Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#141251) macilaci78 válasza 6030D (#141243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor úgy kell leszállni a WC-ről, mint a férfi vázas bcikliről... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141252) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, kb mennyi energiamegtakarítás érhető el, ha a padlás egy részére tennék 5cm kőzetgyapotot?
Fal 38 tégla, mennyezet Fafödém, gerenda közt 15 cm üveggyapot.

-

(#141253) dellfanboy válasza 7Sony7 (#141252) üzenetére


dellfanboy
őstag

sok,, de lehet, hogy keves, de mindjart hozom az uveggombom :P

raadasul, mi az hogy egy reszere???10%?1%?99?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#141254) Met válasza 7Sony7 (#141252) üzenetére


Met
Topikgazda

Erre csak energetikus tud érdemben válaszolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141255) 7Sony7 válasza Met (#141254) üzenetére


7Sony7
addikt

És olyan nincs véletlenül köztünk?

-

(#141256) Met válasza 7Sony7 (#141255) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nincs de majd kiderül :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141257) pjen válasza 7Sony7 (#141252) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem lényeges változás nem lesz, 15 centi üveg gyapot bőven elég és a 15-20 cm vastag fa gerendáknak is elég jó a hőszigetelő képessége. A telepen a házak 95% a tetőteres és mindenhol a szarufák közé van rakva a szigetelés. Nem olvad le csíkokban a hó, tehát a 15 centis fa is elég jól szigetel.

[ Szerkesztve ]

(#141258) 7Sony7 válasza pjen (#141257) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi. Így végiggondolva igazad lehet.

-

(#141259) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Egy tetőtéri kiszobában, a lakkozott lamberiát megcsiszoltuk géppel (80as lapokkal). Azt szeretném kérdezni, hogy Dulux 2in1 konyhabútorfesték alkalmas lehet-e 2 rétegben a fehérré alakításhoz? Fehér lenne a cél, nem lazúros, inább kicsit zománcosabban fedett felület lenne a cél.
Maradt ismerősnek 3 dobozzal (így kevesebbet kéne vennem), kapjak-e a lehetöségen hogy ingyen odaadja azt a 3dobozt és csak 1 dobozt kellene vennem, vagy más tipusú festékkel jobban járnék?

Nehezen talál olyan festéket ami alkalmas régi bútorai átfestésére? A Dulux Refresh Konyhabútorfesték közvetlenül felvihető festett vagy festetlen, akár lakkozott fafelületekre, laminált bútorlapokra, MDF panelekre és kemény PVC-re.

(#141260) passatgt


passatgt
aktív tag

Van egy ilyen falam, amin csempe volt, de ahogy levertem, vakolattal együtt simán lejött az egész:

Gipszkarton előtétfalat csinálok elé, mert nincs derékszög meg függő sehol ugye, azzal könnyebben belövöm majd. Viszont nem akarom a gipszkarton mögött a csupasz téglát meghagyni. Nyilván portalanítom, porszívózom amennyire tudom és egy vékony réteg baumit uniputz menni rá. Kell ezt valamivel mélyalapozni, előfröcskölni? Vagy csak simán vizezzem be aztán mehet rá vékonyan a vakolat?

(#141261) Audience válasza passatgt (#141260) üzenetére


Audience
aktív tag

Mindenképpen alapozd le portalanitas után!

(#141262) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Lenne egy viszonylag egyszerűnek tűnő problémám. Van a teraszon egy golyóscsap, ami csöpög, viszont én tuti nem állok neki kicserélni, mert patikán el van burkolva. :))



Mi lenne a legkevésbé ronda variáció, hogy ne csöpögjön a víz? Jelenleg egy adapter van rajta a slagnak, amúgy semmi különleges, sima golyóscsap. Csavarjak rá még egy csapot? :D

*Hajrá Loki!* i15+

(#141263) passatgt válasza Audience (#141261) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ez jó, vagy kell valami speckó cucc? (ilyenem van itthon egy fél kannával még)

[ Szerkesztve ]

(#141264) pjen válasza szezso15 (#141262) üzenetére


pjen
félisten

Simán tekerd ki, csak az a fuga anyag jön ki. Mikor teszed az újat, tegyél védő rózsát.

(#141265) passatgt válasza szezso15 (#141262) üzenetére


passatgt
aktív tag

A kifolyó csöpög, vagy a fogantyú? Ha előbbi, akkor rakj rá egy zárhatő tömlőcsatlakozót:

Ha utóbbi, akkor ez sajnos bontás/csere. El lehet kezdeni kitekerni szerintem így is a falból, csak kérdés, hogy milyen cső van mögötte, nehogy az is kitekeredjen...

[ Szerkesztve ]

(#141266) Chris0321 válasza szezso15 (#141262) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Én kitekerném a falból, a falnál már a 6 lapfejű része kellene legyen. Tennék rá toldást, hogy ne legyen a falban majd azt a kis részt javítani és kész. Nekünk is idén kellett cserélni a csapot mert csepegett, szerencsére nem ilyen igényesen lett megcsinálva.

(#141267) passatgt válasza arcsin (#141259) üzenetére


passatgt
aktív tag

Simán jó szerintem.

(#141268) szezso15 válasza passatgt (#141265) üzenetére


szezso15
addikt

A kifolyó csöpög, ezért is jutott eszembe a "teszek rá még egy csapot" dolog, pl. ez, amit küldtél az perfekt lenne!

Viszont ha tényleg "csak" ennyi, mint ahogy pjen és Chris0321 mondja, akkor nekimegyek és kicserélem az egész csapot, ezen ne múljon. :)

Köszi mindenkinek a tippeket! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#141269) Chris0321 válasza szezso15 (#141268) üzenetére


Chris0321
addikt

Vegyél egy újat (egy jó minőségűt) és mérd mellé. Esetleg le is lehet kaparni a csap mellől a fugát, hogy lásd mi van alatta. Már ha tudod javítani. Toldást mindenféleképp megoldanám valahogy, hogy legközelebb már ne legyen ilyen probléma mert egy csap sem örök életű.

(#141270) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Panel lakások egybenyitása!

Lehetséges?

Eladják a mellettünk lévő lakást, felmerült a gondolat, hogy mi lenne, ha megvennénk, és egybenyitnánk (egyik falra egy ajtónyílást vágnánk)! Statikus/építész szerintetek rábólint erre? Hivatalosan csinálnánk!

Felső szint, 4emelet. kb 1970 után épült panel épület.

Csináltam egy rajzot! KÉK :( vonal a közös fal, rajta PIROSSAL :o az ajtó helye. Mindkét fal 15cm vastag.

Köszi

(#141271) AxBattler válasza g.peter23 (#141270) üzenetére


AxBattler
félisten

Még a 90-es években, vidéken, 4 emeletes panelban egy osztálytársamnak a szülei megcsinálták. Az egyik szobát átrakták a másik lakásba, így kaptak 1db 3 szobás nagylakást + 1db garzont. Fűtést nem tudom, hogyan oldották meg, és gondolom azóta változhatott a szabályozás is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#141272) Chris0321 válasza g.peter23 (#141270) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Miért nem a statikust kérdezed meg? A fal anyaga miatt nekem személy szerint komoly kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy megengednék-e de ugye ez semmit nem jelent.

(#141273) g.peter23 válasza Chris0321 (#141272) üzenetére


g.peter23
tag

Ma derült ki.
Így péntek délután 1 statikussal sikerült beszélni telefonon, aki nem mondott semmit telefonba, ha kijön ránéz, 50ezer.
Szóval ha már hétvége van, felmérem a lehetőségeiket.

(#141274) Chris0321 válasza g.peter23 (#141273) üzenetére


Chris0321
addikt

Persze, telefonban nem tudsz fizetni.😉 Ha legálisan szeretnéd csinálni akkor ez az út van. Nem hiszem, hogy sokan csináltattak volna így ilyet de majd kiderül.

(#141275) föccer válasza g.peter23 (#141270) üzenetére


föccer
nagyúr

Felső emeleten nem valószínű, h gond lesz vele. Érzésre azt fogja kérni, hogy ne a sarokba legyen az ajtónyílás, hanem mező középen. Miáltal a panelek önállóan tárcsaként működnek, azzal nem lesz gond. A panelok gyenge pontjai az egyes tárcsák illesztései. Ezek manuálisan, monolit munkában készültek, és maradjunk annyiban, hogy nem lehet bízni abban, hogy rendesen megcsinálták. :D Viszont ha a falpanel közepén nyitod a nyílást, akkor a tárcsa elég merev lesz ahhoz, hogy ne legyen gond a sarokkal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#141276) tyielow


tyielow
aktív tag

Van 1 gondom. Ma kimentem a házon dolgozni és arra lettem figyelmes h a bal szomszéd letarolta az összes bokrot/fát a házunk mellett, a telekhatáron. A probléma az, hogy ez a MI INGATLANUNKon történt. Van egy kb. 2,5 m magas támfal. Az a telekhatár. Ők meg felmásztak lentről és kivágtak mindent. Enyhén felment bennem a pumpa. Nem szólt, nem kérdezett, nem hagyott üzenetet. Egy igazi faszkalap amúgy, már kiderült akkor amikor bemutatkozott. Namármost. Tudtommal azért a kerítésért ott ő felel. Ha az a célja, hogy (pl.) fél éven belül csinál egyet, áldásom rá (bár nem felejtjük el, ahogy cselekedett). De ha nem, hanem csak így volt kedve, akkor feljelentem. Mit gondoltok? Írok neki egy papírt amiben megkérdem h mi a terv, mert h nem közölte aztán írhat a mailemre. Jobb ha nyoma marad. Kap 2 hetet.

YouTube: toty1ka

(#141277) tothjozsi96 válasza tyielow (#141276) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Jó kérdés, szerintem a Jogász topikban biztos többre mész ezzel a kérdéssel.

(#141278) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Fűtőszőnyegről vagy fűtőkábelról van szó (Padlóra...) A kettő közül melyik a jobb/hatékonyabb? A fűtőkábelezés esetén rétegekkel együtt kb hány mm?

Most keresünk egy olyan megoldást: a meglévő padlócsempére tennénk rá aljzatkiegyenlítőt, utána fűtőszőnyeget/fűtőkábelt (természetesen megfelelő rétegekkel), utána laminált parkettát. Ez így mehet?

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#141279) pjen válasza Viperator (#141278) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos inkább valami parketta mintás követ tennék a fűtő szőnyegre.

(#141280) Audience válasza Viperator (#141278) üzenetére


Audience
aktív tag

A laminalt alá csak hagyományos vizes padlófűtést szokott engedni a gyártó!

(#141281) Audience válasza tyielow (#141276) üzenetére


Audience
aktív tag

Ez mindenkeppen jegyzonel birtokvedelem elinditasa es a kartol fuggoen rendorsegi feljelentes. Ha nem teszed meg legkozelebb is siman csinal hasonlot. Ezek masbol nem ertenek.

(#141282) macilaci78 válasza Viperator (#141278) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párszor írtam róla, hogy miért rossz ötlet és mik a buktatói.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141283) macilaci78 válasza Audience (#141280) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van kivétel, pl Swiss Krono, de így sem egy fáklyás menet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141284) Borisz76 válasza Viperator (#141278) üzenetére


Borisz76
veterán

Fűtőszőnyegről vagy fűtőkábelról van szó (Padlóra...) A kettő közül melyik a jobb/hatékonyabb?

Egyik sem hatékony.
Bármilyen fűtőeszköz amiben "cekasz" ...azaz fűtőszál van, az 1 egységnyi áram energiából 1 egységnyi hőenergiát állít elő.

Míg például egy inverteres split klíma , amivel fűteni és hűteni is lehet azok 1 egységnyi áram energiából 2-3-4 egységnyi meleget állítanak elő. Ez a :

COP – Coefficient of Performance - Fűtési hatékonyság, melynek értéke megmutatja, hogy hány szoros fűtőteljesítményt fog berendezésünk biztosítani a befektetett elektromos áramból, egy meghatározott fix külső és belső hőmérséklet esetén.

Tehát a cekaszos fűtés nem hatékony.
Az inverteres klíma hatékonyabb.

Ilyen cekaszos fűtést kiegészítésnek érdemes csak használni !
Pl. : fürdőkád előtti terület , épített zuhany kilépő részénél.

A másik fontos dolog :
A szigetelés.
A megtermelt hő ne a föld felé menjen.
Kell 5-10-15 cm szigetelés , hőtükör fólia stb ...., hogy ne lefelé menjen a hő hanem felfelé a padlóba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#141285) macilaci78 válasza Borisz76 (#141284) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy inverteres klímával hogyan oldod meg a padlófűtést? Boka magasságba teszed a beltéri egységet? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141286) Borisz76 válasza macilaci78 (#141285) üzenetére


Borisz76
veterán

Természetesen klímával nem lehet padlófűtést csinálni.....mármint a kicsi spliti klímával.

De létezik a nagytesó....a hőszivattyú.
Mondjuk ehhez vizes padlófűtési kör kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#141287) 6030D válasza Borisz76 (#141286) üzenetére


6030D
Ármester

Azt meg nehéz a laminált és az aljzatkiegyenlítő közé tenni. :D

Eredeti kérdéshez: barátainknál a lakásban infraszőnyeggel oldották meg a padlófűtést, laminált alá. Én is szkeptikus voltam, de tök jól működött. 1. emeleti lakás, tehát alulról "fűtött".
Vettek egy használt kertes házat és padlószigetelés nélkül lerakták ugyanazt a technikát. 90 nm-re fizettek most télen havi 80-120e Ft között (padláson gyapot, oldalfal tégla). Tavasszal raktal be két másik klímát, azzal fognak fűteni.
Szóval nem alsó lakásba jó lehet, amúgy nem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141288) macilaci78 válasza 6030D (#141287) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Uponornak van rendszere vizes padlófűtésre kb 20 mm vastag rendresszer, ami már az aljzatkiegyenlítést is tartalmazza.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141289) Audience válasza macilaci78 (#141288) üzenetére


Audience
aktív tag

Elképesztően jól kiszintezett padlónál működik ebben a vastagságban, sajnos a legtöbb padló hepehupás. A csövek pedig vékonyak a vízkezelésre, szűrésre, adalékolásra nagyon oda kell figyelni!

(#141290) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Ablakcsere előtt állok eddig 2 ajánlat érkezett,mi a véleményetek?

(#141291) pruzsi


pruzsi
őstag

3. Több nem lesz,sajnos előzőt hsz nem tudom már szerkzteni

[ Szerkesztve ]

(#141292) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mikás népek!
Éppen albérletet keresek. Most először látok ilyen fűtést. Konyhában van felrakva, két radiátor közé. Konyhában akkor gondolom még elég hangos lehet. A háló/nappali klüön van, zárható ajtóval, szomszédos helyiségben. Elképzelhető, hogy oda zavaró mértékben át fog szűrödni zaj belőle? Egyáltalán milyen a hangja? Pl. fullra tekert konvektorhoz képest?

I am having fun staying poor.

(#141293) Borisz76 válasza Drizzt (#141292) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem veszélyes a hangja.
Sógoromnál 2 db Mika kazán is megy / fog menni !

- Egy kazán 2 radiátort + 2 szoba padlófűtését táplálja.
Ez a Mika kazán egy régebbi konvektor helyére lett szerelve , amely egy fürdőszobában van.....ezért a hangját szinte nem is hallani.
Ezt még 2 éve építették be mert az a bizonyos 2 db szoba akkor lett az eredeti házhoz hozzáépítve.

- A második kazán 3 radiátort lát el meleg vízzel.
Ez a kazán egy klasszikus konvektor helyére ment , amit egy szobába telepítettek , idén nyáron. Mivel ez a kazán még csak kipróbálva volt...ezért nincs róla tapasztalat, hogy mennyire is lesz hangos / zavaró a működése....mindezt úgy, hogy a szoba elviekben a szülői hálószoba. ( Ezért is kellett a 2 szobás bővítés , hogy a szülőknek és a 3 gyermeknek is legyen saját szobája. )

Összességében mondhatom :
- Sógorom sosem panaszkodott rá, hogy hangos lenne.
- Mindig jó idő volt náluk....főleg a 2 db padlófűtéses szobában !
- Magam is láttam, hogy relatíve gyorsan , minimális "rombolással"
( falak átfúrása a csövezésnek ) ki lehet építeni a rendszert.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#141294) w.miki


w.miki
veterán

Lakásbiztosítás ügyében melyik biztosítót ajánljátok?
Most csalódtunk a Generaliban, amikor elverte a jég az erkély tetejét, de azt mondták nem fizetnek, mert arra nem vonatkozik a biztosítás. Akkor az ügynök, amikor itt volt, a szerződés előtt, miért nem tette bele??
Van korrekt biztosító, akivel érdemes szerződni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#141295) arcsin válasza w.miki (#141294) üzenetére


arcsin
senior tag

Miért kötsz olyan biztosítást, aminek a kondicioival nem vagy tisztában? Hát még miért reklamálod meg a kárt, ha nincs rá fedezet a szerzödésben. :F

(#141296) Drizzt válasza Borisz76 (#141293) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszönöm, megnyugtató!

I am having fun staying poor.

(#141297) Tomko78 válasza macilaci78 (#141288) üzenetére


Tomko78
őstag

12 mm az , 20 mm már majdnem a burkolat is benne van :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#141298) macilaci78 válasza Tomko78 (#141297) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alatta lévő hidegburkolatot szintezni, meg erre így nem mehet mondjuk ragasztott vinyl. Nem emlékeztem a pontos vastagságra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141299) Tomko78 válasza macilaci78 (#141298) üzenetére


Tomko78
őstag

de így 12 mm , de a hidegburkolatot alatta hagyni nagy hiba az minimum 8 mm ha nagyon számít a miliméterek , ha feljön a hidegburkolat , arra megy 2 mm padlopon arra mehet ez a rendszer , 1-2 mm kell eltakarnia a műanyag rész tetejét ami vagy 10-11 mm , annyi az uponoros műanyagok jobbak, azok közé sokkal könnyebben bemegy a padlopon , ez másik gyártó terméke

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#141300) w.miki válasza arcsin (#141295) üzenetére


w.miki
veterán

Te melyik lakásbiztosítónál vagy?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.