Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50251) werszomjas


werszomjas
őstag

Kőműves tanácsra volna szükségem.

Kültéren, ablakcsere után szeretném helyreállítani a falat. Milyen anyagot érdemes használni?

Mivel jön majd oda redőny és kell a hely, ezért nem szeretnék plusz réteget ráhúzni, csak hogy sík legyen.

üdv

(#50252) r.levente75 válasza werszomjas (#50251) üzenetére


r.levente75
addikt

Nagyon vékonyan kivakolni simítóvakolattal, a legjobban kiálló pont a nulla pont, utána hőszigetelős hálót rátenni, hőszig ragasztóval. Ez a legvékonyabb rtg. Vagy le kell verni 2cmt a vakolatból és az ablaktok széléhez béállítva a vezetőlécet visszavakolni, akkor megkapod a teljes tok szélességet. Ezt meg kell nézned, hogy meg lehet e valósítani.

(#50253) werszomjas válasza r.levente75 (#50252) üzenetére


werszomjas
őstag

Ha leverem a vakolatot, akkor is jó a simító vakolat, vagy abban a vastagságban már más anyagot érdemesebb használni?

üdv

(#50254) r.levente75 válasza Bacusuz (#50250) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem akarok rosszat mondani, de ha jól tudom a kazánoknál megadják, hogy milyen hosszban lehet elhúzni a béléscsövet és milyen átmérővel. Ez a két adat szoros összefüggésben van a kivitelezés szempotjából.
Ha van benne egy kanyar mínusz egy méter, ha kettő akkor mínúsz két méter, stb.

(#50255) r.levente75 válasza werszomjas (#50253) üzenetére


r.levente75
addikt

A simítóvakolat vékonyan megy fel, érdemes mást használni, valamilyen zsákosat ami a két cmt lefedi, vagy helyszinen is érdemes keverni, ha több kell. Igaz kell venni homokot, cementet és meszhidrátot is.

(#50256) Lipton válasza werszomjas (#50253) üzenetére


Lipton
őstag

Számolja azzal is, hogy egyszer be lesz szigetelve, és el kell férned legalább 2-3cm xps lappal is ott, különben szökik a meleg. Személy szerint leverném, 2-3cm xps felragaszt, dűbelez, háló, glett.

(#50257) werszomjas válasza Lipton (#50256) üzenetére


werszomjas
őstag

ilyen xps lap, hozzá ragasztó, háló, glett kapható kis kiszerelésben is obi/praktiker áruházakban? vagy bárhol máshol? mert nálam nem kéne sok.

üdv

(#50258) föccer válasza werszomjas (#50257) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet persze, heroin árban. Mennyi kellene, van itt valamennyi még eldugva valahol... Háló, ragasztó biztosan, xps lap a szűk keresztmetszet, de lehet az is lesz valamennyi.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50259) Lipton válasza föccer (#50258) üzenetére


Lipton
őstag

Jó drága a dílered :)

Werszomjas
XPS lapot kapsz táblában is, csíkokra kell vágnod (kb 0,6*1,25 méter egy darab, ránézésre lesz 3x20cm csíkod, kb 2db lap elég neked egy ilyen ajtóra), cca. 1000Ft/m2
Ragasztó kb 1 zsák elég lesz rá, cca. 1500Ft//zsák
Műanyag dűbel 40 centiknét 1db, filléres tétel, cca 20Ft/db
Hátló szintén van méterben, ragasztóval áthúzod, cca 150Ft/m2
Élvédő 100Ft/m

Kapható: barkácsáruházak, új ház, sziegetelés bolt, stb.

Merre vagy helyileg?

[ Szerkesztve ]

(#50260) #33253120 válasza werszomjas (#50257) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha kevés kell, akkor keresel egy építkezést, és kérsz hullót.

(#50261) werszomjas válasza Lipton (#50259) üzenetére


werszomjas
őstag

budapest

a munkafolyamat kb hogy néz ki?

vakolat lever
ragasztóval felület beken, rá az xps lap + dübel, vagy ragasztó nem kell elég a dübel?
arra megint ragasztó és rá a háló
majd erre jöhet a vakolat? a vakolat milyen legyen?

üdv

(#50262) #33253120 válasza werszomjas (#50261) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ragasztó mindig kell, ilyen felületen a dübel szerintem felesleges. A vakolat elhagyható, mivel gyakorlatilag a csiszolt ragasztórétegre szokták a szinezőt rakni.

(#50263) föccer válasza #33253120 (#50262) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyet értek. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50264) r.levente75 válasza werszomjas (#50261) üzenetére


r.levente75
addikt

Azzal számolj, hogy valószínű vakolatot javítanod így is kell, mert azért úgy nem fogod tudni leverni azt a 2-3 cmt, hogy utána a fal síma legyen, így elég nehéz lesz ragasztani. Ez persze felület függő, eldöntöd leverés után.

(#50265) Lipton válasza werszomjas (#50261) üzenetére


Lipton
őstag

Irtak tobben is.

Vakolatot levered. Igy ranezesre en korbevagnam a vakolatot valamivel (flex?), igy levereskor nem szakad tovabb ott ahol nem kellene. Ez azert jo, mert nem kell majd vakolni, hanem a halot siman ra tudod majd a ragasztoval dolgozni. Porolni fog...
Xps-t kimered, levagod.
A tokhoz illesztve felragasztod a lapokat. Nem feltetlenul telibe kell kenni. Tegyel ala "gombocokat" majd nyomjad ra az xps lapot.
A talalkozasokat ossze kell csiszolni.
Halot raragasztod es felteszed az elvedot. Amennyiben az elvedo halos resze van 10cm akkor a kulso reszre nem kell kulon halo hanem siman a ragasztoval athuzod ott is - ertelem szeruen "eltakarva" az xps es a fal kozotti rest.

[ Szerkesztve ]

(#50266) philoxenia válasza föccer (#50263) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A többit nem? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50267) Lipton válasza philoxenia (#50266) üzenetére


Lipton
őstag

Sok volt a heroin :)
Azert mar tudjuk mit varhatunk egy moderatortol ;)

(#50268) b4sxe


b4sxe
aktív tag

sziasztok! Most akarunk nekiallni keritest csinalni , a kerdesem az lenne hogy 1 sor zsalukovet szukseges lerakni az alapba vagy betonozzuk ki az utca szintig aztan arra menjen az elso sor? :B

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#50269) Lipton válasza b4sxe (#50268) üzenetére


Lipton
őstag

Miert lenne szukseges?
Maximum egyszerubb vele dolgozni, mert alapot nehez "szepen" kiasni, -20-30 centin pedig jellemzoen meg a godor szele megfelelo es igy nem kell zsaluzni.

[ Szerkesztve ]

(#50270) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy kis kerti kaput, kb 150x180-asat. Oldalt zsanérokkal lenne felfogatva a ház oldalára, úgy nyílna.

Na most ezt fából képzeltem el, "csirkehálóval". Kérdés, mekkora fából érdemes csinálni? 30x30? 40x40? Stb.

Illetve középre tegyek egy "merevítést" keresztbe, vagy átlósan, vagy valahogy? :)

Atesz

(#50271) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok.
Wc szellőzőt keresek amit ki lehetne vezetni a padlástérbe. Tudna vki ajánlani?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50272) Nerazim válasza KrAt (#50270) üzenetére


Nerazim
őstag

Sztem mindenképpen átlósan kellene, mintegy "andráskereszt" merevítés úgy lenne értelme szvsz. Én a helyedben inkább vmi pallóból pl: 1-1,5cm x 10-15cm csinálnám annak lenne függőlegesen tartása és nagyobb felületen kapcsolódna össze a függ. és vízszintes rész.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50273) Melack


Melack
veterán

Nagykáta környékéről van villlanyász?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50274) macilaci78 válasza Nerazim (#50271) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Falra, vagy mennyezetre szeretnéd tenni? Vannak olyan elszívók, ahol ez nem mindegy a csapágyazás miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#50275) Nerazim válasza macilaci78 (#50274) üzenetére


Nerazim
őstag

Mennyezetre szeretném, átfúrva a fafödémet és úgy kivezetni a padlásra.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50276) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Neo80 ablakprofilokkal van valakinek tapasztalata? (+Siegenia-Aubi vasalat) Van egy ajánlatunk, de összesen 2 magyar honlapot találtunk ahol ezt a Neo80 profilt forgalmazzák, ebből az egyik nyilván az ahonnan az ajánlatunk van... Papíron persze jó tulajdonságai vannak, hatkamrás, 80mm, kiváló szigetelés stb.

Árban pont ugyanannyiért kaptunk Veka-s ajánlatot (5 kamrás 70mm) másik cégtől Roto NT vasalattal. Az első az hamarabb elérhető lenne, és közelebb van a telephelyük, de alapvetően nem ez a fő szempont.

+lenne még egy Horizont Penta Plus profilos ajánlat +Roto NT, az viszont ~15%-al drágább, nagyjából kilőve. Ha annyival jobb is lenne, nem ér annyit hogy egy - fűtés nélkül régi ablakkal 22 fokos - panelba drágábbat rakassunk

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50277) AndrewBlase válasza KrAt (#50270) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én vagy 5×5 cm-es stafniból, vagy pedig 2,5×15 cm-es deszkából csinálnám (inkább az utóbbi). Merevítés mindenképp kell bele, mégpedig úgy, hogy azon az oldalon, ahol a kapu forgáspontja van (zsanér), az alsó sarokból az ellentétes oldali felső sarok irányába álljon.
Érdemesebb nem a a házfalra fogatni, mert az a két/három rögzítési pont könnyen kimozdul. Inkább a falra feldübelezni a kapu magasságának megfelelő méretű stafnit, és arra mehet a pánt.

Nerazim
"Sztem mindenképpen átlósan kellene, mintegy "andráskereszt" merevítés úgy lenne értelme szvsz. Én a helyedben inkább vmi pallóból pl: 1-1,5cm x 10-15cm csinálnám annak lenne függőlegesen tartása és nagyobb felületen kapcsolódna össze a függ. és vízszintes rész."

Az 1-1,5 cm messze nem palló, még deszkának is nagyon gyér. A palló fogalma a 2"-nál kezdődik, ami barátok közt is 5 cm.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#50278) Nerazim válasza AndrewBlase (#50277) üzenetére


Nerazim
őstag

sorry...tévedtem :))

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50279) Melack


Melack
veterán

Hol lehet bontott lamináltpadlót kapni venni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50280) föccer válasza Melack (#50279) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Gondolom jófogás, vatera, stb. De lebeszélnélek róla, ha mód van rá.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50281) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Létezik ilyen pad valahol azzal a különbséggel, hogy az ülő része felhajtható hogy lehessen bele pakolni?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#50282) föccer válasza bugizozi (#50281) üzenetére


föccer
nagyúr

Rattan kerti bútor/fotel névre keress rá, biztosan találsz neked megfelelőt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50283) Melack válasza föccer (#50280) üzenetére


Melack
veterán

Mosókonyha szigeteléséhez kellene, nem nappaliba :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50284) föccer válasza Melack (#50283) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért nem raktok le PVC-t, vagy hasonló műanyag burkolatot? Olcsóbb és sok tekintetben jobb, mint a használt laminált, pláne "vizes" helyiségben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50285) sanzi89 válasza Melack (#50279) üzenetére


sanzi89
addikt

Diego-ban lehet bontott csomagokat, megmaradt 1-2 csomagot, kiállított lapokat venni pár 100 Ft-ért darabját, legalábbis Békéscsabán.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50286) Melack válasza föccer (#50284) üzenetére


Melack
veterán

Nézd, most ez merült fel, mint ötlet. Én meg racionalizálok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50287) KrAt válasza AndrewBlase (#50277) üzenetére


KrAt
veterán

Szuper, köszönöm a válaszokat, akkor valami hasonlót nézek majd :)

(#50288) bugizozi válasza föccer (#50282) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, szétnézek! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#50289) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Egy 60nm-es budapesti első emeleti távfűtéses téglalakást fogunk felújítani. Érdemes külön szakikat hívni az egyes részfeladatokhoz vagy rá lehetne bízni egy "generálkivitelezőre"?

Miket akarunk csinálni:
- 1 válaszfal kibontása
- nyílászárócsere (1 háromszárnyú, 3 egyszárnyú)
- konyha áthelyezése (a fürdő falához, szóval a vizet nem kell nagyon messzire vezetni)
- fürdő, wc felújítása
- teljes elektromos hálózat korszerűsítés, (új vezetékek, új kiállások, plusz a konyhai indukciós tűzhely miatt gondolom legalább egy új kör is kell)
- burkolatok cseréje (nappali+hallból lesz a fal kibontása után amerikaikonyha - itt parketta helyett laminált padló, illetve padlólap; előszoba, fürdő, wc - régi padlólap helyett új; 1 szoba - parketta helyett laminált padló; régi konyha - padlólap helyett laminált padló)
- festés (dohányoztak a lakásban, illetve színesek a falak, ehelyett lesz fehér)
- ajtócsere (jó lenne küszöb nélkülire cserélni a belső ajtókat)

Mivel ennyi részfeladat van, azt gondolná az ember, hogy hatalmas káosz lenne, ha mindent külön mesterrel csinálnánk (kis csúszás, hiba borítana mindent), és már csak a kiszállás meg az anyagok szállítása miatt sem biztos, hogy jobban járnánk.

Egy másik kérdés: a lakásba be van vezetve a gáz, de jelenleg le van zárva a mérő, és nem is tervezzük használni (melegvíz és fűtés távfűtés). Sajnos a gázóra pont a bejárati ajtó mellett van, szekrény nem fér el köré, elég ronda, illetve a csövek sem szépek. El lehet valahogy tüntetni ezt ésszerű áron?

(#50290) ALI_G


ALI_G
veterán

Akinek van otthon higroszabályzású ablakba szerelt szellőzője:
ha előtte áll az ember, érezhető ahogy bejön rajta a levegő, esetleg mozgatja a függönyt?
mennyire jön be rajta a por?

KilgoreTrout: hacsak nem vagy időmilliomos, akkor én a generálkivitelezőt javaslom. Kell kötni vele egy mindenre kiterjedő szerződést és utána csak 1 ember fejét kell verni :) Ettől még az eldöntendő dolgokra ugyanúgy neked kell odafigyelni, de ha értelmeset találsz, akkor jobban képviseli az érdekeid, mintha magad verekednél mindenkivel.

[ Szerkesztve ]

(#50291) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#50289) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk belső nyílászárócsere volt, komplett elektromos hálózat, WC felújítás, fürdőszobában csak a mosógép maradt meg, kád helyett zuhanyzó, az is máshol, stb.
Generálost kerestünk, úgy gondolkodtunk, hogy egy összeszokott csapat hamarabb végez és megéri a felárat, mert annyival kevesebb ideig kell máshol lakni. A másik dolog: csak egy segget kell rugdosni, ha valami gondod van. :D
Ma is így tennék.

A villanyász volt a fővállalkozó, két csapattal jött külön időpontban felmérni, a másodikat választottuk, magabiztosabb volt a fellépésük. :DDD

Nálunk is kb 60 m2 az alapterület.

Laminált parketta + kő? Van olyan laminált, ami mehet fürdőbe, konyhába is, vagy használj PVC-t. Ugyanaz a burkolat mehetne végig a lakáson mindennemű burkolatváltás nélkül. PVC-vel még a minta is futhatna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#50292) KilgoreTrout válasza macilaci78 (#50291) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha nem indiszkrét kérdés, nektek mennyiből jött ki?
Én is számolgattam már, meg jövő héten jön majd egy szaki felmérni, de több információ sosem árt.

A PVC burkolat nekem nem tetszik, a hidegburkolatra a mészkő tetszett meg nagyon (ráadásul időtálló design szempontból is), de horror ára van, szóval valószínűleg nem jön majd ki a költségvetésből.
A laminált padló kompromisszum. A mostani lelakott parkettát drágább is lenne felújítani, lamináltból van modernebb design, és halálom a recsegő parketta. Most megcsináljuk rendesen az aljzatot, és akkor később (ha majd a leendő gyerek összevandálkodja) viszonylag olcsón cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#50293) Mercutio_ válasza Melack (#50286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vizes helyiségbe laminált nem sok jót jelent az álmoskönyv szerint :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50294) Melack válasza Mercutio_ (#50293) üzenetére


Melack
veterán

Ez a falra kerülne, mint szigetelés. Ezt elfelejtettem leírni. A ház melletti mosókonyha lenne ezzel burkolva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50295) #33253120


#33253120
törölt tag

Ha jól tévedek van itt Soudal-os ember. Kellene egy kis segítség.
Soudal Easy tágulásmentes habbal beragasztottunk egy kapcsolószekrényt, de nem jól lett kimaszkolva a látszó rész, és alábújt pár helyen a szép rózsaszín hab.
Meg is kötött mire észrevettük. Mivel tudom eltávolítani a porszórt szekrényröl?

(#50296) ALI_G


ALI_G
veterán

Ilyen kerítés mennyire tartós? Nyilván nem obisra gondoltam, bár ott most akciós :D Mire kell figyelni vásárlásnál?

Két telekrész között lenne határoló. Esetleg létezik ebből komolyabb, amit hátsó telekhatárra lehetne rakni, vagy oda valami olyan kell, aminek van alapja?

[ Szerkesztve ]

(#50297) r.levente75 válasza ALI_G (#50296) üzenetére


r.levente75
addikt

Attól függ mit vársz el tőle. Ha csak arra kell, hogy ne lássanak be, elmegy, komolyabb védelemre alkalmatlan. Az időjárás rövid időn belül megdolgozza, akkor is ha kezeled! Ha felrakod szerintem hosszú távon ne számolj vele.

(#50298) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#50292) üzenetére


macilaci78
nagyúr

55k/m2

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#50299) Lipton válasza ALI_G (#50296) üzenetére


Lipton
őstag

Nezzed meg az arat... Ebbe benne van az alapanyag, munkadij, szallitas, kisker es nagyker haszon, stb. Nekidolsz beszakad. Gyerek a kis muanyag motorral atmegy rajta kb mint a tom&jerry reszekben a szereplok a falon :)
Amugy lefested 2x es minden tavasszal ujra akkor a szel talan nem fujja at. Van "ilyen jellegu" panel nem ennyiert nem ilyen minosegben...

[ Szerkesztve ]

(#50300) werszomjas


werszomjas
őstag

tipliből melyik az ajánlott téglafalba?

fischer S

fischer SX

fischer UX

vagy melyik mire/hová jó?

Egy konyha felső szekrényt mekkora mérettel ajánlott felfogatni, 8-10-12 ?

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.