Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51601) werszomjas


werszomjas
őstag

Laminált padló szegély ragasztásnál sajnos nem egyenes a fal, így néhány helyen rés van. Ezt hogyan tudom szépen eltüntetni, mit lehet vele kezdeni?

Hogyan érdemesebb feltenni, ahol lehet, ott simuljon a falhoz, vagy inkább tegyek több ragasztót hogy mindenhol elálljon picit és azt könnyebb javítani?

üdv

(#51602) fi:zi'k válasza werszomjas (#51601) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezzel szerintem semmit nem tudsz így kezdeni, max ha magát a falat javítod ki.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#51603) Siriusb válasza werszomjas (#51601) üzenetére


Siriusb
veterán

Elvileg tudsz venni a szegélyhez passzoló színű tömítő anyagot, legalábbis Diegonál láttam ilyet.

(#51604) macilaci78 válasza werszomjas (#51601) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sziló. Padlóhoz, vagy a falszínhez menjen. Legrosszabb esetben fehér akril, tesa-val kimaszkolod és a falhoz maradt javító festékkel lefested.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51605) Csabroncka válasza werszomjas (#51601) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy relatíve esztétikus megoldás van!

Érdemesebb lett volna műanyag "lágyabb" szegélyt venni, ez részben követi a fal síkját. Nálam a panelban horror ehhez képest, de esztétikus lett. Nálad lehet színben kapni tömítőt, előtte a falnál síkban mindenképpen maszkoló szalagozz, így gyakorlatilag észrevehetetlen lesz.

"in medias res"

(#51606) mm00


mm00
aktív tag

Fürdőkád mögött lesz egy impregnált gipszkarton fal, ami le lesz csempézve. Miven zuhanyzás is lesz a kádban, ezért víz is fogja érni. Erre a falra, hogyha felkerül egy zuhanyfejtartó, akkor az ehhez szükséges lyuk mivel vízszigetelhető, hogy a gipszkartonba véletlenül se jusson víz?

(#51607) mezis válasza werszomjas (#51601) üzenetére


mezis
nagyúr

Bútorral, szőnyeggel,...
(Lesz ilyenből még több is... ;] )

mezis

(#51608) szakalistvan válasza mm00 (#51606) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Szerintem nyomsz bele egy kis szilót,abba a tiplit,ot ami víz bejut az elenyésző.Én a helyét nem tudtam előre,nem akartam szétfurkálni a csempét,rendeltem egy ilyen vákumosat: [link]
Azóta is fent van,fehér csempén teljesen jól mutat:)

(#51609) Met válasza szakalistvan (#51608) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem ezek a tapadókorongos cuccok mindig leestek egy idő után.
Volt olyan szappantartó is amihez volt fólia amit a csempére kellett ragasztani és arra a tapadó de az is levált.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51610) huliganboy válasza Met (#51609) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem mindegy hogy tapadókorongos vagy vákumos! Nekem a vákumosok fennmaradtak rendesen. Viszont lehet neked a csempe felülete olyan ami miatt nem tud megtapadni és belevegősödik egy idő után.

(#51611) Met válasza huliganboy (#51610) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom melyik melyik volt már :)
Volt az a nyomós gumikorongos, lepottyant. A szappantartó amihez a fólia volt (azért hogy ne a csempére tapadjon) azon volt egy csavar, rá kellett nyomni a korongot és a csavarral lehetett "elhúzni" a csempétől a korongot, gondolom ezzel hozta létre a vákumot. Az is lepottyant.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51612) huliganboy válasza Met (#51611) üzenetére


huliganboy
addikt

Akkor neked pottyantós csempéid vannak ;]

Egyébként nem mindegy a gumi/szilikon minősége sem! Az olcsóakkal csak a baj van!

(#51613) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Előzmény: link
Ebben valakinek van valami jó ötlete ami mutatós és nem aranyáron van? Csempe off első körben.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51614) Met válasza Nerazim (#51613) üzenetére


Met
Topikgazda

Én valami ilyesmi megoldással tenném fel, esetleg tennék mögé ledet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51615) Nerazim válasza Met (#51614) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez nem tűnik rossznak, felső megfogatásnak szvsz jó lehet, viszont alulra valahogy össze kellene hozni a munkapulttal. Arra is kellene valami profil ami fém vagy műanyag és lehet takarítani vizes ruhával, illetve nem árt neki, ha egy kis mosogatólé ráfröccsen. Én valami sin profilra gondoltam amit a munkapulthoz lehetne rögzíteni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51616) Met válasza Nerazim (#51615) üzenetére


Met
Topikgazda

Tessék

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51617) Nerazim válasza Met (#51616) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Ennek mi a neve, hogy kerestél rá?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51618) fi:zi'k válasza Nerazim (#51617) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pl. vízvető.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#51619) emre válasza Nerazim (#51613) üzenetére


emre
veterán

Ezt is nézd meg, meg ezt is ajánlom figyelmedbe.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51620) Morris


Morris
veterán

Tudtok ajánlani valami jóféle kézi körfűrészt?
Hobbi célra kellene itthonra.

(#51621) szakalistvan válasza Met (#51609) üzenetére


szakalistvan
senior tag

4 hónapja van fent és nem esett le,nekem bevált,azért is merem ajánlani.Fehér műanyag a zuhanyfej is,igy az esztétika is megvan.Én sem biztam benne de az egyik legjobb vételem volt.

(#51622) n@p@lm válasza szakalistvan (#51621) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi a tippet, rendeltem is belőle 2 darabot, nem akartam én sem megfúrni az új csempét átszakítva a vízzárást.

(#51623) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszi srácok a segítséget :R
(#51618) fi:zi'k: Ezek nagy többsége ez a háromszög alakú sarokprofil azzal sztem nem tudnám megoldani a rögzítését, az inkább takaró profil, mint rögzítő szvsz.

#51619) emre: ezek tetszetősek, főleg az ikeás, az jó lehet csak ott is az alsó részét nem tudom, hogy hozzam össze a munkapulltal, mert ezek sinen csúsznak, nekem meg a fal nem egyenes sajnos és van ahol 1-2 cm is eláll a faltól a munkapult. Ezért arra gondoltam, hogy a munkapulthoz kellene rögzítenem vmilyen fogadóprofillal és a falhoz pedig azokkal a távtartókkal amiket Met mutatott pár hsz. előtte fogatnám a falhoz pontonként.

Apropó: valaki nem tudja mi van akkor. ha az Ikeából ismerős lehozott egy nappali bútort ami 3 részből áll és kettő fekete és egy fehér belőle? Az egyik fekete ki is lett bontva. Kicserélik nekem fehérre?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51624) huliganboy válasza Nerazim (#51623) üzenetére


huliganboy
addikt

El se tudom képzelni mit akarsz ;]

(#51625) Met válasza Nerazim (#51623) üzenetére


Met
Topikgazda

A pultot told fel a falra, a falburkolatot meg engedd rá a pultra így eltűnik a hupli, feltéve ha nem nagyobb mint a távtartó:)
A vízvetőt meg tudod a pulthoz rögzíteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51626) updog


updog
senior tag

Tudtok véletlenül ;] Bp/Zuglóban olyan boltot ahol még taláhatok "igazi" kromofágot?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51627) macilaci78 válasza Nerazim (#51615) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg valami U, vagy fektetett F profil a pultra, amibe beleállítod a plexit, szilóval kitömíted, mint egy zuhanykabin üvegfalát. Felül meg a Met által javasolt rögzítés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51628) Nerazim válasza Met (#51625) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen csak az a baj, hogy már most rá van tolva és így is van ahol 2 cm rés van a fal és a munkapult között, ha a falhoz rögzítek egy profilt akkor az is olyan görbe lesz mint a fal...ezért gondoltam, hogy a pult az nagyjából egyenes és ahhoz kellene rögzítenem és felül meg pontonként megfogni így nagyjából egyenes tudna maradni a plexi is...ha az a távtartó amit linkeltél azt nem tudod esetleg lehet rajta állítani, hogy mennyit álljon ki a faltól? mert az nagy királyság lenne :DDD

Huliganboy: Lehet én se :))

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51629) Nerazim válasza macilaci78 (#51627) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen valami ilyesmiben gondolkodom..csak még keresem a megfelelő profilokat hozzá :DDD Az F profil az jól hangzik ennek utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51630) macilaci78 válasza Nerazim (#51628) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Veszel menetes szárat és méretre vágod. Plexi elé, mögé 1-1 anya és kész. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51631) Nerazim válasza macilaci78 (#51630) üzenetére


Nerazim
őstag

Végülis :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51632) Met válasza Nerazim (#51628) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezek a távtartók tudtommal nem állíthatóak.
Így viszont azzal szenvednél hogy az egyik helyre 2 cm-es kell, a másik helyre meg 5 cm.
Tényleg a menetes szár az egyszerűbb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51633) Nerazim válasza Met (#51632) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen az tűnik a legjobbnak eddig csak nem valami esztétikus a konyhába :DDD de vmit kitalálok, lefestem pirosra pl ;]

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51634) Met válasza Nerazim (#51633) üzenetére


Met
Topikgazda

A végére teszel egy ilyen anyát az teljesen korrekt lesz szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51635) Nerazim válasza Met (#51634) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez jó. A végére egész jó kis cucc lesz ebből. Köszönöm a segítséget srácok :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51636) mm00


mm00
aktív tag

Termosztátos csapteleppel kapcsolatban kérdeznék. A Hansgrohe-nél láttam a katalógusban, hogy nem működik "átfolyós melegítőkkel". A melegvíztároló nélküli kondenzációs kazán ilyen átfolyós melegítőnek számít?

(#51637) macilaci78 válasza Nerazim (#51635) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fal és a plexi közé pedig egy krómozott/alu csövet húzol méretre vágva a menetes szárra és átlátszó szilikongyűrűt, hogy szépen felfeküdjön.

mm00: az átfolyós vízmelegítők jellemzően egy adott nyomáskülönbségre kapcsolnak be és a termosztatikus meg magától adagolja a melegvizet. Ha a kondenzációs kazánod bekapcsol akkor is, ha csak csepegteted a melegvizet, akkor nem lesz gondod vele. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51638) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Idén talán végre lesz normális kerítésünk,csak nem tudom milyen legyen. :DD
A lényeg,hogy a szomszéd felől kellene az udvar hátsó részét leválasztani.Most régi pala kerítés van még,de az elég ronda.Gondolkodtam trapéz lemezes kerítésen arra a részre,de az sem valami szép.De a célnak az felelne meg a legjobban mert utólag nem lenne vele munka és sok évig bírná a strapát.Valamint teljesen "lefedné" az udvarunkat nem lehetne átlátni!A másik ötletem ilyen Fetiche kerítés lenne.De ilyesmi van az udvarba már és pár év alatt sokat romlott az állapota valamint nem elég erős amint néztem.
A hossz olyan 25 méter lenne,szóval nm éppen egy kis távolság.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51639) mm00 válasza macilaci78 (#51637) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszi, már világos :)

(#51640) Met válasza Orlin (#51638) üzenetére


Met
Topikgazda

Tegyél a mostani elé tujákat:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51641) Orlin válasza Met (#51640) üzenetére


Orlin
addikt

Haha!De kívülről az utca felől is látszik,hogy ronda! :D
Meg is van dőlve picit,szóval cserélni kellene,de lökésem sincs mi lenne ami jó igazán.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51642) Met válasza Orlin (#51641) üzenetére


Met
Topikgazda

Google - kerítés?:D

Ilyen mondjuk?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51643) Nerazim válasza macilaci78 (#51637) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez egyre jobb lesz, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51644) Met válasza Nerazim (#51643) üzenetére


Met
Topikgazda

Csináltass esztergályossal távtartót :DDD
MM pontosan meg tudod szabni hogy milyen hosszú legyen.
A falba menő végére olyan menet ami jó a tiplibe a másik végére olyan amire jó az anya.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51645) Morris


Morris
veterán

Urak, még egy kérdés, a több száz előtt! :D

Radiátor.
Milyet, mennyiért?
Kondenzációs kazán lesz beépítve, szigetelve lesz a házikó. (+ van egy vegyes tüzelésű is)
Ablakok szintén cserélve lesznek.

(#51646) #03969024 válasza Morris (#51645) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha nincs a külalakra különösebb kívánság, akkor Dunaferr. Ne felejtsd el a tervezőnek megemlíteni, hogy kondenzációshoz méretezzen!

(#51647) Morris válasza #03969024 (#51646) üzenetére


Morris
veterán

Milyen kívánság lehetne a külalakra?

(#51648) #03969024 válasza Morris (#51647) üzenetére


#03969024
törölt tag

Asszonyfaktor... Vannak dizájnradiátorok is.

(#51649) Morris válasza #03969024 (#51648) üzenetére


Morris
veterán

Immergas mennyire vállalható?
És mit jelent az, hogy a kazánhoz kell méretezni a radiátorokat?

[ Szerkesztve ]

(#51650) Bacusuz válasza Morris (#51649) üzenetére


Bacusuz
őstag

én arra gondolok,hogy a kondenzációs kazánok alacsonyabb előremenő hőmérsékleten gazdaságosak,ezért nagyobb radiátorfelület kell a befűtéshez.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.