Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) -=RelakS=- válasza K Norbi (#91698) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha van nálad pumpa, arra tuti jó, hogy hazaérj a tekerésből (akkor is, ha mondjuk egy nagyobb túra elején kapod a bajt :D ), és rakjál fel rendes foltot.
Viszont nem árt, ha van nálad fogó is, mert a presta szelepet úgy be tudja "foltozni", hogy kézzel ki nem tekered. Ugye, a Slime-ot nem érdekli, hogy hol van az a rés, az neki egy feladat, hogy befoltozza :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91702) pc360 válasza K Norbi (#91698) üzenetére


pc360
addikt

Gondolom, mert plusz súly és macera.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91703) Caldera1 válasza K Norbi (#91698) üzenetére


Caldera1
tag

Én használok Slimeot. Súlyban mennyi pluszt ad? 5 dkg? Ne vicceljünk már... :DDD Átlag usernek, meg aki nem akar belsőt cserélni út mellett, mint én, annak teljesen ok. Persze Slimenál is legyen veled mini pumpa :D

(#91704) Dottore válasza Caldera1 (#91703) üzenetére


Dottore
addikt

100 g főleg keréken simán sok. Most ezt ne önmagában nézd hanem összefüggésében. Nem kell baromi drága cuccokat vásárolnod ahhoz, hogy tetemes súlyt tudj megspórolni. Hamar összejön egy kiló ha kicsit odafigyelsz. Ebben a vonatkozásban pedig nehéz a Slime.

(#91705) varsam


varsam
őstag

Egyenes 1 1/8"-os fejcsőbe bele tudok tenni tapered villát?

Ahogy olvasgattam, ha megvan a minimum 44mm belső átmérő a fejcsőben, akkor bele kell mennie egy ilyen átalakítóval: [link]

Leírás

Ez kicsit megemeli ugyan a fejcsövet kb 1 centivel, de gondolom az még belefér.

Ha ez így van, akkor szerintetek a Csepel Woodlands Pro 29 vázban megvan a 44mm belül? Annyit tudok róla hogy 1-1/8” Semi-integrated

Egyelőre nem tervezek új villát venni, de később ki tudja...

(#91706) Caldera1 válasza Dottore (#91704) üzenetére


Caldera1
tag

De belső gumit se viszek magammal. :P Mennyi egy belső ? Kb. 80-100 g. :D
Nekem eleve slick van fent (1.4), már ezen megspóroltam a keréken a plusz súlyt.

"Ebben a vonatkozásban pedig nehéz a Slime."
Hogy egy klasszikust idézzek (Torrente), amikor a fociedzést tartja: "Férfiak vagyunk vagy homoszexuálisok?" :DDD

(#91707) parkr


parkr
őstag

Canyonnál elindult a Tour de France-os akciózás, ha valakit érintene.
Én már csaka futárt várom.. :B

(#91708) rétisün válasza parkr (#91707) üzenetére


rétisün
veterán

épp most kaptam meg a hírlevelüket.....ha veszek még egy bringát, lehet kitagadnak, de nagyon erősen elgondolkodtam most ezen az akción. jó eséllyel később (szezonvégi akció) már nem lesznek a legkapósabb méretekből :(

te milyen bringát vársz? ha jól rémlik, outi témákban szoktál hozzászólni....

mod: van a naponta változó kiegészítőkre az egy napos akció, a bringákra meg amíg a TDF tart?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91709) sza.sa válasza parkr (#91707) üzenetére


sza.sa
tag

Én meg várom hogy legyen végre a méretemben :(

sza.sa

(#91710) parkr válasza rétisün (#91708) üzenetére


parkr
őstag

egy Ultimate CF SLX 8.0-ra gyűjtögettem már jó ideje. mondjuk nálam is a váz a lényeg (csak az magában drága), mert szinte mindent cserélni fogok.

én is úgy értelmezem, napi ajánlatok plusz heteken át akciós bringák.

(#91709) sza.sa ha most nincs, akkor az esélyes hogy majd csak a jövő évi készletben lesz. addig is érdemes nézni a factory outletet.

[ Szerkesztve ]

(#91711) sza.sa válasza parkr (#91710) üzenetére


sza.sa
tag

Rá szoktam időnként nézni, de volt már hogy volt rövid ideig S-es méret Endurance AL-ből. Gyorsan kell cselekedni... :(

sza.sa

(#91712) CaNNa3IS válasza Caldera1 (#91706) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

- "fonákkal baszod" :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91713) K Norbi válasza parkr (#91710) üzenetére


K Norbi
addikt

Az jó kis gép :K az ára se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#91714) rétisün válasza parkr (#91710) üzenetére


rétisün
veterán

az basszus nem semmi egy bringa :C :Y
én csak az Endurace CF 7.0-t nézegettem (stealth/szürke-vörös színben) mivel csak a váz maradna jóformán, fölösleges a drágább verziókra kiadnom a több pénzt. igaz, erre csak 200 euro leárazás van, de azért az is valami, ha már ilyent szeretnék, most kéne megvenni, csak........

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91715) Hasaggymeg válasza Caldera1 (#91706) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

De belső gumit se viszek magammal....hát én bizony viszek,így ma éppen a második zsír újat dobom ki rázkódás miatti dőrzsölődés okozta lyukadás miatt.Hiába is fóliáztam be,újra kilyukadt... :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91716) bringasisti válasza Hasaggymeg (#91715) üzenetére


bringasisti
őstag

Ilyen gondom nekem is volt, de most úgy csinálom hogy háztartási fólia hegesztővel kiszívja a levegőt rátapad a belsőre és úgy hegeszteni le. Nem tud a gumin megcsúszni a fólia.

BENEFON DELTA--------N8

(#91717) 6030D válasza Hasaggymeg (#91715) üzenetére


6030D
Ármester

Hol lyukad ki? A szelep tudja kidörzsölni (a környéken lyukas), vagy ha valami van mellette, szerszám, kulcs, de az ellen a szatyor sem véd. Nemrég láttam egy kiegészítőgyártó megoldását, egy kis műanyag izé, ami úgy néz ki, mint a zsebpeca műanyagja. Arra vannak felpattintva a leszedő, multi stb... és arra tekeri rá úgy a gumit, hogy a szelepnek van helye és nem böki ki, ha mozog. Utána az egész pakkot be tudod rakni zsebbe, táskába, kulacsba.
Nekem mondjuk nem volt még ilyen gondom, csak azért van zacsiban a zsebemben, hogy ne legyen saras, meg valamelyik mezhez "ragad".

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91718) Hasaggymeg válasza bringasisti (#91716) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem az is kilyukad amivel betekerem,levédem,aztán jön a gumi kikoptatása.Nem tudom mivel burkolhatnám be ami ki is bírja az állandó apró dörzsölést. :FVégül fel kell ragasszam a vázra mint Tothgera. :U

3060D...

Ehhez hasonló pontokban lyukadásig kopik.Semmihez nem ér csak a nyeregtáska belsejéhez.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91719) rétisün válasza Hasaggymeg (#91718) üzenetére


rétisün
veterán

ilyennel még nem találkoztam, de mivel újabban én is nyeregtáskában hordom a pótbelsőt, jó lesz gyakrabban ránéznem, nem járok-e ugyanígy, ne akkor vegyem észre, amikor kellen a pótbelső.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91720) 6030D válasza Hasaggymeg (#91718) üzenetére


6030D
Ármester

Ez szerintem vágás. Ha ennyit dörzsölődni, akkor gumipor is lenne mellette, de tök tiszta.
Kulcs vagy valami (gyógyszeres levél) nincs mellette?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91721) Hasaggymeg válasza rétisün (#91719) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig jó be van szorítva,látszólag meg sem tud moccanni és mégis ez már a második...

6030D...dörzsölés.Van belőle 2-3 a gumin,és az előző is így lyukadt ki.Gumipor nagyon kevés lehet,hisz egy ilyen kidörzsölődés ~3mm.A felgöngyölített gumi külső hajlatainál lyukad.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91722) jilian válasza parkr (#91707) üzenetére


jilian
addikt

Ezek az outletek ruházatban sokmindent nem érnek... esetleg a törpéknek meg a bigfutoknak... :(((
Csak a hitegetés megy, már kétszer adtak dátumot, hogy bizony jönni fog.
Aha persze, amire megjön hozzájuk a méretemben már nem fogják odaadni annyiért...

Inkább megrendelem €10 drágábban máshonnan.

(#91723) Strezi


Strezi
őstag

Holnap hajnalban indul a kéktúra projektem, ez a terv: https://www.strava.com/routes/9409747

Indulás kőhányástól, valamikor reggel 5-6 között.

Kíváncsi leszek hogy hogyan sikerül majd a tervhez képest. Remélem a végén még haza tudok majd tekerni aszfalton, ha nem akkor telefonos segítség lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91724) rétisün válasza Strezi (#91723) üzenetére


rétisün
veterán

szép túra :C

azt tudjuk, hogy a házmester havat hány, de ki hány követ? trollok? :U

mi haverral egy balatonos kört terveztünk (tihanyig, ott komp, aztán szántódtól haza) de szerintem lefújjuk, nincs kedvem órákat bringázni esőben..... :((( ha lehet hinni az előrejelzésnek (és sajnos 1naposban már egész jók) már esőben indulnánk, aztán ki tudja meddig mennénk esőben.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91725) belaazallat válasza rétisün (#91724) üzenetére


belaazallat
addikt

Már most esik a déli parton. :( Legalább én is tudok, majd veletek menni!

(#91719) rétisün

Nem tudom milyen nyeregtáskát használtok, de én egy éve belerakott pót belsőt Balcsi kerülésen felhasználtam, de semmi baja.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91726) rétisün válasza belaazallat (#91725) üzenetére


rétisün
veterán

attól, hogy holnap esetleg mégis megyünk, megimételhetjük máskor is, amikor már majd tudsz csatlakozni.
de nekem elég volt órákig esőben tekerni, mikor mentünk zánkára, meg szki-vel a balcsi-körön. a holnapit sztem kihagyjuk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91727) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Rajtam kívül megy még valaki holnap a Spirit of Balatonra? Ha esetleg már volt köztetek valaki, akkor mit tudtok tanácsolni olyas valakinek, aki egyedül vág neki a megmérettetésnek?

(#91728) trialboj válasza Hasaggymeg (#91715) üzenetére


trialboj
őstag

Nem tudom milyen fóliát használsz, de ajánlom a kínai csomagolópapírt. Bármit rendelsz tőlük ezzel a fehér vastag, de nem bubis fóliával tekerik be, és nagyjából meg is véd minden csomagot.

Én ezt használom a gumi körül, főleg mert semmi súlya nincs. Multi toolt pedig szétvágott gumibelsőből készült tokkal láttam el, így nem okozhat sérülést semminek, és könnyen ki be lehet csúsztatni.
Ennek mondjuk az a hátránya hogy már érezhetőbb a súlya, de még így sem nehezebb mint amennyi sarat egy rendes tekerés alatt össze lehet szedni. Lehet majd annak is készítek egy fóliás tokot.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91729) Hasaggymeg válasza Strezi (#91723) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet nem a legjobb napot választottad.

trialboj...mondasz valamit,gumiba kellene tekerjem a gumit,vagyis kutyaharapását szőrével. :U ...lesz vagy 3 kilo a nyeregtáskám. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91730) 3shae


3shae
aktív tag

Holnap szeretnék megtenni egy szép távot
(Gyál - Párkány) esőt mond, de csak a reggeli órákban. 5 percenként nézem a felhőképet, remélve hogy mielőbb átvonul a front..

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#91731) K Norbi válasza parkr (#91710) üzenetére


K Norbi
addikt

Én meg erre gyűjtök

(#91732) zoli03 válasza K Norbi (#91731) üzenetére


zoli03
őstag

Jó régi szett van rajta, én ilyet nem vennék már újan.

(#91733) Slownz válasza parkr (#91707) üzenetére


Slownz
senior tag

Csak én vagyok olyan vak, hogy nem látom az akciókat?! Valaki dobjon meg egy linkkel plz. :R

(#91734) rétisün válasza Slownz (#91733) üzenetére


rétisün
veterán

tessék

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91735) Caldera1 válasza CaNNa3IS (#91712) üzenetére


Caldera1
tag

:D

(#91736) K Norbi válasza zoli03 (#91732) üzenetére


K Norbi
addikt

A külleme nagyon tetszik :D

(#91737) parkr válasza K Norbi (#91736) üzenetére


parkr
őstag

jól néz ki, de találtál belőle valahol jó áron? mert itt pl. 370-et kérnek érte amit nem neveznék túl jónak

(#91738) zoli03 válasza K Norbi (#91736) üzenetére


zoli03
őstag

Nem ennél a Tiagra szettnél fut ki még oldalra a váltóbowden (nincs rejtett bowdenezés)? Na az minden, csak nem szép :) .

(#91739) Slownz válasza rétisün (#91734) üzenetére


Slownz
senior tag

Köszönöm!

Endurace 5.0 kb 260k lenne mindennel együtt. Ez nem tűnik rossz árnak. Valakinek van esetleg ilyen gépe?

(#91740) rétisün válasza parkr (#91737) üzenetére


rétisün
veterán

azért ez egy karbon váz, karbon villa, élettartam garanciával......ennyiért sztem nem rossz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91741) parkr válasza rétisün (#91740) üzenetére


parkr
őstag

ja, igen. a villát láttam csak karbonnak, így nem olyan rossz, bár az a hajtás tényleg elég régi már.

(#91742) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok!

Eléggé féltem újonnan vett Kellys Phanatic 70-es kerékpáromat, ezért fel teszem a kérdést, ha ronggyá ázom az esőben utána rögtön szárazra le kell törölgetni a bringát, majd újra olajozni, vagy egy elázás után még nem szükséges? Mennyire rozsdásodnak a mai modern bringák? Nem volt olcsó, szeretnék rá vigyázni. Ti mivel tisztítjátok és milyen gyakran egyébként?

(#91743) Hasaggymeg válasza Vadászmenyét (#91742) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt már hallottam olyant,hogy egy ázás után csapágyzsírzás jön.Na azért az jól is nézne ki,mert egy alapos mosás,mely alatt kábé 100x annyi víz éri mindenhol a bringát,és melyből évente megejtek vagy 20-at,totál sz@rrá verte volna eddig bringáimat.Egy modern kerékpáron,talán a láncon kívűl nem sok minden rozsdázhat meg,ha azt az ázás után száraz helyen tárolod.Én le szoktam fröcskölni tiszta vízzel a sáros,felverődött esőt mindenhonnan és száradás után megkenem a hajtást és becsúszókat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91744) deny330


deny330
aktív tag

Megkérdezhetném erről a bicikliről a véleményeteket? Amit kinéztem magamnak Giant, sajnos elvitték (sajnos még tökölnöm kellett egy kicsit a pénzzel). Nagyon közel van, kb fél óra kocsival, de 300k és 26"-os.

Más: Haver megszállott egy kicsit bicikli váz keresésben. Mondtam neki, hogy 26-os vázat ne vegyen, mert (mint ti is felvilágosítottatok engemet) mire elkészül a bicikli, "anyagi csőd" lesz a vége. Van 2 "túra" bicóból alkatrésze (egyáltalán nem komolyak, alivio felszereltségi szint kb), amikből addig talán ki tudná pótolni a maradék alkatrészt, apránként pedig cserélgetné a dolgokat. A váz amit nézett, az ez. Szerintetek?

(#91745) Tothgera30 válasza Vadászmenyét (#91742) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dehogyis, esélytelen lenne, főleg egy több napos esőben megejtett túrán. Használni kell, lehetőleg a magasnyomásúval óvatosan (csapágyakra közvetlenül nem irányítjuk), és időszakosan átkenni forgó-mozgó részeket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91746) trialboj válasza deny330 (#91744) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem kb pont ilyen felszereltségű Canyon nerve, AM bringám van, pár hónapja vettem. Egyetlen nagyobb különbség hogy a váltó, és hajtás xtr, fék meg elixir7. Én jó árnak tartom most is, azt leszámítva hogy az enyémet nem tartották karban sajnos.

Viszont én nem Mo-on tolom, és itt még örülnek az emberek a 26"nek, viszont már többször előjött a topikban hogy odaát nem lehet 26" os gépet reális áron továbbadni, mert senki nem keresi, és még a minőségi alkatrészek sem húzzak felfelé az árat. Persze van kivétel, vannak azért még olyanok akiknek ez lesz az első ilyen bringa, csak ugye egyre kevesebb, és minél kisebb városban élsz annál bonyolultabb.

Szóval ez inkább olyasmi kérdés, hogy hajlandó vagy-e úgy kiadni ennyi pénzt, hogy jövőre majdnem biztos hogy már esetleg csak 200+t kaphatsz érte, attól függetlenül hogy mennyire vigyáztál rá.(Ha idén meg is unod, nem szabad szezon végén eladni, mert akkor bezuhan a piac, és ha csak nincs szükséged a pénzre megéri márciustól hirdetni)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91747) aicon


aicon
senior tag

Hobby sportoláshoz néztem ki ezt a bringát
Többnyire aszfalt, semmi verseny, vagy hegymenet (már jóval túl vagyok ezen a koron), 20-25km, heti 4-5 alkalommal.
Minden véleményt, segítséget a választásban megköszönök.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91748) Dottore válasza deny330 (#91744) üzenetére


Dottore
addikt

Nekem az a véleményem, hogy ne vedd meg. A 27,5” jobb. Menni vele és a jövőre nézve is. Ráadásul viszonylag magas vagy ha jól sejtem. Legfőképp pedig, előbb utóbb úgy is lesz egy kedvező ajánlat (mind a Giant ami elúszott), nem szabad türelmetlennek lenni, hidd el megéri. Nekem is új a 27,5” (télen vettem), néha poénból szoktunk bringát cserélni de soha nem ülnék vissza a kisebb kerékre. Mikor meglátom a kicsi kerekeket alattam, mindig elfog a pánik, hogyan fogok én ezekkel átmenni a gyökereken. :)

Haver ha megszállott akkor csinálja. Ez a megszállottság lényege. Az egyetlen ami segít, ha nagyjából kiszámolja a végét. Az eredmény egy nagy szám lesz, ha ez nem riassza el akkor hajrá. Van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#91749) Dottore válasza Dottore (#91748) üzenetére


Dottore
addikt

Kicsúsztam. Amúgy jó ár érte így ránézésre. Dropper is van benne, ami plusz pont. Ha nem érdekelne a kerékméret én megnézném.

(#91750) trialboj válasza aicon (#91747) üzenetére


trialboj
őstag

Aszfalton egy 20ast a legtöbb gép elmegy gond nélkül, ettől függetlenül, ez nem egy teljesen korrekt hirdetés. Nem említi a pontos típust semminél, és minden pont úgy van fotózva hogy ne látszódjon rajta semmi, csak hogy milyen szép az összhatás. + 2 kép kb ugyan abból a szögből van csak h legyen...

Érdemes megguglizni a nevét, kiderülhet mikori modell, a hátsó váltó és 1000 éves, a fékek nem hidraulikusak, pedig ennyiért talán már bele kellene férjen egy használt árba. Nincs kiírva hánt sebességes, a hajtókar is elég alap modell, ha nem is kopott könnyen lehet hogy egy tányér el van görbülve pl.

Ha van más lehetőség, illetve nem sürgős, és a desigba sem szerettél bele, még nézelődnék a piacon.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.