Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na ja a vas lehetett volna egy snapi 7gen 2 vagy Dimensity 8100. Nem lenn ez rossz, de így.....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) gretzky77


gretzky77
veterán

Nagyon szimpik az új Moto telefonok, sztem ez is egy jó telefon lett, de valóban kicsit szerencsétlen, hogy jelenleg akciós (161e) az Edge 40. Nagyon agyalok kíváncsiságból egy zöld Edge 40-en!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3) mjani1172


mjani1172
addikt

A főkamerával készült nappali 12 mpx-es fotók nem rosszak. Ennél sokkal gyengébbeket láttam itt, drágább készülékektől, és arról ódák születtek.
A zoom meg a többi valóban gyenge,felejthető...
SZERINTEM.

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem elsőre tetszik, ha sík kijelzőt kapott volna már egészen elgondolkodtató lenne.
Meglepően jónak tűnik az OV szenzor is, ez egy összeszedett ajánlat mindeképp.

Valahogy a Moto jó érzékkel nyúl a hardverelemekhez, tetszik a tiszta Droid témája is. Jó ránézni a kékre főleg.

Másik, mert FB-n ígértétek 2 hete a F5 Pro tesztet, az mikorra várható?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) DS39


DS39
nagyúr

Két fizikai SIM tálcát megtarthatták volna.

(#6) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Kár, hogy nem a Edge 30 Neo által kitaposott utat folytatták egy "kompaktabb" készülékkel, hanem inkább csináltak egy tucattelefont. :U

(#7) Graphics válasza grizlisandor (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát 6 mm-vel magasabb, a többi adat szinten ugyanaz.

Ez azért nem egy drasztikus változás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) grizlisandor válasza Graphics (#7) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azzal + 6 mm magassággal pont elég, hogy ne férjen be a "kompaktabb" készülékek közé, szal elég drasztikus. :U
~160 mm magassággal van millió telefon, ~150 mm magas nem sok.

(#9) Graphics válasza grizlisandor (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez tény, igaz 153 mm volt az Edge 30 Neo. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) elfelejtette válasza grizlisandor (#8) üzenetére


elfelejtette
veterán

A szélessége is 71mm helyett 72mm, ráadásul a széleken lekanyarodó kijelzővel, így az egy kezes használat tuti kilőve.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11) Graphics válasza elfelejtette (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az 1mm miatt? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) elfelejtette válasza Graphics (#11) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az én kézméretemhez igen. Másnál talán még nem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) pusszycat válasza elfelejtette (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdez meg egy csajt, h számít 1 mm. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) elfelejtette válasza pusszycat (#13) üzenetére


elfelejtette
veterán

Neked talán igen. Másnál talán meg nem... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15) secretgarden


secretgarden
aktív tag

2 Android verzio és 3 év biztonsági az nagyon gáz. Samsung, OnePlus, Google, 4 Android verziot és 5-6 év biztonságit ad...

(#16) Graphics válasza secretgarden (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát elkezdődött. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) peterlevente válasza Graphics (#16) üzenetére


peterlevente
csendes tag

:D

(#18) pusszycat válasza secretgarden (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél Xiaomi 13T vagy 13T Pro-t, ott jó sok frissítést kapsz mint a samsung-nál, szerencsére kezd terjedni a tendencia, ez is egy dolog, h miért az ő termékét válaszd. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) DS39 válasza secretgarden (#15) üzenetére


DS39
nagyúr

A csúcs kategóriában.
Ez a telefon nem ott játszik.

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon szép ebben a zöldben. A kijelző jó, a hardver elmegy. Akkuidő kiváló. Amivel bajom van, az a kamera. Az állóképek, ha nem nagyítunk bele szuperek. De ugye belenagyítunk, mivel nem akarjuk madártávlatból nézni a dolgokat. Tragikusak az állóképek minősége.
A videók sokkal jobb minőségűek. Oké a széleslátó már erősen digitális érzetet ad, de jók. És ami még nagyon jó, sőt egyenesen kiváló minőségű, az a felvett hang.

Ez helyett én az A54-et vagy a Xiaomi 13 Lite-ot venném. Vagy a NP1-et.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) janeszgol válasza DS39 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahol játszik ez a teló, a Samsung ott 3/4-et ad (fő verzió/bizt.).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Külalakra bejön, tetszik na. De nem kell. Nem bírom a motorola menüjét, máshoz vagyok szokva, keresgélni kell rajta a dolgokat. A másik ha valaki 4 évre tervez egy telefont akkor a 2 év frissítés kevés lesz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) doooo válasza janeszgol (#21) üzenetére


doooo
veterán

A Samsung A24-től kezdve minden mobilra 4+1-et ad. Azaz, azokra is, amik ennek a konkurensei (mert az A24 nyilván nem az).

(#24) DS39 válasza janeszgol (#21) üzenetére


DS39
nagyúr

Dicséretes. Viszont a Samsung ebben a szegmensben mindig kispórol valamit a telefonból, ami hardver. Töltőfej, gyorstöltés, RAM, OIS, közelség érzékelő, stb.
Az említett A54 baromi széles, nagy kávájú telefon, aki eddig a Neo szériát a kompaktság miatt kereste, annak nem alternatíva.

(#25) mad823 válasza pusszycat (#22) üzenetére


mad823
őstag

Menüje? A beállításokra gondolsz? Ott azért napi szinten nem nagyon van tennivaló...

(#26) Graphics válasza mad823 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ettől függetlenül érthető a dolog, mert a megszokás miatt az ember nem használ bármit, nekem is egy rendszerre állt rá a kezem, tudom mi hol van reflexből.

Öregszem, és nincs kedvem új menürendszereken azzal babrálni, hogy mit hol találok...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Köszönet a Mobilarena szerkesztőségének, hogy nem VirágDaninak adták oda tesztelésre a telcsit, aki egy lekerekített oldalú telefon tesztjét mindig azzal kezdi, hogy lefikázza a kijelző kialakítását.

Nekem tetszik a lekerekített oldalú kijelző, van sok ezer lapos kijelzős telefon, a lekerekített szerintem jobban néz ki.

Harmadik 3D kijelzős telefonomat nyúzom, eddig nekem nem okozott problémát a kijelző kialakítása, bár én tudok vigyázni a cuccaimra, nem is emlékszem, hogy törés, leejtés miatt lett volna probléma a telefonjaimmal.

A konkrét telefon kimondottan tetszik, egyre szimpatikusabb a Motorola márka.

Megvárom, hogy milyen lesz a Realme11 telefon, aztán vagy arra, vagy egy ilyen Motorolára rápróbálok.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

A teszt után is szimpatikus maradt a készülék, de az Xperia 10 V-öt -minden hátránya ellenére is- még mindig inkább venném egy kicsivel drágábban, mint ezt a Motorolát, vagy éppen az A54-et. :)

Ha A54 vagy Edge 40 Neo, akkor viszont nálam a Motorola nyer.

(#29) DS39 válasza Fred23 (#28) üzenetére


DS39
nagyúr

A soc már kevés lesz 2-3 év távlatában (a Sony esetén), a szoftver frissítés is kevesebb rá. És 60 Hz.
Csak a kompakt kialakítás és a Jack szól mellette.

(#30) Fred23 válasza DS39 (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Előlapi kameralyuk hiánya, legmagasabb ppi-s kijelző, amit GG Victus véd, legjobb üzemidő, és -számomra- legjobb kamera is mellette szólnak még.

kbyte1024: Edge 40 Neo: 159.6 x 72 x 7.9 mm, A54:158.2 x 76.7 x 8.2 mm. Persze ez ugye kinél hogy. Illetve ha ez a két mobil jöhet csak szóba, nálam most számítana a szín is, mert sötét azúrban az Edge 40 Neo nekem nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#31) kbyte1024 válasza Fred23 (#28) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pedig az A54 mindenben veri. :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) krizitomo


krizitomo
tag

sok kulonbseg nincs az edge 40hez kepest

(#33) ujvendeg


ujvendeg
tag

Nagyszerű teszt, végre nem a "cucc", a "motyó", és hasonlók a szakkifejezések. De egy halk és tiszteletteljes kérdés: hogyan és miért szaggatja szét ezt a készüléket éppen a Poco F5? Tényleg elképzelhetetlen egy szakember számára, hogy valaki nem akar kerítésajtónyi méretű telefont?? A két telefon a forma-tan nem szubjektív kritériumai alapján ég és föld a különbség: az F5 egy drabális, hatalmas, jóval nagyobb kijelzővel ellátott - tokban még "tovább növő" - telefon, lényegesen kisebb ppi-értékkel, a Motorola Bluetooth-tól nemzedékkel elmaradó "kék foggal", és elég rendes súllyal. Igen, tudom, az F5-ből is van 12/256GB - de hol kapható? Az Edge 40 Neo ezt is kínálja. Keskenyebb, kecsesebb és könnyebb. Most éppen van a családban egy Edge 30 Neo és egy agyon-ajnározott A54. Szavamat adom rá: teljes töltésről indítva egy mozifilmet az A54 jóval hamarabb veszti a százalékokat - a végeredményig érve persze biztosan kitartóbb, mint az Edge 30 Neo, de a kijelző nit-értékében nem is érdemes hasonlítgatni őket, annyival magasabb a Motorola nit-száma. És a tavalyi Edge is adott 68W-os gyorstöltőt, tokot, töltőkábelt, az ideihez hasonló csomagolást, továbbá a Pantone óriáscéggel elnyerte a lila-kék kolorral az Év Színe címet. A Lenovo aligha az amerikai Motorola irodaházának kúpcserepeiért adott sok zsáknyi dollárt (s tudnak ők iPhone-t készíteni: Európa onnan kapja) - és hát végül is piaci okostelefont először a Motorola csinált. Egyik közvetlen családtagom naponta használja az A54-et, nem játszik vele, de - jószándékkal mondom - nem kell hasra esni az egész pályás marketinghadova ellenére sem az A54-től. A Poco F5-re inkább szavaznék, ha nem lenne barbárul hatalmas telefon. Köszönöm a türelmet. Sokáig dolgoztam a szakmában mérnökként, a Pixelt tán nem kellene kényszeresen emlegetni, állandóan probléma volt a típussal. Aki meg ért is fotózáshoz, és művelni is akarja, annak csupán egy alsó-középkategóriás Nikonért kb. 2 milliót kell kifizetnie - amit az a kamera tud, azt mobiltelefon soha nem fogja tudni, vagy 1 méteres fotópuskát kapnak a legújabb mobilok....

(#34) Graphics válasza ujvendeg (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A ket telefon mérete.

159.6 x 72 x 7.9 mm Moto
161.1 x 75 x 7.9 mm F5

A hatalmas és a jóval nagyobb ezen adatok alapján nem igazan helyes.

1,5 mm magasság, 3mm szélesség.

Ez nem hatalmas.

Hardveresen a Poco egy jóval erősebb SoC-t kapott viszont.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) janeszgol válasza Graphics (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne zavard ossze a mernok urat. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) janeszgol válasza DS39 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Az biztos, hogy az oldalt lefolyo kijelzo ad egy pluszt a minosegibb erzethet. Meg jobban is nez ki.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) pusszycat válasza janeszgol (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Szerintem is. Szélesebbnek tűnik a kijelző. Lehetne mind a 4 oldalt. Csak hát a hangszóró ugye.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) janeszgol válasza pusszycat (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Viszont hasznalni jobb a keretes. De leirom a tapasztalatom. A Huawei a P30 Pro-val elerte azt a minosegerzetet, amit sem az S10, sem az S20, sem az S21, sem az S22 nem hozott.
Tudod hol talaltam meg? A Xiaomi 12-nel. Mikor kezbe vettem, mondom basszus ez a P30 Pro, csak fejlettebben. Imadom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Kezetlen9084 válasza janeszgol (#35) üzenetére


Kezetlen9084
újonc

A mérnök úr biztos nanométeres toleranciákhoz szokott, neki a 2-3 mm bizonyára messzibe nyúló préri. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) ncc1701


ncc1701
veterán

Nocsak. Lehet megvan a redmi note 10 pro-m utódja?

(#41) rep3at válasza ujvendeg (#33) üzenetére


rep3at
őstag

Én foglalkozok hobbiból fotózással és éppen egy Nikon van nálam. Azért egy alsó-középkategóriás váz nagyon nem 2 milla, ott már vastagon a pro cuccok vannak. Természetesen pro obik megnövelik jócskán az árat (nálam van pl. egy Tamron 150-600 ami több mint fél milla) de egy kicsit sántít az okfejtés egy telefon kamerájához képest, nyilván ég és föld egy DSLR minősége egy kevesebb mint egy centi vastag mobilhoz képest.

Hétköznapi fotózáshoz viszont nekem tökéletesen elég pl. a Note 20 Ultra de hát nem is műteremben használom.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#42) mad823 válasza ncc1701 (#40) üzenetére


mad823
őstag

Hiányozni fog az a sok bloatware :DDD

(#43) Graphics válasza mad823 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyikre gondolsz? Az eltávolítható appokra?
De fura, hogy nem nagyon futok ezekbe bele.
Melyik appokra értetted?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) mad823 válasza Graphics (#43) üzenetére


mad823
őstag

Telefon, galéria, névjegyek, naptár, launcher, óra, stb. Meg még a sok szar, ami a háttérben fut. Van mondjuk debloat szoftver, azzal valamennyire ki lehet takarítani.

(#45) Graphics válasza mad823 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit lemaradtál, mert már egy ideje. Talán már 2-3-4 éve, RN8T már biztosan és azóta mind.

Telefon - Google.
Naptár - Google
Névjegyek - Google
Galéria - Google Fotók , de tény a sajat app lehet fent van

Nem volt mostanság Xiaomi a kezedben? Olvass el gyorsan egy nem túl régi tesztet.

Mi10T

"Találunk néhány, a gyári Android rendszerből érkező programot is, ilyen például a tárcsázó és az üzenetkezelő, virtuális klaviatúraként a Gboard áll rendelkezésünkre alapértelmezetten. A keresőóriás által nyújtott szolgáltatások egyébként is részei a rendszernek, még a Pay, a Podcastok és a Google One is előre telepítve van. Böngészőből pedig a Xiaomi saját megoldása is rendelkezésünkre áll a Chrome mellett, .."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) mad823 válasza Graphics (#45) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, pár éve valóban nem volt. Akkor elég siralmas volt a helyzet. De az jó, ha már nem így van. De a Samsungos tapasztalatom friss, az valami rettenetes.

(#47) ncc1701 válasza mad823 (#46) üzenetére


ncc1701
veterán

Amúgy tényleg nem vészes, simán el lehet kerülni a gyáro kevés vackot, ha az ember meg veszi rá az energiát, akkor le lehet őket gyalulni adb-vel root nélkül. De nem foglalkoztam vele.

(#48) Graphics válasza mad823 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na , nekem meg arról nincs tapasztalat. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) DDA40X válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Akkor jövök én Virág Danit helyettesíteni. Igenis fos a kerek oldalú kijelző Kevésbé fogható, és már lejárt lemez. De ha az nem számít, akkor is kevésbé praktikus. Fúj.

Hasta la vista, baby

(#50) K0vasz


K0vasz
aktív tag

"És akkor megjött az Edge 40 neo 155 ezer forintos nyitóáron. Csak mondom, hogy tavaly 20 lepedővel drágábban nyitott az előd kevesebb RAM és feleekkora tárhely mellett."

Nincs itt semmi agresszív árazás meg piacszerzés meg ilyesmi, egyszerűen csak tavaly ilyenkor 400 forint volt egy dollár, most meg 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.