Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csandi


Csandi
őstag

Feltételezem ugyanaz a panel mint az Asusban meg a Zowieban, akkor elég jó vétel lesz ennyiért

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

TN panel. :C :C :C
Tudom gamingre ez a legjobb stb, de akkor se kéne.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Low Noise válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


Low Noise
senior tag

A fene tudja, már elég jó válaszidejű mini ledek vannak, no meg az OLED.

(#4) NandoXXL válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez olyan mintha az octoberfest alá írnád be hogy utálod a sört, meg a kolbászt mert te csak bort iszol meg a homárt szereted. Ez nem neked készült, nektek az oledes túlszaturált 60-80"-os tv való panelba vagy a mozi szobába.
Oktoberfest Munich

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

FullHD-t sehány Hz-en nem akarok bámulni 32"-en. Oda 4K kell, azt tudja 540 Hz-en!

(#6) Csandi válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Az oké de ez 24”

(#7) Dr. Akula válasza Csandi (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hmm, valamiért azt hittem 32". 24" meg sehogy se kéne már. :)

(#8) Synthwave válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez már nagyon nem az a TN, mint 5-10 évvel ezelőtt (bár már akkor is volt egy-két decens; a mai napig két LG 24GM77-et használok, és nem érzek különösebb ingert a cserére).

Ha az a panel, mint ami az ASUS-ban/Zowie-ban van, akkor még színekben is ver néhány IPS-t. A mozgásmegjelenítést/reszponzivitást meg inkább ne is említsük.

tl;dr: Simán mainelném, bármikor (bár inkább a Zowie-t). Mindenesetre előbb venném, mint OLED-et.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Synthwave válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt úgy írod, mintha létezne egyáltalán olyan hardver, ami újabb címekben ezt érdemben ki is hajtja ezen a felbontáson.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Dr. Akula válasza Synthwave (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Legalább lesz ok kifejleszteni. :)

(#11) Synthwave válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem állnék addig fél lábon.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Van arra valami teszt, hogy hány Hz az amit még érzékelni tud az emberi szem? Mint pl. a 4K - 8K között is adott távolságnál alig lehet észlelni a különbséget.

Tehát pl. egy 240 vs. 540Hz között érezhető e a különbség.

(#13) Synthwave válasza Cs1csó (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az, de leginkább abból fakad a diffi, hogy ezt 4K/8K polling rate-es egérrel célszerű használni, és mennyivel reszponzívabb, illetve simább az egér-, ezáltal pedig a kameramozgatás. Nyilván a nyers válaszidő is jobb.

Persze feltételezve, hogy fiziológiailag is alkalmas vagy rá, hiszen vannak olyanok is, akik pl. a 60 és 144 Hz közti orbitális különbséget sem nagyon veszik észre (például az egyik cimborám).

tl;dr: Ha modern címekkel játszol sok száz fps-sel és modern (high-end) beviteli eszközökkel, plusz a biológiai csekk oké, akkor egyáltalán nem marketing rizsa a dolog. A nyújtott előny sem behozhatatlan, de van értelme, és azonos szintű playerek közt értelemszerűen preferálandó. Természetesen nem is az átlagember/átlagjátékos a célközönsége, de erről már az ára is gondoskodik.

Ez a két videó egész jól összefoglalja; [link], [link] A tag skilles, van bőven viszonyítási alapja, és tech témában sem szokott zöldségeket mondani. En bloc egy korrekt csatorna, ráadásul a produkciós érték sincs a béka popója alatt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) NightGT válasza Cs1csó (#12) üzenetére


NightGT
senior tag

A hertzeket lehet, hogy nem érzékeled, de a motion/persistence blur-t (vagy annak hiányát) nagyon is...

Szerk: Aki pedig soha nem látott értelmes TN-t, és lemaradt a 2014-ben negyed millióba kerülő PG278Q-ról: itt az asztalon, 10 éves TN, és nincs az az isten amiért lecserélném bármire is a PG27AQN alatt - de azt is csak az ULMB 2.0 miatt.

TN vs. IPS (és ez még csak a pixel válaszidő, nem is a mozgási/perszisztencia elmosódás):


OLED meg nekem legalábbis felejtős...10 percenként pixel shiftel az egész kép, 4 óránként pixel refresh miatt le kell állítani, menne kb a kukába 2 nap után. És valóban, nem mindenki szereti sem a túlszaturációt, sem az a festményszerű képet

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#15) Synthwave válasza NightGT (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

TN gang. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Lokii válasza Synthwave (#13) üzenetére


Lokii
tag

Az tök jó , de Medal of Hi or AAban , CS2ben stbben ugye 64 Tickrate van , faceiten ,custom szervereketn 128

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#17) Cs1csó válasza NightGT (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

A túlszaturált képet én sem szeretem, elképeaztően erős a "kontraszt" a fényerő egy Oleden (léttam már demó videót boltban) nekem is sok volt.

(#18) Low Noise válasza NightGT (#14) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nekem Samsung G8 OLED van a pixel shiftet nem lehet észrevenni, sose láttam, hogy kiírta volna, hogy kapcsoljam ki 4 óra után e miatt, Az OLED tökéletes, legalabbis a Samsung.

(#19) Cs1csó válasza Low Noise (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

A panel az LG ;]

(#20) Low Noise válasza Cs1csó (#19) üzenetére


Low Noise
senior tag

Be is baszna ha az lenne, nekem az ingyen se kéne, volt hozzá szerencsém, 14 naposba ment is vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Feri1984


Feri1984
tag

Emlékszem a régi időkre amikor még szerettem látogatni az oldal fórumait mert mindig tanult valamit az ember.Mára ez sajnos megváltozott.

Közel két éve használok egy LG 42C2-t monitorként.
Tudatos vásárlóként igen csak beleástam magam a témába nagyobb külföldi fórumokon,tech oldalakon.

NightGT :
"-OLED meg nekem legalábbis felejtős...10 percenként pixel shiftel az egész kép"
Ki lehet is lehet ezt a funkciót kapcsolni.Bármennyire is félsz a beégéstől,nem lesz gond.
"-4 óránként pixel refresh miatt le kell állítani"
Na itt aztán kerekedett a szemem!!!
Az LG hivatalos tanácsa ezzel kapcsolatban,hogy NE Csinálj manuális pixel tisztitást ha a tv nem ajánlja fel.Ez a funkció csökkentheti az oled élettartalmát.
Valaki,valahol a beégéstől félve kitalálta ezt a hülyeséget és sajnos elterjedt.
A szoftverben csak azért van egedélyezve,hogy ha esetleg a tv nem veszi észre magán és beégés,pixel hiba van akkor a felhasználó elíndíthatja.De ha nincs probléma akkor nem kell csinálni.4 óránként főleg nem.
Nekem közel 2 év alatt 2 vagy 3 alkalommal szólt a tv,hogy pixel tisztítás javasolt.
Sokszor napi 6-8 órát is itt ülök előtte.A pixel csúsztatás mindig ki van kapcsolva,a pixel frissítés meg évente egyszer és láss csodát semmi beégés,probléma.
Lehet azt mondani,hogy szerencsém volt,van.De én nem hiszem.Tombolán sem nyertem soha. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Cs1csó válasza Low Noise (#20) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Samsung is gyárt OLED panelt? Úgy tudtam nem, talán micro led amivel próbálkoznak de az akkora mint egy kisebb ház tűzfala :DDD

(#23) Low Noise válasza Cs1csó (#22) üzenetére


Low Noise
senior tag

Igen Samsung QD-OLED nek hívják.

(#24) kovcsrob válasza Feri1984 (#21) üzenetére


kovcsrob
tag

Lassan az én C2 m is 2 éves. Napi 8-10 órákat meg monitorként.
A pixeleltolás inkább azért zavar, mert nincsenek körben tartalék pixelek. Az egérkurzor bal oldalon néha teljesen kitolható a megjelenített területről. (persze én is kikapcsolhatnám)
Volt, hogy az ablak kerete egy pár perc múlva is látszott. Akkor kicsit megijedtem, hogy beégettem. De megnéztem egy filmet és mire végeztem, eltűnt.
Egyszer szólt a pixeltisztítás miatt.
Viszont mivel a fekete nem világít, a szöveges megjelenítés kevésbé terheli a szemem. Az IPS előtt pár óra után fájt a fejem. A VA kicsit jobb volt.
A többi része... A betűk nem világítják meg a hátteret a környezetükben. Nem torzul ha kiülök a fókuszból. A háttérvilágítást adó ledek nem világítanak be foltokban.

(#25) PTM válasza NightGT (#14) üzenetére


PTM
junior tag

Csak egy automatikus refresht indít el a tévé (LG OLED-ek legalábbis), ha az előző refresh óta ment összesen legalább négy órát. De ez készenléti módban történik, nyilván nem kell négy óra után kikapcsolni. Viszont áramtalanítani sem érdemes.

Pixel shift a tévékben kikapcsolható, amúgy se ér sokat.

Nagyjából ugyanez igaz a mostani WOLED és QD-OLED monitorokra is tudtommal.

#22 Cs1csó
2022 óta, ahogy itt megírtuk neked. Érdemes volt, látszik. (Nem.)

[ Szerkesztve ]

(#26) IgnisFatuus válasza Lokii (#16) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A kliens szerver kommunikáció ütemezésnek kevés köze van a kliens oldali megjelenítés képfrissítéséhez.
Nem mellékesen a CS2-ben sub-tick system van már.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#27) Dragon3000 válasza Cs1csó (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

A boltokban lévő demó szarokat el kell felejteni, meg a tv-k ilyenkor demo vagy bemutató módban mennek, pc-re kötve teljesen más, mivel minden ilyen szart kikapcsol, illetve értelmesen be is állítja magának az ember.

[ Szerkesztve ]

(#28) Low Noise válasza Cs1csó (#17) üzenetére


Low Noise
senior tag

A Túlzott kontraszt amit láttál azt Black Rush nak hívják, ebben eltér a Samsung QD-OLED, annál nincs ilyen. A fényerőt meg be lehet állítani ha HDR anyagnál túl magas. Velem is megesett, hogy a maximum 50 helyett csak 5 öt állítottam be. Illetve lehet a HDR-t kalibrálni játékok menüjében.

[ Szerkesztve ]

(#29) podtibi válasza Cs1csó (#12) üzenetére


podtibi
senior tag

Biztosan van. De az is tuti hogy túl sok magas hz(pl. 144) használat mellett a szemünk is bizonyos ideig ugyanúgy érzékeli a világot. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Ezt inkább rád bízom.

(#30) NightGT válasza Feri1984 (#21) üzenetére


NightGT
senior tag

C2 ma már sehol sincs (pedig ódákat zeng róla mindenki, nagy monitoros discordon is...)

Abban még lehet, hogy nem volt ez a gyári 4 óránként 6-8 percig tartó tisztító funkció, de a ma kapható qd-oledekben (27in 1440p 360hz, 32in 4k 240hz samsung panel) van. A még kapható tavalyi woled-eket hagyjuk, a 2024 samsung qd-olednek - egyöntetű vélemény szerint - nyomába sem érnek.

Itthoni gépen keresem a pénzem, ezen nézek filmet, ezen játszom, napi 12-16 órát megy...előtte élek kb. Extrém eset, de ha Nálad nem égett be, hát nálam beégne :) Oké, hogy start menüt kapcsoljuk ki pl., de nekem speciell szükségem van rá, másképp sokszor át nem látnám, amit csinálok. Statikus kontent is rengeteg van (böngésző, ablakok, stb, van hogy egész éjjel...) Szöveg pláne, bár az a 2024 qd-oleden már szépen olvasható.

Emellé fps-ben főként sniperrel/red-dottal játszom, az egész játékstílusom az évek alatt pixel perfect-re gyúrt aim-emre és flickjeimre alapul, ha az nem lenne, le is mosnának az ifjú titánok...na erre ha jönne, hogy a kép random elmegy valamilyen irányba, bele is hülyülnék. Oké kapcsoljam ki, 3-6 hónap múlva ott lenne a Fortnite HUD a mindenen :) Persze a Dell 3 év beégés elleni garit ad, de tudod ki akar vele vesződni.

Szó mi szó, nekem tökéletes a TN, egyedül a betekintési szögek, de inkább a color/gamma shift az egyetlen baja. Ha még be tudok szerezni egy 240hz 27in 1440p TN-t, (azok már 2019ben jöttek ki, lol) akkor azzal elleszek a következő 10 évre is...onnantól meg már nem lesz reális kompetitíven játszani :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#31) Cs1csó válasza Low Noise (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#32) PTM válasza NightGT (#30) üzenetére


PTM
junior tag

"Abban még lehet, hogy nem volt ez a gyári 4 óránként 6-8 percig tartó tisztító funkció"

Volt benne. Ilyen pixelfrissítés a kezdetek óta van a WOLED tévékben és QD-OLED-ekben is. Nem indul négyóránként refresh. Lehet nézni 16 órát ha annyit akarod, kikapcsolás után fog elindulni.

"A még kapható tavalyi woled-eket hagyjuk, a 2024 samsung qd-olednek - egyöntetű vélemény szerint - nyomába sem érnek."

Az MLA paneles tévék dehogynem. Monitoroknál viszont tényleg QD-OLED panelesek most a legkomolyabb darabok, bár egy Asus PG27AQDM-nek sem kell pl. szégyenkeznie. Egy élvilágított LCD-ről meg aztán bármelyik képminősége nagy ugrás. Csak vannak nyilván más szempontok is.

Ha pixel shift nélkül 3-6 hónap múlva bégne a Fortnite HUD, akkor pixel shift mellett is beégne, csak a kontúrok lennének mosottak. Oké, neked az LCD ez miatt jobb, viszont az OLED-ekkel nem egészen az a helyzet, mint amit írtál róluk.

[ Szerkesztve ]

(#33) Feri1984 válasza NightGT (#30) üzenetére


Feri1984
tag

Köszönöm a válaszod.
Most akkor van vagy nincs oled kijelződ amit használtál hónapokon keresztül?
Mert úgy érzem nincs és csak mondod a magadét,hogy "szerinted" beégne.
Nálam sincs kikapcsolva a start menü,nincs engedélyezve a pixel eltolás,tehát nincs játék közben kép eltolás.
Az elmúlt 2 hónapban komolyabban rákattantam a lotro online-ra.Volt hogy napi 10-12 óra játék.Ott is van a képernyőn statikus tartalom ( skillbar,térkép,stb.) bőven.Valamint előtte is sokat játszottam (fps,tps,különböző rpg-k).
A fentiek ellenére még sincs beégés.Nem gondolom hogy másabb mint egy fortnite hud.
Viszont abban igazat adok,mert most kicsit bújtam a netet,hogy a qd-oled monitorokban tényleg benne van az automatata pixel tisztitás.Csak nem úgy ahogy én értelmeztem a leírásod alapján.
Tehát példának okáért a dell alienware qd-oled monitora 4 óra aktív használat után feldob egy automata üzenetet hogy a következő készenlétbe helyezéskor a monitor pixel tisztitást végez.Ez az automata üzenet a monitor menüjében kikapcsolható.Nem,nem kell kikapcsolni az üzenet után a monitor 8-10 percre,nem kell megszakítani a munkát/játékot 4 óránként.Ez csak tulzott elővígyázatosság.
A következő üzenet kb 12-16 óra használat után érkezik.Ez már nem kikapcsolható.Szintén arra figyelmeztet hogy készenlétbe lépéskor tisztítás lesz,ne kapcsold ki a monitort.
Úgy,hogy most tanultam valami újjat.Mentségemre szóljon a C2-s megvásárlása után sem a tv sem a monitor témában nem követtem az eseményeket.
Épp a minap láttam hogy a C4-ek 144Hz-es panellal jönnek.
Mert ha már fentebb szóba került,én a mai napig nem tudom megszokni a 120Hz-et 144 után.Sima,sima csak valahogy mindig eszembe jut,hogy a 144 csak simább volt. :D
Az a régi monitorm OC165Hz-et is tudott,ki is próbáltam.Na ott már én sem láttam különbséget.Én 144-re vagyok kalibrálva :DD

(#34) Feri1984 válasza PTM (#32) üzenetére


Feri1984
tag

Megelőztél! :)

(#35) PTM válasza Feri1984 (#33) üzenetére


PTM
junior tag

Ezek az üzenetek azért zavaróak lehetnek ha valaki versenyzik/multizik, ill. ilyen 1000+ órás játékok mellett én sem vennék OLED-et. A HUD színei és fényerejé is sokat számít, de nem tenném azért tűzbe a kezem, hogy bármelyik mai OLED évekig bírná az ilyet. Csak tényleg több dolog amit leírt, az nem úgy van. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Low Noise válasza PTM (#35) üzenetére


Low Noise
senior tag

Erre is van védelem csak most nem ülök a monitor elött, hogy megnézzem a menüben a nevét.
Ha valamai fixen van a kèpen annak csökkenti a fényerejét, de ezt ugyanúgy nem vettem észre mint a pixel shiftet. A Samsungom nem dobott fel még ilyen üzezetet

[ Szerkesztve ]

(#37) PTM válasza Low Noise (#36) üzenetére


PTM
junior tag

LG-nél Logo Luminance Adjustment, máshol lehet más a neve. Én ezt nem használtam, kikapcsolva tartom. Nálam ez simán belefér, hetente ha megy 16 órát a tévé.

(#38) NightGT válasza PTM (#32) üzenetére


NightGT
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#39) Synthwave válasza Lokii (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az teljesen mindegy, csak a fram rate és a képfrissítési ráta (meg közvetve a polling rate, leginkább a sub-frame inputot támogató játékokban) számít.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem akarok belemenni a gamer/nem gamer vitába és emiatt a mindenféle herzekbe sem, de dogoztam (jó) TN monitorral és IPS monitorral is. Na, ezért vettem itthonra VA-t. Két EIZO után most Philips van ( [link] ) ami nem olyan jó, mert MVA, az EIZO-k S-PVA-k voltak.
Amit viszont nehezen hiszek, az a TN panelnél a 100% SRGB.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) kovcsrob


kovcsrob
tag

Ez az OLED beégés a vicc kategória. (nem azért mert nem fordulhat elő)
Melós VA ra is és TN re is égettünk rá ablakokat kitartó munkával.
És nem túl kitartó munkával égettem rá IPS re start menüt.
Az IPS telóimra is rendszeresen ráégettem a státusz sávot. Ezek után, amikor rászoktam az OLED telókra és egyből mindenki a beégéssel jött...(kész vicc)
De ha még nem is hiszed el, hogy ez lehetséges. (bár én láttam az meg, hogy elhiszed e...)
Még mindig ott a háttérvilágítás. Ami ugye LED es... Halványodik, kiég, változik a színe stb. Persze nem mindenkinél és nem is mind. De vittem párat szervizbe ilyenek miatt. (van, amikor meg csak gari lejárta után jött elő)

A képfrissítést meg a hajadra kenheted. NightGT #14 kép. A bal oldali egy hulladék a jobb oldalihoz képest. Nekem valami elrontott samsung om volt. (nem lényeg a pontos típus) Bármennyivel is frissített ha tele volt megjelenítési hibákkal. Az éles kontrasztok stimmeltek. A fekete szürke átmenet mosódott. (hányinger volt ránézni is)

De verseny szerű játékra én sem egy nagy OLED-et vennék. Egy kis 24-25 colos gyors monitort. Mert 27 nél már mozgatnom kellett a fejem. Az meg időveszteség. Kár, hogy kevés a normális teszt. Úgy meg csak a hiedelmek, előítéletek maradnak. Mert nem vihetünk haza mindent kipróbálni. (meg nem is pár nap alatt derülnek ki a hibák)

(#42) Csandi válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


Csandi
őstag

Emberfüggő, nekem a VA az utolsó amit választanék, és nekem is volt már mind3 (és jók) (meg OLED tv is)

(#43) Feri1984


Feri1984
tag

Félre értés ne legyen.Nem kötekedésből írok.Szeretem megosztani a tapasztalataimat és olvasni másokét.
VA téma.Nekem eddig két ilyen kijelzőm volt.Egy asus rog strix XG43VQ.3 nap után ment vissza.Nem tudom biztosan a jelenség nevét,black bleeding/ghosting.De egyszerüen szörnyű volt.
Aztán volt egy samsung g9 neo.Ott a a háttér világítás rondított bele az összképbe.Függőleges halvány oszlopok a kijelző teljes hosszán 2-3 cm-ként."Foltos" volt.
Nekem sem lesz többet VA panelem.De azzal is tisztában vagyok ezek nem a VA panel csúcsai.
A monitor méret meg megint személy függő.Mindig meglepődöm amikor a yt feldob egy monitor tesztes videót amin a kezdőkép a vidós és mellete a kijelző.27/34 col én meg elsőre azt hiszem hogy 32/38 col a teszt példány.185cm/95 kg vagyok.Nekem a 27 col kevés.Mondjuk nem is "fekszem" rá az asztalra.Székben kényelmesen hátradőlve 95cm van a szemem és a kijelző között.Még a fent említett g9-nél sem forgattam a fejem,mondjuk ott van 1000r.Viszont a 42C2 nekem is túl magas lett,egyedi 3840x1920 felbontáson használom.

(#44) NightGT válasza kovcsrob (#41) üzenetére


NightGT
senior tag

A bal oldali az IPS, értelemszerűen :) És akkor még a backlight bleed/glowról nem is beszélt senki.

Fekete szürke átmenet VA-n szeret mosódni, nyilván, DE egy csomó 240Hz+ IPS-nél is lassúak a fekete átmenetek...pixel response time teszteket kell nézni, ÉS tudni értelmezni.

VA-ból egy értelmes játékos monitor van, az InnoCN 27G1S. Magyarországon persze soha nem is volt kapható, egy ideje máshol is hiánycikk. De a gyártót érdemes figyelmi.
Ja meg a Samsung G7, az még so-so jó VA létére, de ott meg minőségbiztosítási bajok vannak. Abból ki kell fogni a jót.

VA játékos cuccnak annyiból áll a létjogosultsága, hogy olcsó gyártani. Egyébként meg kuka az összes.

Ami pedig az OLED-et illeti, mások is megmondták már nekem, hogy tegyek rá nagy ívben, vegyem meg, használjam csapágyasra és gariztassam ha baj van...talán nekik van igazuk. Mindenesetre addig is: én nagyon jól ellennék egy 300 eurós Omen X 27el, de magyarországon (már) az sincs...s pláne nem ennyiért.

Konkrétan egy rakat érdekes monitort olcsóbban meg tudnék venni németországban, boltban, a vonatjeggyel+költőpénzzel együtt IS, mintha itthon megrendelném őket. Már ha egyáltalán itthon kapható...

Omen X 25f 180 euro kint pl, azzal már simán lehet nevezni akármilyen kompetitív eseményre.

Imádom ezt az országot...

Speed is the only truly modern sensation

(#45) PuMbA válasza Csandi (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. VA paneloknak sajnos van egy olyan baja, mint az OLED-eknek: VRR Flicker

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.