Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51201) r.levente75 válasza pjen (#51200) üzenetére


r.levente75
addikt

+1, én is ezért pártolom a csövezést. Mármint villanyszerelésben. :D

(#51202) föccer válasza ALI_G (#51173) üzenetére


föccer
nagyúr

10-15 cm vastag vasbeton. Alatta lévő talajt kiszedni, bedöngölni, 15 cm homokos kaviccsal feltölteni, bedöngölni, zsaluzni, fóliával takarni, kibetonozni, betont folyamatosan nedvesen tartani legalább 1 hétig (fólia takarással pl). 1 m3 betont is kiszállítanak, de marha drága lesz a minimális fuvar miatt. C25/30-XC2-24-F3 betont rendelj, ha rendelsz, az bőven jó lesz, nem fog szétfagyni, bár nem lesz sóálló, így autóval télen ne álljatok rá. Mezőberénybe Cemex Békéscsaba, Szegeden TBG Szeged a két betongyártó cég, aki neked kell. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51203) föccer válasza ALI_G (#51182) üzenetére


föccer
nagyúr

Szállításra minimum mennyiségi elszámolás 5m3 szokott lenni, de kiviszik az 1 m3-is, csak 5 m3-re kell szállítást fizetni (tehát 2500 ft/m3 szállítás esetén nem 2500-öt, hanem 12500-at fizetsz a szállításra. Vidéken inkább 15k+ÁFA körül kezdődnek a normálisabb betonok, pláne lakosságiba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51204) philoxenia válasza föccer (#51202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fel fog fagyni szvsz.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51205) pjen válasza philoxenia (#51204) üzenetére


pjen
félisten

15cm már nem fagy fel, már 10 sem nagyon.

(#51206) AndrewBlase válasza föccer (#51203) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha szárazbetont rendel, ott nem kell a mixert fizetni, és már negyed m3-t is kevernek/visznek. Talicska segítségével némi víz hozzáadásával készre keverhető aránylag rövid idő alatt. Bár ebben az esetben fennáll a nem teljesen homogén összetétel lehetősége (van, ami sűrűbbre sikerül, van, ami lágyabbra <-hígfos).

Miért mindig én???

(#51207) dewil666 válasza Peti9999 (#51184) üzenetére


dewil666
őstag

Neked is köszönöm a tanácsodat! 50cm pille az a glettvas? Plafont a mennyeteti lap felrakása előtt pormegkötővel kenjem át? Illetve a falat?
Türelmem az van hiszen a sajátomat csinálom (végre) így minden munka örömteli lesz :D

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#51208) r.levente75 válasza ALI_G (#51188) üzenetére


r.levente75
addikt

Szia közben látom meg is érkeztek a válaszok, esetleg annyit hozzátennék, ha jól emlékszem ez egy 2x3-as fatároló alja lesz. Igazábol nem tudjuk milyen fatároló lesz rajta kész praktikeres pl, vagy sk készítésű teljes egészében. Ha utóbbi biztos tárolsz benne olyan szerszámot eszközt, anyagot, ami érintkezik a talajjal, ebben az esetben a betonnal, ha az lesz az alja is egyben. Én egy vízszintes vízszigetelést lehet beiktatnék.

(#51209) n@p@lm válasza Morris (#51185) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ezekbe a hornyokba 3 db 16-os csövet tettem bele. Mondjuk a gerincbe.
Egyszer kellett megcsinálni.
Utána a Jóistent is el tudom benne húzni.

[ Szerkesztve ]

(#51210) föccer válasza philoxenia (#51204) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog.

Ha a minimális utókezelést betartja és normális betonüzemből rendel. Azért írtam konkrét beton jelet, hogy ha bebattyog egy betonüzembe, akkor elég ezt bediktálnia és innentől az üzem tudja a dolgát, neki csak annyi a dolga, hogy kifizet és a kiérkező anyagot fél órán belül bedolgozza és amint lehet fóliával letakarja.

AndrewBlase: Ööö, azért ez nem ilyen egyszerű sajnos. Tudom szürke-szürke, beton-beton, de hidd el nagyon szoktam örülni, amikor kimegyek egy reklamációra és ezt a történetet adják elő nekem, mert akkor fix, hogy meg tudom védeni a betonüzemet. :) Minden esetre ha kérhetem ne adjunk olyan tanácsot ami tutira rossz szerkezetet fog eredményezni.

r.levente75: Nem feltétlen kell. Talajvíz nem lesz, talajpárát egy közepes minőségű betonból készült 10-15 cm vastag, megfelelően elkészített szerkezeten nem megy át. Nagyobb bajt okoz a csapó eső.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51211) föccer válasza dewil666 (#51207) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, egy jó nagy glettvas. Pillangónak is szokták nevezni. [link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51212) lsc válasza föccer (#51202) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
Autóbeállót szeretnék, ennyi alap gondolom ahhoz is elég, viszont hogy tehetném sóállóvá? Ezzel a "csiszolással"?

Az élet kegyetlen .

(#51213) föccer válasza lsc (#51212) üzenetére


föccer
nagyúr

Sóálló beton mindig szívás, nagyon sok függ a kivitelezéstől. Ha kis terhelésű lesz, akkor CP3/2-XF4-22-F2. Holcim Szombathely le tudja neked gyártani. A trükkje az, hogy nagyon finom eloszlású levegőt és zúzottkövet kell bele tenni a betonba, úgy lehet valamelyes sóállóvá tenni. Ha fokozottan ellenálló betont szeretnél, akkor CP 4/2,7-XF4-22-F2 kell.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51214) r.levente75 válasza dewil666 (#51207) üzenetére


r.levente75
addikt

Mi glettelésre, ha fal igényli ezt használjuk.

(#51215) lsc válasza föccer (#51213) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, egy-két hónapon belül aktuális lesz.

Az élet kegyetlen .

(#51216) Melack válasza föccer (#51213) üzenetére


Melack
veterán

És ezt legyártja kisembereknek, cca. 6m2-re?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51217) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, múlt héten vettünk egy motoros napellenzőt egy bizonyos áruházban. Felszereltül működik szépen minden kap még egy szélérzékelőt, hogy vihar esetén tudja a dolgát és szépen behúzódjon.

Viszont van rajta valami amiről fingunk sincs mire lehet útmutatóban sincs róla említés.

Tessék egy kép, nem ilyenünk van de ezen is megtalálható és sok másik motoroson is: [link] A piros és fehér állító van 2 nyíl fel és le. A piros és fehér állítónál + és - jelölés ellentétesen egymáshoz képest.

Sejtelmünk sincs mire lehet próbáltam kideríteni Google haverral de sajna semmi, hátha tud valaki valami okosat mondani. Én valamiféle végállás állítóra tippelek.

Előre is köszi! :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#51218) föccer válasza Melack (#51216) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem ismerem azt a keverőt, hogy mekkora, de általában 1 m3-öt már mindenhol kiadnak, még a legnagyobb kapacitású gépekben is. A 2 legnagyobb gép itt van Pesten. A DDC Kft. Basa utca és a testvére a Frissbeton Illatos út. Mind a kettő dupla fekvőtengelyes Elba rendszerű, 4 m3 gyártókapacitással (ember nagyságú motrotokkal és meghajtással). Tehát elvileg 1 ciklusban 4 m3 betont tud megkeverni. Óránkénti elméleti kapacitás ~120m3 körül van, de nagyon elméleti és nagyon maximum.

Nem a gyártással szokott a baj lenni, mert a keverőknek a minimum felett már mindegy, hogy mennyit kever. A fenti gépeknek mindegy, hogy 1, vagy 3 m3-t termel 1 ciklusban, de itt nem kevernek 1 m3 felett, mert a vezérlés ilyen kicsi egységnél már nem tudja tartani a meghatározott adagolási pontosságokat (3% tömegre). Egy kisebb keverő (nagyon sok 1, 1,5 m3 keverő van) simán kiadnak 1/2, sőt 1/4 m3-t is. A baj a szállítással van, mert minimum 4-5 m3 a szállítási díj, de ha kifizeti az ügyfél, nem gond.

A legtöbb vidéki üzem (főleg keleten) a lakossági néhány m3 betonokból élnek meg, kevés a nagyberuházás, ahol egy betonozási ütemben elérnék akár csak a 100 m3-t.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51219) ALI_G válasza föccer (#51202) üzenetére


ALI_G
veterán

Pestre kell, XXI kerület (de értékelem, hogy megnyitottad az adatlapom) :D
A C25 miért szükséges? Azt sávalapba szokták, nem?
Egyelőre nem tudom miket tárolnék benne, de kb: kevés fa, fűnyíró, egyéb kerti szerszámok, esetleg egy bringa. Igazából nekem jó lenne a beton aljzat a faházban. Valami ilyesmit képzeltem, csak nem rönkből. Elfogadható áron vannak itt, de alapot nekem kell készíteni/készíttetni.
Kültérre milyen egyszerű vízszigetelést lehet betonra rakni?
A fólia takarásokat nem teljesen értem. Kifejtenétek?

[ Szerkesztve ]

(#51220) Melack válasza föccer (#51218) üzenetére


Melack
veterán

A fészer aljába te mit javasolnál? Milyen betont vagy egyéb nagy teherbírású anyagot? Jelenleg sima föld van bent. Ami ugye nem túl jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51221) föccer válasza ALI_G (#51219) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem szívesen ajánlom a Molnárbetont, de Batman jó ember (a csepeli üzemükben a keverőmester :D )

C25/30 (és nem C25) azért kell, mert ez már nem fog szétfagyni az első télen, sőt, jó eséllyel (ha nem éri só), akkor nem lesz komolyabb baja 20-30 évig. Lehetne alacsonyabb szilárdságot is oda rakni, mert statikailag megfelelne az is, csak tartósság szempontjából az kevés lenne és ilyen kis mennyiségnel ne azon a 3-4 ezer forinton múljon, hogy tartós beton szerkezeted legyen vagy sem.

A beton alá azért kell fólia, hogy a bedolgozáskor az alapréteg ne szívja el betonból a nedvességet, letakarni pediglen azért kell, hogy ne száradjon ki a beton a beépítés után.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51222) pjen válasza erikke17 (#51217) üzenetére


pjen
félisten

Ha autómatán használod nyomó gombal,ott lehet beállítani a két végpontot.Legalábbis az én motoros redőnyömben is ilyen motor van és igy müxik.

(#51223) föccer válasza Melack (#51220) üzenetére


föccer
nagyúr

Én C20/25 nyomószilárdság alatt nem gyártanék beton. Valahol itt kezdődik a tartós(abb) beton fogalma, és tényleg néhány ezer forint különbség van m3 árban egy C12/15 és egy C20/25 között. A maximális szemnagyság a szerkezet vastagságától és az esetleges vasalástól függ, a beton konzisztenciája (mozgékonysága, "folyékonysága", bedolgozhatósága) ,eg ízlés dolga. Legalább F3-at javaslok, mert azzal mer viszonylag kényelmes dolgozni. F2 (ez alacsonyabb osztály, mint az F3, merevebb, nezezebben bedolgozhatóbb), csak indokolt esetben. Ilyen indok lehet pl a kopásálló CP betonok (térburkolatok). Mondjuk ezen betonok tele vannak levegővel, ami nagy mértékben könnyíti a bedolgozohatóságot alacsony konzisztencia mellett is, de ez éppen lényegtelen. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51224) fero02 válasza Morris (#51199) üzenetére


fero02
veterán

Csövezz koma, csövezz. Sosem tudhatod, hogy a későbbiekben mi jut még eszedbe, mi tetszik meg, stb...akkor elég csak kötő/fűző doboz tetőt bontani (és javítani), mint sem csatornázni, vagy valami szükségmegoldást alkalmazni. És igaz ez gyenge és erősáramra is. ;)

(#51225) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok! Szeretném ha valaki ajánlana valami ingyenes árajánlat-készítő programot (épületgépészet) ,melyet használ,vagy használt és jónak találja. Köszönöm!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51226) Morris válasza fero02 (#51224) üzenetére


Morris
veterán

Na jó, meglássuk. :)

(#51227) nandow


nandow
aktív tag

Panelt azt be lehet csövezni villanyszereléshez? Olyanokat hallok, olvasok, hogy panelnál csak függőlegesen lehet vésni, vízszintesen nem. Ez mennyire igaz? És ha igaz is, attól függetlenül vannak olyan villanyszerelők, akik ennek ellenére hajlandóak becsövezni az egész panelt? :-)

(#51228) Hasaggymeg válasza nandow (#51227) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Be lehet,csak nehéz.Válaszfalaknál van 4cm-es vastagságú is,na abba már nem lehet csövezni,de padló,külső fal és plafon elég vastag hozzá.(és kemény ;] )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51229) Mate válasza Hasaggymeg (#51228) üzenetére


Mate
nagyúr

Elég vastag és kemény hozzá, csak legtöbb helyen nem véshetsz tartó falat.

[ Szerkesztve ]

(#51230) Hasaggymeg válasza Mate (#51229) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

4 cm beton válaszfal szerinted elég? Talán a sima vezetéknek,de csőnek biztos nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51231) Mate válasza Hasaggymeg (#51230) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem elég. Nem is állítottam, hogy elég. Te írtad, hogy válaszfalba nem lehet,mert nem fér be. Viszont padló, külső fal és plafon okés.

Erre írtam, hogy nem okés, mivel legtöbb esetben nem vésheted ki.

[ Szerkesztve ]

(#51232) nandow válasza Mate (#51229) üzenetére


nandow
aktív tag

És erre van valami hivatalos jogszabály, bármi kézzelfogható?

(#51233) macilaci78 válasza nandow (#51232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hol érdekel téged bármilyen jogszabály, ha olyan villanyszerelőt keresel, aki amúgyis figyelmen kívül hagyja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51234) nandow válasza macilaci78 (#51233) üzenetére


nandow
aktív tag

Jogos. :)

Érdekelne, mert ha csak ez egy ilyen "legendaszerű" dolog, akkor viszont meg lehet csinálni, csináltatni. Ha meg valahol le van írva rendesen, hivatalosan, azt elfogadom, de megnézném, mit is írnak pontosan.

Gyanítom azért nem lehet vésni, mert csökken a teherbírása a panelnak, csak ezt lássam valahol hivatalosan leírva. Mert ha van hivatalos része, akkor én is tudok adni akár hivatalosan egy statikai számítást, kimutatva azt, hogy a bevéséssel is még megfelelő a szerkezet.

(#51235) Dr.Zoo válasza macilaci78 (#51233) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:DDD ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51236) Hasaggymeg válasza nandow (#51232) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Biztos van,de senkit nem érdekel.Olyanokat láttam panelban,hogy a hajad az égnek állna!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51237) Melack


Melack
veterán

Kerítésről ha le akarom szedni a régi festést, akkor kell egy flex + csiszolókorong? De milyen korong?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51238) Met válasza Melack (#51237) üzenetére


Met
Topikgazda

Drótkorong

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51239) Melack válasza Met (#51238) üzenetére


Melack
veterán

Olyanom már van, csak furóra :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51240) canniball válasza Melack (#51237) üzenetére


canniball
nagyúr

Kromofág?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51241) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Valaki használ padlásfeljáró létrát? Vettünk egyet a praktikerben és az lenne a kérdésem, hogy tudnám azt kiszámolni, hogy mennyit vágjak le az aljából, hogy pont a burkolatig érjen, mert most ez 4 részből tevődik össze és mind a 4 nél szögtörés van. Ki lehet ezt valahogy számolni vagy csak próbálgatással?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51242) DeFranco válasza Nerazim (#51241) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a létra ideális dőlésszöge fix? mert akkor rögzítesz egy zsineget a tetejére, lehúzod a megfelelő szögben és megvan a kívánt hossz. ráhagysz egy kicsit, és inkább vágsz kétszer, nehogy rövid legyen.

(#51243) Nerazim válasza DeFranco (#51242) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi megnézem, most így hirtelen nem tudom. Én valami érettségi nehézségű matek feladatra gondoltam, sin-al meg cos-al :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51244) macilaci78 válasza Nerazim (#51243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is. [Szög melletti befogó]/[átfogó] = cos[szög]
A szöget a plafontól méred, a befogód a belmagasság (, vagy ahogy a szerelési ábrán látod, lehet ez a létra forgáspontja is).

Csak hogy hitelesnek tűnjek.

Szerk: a létra talpára érdemes lesz tenni filcet, vagy gumivéget, ne karcolja meg a padlót.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51245) Agyasima


Agyasima
senior tag

Van egy sarokkád, amit kinéztünk magunknak, ez kerülne a fürdőbe felújításkor. Szép íves. És nincs gyárilag hozzá paraván, vagy miatököm, ami védené a fürdőszoba maradékát, ha nem fürdésre, hanem zuhanyzásra használjuk. A cég az, hogy az íves része, a lefolyóval szemben kb. a kád feléig legyen valami védelem. Ami lehetőleg nem zuhanyfüggöny, mert az elég tré. :)

Beszéltem egy szakival, azt mondta, hogy lehet íves paravánt csinálni biztonsági üvegből, de az vagy iszonyatosan drága, vagy nagyon könnyen törik. Hát, mi mindkettőt szeretnénk elkerülni.

Van itt valakinek ötlete arra, mi lehet ilyenkor a jó megoldás?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#51246) Melack válasza Agyasima (#51245) üzenetére


Melack
veterán

Mondjuk becsobbanni a hölgyike mellé ;]

Különböző áruházak nem árulnak csak kabinfalat?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51247) macilaci78 válasza Agyasima (#51245) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát, zártszelvény keretre 1-2 mm vastag lemezt ráfeszítesz, körbe hegeszted, horganyzod, vagy porfested.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51248) r.levente75 válasza Melack (#51239) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezzel lejön.

(#51249) Dr.Zoo válasza Melack (#51239) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bemész a bótba', és lepke korongot kész flexre. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51250) philoxenia válasza föccer (#51210) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a beton fagy meg, hanem a fagyott talaj mozgatni fogja a lemezt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.