Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) pc360 válasza mustang08 (#66450) üzenetére


pc360
addikt

Érdemes a patentes cipővel, vagy normális fém platformpedállal (nem pedig fémkeretessel) kezdeni, nyeregmagasság- és dőlésszög-állítással, illetve új nyereggel (a régi, domború felületűt lecserélni valami rendes "szigetesre", ami középen ki van luggatva).

Illetve nem árt tisztában lenni azzal, hogy milyen állapotban vannak a csapágyai, ha ilyen lomis cuccról van szó. Nem a legjobb, ha az egyszerű tesztek után az első kanyarban kifacsarodik az első kerék alólad, vagy a rég szétszáradt fékpofa csak karcolja a felnit, de nem állítja meg azt...

Csak viszonyításképp: egy normálisan rendben lévő országútiért min. 50-et elkérnek, 70-ért pedig már egész szép klasszikus darabokat is ki lehet fogni, de általában 90-100 ezer egy minden szempontból jó darab, egy kicsivel is jobb szettel. Ha ennek egy töredékéért vetted, akkor valószínűleg lesz mit rá költeni, de a biztonságod fontosabb. És most nem a sisakra gondolok, mert az itt sokadlagos szerintem, ha azt sem tudod, hogy ugrik/szakad-e alattad a lánc, vagy kiesik-e a négyszöges hajtókar az első kiálláskor.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66452) ivana válasza mustang08 (#66450) üzenetére


ivana
Ármester

Képet :)) Aztán nyilatkozunk milyen gép :)

[ Szerkesztve ]

(#66453) mustang08 válasza pc360 (#66451) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Holnap veszek rá valami normális platformpedált a többi cuccal együtt.
60-ért vettem, és egy kicsit szívom is a fogam miatta, mert 50-nél többet nem akartam egy kezdő bicikliért kiadni. Típusra egy Albuch Kotter California full shimano 1055 szettel. Ránézésre, teljesen amatőr szemmel teljesen rendben van, csak a nyereg és a bandázs van elkopva.

ivana: holnap majd csinálok egyet, de most szakad az eső. Egyébként egy picit nőies színe van, fehér-lila, de majd megszokom.

[ Szerkesztve ]

(#66454) pc360 válasza mustang08 (#66453) üzenetére


pc360
addikt

Nem 105-ös? Mert az már korrektnek hangzik.

"Gondolom a 105-ön belüli típusszáma lehet." Én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66455) mustang08 válasza pc360 (#66454) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

105-ös, csak ha a google-ba 1055-öt írok be, akkor hozza ki pont ugyanazt. Gondolom a 105-ön belüli típusszáma lehet.

(#66456) ivana válasza mustang08 (#66453) üzenetére


ivana
Ármester

Jónak tűnik :D Főleg ha columbus csöves a váz. Ha SPD van rajta ahhoz inkább cipőt vegyél. Ha klipsz akkor tényleg felejtős. ;) Platform pedál hülyén is néz ki outin meg elég veszélyes is. Amíg próbálgatod max. ilyen nagy műanyagot vegyél, az nem dekorálja a lábat...

(#66455) mustang08 Pezsgő 105 jó cucc az bizony. :DDD Fékváltós vagy alsó csöves? Mondjuk ennyiért utóbbi is jó vétel volt. És 9-es campa fékváltóval bármikor fejleszthető.

[ Szerkesztve ]

(#66457) pc360 válasza ivana (#66456) üzenetére


pc360
addikt

Amúgy ja, egy olyan géphez, amire most gondolok az elmondottak alapján, mindenképp patentes cipellő illik, a platformra ne költs sokat! Ez utóbbival nem fogod tudni kihasználni a gépet, és a térded is jobban megsínyli, ha hajlamos rá. De hosszútávon is jobb kímélni, 30 fölött meg fogod köszönni. :> A porc sajnos alattomos dolog, mert fogja magát és elfogy egyszercsak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66459) mustang08 válasza pc360 (#66457) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Biztos nagyon jó lehet az spd-s pedál cipővel, de egyelőre nem merném használni. Még kanyarodni is csak nagyon félve próbáltam, a váltás gondolata, meg még eszembe se jutott. :D Úgyhogy a platform pedál biztonságosabb nekem, arról egyből le tudom tenni a lábamat, ha gond van.
Egy Oria Special TT 0.9 váza van.

[ Szerkesztve ]

(#66460) ivana válasza mustang08 (#66459) üzenetére


ivana
Ármester

Pont fordítva az SPD pedál nyújt biztonságot. Csak akkor jön le a pedálról a lábad ha gond van. :)) Nem kell tőle félni az országútik megfelelő nyomással elég stabilak kanyarban, bőven lehet venni kanyarokat 70-el is :P

Oria Special TT 0.9 Aelle szint nem rossz az bőven elég (közép kategória teteje volt), talán kicsit nehéz, de az a 300g nem oszt nem szoroz ;)

[ Szerkesztve ]

(#66461) pc360 válasza mustang08 (#66459) üzenetére


pc360
addikt

Ha úgyis most tanulod kvázi újra, akkor már az a legkevesebb, hogy patentezz is. :) Nekem is mondták, hogy hú meg há, majd biztos eldőlök pirosnál. Francokat. Mióta felkerült, egyszer nem léptem ki belőle normálisan az elején, azon kívül nem volt gond vele sosem (esésekkel együtt sem).

Van egyébként egy érdekes videó fordított kormányzásról és a bringázás újratanulásáról, a mozdulatok berögzüléséről, pont ide illik:

The Backwards Brain Bicycle

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66462) Pttypang válasza Runner_fxr (#66439) üzenetére


Pttypang
veterán

Arra gondoltam, ami az enyembe is eletet lehelt, vagyis teljes szetszedes, normalis kenoanyaggal normalis mennyisegu kenes es jé, már mozog, nem csillapitja ki az uthibakat, de hatarozottan mukodget a kategoriahoz merten.

Everybody lies.

(#66463) ivana válasza pc360 (#66461) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy ennek a fordított kormányzásnak semmi értelme, a kanyar belseje felé kell dönteni a bringát nem kifelé, ha kifelé fordulsz akkor rossz irányba megy a súlypontod.

(#66464) pc360 válasza ivana (#66463) üzenetére


pc360
addikt

Attól még, mert a karjaiddal máshogy kormányzol, a súlypontodat tudod helyezgetni. Látható, hogy idővel belejön az ürge (8 hónap alatt, a fia 2 hét alatt). Nyilván nincs értelme, ez egy kísérlet volt. Ha végignézted, akkor a csattanója az, hogy 8 hónap után a normál bringával gyűlt meg a baja, de ott már viszonylag hamar visszakattant az agya a megfelelő kezelésre.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66465) dokee78 válasza szjoci (#66449) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Keresek valami nyiregyi boltot,ahol kapható.

(#66466) Pttypang válasza ivana (#66463) üzenetére


Pttypang
veterán

A lenyege nem is ez volt, hanem az agy mukodese, mennyire mas egy gyerek es egy felnott agya, mennyire bonyolult is a kerekparozas, mennyire borul az egesz, ha nem mukodik a rutin, mert mondjuk mas iranyba kanyarodik, mint "kéne"

Everybody lies.

(#66467) JackFeryll válasza Pttypang (#66466) üzenetére


JackFeryll
őstag

Majdnem ugyanerről van szó:
"George Stratton pszichológus a XIX. század végén végzett el egy igen érdekes, ma is széles körben ismert kísérletet, amelynek során alanyainak egy olyan szemüveget adott, amely fordítva mutatta a világot. Gyakorlatilag “korrigálta” azt, hogy a szem felépítése miatt fordítva látunk – így viszont az alanyok természetesen, mivel agyuk elvégezte az “átértelmezést”, a világot megint csak fejjel lefelé látták. Legalábbis először. Kiderült ugyanis, hogy az agy képes alkalmazkodni az ilyen körülményekhez, és mintegy két hét alatt a világot fordítva mutató szemüveget viselők is normálisan kezdték látni a dolgokat. Az agy észlelte a problémát, és korrigálta azt, biztosítva a megfelelő működést."

(#66468) Tothgera30 válasza dokee78 (#66465) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bringakirály.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66469) dokee78 válasza Tothgera30 (#66468) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#66470) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Video

Csapágy kuka?

Integrált, Hollowtech 2, Tiagra 4600.

[ Szerkesztve ]

(#66471) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Bp-en melyik boltokat ajánlanátok ruházat vásárlásra, ahol nagyobb készlet és választék van (árban ne csak a csillagászati termékek legyenek)?
Holnap járok a fővárosban, és délután körbenéznék.
:R

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#66472) Because


Because
őstag

légyszi segítsetek! adottak ezek a geometriák: [link]

~174cm/82-es átlépő melyik lenne a jobb?

(#66473) ivana válasza Because (#66472) üzenetére


ivana
Ármester

Egyértelműen a kisebb de lehet az is nagy egy kicsit.

(#66474) Because válasza ivana (#66473) üzenetére


Because
őstag

gondolom a fitness jellege miatt furcsa számomra, mert a mostani cross bicóm 590(B) felül és 480(A) a magassága

(#66475) Acef válasza Because (#66474) üzenetére


Acef
addikt

103-ért ezt ?

(#66476) Because válasza Acef (#66475) üzenetére


Because
őstag

hát másnál menetes agyat kapsz tourney váltással ennyiért, de lehet rossz helyen keresek, elveszek a kerékpárok tengerében :U
ezen kifejezetten tetszik, hogy nem telós és elől csak 1 tányér van, utálom az első váltókat csak a koszt gyűjtik és ahogy én hajtok semmi szükségem rá
a célom a montit eladni és inkább aszfalt, némi ösvénnyel vegyítve nagyobb tempóval

ja amúgy 94000-ért

[ Szerkesztve ]

(#66477) Acef válasza Because (#66476) üzenetére


Acef
addikt

Fék
7-es Altus
...

az N DT-t 95 körül adják

(#66478) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Ma nagyon nagyot csalódtam a sramban...

(#66479) Acef válasza Acef (#66477) üzenetére


Acef
addikt

75000-ért? :Y gyorsan vidd /ha igaz/

[ Szerkesztve ]

(#66480) Because válasza Acef (#66477) üzenetére


Because
őstag

a Claris is belépő szett... de persze tetszik az is, ebben viszont több potenciált látok cyclocross szinten.
4. napja bújom a netet, nehéz szülés ez :D

(#66479) Acef: vidéki vagyok, aki mire feltömegközlekedik... és a színe se az igazi, ebből a fajtából nekem 54-est javasoltak :(

[ Szerkesztve ]

(#66481) Pttypang


Pttypang
veterán

Volt valaki innen a Mágocsy kupán?
Nem találok hirtelen semmit az ideiről.
Ennyit találtam az ideiről

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66482) szjoci válasza salieri. (#66478) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Úgy látom ez a csalódások napja volt... Felszisszentettem egy jól megérdemelt krusovicét miután hazaértem tekerésből, és nem a megszokott íze volt. Hát nem lejárt a szavatossága, baccameg :W

[ Szerkesztve ]

(#66483) balintka válasza salieri. (#66478) üzenetére


balintka
addikt

Vegyél shimano láncot, érdekes ez a törés.

(#66484) salieri.


salieri.
őstag

Folyamatos 12-13 százalékon haladtam majd egyszer reccs.. majdnem bukás lett belőle. a shimano lánc hamarabb megnyúlt eddig nekem. Ezért váltottam sramra..

(#66485) ivana válasza Because (#66474) üzenetére


ivana
Ármester

Ez jobb geo, nem olyan hosszú mint a csuklós busz. Cross trekking = a túra csepel modern megfelelője felesleges váltóval

(#66484) salieri. Lehet anyag hiba is, vagy simán rosszul lett össze rakva...

(#66479) Acef Azért használtan 75-ért jobb bringák is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#66486) -=RelakS=- válasza salieri. (#66478) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt hogy sikerült összehozni?
Nekem is van PC951, az eddigi legjobb láncom, de csak azért sérült meg, mert beszorult a hajtómű és a váz közé :Y

Most olvasom későbbi hozzászólásodat. Szóval nem csak nekem nyúlt jobban a Shimano, mint a Sram? Mondjuk ha a mostani készlet elkopik, még adok a Shimanonak egy esélyt, de ezek szerint nem feltétlenül fog bizonyítani.

Csak azt nem írtam le, amiért jöttem :D
Strava. Majdnem mindegyik tekerésemnél ott van az "Add a description" gomb. Az egyiknél viszont hiányzik. Mi lehet az oka, illetve hogy lehetne visszahozni? O_o

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66487) balintka válasza -=RelakS=- (#66486) üzenetére


balintka
addikt

Én eddig Sram 971-et használtam, most gondoltam kipróbálom a Shimano-t. HG93 van most. Hátsó fogsor HG400-9 lett hozzá.

(#66488) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#66486) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem érdekes, az "Edit this activity" pont ugyanazt csinálja :D

balintka
Ha végre kidobásra érett lesz a mostani sor és láncok, akkor nálam is PC-971 és CN-HG73 lesz, CS-HG50-9 sorral.
Igen, több láncot cserélgetek, így talán lassabban kopik a sor :) Az még a jövő zenéje, hogy kiderüljön, van-e értelme :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66489) salieri. válasza -=RelakS=- (#66486) üzenetére


salieri.
őstag

Túl erős a lábam ? :F 12% -os múrvás emelkedőn a Bükkben. Az volt a szerencsém,hogy a tető közelébe volt így már le tudtam gurulni szépen lánc nélkül. kb 2000 km lehet a láncban. Az elmúlt héten leesett a lánc az alsó fogaskerék és váz közé,de akkor ez nem sérült meg.Azon gondolkodom vegyek e egy patentszemet a helyére,vagy ne kísérletezzek vele. :F

(#66490) -=RelakS=- válasza salieri. (#66489) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

2000km?! Nekem még egy láncba sem sikerült ennyit beletekernem :D Nem szorul már amúgy is cserére?

Hogy vegyél-e patentszemet? Egyrészt látni kéne a másik szemet, hogy az sérült-e. Ha nem, akkor egy patent megoldás lehet, de ha ennyire használt a lánc, nem biztos, hogy megéri azt az 1100 forintot. 4000 forint az új lánc.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66491) pc360 válasza -=RelakS=- (#66490) üzenetére


pc360
addikt

2? Szórakozol? 4-5-öt megyek egy évben mostanság, egy szettel nyomom (XTR).

A Sramok sehol nem bírnak ennyit, a 951-es is rendszeresen szakadt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66492) ivana válasza salieri. (#66489) üzenetére


ivana
Ármester

2000km az sok :) Nem is olyan rossz az a lánc. Megnyúlva mennyire van?

(#66493) Konflikt


Konflikt
addikt

ki azott meg velunk egyutt szanaszet a McDonald's BringaMánia Tour de Balaton-on harom hete? :D
ma ebben az esos idoben megvagtam a videot, aki kivancsi 4 percben erre :)
azota lett outi, dobbenetes a kulonbseg mar a fele-harmad sulybol is adodoan.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66494) salieri.


salieri.
őstag

Szerintem 2000 km nem sok egy láncban. Igaz általában a Bükkben tekerek,nem síkon. Láncnyúlásmérőm sajnos nincsen.

(#66495) -=RelakS=- válasza salieri. (#66494) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hát centid van-e? :)
Egy láncszem hossza 1 inch. Kiteríted, megméred, számolsz.

Azt, hogy 2000km sok, vagy kevés szerintem simán befolyásolja egy valag tényező: kerékpáros súlya, tekerési szokások, takarítási és olajozási szokások.
Gondolom pl, hogy aszfalton ugyanaz a lánc többet bír, mintha folyton kapja a sarat/homokot.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66496) dokee78


dokee78
félisten

Kerékpárosoknál is ugyanaz a megengedett alkohol százalék?
Lehet rosszul fogalmazok.
Egy feles után még szabad tekerni?
Nem kocsma töltelék vagyok,de évente egyszer előfordul.

(#66497) salieri. válasza -=RelakS=- (#66495) üzenetére


salieri.
őstag

Holnap kiterítem és feltöltöm!:)
3 ezrenként szoktam cserélni a láncot egyébként.

(#66498) -=RelakS=- válasza salieri. (#66497) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Shimano láncomat 800km után cseréltem, mert beleesett a nyúlásmérő. A koszorú is hozzá kopott :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66499) ivana válasza dokee78 (#66496) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, alapvetően nincs határ. Az szerepel a kreszben, hogy a kerékpár vezetésére képes állapot. Mivel én erre később leszek képtelen mint járni ezért simán szoktam kocsmába is bringával menni :))

(#66500) hackeeeee válasza Valkűr (#66437) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Örültem a találkozásnak. Igaz, rövid volt, de az meglepett, hogy attól függetlenül, hogy külön utakon jártunk, hazafelé sikerült összefutnunk. :D

~40km lett a nap vége. :) Szerencsére jó idő volt.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.