Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51101) macilaci78 válasza bandi0000 (#51051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kindkettő geréb tokos, hogy rakod be? Fenyő és fenyő közt óriási különbség van, pl az egyik 10-szer jobban reagál a párára, mint a másik. Egy fürdőszobára melyiket tennéd?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51102) macilaci78 válasza Morris (#51074) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez CPL-nek tűnik, ilyet vittem haza, teljesen jó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51103) Morris válasza macilaci78 (#51102) üzenetére


Morris
veterán

Azaz cpl. Nekem nagyon tetszik. :K

(#51104) Morris válasza n@p@lm (#51098) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy a résszellőző funkció jóval több levegőt cserél mint az Aereco és tsai.

(#51105) windlord


windlord
őstag

Lakasfelujitas kozben elerkeztem ismet egy akadalyhoz.
A furdoben, wc -ben regifajta szellozoracsaim vannak.
Ezek helyere szeretnek elszivokat beepiteni.
Ezeknek racsoknak a meretei 25*25cm.
A venti kb 15*15.
Hogyan tudom en ezt a legegyszerubben megoldani, hogy jok legyenek a nyilasok?

Gipszkarbon, osb -bol hekkeljek be egy kockat es arra rogzitsem a ventit?

Vagy mi lehet szerintetek a megoldas?

[ Szerkesztve ]

(#51106) föccer válasza windlord (#51105) üzenetére


föccer
nagyúr

Szedd ki a rácsokat, rakj be egy megfelelő mérető csövet a heéyre, a maradó részt töltsd ki gipsszel és törmelékkel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51107) windlord válasza föccer (#51106) üzenetére


windlord
őstag

Milyen hosszú legyen a cső?
Bocs, de még tényleg nem csináltam ilyet és elképzelésem sincs...

(#51108) föccer válasza windlord (#51107) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb, mint a faladnak a vastagsága. Kívülre kerül egy lamellás záróelem, belülre meg az elszívós belső elem. 50 vagy 100 cm-es hosszóságban lehet kapni, azt kell majd méretre vágnod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51109) windlord válasza föccer (#51108) üzenetére


windlord
őstag

Értem.
Ez ugye egy szellőzőstrangba szellőzik be, amely egy válaszfal.

Egyet viszont még mindig nem értek.
Ha gipsz és törmelék kombóval oldom meg, akkor a külső rész felfúrásánál nem fog beomlani?
Ezért gondoltam a karton vagy osb megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#51110) föccer válasza windlord (#51109) üzenetére


föccer
nagyúr

Várj, eddig stangról nem volt szó. Ez panel lakás? Küldj 1-2 fényképet a helyről, hogy miről is van pontosan szó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51111) windlord válasza föccer (#51110) üzenetére


windlord
őstag

Teszek fel később, mert most nem ott vagyok.

70es években épült tégla épület.
A fürdőben lévő rács egy strangba, a wc esetén egy régi kéménybe nyílik szerintem, oda szellőznek.

Tehát a kb. 25*25 lyukat kellene lecsökkentem, hogy a ventilátor esztétikusan beugorjon a helyére.
A villanyt már odajuttattam neki.

(#51112) #33253120 válasza windlord (#51111) üzenetére


#33253120
törölt tag

Csak te szellőzöl oda, vagy az alattad/feletted lakók is? Ha nem egyedül vagy a szellőzőn, akkor a motor befújja a többiekhez is amit tőled elszív.

(#51113) föccer válasza windlord (#51111) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor az nem stang lesz, hanem lichthof szellőző. Lényegében igen, én biztosan így csinálnám. Illetve csináltam is itthon.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51114) windlord válasza föccer (#51113) üzenetére


windlord
őstag

T_chris: Nem tudom megmondom őszintén.

Még arra gondoltam, hogy oldalirányokban megvésem a lyuk körül a téglát és síkjában felfúrom a hornyokba az osb lapot, azon kivágom a csőátmérőt, s majd ahhoz rögzítem a venti elejét.
A fa le lesz glettelve, festve...

(#51115) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. A képen lathato nagyjabol teglafalon csempe volt. Le lett verve es eleg kiabrandito a fal alapota. Van ahol csak feluleti a kar de van ahol tegla latszik es oklomnyi lukak is vannak. Szeretnem egysegesse tenni a feluletet. Valami egyszeru hazi megoldas erdekelne. Vakolni vagy glettelni? Vagy mit es hogyan?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#51116) Met válasza Rivaul (#51115) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen mély a legmélyebb luk?

Amúgy csempe megy vissza?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51117) philoxenia válasza Rivaul (#51115) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gipszkarton?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51118) föccer válasza Rivaul (#51115) üzenetére


föccer
nagyúr

Gipszes vakolattal szépen ki lehet javítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51119) Rivaul


Rivaul
addikt

A legmélyebb sztem 4 centi is meg van de csak 3-4 ilyen luk van. Nem lesz újra csempe. Csak egy viszonylag sima fal ami kéne hogy ne így nézzen ki. Nincsenek magas elvárások. Gipszes vakolat? Azt nekem kell kevernem? Ha igen akkor miként és hogy vigyem fel? Kb 1,50 magas és 4m hosszú az ominózus falfelület. Gipszkarton sajnos nem játszik. Ezúton is köszönöm a válaszaitokat :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#51120) föccer válasza Rivaul (#51119) üzenetére


föccer
nagyúr

Vegyél 1 kis zsák széria glettet. 2-3 kg szerintem elég lesz, és vegyél a vakolat vastagságának megfelelő Rimano-t. 6-20 azt jelenti, hogy minimum 6 mm, maximum 20 mm vastagságig lehet hazsnálni. Inkább vegyél finomabbat és húzhatod 2 rétegben elsőként durvázol, utána viszonylag simára behúzod. A zsacskón rajta van, hogyan kell keverni, csak simán vízzel kell megkeverni. Ha megszáradt a vakolat, akkor bekevered a szériát és szépen 2 rétegben gletteled és a végén fested.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51121) Morris válasza föccer (#51120) üzenetére


Morris
veterán

mi a különbség a széria és a rimano glett között?

(#51122) Rivaul válasza föccer (#51120) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#51123) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Beltéri ajtó beépítéséhez téglafalba mekkora tokrögzítő csavart javasoltok, vagy elég a purhab?

(#51124) föccer válasza Morris (#51121) üzenetére


föccer
nagyúr

Igazándiból a rimanónak a finom glettjét még sosem hazsnáltam, csak a vakolatjait. Széria viszont nagyon jó, vastagon és vékonyan is lehet vele dolgozni, elég hosszú a nyitott ideje és elég erős.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51125) pjen válasza n@p@lm (#51123) üzenetére


pjen
félisten

Én tennék pár csavart,de ha meg tudod úgy oldani,inkább a fal felől tekerd bele.100asszög is jó.

(#51126) Morris válasza föccer (#51124) üzenetére


Morris
veterán

Értem, köszönöm.

(#51127) n@p@lm válasza pjen (#51125) üzenetére


n@p@lm
őstag

Tehát 100-as csavar.
Ilyen?
Tökrögzítő csavar
Ezek tipli nélkül mennek bele?

(#51128) philoxenia válasza n@p@lm (#51127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csúnya lukat csinál... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51129) föccer válasza philoxenia (#51128) üzenetére


föccer
nagyúr

Előfúrsz neki és utána kigitteled a helyét, festés után nem is látszik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51130) pjen válasza n@p@lm (#51127) üzenetére


pjen
félisten

Én oda próbálnám a tokot a falhoz,megjelölném hol a fuga,aztán bele hajtanáma csavart 1-2cm ert.De nem keresztül a tokon.Aztán óvatosan kiszedném a maltert a fugából,hogy a csavar elférjen benne,majd kifújnám púrhabbal.Tulajdonképpen a kőműves is így falazza be.Az ajtót csukd be vagy egy két helyen ékeld ki a tokot nehogy a hab össze nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#51131) philoxenia válasza föccer (#51129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Beltéren ocsmány szerintem. Ablakosok csinálták ezzel a műanyagablakot, rettenetes látvány... :(
Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51132) n@p@lm válasza pjen (#51130) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ezt nem értem.
Ha nem a tokon keresztül akkor hogy tart?
Elég lenne a púrhab?
Neten rákeresve sehol sem írják a tokrögzítő csavart, a kőműves viszont mindenhova tett be amikor építette (cserélte kis a régi) be az új ajtókat.
Viszont ezt az egyet beraknám én inkább ismerős segítségével.
Elnézést a kérdésekért, nem vagyok egy nagy ajtóbeépítő.
Viszont glettelésből kiműveltem magam az elmúlt pár hétben :D

(#51133) föccer válasza n@p@lm (#51132) üzenetére


föccer
nagyúr

Az mondja, hogy tett be az ajtót a helyére, és a korábban a fal fugájába fúrt lyukon keresztül fújd ki PUR habbal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51134) pjen válasza n@p@lm (#51132) üzenetére


pjen
félisten

Mikor új ház épül és falazzák be az ajtót,kb 3 tégla soronként a fal felől egy nagy szöget vernek a tokba ami bele köt a malterba,ezt kéne utólag megoldani és nem látszik a csavar.

(#51135) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Ok, köszi fiúk, megnézem!

(#51136) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem.
2 kis szoba ( 8nm, 9nm), 1 nagy szoba (18nm) és a konyha (6nm) egy része tapétázva van (házgyári panelről van szó) normál régi tapéta. 1985-ben épült a panel lakás.
Ezt szeretném eltávolítani minden falról és kifesteni. Hogyan a legegyszerűbb ezt megvalósítani? Természetesen saját magam szeretném megcsinálni.
Olvastam hogy a tapétát le kell áztatni a falról. Nem marad ez után ragasztó a falon? Vagy van valami speciális lemosó hozzá? Két teljes glettelés kell azt tudom mielőtt festem. Ezekre a felületekre mennyi glettanyagot kell vennem?
Illetve valaki le tudná írni a tapéta leszedéstől a festésig milyen lépések szükségesek? Van valami sejtésem de nem akarok semmit kihagyni.
Dulux festékcsaláddal szeretnék dolgozni.

A másik kérdésem:
Mennyezeti lapot szeretnék feltenni és ehhez hogyan kell a mennyezetet előkészíteni? Illetve milyen ragasztót érdemes használni (több variációt hallottam már)?

Egyenlőre az utolsó kérdés:
Étkezőbe-közlekedő-konyhába PVC van lerakva. Ezt szeretném felszedni és járólapot lerakni.
Milyen módszer a legegyszerűbb a felszedésben és hogyan készítsem elő a felületet a járólap lerakáshoz?

Köszönöm a segítséget!
És elnézést a sok kérdésért!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#51137) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Panellakás mennyezeti hang szigetelésre milyen anyag vagy megoldás lenne jó? :U :F

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#51138) föccer válasza Atesz 666 (#51137) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom a felső szomszéd kopogó cipője zavar. Van egy rossz hírem, azt te alulról sehogy sem fogod szigetelni. :( A felső szomszédnak kellene a padlóját átépíteni, hogy valamelyest javuljon a helyzet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51139) föccer válasza dewil666 (#51136) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Röviden: Mindent végig kell kaparni kaparóspaklival. A tapétát le lehet áztatni és akkor nagy darabokban le lehet húzni, az sokat segít. A PVC-vel is hasonló a helyzet, hatékonyabb megoldás nem nagyon van a felszedésére, mint a kaparóspakli.

Glettanyagból hozzávetőlegesen 1 kg/nm/mm anyagszükséglettel lehet számolni. Ha sikerül szépen lekapargatnod, akkor 1mm-es vastagsággal meg is úszhatod. Függ, hogy a beton felülete mennyire "lyukacsosak".

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51140) r.levente75 válasza dewil666 (#51136) üzenetére


r.levente75
addikt

Szia, tapéta le. A felületét szárazon leszedni, ami lejön, utána vizezni, kétszer, nagy felületen. Picit vársz, és leszedhető kézzel ill. spaklival. A tapéták nagy része két rétegű, a fedőrétegen van a minta ami más és más. Ezek nehezebben áznak át. Utána a teljes falat át kell kaparni a ragasztó miatt, ha ügyes vagy ezt a műveletet a leszedés során el tudod végezni a spaklival. Ha ragasztó fenntmarad ott valszeg hólyagosodni fog majd a festésnél.Egy rtg előjavítás a falon, a szükséges glettel, hibafüggő. Két rtg glett, természetesen számtalan fogással. Lehetőleg olyan, amit csiszolni tudsz. Glettelés után, festés. Én személy szerint csak akkor választanék duluxot, ha a kiválasztott szín más rendszerbe nem elérhető, de ez ízlés kérdése.
Ha valami nem egyértelmű kérdezz, segítünk.

[ Szerkesztve ]

(#51141) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!
Bár sejtem a választ, de azért felteszem a kérdést.

Addig jár a korsó a kútra, míg be nem vezetik a vizet alapon kb 4 éve száműztük a hidrofort a kútból, és bevezettettük a vezetékes vizet. Ehhez mindössze 110 m kpe cső, kisebb harc a terület tulajával és a szomszéddal kellett. (Ugyanis telkünk csak szorgalmi úton közelíthető meg, 100 m-re van a bekötési pont a vízvezeték gerincétől.)

A minap kaptam kézhez az illetékes vízműtől egy szívbemarkoló számlát, melyen 54 m3-es túlfogyasztást számláztak ki. 40e HUF! :Y
Ezt akár még el is fogadhatnám, ha nem ketten laknánk a házban, a kaját nem úgy hozatnánk, locsolnék, miegymás, pláne, havi 7m3-es általányt fizetek.
Az első szívinfarktus után kislattyogtam a vízórához, és érdekes dolgot láttam. És ebből adódik a kérdés:
A vízmérőn lévő kis fekete fogaskerékszerű biszbasz pulzálásszerűen forog. Nem ritmikusan, de pörög.
Ez nooormális, vagy elkezdhetem kiásni a 100 m vezetéket?
A becsatlakozási pontot (ahol a hidrofor régi vezetéke csatlakozott a házba bemenő vezetékkel) kibontottam/kiástam, ott száraz minden. A házban szintén nincs nyoma ennyi víz elfolyásának (pláne, hogy a bemenő vizet elzártam, és úgy is pörgött a vízóra). A vízóra bekötésénél szintén nem látom nyomát szivárgásnak.

A kérdés azért merült fel bennem, mert a nagyüzemi konyha vízórája (aminek a vezetékéről lett a mi vezetékünk megcsapolva) szintén ezt a jelenséget produkálja, csak más intenzitással.
Tehát most vagy
a.) normális jelenség, és ennyi vizet fogyasztunk (kizárt!), vagy
b.) rossz mindkét vízóra, vagy
c.) mindkét rendszer ereszt valahol.

Megfelelő rész aláhúzandó! :D

Miért mindig én???

(#51142) dewil666 válasza föccer (#51139) üzenetére


dewil666
őstag

(#51139) föccer
(#51140) r.levente75

Köszönöm a segítséget!
Tudom hogy itt számíthatok segítségre :R
Az egész felújítás csak július-augusztusban lesz (akkor költözik ki a régi tulaj ahogy a bank kifizette a pénzt) most csak elméletben szeretném összeszedni milyen feladat vár rám.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#51143) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy C16 os kismegszakító milyen esetben zúghat vagy cicereghet ? :U
Csak terhelés alatt csinálja ami kb 9-10 A.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51144) pjen válasza DonThomasino (#51143) üzenetére


pjen
félisten

Ha megérett a cserére.6-700 ft körül kapsz másikat.

(#51145) DonThomasino válasza pjen (#51144) üzenetére


DonThomasino
veterán

Elvileg új.
Van valami veszélye így használni? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51146) pjen válasza DonThomasino (#51145) üzenetére


pjen
félisten

Ki lát bele?Én kidobnám.

(#51147) Met válasza DonThomasino (#51145) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha új akkor vidd vissza.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51148) DonThomasino válasza Met (#51147) üzenetére


DonThomasino
veterán

Annyira sajnos nem új. :F
Több mint egy éve lett beépítve de használva nem volt.
Viszont a kapcsolódoboz széle szilóval le van javítva nem szeretném kibontani
ha csak nem nincs más megoldás...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51149) pjen válasza Met (#51147) üzenetére


pjen
félisten

600 ft ért?Mondjuk attól függ hol vette,van e számla?És ugy nincs gari.Ha nem bontod ki akkor csak távgyógyításban reménykedhetsz.Mondjuk a Gyurcsók doki.

[ Szerkesztve ]

(#51150) Rivaul válasza AndrewBlase (#51141) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem ti használtátok el akkor gyorsan kezdj ásni mert ha telekhatáron belül van a bibi akkor te fizeted bár mi történik. Ha kívül akkor az nem a te sarad én úgy tudom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.