Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

[link]

Édes Istenem de jót röhögtem a kommenteken. :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79752) Jester01 válasza Hasaggymeg (#79750) üzenetére


Jester01
veterán

Villogót keres te meg linkelsz neki egy nem villogót ;]

Amúgy én a helyi "100Ft-os" boltban vettem egy szintén 5 ledes 2 AAA elemmel működőt, ami villog is és van beépített prizmája. Mondjuk nem 220 fokos és nem ilyen profi a rögzítése de nekem az akasztó teljesen jó a nyeregtáskára. Ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#79753) Hasaggymeg válasza Jester01 (#79752) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A villogó talán nem is szabályos. :P

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79754) Jester01 válasza Hasaggymeg (#79753) üzenetére


Jester01
veterán

De, az.

– Egy hátsó lámpa, amely piros, folyamatos vagy villogó fényt biztosít és sötétben, tiszta időben legalább 150 méterről észlelhető. Megengedett a ruházaton is!
– Egy piros színű hátsó fényvisszaverő prizma, amely nem lehet háromszögletű.

Jester

(#79755) Strezi


Strezi
őstag

Az utóbbi hétekben sokat küzdöttem az erdőben a sárral, amit nagyon utálok. De, vannak jó bringáim meg kedvem, ezért párszor elmentem tengelyig és vissza benne :DDD

Most végre a komolyabb fagyokkal ennek vége! Szerencsére itt hó is csak minimális esett, így végre megint jól tekerhető az erdő. Fagyott, ropog de tapad és jól gurul a bringa :D Plusz - minusz egy fok van, ami elsőre hideg, de bemelegedve és nem csak túrázva szinte kellemes.

Egy gondom van csak, hogy a hosszúujjas mezem a hosszú ujjas téli felső alatt csurom vizes mire haza érek. Mivel nem igen fúj a szél (át rajta sem) annyira nem zavar, de hiányzik egy jó aláöltöző réteg. Régebben volt egy de az nem vált be annyira, meg el is kevertem valamere. A mez és a "kabát" is NorthWave, gondolom annyira nem rosz.

Tud valaki ajánlani valami igazán jó aláöltözőt, amiben dokumentáltan száraz maradt téli keményebb tekerés során is? Decathlonos nem játszik, onnan elhoztam a legdrágábbat(8K) a legnagyobb méretben, de kicsi volt ,leginkább rövid ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79756) lorcsi válasza Strezi (#79755) üzenetére


lorcsi
veterán

Erre kivancsi vagyok
Ugyanez a problemam, nekem a hatam izzad le nagyon

(#79757) TomMusic


TomMusic
őstag

Tárcsaféknél a fékbetétet kiszedni mennyire macerás? Vagy ne szedjem ki, elég, ha a tárcsát megtisztítom?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79758) Strezi válasza TomMusic (#79757) üzenetére


Strezi
őstag

Ne szed ki, és a tárcsát sem kell nagyon tisztogatni :N
Max egy szárazra törlés, ha leslagolod a bringát. Én hazafelé a mosóból fékezek párat óvatosan hogy kiszáradjon oszt jónapot :B

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79759) Hasaggymeg válasza Jester01 (#79754) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és tényleg,rosszul emlékeztem. :Y Mintha régebb nem lett volna engedélyezett a villogó csak a folyamatosan égő... :F

(#79755) Strezi...na erre kíváncsi leszek,mert szerintem olyan csak a mesékben van. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79760) Jester01 válasza Hasaggymeg (#79759) üzenetére


Jester01
veterán

Mintha régebb nem lett volna engedélyezett a villogó csak a folyamatosan égő
Így van :K

Jester

(#79761) 6030D válasza Strezi (#79755) üzenetére


6030D
Ármester

Tekerj az Alföldön. :D
Szerintem olyan nincs, ami felfelé nem izzaszt, de lefelé sem fagysz meg.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79762) Strezi válasza Hasaggymeg (#79759) üzenetére


Strezi
őstag

Biztos van akinek van tapasztalata X bejött, Y nem formában, az már segítség lenne!

Azt ne mondjátok már hogy tök parasztvakítás az aláöltöző, mert egyértelmű hogy pl. a pamutpólónál kb. minden jobb. Ugyancsak pl. a futónadrágom és a hosszú bicós nadrág alatt is tök száraz vagyok, de felül nem.

Nem csodát várok, csak valós tapasztalatokat mert nekem nincs mostani, ennyi! Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79763) bunddog válasza Strezi (#79762) üzenetére


bunddog
tag

Mindenkinek más :D Én pl pamut polóra veszem rá a decás sí aláöltözőt, ha azt venném alulra akkor egyből szauna :D Lábon persze hogy száraz maradsz, de felül izzadni fogsz.

(#79764) TomMusic válasza Strezi (#79758) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ, bár a vízzel picit gyorsabban amortizálódnak a fém (acél) részek.

Más:
Elkészültem a lánc takarítással (petróba áztatás, petróval öblítés, ronggyal megtörlés, és most van a szárítás fázisban). :K
Előtte:

Utána:

Aztán jön a felszerelés, újrakenés.

Más: a petróleummal lehet tisztítani a vázat is? Nem bántja a festéket?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79765) -=RelakS=- válasza TomMusic (#79764) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbáltam lefesteni a láncomat. A benzines tisztítás teszten némelyik festék szinte úgy ugrott le, mintha kukoricapuffancs lett volna.

A bringa festését lehet, hogy nem bántja, ha időben letörlöd (pár perc), de azért ezzel nem takarítanám.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79766) Hasaggymeg válasza bunddog (#79763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pamutot nem szabad a bőrre venni mert mind felszívja az izzadságot,magában tartja és 3 óra múlva is vizesnek érzed,míg a poliészter aláöltözőkben egy pár óra alatt akár többször megizzadhatsz,majd meg is száradhatsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79767) TomMusic válasza -=RelakS=- (#79765) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi, máshol is hasonlót írtak, inkább nem kockáztatok.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79768) Because válasza TomMusic (#79764) üzenetére


Because
őstag

szép lett! de sajna, ebben az időben tekersz 10km-ert és még piszkosabb lesz mint volt :)

(#79769) ígyvanferi válasza Because (#79768) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bocs, de ezt muszáj: nincs olyan, hogy kilométerert. Maradjunk a km-t írásmódnál inkább.

(#79770) bunddog válasza Hasaggymeg (#79766) üzenetére


bunddog
tag

Csak fél órára, van hogy sikerül nem megizzadni, de holnap kipróbálom a decás bringás aláöltözetet legalulra :)

(#79771) fpeter07


fpeter07
veterán

Downhill hardcore módban. [link]

(#79772) Because válasza ígyvanferi (#79769) üzenetére


Because
őstag

nyugodtan, köszi :R

(#79773) Toomy válasza Strezi (#79762) üzenetére


Toomy
senior tag

Felejtsd el, ilyen aláöltözék nincs. :N
Mivel télen rétegesen öltözködünk, így kellőképpen szigetelve van a felsőtestünk. Ha alulra is felvennél 3-4 réteget ott is izzadt lennél. :K
Én tavaly 1x télen frankón eltaláltam az öltözködésemet. 7 órát voltam kint 0 -2 fokban. Hazaérve meglepve tapasztaltam, hogy csont száraz vagyok a 4 réteg alatt felül is. Aztán szépen kisakkoztam hogy is lehetett ez.
Hát úgy hogy a 7órára 1l folyadékot ittam. Szóval nem volt mit izzadjak. Csoda, hogy nem fordultam bele az árokba valahol.

(#79774) TomMusic válasza Because (#79768) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, sajnos tudom. :(
Igazából még le se akartam venni a láncot a bicóról, de rájöttem, hogy nincs más választás. Aztán a többi jött magától. :DDD
A hátsó váltót is megtakarítottam, a görgőket is szétszedtem, meg mindent igazából, ahol jár a lánc.
Elég pepecselős munka (főleg bent a lakásban :) ), de úgyis olyan ramaty az idő, hogy még melóba se megyek be most keróval.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79775) Because válasza TomMusic (#79774) üzenetére


Because
őstag

a montit elő se veszem ilyen ratyi időben, sajnálom összepiszkolni :)

van egy igásló, arról csak egy ronggyal szoktam letörölni hétvégente az olajsarat

[ Szerkesztve ]

(#79776) Reno7 válasza Strezi (#79755) üzenetére


Reno7
senior tag

Nyugatabbra sokan használják az Airblaster Ninja Suit-ot, olvass utána hátha...

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#79777) CaNNa3IS válasza fpeter07 (#79771) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez inkább cirkuszi bohockodás.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79778) 6030D válasza Strezi (#79762) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem az izzadás nem is az aláöltözőn múlik. Pamut vs aláö. között ugye az a különbség, hogy egy helyen vizes vagy szétoszlatja nagyobb felületre, tehát előbb elpárolog. Ezt pl. edzőteremben könnyű észrevenni, ahol ezek a felső rétegek. Onnan már a kabáton múlik, hogy kivezeti vagy sem. Szerintem ha hosszantartó száraz érzést :) akarsz, inkább egy komoly kabát irányába kellene keresgélni. Gore és hasonlók (bm-on volt most bemutató körkép).
Ettől függetlenül ha hajtasz, szerintem akkor is izzadni fogsz, max egy jó levezetéssel el tudod párologtatni hazáig.
A kevés folyadékot is aláírom, azt én is észrevettem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79779) TomMusic válasza Because (#79775) üzenetére


TomMusic
őstag

Én is így vagyok vele. Ilyenkor csak akkor veszem elő, ha száraz az idő, és akkor is csak aszfalton.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79780) Acef válasza pc360 (#79733) üzenetére


Acef
addikt

Kb 30000 Ft értékű, új gp 4000 sII a használt bringán?
Tényleg csak 4500 km-t ment a bringával, ezalatt elkoptatta az előző gumiját, és vett egy új szettet 30e ért, amivel eladja? Hmm. Miért?

Te jól járnál vele.

[ Szerkesztve ]

(#79781) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma reggel leadtam Manitou Marvel Expert villámat Dr.Bike-ékhoz.Mikor telefonon mondtam,hogy 2 év és 16e km van benne,leb@sztak forma miért vártam eddig,de amint leadtam a fickó kezébe,láttam az arcán nem is hiszi annyit volt használva. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79782) szacsee


szacsee
nagyúr

Ha már az öltözködést szóba hoztátok vettem pár cuccot ... megint ... hirtelen felindultságból. ;]
Egyik haver segített, aki teker és fut is közben, szóval nem teljesen eszetlenül cselekedtem.
Sí aláöltöző gatyát vettem, mert olcsó volt és újrakezdőként nem hinném, hogy 2-300km-t fogok tekerni egyszerre. Melegebb hidegben bringás rövid gatyát húzok fölé, hidegebben pedig valami melegítő nadrágra gondoltam.
Felső bringás aláöltözőt is vettem, amihez van itthon mez és egy softshell dzseki is.
Csősálból vettem 2-t, egyet a sisak alá, ha vastag lenne a hazai sapka, illetve egyet az arcomra felhúzni, így a szemüveg is elférhet.
Télen ennyi elég egy kesztyű kíséretében 10°C környékén?

(#79783) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni biciklivásárlás kapcsán. Anyukámnak szeretnénk egyet, de nem tudom, hogy milyet lenne érdemes venni. Aszfalton használná munkába járásra (kosár jó lenne, ha lenne rajta). Kényelmesen szeret bringázni egyenes háttal (kb 165cm magas).
Nem tudom, hogy újat vagy használtat érdemes venni, a lényeg, hogy max 100eFt lenne a keret. Milyet ajánlanátok? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#79784) ivana válasza attila206 (#79783) üzenetére


ivana
Ármester

A legfontosabb kérdés: mennyi a szint az útvonalban?

(#79785) zoli03 válasza szacsee (#79782) üzenetére


zoli03
őstag

Most komolyan 10 fokra ennyire be kell öltözni?

(#79786) maximilian4 válasza zoli03 (#79785) üzenetére


maximilian4
addikt

Tegnap ahogy tekertem késő este haza, -6-ot mutatott a hőmérő. :D

Maxi

(#79787) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#79781) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze ezzel nincs baj, csak a szimering ennyi idő alatt szétrepedezik, még ha szabad szemmel nem is látható, és a becsúszó alsó részét szépen összekaristolja az oda rakódott por. Fél évente (szezon előtt-után) vinni kell szervizbe, ez a titok, akkor szinte bármilyen felhasználást kibír. Nekem a fehér Fox is volt ősszel, de még 500km-t se tekertem a bringával, de így újszerű marad a kezeim között.

#79783 attila206: Nyáron ugyan ilyen kritériumokkal kerestem bringát, egy Pegasus Avanti lett végül, 28"-as kerekekkel, 7005 Alu vázzal, Shimano Nexus 7-el, Suntour CR 100P telóval, világítással és parkolófénnyel, ráadsul az elejére tettünk egy jó nagy fonott kosarat, ami egy mozdulattal leszedhető. Anyám imádja, Schwinn-Csepel Landrider-t váltott le, attól jóval könnyebb, gyorsabb, és gondozásmentesebb. Napi 2x5-8km-t teker vele, ettől jobb nem kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79788) zoli03 válasza maximilian4 (#79786) üzenetére


zoli03
őstag

És ez hogy jön ide?

(#79789) Strezi válasza Toomy (#79773) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi, de alul felül két réteg volt rajtam, szóval emiatt nem kellene ekkora különbségnek lennie.
Kezd gyanús lenni nekem a NorthWave force jacket-em, mint gyenge pont... Úgy néz ki semmi páråt nem enged ki.

6030D: jó, akkor holnap leakasztom ikább helyette a polcról a GoreBikeWear szettemet ;) gondoltam ezek az új cuccok jobbak mint a régi cuccaim, de nem biztos :D Talán még a régi Shimanó mezem is megvan valahol, annak nagyon jó anyaga van. Egy próbát megér hogy rám jön-e :B

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79790) Because válasza Strezi (#79789) üzenetére


Because
őstag

vagy egyszerűen nem kell több egy pólónál, tuti nem izzadsz le annyira :DDD

(#79791) Strezi válasza Because (#79790) üzenetére


Strezi
őstag

Most hogy mondod, eszembe jutot hogy régen polóban és egy polár pulcsiban is eddzettem télen. Az szellőzik rendesen...
Na, lesz mit kipróbålni holnap!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79792) Hasaggymeg válasza Strezi (#79789) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Feszítsd magadra,legfeljebb hasad rá néhány szellőző nyílás. ;]

Tothgera30...na majd most kiderül,éppen várom nyissanak,hogy elvehessem.Másik érdekes dolog a kormánycsapágyam,mely nem is csapágy,hanem sima koszorú! :F Most már tényleg nem értem mi az integrált,félintegrált és nem integrált kormánycsapágy. :F Régi Schwinn Csepelekben ipari volt.Mindegy jól megkenem és megy vissza.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79793) superecneB válasza Strezi (#79755) üzenetére


superecneB
őstag

Kipsta-t használok - dechatlonos. Síeléshez (eredetileg arra használtam) és télen bringázáshoz is, nekem bevált. Két éve egy novemberi 30km-es mátrai túrához is csak ez volt a túranadrág alatt meg a kabát alatt, nem volt semmi panaszom (pedig éjszaka túráztunk elég hideg volt).

(#79794) zoli03


zoli03
őstag

Jövő héten megjön az országútim, eddig csak egy MTB-m volt (a városi biciklit meg a fixit nem számítva), azt platformpedállal használtam. Az országúti elég hülyén nézne ki platformpedállal, SPD-SL-t nem akarok, mert ha új helyre tekerek, ott körbe is szoktam nézni (pl kilátók), SPD-SL cipőben meg tudtommal nem olyan kényelmes mászkálni. Nagy szentségtörés lenne, ha országútira is sima SPD pedált raknék? Mert így azért könnyebben tudnék gyalogolni, meg elég lenne egy cipő a két biciklihez.

(#79795) LustaDick123 válasza 6030D (#79714) üzenetére


LustaDick123
tag

Csendes beolvasóként, laikusként szeretném kérdezni, hogy van-e hátránya/előnye ha a bringa láncát motoros spray-vel kenem (pl. teflonos Motul, indok: ez van itthon :) )?
Motoron kibír akár 800-1000 kilométert is (esőben 3-400km) bringán nagyjából örökéletnek tűnik. A bringa egy trekking, kirándulásra, városi szaladgálásra van használva.
Köszi előre is!

(#79796) Napfénysüti válasza zoli03 (#79794) üzenetére

Nem szentségtörés, aki montizik és outija is van az sokszor sima SPD-t használ a kompatibilitás miatt, így megúszhatja egy cipővel. :K

Més que un club!

(#79797) attila206 válasza ivana (#79784) üzenetére


attila206
tag

Sík terepen használná csak aszfalton (nem a legjobb minőségű).

Tothgera30: Hol vettetek végül? Ahogy néztem az új ára több mint 500 font.

(#79798) ivana válasza attila206 (#79797) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor valami kontrásat nézz szerintem, azok jól bírják a napi terhelést.

(#79799) 6030D válasza LustaDick123 (#79795) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem oda bőven jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79800) ivana válasza attila206 (#79797) üzenetére


ivana
Ármester

Csepel budapest például, 26-os szóval kisebb magassággal is kényelmes, túl sok dolog elromlani rajta nem tud

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.