Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#141201) mezis válasza Met (#141196) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyik kisvárosban késő ősszel, sötétedés után sorozat besurranás volt. Törni nem kellett. A tolvaj az oldalkerítéseken mászott át, egyik telekről a másikra. Az utcáról meg távvezérlés volt: Munkából hazaérkezett a tulaj, majd elszaladt a közeli boltba.
Csak a zsebben elférő értékek tűntek el, laptop maradt...

mezis

(#141202) Chris0321 válasza macilaci78 (#141200) üzenetére


Chris0321
addikt

Szerintem kell a lépcsővel szemben is a korlát. Egyrészt gyerek miatt, biztos ami biztos. Plusz kapaszkodónak jól jöhet ha csúszós az idő.

(#141203) mezis válasza Flowtation (#141198) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van hely, akkor lépcső helyett egy hosszú, akadálymentesített lejtőt javasolnék.
(98 évesen sem lesz problémás kicsoszognod a kertbe. :K )

mezis

(#141204) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok

Korábban kérdeztem egy 210x150cm műanyag konyhaablak cseréről...
Szóval adott a méret, szigetelt panellakás, műanyag ablak van jelenleg is.
3 szárnyú ablakot kértünk, annyi hogy a redőnnyel együtt kell cserélni, beépített felhúzható szúnyoghálót kértünk mindhárom bukó-nyíló szárnyra.
Valami 6 légkamrás profilból van, talán 75 vagy 80 vastag, roto vasalattal, dupla gumiszigeteléssel könyöklő és párkány cserével is, beépítéssel, a régi elszállításával szerintetek sok mindezért 500ezer ft?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#141205) mezis válasza gabe_ (#141204) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mi indokolja a szúnyogháló felhúzhatóságát?
(Portörlő rongy kirázása az alant lakókhoz, az utcán sétálókra,? :F )

mezis

(#141206) Chris0321 válasza mezis (#141205) üzenetére


Chris0321
addikt

Panellakás. Gondolom nincs kedve az x-edik emeleten kivülről takarítani az ablakot és a redőnyt. Én nem kértem volna mindegyik ablakra szúnyoghálót és akkor lehetne takarítani kivülről is gond nélkül.

(#141207) Flowtation válasza macilaci78 (#141200) üzenetére


Flowtation
őstag

40-es zártszelvény van itthon, uh abból lesz. Úgy terveztem, hogy olyan magasak lesznek az oszlopok, hogy az adja a korlát magasságot is. Azért gondoltam a nyíló oldalra is korlátot, mert kisgyerekek vannak, felmennek, nem szeretném ha leesnének, bár nem nagy magasság. A küszöbnél is lenne egy kereszt merevítő, ami "tartja" a pihenő lapjait, de akkor teszek egyet féltávra is. Még arra gondoltam, hogy fent nem a zártszelvényt rögzítem, hanem arra teszek egy laposvasból egy darabot, és azt rögzítem ezzel kijjebb leszek valamivel, ez nem jó megoldás?
Természetesen akkora lesz, hogy ki lehessen nyitni a szúnyoghálót, de ahogy néztem, ez pont belefér. De ha nem akkor viszont egyenesnek kell lennie a lépcsőnek, úgy gondolom.

#141203mezis
Nem szeretnék elvenni helyet a terasztól, ezért a lépcsőfordulós ötlet. Akar a nyavalya 90 évesen kicsoszogni, majd kilöknek a gyerekek, unokák. :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#141208) gabe_ válasza mezis (#141205) üzenetére


gabe_
őstag

Ez az asszony kivánsága volt. (Konyhaablak, nekem megfelelt volna a fix szúnyogháló is.)
A jelenlegi ablakon csak az egyik szárnyon van szúnyogháló, de mivel néha ki akarjuk nyitni mindegyiket, (vagy hol az egyiket, hol a másikat, így megbeszéltük hogy legyen mindhármon)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#141209) macilaci78 válasza mezis (#141205) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Télen (amikor van tél) nincs bogár, de fény sem. Akkor fel szoktam én is engedni a szúnyoghálót.

gabe_: abból kiindulva, hogy nálam mennyibe kerültek a meglévő nyílászárók, szerintem rendben van az ár.
Kilincsek cseréje, 3 szúnyogháló (volt, ami cserés volt, volt, ahol nem is volt), vasalat csere (komplett, vagy csak 1-1 komponens), beállítás, ékelés, egy üvegcsere megfelelő méretűre, gurtni és automata csere.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141210) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok, hátha itt rám talál a szerencse.
Veszprémben szeretnék egy családi házban 3db kis beltéri ajtót kicserélni a tokozottal együtt. Erre a munkára megmondom őszintén szánnák max 110-140k-t. (Ez csak a munkadíj) Anyagokat, meg ilyeneket minden ami kell a művelethez nyilván én állom.
Merre lenne érdemes keresgélni erre embert?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#141211) macilaci78 válasza Flowtation (#141207) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Továbbra is feleslegesnek érzem a korlátot is kirögzíteni. A pihenő alatt a fém szerkezetet ha rögzíted a lábazathoz, az nem mozdul el a faltól. Szintezni kell, hogy a függőleges elemek is függőlegesen legyenek.
Az, hogy a korlát és a fal között esetleg nem párhuzamos, hogy csak 2 cm, vagy 5 cm hézag van, szerintem teljesen mindegy. A gyerek úgyse fér ott el. Tényleg csak annyi a lényeg, hogy a szerkezet ne boruljon fel emberrel, vagy üresen. A súlyt a lábai úgyis levezetik a fal melletti járdára.

A fém oszlopok közt léceket csavarozhatsz fel korlátnak, ezeket szükség esetén le is veheted, ha például valami terjedelmeset kell az ajtón bevinni és nem fér el a pihenőben forgatva.

Természetesen akkora lesz, hogy ki lehessen nyitni a szúnyoghálót, de ahogy néztem, ez pont belefér. De ha nem akkor viszont egyenesnek kell lennie a lépcsőnek, úgy gondolom. - Nem feltétlenül. A keskeny fal melletti lépcső után a pihenő kiszélesedhet 10-20 centit, hogy az ajtó tudjon nyílni. De lehet, az is elég, ha a korlátot az oszlopokon kívülre rakod. Nyisd ki az ajtót és az élét függőzd le. Egy szál cérna a zárnyelvre akasztva, meg egy csavaranya a végére. Látni fogod, hova esik a vége.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141212) macilaci78 válasza Krisztianby (#141210) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan 20-30 eFt környékén szoktak ajtócserét vállalni Budapesten, plusz kiszállás. Egy alkalommal megvan a 3 ajtó.
Ahol veszed az ajtót, ott általában szoktak tudni ajánlani szakit. Amúgy épületasztalosnak vág leginkább szakmájába, de egy szerelt tokos ajtó bonyolultsága valahol félúton van a Kinder-tojás és a Lego között. Nálam a festő cserélte ki a CPL ajtót.
Ha felületkezelni is kell viszont, az már nem fog beleférni ebbe az összegbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141213) Krisztianby válasza macilaci78 (#141212) üzenetére


Krisztianby
tag

Én ennyire nem értek ezekhez :(.
Az a baj ajtó tok nem szabványos konkrétan semilyen ajtó nem megy bele. Szóval biztos bontani/építeni kell hogy bele kerüljön az új. Ezért említettem meg a +100k-t.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#141214) Chris0321 válasza macilaci78 (#141211) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha ennyire keskeny ott nála az egész akkor egy későbbi szigetelést is érdemes lenne beleszámolni a lépcső szélességébe.

(#141215) Flowtation válasza Chris0321 (#141214) üzenetére


Flowtation
őstag

Bár ez még beláthatatlan messzeségben van, de igazad van, a szigetlés nem is jutott eszembe. :R

macilaci78:
Köszi neked is a tanácsokat, ez a pihenő kiszélesítés jó ötlet. :R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#141216) Kickass válasza macilaci78 (#141212) üzenetére


Kickass
őstag

20-30k? Hol?
A bejárati ajtónkat 80ért cserélték…
Semmi extra csak kiszedték berakták, a kiszállítás plusz a rég elszállítása ebben nem volt benne.

(#141217) macilaci78 válasza Krisztianby (#141213) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Leakasztják az ajtólapot. Felveszik a küszöböt, majd a két függőleges tokrészt befelé veszítve kiveszik, a felső vízszintes lejön. Bontani bérki tud.
Szikével érdemes körbevágni a szilót a tok körül, hogy ne szakítsa el a festést, tapétát.
Ha pallótokos az ajtó, akkor először a takaróléceket veszik le.
Ne aggódj, aki a beépítést vállalja, az bontani is tud.

Érdemes valami padlóvédelemmel készülni, lesz ott lehulló dolog. Egy rossz szőnyeg, törölköző is elég, seprű, lapát. Csak hogy ne tapossák bele a parkettába.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141218) macilaci78 válasza Chris0321 (#141214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most 60-70 cm széles lépcsőről beszél annak érdekében, hogy a teraszból ne vegyen el helyet. Szerintem ez a szélesség már most is kevés. Ha tartja a teraszból ne vegyen el helyet, mi marad egy 20 centis szigetelés után? :U
Amúgy a fém szerkezet önállóan is megáll, szigetelés előtt kifúrja a tipliket, amihez csavarozta, beragaszt menetes szálat és szigetelés után ahhoz rögzít. Az aljzatbeton szintje alatt lesz, nem lesz hőhíd a lakótérbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141219) macilaci78 válasza Kickass (#141216) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beltéri ajtóról volt szó. Az első találat, 99.900 Ft 3 darabig. Mivel pont 3 darabra van szükség, tévedtem 3.300 Ft-ot a darabárral. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141220) Chris0321 válasza macilaci78 (#141218) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez igaz, ezt elfelejtettem. Esetleg akkor lehet gond ha most körbebetonozza a járdát és később-e miatt kisebb lesz de azt is lehet később orvosolni.

(#141221) mokus1


mokus1
addikt

Budapesten, szigetelésre tudtok kontaktot ajánlani?

Kb 30m hosszan terméskővet szeretnénk leveretni. 8-12cm lábazatszigetelést felrakni és színezni. Illetve kb 10m hosszan meglett vágva a szigetelés villanybővítés miatt és azt szeretnénk javítani :)

(#141222) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv .
Ezeket le lehet még kenni valamivel ami más színt ad majd ? Vagy már kezelve vannak ? Bár nem így tűnik .
Ezzel
[link]

(#141223) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Dropson EMI víztisztító készüléket használ valaki?
Kell elé mechanikai előszűrő?

Aurea mediocritas

(#141224) Kickass válasza macilaci78 (#141219) üzenetére


Kickass
őstag

Én laikusként nem látok különbséget bejárati és beltéri ajtó beépítése között, de pl. ezt a best door árlistát is én úgy értelmezem hogy 3db-ig 99.990, vagyis egy darab is ennyi meg 3db is.
Nem kötekedés, egyszer nekünk is szükség lesz rá, csak még nem dőlt el hogy felújítattjuk a mostaniakat vagy újak lesznek.

(#141225) Ispy válasza mezis (#141205) üzenetére


Ispy
veterán

Télen nekünk fel van húzva, sötétit, amikor kint is alig van fény.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#141226) sakal83 válasza Kickass (#141224) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem 15e ftert rakjak belteren. A bejarati mas kavehaz. A belteri kis purhab es kesz is.

(#141227) macilaci78 válasza Kickass (#141224) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mivel a kérdezőnek 3 darabra van szüksége, így irányárnak pont megfelel.

A beltéri ajtók zöme ma már átfogó tokos, a bejárati ajtó viszont blokktokos.
A bejárati ajtó súlya a beltéri többszöröse is lehet a beltérinek, még műanyag ajtó esetén is.
A bejárati ajtó az ajtólap két oldala közti hőmérsékletkülönbség okát más, bonyolultabb vasalatokkal, zárszerkezettel rendelkezik, aminek helyszíni beállítása több szakértelmet, gyakorlatot igényel.
Egy bejárati ajtót rendes beépítéséhez nem elég körbenyomni habbal, fontos szempont az illetéktelen behatolás megakadályozza. Kicsit más a kívánalom, mint amikor a tinilány bezárkózik a szobájába...
Egy átlagos lakóingatlan esetében egy bejárati ajtóra jut nagyjából 5-7 beltéri ajtó. Nemigen találkozik a bejárati ajtó beépítési árával kapcsolatos mennyiségi ársávokkal.
Egy beltéri ajtó az azonos nívójú beltéri ajtónál jóval drágább is, drágább majomnak drágább banán esete.
Egy bejárati ajtó egyik oldala beltér, a másik kültér. Ez a falfelületek kiképzését is érinti, mást, máshogy kell szükség esetén javítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141228) gabe_ válasza macilaci78 (#141209) üzenetére


gabe_
őstag

Köszi. :)
Elsőre sziven ütött az 500e HUF, 15 éve egy földszinti lakás komplett ablakozása volt ennyi jó minőségben. :)
Mondjuk, ahogy itt is olvasgatom az árakat, már egész kezdek megbékélni vele...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#141229) Ispy válasza gabe_ (#141228) üzenetére


Ispy
veterán

Igen és 15 éve 14 milla volt egy lakás a budapesti agglomerációban. Hahó, ébresztő. ;]

2019-ben az andreas biztonsági kültéri biztonsági ajtó volt 300k, nem tudom ma mennyi. de a duplája tuti van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#141230) macilaci78 válasza Ispy (#141229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 2,5 éve beépített Nívó ajtóm a duplája, nem a 4 éves... :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141231) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok! Egy kedves barátom keresi ezt a fugát, hétfőre kellene neki. Eddig mindenhol ahol kérdezte, csak rendelésre tudták hozni, és 2 hét mivel a Mapeinél sincsen. Előre is köszönöm, ha maradhat, de ha nem, akkor töröld kedves Admin. :) Helyileg Hajdú Bihar megye, Bocskaikert.

Kedves Csoporttagok!
Nem maradt ki valakinél mapei kerapoxy easy design 103 (holdfehér) epoxy fuga?
Nagyon szívesen átvennénk, akár bontott csomagot is.
Előre is köszönöm!
Üdv

(#141232) livezsolt válasza szotyika77 (#141231) üzenetére


livezsolt
csendes tag

Szia!
Itt azt irják, hogy van külső raktáron. Hátha itt még nem nézte. És gyakorlatilag a szomszédban van. (Hajdúböszörmény) link

[ Szerkesztve ]

(#141233) szotyika77 válasza livezsolt (#141232) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia! Beszéltem velük, 2 db van nekik pesten, de le van foglalva, igy nem küldhető. :/

(#141234) tyielow válasza nubreed (#141191) üzenetére


tyielow
aktív tag

ha be akarnak törni bemennek az ablakon. Válassz 1 ajtót ami tetszik. Mi bauhausban vettünk.
#141221mokus1 nem kell azt feltétlen leverni, max kicsit levésegetni h egyenletESEBB legyen. azt mehet rá az xps. Sebestény Iminek van ilyen videója

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#141235) mokus1 válasza tyielow (#141234) üzenetére


mokus1
addikt

Néhol jobban kiáll mint a szigetelés, szóval azért kell tisztességgel.

(#141236) trialboj


trialboj
őstag

wc csészéből milyen ajánlott, ami a saját lábán áll, hátrafelé van kivezetése, de a lényeg, hogy nem csap vissza a víz, és minimálisan kell takarítani egy reggeli hadművelet után :F
Lengyelben voltam egy Rbnb-ben, ahol ilyesmi wc volt, úgy emlékeztem hogy lefotóztam, de nem találom, pedig nagyon bíztam benne. Sehol máshol nem használtam még ennyire jól kialakított wc-t.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#141237) mezis válasza tyielow (#141234) üzenetére


mezis
nagyúr

"ha be akarnak törni bemennek az ablakon."
Védófóliázás mennyire nehezíti az üvegen való behatolást?

mezis

(#141238) macilaci78 válasza trialboj (#141236) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lapos öblítésű nem csap fel, de a WC kefével meg kell barátkozni. Vagy megágyazol papírral a macinak.
Nekem a lapos öblítésű Alföldi vált be. Ezt ismerem és amíg a boltban nem lehet próbálni, addig nem kísérletezek, melyik mély öblítésű nem mossa meg a zacsit...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141239) mokus1 válasza szotyika77 (#141233) üzenetére


mokus1
addikt

shopfixen, ujháznál is látok. Azért nem reménytelen ez.

(#141240) mokus1 válasza trialboj (#141236) üzenetére


mokus1
addikt

Itt is igaz sajnos, hogy ami ilyen az prémium és nem olcsó. Nyilván ahogy macilaci írta ezt kipróbálni nem tudod :DDD

(#141241) Met válasza trialboj (#141236) üzenetére


Met
Topikgazda

minimálisan kell takarítani egy reggeli hadművelet után
Tényleg ez az egyik választási szempont :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141242) macilaci78 válasza Met (#141241) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, aki annyira kénytelen sietni reggelente, hogy vissza se néz. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#141243) 6030D válasza Met (#141241) üzenetére


6030D
Ármester

Ha 20 percig mobilozik az ember, akkor utána nehéz ám levakarni néha. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141244) Met válasza 6030D (#141243) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom, mi wc kefét használunk ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141245) 6030D válasza Met (#141244) üzenetére


6030D
Ármester

boomer :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141246) pjen válasza 6030D (#141243) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél alá papírt és simám lemegy, nem kell vakarni.

(#141247) Inhouse válasza 6030D (#141243) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahogy kijött, vízbe kell fojtani és így nem kell takarítani egy normál állagút, illetve szagolni sem. Ha tüsszentve jött ki, akkor meg úgyis kefélni kell, de nem csak a padot, ahova érkezne egyébként.

Üdv Inhouse

(#141248) 6030D


6030D
Ármester

Köszönöm az ajánlásokat, nincs ilyen jellegű problémám, csak gondoltam meglovagolom a feldobott labdát. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141249) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Fuj b+ :D

OK

(#141250) Met válasza 6030D (#141248) üzenetére


Met
Topikgazda

meglovagolom a feldobott labdát
Még jó hogy csak a labda lett feldobva :DDD

Na, elég a sz@rakodásból ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.