Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#117051) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

a 30 éves pozdorja panel bejárati ajtót szeretném lecseréltetni. Már kaptam ajánlatokat műanyag ajtókra, a 24mm-es stadur panel elég lehet?

Illetve a Roplasto profilszerkezet, Sigenia vasalat elárul valamit? Én nem ismerem ezt a két brandet.

Aurea mediocritas

(#117052) pjen válasza AXisBOLD (#117051) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem, hogy a bejárati ajtód pozdorjából van.

(#117053) AXisBOLD válasza pjen (#117052) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi az észrevételt, az idézőjel lemaradt.
az ami, de a hangszigetelése egyenlő a nullával. viszont most nem is ez a lényeg. :)

Aurea mediocritas

(#117054) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Egy kb 10 m2-es hálószobát kéne szintbe hoznom a nappalival, ami 6-7 centivel magasabb. Fater azt találta ki, hogy vegyek lépésálló nikecellt, és az úgy fasza lesz a laminált alá. Szerintetek? Ha nem jó, akkor mi lehet az a megoldás, ami a leggazdaságosabb?

(#117055) MrZed001 válasza AXisBOLD (#117051) üzenetére


MrZed001
tag

Műanyag bejárati ajtó egy vicc.
Egy ilyen biztonsági ajtó https://biztonsagiajto.hu/ajtotervezo 110+ÁFA, és oda már be nem jut még a faltörő kossal a rendőrök se (volt egy ilyen "vicces" videó)

(#117056) macilaci78 válasza MrZed001 (#117055) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne aggódj, ha a tűzoltónak dolga van bent, akkor bemegy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117057) macilaci78 válasza b4lukapitany (#117054) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindenképp meg kell csinálni az aljzatkiegyenlítést, hogy a lépésálló nikecell ne mozogjon.
Kell rátenni valami teherelosztó réteget, hogy a laminált klikkje ne sérüljön. Mondjuk, 2 réteg MFP lapot eltolással.

És így is benne van a pakliban, hogy szar lesz: nyikorog, recseg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117058) szotyika77 válasza tothjozsi96 (#117048) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszi szépen az infókat, megrendelem, és ha véletlen nem válik be vagy nem hozza az elvárt eredményt akkor jön a redőny. :) :R

(#117059) szaszlaci válasza szotyika77 (#117038) üzenetére


szaszlaci
addikt

"nem ültethető be a 4 méter"
Vadszőlő! Nem az ablakra, hanem a házfalra. Amondó vagyok, hogy a valahol el nem rontott családi ház, közbenső lakószobáiban, megfelelő árnyékolás mellett, csak a hosszú forróságban kell (kellhet) a klíma. Leginkább a jó hőszigetelésű házakban, mert ha már átmelegedett, nehezebben is hűl ki.

Nyaranta a napsugárzásra merőleges 1 m2 felületre ~1000 Watt jut, ami hővé alakul. Mintha bekapcsolnál egy ilyen hősugárzót.
Tavasztól őszig, naponta összesen 3 – 6.5 kWh/m2! Ez mind fűt, és árnyékolás nélkül ezt pluszban a klímával kell kivinni, ami rettenetesen pazarló.
Nem is értem, sokszor miért siklanak el efölött az emberek.

A redőny nem drága, felrakásal sem, ALAP kéne legyen minden lakóingatlan napos oldalain.

b4lukapitany
Tudomásom szerint ilyen vastagságban tömörödik annyit, hogy eltörik a laminált illesztése. A javasolt alátétlemez nélkül biztosan. Ha meg van alsó lakó, kongani fog neki. Egyáltalán miért van mélyebben a háló? Milyen ház ez?
Meg kéne csinálni rendesen, bár ilyesmiben nincs gyakorlatom.

MrZed001
Azért az a Nívó a nagyon minimál tőlük, csak zárt lépcsőházba és panelba, és állítólag nem valami szépek. A 110+áfa még 30+áfa szerelés, a vége minimum bruttó 178 ezer. Persze ha társasház, én se szórakoznék műanyag ajtókkal.
És hát ja, a tűzoltók addig feszegetik, míg be nem jutnak. Fel nem fogom ezt a barmoljunk szét minden ajtót ez egész házban dolgot, mikor már a rég eloltott tűzre is még két köbmétert rálocsoltak, hogy biztosan szétázzon az egész ház... Nincs bajom a tűzoltókkal, de ez a szabályozás...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117060) b4lukapitany válasza szaszlaci (#117059) üzenetére


b4lukapitany
tag

Ez egy 80-as években épült társasház téglából. A falakkal lett variálva, és ahol a két fekete csík van oda vágtunk új ajtónyílást, a fürdőbe meg beolvadt az a közlekedő rész, ami amúgy a kisszobával meg a hallal is egy szintben van, szóval marha érdekes.

macilaci78 : tehát akkor mondjuk valamennyi esztrichet öntsek le először? és akkor utána milyen arányban legyen ez a nikecell/mfp réteg?

(#117061) b4lukapitany válasza b4lukapitany (#117060) üzenetére


b4lukapitany
tag

(#117062) pjen válasza szaszlaci (#117059) üzenetére


pjen
félisten

A redőnynek van egy nagy hátránya, sötét lesz tőle.

(#117063) kacsyx válasza szaszlaci (#117059) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Attól még, hogy látszólag nem ég valami, belül továbbra is izzhat. Műanyagokra meg különösen igaz. Új szomszédok szombaton nekifogtak elégetni a kacatokat, bútorokat, lomot. Szombat este ellocsolták. Ma reggel is füstölgött. Ezért locsolnak még rá két köbmétert.

[ Szerkesztve ]

(#117064) csubuka válasza b4lukapitany (#117060) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy ha egy statikus rábólint, akkor lehet, hogy az esztrich a legjobb. De azért jobb ezt megnézetni, mert egész komoly extra súlyt vinne be ez így.

A szárazpadló tényleg ilyen vészmegoldás, mert jó drága és legalább tényleg nehezen lesz tökéletes. Ahogy macilaci78 is írta, előírásszerűen csináltuk a nappaliba pl (nekünk ez kényszer volt ott, illetve azt hittük, hogy az, jobb lett volna felverni a meglévő úsztatott esztrichet és nagyobb szigetelésvastagságra újra önteni valószínűleg, csak a szétverésekből már mindenkinek elege volt).

3cm 300kPa XPS, 25mm ragasztott klikkes OSB a rétegek 90 fokkal elforgatva kerültek egymásra stb. A szigetelés réteg alatt nem lett elég jó az önterülő, ebből kifolyólag helyenként kicsit recseg a 12-es laminált. Drága is volt, meg nem is tökéletes a végeredmény.

Az emeleten viszont valós kényszerből kell ilyet csinálnunk, de ott már nagyon ügyelve van az alzjatkiegyenlítésre, a mesterek lézeres szintezővel nézegettek meg minden...

[ Szerkesztve ]

(#117065) macilaci78 válasza b4lukapitany (#117060) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az estrich beton, 4 cm-nél vékonyabb rétegként nincs értelme. Számodra nem is ez a nagy érvágás, hanem a pár hónapos száradási idő.

Aljzatkiegyenlítő, pár nap alatt szárad.

Milyen arányban? Raksz 1 réteg lépésálló szigetelést, pl EPS 100, vagy EPS 150. Centinként lehet választani a vastagságát: 2-3-4-5 cm, stb. Arra rá a teherelosztó réteget. Az MFP lap csak egy példa volt, de lehet ez rétegelt lemez, OSB, de felőlem akár kazánlemez is.
Azért két rétegben, hogy legyen átfedése, mert az illesztésnél a leggyengébb a rendszer. Az egyik sarokban kezded egész táblával és vévig érsz vele a szobán. Majd ugyanabban a sarokban kezdesz 1/4-ed táblával (hosszában, majd széltében is félbe vágott tábla) és még egy rétegben végig mész.
Majd erre a laminált alátét, majd rá a laminált.
Párazáró fólia pedig az aljzatkiegyenlítőre megy közvetlenül.

Van olyan EPS tábla, amin van pár miliméter vastag MDF réteg, ott megspórolod a tehereloszlató réteget, mehet rá egyből az alátét és a laminált.

Vegyél egy hosszú, 2 méteres vízmétertéket, hogy tudd ellenőrizni a szintet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117066) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!
Három centiméteres rétegnek mit ajánlanátok a padloponon kívül? Betonra megy és hidegburkolatot fogad majd. Estrich elvetve a minimum 3,5 cm miatt. Baumit szarazbetonnal lehetne? Egy katalógusban minimumnak 5mm-t ír. Vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#117067) szaszlaci válasza macilaci78 (#117065) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Van olyan EPS tábla, amin van pár miliméter vastag MDF réteg, ott megspórolod a tehereloszlató réteget, mehet rá egyből az alátét és a laminált."
Ezek nem fognak idővel összenyomódni, ami a laminált repedéséhez vezet? Esetleg egy vékony lemez rájuk lerögzítve?

b4lukapitany
Ez nem ajánlás, én ehhez nem értek, csak mondom, hogy láttam olyat (a neten), hogy kőzetgyapot, rá két réteg pl. OSB eltolva és jól összerögzítve. Aztán arra a laminált az alátét habbal. Mert hogy a kőzetgyapot a kongást elvileg jobban csillapítja. [link]

forest_ns
Ha nem nagy felület, én megcsinálnám betonnal, leginkább szitált sóderból, és mértékkel vasalva. De az én műveleteim nem takönyvi dolgok és szoktam is hazárdírozni. :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117068) lemmy71 válasza forest_ns (#117066) üzenetére


lemmy71
őstag

Mapei Novoplan Maxi

#117067 szaszlaci
3 centis aprószemcsés beton vasalva az vicc, akkor már rakja misungba a lapokat azzal jobban jár ;)

[ Szerkesztve ]

(#117069) macilaci78 válasza lemmy71 (#117068) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez is aljzatkiegyenlítő, mint a Padlopon (, amu ugye a Baumit márkaneve a kategóriában).
De akkor említhetjük még a Sika, Uzin, Henkel, Thomsit, stb gyártók anyagait is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117070) fogtunder válasza macilaci78 (#117069) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyenkor amúgy lehet megoldás sík terepen, hogy lépésálló szigetelés, és arra kiegyenlítő? nekem ez lenne az első ötletem, hogy 2cm lépésállót leragasztani, aztán arra önteni a kiegyenlítőt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117071) lemmy71 válasza macilaci78 (#117069) üzenetére


lemmy71
őstag

A padlopon az padlopon, máskor fogalmazza meg jobban a kérdést ;) Amúgy meg 3 centit egy minőségi "esztrichel" ki lehet önteni.

[ Szerkesztve ]

(#117072) zoli03 válasza macilaci78 (#117069) üzenetére


zoli03
őstag

A Padlopon név a Ceresité, a Baumit aljatkiegyenlítőinek Nivello a neve.

(#117073) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Zuhanykabinban mitől sárgulhat a fuga a padlón és a falon? Illetve a fali fuga penészedik is, ez mitől lehet? :F
A padlón mapei 110 manhattan van, a falon pedig 103 holdfény, és látványosan sárga a színe a fugának, pedig nem is sárgát szerettünk volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#117074) Met válasza szotyika77 (#117073) üzenetére


Met
Topikgazda

Takarítani kellene ;]

Sárgulás oka: vízkő, tusfürdő lerakódás
Megoldás: takarítás

Penészedés oka: magas páratartalom
Megoldás: takarítás, szellőztetés (hagyd nyitva a kabin ajtaját is)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117075) szotyika77 válasza Met (#117074) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Hetente, 2 hetente van takarítva, de csak a héten vettem észre a szemmel látható különbséget.
Eddig mindig zártuk az ajtót, de akkor ezekután nyitvahagyjuk ;) Köszi a tippeket! :R

(#117076) macilaci78 válasza fogtunder (#117070) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az aljzatkiegyenlítő is el fog törni vékony rétegben, ha nincs rendesen alátámasztva. Ezért is javaslotam a lépésálló szigetelés alá.

zoli03: jogos :R

szotyika77: zuhanykabinvan van, az az oka. ;] A kabinon kívül általában senkinél sem színeződik el, nem is penészedik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117077) forest_ns válasza lemmy71 (#117068) üzenetére


forest_ns
tag

Igen, aljzatkiegyenlítőre gondoltam - ahogy a többség rá is értette -, annak a betonhoz viszinyított négyszeres árszorzóját szeretném elkerülni, ha van működő technológia ebben a rétegvastagságban.
Pont misung volt előtte, az lett felszedve, és most egy szintbe kellene hozni a többi résszel.

Ha nem marad más Novoplan lesz, abban eddig nem csalódtam.

Köszönöm mindenkinek.

(#117078) Met válasza macilaci78 (#117076) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk volt zuhanykabin.
Nem sárgult és penészedett mert takarítottam és nyitva hagytam az ajtót.

Az előző tulaj mániákusan visszacsukta az ajtót, volt penész szépen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117079) szotyika77 válasza macilaci78 (#117076) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Akkor nincs mese, mától nyitvahagyjuk az ajtót, és hetente takarítjuk. :R
,,A kabinon kívül általában senkinél sem színeződik el, nem is penészedik." - Jogos, a másik fürdőben nincs kabinunk, és nem is penészedik. :D :C

(#117080) AXisBOLD válasza MrZed001 (#117055) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Köszi a tippet, bár nem tudom mennyire kell az ilyen jellegű biztonsági szint. Azért kérek egy árajánlatot tőlük is, ha dolgoznak Gy-M-S megyében.

Aurea mediocritas

(#117081) MrZed001 válasza macilaci78 (#117056) üzenetére


MrZed001
tag

Aham, bemegy mint ezek a román rendőrök is : https://www.youtube.com/watch?v=kNYtxn8mtrM
:D

Azért ezt a magas labdát a Nívósoknak is nehéz volt nem leütni: https://www.youtube.com/watch?v=wGDFuJh682E
:D :D

Volt. Panelban amúgy is cserélni kellett régi béna ajtót, ezt rakattam be.
Majd 100 kiló maga az ajtó. Na füst/hang onnantól nem jött be folyosóról.
Ahogy házba költöztem első dolgom volt ide is ilyet (csak kültérit) venni.
Előbb bontják ki a téglát, mint jönnének át azon. (sőt én még memóriás, videós csengőt is tetettem rá)

szaszlaci:
"és állítólag nem valami szépek"
Hát, ezzel szívesen vitába szállnék.
Ott az ajtó tervező, te magad tervezed meg hogy nézzen ki (szinek, minták, keret ....).
Ha ezek után nem szép, nos akkor a saját szépérzékeddel volt gond :D

(#117082) Real_Necro válasza MrZed001 (#117081) üzenetére


Real_Necro
veterán

Panelba nekünk is nivo volt. Családiba nem raknék, felesleges, van körben bőven ablak. Ezért lesz majd szép fa a mostani kínai konzervdoboz helyett.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#117083) macilaci78 válasza MrZed001 (#117081) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy tűzoltó más eszközökkel rendelkezik. Gyorsvágó, pneumatikus szerszámok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117084) MrZed001 válasza macilaci78 (#117083) üzenetére


MrZed001
tag

Ezért van ugyebár biztosítók által megszabva, hogy milyen ajtó és zárszerkezet hány percesnek minősül.
Ugye nem kell ecsetelni, hogy a műanyag VS Nívó mekkora különbség ?

(#117085) macilaci78 válasza MrZed001 (#117084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magamnak is Nívót rakatok, de nincsenek illúzióim, hogy áthatolhatatlan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117086) fogtunder válasza macilaci78 (#117085) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én amúgy azért nem is viszem túlzásba itthon a bejárati ajtó kérdést, mert aki be akar jönni, az úgyis letépi a redőnyt és betöri az ablakot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117087) arcsin válasza macilaci78 (#117085) üzenetére


arcsin
senior tag

Nívó ajtóban zárcserével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Augusztusban költözünk új lakásba, és gondolkodtunk hogy lecseréljük a zárakat. Ennek mekkora költségvonzata lehet nagyságrendileg? A nivónál lehet ilyet kérni, vagy hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#117088) Real_Necro válasza arcsin (#117087) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sima zárbetét ment bele. Nem kell ahhoz szaki. Lehet normál elzett, vagy mi pl anno mauer zárakat rakattunk bele.

Macilaci78:
Mabisz 15-ös az ajtó emlékeim szerint, az határozza meg, mennyi idő alatt lehet bejutni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#117089) macilaci78 válasza Real_Necro (#117088) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Remélem, nekem gyorsabban fog menni. :P

arcsin: technikailag sima hengerzárbetét, vagy tollas kulcsos, az ajtótól függ.
Hengerzárbetétnél az ajtó élében van egy csavar a zár vonalában, ami a zárat rögzíti az ajtóban. Azt kiveszed és a kulcsot olyan 30°-ban elforgatva ki tudod húzni a zárbetétet. Ami kell a vásárláshoz, hogy a zárban lévő forgó részhez képest milyen messze van a belső és a külső vége, például 35/45 mm. Ha címerpajzsot teszel rá, azzal változhat a mérete.
Legjobb, ha a kiszerelt zárbetéttel bemész egy tetszőleges szaküzletbe. Ha nincs másodlagos zár, akkor valakinek otthon kell maradnia.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117090) Real_Necro válasza macilaci78 (#117089) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kulccsal biztosan. ;)

Közben sikerült találnom helyet, ahol 1 hét alatt gyártanak mészkövet méretre. Az ár persze durva... 5,6m2 közel fél misi (számlásan)... és ez még csak nem is extra.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#117091) szaszlaci válasza lemmy71 (#117068) üzenetére


szaszlaci
addikt

"3 centis aprószemcsés beton vasalva az vicc, akkor már rakja misungba a lapokat azzal jobban jár ;) "
Már miért lenne vicc egy szolid vasalással, főleg, hogy kész betonra van rátéve?
Igen, a homokos misung is egy megoldás lehet, csak épp finoman szólva sem könnyű egyenesre rakni a csempét, ha 3+ centi anyagra kell ráhelyezni. Az igényessége meg...

MrZed001
Ilyennel mennek a tűzoltók. Vagy állítólag flexszel kivágják az egész zárat.

Megnéztem a Nívó tervezőjét, de az ajánlott legolcsóbb (110+áfa, és amit csak a másik oldalukon írnak, 30+áfa szerelés), 178 eFt. Ez a Standard 3 az alap mindene barna színben érhető el, ami valóban nem kompatibilis a szépérzékemmel. :)
A következő árlépcső a Standard 5 minimum 203 eFt, az már ki tud nézni valahogy.
Amivel már nem vitatkzik a szépérzékem, az a Plusz, mintázott előlappal, 330 ezer forintért... (225+35 +áfa.) És ez még mindig csak beltéri, zárt lépcsőházba!
Ezekhez még hozzájön a normális zárbetét, aminek darabja 15 – 45 ezer forint!

Szóval nekem továbbra is úgy tűnik, hogy tőlük rondát "olcsón", vagy szépet drágán. Szerintem más cégektől olcsóbban lesz normális kinézetű ajtó. Az a 110 ezerért páncélajtó csak egy vásárlócsalogató.

De szívesen várom a cáfolatot. :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117092) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Altalanos segitseget, tanacsokat szeretnek kerni hazvasarlassal kapcsolatban.
Nem ertunk hozza, nem vagyunk barkacs emberek, de megszuletett az elhatarozas hogy koltoznenk sajat hazba, ikerhazba, esetleg, bizonyos feltelek menten kicsi, 2-3-4 lakasos sorhazba sajat kerttel.

Nincs semmilyen kotelezettsegunk, tudunk nezelodni, nincs idokorlat, az egyetlen ami fontos hogy nyilvan a sajat lakasunk eladasatol tesszuk fuggove majd a leendo hazvasarlast, es annak ugyintezeset, de most nem is penzugyi vagy logisztikai tanacsra lenne szuksegem hanem praktikus, dolgokra.

Mik azok a buktatok, hasznos dolgok amikre mindenkepp figyeljunk amikor kivalasztunk egy hazat es egyeztetunk egy latogatast es mi magunk is le tudjuk ellenorizni, vagy esetleg egy szakember igenybevetelevel leellenoriztetni?

Sok hirdetesben irjak milyen epitesu a haz, milyen teglabol, milyen szigetelessel, milyen tetovel, stb stb.
Szoval ugy altalanossagban egy check lista kellene amikre mindenkepp kerdezzunk ra, ellenorizzuk vagy ellenoriztessunk le.
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#117093) MrZed001 válasza szaszlaci (#117091) üzenetére


MrZed001
tag

De ugye érted mit jelent, hogy minimum hány percig visszatartó egy ajtó ?
Egy béna rácsot azért nem hasonlítanék egy 100 kg-os, 2-3 ponton záródó, feszítés és megemelés ellen biztosított biztonsági ajtóhoz ...
Ez nem olyan amit egy kislány egy konzervnyitóval 2 perc alatt kivág
Vagy amin 2 perc alatt bent van egy késes-baltás ember
Meg a zár sem a buta cilinderzár amit akár ráütéssel, akár tolvajkulccsal 10mp alatt nyit a betörő.

Az ízlésről úriember nem vitázik. Ami neked szépnek tűnhet, lehet mások pont attól kezdenek sugárirányba hányni. Ez van.

(#117094) Morris válasza MrZed001 (#117093) üzenetére


Morris
veterán

Meddő vita. Ha be akarnak jutni, úgyis bejutnak. Teljesen mindegy, hogy milyen ajtód van.
Egy jó lakásbiztosítással jobban jár mindenki.

(#117095) Real_Necro válasza Morris (#117094) üzenetére


Real_Necro
veterán

...meg távfelügyelettel. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#117096) szaszlaci válasza MrZed001 (#117093) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valahogy nagyon nem értjük egymást... :N
A rácsos videót azért mutattam, hogy olyan feszítővel mennek be a tűzoltók. Épp úgy kifeszítik vele a páncélajtót is. Nem csak elvileg, gyakorlatilag is, csak előtte kicsit tuszkolják az éket. A hány perc meg a Mabisz egy dolog, a betörő egészen másképp működik. Nagyon máshogy. (Javasolt helytálló és szórakoztató irodalom: Mesél az alvilág.)

Az alap Nívó kerettel 75 kg, de ez nem lényeg, az is jó.
Ami a pickelést illeti, rendszeres nézője vagyok LockPickingLawyer csatornájának. :)
A cilinderzár az a kompatibilitást jelenti, nem a biztonságosságot.

Nekem úgy tűnik, meggyőzted magad, hogy a Nívó a legjobb választás, és személyes sértésnek veszed, ha én másképp látom. :) De attól még igaz, hogy azoknak az ára nem 110+áfa, hanem jóval több. A bennük lévő zárbetét pedig a legegyszerűbb, beütős kulccsal is nyitható, tehát azokat cserélni kell. :K
Ami az ízlést illeti, ne mondd már, hogy neked ez a Salvador Dalí színfétis meg keretfétis tetszik! :D

Gravity1234
Ha csak egy tanács hirtelen, akkor, Ne! Bízz! Meg! Ingatlanost!!!

Aztán gondolkozni sokat, hogy mik az igények. Ha már tudjátok, akkor kell vásárolni. De akkor sem szabad elkapkodni! Nem fogtok lemaradni. Ez nem egy hosszúhétvégés program.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117097) Real_Necro válasza Gravity1234 (#117092) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekünk anno szerintem ezek voltak a szempontok, de igazából ilyen igényeket ti is meg tudtok határozni.

Milyen a környék, város, mennyire megközelíthető onnan a jelenlegi, vagy később más munkahelyek.
Milyen az utca; nem földút, jó minőségű, karbantartott, nem túl forgalmas
Milyenek a szomszédok, utcabeliek (nem égetnek kábelt, nincs autóbontó vagy vegyi üzem a közelben), érdemes több napszakban, hétközben és hétvégén is autózni illetve sétálni arra
Mi van a közelben; ovi, suli, boltok, buszmegállók
Milyen a ház kívülről; mi tégla építésűt kerestünk, van e normális szigetelése, milyen a tető/tetőtér, födém szigetelése
Van e garázs, tároló
Milyenek a nyílászárók, van e redőny (alu, műanyag, vagy régi fa)
Burkolat állapota, ha nem akarjátok egyből cserélni, kong, mert kispórolták az anyagot, vagy lejt, vagy csúnyán rakták... parkettás recseg, mocorog stb.
Fürdőszobák állapota
Fűtésrendszer mennyire korszerű, működőképes e
Vízhálózat milyen állapotban van; szaniter állapota
Havi átlag gáz/fűtésköltség

Aztán lehet még kert rendezettsége, kertszomszédoknál nincs e nyakik érő parlagfű stb...

Lehetne még sorolni...

Szerk.:
Ja és igen, ingatlanost lehetőleg szerintem ki kell hagyni, ki kell "nyomozni" hol a ház, aztán lehet egyből azzal indítani, hogy ingatlanos nélkül érkeztél, így az ő díját kapásból le lehet faragni az árból és onnan indulhat az alku. Nekünk ez anno közel 1 milliót megspórolt.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#117098) MrZed001 válasza szaszlaci (#117096) üzenetére


MrZed001
tag

Meddő vita, mert nem érted hogy NEM A TŰZOLTÓK bejutását kell megakadályoznia egy biztonsági ajtónak.
Hanem a késes gyilkos, az ajtóberúgós rajcsorda, meg a szamuráj Lakatus Marlonbrádó ellen kell, hogy védjen (meg a kevésbé erőszakos zártörős betörő ellen).

Ettől függetlenül, ki mit szeret. Aki egy vékony fa, vagy műanyag ajtó mögött érzi biztonságban magát és családját, akkor vegyen azt.
Ahhoz nem kell a Havanna lakótelepen, vagy a miskolci avason laknod, hogy ezt kétszer meggondold (nálunk a zuglói panelba is sorra rendelték).

Ami az ízlést illeti ... nos ha már nem úriember a vitapartner, ám legyen :
Nekem az alap került panelba beszerelésre. Sokkal jobban néz ki élőben, keret színe is sötétebb. És igen, tetszik.
A fehér szörnyedvényektől amiket linkeltél én hányingert, egyes ismerőseim meg rohamot kapnak (kórház effekt, fehér csempétől is)

Nívót mint gyártót pedig azért hozom fel, mert nem találtam más hasonló képességű ajtót, hasonló árfekvésben.
Ha tudsz, írd le !
A többi user is hálás lesz érte !

(#117099) macilaci78 válasza MrZed001 (#117098) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nívót rendeltünk, olyan fazon, mint a szomszédoké, fehérben, mint a szomszédoké, extrán szigetelt, mert bár zárt a lépcsőház, de a hangszigetelés kell (Párom fúvós hangszeren gyakorol otthon), 10 perces, mert 2 db zárral ez a max.
Elvileg Mauer zárral szerelik, de sem a típust, sem a méretet nem mondják meg.

Legfeljebb ha berakták, akkor veszek két másik zárat azonos kulccsal, ami az ajtóban volt, az pedig megy a tárolóra.

De így is kb 400k nettó, igaz, tokkal-vonóval.

Azt írták a felmérési adatlapra, hogy nagy mértékű roncsolás, hát kíváncsi vagyok, mit tudnak roncsolni a 30 cm vasbeton főfalon. :U

A mostani ajtó a 20 éves házzal kapott. Semmi nem tartja, csak a PUR-hab. Még tokrögzítő csavar, vagy fém pánt sem fogja a falhoz. :C :W Ehhez képest a Nívósok még azt is előre jelezték, hogy hegeszteni is fognak beépítéskor.

Amúgy a semmiérő bejárati ajtó érintetlen, de mindkétn erkélyajtón ott a feszegetés nyoma, 1. emeleti lakás, ami a telek sarkára néz, 3 másik társasházból látnak rá.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117100) Real_Necro válasza macilaci78 (#117099) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi kb 10 éve vettünk még panelba, akkor 250 volt a vége, 3 mauer zárral, fa hatással stb.

5 helyen raktak be vasakat falba és hegesztették az ajtóhoz. Végül purhab meg takarás. Szerettük, bár a legalsó zárat sokszor nem is használtuk, csak amikor huzamosabb ideig voltunk távol, valamint mi úgy kértük, hogy az alsó és felső zár kulcsa azonos volt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.