figyelj a kültéri zajára mert a szomszédok sztrájkolni fognak.

erre hogy lehet figyelni? meg egyáltalán ebből a szempontból mik a lehetőségeim?

@ALI_G: milyet vettetek?

[ Szerkesztve ]

(#60810) Lipton válasza DeFranco (#60809) üzenetére


Lipton
őstag

Lehet így is, úgy is. Alapban a csövezésen kell hagyni 20centit legalább egy kanyarral. Nálunk amelyik fel lett téve szigetelés előtt ott simán ment köré a hungi és "hőhidat" csinál a két vékony hajlított lemez kar - kb semmit sem számít de nem a legtutibb. Amennyiben a szigetelést fúrod át valamilyen menetes szárral az sem jobb ilyen szempontból. Létezik speciális hungarocell dűbel de azzal nem mertem feltenni mert mi van ha egyszer úgy dönt, hogy le akar huppanni.

Csöveknek persze, de az kifújják purhabbal és le kell javítani kívül-belül. Nagyon szép áttörés esetén simán lejavítod és kész, nem kell hab sem. A cső maga körbe van szigetelve végig elég vastagon.

Lakás többi részét nem érinti? Szemből sem fog "rendesen kifújni".
Többi részletet nem ismerjük (hol van betáp, stb.).

A hossza nem gond, nem befolyásolja a klíma működését. Meg van adva a leírásban, hogy milyen csőhosszal szabad max számolni illetve milyen szintkülönbséggel a két egység között. Erre írtam, hogy ez nem okozhat még gondot. Ablak fölé is teheted elvileg, szerelés kérdése + mennyire látod majd felül.

Érdemes megnézni:
- a kültéri db-ben mért zajszintjét
- mennyire vannak fokozatok a ventillátor sebességében vagy teker folyamatosan maxon (egy rendes inverteres klíma ha nem maxon meg akkor a kültéri ventit is leszabályozza valamennyire)
- egyes modellek ha nem is hangosak de zavaróak lehetnek, "ciceregnek", stb.

(#60811) _stick_ válasza kelly416 (#60786) üzenetére


_stick_
őstag

Fél délelőtt engedtem ki a vizet abból az egy radiátorból. 4-5 lavor után már végre meleg volt, bár sajnos leginkább csak a felétől felfelé. De legalább melegszik. Ha lesz nyáron leengedés lecserélem az összes szelepet és kimosatom a radiátorokat is. Remélem ettől majd optimálisabb lesz a radiátor felmelegedése. Érdekességképpen, a törölköző szárítós is rendbejött, pedig ahhoz nem nyúltam. Holnap 1-2 lavorra leengedek a többiből is.
köszi :R

mezis: nincs ilyenem

(#60812) kelly416 válasza _stick_ (#60811) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem ne. :N Kollégámé az érdem, én csak tapasztalati eredményeket osztottam meg.
De örülök, hogy sikerült.

(#60813) pjen válasza _stick_ (#60811) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Zárd el a felső radiátor csapot és a közte és a radiátor közt lévő hollandit nyisd meg meg egy picit,ép csak csöpögjön.Ott kiszokott jönni a levegő.

(#60814) _stick_ válasza pjen (#60813) üzenetére


_stick_
őstag

Megnézem, köszi!

(#60815) philoxenia válasza canniball (#60808) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ilyen szakmára nincs képzés. A vasalatok bonyolultak, az alap asztalosképzésben nemigen kerül szóba. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60816) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Adott a konyhába két villanykapcsoló egy fogyasztóra kötve.
Eddig bármelyikkel le,ill. fel lehetett kapcsolni a villanyt,de miután lakásfelújításkor hozzányúlt a szerelő csak azzal tudom felkapcsolni,amivel lekapcsoltam.
Remélem érthető :) Mi lehet elkötve?
ui:Az egyik szóló kapcsoló,a másik egy dugalj-kapcsoló kombó,ha ez számít valamit.
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60817) pjen válasza atyca (#60816) üzenetére


pjen
félisten

A dugalj addig is ott volt?Ha nem lehet amiatt kötött át valamit.Egyébként hívni kéne egy másik szerelőt aki vissz köti alternatívba.

(#60818) canniball válasza philoxenia (#60815) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak az esetedből indulunk ki: nem a vasalatot kell ismerni, hanem a vízmértéket.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60819) philoxenia válasza canniball (#60818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt ismeri, használta is, csak nem igazán precíz módon.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60820) AndrewBlase válasza canniball (#60818) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A vízmértéket jól használta, csak a "fűggőmértéket" nem. ;]

Miért mindig én???

(#60821) atyca válasza pjen (#60817) üzenetére


atyca
senior tag

Ott volt.Egy másik kapcsolót szerettem volna feltetetni,de az hibás volt.Így visszakerült az eredeti.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60822) fess válasza atyca (#60821) üzenetére


fess
őstag

Váltókapcsoló rosszul lett bekötve? Ha felkapcsolod amelyikkel fel lehet a másik akkor sem csinál semmit?

(#60823) atyca válasza fess (#60822) üzenetére


atyca
senior tag

De csinál.A másikkal ilyenkor lekapcsolható.De felkapcsolni csak azzal tudom,amelyikkel lekapcsoltam.Illetve,ha ilyenkor a másikat átkapcsolom a másik állásba,akkor sehol nem tudom felkapcsolni :W
Meg kéne cserélni a line in - out bekötést?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60824) philoxenia válasza atyca (#60823) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs bekötve az egyik ág.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60825) atyca válasza philoxenia (#60824) üzenetére


atyca
senior tag

Holnap szétszedem.
Képed nincs róla,hogy hogyan kell kinéznie?
Sajnos teljesen vizuális alkat vagyok... :R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60826) philoxenia válasza atyca (#60825) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, hogyan szerelték, ha nem vagy szakember csak óvatosan...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60827) atyca válasza philoxenia (#60826) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Kezelni fogom a kismegszakítót ígérem :)
Remélem ezeket [link],[link] be lehet kötni alternatívként?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60828) bbubby00


bbubby00
őstag

Szerintetek milyen így első nekifutásra a berendezés elhelyezése?!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#60829) Lipton válasza atyca (#60827) üzenetére


Lipton
őstag

Kapcsoljad le a dugaljat is és fázisceruzával ellenőrizz minden vezetéket mielőtt bármit csinálnál. Tudod, kinézetre ugyan az csak fogásra más :)
Legyen még valaki ott melletted ha bármi történik.

Leírásod alapján nem nagyon vagy képben a témával így elmondom a szokásos szöveget: elektromos dolgokat nem piszkálunk otthon, akinek itt ilyet kérdezni kell az nem ért annyira hozzá, hogy biztonsággal megoldjon egy ilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#60830) emre válasza bbubby00 (#60828) üzenetére


emre
veterán

A nappaliban a tv-t és az ülőgarnitúrát felcserélném.
Ha nem megy a tv ne a falat kelljen bámulni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60831) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tavaly voltak nálunk a kéményseprők és két megjegyzést tettek a papírra:

1) a füstelvezető cső állapota [kifogásolható], pontosan nem tudom mi volt a papíron, de a lényeg, hogy azt kifogásolták, hogy a könyökelemek kicsit ütöttek, kopottak annak ellenére hogy az egyenes részek szép újak. nem írták elő a javítását, de én cserélném, mert tényleg nem szépek. hol lehet ilyen füstelvezető csövet (könyök elemet) venni, és milyen paraméterek határozzák meg, hogy nekem milyen kell? a körméretét meg tudom mérni, kicserélni ki tudom ezeket csak össze kell dugni, de kérdéses hogy mit nézzek és mit mérjek, hogy jót vegyek meg? illetve hol vegyem meg? az OBI-ban néztem, de ott csak pár típus volt, és egyik sem volt megfelelő.

a cső az átfolyós vízmelegítőt köti össze a kéménnyel, semmi extra.

2) előírták a légbeejtőt, amit sem én nem értek, sem az ürge nem volt a helyzet magaslatán. eddig soha nem írták elő, pedig mindig ellenőrizték. azért nem, mert igaz az ablak műanyag, de a keret fa amibe ültetve van, illetve nincs is zárt ajtó a fürdőszobán (harmonikaajtó van, amitől úgy jár a levegő ahogy akar), illetve a konyhán sincs ajtó. mindenesetre "most ő előírja, és nem kell csinálni semmit, majd legközelebb köteleznek ha akarnak úgy is lesz még egy kör". hát kösz.

megvenném most a légbeejtőt, hogy meglegyen ha kell (mert kelleni fog). milyet és hol érdemes venni? mi az amit most a kéményseprők elfogadnak?

őszinte leszek, ha nagyon szívóznak, lehet felragasztom keret-áttörés nélkül mutatóba ugyanis tényleg teljesen felesleges:

1) a légutánpótlás biztosított, érzem a huzatot ha van kint légmozgás, tényleg jár a levegő
2) két csúcsminőségű honeywell co érzékelő van a lakásban annak ellenére, hogy konvektorral fűtünk ami elvileg hermetikusan zárt a belső légtértől, maximálisan biztonsági játékos vagyok, a lakás átvételt villanyvezetékeléssel kezdtük, két füstérzékelő van 50 m2-en, a rácsot riasztó egészíti ki és azonnal cseréltettem minden flexit szabvány-sárgára ahogy beköltöztünk. komolyan veszem a biztonságot, de ez felesleges, valami hülye egyszer előírta figyelmetlenségből ezért nem fogom télen a gyerekemet megfázítani az amúgy is 17 fokos fürdőben
3) belekötöttek a kéménybe is tavaly, elvileg előírták a bélelést, és ha idén befeszítenek miatta, jó eséllyel nem kéménybélelés lesz, hanem villanybojler mindenhol a hülye közös képviselet és a nyugdíjas lakók miatt akik meg vannak etetve azzal, hogy a kéménybélelés mámámámásfélmihihillió lenne lakásonként, a bojler meg hatvanezer, az is csak suttogva. az hogy a ház villanyrendszere lassan 50 éves, és a lakások többségében ugyanennyi, és hogy nincs az a betáp ami elbír 14 elégséges teljesítményű bojlert lépcsőházanként, az senkit nem érdekel, majd csak utólag lesz sírás. ezzel okafogyottá válna a légbeejtő marad az átlyukasztott ablak. ezt meg nem szeretném eljátszani.

kellene tehát egy megfelelő típus és beszerzési forrás légbeejtőre, belső-külső taggal, illetve a fenti füstelvezető cső.

[ Szerkesztve ]

(#60832) YAS-dude válasza atyca (#60827) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezek nem alternatív kapcsolók.

(#60833) mezis válasza DeFranco (#60831) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem 30 évvel ezelőtt még csak a fürdőszoba ajtó aljára és felette a falra kellett légbevezető nyílásokat vágnom. És egy táblát kiragasztani, hogy "A nyílások eltakarása tilos !". Akkor még a lakás térfogatot elegendőnek találták egy C21-es kazán es egy V4-es vízmelegítő oxigén ellátására. (1m3 gáz elégetése 9m3 levegőből tünteti el az oxigént. Ezt nagyon komolyan kell venni !
Valóban olcsóbb, biztonságosabb lesz ha villanybojlerre váltasz. Vezérelt (éjszakai) villanyórával.
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60834) DeFranco válasza mezis (#60833) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van elég levegő utánpótlás. és a biztonság kedvéért ez duplán ellenőrizve van.

nem kell légbezevető, nincsenek meg azok a feltételek ami alapján kötelezővé kellene tenniük, csak az ellenőr éppen nem volt a helyzet magaslatán. öt éve ellenőrzik, öt éve beszéljük át a helyzetet, mindig elég volt a jelenlegi megoldás.

nem vagyok hülye, nem játszom a családom biztonságával semmilyen szinten, viszont ez egy indokolatlan kötelezés ami ellen a jelenlegi hülye szabályozás miatt nem tudok tenni semmit. el van szabadulva a katasztrófavédelem és a gázművek teljesen. nagyon sok minden érthető és szükséges amire köteleznek fogyasztókat de nagyon sok minden teljesen baromság. a kéménybéleléssel is egyetértek, meg kell csinálni, vállalnám is a költségét mert szükséges. a légbevezető töredék költség de baromság, ezért nem vagyok hajlandó felrakni.

amit linkeltél az pedig falátvezetéses, nem ablakos.

más is beszélt már rá a bojlerre, nálunk a lakásban meg is vannak a feltételei, viszont másra ettől még rágyulladna a lakás miatta. komfortfokozatban viszont alatta marad az átfolyós vízmelegítőnek és a lakás értékét csökkenti ha le kell csatlakozni a kéményről.

arról nem is beszélve, hogy vezérelt áramot társasházban kiépíteni felér egy öntököszúrással. maradjunk a realitások talaján.

[ Szerkesztve ]

(#60835) atyca válasza YAS-dude (#60832) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Időközben utána néztem.A guta megüt.
A Bangoodról tudnál egy linket adni,ami jó?
Csak a panel kéne,"sajnos" van egy előlapom.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60836) _Petya_ válasza atyca (#60835) üzenetére


_Petya_
őstag

Tessék, ez alternatív: [link]

szerk: illetve ha RF remote nélküli kell akkor pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#60837) atyca válasza _Petya_ (#60836) üzenetére


atyca
senior tag

Nem kell RF.Ez ugyanaz csak üveg nélkül ugye?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60838) _stick_ válasza pjen (#60813) üzenetére


_stick_
őstag

Már a negyedik radiátornál játszom el a légtelenítést, jó hosszan, sok vizet engedek ki. Illetve, amit írtál, hogy a bejövő szelep után lazítok, azt is eljátszottam.
Mindegyik radiátornál az az érdekes, hogy max-ra állítva meleg, viszont a szelep előtt a cső forró. A radiátorokat úgy tudtam, melegebbre "fűteni", hogy a légtelenítőnél engedtem ki a vízet és így a radiátor is melegebb lett. Mikor lezártam a légtelenítőt, szép lassan "visszahűlt" a korábbi, meleg állapotra.
Az a sejtésem, hogy nincs meg a megfelelő keresztmetszet a forrú víz útján és így lassan halad, hamarab hűl, mielőtt felmelegítené a radiátort teljesen. A légtelenítővel egy kis plusz áramlási sebességet adtam neki, így tudott melegebbé válni. Szóval sztem vagy a szelepek már el vannak tömődve, vagy a radiátorok az "üledékesek", vagy mindkettő. Szerintetek lehet a fenti tünetek alapján erre következtetni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#60839) bbubby00 válasza _stick_ (#60838) üzenetére


bbubby00
őstag

Ha meg tudod dönteni kicsit a radiátort, h a szelep része feljebb legyen, az is megér egy misét. Ha nem, akkor tölts a rendszerbe ecetet, járasd pár napot, majd légtelenítsd újra mindenütt. Nekünk ez bevált még jó pár éve :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#60840) _Petya_ válasza atyca (#60837) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#60841) atyca válasza _Petya_ (#60840) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60842) _Petya_ válasza atyca (#60841) üzenetére


_Petya_
őstag

Majd arra figyelj, hogy másképp kell bekötni mint a hagyományos alternatív kapcsolókat:

[link]

Tehát minden kapcsolóhoz kell egy fix fázis, illetve egy közösített kommunikációs szál, és a lámpát bármelyik kapcsolóhoz kötheted.

Valamint ha 15W-nál kisebb a lámpád (pl LED-es) akkor egy ilyen is kell: [link] Utóbbi szeritnem egy sima ellenállás egyébként :D

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#60843) pjen válasza atyca (#60837) üzenetére


pjen
félisten

Lehet jobban járnál 2 normál váltó kapcsolóval.Ha üveg kell, az is van,és a LED et is fogja vinni simán.

(#60844) atyca válasza _Petya_ (#60842) üzenetére


atyca
senior tag

Petya
Muszáj lesz ismét a villamos vezetékezést felújító cimborám segítségét kérnem.Az alternatív kapcsolgatásban jelentkező hibát ma telefonos segítséggel megoldottam, remélem ebben is segít.
pjen
Én marha már bevásároltam.A két nem megfelelő kapcsoló helyett már útban van egy,a másik majd hétfőn.
És az ehhez illő dugaljak is már fent figyelnek a falon.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60845) mezis válasza _stick_ (#60838) üzenetére


mezis
nagyúr

Kapj le egy radiátort és próbáld meg átmosni.

mezis

(#60846) _stick_ válasza mezis (#60845) üzenetére


_stick_
őstag

igen, ez lesz a következő lépés
nyári leeresztésnél meg szelepcserék

(#60847) #33253120


#33253120
törölt tag

Silka van az egyik helyen ahol dolgozni kell.
Van valakinek bevált márkája hozzá 80mm SDS körmaróból, és 125mm-es gyémánttárcsából?

[ Szerkesztve ]

(#60848) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok meg egy gyors kerdes...
Hazkozponti futes lakasban egEdi homennIseg merok.
Egy par hete nem volt futes es a szaki kitalalta h tonkrement a szelepen levo elektromotor es az nem nyitja a szelepet amikor nyitjuk a termosztatot. Nos vettem egy ujat ratettem es ugy tunt h mukodik..most megint elkezdtett rosszalkodni...mst reggel levettem es megint elindult.
Kerdesem az lenne h lehet h maga a szelepet kell mar kicserelni? A kepen mar csak a szelepet latjatok... Aztan most futesi idoszak alatt is ki lehet cserelni? Csak azt a ket piro gombszelepet kell elzarni a szelep ket oldalan?

Na es utolso kerdesem budapesten tud valaki megbizhato gyors preciz futesszerelot? Vagy vizszerelot?gondolom o is ki tudja cserelni a szelepet.

Elore is koszonom a valaszakot!

(#60849) ALI_G


ALI_G
veterán

Ingyen hitel csaladi hazaknak, tarsashazaknak: http://portfolio.hu/hir.php?i=244535

Most Budapest megint nincs benne? Azt hittem ezt mar januarban kiirtak.

(#60850) canniball válasza ALI_G (#60849) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól értem a VEKOP vonatkozik Közép-Magyarországra (Bp. és Pest megye), a GINOP pedig az ország többi részére.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.