Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51901) n@p@lm válasza Siriusb (#51900) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!
A helyzet hogy nem nekem lesz a project, rokon csináltatta így meg (és el van tőle ájulva), én nem vagyok híve az ilyen mókólásnak, nálam háromrétegű nyílászárók lettek beépítve, gáz szerencsére nincs a lakótérben, kazánházban van a kondis kazán.
A szellőztetés meg a tulajdonoson múlik, sokat örülnek mint majom a farkának hogy húúú de jól zár az ablak, nem engedek be hideget, aztán meg tényleg jön a penész.
Véleményem szerint ésszel kell használni ezeket az új nyílászárókat, valóban időnként ki kell nyitni és kereszthuzattal 5 percig szellőztetni napjában párszor.

(#51902) Siriusb válasza n@p@lm (#51901) üzenetére


Siriusb
veterán

És még az is belejátszik, hogy esetleg nem fűtik ki rendesen a lakást, ami szintén elősegíti az áldatlan állapotok kialakulását. Én csak azért nem fára cseréltettem az ablakokat, mert a műanyag olcsóbban jött ki. Mondjuk gyárilag vágattam szellőztetőt bele, egyből így lett feltéve.
A szellőztetéssel meg az lehet probléma, mi van, ha keveset vagy otthon?!
Persze a műanyag ablakokat is lehet úgy zárni, hogy "kotyogjon" ha a kilincs 45°-ban felfelé áll.

(#51903) n@p@lm válasza Siriusb (#51902) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha kevesebbet vagy otthon, kevesebb párát termelsz!
Mert a legtöbbet mi, emberek és tevékenységünk (főzés, fürdés) termeljük. Ezért szellőztetünk is.
Igen, van ez a ficsőr az enyémben is, tetszik! ;)

(#51904) thyeby válasza n@p@lm (#51901) üzenetére


thyeby
őstag

Én olyan ablakra cseréltem a régi széllel bélelt gerébtokosokat. aminek van ilyen széllelbélelő funkciója. De amikor akarom, elzárom. A kilincs nem három állású, hanem öt. Teljesen jól múkod. Nincs penész. Amikor szeles az idő, akkor lezárom teljesen. Aztán a következő szellőztetésnél az időjárás függvényében csukom vissza.
Nem drágább egy ilyen megoldás, mint a fullra zárók, hiszen csak a zár mechanika van picit megbolondítva. Nekem nagyon bejött.
És a "jól szellőző" gerébtokosok kidobálásával óriásit javult a komfort kompromisszumok nélkül.

Szerintem félmegoldás a korszerűtlen, öreg ablakok újra üvegezése többrétegű üveggel. Mert azok nem (csak) attól hidegek, hogy két árva kettes üveg igyekszik kint tartani a hideget. Amikor valakinek hófúvás idején porhó ül az ablakpárkányon reggelre, és az ott is marad egy ideig, az kenheti a hajára az üvegcserés csilivilit.

Több fa van, mint asztalos!

(#51905) thyeby válasza Siriusb (#51902) üzenetére


thyeby
őstag

"A szellőztetéssel meg az lehet probléma, mi van, ha keveset vagy otthon?!"

Gyakorlatilag éjjel-nappal itthon vagyok - a ház alatt dolgozok. De nem megy nekem ez a szellőztetés. Akkor még a kisebbik bajt csinálom, ha elfelejtem kinyitni az ablakokat. De legtöbbször bezárni felejtem el. Így aztán inkább nem is szellőztetek. És áldom ezt az ablakkilincset. Meg a páromat, aki kiszellőztet, és sokkal ritkábban felejti el bezárni az ablakokat, mint én.

Több fa van, mint asztalos!

(#51906) Siriusb válasza thyeby (#51905) üzenetére


Siriusb
veterán

Ja, mesterséges intelligencia alkalmazásával könnyű :D

(#51907) Termi16 válasza macilaci78 (#51881) üzenetére


Termi16
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Az dolgok menetével tisztában vagyok, párommal megcsiszoltuk a felületeket illetve át is mentünk rajtuk fatapasszal, de innentől már tényleg inkább profira biznánk. Ezek az eredeti, kazettás ajtók\diszek, tele mindenféle peremmel, amiket szerintem mi nem tudnánk olyan szépen megcsinálni.

Az újak vásárlása nem opció, minimum 1 millió ft körül lenne szerintem, és valószinüleg nem lenne olyan minőség, mint a régiek. Ha 200 körül megvan a felújitás, az sokkal emészthetőbb lenne.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#51908) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

villanyszerelőt tudtok ajánlani? Teljes hálózat felújításra kell, + EPH mérés a végén.
Szerk: a lényeg kimaradt, Budapesten

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#51909) macilaci78 válasza Sethdobaloah (#51908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudunk. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51910) realist válasza Siriusb (#51857) üzenetére


realist
őstag

Kösz, megnéztem. Min 6 ezer/nap + még ugye a porszívó. Reméltem, hogy ezt olcsóbban is meg lehet úszni. Jó esetben 1 max 2 nap alatt végzek...

(#51911) realist


realist
őstag

1960as években épült tégla lakásunkban kell "rendbe raknom" a falakat és a plafont. Korábban csak panel lakást festettem, azt is saját használatra /nem mondom, hogy mindenhol tökélestes lett :B/

Jelenleg elég vegyes állapotban vannak:

- Vakolt fal, rajta festék több rétegben
- Vakolt fal, rajta némi nyomokban némi tapétaragasztó maradék
- Sok helyen friss vakolat még nem lett glettelve
- Sok helyen frissen felrakott gipszkarton még nincs rajta bandázs szalag és nem lett glettelve
- Plafon pár helyen repedésekkel

Jó így sorrend ill. az eltervezett feladatok?

- Gipszkartonra fel az öntapadós bandázsszalag (fiba)
- 6-30 –as glettel áthúzni a gipszkarton falat és frissen vakolt falakat
- plafon repedéseknél végigcsiszolnia , majd egy réteg 6-30 –as bele dryvit háló, majd száradás után még egy adag glett
- csiszoló zsiráffal átcsiszolni az összes falat és plafont
- glettelni a problémás részeket (gondolom még lesz pár új a csiszolásnál)
- minden falat/plafont átkenni egy réteg mélyalapozóval
- végül pedig jöhet a festés 2 rétegben

Jó ez így vagy mi csináljak máshogy? :F

(#51912) Met válasza realist (#51911) üzenetére


Met
Topikgazda

Azzal kezd hogy végigkaparsz mindent hogy a laza festék, vakolat lejöjjön.

A GK-t szerintem felesleges telibe glettelni.

Azokkal a részekkel kezd amin többet kell javítani (repedések) mert az több idő míg megszárad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51913) realist válasza Met (#51912) üzenetére


realist
őstag

Elvileg már végig lett kaparva, sok helyen le is jött, ezek lettek többek közt visszavakolva.

A többi sorrend jó ahogy írtam?

(#51914) Met válasza realist (#51913) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51915) föccer válasza Met (#51912) üzenetére


föccer
nagyúr

Én behúzon telibe mindhét réteggel, különben meglátszik a fugának a helye.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51916) DeFranco


DeFranco
nagyúr

véleményeket kérnék:

a kisfiam elkezdett aktívan járni, lassan szalad is, ami jó hír, de egyre nagyobb aggodalommal figyelem a két beltéri ajtónkat. kb. ez a típus, '70-es évek beli, rücskös-üveges csoda.

szeretném valahogy biztonságosabbá tenni őket.

- a legjobb megoldás az üveg plexire cserélése lenne, de nem rég lettek frissen mázolva az ajtók, ezt nem szeretném megbontani, így ezt sajnos kizárnám.
- lefedni nem akarom, mert az előszoba csak ezeken az ajtókon keresztül kap fényt, így a fényáteresztésnek maradni kell.

arra gondoltam, hogy az üvegfelületeket a sima felületükön lefóliázom víztiszta fóliával, így ha esetleg törik, akkor sem esik szét szilánkokra, így nem vág. ha lehet, megcsinálom a rücskös felén is, de ott szerintem nem tapadna fel. bízom benne, hogy egyben marad amíg a gyerek felnő, amikor én gyerek voltam is egyben maradt, de ha megoldható, ezt a ziccert azért nem hagyom ki.

két lehetőség van:
a) biztonsági fólia, amit anno föccer is ajánlott még ablaküvegre - ez biztonsági fólia, biztos nagyon jó, de itt a betörésvédelem értelemszerűen nem szempont, így nem biztos, hogy megéri a 10+k/m2 árat
b) sima víztiszta dekorfólia (öntapadós tapéta) ~1000 Ft/m2 áron megoldható a történet, a saját józan paraszti eszem szerint ez is megfelelő

ötletek, javaslatok, szempontok amire nem gondoltam?

ajtócsere nem játszik, üveg plexire cserélése 99% hogy nem játszik

[ Szerkesztve ]

(#51917) Met válasza föccer (#51915) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem nem szokott meglátszani :)

DeFranco A biztonsági fólia annyiból jobb szerintem hogy jobban tapad. A rücskös oldal ott van ahol mélyebb a párkány ugye? Oda tehetnél plexit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51918) r.levente75 válasza realist (#51911) üzenetére


r.levente75
addikt

A 630 és a dryvit háló nem jó páros. A dryvit háló és hőszig ragasztó, vagy de inkább üvegszövetes háló a repedésekre melyet rigipsz szuprbe ágyazol. Ahogy met kolléga is mondta, a gipszkartont nem kell telibe glettelni, főleg nem 630-al. A 630 az nagyobb mélyebb hibák, peremek kijavítására való, síma falat azzal nem lehet csinálni, mivel szemcsés anyag. A zsiráffal való csiszolás az a gépi glettelés segédeszköze, teljesen más vastagságban glettelnek mint sima glettvassal, ezért nem biztos hogy indokolt lehet. A mélyalapozóról annyit, hogy helhordása felületfüggő falfüggő és vakolatfüggő. Nem minden esetben indokolt, sőt sokszor több kárt csinálunk a felhordásával. Érdemes utánaolvasni mire is való pontosan és milyen esetekben kell.

(#51919) DeFranco válasza Met (#51917) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát, plexit az üvegre szerintem csak takony módon lehetne felrakni. ha a széleken felszilózom vagy fel-fbs-ezem akkor ott marad, de randa lesz.

vagy hogy gondoltad felrakni?

elengedni szerintem nem engedné el a dekorfólia sem, de az úgy lenne a legjobb, ha lenne olyan vékony/lágy a fólia, hogy rá lehessen applikálni a rücskös részre is. ha feltapad, akkor fog annyit, hogy biztonságos legyen.

egy oldalról már kérdéses, de szerintem ott is működne azért... amiben nyilván nem vagyok biztos, ezért jöttem kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#51920) thyeby válasza DeFranco (#51916) üzenetére


thyeby
őstag

Fóliázd be az üveget. Olcsó, gyors, biztonságos. Én is ezt tettem. Elég a sima oldalon. Nem a betörős fóliával, hanem a lidissel.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#51921) DeFranco válasza thyeby (#51920) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, de mivel? :D

te milyet vettél? milyen üvegre tetted fel? sima vagy "rücskös" felületűre? csak az egyik vagy mindkét oldalra tettél fóliát?

ok, már beleírtad. ez a lidlis fólia ez konkrétan mire való volt, milyen néven árulták? volt esetleg már ne adj' isten üvegtörésetek vele? megfogta?

[ Szerkesztve ]

(#51922) Met válasza DeFranco (#51919) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdezz meg fóliásokat (pl. őket) hogy van-e víztiszta fólia amit lehet melegíteni.
Autó dekor fóliákat hajszárítóval szoktak melegíteni az ívesebb részeknél. Azt jobban bele tudnád simogatni a rücskökbe.

Csinálsz képet a keretről (értelem szerűen közelit) jobban lehet ötletelni hogy lehet plexit odatenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51923) macilaci78 válasza DeFranco (#51919) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztonsági fólia szerintem. Igényesen felteszik olyan kis illesztési réssel, hogy neked is nehéz legyen leszedni.
A rücskös felére meg a plexi és üveg közé teszel a sarkokba öntapadós szilikonpöttyöt, a másik oldalt meg tűszeggel megfogatod, mintha csak egy képkeret hátulja lenne. Könnyen eltávolítható, javítható.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51924) thyeby válasza DeFranco (#51919) üzenetére


thyeby
őstag

Ooopsz!
Beugrott valami ennek az írásodnak a kapcsán. Próbáld ki, veszíteni nem fogsz. Felteszed a rücskös oldalra a fóliát, hőlégfúvóval meglágyítod, puha ronggyal belesimítod. (Csak a szélekre nem jut eszembe trükk, Nagyobbra hagyod, majd levágod a végén? :F )

Több fa van, mint asztalos!

(#51925) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@met @tyheby köszi a melegítős tippeket, ez jó lehet.

@thyeby: azért a hőlégfúvót hanyagolnám, mert akkor tényleg mehet a plexi a kirobbant üveg helyére :D

(#51926) thyeby válasza DeFranco (#51921) üzenetére


thyeby
őstag

A lidiben vettem, tán 70x100, vagy 120 cm? Héccáz forint volt. A rücskös felére nem raktam.
Nem tört be sose. Már nincs fent. Kicseréltem időközben az egész ajtót.
De nyugodt voltam, hogy ott marad az üveg, ha törik. Nyilván akkor cserélni kell, de nem esik ki, nem szakad át.
Erősen tapadt. Nyúlós.

De én a beörőbiztosért is adtam volna 10K-t, ha ez nincs. Ugyanis öcsém kisfia nekiszaladt egy ajtónak, csontig vágta magát. Már felnőtt ember, de a kisujja azóta is kacska, mert ideget vágott. Ha azon az ablakon csak cellux, vagy havanna szalag lett volna, nem történik ez a baj meg szerintem.
Egyébként ilyen üvegre minek víztiszta? Ha feltesszük, ha nem, úgysem lehet átlátni a rücskös üvegen.

Több fa van, mint asztalos!

(#51927) thyeby válasza DeFranco (#51925) üzenetére


thyeby
őstag

A hőlégfúvót ha távolabbról irányítod rá az üvegre, az nem forrósodik fel egyáltalán.

Több fa van, mint asztalos!

(#51928) DeFranco válasza thyeby (#51926) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként ilyen üvegre minek víztiszta? Ha feltesszük, ha nem, úgysem lehet átlátni a rücskös üvegen.

a fényáteresztés miatt. írtam lent, hogy az előszoba (ami a lakás központi közlekedője) innen kapja a fényt, nincs ablaka, helyiségek veszik körül.

@Met: hívtam a pantont, ami nekik van, az merev, nem melegíthető rá az üvegre. ha van még tippje bárkinek, kit lehetne keresni, megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#51929) macilaci78 válasza DeFranco (#51928) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, ebből hétfőig már nemm lesz semmi, addig meg kikeresem, kivel rakattunk fel 50 m2 üvegfóliát 2 hete...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51930) DeFranco válasza macilaci78 (#51929) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi. anyagot is ő hozta?

[ Szerkesztve ]

(#51931) Met válasza DeFranco (#51928) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]
autódekor fólia nagyker-re kerestem rá

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51932) realist válasza r.levente75 (#51918) üzenetére


realist
őstag

Volt aki a plafon javításra a csemperagasztót + a dryvit háló javasolta, majd glett és csiszolás. Szerinte örök élet +1 nap. Ez hülyeség?

Gipszkartont csak az "éleknél" kell glettelni?

Sima falra mint ajánlasz a 6-30 helyett?

A korábbi festéket nem hozza le a csiszolózsiráf vagy ez miért nem ok? Nagyon nincs más ötletem amivel letudnám gyorsan és hatékonyan szedni a korábbi rétegeket.

kösz!:)

(#51933) thyeby válasza realist (#51932) üzenetére


thyeby
őstag

A 6-30 oda jó, ahol nagy a hézag, üreg, kitöltendő felület. Oda vastag anyag kell. Miután már a 6-30-al végeztél, az egész felületet áthúzod 1-3-al. A 6-30 szemcsés. Nem lesz szép tükör felületed. Az 1-3 már finom paszta.

Odateszed a falhoz a hosszú (félméteres, egyméteres simítót. Szemmel láthatod, hogy 1-3, vagy 6-30 kell arra a szakaszra. Ahol a kisujjad aláfér, oda 6-30, ahova csak egy fésű lajával, oda meg 1-3.)

Nem hülyeség a csemperagasztó, de már vannak olcsóbban direkt odavaló vakolóhabarcsok, amik szintén örökélet + egy naposak. Azokkal sokkal könnyebb dolgozni is, és hamarabb is kész a felület.
Húsz évvel ezelőtt magam is jobban megbíztam a csemperagasztós javításban. De azóta többször is odébb állt a tehén.

Szerintem teljesen elég a gipszkartont csak az éleknél glettelni. Attól is függ persze, hogy mivel feded majd. Mert egy tecsógazdaságos dolog nem fog fedni. Az alá muszáj telibe kenni, ha nem akarod, hogy foltos legyen.
Egyébként nem nagy munka telibe kenni se. Villámgyorsan megy, és tuti homogén lesz a felület.

A csiszolózsiráfot arra való használni, hogy a gletthibákat lesimítsd. Jó nagy munka azzal falat tisztítani, de lehet.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#51934) #03969024 válasza thyeby (#51933) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mondanál példát jó minőségű vakolóhabarcsra, ami kellően rugalmas? Vagy a háló majd azzá teszi? Nálam mindig reped a plafon a gerendák mellett.

(#51935) realist válasza thyeby (#51933) üzenetére


realist
őstag

Kösz a glett magyarázatot, így már értem a szemcséket:)

A tervek szerint a gipszkartonra dulux fog menni (gyak. mindenhová), két rétegben. Akkor itt első kanyarban az élekre és az összeillesztésekre koncentrálok, hogy átkenjem az öntapadós szalag felett is.

Csiszolózsiráf helyett mit javasolsz, hogy a korábbi festékrétegektől megszabaduljak? Ilyen mennyiséget egyedül lekaparni (főleg, hogy ne kelljen utána újra glettelnem mindent) nem tudok.
Csak egy lelkes amatőr irodista vagyok:D

(#51936) Met válasza realist (#51935) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nem akarod a lelkesedést hamar elveszíteni akkor csak ott csiszolsz ahol kell. :)
Szerintem ha nincs baja az előző festékrétegeknek akkor jó helyen van az ott ahol van, mehet rá a festék.
Ha csiszolod azt viszonylag durva papírral tudod, az meg karcol, glettelni kell, aztán csiszolni megint finomabb papírral, aztán megint glettelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51937) macilaci78 válasza DeFranco (#51930) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51938) n@p@lm válasza #03969024 (#51934) üzenetére


n@p@lm
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok.

(#51939) r.levente75 válasza realist (#51935) üzenetére


r.levente75
addikt

A zsiráf helyett spakli és kaparás, de tényleg csak akkor, ha a régi laza, vagy az alatta lévő gyenge. Ha nem maradjon, egyebként mindent le lehet szedni a falról, minden réteget, de ha áll, nem kell.
Gipszkartonon 99%-ban három réteget számolhatsz festést.
A repedésekre a menyezeten én még mindig az üvegszál erősítésű hálót és a hozzá való rigips szupert ajánlom.

(#51940) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Hello.
Aljzatkiegyenlítőznöm kellene, viszont nagyon vékony rétegben. a sakret ams elvileg 2mm-től rakható, ezért alapvetően ezt választanám. Nomeg olcsó. Bárkinek van vele tapasztalata?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51941) thyeby válasza #03969024 (#51934) üzenetére


thyeby
őstag

Nézd. Egyszer hobbihabarcsot vettem a partikerben, mert nem volt más - lévén vasárnap volt. Kint a homlokzaton javítottam be vagy 2 m²-t. Ennek vagy két-három éve. Nem fedőztem semmivel, csak úgy hagytam, mert úgyis szigetelem a homlokzatot, majd akkor eltűnik. Veri az eső, tűzi a nap, és olyan, mint ha tegnap kentem volna oda. A zsákja megvan, holnap leolvasom a műhelyben. Ha elfelejtem, emlékeztess! Egyébként a Baumit, a Knauf és társai jók. A tecsógazdaságos, meg a partiker olcsói kerülendők. A repedésekre flexi anyag jó, de csak ha elég szélesen van ráhúzva, különben mellette fog repedni.

Az öntapadóst én nem nagyon szeretem, mert vastag. Az üvegszálast se, mert az meg szétszakad. Szóval az öntapadós jobb. Van egy nyúlósabb, az bejött. (Eddig három év, és nem lett még hajszálrepedés sem.) Sajnos nem jegyeztem meg a márkáját.
Kisebb dilatációk (egyik falusi nagy ász azt mondta, hogy tudom, a detonáció :DDD ) jól javíthatók, a nagyobbakkal nincs mit kezdeni, újra fognak repedni. Nincs olyan flexibilis, ami 1mm mozgást is kibír - de ha van, javítson ki, aki tudja.

Több fa van, mint asztalos!

(#51942) thyeby válasza bajnokpityu (#51940) üzenetére


thyeby
őstag

Nem ismerem ezt a nevet. De egyet tudok: Ha egy zsák 3 ezer alatt van, annak oka van. Az olcsók nekem sose jöttek be. Régi hazai a Padlopon. Eszméletlenül veri a németekét. A vödör maradékát kikentem a garázs előtt a földre, csak hogy ne dobjam ki. Nincs 2mm vastag, és tíz éve ott a folt úgy, ahogy odakentem. Pedig kenéskor már félig ki volt keményedve. Kültér!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#51943) windlord válasza bajnokpityu (#51940) üzenetére


windlord
őstag

Sok helyen latom, hogy hasznaljak, szerintem ok.
Habar nekem is most kell ilyesmit csinalnom, de nekem a szaki mast szerzett be.
Csak azert mert olcsobb lett neki a masik :)

De a sakret nalam is jatekban volt.

(#51944) n@p@lm válasza thyeby (#51942) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nem fagyott fel??

(#51945) thyeby válasza n@p@lm (#51944) üzenetére


thyeby
őstag

:N

Első évben ezen még nem is nagyon lepődtem meg. De az ötödikben már igen.
És hányszor átgurult már rajta a kocsi pedig.

Tervezem kipróbálni a padlopont a kapubejárómnál. Mert ott az utca sója szétgyilkolta a betont. Hátha még a sónak is jobban ellenállna? Dörzsölném a tenyerem.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#51946) ALI_G válasza Siriusb (#51902) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez a nyílászáróba szerelhető szellőzőn keresztül úgy jön be a por, mintha nyitva lenne az ablak (arányosítva), vagy van valami egyszerű szűrő amit tisztítani kell?

(#51947) realist


realist
őstag

A lakásban a levert vakolat helyére több helyen gipszkarton került. Ott ahol a teljes fal kapott ilyen előtétet ott minden rendben is van vele. De vannak olyan helyek ahol csak a korábbi olajláb lett így "takarva".

Ezeken a helyeken kb. 140 cm-ig van gipszkarton, felette a vakolt fal. A gond "csak" az, hogy a gipszkarton van ahol kb, 8 mm-l kijjebb van mint felette a vakolt rész (és karton nem is mindenhol lett párhuzamos).

Mit lehet ezzel kezdeni, hogy egyenesbe hozzam a falat?

(#51948) föccer válasza realist (#51947) üzenetére


föccer
nagyúr

Lekartonozod a maradek resz is, vagy kihuzod 6-30-assal es osszegletteled a feluletet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51949) r.levente75 válasza realist (#51947) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is lekartonoztatnám, ilyent még nem is hallottam megoldásként? Ha "szaki" csinálta, biztos visszahívnám, vagy nem fizetnék, nyilván attól is függ hogyan állapodtatok meg!

(#51950) Siriusb válasza ALI_G (#51946) üzenetére


Siriusb
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.