Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#140751) Chris0321 válasza csababarca (#140749) üzenetére


Chris0321
addikt

Tudtommal az állandó levegőpótlás nem árt mert így tudja az elszívó tenni a dolgát.
Nekünk falra szerelhető van, Midea márkájú. Nézelődtünk a shop-okban és ezt találtam ami jó árban volt és megfelelő sőt nagyobb teljesítményű mint nekünk szükséges lenne. A vélemények sem voltak rosszak a termékről.
Nekünk is ablaknyitással van meg a levegőpótlás, mi simán a kéménybe vezettettük.

(#140752) tyielow válasza razorbenke92 (#140750) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én is arra tippeltem, hogy félrecsomagolták/feliratozták a falazóval. :D
macilaci: 2e Ft egy zsák, nem vesződök velük. ELőbb viszem vissza a tüzépre a megmaradt ytong lapokat meg a betétdíjas raklapokat :D Amúgy M3 Praktiker, beltéri tárolás!!
Ma az OBI-ba ugrottam be púrusbeton-ragasztóért. Bejárat melletti raklap, 6 zsák. 4 betonkeméynre volt kötve, 2-t elhoztam, a harmadik pedig ilyen nejlonba összegányolt szar volt. A nő csak pislogott, hogy hogyan csippantsa le: mondom húzza le egy 3.-nak, csak had menjek, múltkor a praktikerben 20 percet vártam két féláras cementre :D Annyira életképtelen mazsolákat foglalkoztatnak hogy szörnyű. Persze nem is tehet róla, meg van kötve a kezük. Én meg sietnék kenni az anyagot

YouTube: toty1ka

(#140753) Ton-ton válasza S-eye (#140745) üzenetére


Ton-ton
tag

Elvben kellene. Szalag nem kell bele, csak a gyári éleket húzd át gipsszel.
(Ha kihagyod és nedves a karton, akkor beszakadnak a csavarfejek. Tehát ahogy hajtod be a csavart, elkezd hajlani a karton, majd amikor már épp síkba kerülne a csavarfej, akkor átszakad a lap)

http://qtp.hu

(#140754) AXisBOLD válasza mezis (#140730) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezt speciel nem tudom :)

#140731 macilaci78: ezek szerint az kimaradt :))

Aurea mediocritas

(#140755) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Próbáltam az alábbi kinyomópisztollyal a vödrös glettet kinyomni a szükséges helyekre, de orrán száján jön a cucc, csak ott nem ahol kellene!
Ötlet?
Már valami kinyomó zsákon gondolkodok, de bármi használhatót meghallgatok :)!

M&N

(#140756) macilaci78 válasza beers (#140755) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon szűk a csőr, nagyobb lyukon esetleg.
Ez amúgy hurkás, kinyomózsákos anyagokhoz van, nem?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140757) Ton-ton válasza beers (#140755) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem erre találták ki. Kartushoz, és hurkás anyagokhoz van.

Használhatsz habzsákot. Vagy akár eg, erősebb zacskót is, aminek levágod a sarkát. Jobb ötletem nekem sincs...

http://qtp.hu

(#140758) beers


beers
addikt

Köszönöm, akkor marad a habzsák..... :R

M&N

(#140759) nobodyy


nobodyy
csendes tag

Sziasztok!

Árajánlatot kaptam ablakcserére amiben a kőműves javítás: minimálisan 40k.
Ez a gyakorlatban azt jelenti hogy határ a csillagos ég?

(#140760) szezso15 válasza macilaci78 (#140734) üzenetére


szezso15
addikt

Pontosítok, amennyire tudok. :) Gyalult fenyő az alapanyag, én pedig azt tippelném, hogy a létező legolcsóbb megoldással lesz impregnálva, szóval vegyük úgy, hogy semmi védelem nem lesz a fán. Azt tudom, hogy a fenyő reped/csavarodik idővel ahogy szárad, de sajnos a ragasztott fából nem tudtuk volna értelmes áron kihozni a pergolát, vagyis pontosabban számunkra megfizethetően. Emiatt mindenképp olyan kéne szerintem, amit teljesen beszív a fa és úgy képez védelmet, nem réteget képez rajta.

Nekem az teljesen oké, ha 1-2 évente újra kell kennem, csak a csizolást szeretném megúszni. Szüleimnél vastag lazúrral lett lekenve, az szépen pördül is felfele 2 évente, lehet nullára csiszolni állandóan.

Az olajos tippet köszönöm, valószínűleg ilyen irányban fogok elindulni, vagy amit Ispy ajánlott, neked is köszi! :R A tung olaj valószínűleg tartósabb, mint pl. a vékony lazúr, ritkábban kell vajon átkenni? Csak azért, hogy megéri a felárat a lazúrral szemben a tartóssága miatt?

*Hajrá Loki!* i15+

(#140761) Ispy válasza szezso15 (#140760) üzenetére


Ispy
veterán

Jó kérdés, én végül vékonylazurral kentem le, mert az olajozás színben nem paszolt volna a házhoz. Én arra tipelnék, hogy az olajozás drágább. De mível belehatol a fába jobban védi azt, és természetesebb a hatása. Illetve a tung olaj természetes anyag, márha ez számít, én a magaságyást fogom vele kenni, miután jól szétégettem a fát. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#140762) macilaci78 válasza nobodyy (#140759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Ablakcsere, ki kell bontani a meglévő ablakot, esetleg megigazítani a falkávát. Berakják az új ablakot és utána lehet javítani.
Ha az új ablak tok-vastagagsága eltér a régitől, jellemzően kisebb, akkor nem takar rá a régi ablak helyére. Tehát látni fogod a vakolatlan téglát. Ha nem teszik ki a külső síkra, akkor kívül is kell javítani. Ha párkányt is bontani kell hozzá, az külön öröm, főleg, ha a párkányra utólag rálógatták a nemesvakolatot.

Nagyon kevés olyan ablakos van, aki saját emberrel, szakmunkással csináltatja a javításokat. Átalában csak alapszintű kőműves javítást tudnak megcselekedni. És örülj neki, ha kőműves technikát használ, nem gipszkartonnal körbeszegi a falkávát, amit habbal ragaszt fel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140763) macilaci78 válasza szezso15 (#140760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az olajat issza be a fa. Minden egyes rétegnél egy kicsivel kevesebbet kér a fa, mint az előző rétegnél, mert telítődnek a pórusok. Illetve egyre ritkábban is kell átolajozni.
Lehet , hogy az első 5 évben évente kétszer kened, utána már csak a felső vízszintes síkokat és a napnak kitett síkokat kell kétszer kenned, a többit egyszer. Majd látod.

A tung olaj a legnívósabb faápoló olajnak számít. Mindenképp olyat keress, ami 10-20 év múlva is beszerezhető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140764) csgy66 válasza pjen (#140688) üzenetére


csgy66
tag

...valamint #140689 macilaci78 és #140690 sztanozs
Köszönöm az ötleteket.

(#140765) szezso15 válasza Ispy (#140761) üzenetére


szezso15
addikt

és #140763 macilaci78:

Köszi mindkettőtöknek, akkor szerintem futok egy kört az olajjal, megpróbálom a tung olajat, aztán ha rámenne a havi fizum, akkor valami olcsóbbal. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#140766) bigrob válasza szezso15 (#140760) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem is most fog készülni a tető a kiülős részre, nekem azt mondta az ács, hogy csak Milesi vékony lazúrt (XGT 608) vegyek 2 rétegbe. Ez van a bejárati ajtómon 3 éve amire süt a nap és nem igényli az újra festést.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#140767) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
Sufninak lemezalap, kb 3x5 meter, fiberszalas ~15 cm beton, alatta ~20 cm dongolt kule.
Kb mennyi ido kell az elkeszules utan hogy lehessen ra epiteni, belefurni, stb?
Lemez vagy szendvicspanel epulet lenne.
(kb ugyanannyira jon ki a ketto, durva, igaz szendvicspanelbol 2 fele szin van, feher v antracit...)

[ Szerkesztve ]

OK

(#140768) Dorian válasza Z_A_P (#140767) üzenetére


Dorian
félisten

28 napot én kivárnék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#140769) szezso15 válasza bigrob (#140766) üzenetére


szezso15
addikt

Elég jókat olvasok róla, akkor lehet, hogy teszek ezzel egy próbát, köszi! Ahogy látom viaszos, szóval a vizet gondolom pantentül lepergeti.

*Hajrá Loki!* i15+

(#140770) Kickass


Kickass
őstag

Lehet nem a legjobb topik, de nem találtam mást hátha ide befér meg talán garázstulajok is vannak.

Garázskapu beépítés lenne a téma, eddig kaptam ajánlatot Eurokapu, Kling és Hörmann beszerelő cégtől.
Az árak nagyjából egyformák az elcseszett egyedi méret miatt (szabványméretű kapu nem fér be).

Ki milyet javasolna és miért? Azonos árszint mellett jól gondolom hogy Hörmannt kellene választani?

Szélességben a Hörmann a legkeskenyebb (kb 6 centivel), de a mostani megoldáshoz képest még így is nyernék +3 centit. A többi beépítő (Kling, Eurokapu) mindenféle segédkereteket szeretne építeni, de kezd az az érzésem lenni, hogy ezzel szeretnének nagyobbat szakítani.

[ Szerkesztve ]

(#140771) Ispy válasza szezso15 (#140769) üzenetére


Ispy
veterán

Mi is milesit vettünk, az ács szerint 1 év után újra kell kenni, utána jó pár évet kibír.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#140772) pjen válasza Z_A_P (#140767) üzenetére


pjen
félisten

A kulét nem tudom, hogy tudtad döngölni. 15 centi beton

(#140773) Z_A_P válasza pjen (#140772) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kule Murva (0-30) akart lenni, hulyeseget irtam :W

"15 centi beton"
Ezt mire irtad?

+Dorian
:R Tehat ~1 honap kell

[ Szerkesztve ]

OK

(#140774) YAS-dude válasza szezso15 (#140760) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nagyon jó a Milesi vékonylazúr, de ne kövesd el azt a hibát, amit mi: hogy nem csiszolod meg a gyalult anyagot lazúrozás előtt. Így nem szívta be rendesen,szarul is néz ki. Ahol előtte átcsiszoltam, ott kifogástalan.

(#140775) A Zéé válasza Z_A_P (#140767) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha ráér, akkor várd ki a 4 hetet, ha valami miatt sietni kell, akkor 2-2,5 hét után már azért lehet rá rögzíteni dolgokat.

Just a simple Lineman...

(#140776) Dorian válasza Z_A_P (#140773) üzenetére


Dorian
félisten

28 nap az a hivatalos idő, amikor vizsgálják a szilardságát. Kb. a teljes szilárdság 85%-át éri el ekkor, utána még lassan évekig szilardul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#140777) pjen válasza Z_A_P (#140773) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem a szelebe akarsz fúrni, akkor 2 hét után nyugodtan.Persze nem tudom.mennyi cement van benne. Amit én szotam keverni, az 24 óra múlva járható.

(#140778) freaghill válasza Z_A_P (#140767) üzenetére


freaghill
őstag

Hol találtál szendvicspanelt ami olyan áron van mint a lemez? Előbbi szimpatikusabb lenne, már csak azért, mert szigetelt.

(#140779) Z_A_P válasza freaghill (#140778) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hehe, fordítva, én olyan lemezt találtam ami olyan drága mint a szenvicspanel :D

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

OK

(#140780) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Köszi mindenkinek, akkor 1 hónapot biztos várok :R

Amúgy nem akarom passzentosra, inkább lógjon ki az alap 30-30cm mindenütt.
De így nem tud beazni? Legrosszabb felállás ha befele lejt, de ha az nem is, a beton át tud ázni idővel ha sokat esik, nem? :F

OK

(#140781) macilaci78 válasza pjen (#140777) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És mégis hova fúrna egy tárolónak szánt lemezalapba? :U ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140782) gerii válasza Z_A_P (#140779) üzenetére


gerii
addikt

2 hét után fúrtam le a lemezház alját a betonba. Bitumenes kinyomható tetőjavító takonnyal alákentem, azon nem folyik be a víz. Persze a beton átázhat.
Ugyanannyi pénzért eszembe nem jutna szendvicspanel helyett prrrééémium lemezfost venni. Semmire nem jó, csak eső ellen véd, bogár, por, pára, fagy, tűzforróság ugyanúgy lesz benne.
Én is ahogy tehetem cserélem 10cm-es szendvicsre, az önhordó szerkezet kisház méretben.

[ Szerkesztve ]

(#140783) pjen válasza macilaci78 (#140781) üzenetére


pjen
félisten

valamennyit túl lógatja a betont, mint írta 30 centit.Az meg nem a széle.2 centire a szélétől a 10 éves beton is lereped esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#140784) S-eye


S-eye
senior tag

Az ács, ilyen fapapucsra helyezett tartó gerenda szerkezetet épített. A probléma ott van, hogy a 15cm vastag fapapucsot 5cm- 10cm magasságig fel kell majd betonozni. Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy ne lógjon ki a sikból a fa, és ne is korhadjon szét 15 év múlva. Példa kép lejjebb :

(#140785) macilaci78 válasza S-eye (#140784) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A betont szintjét a fapapucsig emeled. Hogy ezt a beton mennyiségével,vagy lépésálló szigeteléssel oldod meg, azt eldöntheted, illetve a födém terhelhetősége mondja meg.

Műgyantával körbe kened a fát, hogy a betonból ne vegyen fel nedvességet.

Ez a fa teherelosztóként is funkcionál. A be nem karikázott papucs azért olyan hosszú, hogy a béléstest helyett a gerendákra vezesse a terhelést. Másrészt a fa bütü vége érzékenyebb, sérülékenyebb, első körben ott vesz fel vizet. Simán felázik 70-80 cm magasságig is papucs nélkül, ha van egy kis beázás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140786) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok,
Gipszkarton mennyezetbe spotok kerülnek beépítésre. A karton felett fólia, azt követően pedig kőzetgyapot szigetelés van. Kell-e beépíteni valamilyen "házat" vagy távtartót a spotoknak és foglalatoknak, hogy eltartsa a fóliát és szigetelést? Ledes termékekről van szó, vélhetően minimális hőt termelnek. Hogy szokás ezt kivitelezni?

(#140787) A Zéé válasza Z_A_P (#140780) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez a korrekt csomópont. Csak a panel vastagságával van beljebb a tartóváz, a betonra egy vízvető profil kerül, és arra a panel.

Just a simple Lineman...

(#140788) S-eye válasza macilaci78 (#140785) üzenetére


S-eye
senior tag

A kép csat netről szedett, nem találtam jobb képet a sajátomról hirtelen. Nálam 60cm körül megáll a papucs hossza. Azt tudtam, hogy két E gerendán fekszik a tehereloszlatás miatt.

Viszont nem lehet felvinni a beton vastagságot olyan vastagra mint a papucs, mert akkor a nyílászárók a falban már nem nyílnak ki. Tehát pl lehet-e lefaragni belőle pár centit? Vagy zártszelvénnyel kiváltani valahogy? A műgyanta jó ötlet, eddig szurokról hallottam csak.

(#140789) razorbenke92 válasza simii16 (#140786) üzenetére

Keress rá googleben a "spot távtartó" kifejezésre. A képeknél fogod látni a működését.
Annyi, hogyha a gk profilra fóliáztok kétoldalúval, akkor ott hagyjátok buggyosabbra, nehogy beleszakítson a távtartó mikor felnyomja.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#140790) macilaci78 válasza S-eye (#140788) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fürdőszobai folyékony fólia is jó, ha abból maradt ki.
Ha elvékonyítod a fát (lefaragsz belőle), a teherbírása csökken, tehát kevesebbet vezet el a gerendákra.
Ha kiváltod vékonyabb anyagra, mint a zártszelvény, akkor ki kell pótolnod a hiányzó magasságot, mert a függőleges oszlopba nem toldasz bele.
De vannak itt gyakorlott ácsok, majd mondanak valami okosabbat.

Amúgy hogy akarod felosztani a tetőteret? Lászódnak majd az oszlopok, vagy falak lesznek? Ha fal, akkor azt úgyis az oszlop vonalában vezeted. Egyszerűen csak essenek bele a papucsok.
Ha látszó oszlopok maradnak, akkor meg építs köré dobozt, amolyan dekorációnak. Lehet ez könyves polc, komód, vagy akár egy kárpitos puff is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140791) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok,

Antracit ablakokhoz van valamilyen best-buy kő párkány? Esetleg valami ajánlott szaki/cég?
Lehet természetes kő is vagy agglomerát, bár inkább utóbbi az ár miatt.

Köszi

(#140792) macilaci78 válasza simii16 (#140786) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyemen kétféle álmennyezet van. Az egyik az, ami nálad is van: gipszkarton táblák, felette hőszigetelés. Nincs távtartó, csak a kőzetgyapotban van csinálva fészek. A GU10-es led spotok ott jobban hullanak, nincs hova szellőznie. Ezen a fólia és a távtartó sem fog sokat segíteni. Ennél fogva azt tudom javasolni, hogy 3-5 év gariidővel vegyél ledeket olyan helyről, ahova nem fáj visszavinni, persze drágán. Vagy legyen elég olcsó, hogy ne fájjon kidobni.
A mennyezet nagyobbik fele 60×60 cm lapokkal van fedve a megfelelő fém rácsozásban. Efölött nincs szigetelés, csak 10-35 cm légrés. Itt sokkal tartósabbak a fényforrások. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#140793) simii16 válasza macilaci78 (#140792) üzenetére


simii16
aktív tag

+razorbenke92

Köszönöm a tanácsokat.
Veszek távtartókat, hogy közvetlenül azért ne érintkezzenek a spotok, foglalatok a fóliával.
Fényforrásnak olcsóbb ledes spotot választok, de azért bízom benne, hogy a fém házak valamennyit hosszabbítanak az élettartamukon.

(#140794) Z_A_P válasza A Zéé (#140787) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R

+gerii

Ezek csak 6cm falak es 4cm teto, de gondolom az is eg es fold egy mm vastag lemezhez kepest. Ami erdekes, hogy a tetore itt is van tervezve szivacs/textil, esetleges parasodas ellen. Azt hittem itt mar nem problema...

[ Szerkesztve ]

OK

(#140795) passatgt


passatgt
aktív tag

Van egy régi beépített padlás, 8x4m kb. A képen látható módon oldotta meg az előző tulaj a dolgot:

Két probléma van vele: 4 méter szélességben nyilván kevés a 10x10-es gerenda, ezért középen már jelentős hajlás van benne(centiben mérhető). A másik pedig az, hogy recseg ropog az egész, ha mozogsz rajta(ez gondolom a vékony OSB miatt, illetve a gerendák közötti távolság elég vegyes, 80-90cm között van). A laminált padló a leggagyibb obi-s cucc, viszont gyakorlatilag hibátlan állapotban van mindezek ellenére...

A jó megoldás ugye az lenne, ha mondjuk 10x20-as gerendák lennének berakva, viszont ez a padló szintet nagyon megemelné, illetve elég nehéz lenne egyáltalán a helységbe juttatni ekkora gerendákat, így valamilyen alternatív megoldáson gondolkozok. Arra gondoltam, hogy 15x400cm-es, 20mm-es OSB(elvileg létezik 5m-es tábla) csíkokat ragasztanék és csvaroznék a gerendék két oldalára, ezzel ugye tudnék egy egyenes felületet csinálni és kicsit talán erősítené a gerendát. Alternatív megoldásnak osb helyett 15cm-es deszka, vagy valamilyen teraszburkoló anyag? Csak ezekkel nehezebb lenne sík felületet csinálni.

Erre menne nútféderes OSB, és erre a laminált. Így kb padlószint ugyanott lenne mint most, csak kicsit stabilabb a dolog.Vélemény?

(#140796) Ferike81 válasza passatgt (#140795) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem hasonló megoldás van, annyi különbséggel, hogy 150x50-es palló vannak élére állítva 8db 4 méteren a tetején 3 réteg 10-es osb takarásban lerakva, azon van laminált. Nekem.lécek nincsenek alatta. Alul gk mennyezet a kettő között Isover akusto hangszigetelés. Izgultam, de feszes kis cucc lett. És csendes. A rétegben simán befért, a harmadik réteg osb a padloponozáshoz való emelés miatt kellett.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#140797) razorbenke92 válasza passatgt (#140795) üzenetére

Ha jól értem, és a 20-as OSB-t felszabnád 15 centis csíkokra, majd azzal próbálnád élben erősíteni a gerendákat, akkor arról lebeszélnélek. Az OSB-ben a forgács orientáció nem ilyen irányú terhelésre van kitalálva.

A gerendák kaptak blokkolást? Csak mert a tetőlécek nem fognak sok terhelést átvinni a párhuzamos gerendák között. A blokkolás sem erre való mondjuk, de talán valamennyit segítene. Plusz a 80-90 elég nagy fesztáv, még a 20-as OSB-nek is. Hiába lesz betonstabil a gerenda, vagy alakítasz ki teljesen sík felületet, ha közöttük ugyanúgy hupákol majd az OSB. Főleg, ha csak egy collos deszka élén fekszik fel.

A nem teherhordó mennyezet és a födém között nincs annyi hely, hogy mondjuk 5x20-al melléállj a 10x10-eknek úgy, hogy lefelé elcsalj annyit, amennyit felfelé nem akarsz engedni?

Az ötlet, hogy melléállsz valamivel nem rossz, de mindenképp erősebb anyaggal tedd szerintem, és ha lehet, inkább a mostani 10x10-ek síkját próbáld tartani, hogy azok is bevonhatóak legyenek a héjazat (OSB) alátámasztásába.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#140798) passatgt válasza razorbenke92 (#140797) üzenetére


passatgt
aktív tag

Igen, csíkokra vágnám és úgy mindkét oldalára rárakni a gerendáknak. Az ötlet az ilyen i-gerendákból(i-joist) jött, itt elvileg a függőleges terhelést az OSB veszi át:

Még csak a szélét bontottam meg, szóval nem látom pontosan mennyi hely lehet lefelé. A szélén sajnos nincs sok, majdnem a födémen van a 10x10-es gerenda. Szerintem középen már hozzá is érhet, főleg amennyire meg vannak hajolva.
Az OSB csíkok helyett végülis 5x15-ös palló is működhetne, csak azzal nehezebb lenne dolgozni, meg nem olyan szép egyenes azért.

A blokkolás jó ötlet, arra nem is gondoltam. Az mindenképp segítene a fesztáv kezelésben, ha középre lépsz ne hupogjon az osb. Ha melléállok valamivel és az szép egyenes, akkor a gerenda és a "melléállás" közötti különbséget ki tudom hézagolni szerintem, hogy amikor rámegy az osb lap, akkor ott is lehessen csavarozni.

(#140799) passatgt válasza Ferike81 (#140796) üzenetére


passatgt
aktív tag

Gondolom az sokat segít, hogy nem méteres fesztáv van az enyémmel ellentétben :)

(#140800) Z_A_P válasza passatgt (#140798) üzenetére


Z_A_P
addikt

Fa helyett pl alu/fem profilok?

OK

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.