Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#117651) pjen válasza macilaci78 (#117650) üzenetére


pjen
félisten

A Pécsi elektró unót is érdemes on line megkeresni.Nem pestit.

(#117652) csemberlen válasza macilaci78 (#117650) üzenetére


csemberlen
őstag

küldtem üzit

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#117653) macilaci78 válasza csemberlen (#117652) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117654) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Ma sikerült színezett mészfestékkel vállalhatatlanul kifestenem egy szobát. Nagyon csíkos, bár még szárad. Szeretném diszperzittel átfesteni, vagy pl. Poli-Farbe Paltinummal, hátha eltakarja a rettenetet. Mehet a mészfestékre simán, vagy kell valami előkészület.

(#117655) lemmy71 válasza -ZeeZee- (#117654) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha megszáradt az amit most rákentél, csiszold át csiszolószivaccsal majd alapozd le falfixel (4:1 ben hígítva) egyenletesen csorgás mentesen és 8 - 10 óra múlva festheted amivel akarod.

(#117656) -ZeeZee- válasza lemmy71 (#117655) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm. A csiszolást szerettem volna megúszni... Szóba jött még a tapéta is.

(#117657) lemmy71 válasza -ZeeZee- (#117656) üzenetére


lemmy71
őstag

A mészfestéket mindig érdemes megcsiszolni ha valami műgyantás anyaggal akarod átkenni és nagyon fontos a mélyalapozó. Ha tapétázni akarod akkor meg telibe kellene glettelni, mert a tapéta ragasztó megoldhatja a festéket, de előtte érdemes kipróbálni. Egy négyzetméter lealapozott falat megkensz tapéta ragasztóval és egy ugyanakkora csomagoló papírt vagy tapétát is beragasztózol. Majd felteszed a falra a tapétát és óvatosan visszaszeded, ha nem szedi le a régi festéket akkor szerencséd van.

(#117658) -ZeeZee- válasza lemmy71 (#117657) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Wow, micsoda praktikák. Köszi. :R

Sajnos a gyerek már költözne vissza a szobájába, aztán sürgős lett a dolog...

(#117659) sztanozs válasza -ZeeZee- (#117658) üzenetére


sztanozs
veterán

akkor #jóvanazúgy

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#117660) mezis válasza -ZeeZee- (#117658) üzenetére


mezis
nagyúr

Én maradnék a mész mellett. Természetes anyag, száradás után nincs napokig tartó bűz.

mezis

(#117661) harry válasza harry (#117637) üzenetére


harry
veterán

Meg is vettem / ki is probaltam, remek gep :) Bosch Plus-5 Robust Line SDS furot vettem melle, fel perc alatt megvolt a furat kulonosebb erolkodes nelkul betonban. Tetszik :) Mondjuk ha csak uresen megforgattam, ugy tunt mintha lenne egy kis jatek a furo hegyenel nezve, de lehet az normalis...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#117662) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Rendeltem márciusban T38 0,72 horganyzott lemezt (102/98), 8 táblát alul filcezve. 4dm 4m hosszút a magasabb részre, 4db 3,5m-est az alacsonyabb részre. Áprilisra ígérték, májusban kérdeztem mire elfelejtették, máris kezdik.
Május végén megkaptam.
Az egyik táblát elrontották és ami dühített, hogy nem szóltak, pakolás közben vettem észre, a széle sérült volt.
Visszaküldtem, hogy másikat kérek.
De csak azt az egy táblát küldtem vissza ami hibás volt, hogy ne gányolják össze a meglévő jókat, ezért a maradékot kifizettem.
Álláspontjuk a következő: ha valaki rendel majd még ilyen típust, akkor legyártják nekem is, mert 13m a gyártósor. Már akkor se értettem, miért én várjak valakire, gyártsák le gondoltam és majd kiárulják a maradékot. De eléggé szartak rá mit mondok, vagy marad nálam a hibás lemez és annak visszaadják az árát, vagy várok.

Mivel elégg sakk-matt helyzet alakult ki, közben a lemezárak is jócskán felmentek, ezért sem akartam, hogy visszavigyék a többi lemezt (kiárulják közben és akkor lesek).

Most én is higgadtabban vettem fel újra a kapcsolatot velük és ők is korrektebben kezdték kezelni a dolgot.
Egyelőre az van, hogy horganyzott 0,65-ből tudnának gyártani, mert nincs 0,7 lemezük csak 0,8.

Kérdés, húzzam még a dolgot, vagy működik így, hogy az alsó lemezekből 1db az a 0,72 helyett 0,65 lenne?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#117663) szaszyka válasza harry (#117661) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha tetszik, akkor már meg is érte megvenni :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#117664) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#117662) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet nem írtam egyértelműen... bocsi.

Tehát a lényeg, hogy működik-e a 0,72-es lemez lenne felül, rendesen rá tud-e fedni a 0,65-re ugyanazzal a profillal?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#117665) ctrlaltdel13 válasza gordonfreemN (#117664) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Itt most 7 század mili vastagságon vívódsz?
Nekem fel se tűnne.

(#117666) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

akadt némi nézeteltérés a mesterek között, kíváncsi lennék villanyszerelésben járatos kollégák véleményére.

a villanyszerelőnek az lett mondva, hogy vakolva lesznek a falak, ő ezek alapján véste be a falba a dobozokat, viszont a kőműves végül úgy döntött, hogy pár helyen nem vakol a fal minősége miatt, hanem gipszkartonozik. Na ebből lett [ez] , amire most a villanyszerelő azt mondja, hogy szét lett cseszve az összes munkája és kezdheti ezeket a dobozokat elölről , ki kell vágnia a gipszkartont és be kell vésnie a falba a gipszkarton dobozokat az eredeti dobozok helyén, mert túl nagyok lettek a lyukak és a melysege is sok, ami miatt kiesne a kapcsoló vagy konnektor. A kőműves meg elismeri, hogy hibázott azzal, hogy nem egyeztetett vele előre, de úgy gondolja, hogy egy kiegyenlítő gyűrűvel és hosszabb csavarral megoldható lenne a dolog csak a villanyszerelő most dacból csinálja ezt a rugalmatlanágot. Mit gondoltok? :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#117667) gordonfreemN válasza ctrlaltdel13 (#117665) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem is azért zavar, mert nem olyan vastag, vagyis azért, de amiatt, hogy egymásba fog-e illeszkedni a két lemez? Ugye az egyik néhány mm-el rövidebb kell legyen ha vékonyabb, nem?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#117668) gordonfreemN válasza Cece04 (#117666) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tényleg szívás, de megoldható. Próbálj meg keveset alkudni a kőművessel amiért eltért a megbeszéltektől (elvégre a megbeszélt melón ő is spórolt) és a villanyszerelőnek meg dobj rá kicsit, hogy rugalmasabb legyen. Én így csinálnám, aztán ebből gondolom az lesz, hogy a kőművessel nem lesz arcod alkudozni, bezzeg neki van arca nem a megbeszélteket csinálni. Szóval próbállak inspirálni egy kicsit.

+1: aztán ha arra a falra teszel tiplit majd, akkor milyet teszel (gondolom pogácsázta a kartont rosszabb esetben)?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#117669) Atomgeszi válasza Cece04 (#117666) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szemből jobb lenne a kép. De valóban nagyobbnak tűnik a gipszkartonon a lyuk.. Eleve nem a kőművesnek kellett volna kivágnia, nem tudja a méretet.
Be lehet tenni gipszkartondobozt, de csak jó méretbe. Ja és remélhetőleg van rajta plusz annyi vezeték is, amennyivel előrébb került az új helye a szerelvénynek. :DDD

(#117670) kacsyx válasza Cece04 (#117666) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én visszabontatnám a gipszkartont és vakolja le szépen. Ezek a gipszkartonnal eltakart falak a penész kedvenc helyei.

(#117671) Cece04 válasza gordonfreemN (#117668) üzenetére


Cece04
tag

De, pont emiatt kérdezem, hogy milyen legyen az elszámolás..még egyik sincs kifizetve.

hát,ráragasztotta a falra, az annak számít?
szerencsére csak a wc-t érinti meg egy falat, csak azon meg pont sok a kapcsolo

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#117672) ctrlaltdel13 válasza gordonfreemN (#117667) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Ugye az egyik néhány mm-el rövidebb kell legyen ha vékonyabb, nem?"
Mi lesz rövidebb? Nem értem.
Tudtommal a hengeres sík lemez szélessége adott amiből nyomják a mintákat.
0,35-ös lemezből is akkora egy tábla mint a 0,7-es ből.

(#117673) pjen válasza Cece04 (#117666) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem abban a dobozban már most is kiemelő van.Kérdés van e akkora gyűrű ami kiér a karton széléig.Egy átlagos kapcsoló nembiztos, hogy betakarja azt a lyukat

(#117674) Cece04


Cece04
tag

Köszi mindenkinek a véleményt, lőttem még pár fotót erről az egyről meg még két másikról is
a szingli más szögből: [kép]
egy másik: [kép] [kép]
egy harmadik: [kép] [kép]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#117675) beers válasza Cece04 (#117674) üzenetére


beers
addikt

Ezt az hozza rendbe, aki a kartont felrakta! Szép kókány munka...😔

M&N

(#117676) Atomgeszi válasza Cece04 (#117674) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem jogos a villszer felháborodása.

(#117677) Met válasza Cece04 (#117674) üzenetére


Met
Topikgazda

Meg van már a soroló keret a szerelvényekhez?
Csak úgy kíváncsiságból, tedd már oda. Mert szerintem nem fogja lefedni a lukat.

A kőművesnek mi lett mondva az elején? Vakol mindenhol vagy csinálja ahogy gondolja?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117678) Fr3eWar válasza Cece04 (#117674) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kőműves rakjon fel kiemelő gyűrűket és a gyűrűk körül szépen gipszeljen majd gletteljen be minden rést hézagot, hálózza össze a kartonnal, meg vágja síkra a kiemelő gyűrűket.
Így a villanyszerelőnek nem lehet problémája, a műves meg kijavítja amit kókányolt.

(#117679) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Üdv!

Metabo vagy Milwaukee? :)
Szívem szerint Metabo, mert annak van fokozatkapcsolója is (fém fúráshoz azért kevés az 1500-as fordulat amit Milwaukee tud szemben Metabo: 0 - 1050 / 0 - 2500/min)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#117680) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Tudtok ajánlani egy számlaképes festőt 10m2 glettelésére sürgősségi felárral Budapest XX. kerületi munkára?
Villanyszerelő picit több munkát csinált mint amit szerettem volna fürdő és WC-ben így telibe kellene glettelni a csempén kívüli részeket.

Eredetileg én csináltam volna és csak javítást, de hiába kértem, hogy plafon síkjától 2mm beljebb legyen 2mm-t kiáll, biztos félrehallotta amit mondtam.

Legnagyobb egybefüggő felület 2x1,5 méter, többi kisebb (2x(1,5x1,5 )és 0,8x1,5

(#117681) pjen válasza Fr3eWar (#117678) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem főleg konektornál az a körbe gipszelés kiesik egy idő után, bár nem vagyok egy gipszelő szakmunkás.

(#117682) BullZeye válasza BullZeye (#117680) üzenetére


BullZeye
veterán

Tárgytalan, találtam, köszi.

(#117683) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Telkünkre éppen köttetjük be a villanyt. A fűtés és hmv hőszivattyúval lesz megoldva, valamint napelemeket is tervezünk. Szerintetek van értelme H tarifát kérni külön a hőszivattyúhoz így, hogy napelem is lesz, vagy engedjem el és menjen minden a nappali áramról? :R

[ Szerkesztve ]

(#117684) radi8tor válasza WaterWawe (#117683) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#117685) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Nem tudom ez-e a megfelelő topik, ha esetleg van egy másik kérlek irányítsatok el oda!

Vettünk egy Ikea-s IVAR polcos elemet a fürdőszobába: [oldalelem] [polc]
Szeretnénk, hogy megmaradjon ez a színe.
Mivel kellene és hogyan kezelni, hogy ne rohadjon szét?
Nem igazán van tapasztalatom ilyesmiben. Ha kérhetem festékhez/lazúrhoz pontos típust is írjatok légyszíves, annyi márka/típus van, hogy nehéz eligazodni.

(#117686) Met válasza valeno (#117685) üzenetére


Met
Topikgazda

Most a rohadás megelőzése a cél vagy a szín megőrzése?:)
Lakkozás a megoldás a rohadás ellen, viszont a szín megőrzésére valami spéci lakk kell (ha van ilyen egyáltalán) mert melóhelyen van több natúr lakkozott fa bútor és érik szépen (sötétedik).
pl. monitort levéve az asztalról látszik a talp helye, pedig nem süti a nap

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117687) valeno válasza Met (#117686) üzenetére


valeno
tag

Igazából úgy értettem, hogy nem akarjuk színre festeni. :)
A rohadást pedig, hogy a nagy paratartalom miatt ne legyen baja.

(#117688) Met válasza valeno (#117687) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor lakk.
Van vízbázisú is (nem büdös, gyorsan szárad).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117689) WaterWawe válasza radi8tor (#117684) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, oda tényleg jobban illik a kérdés. :)

(#117690) valeno válasza Met (#117688) üzenetére


valeno
tag

Van valami ajánlott márka-típus? Hány rétegben kellene felkenni, csiszolni kell a rétegek között?

(#117691) Met válasza valeno (#117690) üzenetére


Met
Topikgazda

Asztalos topicban érdeklődj.
Az első réteg után érdemes megcsiszolni mert ki fog szőrösödni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117692) freaghill válasza WaterWawe (#117683) üzenetére


freaghill
őstag

Én úgy tudom, hogy nem lehet egyszerre napelem és H tarifa is.

(#117693) lemmy71 válasza Cece04 (#117674) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt szépen kilehet javítani nem kell leszedni a kartont :N Egy 15X15 kockát vágunk kartonból amit kifúrsz (55 -ös dobozfúróval) és beragasztod flexi csemperagasztóval, persze a kartonból is ki kell vágni azt a 15x15 -ös kockát.

(#117694) pjen válasza WaterWawe (#117683) üzenetére


pjen
félisten

A H tarifa nem tud menni napelemről. Külön óra.

(#117695) WaterWawe válasza pjen (#117694) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ezzel tisztában vagyok, nappalin lenne a napelem és H tarifán a hőszivattyú ebben az esetben. Viszont a napelem ugyanúgy termelne a nappalin és a csökkentené ezáltal a hőszivattyú működési költségét, csak nem közvetlenül ugyanazon az órán. Vagy ez így hülyeség és legyen minden nappalin? :F

(#117696) KilgoreTrout válasza WaterWawe (#117695) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A napelemes visszatáplálást nem tudod levonni a H tarifás fogyasztásból, tehát a napelem termelése nem csökkenti a H tarifás hőszivattyú működési költségét.

(#117697) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Tudnatok adni, ajanlani egyszeru megolast lakashirdetes melle alaprajzkeszitesre (ami nem papiron kezzel skiccelt, de nem is meretaranyos, mernoki alaprajz)?
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#117698) szaszyka válasza Gravity1234 (#117697) üzenetére


szaszyka
senior tag

Magicplan app?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#117699) macilaci78 válasza valeno (#117685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milesi vékony lazúr fenyő páccal.
Azt lásd, hogy bármit is kensz a fára, az el fogja vinni a színt valamilyen irányba. Ezért kell a fenyőt fenyő színűre pácolni, hogy fenyő színű maradjon.
Vékony lazúrral vannak például az ablakok is kenve, ha kibírja kültéren, a fürdőben is jó lesz.

Amúgy a szín miatt ne aggódj, a nyers, illetve színezés nélküli fenyő gyorsan érik. A színezett, pácolt fa sokkal színtartósabb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117700) macilaci78 válasza Gravity1234 (#117697) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sweet Home 3D, egyszerű a használata. Ablak- és ajtónyílások is illeszthetőek.
Sketch Up már jóval komplexebb, de a végeredmény is precízebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.