Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50401) Zirowe válasza _Petya_ (#50400) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kezemben volt a régi, olyanjuk nem volt, de azt mondták ez jó lesz.
Méretre amúgy azonos, a hullám is megvan a csavaroknál.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50402) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off: nem tudjátok, hol lehetne keríteni fuvarost, aki épeszű áron (benzinköltség+borravaló) el tud vinni bontásból származó két zsák parkettát, illetve egy adag bútorlapot (kb 20-30 darab, kisebb-nagyobb)? Annyit nem ér, hogy céget keressek 18-20e körüli pénzért, de ahova kerülne ott nagy segítség lenne. Bp-től kb. 110 km lenne kelet felé, nagyrészt mehetne M3-on.

(a fuvaros topicba már írtam; oszkáron nézelődtem még - persze ott miért is válaszolna bárki, közösségi autózás, mi :U :D )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50403) VIPowER válasza Zirowe (#50399) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az anód anyacsavarjának a belsejéről valamivel kapard le a festéket, különben nem sokat fog érni az anód.
A földelést pedig úgy lehet megoldani hogy a körben lévő nagy csavarlyukak melletti "kettő" kicsiből az egyiket használhatod annak egy csavarral, persze a festéket itt is le kell kaparni.

(#50404) Morris válasza Siriusb (#50397) üzenetére


Morris
veterán

Én szintén vettem ma egyet! :K

(#50405) csibor válasza Zirowe (#50401) üzenetére


csibor
őstag

Jót vettél :) Van egy pici fúrat abba mehet a csavar. Arra hajtód a lemezeket, és a földelést. Anódnak itt nincs külön földelése, a talp látja el a feladatót.

(#50406) Zirowe válasza csibor (#50405) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+VIPowER: csak ugye van egy fém lemezke amit az alaplap két egymás melletti nagy csavarjára kell csavarni, ezen van egy kiálló kiscsavar rész, ahova a kis lemezek voltak felfogva és erre kell felcsavarozni a hálózati kábel kis barna tartóját.

Akkor az úgy jó, ha belerakom ezt a csavart, azt összekötöm egy kábellel a meglévő fémlemezzel és arra ráhajtom a kis lemezkéket, ahogy voltak eredetileg?

És akkor kell vagy sem a festékkaparás? :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50407) csibor válasza Zirowe (#50406) üzenetére


csibor
őstag

Igen. Próbáld oda. Én soha nem kaparom le. Az anód idáig mindig elfogyott. Persze lehet nem jól csinálom:)

(#50408) Siriusb válasza Morris (#50404) üzenetére


Siriusb
veterán

Majd mesélj, hogy válik be.
Mivel nemigen használtam még sds tokmányt, ugye e befogott szárrészt kell bezsírozni minden használat előtt?

(#50409) VIPowER válasza Zirowe (#50406) üzenetére


VIPowER
senior tag

Úgy is jó ha csak vezetékkel tudod összekötni.
A festékkaparást nem fogod megúszni, mivel ha ott van a festék nem lesz érintkezőfelület.
De ezt magad is tudod ellenőrizni egy multiméterrel, hátha Neked vezető festék van rajta. :D

(#50410) Zirowe válasza csibor (#50407) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+VIPowER: az előző anód elfogyása most nem mérvadó, mert szerintem vagy 15 éve nem volt hozzányúlva, egy fekete kis drót maradt csak az előzőből, belül meg rozsda, szóval ez most csak egy ideiglenes "javítás", úgyis előbb vagy utóbb kuka lesz a cuccból.

Reméljük, hogy összeszerelés után nem fog csepegni és nem csapja le a biztosítékot. :)

Köszönöm szépen a segítséget. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50411) Morris válasza Siriusb (#50408) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Pár hét és adok neki munkát.
Igen, minden egyes behelyezésnél meg kell zsírozni a fúszár végét. (ami ugye a tokmányba megy).

(#50412) pjen válasza Morris (#50411) üzenetére


pjen
félisten

Azért lehet,hogy minden fúró váltásnál nem kell,főleg ha folyamatosan használod.

(#50413) philoxenia válasza Siriusb (#50394) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, van elég tömör kőzetgyapot, sőt... Bár persze idő a száz év is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50414) canniball válasza Siriusb (#50397) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak le van terítve a padláson akkor nyilván nem nagy érvágás néhány évtized múltán kicserélni. De ha be van építve és bontani kell hozzá, akkor már más a leányzó fekvése...

Ami a fúrókapalácsot illeti. Én is most értem haza egy példánnyal. Ugyan most épp nincs rá szükség, de ha lesz akkor tuti csak dupla áron kaptam volna, így inkább beneveztem most rá.
Viszont a garipapíron amit mellé kaptam csak egy év garancia van feltüntetve, holott a dobozon és az újságban is 3 év szerepel...erről van valami infótok?

philoxenia!
Azért állok értetlenül a kérdés előtt, mert ha jól gondolom boldog-boldogtalan üveg/kőzetgyapottal szigetel és ha jól sejtem legtöbben keresik a minél olcsóbb megoldást. Azt viszont nem gondolom, hogy pár év(tized) múlva mindenki cserélni fog, főleg az nem aki beépítette. Nálunk is pont erről lenne szó. Eredetileg tetőtér-beépítésesre lett tervezve a ház, de aztán (gondolom anyagi okokból) az előző tulaj az alsó szintnél megállt. Így aztán a fenti rész kialakítása, beleértve a szigetelést is az én feladatom lesz, viszont abban a (jó esetben) pár évtizedben ami még vár rám én nem szeretném szétverni az egészet csak azért, mert ki kell cserélni a szigetelést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50415) Met válasza Morris (#50411) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért is kell zsírozni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50416) philoxenia válasza canniball (#50414) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A tekercses összeesik hamar, azt tényleg lehet tíz év múlva pótolni, azt nem használnám, nálunk most Deltarock megy a szarufák közé, eléjük Multirock. A táblások mérettartása sokkal jobb. [link]
Ezt érdemes elolvasnod. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50417) r.levente75


r.levente75
addikt

A Multirockot én is ajánlom, táblásban.

(#50418) Morris válasza Met (#50415) üzenetére


Morris
veterán

Tudja a tököm, benne van a használtai útmutatóban! :K
Plusz adtak hozzá zsírt, gondolom nem dísznek. :DDD

canniball: Én csak blokkot kaptam. :F

[ Szerkesztve ]

(#50419) philoxenia válasza r.levente75 (#50417) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Előnye a jó ár, tömörsége ellenben a Deltarocké alatt marad.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50420) AndrewBlase válasza Met (#50415) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Például azért, mert a fúró-/vésőszár mozog a tokmányban, így kenést (és némi hűtést) ad neki. Nem kopik el olyan hamar a cucc.

Miért mindig én???

(#50421) AndrewBlase válasza Zirowe (#50399) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Annak idején, amikor én újítottam fel a hajdú bojlert, komplett belsőt cseréltem, beleértve a vezetékeket is. Gyárilag volt összecsomagolva, és földelés csak a fűtőszálhoz, valamint az alaplaphoz ment. Ennyi. Slussz-passz.

Miért mindig én???

(#50422) Zirowe válasza Zirowe (#50410) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Oh basszus, raknám össze az új alaplapot, erre az a gyönyörűség fogad, hogy a másik alaplap új anódjának túl vékony a csavara (8as), mint amilyen anya van az újon...
Komolyan a boltban már hülyének néznek, annyiszor mentem vissza. :D
Gondolom adapterrel nem megoldható?
Vissza úgyse veszik, mert már volt vízben és a vonalkód sincs rajta..

AndrewBlase: igen, vezetékcsomagot én is vettem, az be van készítve, egyedül föld kábelek nem voltak hozzá, azokat meg csináltam.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50423) csibor válasza Zirowe (#50422) üzenetére


csibor
őstag

Toldó

[ Szerkesztve ]

(#50424) Zirowe válasza csibor (#50423) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50425) canniball válasza philoxenia (#50416) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm a linkeket, majd elolvasom őket.
Bár az eddigiek alapján már azt sem tudom van-e tuti megoldás...

Morris!
Nekem a kezembe nyomott a kasszás egy jótállási jegyet is (a minőségért sorry, a lényeg látható).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50426) Morris válasza canniball (#50425) üzenetére


Morris
veterán

Az fasza. Holnap lesz egy köröm akkor...

(#50427) csemberlen válasza Morris (#50426) üzenetére


csemberlen
őstag

Reggel én se kaptam garijegyet, ráírták a számlára. Mondták, hogy sorry de nem tudtak nyomtatni, nézzek be a héten emiatt. 10e ft felett adnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50428) werszomjas válasza csemberlen (#50427) üzenetére


werszomjas
őstag

Valami tömeges probléma lehet akkor a nyomtatókkal :DDD :

üdv

(#50429) csemberlen válasza werszomjas (#50428) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem a nyomtatókkal, volt gond. Hanem nem találták ezt a nyomtatványt a központi szerveren.

Azért érdekes, csak 1 év a jótállás?!

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50430) canniball válasza Morris (#50426) üzenetére


canniball
nagyúr

Emiatt ne menj, így legalább hivatkozhatsz arra hogy nem tudsz semmiféle 1 év garanciáról, a szórólapon meg a dobozon 3 év szerepel. :D
Komolyra fordítva: írtam nekik mailt, hogy akkor mennyi is az annyi, remélem csak elírás az 1 év...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50431) Ton-ton válasza Siriusb (#50408) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, és nem.
Igen, jobb gépeknél illik a tokmányba menő részt bekenni. Azonban ha többet fúrsz mennyezetet mint falat, akkor inkább hagyd ki ezt a lépést, és fúrás után a gépet fejjel lefelé tartva járasd 10-20 másodpercig. Az a tapasztalatom, hogy így tovább bírja mint ha zsírozva (valójában olaj) van. (Ha ezt nem tudod előre, akkor inkább zsírozd).
Olcsóbb gépeknél (elsősorban álló motorosnál) gyakori, hogy direkt zsírvesztéses. Ezeken van felül egy nagy kerek zsírtartály, ahonnan lassanként a pneumatikán keresztül a tokmányba távozik a zsír. Ezeket értelem szerűen elég felül ellátni kenőanyaggal.

http://qtp.hu

(#50432) AndrewBlase válasza canniball (#50430) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tavalyelőtt a Tecsóban is eljátszották ezt az Op3nDott-al. A promóban, reklámban, sajtóközleményben 2 év garit írtak, csak éppen az ügyfélszolgálatokon nem tudtak erről. Nekem is plusz volt 2 köröm emiatt, mire sikerült egy olyan infóst kifogni, aki tudta mi a dörgés, és cserélte a garipapírt.

Miért mindig én???

(#50433) canniball válasza AndrewBlase (#50432) üzenetére


canniball
nagyúr

Én bízom benne, hogy csak véletlen elírás. Talán holnap kiderül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50434) AndrewBlase válasza Ton-ton (#50431) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az enyémhez még annak idején adtak porvédőt, függőleges munkavégzés esetére. Nem tudom, most raktak-e bele...

Miért mindig én???

(#50435) Siriusb válasza csemberlen (#50427) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem is azt mondták, rossz a nyomtató, de rákérdeztem és 3 év a gari a blokkal.

(#50431) Ton-ton
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#50436) Ton-ton válasza canniball (#50414) üzenetére


Ton-ton
tag

Rengeteg féle kőzetgyapot létezik. A tekercsestől (abból is van többféle testsűrűségű), a báláson át a falra ragaszthatón (homlokzati hőszigetelés) keresztül a lépésállóig (erre kerül az aljzatbeton, és úgy sem esik össze, bár az többnyire szinte kizárólag üveggyapot valamiért).
Igen, sokan csak a szigetelés árát nézik. Azonban lehet egy olyan szempont is, hogy nem nagyon van rá keret, ám a szigetelésre a kényszer adott. S így leteszik az olcsóbbat, hisz 4-5 év alatt megtakarítják az erre fordított összeget... Bár kétségtelen, hogy akik így gondolkodnak azok vannak kisebbségben.

http://qtp.hu

(#50437) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Van egy Budget horonymaróm.
Konkrétan nem az enyém, hanem ismerősé, odaadta használjam lakásfelújításomnál, na most ez a bitang az utolsó két méteren úgy gondolta nem működik többet. Amperszag nem volt, nem hinném hogy leégett volna.
Tudni hogy ki szervizeli? Papírja nincs nálam, értelemszerűen hibásan nem akarom visszaadni.
Illetve Székesfehérváron tud valaki ajánlani elektromos gépszervizt?

(#50438) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Beltéri ajtót szeretnék cserélni / cseréltetni. Ha bemegyek a Praktikerbe megveszek egy ajtót tokkal vonóval ott külön díj ellenében lesz szakember, aki a régi ajtót kiszedi és berakja az újat vagy asztalos kell hozzá? panel
Egyébiránt mennyibe kerül egy ilyen művelet?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#50439) ALI_G


ALI_G
veterán

Villanyászoktól kérdezném:
Hány fázist érdemes igényelni egy új háznál? Milyen osztásban?
Hány ampert igényeljünk?

Nagyobb fogyasztók:
- villansütő
- villanytűzhely
- 6-800 Wattos vízszivattyú (nyáron ez felel a hűtésért, locsolásért)
és a szokásos mosogatógép, mosógép, mikró, porszívó, LED-es spotlámpák, világítótestek, garázskapu. Más most nem jut eszembe.

(#50440) Morris válasza ALI_G (#50439) üzenetére


Morris
veterán

Én 3X20A-re fogom bővíteni a jelenlegi 10-10-16 - ot.
Kb hasonló fogyasztóim lesznek.

(#50441) r.levente75 válasza ALI_G (#50439) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálam 3x16 van, az egyiket itt is kellene bővítenem, mert néha lemegy.

(#50442) ALI_G válasza Morris (#50440) üzenetére


ALI_G
veterán

36-tal mi a tapasztalat? Szokott kevés lenni?

(#50443) Morris válasza ALI_G (#50442) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudok még tapasztalatot mondani. Nemrég vettem a kecót. Foylamatban van az adásvétel. Hamarosan indul a felújítás.

(#50444) mezis válasza ALI_G (#50439) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam kombinált a tűzhely (sütő elektromos), a többi azonos. Egyetlen fázis van, 16 A-el. Csak néha old le az biztosíték. Többnyire amikor a vízforralót is használni akarja valaki a sütő mellett.

mezis

(#50445) r.levente75 válasza ALI_G (#50442) üzenetére


r.levente75
addikt

Az egyszer 36A az kisarkítva úgy néz ki, hogy felszorzod 220-230-al, abból kb lesz 8200W. Ezt kell beosztani. Egy mosógép, sül a süti, és megy két lap, ez talán életszerű, akkor elfogy. Ha valami nagyobb fogyasztót bekapcsolsz még leverheti. De működni is tud, ha figyelsz ezekre.
A gépeknek általában bekapcsoláskor van a legnagyobb áramfelvétele, mosogépnek meg ha felfűt.

[ Szerkesztve ]

(#50446) fero02 válasza ALI_G (#50439) üzenetére


fero02
veterán

3*25A már korrekt, de ha van pénzed lehet 3*32A is (ha megadják) és soha nem lesz gondod.
A mérőhely kialakításnál viszont gondolkozz előre, hogy a jövőben lesz-e szükséged vezérelt (éjszakai) áramra (pl használati meleg víz előállítására), vagy H tarifa klímás fűtéshez.

(#50447) pjen válasza ALI_G (#50439) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem mindenképpen 3 fázisban gondolkodj,egy kertes házban bármikor kellhet valamilyen motoros gép.3 fázison sokkal olcsóbb.Osztani is sokkal jobban lehet,és a tűzhely sem lesz reteszelt esetleg.Nekem 2x10és 1x16 A van,csak nekem a szivattyú helyett 4 klíma.Még egész jól bírja.

(#50448) Dr.Zoo válasza ALI_G (#50439) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ami nem megy el 3x25A-el, az valamit önt. Például ólmot. :DDD
Viccen kívül, nálam is 3x25A van, az elmúlt 11 évben még nem volt kevés. Pedig használom rendesen. :K

szerk. a teljesség igénye nélkül.:

kút, 750W-os szivattyúval, nyáron elég sűrűn megy, kutyákat fűtöm télen infra panellel, 450W egy termosztáttal vezérelve, HETRA heggesztő, 4kW.os, nyáron sokat megy, flex 1kW, szintén sokat megy, klíma 3.5 kW-os, télen ezzel fűtöttem, nyáron szintén megy, mosogatógép 2 kW, mosógép 1.8 kW, bojler 1.2 kW, porszívó 1.4 kW, mikró 1 kW, hajszárító 1.2 kW, két laptop táp 0-24-ben, szervergép 0.8 kW 0-24-ben stb.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50449) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Amíg 1x32A volt, soha semmi gondom nem volt vele, mióta 3x16A van, nem tudom úgy szétosztogatni a fogyasztókat, hogy le ne csapja néha valamelyik fázist. Mosógép, mosogatógép, szárítógép, kerámialapos tűzhely, villanysütő. Sosem megy mind egyszerre, meg a lakáson belül külön körön vannak, de az óránál terhelődik túl.

(#50450) philoxenia válasza Dr.Zoo (#50448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lakatos vagy ? :Y

flex hegesztő

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.