Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51951) Morris


Morris
veterán

Urak!

Radiátor méretezéses kérdésem lenne.

Csináltam egy táblázatot ezzel kapcsolatban. Jól számoltam?
Kondenzációs kazánnal lesz fűtve. A homlokzatra 15 cm-es szigetelés kerül, 1 éven belül.

Dunaferr radiátorokat néztem ki. Ezeknek a teljesítménye 90-70 fokos víz esetén van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#51952) nandow válasza Antonio (#51818) üzenetére


nandow
aktív tag

Szia!

Nekünk Signum Dual hard matracunk van 2 éve.
Nem rossz matrac, de valószínűleg le fogjuk cserélni, mert én jobban szeretek keményebb matracon aludni.
Ez meg nem annyira kemény, mint gondoltuk anno. (Ne érts félre, nem is az a nagyon puha féle.)

Nehéz dolog amúgy ez a matracvásárlás, főleg hogy nem tudod komolyabban (mondjuk pár éjszakára) kipróbálni. :)

(#51953) #03969024 válasza Morris (#51951) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ehhez szerintem keress egy jó szakembert. Emlékeim szerint a cirkó 60 fokos előremenőnél már alig kondenzál, valószínűleg a 90/70 fokos teljesítményt 20%-kal meghaladó méret még kevés lehet, de erre nem merném a nyakamat tenni!

(#51954) emre válasza Morris (#51951) üzenetére


emre
veterán

Az előttem szólóval egyet értve kondenzációs kazán esetében alacsonyabb előremenővel hőmérséklettel számolj. Ja, és igen, beszélni kellene egy értelmes kivitelezővel.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51955) Morris válasza #03969024 (#51953) üzenetére


Morris
veterán

Persze beszélek majd a szerelővel.
Viszont ahogy benne van a táblázatban, én 50-el szoroztam a légköbmétert. Máshol, szigetelt ház esetén 25-30-al szorozzák.

(#51956) emre válasza Morris (#51955) üzenetére


emre
veterán

Óvatosságból mondta.
A radiátor szelepen lehet zárni, de ha nyitva van akkor már nem lehet tovább nyitni rajta ha nincs elég meleg.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51957) Andris837 válasza Morris (#51951) üzenetére


Andris837
senior tag

Hamarosan nálam is aktuális lesz a kérdés. Amennyiben jönni fog a szaki hozzám, beszélek vele és megosztom majd a tapasztalatokat, tanácsait. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#51958) pjen válasza Morris (#51955) üzenetére


pjen
félisten

Régen nálam 80 al szoroztunk,én nem mennék 50 alá.

(#51959) Morris válasza emre (#51956) üzenetére


Morris
veterán

Ez igaz.

Pjen, Andris: köszi

[ Szerkesztve ]

(#51960) #03969024 válasza emre (#51956) üzenetére


#03969024
törölt tag

Elég meleg lesz, csak kondenzáció nélkül. Akkor meg mi értelme?

(#51961) csemberlen válasza Morris (#51951) üzenetére


csemberlen
őstag

WinWatt ingyenes programmal kéne számolni, vagy egy épületgépészt megbízni ezzel. Szerintem minimum 2* annyi hőszükségletet számoltál mint a 15cm-es hőszigetelés megkívánná.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51962) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egy UTP kábelt szeretnék a segélyléc alá fektetni. Ilyen fém füleken csücsül. Hogy tudnám a végeken szépen kireszelni a helyét? Felül vagy alul dugjam majd ki?

Ilyen:

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#51963) ALI_G válasza Siriusb (#51950) üzenetére


ALI_G
veterán

És ezen mennyire jön be a por? Bogarak? Láttam van rovarfogó.

(#51964) ALI_G válasza Morris (#51951) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia, a hőszükségletet számold ki és ebból számolj szobánként radiátor méretet. Ilyen szigetelésnél kb 15 W/köbméter fog kelleni, kondenzációsnál 50-es előremenővel számolj, min. 1.5x-ös radiátor méret szükséges. Ha lesz értelmes kivitelező, ő kiszámolja.

(#51965) Morris válasza csemberlen (#51961) üzenetére


Morris
veterán

Csak a kondenzációs kazán miatt számoltam így. Melegnek szerintem meleg lesz így is, csak ugye ha nem kondenzál a kazán, akkor nem használom ki a maximális hatékonyságát.

ALI_G: kiszámoltam a táblázatban, csak ugye van aki szerint sok, van aki szerint kevés.

[ Szerkesztve ]

(#51966) macilaci78 válasza mobal (#51962) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem biztos, hogy reszelném. Egy 8-as lyuk és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51967) emre válasza Morris (#51965) üzenetére


emre
veterán

Elmesélem hogy jártam.
Tavaly beköltöztem egy házikóba, ahol nincs külső szigetelés, viszont régi fa ablakok vannak. A hálóban és a gyerekszobában egy-egy régi dunaújvárosi tagos lemez radiátor volt 20 és 22 taggal. Ezekre tagonként kb 100w-al lehet számolni ha jól tudom, az az jelenti hogy 2-2,2kw teljesítményűek.

A szoba 42 és 45 légköbméter (x50) azaz 2153, és 2250 w szükséges. Vagyis első ránézésre nagyjából megfelelő volt a méretezés, de mégsem fűtötte ki. (fa, tüzelésű öntvény 5 tagos vegyes kazán, de 60 fok feletti előremenőt nem tudtam produkálni). De miután lecseréltem őket egy-egy 30 tagosra normalizálódott a hőmérséklet. De lehet nálam a kazán is kicsit alul van méretezve a vízmennyiséghez képest. Ami nem tudom hány liter, de hamarosan eljön az ideje hogy ennek is utána nézzek.

Még annyit hogy ezzel eljutottam oda, hogy az összes radiátor szelep teljesen kinyitva azonos hőmérséklet van az egész házban. (két szint, 125nm fűtött alapterület). Mondjuk egy csőtermosztát is kellett 50 fokra beállítva, mert a keringető legalacsonyabb fordulatú folyamatos üzeme mellett az előremenő hőmérséklet elég alacsony volt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51968) pjen válasza emre (#51967) üzenetére


pjen
félisten

Az a légköbméter szorzó inkább 80 kellett volna,hogy legyen és akkor mindjárt több tag adódik kb 30% al.Vagy legalább 80C fokos víz.Szenet nem lehetett a kazánba rakni?

(#51969) Morris válasza emre (#51967) üzenetére


Morris
veterán

Nálunk jelenleg ilyenek vannak:

(#51970) Morris válasza csemberlen (#51961) üzenetére


Morris
veterán

Most nézem, hogy az energetikai tanúsítványt is a WinWatt-tal csinálták. :U

[ Szerkesztve ]

(#51971) emre válasza pjen (#51968) üzenetére


emre
veterán

Lehet félreértesz.
Én itt a fenti radiátor cserén kívül nem terveztem és nem alakítottam semmit a fűtésen, csak megpróbáltam rájönni miért nem működik rendesen. Az 50-es szorzót is visszaszámolással állapítottam meg, hogy valószínűleg azzal számoltak mikor bepakolták ezeket a radiátorokat. De valószínűbb hogy ilyenek tudtak szerezni. Szóval az egész rendszert megörököltem, csak a 30 tagosakat vettem az apróban.

Lehet szenet rakni rá, de nem volt kedvem venni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51972) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Panellakásban a WC mögötti nagy fémlemezt, mely a strangokat takarja, szeretném kicserélni vagy lecserélni.
Kinyithatósat szeretnék, hogy a vízórához, illetve a főcsapokhoz könnyen hozzá lehessen férni, ne kelljen a teljes lemezlapot mindig kiemelni.

80x119 cm-es fémlemez lap, oldalaknál visszahajtva. Úgy szeretném, hogy körben legyen egy kb 10 cm-es a sáv fixen ahogy eddig, és belül viszont egy zsanéros kinyitható ajtó legyen a lap nagy része.

Az a kérdésem, hogy ezzel milyen szakember foglalkozik? Lakatos?

Vagy, esetleg acéllemez helyett más anyagból kellene megoldani?

(#51973) Mercutio_ válasza batagy (#51972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asztalos 2 centis bútorlapból is tud ilyet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51974) pjen válasza emre (#51971) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,hogy félre értettelek. :W

Morris:Szerintem ha lehetne normálisan tisztítani az egyik legjobb radiátor lenne.

[ Szerkesztve ]

(#51975) emre válasza pjen (#51974) üzenetére


emre
veterán

akkor bocs :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51976) Morris válasza pjen (#51974) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Csak sajnos a dizájnja már nem mai.

(#51977) pjen válasza Morris (#51976) üzenetére


pjen
félisten

Ez tagadhatatlan. :((

(#51978) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy hete egy szaki leöntött padlókiegyenlítőt egyik szombában.
2-3 nap után elkezdett repedezni pár helyen, mostanra pedig eléggé megszaporodtak a repedések.
olyan 40-80cm-esek a repedések, és egymásból ágaznak el faág-szerűen.
A szélességük kb. fél mm.

Egyelőre nem látom jelét annak, hogy fel is akarna jönni, de ki tudja, mi lesz 10 év múlva, ha sokat járunk rajta.

Ez menniyre probléma?
Laminált lapot szeretnék rá, de nem tudom, hogy emiatt kell-e valami javítás a larekás elött.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51979) batagy válasza Mercutio_ (#51973) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem vizes blokkba fából nem célszerű bármit építeni.
Ha csőtörés van, el fog ázni.

Vaslemezt lakatossal kell csináltatni?
Festeni és kéne.

(#51980) _Petya_ válasza batagy (#51979) üzenetére


_Petya_
őstag

Valaki itt a topikban írta az én ugyanilyen kérdésemre, hogy annak ott tűzvédelmi szerepe is van, tehát nem cserélheted le éghető anyagra, mert a tűzoltóság beszól érte.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#51981) Met válasza mobal (#51962) üzenetére


Met
Topikgazda

Én alul hoznám ki.

batagy Lakatos igen, ahogy írták éghetőt vagy olyat ami elázik ne tegyél oda.
Némi kézügyességgel magad is meg tudod csinálni. Kell hozzá egy dekopírfűrész fém vágó lappal vagy multigép, néhány lemezcsavar, 2 zsanér, meg egy kallantyú amivel be tudod zárni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51982) Ferdzsoo válasza Bici (#51978) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez akkor szokott történni ha túl vastag az aljzatkiegyenlítő.
Ha nagyon szar a szint (több mint 1 cm az egész helyiségben) akkor először betonozni szoktak, majd arra egyenlítenek ki.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#51983) Bici válasza Ferdzsoo (#51982) üzenetére


Bici
félisten

Átlagosan 5,3mm-es a réteg, a számításaim szerint.
Van 1-2 hely, ahol eléri az 10mm-t, de ott csak egy nagyon vékony hajszálrepedés van, a nagyobbak inkább olyan helyen vannak, haol nem olyan vastag.
Először azt hittem, hogy olyan helyen vannak a repedések, ahol szőnyeg foltok voltak alatta, de végül ezt i skizártam, mert olyan helyen van pl. a legnagyobb repedés, ahol 4-5mm körüli a réteg és nyoma sem volt szőnyegnek.
Így jelenleg nem találok összefüggést sem a rétegvastagsággal, sem a szőnyegmaradványok helyével.

Talán az alapozót kenték le rosszul pár helyen? Vagy nem száradt meg eléggé?
Ezt tudom csak elképzelni.

Viszont már így van. Kérdés, hogy kell-e bármit tennem laminált lapozás elött?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51984) Ferdzsoo válasza Bici (#51983) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

1 hete lapoztattunk mi is, a kőműves azt mondta szerinte a 5mm-ig jó az aljzatkiegyenlítő, kibetonozta az egészet inkább. Nálunk sehol nem repedt meg semmi.
Szerintem nem tudsz vele mit csinálni, ilyen és kész. baja nem lesz a padlónak ettől ne tarts szerintem.-..

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#51985) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Urak!

Ha van valakinek elfekvőben 1.5 MTK kábel, 12-15-18 méter hosszú, sodrott réz, Bp. környékén átvenném!
Most lett teli a tököm az Ósünös "narancs" hoszabbítóval. Dugót, és lengőaljzatot már cseréltem, de valahol megint megtört ez a tetű, és nem tudom kimérni.. Ugyanitt 13. kerben villanyszerelő bolt is èrdekelne, ahol kimérve is adnak MTK kábelt. Már úgy 10 éve nem vettem, nem tudom most mi a szokás.

Előre is köszönöm!

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51986) pjen válasza Dr.Zoo (#51985) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,hogy nem a 13.ker a xx kerben a helsinki uton 137 ft métere és vágják is.Szerintem máshol se lehet drágább.

(#51987) föccer válasza Bici (#51983) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézzük, miért is reped meg a beton, illetve jelen esetben az ajzatkiegyenlítő.

Húzófeszültség, húzószilárdság.

A húzófeszülstésg kialakulás már kicsit macerásabb témakör, mert elég sok mindentől függ. Van kémiai és mechanikai alapja. A kémia alapja, hogy a cementpép térfogata kisebb a megszilárdult cementkő térfogatának. Durván 11%-al, de ez változó. Az aljzatkiegyenlítókben is használatos tiszta portlendcementek ráadásul viszonlag gyorsan kötnek és szilárdulnak, így jellemzően 5-6 napos korig lejátszódnak a kémiai folymatok nagy része. Stim.

A mechnaikai alakváltozás két dologbül adóthat. Egyérszt fizikailag széthúzák (tiszta húzás) vagy hajlítják (húzás és nyomás egyszerre, külön-külön tengelyben) a szerkezetet. Tételezzük fel, hogy ilyen nem történt, legalábbis a leírt repedéskép nem erről árulkodó (ha ilyen miatt törik a szerkezet, akkor egyenes vonali repedések vannak, jól kirajzolódó geomertiával). Namármost viszont ha van még egy problémás rész, mégpedig a száradás. Az anyagbnan lévő víz valamilyen vastagságban vonja be a benne lévő kapollárisokat (és nem tölti ki minden teret, 1/100. 1/1000 mm-es nagyságrendről van szó). Ha szárad az anyag, ez a vasatagság lecsökken, elvékonoydik a kapillárisokban lévő víz filmréteg vastagsága. A víz felületi feszültsége viszont a kapilláris méretétől (a vízfelszín görbülete) és a víz filmréteg vastagságától függ. Mivel tipikusan a kapillárisok nem leszenk ksiebben, csak a víz párolgott el, így jelentősen növekszik a víz felületi feszültsége, ami az egész anyagban egy belső húzófeszöltség képében jelenik meg.

Namármost a felületről való párolgás mitől függ? Az anyag és a környezeti hőmérséklet különbségtől, a relatív páratartalomtól és környezet légmozgási sebességétől.

Forszírozzuk még ezt a kérdést, ha még nem bonyolódtatok bele: A cement sajnos olyan, hogy kötés közben hőt fejleszt. Pláne a tiszta portlandcementek. Minél gyorsabb a kötés annál többet és viszont, minél magasabb a hőmérséklet, annál gyorsabb a kötés és nem mellesleg a szerkezet hőmérséklete, ezáltal a környezet és a szerkezet közötti hőmérséklet különbség, ezáltal a kipárolgás, ezáltal a vízvesztesg, ezáltal annál gyorsabb a húzófeszöltség növekedésének a sebessége.

Érhető? :D

A víz a betonból sok felé el tud távozni, mint pl a felöletről lepárolog, vagy az altalaj "elszívja". A hatása ugyan az. Ezért (is) kell a beton alá mindig fólia és ezért kell nedvesen tartani.

Na, szóval a vízveszteségből van egy jó adag húzófeszültség, na meg kémiai térfogatveszteségből is kapunk egy adagot és ha ez még nem lenne elég, akkor még mechanikailag is el lehet törni szegény szerkezetet.

A húzószilárdság alakulása viszonylag egyértelmű. Az anyag bekeverésétől válozó gradiensel növekszik, jellemzően az első néhány napban elhanyagolható, majd egy viszonylag rövid idő alatt eléri a végszilárdság közeli értéket, ami után lassú utószilárdulás következik. (ez a betonokra igaz, de az aljzatkiegyenlítők is cement alapú anyagok, így stimmel rájuk is ez a metodika).

Snitt.

Úgy kell elképzelni a történetet, hogy 1: az anyagnak van egy midnenkori húzószilárdsága, ami időben változik (növekszik) 2: az anyagban valamilyen oknál fogva kialakul egy húzófeszültség.

Ha húzófeszültség nagyobb, mint a húzószilárdság, akkor az anyag elszakad (jelen esetben az aljzatkiegyenlítő reped).

Bingó, ilyen egyszerű az egész.

Vagy mégsem?

A lényeg az egészben, hogy ezek a folyamatok időbenváltoznak. A cél az, hogy óvjuk a betont a gátolt alakváltozástól, a hirtelen kiszáradástól, ezzel időben minél jobban elnyújtva a húzófeszültségek kialakulását. Miért kell időben elnyújtani? Mert a beton húzószilárdsága is időben fejlődik. A húzószilárdság-idő grafikonnak mindig a húzószilárdság-idő grafikon felett kell lennie. Ha a kettő metszi egymást, akkor elreped/eltörik a beton.

Betontechnológiai kiselőadást olvastak, köszönöm szépen, a virágokat az öltözőbe, a szűz lányokat helybe kérem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51988) Siriusb válasza Dr.Zoo (#51985) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg gumikábelben kellene gondolkozni, bár nem tudom, mennyivel lehet drágább. Viszont rugalmas.

(#51989) Met válasza Dr.Zoo (#51985) üzenetére


Met
Topikgazda

Igazi régi villanyos bolt, ahol a bácsi a kirakatban ül [link] vagy [link] vagy Holux vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51990) pjen válasza Siriusb (#51988) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos sokkal drágább,főleg az 1Kv os ami tényleg alkalmas hosszabbítónak.

(#51991) Bici válasza föccer (#51987) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ! :)

Akkor az lehetett a baj, hogy túl gyorsan száradt ki a kiegyenlítő, ha jól értettem, ugye?
Teendőm van vele?

(#51984) Feree13: Rendben, köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51992) föccer válasza Bici (#51991) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

Főként, ha csont száraz volt az aljzat, amire rá lett rakva.

Laminált alatt szerintem nem fog zavarni. Ha megnyugodott, akkor nem valószínű, hogy tovább nyílnak a repedések.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51993) batagy válasza _Petya_ (#51980) üzenetére


batagy
őstag

Szia _Petya_!

Kösz az útbaigazítást!
Megnéztem a hozzászólásaidat a WC mögötti lemezzel kapcsolatban, 2015 június elején.

Végül milyen megoldást alkalmaztál a lemez cseréjére?

(#51994) _Petya_ válasza batagy (#51993) üzenetére


_Petya_
őstag

Végül semmilyet, meghagytam. Annyi, hogy kicseréltem az öblítő csövet szürke PVC lefolyócső idomokra, bejavítottam a lyukat rajta amit az idióta vizes vágott, és lefestettem.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#51995) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy felújítás alatt lévő 60m2-es alapterületű családi ház,új fűtésrendszer lesz kiépítve,(gáz-cirkófűtés).
Mivel a tető is ki lesz cserélve, itt ki lesz alakítva egy kb 20 m2-es helység is, ami még lakatlan lesz valószínűleg sok.sok évig... Az egyik kérdésem az lenne, hogyha ide is bevezetném most a fűtést az sokkal megnövelné a rendszer kiépítési költségét? És mivel ide nem kell fűtés még sok évig természetesen le lenne zárva,nem tudom ezt sem, hogy manapság mennyire szabályozhatóak külön-külön a helyiségek, mert emiatt nem szeretnék több számlát fizetni..

(#51996) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

To All!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :R

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51997) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nekem volt pár hete a bojler problémám.
Végul kuka lett az egész és jött a helyére egy másik.

Sajnos én nem voltam otthon pár napig, szülő intézkedett az ügyben, az ő "szakija" csinálta meg az egész bekötést meg mindent, de a végeredmény számomra fura.

Az új bojler egy ariston fais 80 v/2, az első meglepetésem az volt, hogy ezen nincs hőszabályzó vagy kapcsoló és mivel a falba lett kötve, amint elhasználok egy kis vizet belőle, rögtön bekapcsol és melegíti.
Ém ezt kicsit pazarlónak tartom, mert a régi hajdún az első volnalra kapcsolva felmelegített víz elég volt 2-3 napra, 2 személy napi 2 gyors zuhanyának, konyhába nem a bojlerből megy a víz.
Kérdés az, hogy tudnék-e vhogy egy kapcsolót rászerelni?
Ez a doboz van a falban:

A másik problémám pedig a túlfolyó, ami így néz ki rajta:

Mivel ezt az új bojlert már rendesen karban kéne tartani, hogy tudom ezzel megoldani a víztelenítését majd?
Hiszen nem látok rajta kapcsolót..

Na meg a hideg víz csőa bojler alatt mintha folyton vizes lenne, tuti rosszul nem jól kötötte be..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#51998) föccer válasza Zirowe (#51997) üzenetére


föccer
nagyúr

Rakj be egy dugaljt es rakj bele egy idokapcsolot.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51999) thyeby válasza batagy (#51972) üzenetére


thyeby
őstag

Ismerem közelről ezt a vaslemezes megoldást. Rémesen ronda. Ráadásul nem is szigetel, néhol eluralkodik a bűz is emiatt.
Ezek a lemez tagok párnafa keretre vannak feltéve, de van, ahol az is zártprofil.
A vasakat kidobnám, helyettük asztalossal készíttetnék fából otthonosat, esztétikusat, csikicsukisat.

Több fa van, mint asztalos!

(#52000) thyeby válasza batagy (#51979) üzenetére


thyeby
őstag

Ha csőtörés van, akkor se ezen a falon szok folyni a víz. Ha meg már akkora, hogy sprickol, hú, akkor te nem a budiban levő fáidat fogod félteni. A biztosító meg kifizet, bármiből van.

Több fa van, mint asztalos!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.