Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#140601) Z_A_P válasza jahatpersze (#140599) üzenetére


Z_A_P
addikt

Egy szinkartyan van kb 100 féle szín (de lehet 200). Fehér /bézsnek is sok árnyalata van.

[ Szerkesztve ]

OK

(#140602) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

30 centi szakaszon beton feltörése és törött csőszakasz kicserélése milyen áron reális nagyságrendileg?

(#140603) Kolondrum

Üdv! Egy kis útbaigazításra lenne szükségem. Van egy 14 négyzetméteres kisépületünk a földben, teteje beton. Van a tetőben 6db 160mm-es műanyag cső felfelé. Rajtuk jobb híján csempe lesúlyozva, h ne essen be az eső. Rendkívül párás a levegő az épületen belül, főleg ősszel, illetve ilyenkor nagy eső után. Arra gondoltam szellőztetőt építek ki, de olyan sok pénzt nem akarok erre szánni.
1db ilyen csövet felhasználnék a célra és fent 2db 90 fokos könyökkel megakadályoznám, h beessen az eső, lent az épületen belül meg kapna egy 150mm-es sima wc elszívót. Óránként 200 köbméter levegőt mozgat meg, 22W. Ez majdnem 7* annyi mint az épület légköbmétere. Van a fiókban egy analóg időzítő Óra. Naponta összesen több részletben menne 1 órát. Ez szerintetek megoldja a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#140604) szaszyka válasza Kolondrum (#140603) üzenetére


szaszyka
senior tag

Hali. Lehet a cső végére olyan "sapkát" tenni, mint ami a kémények tetején van? Ilyesmire gondolok : [link]
Vagy a huzat még kevés lenne?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#140605) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Megjött a 3db maradék beltéri ajtónk. Most jobban tetszik naturban, de az első 3 darabot lekentem tavasszal...
Le lehet szedni valamivel, vagy csak csiszolni lehetne?
Nem rossz a dió színű se, ha nagyon macerás lepucolni akkor lekenem ezeket is ugyanolyanra. Egy lakk réteg még kellett volna a dió színű ajtóknak is, akkor talán szebb lenne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#140606) macilaci78 válasza Victoryus (#140605) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csiszolás. Ami vegyszer leszedi a felületkezelést, az megmarja, elszínezi a fát is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140607) Kolondrum válasza szaszyka (#140604) üzenetére

Szerintem max akkor ha 6 kijáratra rakok és az ajtót nyitva hagyom, illetve újabban olyan esők vannak, amire ez nem jó. Befujja a szél az esőt.
Marad az elektromos szellőztetés.

(#140608) lorcsi válasza Victoryus (#140605) üzenetére


lorcsi
veterán

Mennyire serulekenyek ezek az ajtok ?
van kisgyerek altali igenybevetel ?

(#140609) Chris0321 válasza Kolondrum (#140603) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Az aknához csak annyit írtak, hogy legyen rajta cső levegőztetni így nem biztos, hogy kell oda ventillátor. Miért vannak letakarva a csövek, miért nem raksz párra két 90 fokos csövet, hogy nyugodtan szellőzhessen az épület?

(#140610) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Lámpákat szeretnék felrakni a keritesre, de problémába ütköztem.

A kerites tartó oszlopaira szerettem volna felfurni őket. Sima fúró nyilvan nem vitte, az utvefuro viszont rendesen szetbontja. A lámpa csavar helyei 6 centimerre van egymástól, az oszlop meg 10 centi így két centi marad két oldalt ami nem elég neki.

Kérdés,

Mivel tudnám felragasztani a lámpákat? Lapos műanyag a hátulja tökéletesen rasimulna a betonkerites elsimitott elemeire. De mivel ragasszuk fel?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140611) mezis válasza Vismajor01 (#140610) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Sapkája lesz az oszlopnak?
Az oszlop oldalról hornyolt?

mezis

(#140612) Vismajor01 válasza mezis (#140611) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem lesz neki

Igen, mindkét oldalt abba csúsznak bele a közbenső beton elemek

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140613) macilaci78 válasza Vismajor01 (#140610) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sikaflex 11 FC. Érdesítsd meg a műanyag talpat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140614) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kene egy szendvicspanelbe egy 100as furatot csinalnom, de nincs korkivagom ekkora meretben (meg ami van, az is fához...)

Viszont eszembe jutott, hogy van multigepem, azzal vajh (ha nem is a legszebben), de esélyes, hogy ki tudom vagni?

(#140615) erhas01 válasza Kolondrum (#140607) üzenetére


erhas01
tag

A kémények tetejére szerelnek huzatfokozót.
Lemezből te is készíthetnél hulladékanyagokból.
A venti mellett ez nem fogyaszt semmi áramot.

(#140616) mezis válasza Vismajor01 (#140612) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen magasságban lesznek a lámpák?

mezis

(#140617) föccer válasza Vismajor01 (#140610) üzenetére


föccer
nagyúr

A talpat megfúrnám középen és 1 vagy 2 egymás alatti dűbellel fognám fel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#140618) föccer válasza KrAt (#140614) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. Simán viszi minden, ami a lemezt viszi. Flex nem szerencsés, mert a PIR eléggé gyúlékony.

Lehet dekopirral csinálnám, fém lappal.

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#140619) föccer válasza Kolondrum (#140603) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. Ha simán húzol egy 4-5 méter csövet felfelé, akkor simán működik kéményként és jó eséllyel megindul a szellőzés. Ha nincs rá lehetőség, akkor simán ventis is műkődik. Óránként 2-4x légcsere elegendő bőven.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#140620) YAS-dude válasza Vismajor01 (#140610) üzenetére


YAS-dude
őstag

A lámpára nem tudsz máshova furatot fúrni?

(#140621) Vismajor01 válasza mezis (#140616) üzenetére


Vismajor01
addikt

Oszlop tetejen, 2m magasan

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140622) Vismajor01 válasza YAS-dude (#140620) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem igazán mert atlaszo műanyag a hatlapja ami mögött hangulatvilagito led van

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140623) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Azon LEDprofil, ami nem csavaros rögzítésű, de csavarral szeretném rögzíteni, akkor kifurkálom a profilt.
Ok, na de a csavarfejek miatt itt nem fekszik fel a szalag a profilra. Ezeket a csavaros részeket érdemes forrasztással megkerülni? Ez adott esetben tud bután kinézni, mert nem tekertem le a LeED szalagot előre a profilba azért, hogy csekkoljam, hol vannak a vágható részek és nem oda terveztem szisztematikusan a felfogató pontokat, hanem random.
A süllyesztett csavar pedig élből vicc kategória (olvastam valahol, hogy süllyesztve érdemes csavarozni) mert az mindig a furatba központba akar majd állni, ehhez meg tized pontosan kellene kifúrni a falat, ami téglafalnál is jó ha miliméteren belül van, pláne ha fugába esik.

Ti hogyan szoktátok ezt megoldani?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140624) macilaci78 válasza gordonfreemN (#140623) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen profil ez? Én süllyesztettem a csavarfejet, fe én fába, bútorlapba csavaroztam.
Nézzél csavarboltban lapos fejű csavart, ami megy a profilba, van ott hely a profil alja és a búra közt egy csavarfejnek is.
A szalag hátulján az öntapadós ragasztó folytonos, a vágási pontoknál is, így nem lesz rövidzárad a csavarfejektől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140625) Victoryus válasza lorcsi (#140608) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, még mindig nincs pénz beköltözni. Konyha nincs, bútor sincs.
Aranyablaknál vettem az ajtókat, ez a legolcsóbb ami legalább fa hatású, de valójában ipari hulladék, ahogy írtam korábban is. Préselt, összeillesztett darabokból áll, most van a múltkori 10x10cm-nél kisebb darab is az egyikben. A lapok el tudnak mozdulni belül. Darabja így is 100e körül van, ha ők festik, lakkozzák akkor meg 200e. Szánalmas.... Másik boltban meg 250e hasonló.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#140626) gordonfreemN válasza macilaci78 (#140624) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem erre gondoltam. A led hűtése miatt van most kérdés. Ha nem süllyesztett csavarral szerelem fel a falra, akkor a csavarfejre is ragasztanom kell, de mivel az ilyen lencseszerü, ezért nyilván nem tudom lekövetni tökéletesen és a szalag nem minden mm²-e van leragasztva.
A süllyesztés pedig mint említettem, központozná a csavart, ami megköveteli a falban is akkor a tized pontos fúrást ami lehetetlen. Nem tudom így érthetöe mire gpndolok?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140627) mezis válasza Vismajor01 (#140622) üzenetére


mezis
nagyúr

Bilincset vagy "fél bilincset" (hornyokba kapaszkodót) javaslok.
Napelemes lámpák (vezeték nem kell a működésükhöz)?

mezis

(#140628) Ispy válasza gordonfreemN (#140626) üzenetére


Ispy
veterán

Én befurnám a két végét, felerősíteném, majd utána furnám ki a lyukon keresztül a többi helyét. Nem kell tizedmmre megegyeznie, ha csak a tipli 3/4 látszik a lyukon akkor is bele fog menni a csavar.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#140629) gordonfreemN válasza Ispy (#140628) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, belemegy. De tipli is középre akarja húzni a csavart. A süllyesztett csavar a kúpja miatt meg a furatán keresztül profilt akarja majd középre húzni.
Nem tudom fúrtál e már téglafalba, de ha pont fugáa szélét találsz például, aznem lesz ott mm-re se.
Jó lehetne ez is, hogy a két végét először, aztán a többit a profilon át, de fúráskor olyan erök vannak, hogy simán elcsavarnák/elhúznák a profilt is,ha úgy talál helyet a furat.
Egyébként felfúrtam már kettőt, csak mint írtam a D fejű csavarral el tudom csalni azt, ha nem központba van a profil furata meg a tipli

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140630) Ispy válasza gordonfreemN (#140629) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, nekünk is tégla. Ha először finoman előfursz neki egy vékony fémfúrószárral, akkor utána már nem fogja elhúzni. Szerintem semmi extra nincs ebben, meg lehet csinálni, ráadásul nem is kell hozzá hosszú csavar így még könnyebb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#140631) Vismajor01 válasza mezis (#140627) üzenetére


Vismajor01
addikt

Menne bilincsel is tekintve az oszlopot körbe tudom tekerni de az meg "hogy néz mán ki"

Igen napelemesek

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140632) Kolondrum

Chris0321! Igazából magam sem tudom miért van letakarva, így vettük, de csak az utóbbi időben vált gonddá. Minden rohad ami ide bekerül. Kissé be is ázik, 100% a páratartalom.

erhas01! Nem jó, hidd el vagy a 2*90 dokos könyök lesz a megoldás vagy le kell fedni.

föccer! Egy venti elég lehet? Nem mehetek magasra, méter sem lehet.

(#140633) Vismajor01 válasza Victoryus (#140625) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én is jól jártam vele. Bár én tömör borovifenyő ajtókat vettem állítható tokozassal 90ert, de aztán kiszallitaskor derült ki h azt meg kezelni kell. Nekem kellett volna csinálni de akkor még fingom nem volt a lazurozasrol, ugyh festő csinálta 200ert. Ja meg több ajto lett mint amennyi kell, már 50ert is oda adnám de nem kell senkinek :D Egyet már elvittek és nem akarta elhinni h milyen jó minőségű ajtót kapott

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#140634) Chris0321 válasza Kolondrum (#140632) üzenetére


Chris0321
addikt

Laktak a házban előttetek, vagy üresen állt? Ilyenkor mikor hétágra süt a nap, miért nem veszed le róluk a csempét? Az ajtót is nyugodtan nyitva lehet hagyni. Legalább kicsit mozogna benn a levegő.

(#140635) mezis válasza Vismajor01 (#140631) üzenetére


mezis
nagyúr

Napelemes: Pár év után úgyis döglöttek lesznek és addig meg jó lesz ragasztva is.

mezis

(#140636) gordonfreemN válasza Ispy (#140630) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Előfúrni? Értem, de egyrészt a fuga széle még mindig el tudja vinni, másrészt a tömörtégla is hogyan keményedett ki. Nekem még tized pontosan nem sikerült kifúrni, de akkor lehet velem van a baj.
A vékonyabbal előfúrást igaz még nem próbáltam, de sokszor az 5j-os gép is nehezen viszi, nem gondoltam volna, hogy sima fúróval lehet lyukat fúrni téglába. Akkor ezt kipróbálom majd.

Mindenesetre a meglévőkkel kapcsolatban: ha a D fejű csavarfejre kell ráragasztanom a LED szalagot, akkor ez így nem jó hűtés szempontjából

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140637) pjen válasza gordonfreemN (#140636) üzenetére


pjen
félisten

tized pontosan szerintem senki nem tud téglába fúrni.

(#140638) Ispy válasza gordonfreemN (#140636) üzenetére


Ispy
veterán

Nem kell tizedpontosan, ne legyen nagyon csálé, a többit el lehet csalni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#140639) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szep napot!

Pincet kene rendbe raknom. Vakolat potyog az megy le. A fal blokk.
A belmagassag 195 a talaj csak a beton. Ezt, h lehetne szigetelni?
130cm melyen van a foldben.
Korbe kene asnom es szigetelni, v mivel a talajon csak betok van es az alacsony belvilag vegett nem lehet szigetelni igy hagyjam az egeszet?
Vagy mivel ennyit a foldben van igy mindig kellemes idom lesz benn es nem lesz nehez 20koruli homersekletet tartani?

Koszonom :R

Szerk. : 40es fal van

[ Szerkesztve ]

(#140640) Chris0321 válasza Erwinke (#140639) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Pincét csak a víz ellen szokták szigetelni. Legalábbis tudtommal.

(#140641) Erwinke válasza Chris0321 (#140640) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Az annyira nem eget. Falun egy dombon van ugyh jo 5m melyen van csak legkozelebb viz.

Nekem az volna a lenyeg, h vlmilyen szinten lakhato legyen. Es ne menjen ra a gatyam a futesre. Mindenki a konyhat tenne le. De en ink ilyen sz.gepet meg hasonlokat vinnek le. 23nm az egesz.

(#140642) macilaci78 válasza gordonfreemN (#140626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érthető, nem kell félni tőle. 2-3 dióda nem fog teljesen hozzáérni a profilhoz, de maga a szalag is vezeti a hőt, nem lesz gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140643) Z_A_P válasza Erwinke (#140639) üzenetére


Z_A_P
addikt

Butykos (dren) lemezzel szokták a falakat, de alulról attól vizesedik majd. Én azért megcsinálnam.

OK

(#140644) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Új építésű ház, a vizes ember betette a csatorna csöveket a töltésbe, megvannak a kiállások.Hétfőn öntenék a szerelőbetont. A szakiellenőr youtube csatornán láttam, hogy a csatorna kiállásokra célszerű még a betonozás előtt egy nagyobb védőcsövet húzni, hogy a vízszigetelésnél ne égessék majd meg a rendes csövet. Ez oké, ráteszek egy nagyobb csövet. És mi lesz a két cső közti területtel? Oda nem fog majd soha beton kerülni? Ott látni fogom a kavics töltést? Ezt hogy szokták csinálni? Előre is köszönöm! :R

(#140645) Borisz76 válasza Geri89 (#140644) üzenetére


Borisz76
veterán

Mod :
Nem csak a kiállásra kellett volna a plusz védécső.
Az egészre végig....tehát cső a csőben kellett volna.
Ezt most így utólag túlzásnak érzem :)

Mondjuk nálunk is simán mennek a csövek....
Egyedül a házba bejövő fő vízvezeték lett csőben behúzva a vízóra aknától addig a pontig, ahol feljön a falban a főelzáró csaphoz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#140646) A Zéé válasza Geri89 (#140644) üzenetére


A Zéé
addikt

Mi mindig úgy szoktuk, hogy magasabbra áll a végleges cső, és kenhető szigeteléssel van a cső környéke kikenve. Soha nem rakattam még védőcsövet ilyen helyre, de sosem lett még kiégetve egy végleges cső sem. Egy helyen volt nagyon precízkedős a műszaki ellenőr, ő pl. kért polifoam szigetelést a cső és a beton közé, de annak se láttam sok értelmét.
Nem ott kell a helyén megmelegíteni a bitumenes lemezt közvetlen a cső mellett, aztán nem lesz gond.

Borisz76
Dehogyis! Annak amúgy is, hogy adsz lejtést? Homokágyba kell rakni a beszintezett PEHD-t vagy a KG PVC-t aztán ennyi. Soha többé nem kell hozzányúlni...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#140647) Geri89 válasza A Zéé (#140646) üzenetére


Geri89
aktív tag

Szóval akkor most már jobb, ha nem kerül rá semmi, ha már a kavics be van tömörítve, aztán majd megoldják így a szigetelést? :)

(#140648) Borisz76 válasza A Zéé (#140646) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen...előbb írtam mint gondolkodtam volna.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#140649) A Zéé válasza Geri89 (#140647) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem igen.

Just a simple Lineman...

(#140650) Inhouse válasza WasabiTrsr (#140580) üzenetére


Inhouse
őstag

A tok végülis megmaradt? Nekünk évek óta egy ajtótokba van becsavarva 2 hintakarika, hogy rossz idő esetén is tudjanak a gyerekek hintázni. A nagy már kamasz, a kicsi is most lesz iskolás, ritkán még most is beleül. A tok és a csavar bírja, viszont ahol a hinta karabíner találkozik a a karikával eszik egymást. De még az is bírja. Szóval nyugodtan csináld, csak tekerd be tövig! Ja, nekünk ez egy vertfal, 60cm-es, de nem hinném, hogy egy 10cm-es téglafalnak ez gondot okozna. Ha látnád, hogy reped, mozog, akkor gondolom nem is kérdezted volna. Maga az ajtótok is elég lenne, gyakorlatilag itt a fal tartja a tokot, és az a hintát.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.